Firma Middelman 1925-196L SOEST. HET OOG GERICHT OP HENK v. d. GRIFT. PINSDAG 21 FHBRUARI 19M. 46 JAARGANG N». 15. OESTER Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2,10 - per post 2,25 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126156 den mondelinge vragen beantwoord. Zij handelden over alles wat de land bouwer en veehouder interesseert, zodat de grote belangstelling voor deze avond tenvolle gerechtvaardigd was. HONKBAL-FILMAVOND. Op 24 februari is er in hotel Bos en Duin een filmavond, georganiseerd door de honkbalafdeling van S.E.C., omdat de eerste avond enkele weken geleden geen doorgang kon vinden daar het pro jectieapparaat weigerde. Er zijn enkele honkbalfilms, maar om de avond nog attraktiever te maken zullen er ook filmpjes van The Blue Diamonds, The Dutch Swing College Band, Rita Reys, Michel Legrand en Corry Brokken ge draaid worden. Een honkbalscheidsrechter, een honk balspeler en een official van de Konink lijke Nederlandse Honkbalbond zullen op deze bijeenkomst spreken. De titels van de films zijn Batting and Bunting, Winning with the Yankees en Baseball for the Millions. Iedereen is welkom. SERENADE VOOR 80-JARIGE. Gisteravond heeft P.V.O. de heer M. M. van Wely een serenade bij zijn woning in de Prins Bernhardlaan gebracht ter gelegenheid van zijn tachtigste verjaar dag. D'e,heer Van Wely was jarenlang hoofd van de openbare school aan de Beetzlaan en had van 1946 tot 1958 zitting in de Soester gemeenteraad voor de V.V.D. ZILVER TETRA. Gisteravond vergaderde de vereniging Zilver Tetra in De Gouden Ploeg. Na een welkomstwoord van de voorzit ter, de heer K. Zeldenrust, sprak de heer J. Brandenburg uit Zaandam over het onderwerp „Op jacht naar levend voer". Vooral in deze tijd van het jaar, nu overal wder levend voer voor de vissen begint te komen en met de kweek in het veschiet was dit een zeer aktueel onderwerp. Dia's toonden verschillende vindplaatsen van dit voer, de wijze van vangen en welk levend voer men voor zijn aqua riumbewoners moet vangen. Op 20 maart zal de heer A. v. d. Nieu- wenhuizen een causerie houden over Afrika en in het bijzonder over de Kongo. AKTIE VOOR KONGO. In Soest hebben schoolkinderen 11390 blikjes melk voor de hongerende Kon go bijeengebracht en zij vormen een deel van de 1 miljoen honderdvijftig duizend blikjes, die ingezameld zijn. Er zullen nog 100.000 blikjes bijkomen en reeds 1.000.840 blikjes zijn verzon den. Er is 6355 kilo melkpoeder ingeza meld en het totaal gewicht van blikjes melk en poeder is 377.541 kilo. Het ver tegenwoordigt een waarden van 407.460 gulden. Op gironummer 777 is 1 miljoen 941.000 gulden voor het hongerende Kongo bin nengekomen. Hier onder 900.000, via de Liga van het Roode Kruis te Ge- nève. GEVALLEN. Een dame uit Bilthoven gaf bij de bios coop blijk beter niet op een bromfiets te kunnen rijden, want zij viel hoewel daar weinig reden toe was en zij kreeg een bloeduitstorting in het rechter been. Dokter Tervoert verleende de eerste hulp, waarna de inwoonster van Biltho ven op eigen gelegenheid naar haar woonplaats ging. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN S.T.C. Vrijdag organiseerde de Soester Tum. club onderlinge wedstrijden in de Ma- riaschool op brug, paard, ringen en evenwichtsbalk. Het meisje E. van Mill won de vereni- gingsprijs door het behalen van het hoogste aantal punten van alle deelne mers en mej. G. Wassenaar won bij de dames een wisselbeker. De voorzitter van S.T.C., de heer P. Ekel, reikte de prijzen uit. Hij prees vooral de prestaties van de oudere da mes, die bewezen hadden dat gymna stiek door mensen van alle leeftijden beoefend kan worden. Hij dankte allen die deze onderlinge wedstrijden moge lijk maakten, in het bijzonder de jury en de heer P. Brasser. Deze wedstrijden zijn gehouden om de band tussen de Soester en Soestdijker groepen te verstevigen en de misvatting te bestrijden dat er sprake is van twee verenigingen. De uitslagen zijn Jongens 8-10 jaar 1. P. Verlinden. 2. FORUMAVOND. Gisteravond heeft een forum van acht deskundigen in het St. Josephgebouw vragen beantwoord die door een groot aantal Soester landbouwers gesteld waren. Deze avond was belegd door het Rijkslandbouwconsulentschap te Utrecht en het openingswoord werd gesproken door de voorzitter van de Soester A.B.T.B., de heer A. P. Hil- horst. De vragen werden beantwoord door de heren Th. van Klooster, inspecteur van een verzekeringsinstelling van de A.B.T.B., K. F. Joling, directeur van de Provinciale Gezondheidsdienst voor die ren, Ir Tj. Groendijk, Rijkslandbouwcon- sulent, P. Nederhand, directeur van het boekhoudbureau van de A.B.T.B. te Amersfoort, Ir G. van Nes, consulent voor grond en pachtzaken, F. Henkei, hoofdingenieur bij de cultuurtechnische dienst, J. L. Willemsen, directeur van de Lagere Landbouwschool te Hoog land en W. Roskam, technisch adviseur van de cultuurtechnische dienst. Er werden vragen gesteld betreffende 't landbouwonderwijs, de bedrijf sboekhou- ding, het verbeteren van wegen, de ont wikkeling van Soest in verband met het plan van de Utrechtse heuvelrug, de nieuwe rijksweg door Soest, A.O.W., A.W.W., de opheffing van de prijsstop landbouwgronden en na de pauze wer- R. de Vos. 3. R. Hermsen. Meisjes 8-10 jaar 1. E. van Mill. 2. E. Tabois. 3. A. Pellegrom. Jongens 10-14 jaar1. Th. Kellner. 2. J. van Schaayck. 3. P. J. Visser. Theo Kellner behaalde bij de jongens het hoogste aantal punten en hij ont ving eveneens een wisselbeker. Meisjes 10-12 jaar 1. M. Valkenet. 2. A. de Vries. 3. M. van Kooten. Meisjes 12-14 jaar 1. A. van Kooten. 2. A. Appelboom. 3. M. Stalenhoef. Aspirant-dames 14-18 jaar 1. M. Kan- ters. 2. T. Boon. 3. M. Moffi. Dames 1. Mej. G. Wassenaar. 2. Mevr. Van Essen. 3. Mevr. Hinderdael. CYCLE CROSS VAN TEMPO. De ren- en touristenvereniging Tempo heeft, ter gelegenheid van de verjaar dag van H.K.H. Prinses Marijke, een cycle cross georganiseerd, welke zater dagmiddag in het Baarnse bos verre den werd. Er was veel belangstelling van het pu bliek, maar enkele renners lieten ver stek gaan, omdat ze na een winter met terreinritten verlangden naar de strijd op de weg. Het is echter een mooie strijd geworden hoewel het parcours zwaar was. Bij de amateurs was Gerrit Ruttenberg van Tempo heer en meester. In de eer ste ronde nam hij de kop en niemand kon hem bedreigen. Cor Rutgers van De Adelaar uit Hilversum bezette de tweede plaats en stond deze evenmin af. Piet v. d. Broek (Tempo) en zijn clubgenoot Menze v. d. Broek speelden geen rol. De eerste werd al spoedig ge lapt en de tweede gaf op. De nieuwelingen B. en J. Veerman van de vereniging De Adelaar leverden een mooie strijd. Zij gingen zo hard dat zij enkele amateurs passeerden. Onder hen was zelfs de sterke Teus van Tol uit Naarden. De Amersfoorter Speksnij der reed niet best, evenmin als Klaas van 't Klooster, die echter toch nog een redelijke plaats bezette. Rob de Haas reed goed. De uitslag was 1. Gerrit Ruttenberg (Baarn), 20 km in 1 uur, 10 min. 2. Cor Rutgers (Hilversum). 3. B. Veerman (Huizen). 4. J. Veerman (Hilversum). 5. T. v. Tol (Naarden). 6. K. van 't Kloos ter (Soest). 7. Rob de Haas (Soest). 8. G. Speksnijder (Amersfoort). 9. P. v. d. Broek (Soest). 10. J. v. d. Broek (Soest). 11. E. de Lange (Soest). 12. P. Pauw (Hilversum). Bij de aspiranten ging de strijd om de eerste en tweede plaats tussen J. Zwart van de Adelaar, Hilversum en zijn club genoot G. Kok. Zwart reed steeds voor op, maar 100 meter voor de finish werd hij gepasseerd door Kok, die met enkele meters voorsprong won. Johnny Visser (Tempo) kreeg een lekke band en zijn clubgenoten Harry Visser en Wim van Hoeijen eindigden in de achterhoede. De uitslag was 1. G. Kok, Hilversum, Toen wij ons een half jaar gelede* enigszins smalend uitlieten over onze atleten in Rome, die een schamel fi guur sloegen, werden wij zeer ener giek aangevallen door een jeugdig sportbeoefenaar, die duidelijk liet uit komen dat wij niets snapten van de gang van zaken. Staatsamateurisme en al -dat gegons meer had hij overgenomen van de mensen die zich experts in de sport noemen, maar die het afgelopen week end hebben ervaren dat Henk v. d. Grift zich niet inlaat met cliché-opvattingen, die bovendien onjuist gebleken zijn. Henk v. d. Grift is een prima monteur, die met alle mogelijke diploma's va* Breukelen naar Noorwegen trok om daar te werken. En ook om er te schaatsen, want er gaan nogal wat da gen in ons goede vaderland voorbij, waarop men deze sport niet beoefene* kan. Staatsamateurs uit Rusland oefen den waarschijnlijk dag in dag uit zon der zich zorgen te maken om het dage lijks brood. Sterren uit Noorwegen, Zweden en Finland, die net zoveel kun nen rijden als ze maar willen omdat het in die landen bijna altijd vriest, trainden eveneens hard. Henk v. d. Grift had lak aan alle theo rieën en aan alle staatsamateurs. Hij had ook lak aan de reputatie van een Kees Broekman en Jan Pesman. Hij ging heel stil zijn gang en bij de voorbe schouwingen van de wedstrijden om de Europese titel kwam hij in het hele stuk niet voor. Wel Russen, Finnen, Noren en Zweden. Maar v. d. Grift werd tweede. Nu ging men op hem letten en men gaf hem een kans het wereldkampioen schap te veroveren. Negen van de tien rijders zouden nu enorm teleurgesteld hebben, maar v. d. Grift niet en hij werd inderdaad wereldkampioen. Praatjes over staatsamateurisme dienen maar al te vaak om de eigen tekort schietende capaciteiten te verbloemen. Dat heeft v. d. Grift zaterdag en zon dag afdoend bewezen. KANTMAN. 4 ronden, 61/* km, in 25V2 minuut. 2. J. Zwart (Hilversum). 3. B. Koene (Hil versum). 4. K. Peet (Hilversum). 5. H. Visser (Soest). 6. Wim van Hoeijen (Soest). VOLLEYBAL VAN DE POLITIE. Het volleybalteam van de Soester po litie heeft tegen een team van de L.S.K. te Loosdrecht een uit- en een thuiswed strijd gespeeld en beide malen gewon nen. De uitwedstrijd leverde een 15-10, 15-16-overwinning op en de thuiswed strijd werd met 15-4, 15-10 gewonnen. De postbode in Breukelen heeft na de overwinning te Goteborg een drukke dag gehad met het bezorgen van de vele gelukstelegrammen bij de familie Van der Grift. Er was ook een telegram bij van Anton Geesink uit Tokio. Moeder van der Grift met het telegram uit Tokio. Toen de heer W. G. Middelman kort j na de eerste wereldoorlog zich bij de Raad van Arbeid verdienstelijk maakte 1 leek hem dit toch niet de ideale werk- kring om er een leven aan te besteden. Hij ging in textiel en aanvankelijk was dat een beetje primitief met de dagelijk se gang langs de boerderijen rond Soest. Er kwam echter een winkel, dat men gerust een winkeltje kon noemen en dit kreeg de naam „De Gunst". Een zeer toepasselijke naam, want door hard werken en de gunst van het Soester publiek is dat onbeduidende winkeltje een zaak van formaat geworden. Merkwaardiger wijs staat deze grote en moderne zaak precies op dezelfde plaats als de kleine winkel, die in 1927 verlaten werd om een nieuw pand te betrekken. D'at was Torenstraat 3b en omdat er al spoedig te weinig ruimte was werden de panden 3a en 3 bij de zaak getrok ken. Een dertigtal jaren ging dit goed, maar toen moest overleg gepleegd worden met architect J. Pilot, aannemersbedrijf K. de Vries, loodgietersbedrijf Koelink, electricien Kwak en schildersbedrijf Joh. van Schalkwijk, want slechts een nieuw pand zou afdoende een eind ma ken aan het ruimtegebrek. Een binnenhuisarchitect werd ingescha keld en in juni 1960 was de aanbesteding. In juli werd met de bouw begonnen en j vorige week werd heropend. Deze opening was niet alleen voor de heer en mevrouw Middelman belang- I rijk, maar ook voor hun drie zoons en I vijf dochters, die zeer nauw bij de zaak betrokken zijn. De tweede zoon krijgt de leiding in het oude pand, dat geheel bestemd zal zijn voor de afdeling woninginrichting. Bij de bouw moest rekening gehouden worden met de Oude Kerk. De gemeen te kon er niet mee akkoord gaan dat vlak bij dit historische monument een super modern warenhuispaleis zou ko men en dat is dan ook niet gebeurd. Het artistieke front doet warmer aan dan de winkelgebouwen die men vaak elders aantreft en dit is slechts winst. Parterre kunnen dames en meisjes te recht voor algemeen textiel en kleding en de heren en jongens in het souter rain. Zij treffen een zestiental dames aan die voor vlotte bediening zorgen. En ook voor een kopje koffie of thee, wanneer het daarvoor de tijd is. De heer Middelman denkt er dan ook over een bord te plaatsen met het op schrift Fietsen s.v.p. op de hoek, bin nen wacht koffie en koek. Deze stille wenk zou geen kwaad kun nen, want het is geen gezicht, die fiet sen tegen de pilaren en het hindert de mensen die de etalages willen bekijken.

Soester Courant | 1961 | | pagina 1