WAflufzeiaat ESSO PETROLEUM voor ja ars-modeshow VAN ESSEN voor Brillen KRABBELS VAN KNELIS. Onze SOEST. BURGERLIJKE STAND TWEEDE BLAD ca 2 BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool i As je 't ming vraogt dan mok zeige dak nog gin vlieg kwaod ken döen, maor damme haande jeuke ak in de kraante lees wat sme rige schofte uuthaole mit kleine deerens en jonges. Ik had dus bar veul schik motte hebbe toeng de man, die dat Friese deeren- tje wurgde, levenslaang kreeg van n rechter, die zee dattie niks te maoke had mit alles wat de psiechiaters zeeje, maor dattie ploert opperuumd mos worre. Maor zo bar veul schik hak daor nie van waant da grappie gaot zo'n bietje drie ton koste. Die zwerrever is noeng zo'n bietje dar- tig jaor. Hie kost zeuveneneenhallef duuzend per jaor. Dat kejje bie de justisie navraoge en die sente motte wullie opbrenge. Klaor bejje d'r mee. Netuurlijk wordt die wurreger makke lek zeuventig jaor, das dan veertig maol zeuveneneenhallef duuzend, ofte wel drie ton. Harstikke gek binne wullie, dawwe zukke grappe uuthaole. Fesoenleke minse kenne nerregens 'n stuuver los- kriege as ze wat neudig hebbe, maor veur zo'n brok ellendeling telle wullie kallempjes drie ton neer. As wullie ze nie zien vliege, wie ziet ze dan wel vliege. In Engeland doen ze 't aars. Daor zeige ze, opruume die smeerlappe, dat kost nie veul en dan weete alle minse dattie veur de leste keer ewurgd heb. Die kérel, die nóeng dartig is, kon toch nog wel us losselaote worre astie zestig is. Omdattie zo'n braove oppassende man ewest is. Dan ken die weer begin ne, al ist alleenig maor uut saggerein omdattie zo laang vastezete heb. Drie ton, das driehonderd duuzend. Pre- beer us effe drie duuzend te leene. Ze zien je ankomme. Maor veur die wur- regers binne d'r altied sente zat. Maor in Engeland niet. Opruume, dat tuug, zeige ze daor. Groot geliek hebbe ze. vindt plaats op dinsdag 28 februari a.s. 's middags om 14.30 uur en 's avonds om 20.00 uur in HOTEL „DES PAYS-BAS" Janskerkhof te Utrecht. Thé complet f 4,50 incl. Aanvragen van kaarten aan onze zaak: OUDKERKHOF 44 - UTRECHT - TEL (030) 14001 KGPSftLOH GEBORENLouise Adriana Maria, dochter van C. A. Butzelaar en A. van Rouwendaal, Korte Brinkweg 49. Hubertus André, zoon van F. L. van den Doren en I. Leijting, Mollerusstraat 1, Baarn. Wilhelmina Ybeltje, doch ter van E. J. Jongma en H. M. Birk- hoff, Braamweg 98. Ivonne, dochter van J. H. A. Rensebrink en P. M. Smee- kes, Gruttostraat 2, Baarn. Antje, dochter van J. B. Lanser en J. Tulp, Soesterengweg 8. Johanna, dochter van W. C. van der Wel en O. Wijnia, Kampweg 32. Agatha Martina Jaco- ba, dochter van J. G. Klarenbeek en A. Lamb, Ruysdaellaan 7. Nicolaas Johannes Gerardus, zoon van W. N. G. Westhof en A. W. van Bennekom, Ver meerlaan 22. Jolanda, dochter van C. J. van der Veer en A. Hodde, Kor te Harweg 22. Hendrika Wilhelmina Maria, dochter van B. P. Becker en H. W. M. Beijer, Gaslaan 9, Baarn. Johanna Margaretha, dochter van W. W. Deelen en S. Boers, Soesterbergsestraat 3. Robert André, zoon van H. L. Son- daar en N. de Boer, Emmalaan 15. Fred Wilhelm, zoon van A. Mul en B. K. Roth, Christiaan Huygenslaan 110. Ferdinand Antoon, zoon van F. Ger- hardt en M. M. van Asch, Lepelaar straat 9 I, Baarn. Hendrik, zoon van B. A. B. van der Pol en G. van de Riet, Eemstraat 10. Johanna Isabella Su- sanna, dochter van J. Krop en J. Hamer, Dorresteinweg 5a. ONDERTROUWD'Hermanus Roozing, Duivendrechtsekade 9a, Amsterdam en Jeanette Irene Klomp, Koninginnelaan 68. James Russel Milar, Jacob Frank- hof 10 I, Amsterdam en Constance Wil- helmine Ernst, Amersfoortsestraat 91. Robert van Dongen, Beetzlaan 77 en Pollina Cornelia Kamphorst, Rem- brandtlaan 10. GEHUWD Hendrik Kaats, Laanstraat 76 en Jacoba Johanna van Soest, Grote Melmweg 9. OVERLEDENAndries Götz, 78 jaar, gehuwd met E. C. Kuijster, Stadhouders laan 128. JAARVERGADERING A.N.M.B. De afdeling Soest van de Algemene Ne derlandse Bedrijfsbond voor de Me taalnijverheid en de Electrotechnische Industrie heeft zaterdagavond, in de zaal van de Gouden Ploeg, de jaarver gadering gehouden onder voorzitter schap van de heer C. Schaatsbergen. Er waren 37 leden aanwezig. De tweede secretaris, de heer G. Lub- bersen, las de notulen omdat de eer ste secretaris, de heer H. van Egdom door ziekte afwezig was. De heer H. Reulen, die meer dan der tig jaar bestuurslid van de afdeling was, werd dank gebracht door de voorzitter, die het scheidende bestuurs lid en zijn echtgenote een geschenk aan bood. De heer Reulen legt zijn bestuursfunc tie om gezondheidsredenen neer. De heer Schaatsbergen trad af als voor zitter en in zijn plaats werd de heer Lubbersen benoemd. De nieuwe voor zitter informeerde of er belangstelling voor een op te richten toneelgroep was en er gaven zich 12 leden op. Dertien leden gaven zich op voor een kaartclub en voor het voeren van pro paganda stelden zich 4 leden beschik baar. De heer G. de Beer werd tot penning meester gekozen, de heren E. Ouwer- kerk en C. Schaatsbergen werden bij akklamatie tot bestuurslid herkozen, evenals de heer A. Brand. De heer Ouwerkerk zal de propaganda blijven leiden. In korte tijd heeft hij vijf nieu we leden aangetrokken. Thans zijn er 80 leden. D'e heer P. Taalman werd aan het bestuur toegevoegd. In het jaarverslag van de secretaris werd aandacht geschonken aan het overlijden van de heer C. Mente, kort na zijn huldiging, omdat hij 40 jaar lid van de bond was. Een voorstel van een lid om voor de kinderen van de leden wat meer te doen en voor dit doel per lid iedere week 15 cent beschikbaar te stellen, werd aangenomen. Aan het slot van de vergadering werd de leden een dubbel bestek als geschenk van het hoofdbestuur wegens het 75- jarig bestaan van de bond aangeboden, waarna men nog enige tijd gezellig bij een was. Brillen met en zonder recept. SOEST-ZUID. Leverancier voor alle ziekenfondsen. S.E.C. WINT IN UTRECHT. S.E.C. heeft zondag voor de derde ach tereenvolgende maal gewonnen, dus het gaat lang niet slecht met onze derde klasser al is het dan geen ruime over winning geworden en had H.M.S. wel wat meer verdiend omdat de Utrechters technisch beter speelden dan de Soes- ters. Zij combineerden echter veel te lang en kwamen daardoor niet tot doel punten. Aan de andere kant had de uit slag voor S.E.C. echter nog gunstiger kunnen zijn, want de voorhoede kreeg vele kansen. Van de eerste helft valt weinig te ver tellen. H.M.S. speelde technisch zo goed dat het onbegrijpelijk is hoe deze ploeg bijna op de onderste plaats van de ranglijst terecht gekomen is. Ditzhse was de eerste die Adams met een schot bedreigde. De bal kwam te gen de lat. Midvoor Tersdeel schoot kort hierna hard in en Adams keerde de bal met een voet. Nu schoot rechts binnen Kok toe en het was 1-0 voor H.M.S. Dit was niet alleen het eerste maar ook het enige doelpunt van het Utrechtse elftal en voor een zeer groot deel was dit te danken aan het goede spel van aanvoerder Ten Hove. Intus sen toonde de Soester voorhoede zich in de eerste helft totaal ongevaarlijk en keeper N. de Bree kreeg geen schot te verwerken. In de tweede helft speelde S.E.C. veel meer vastberaden en na een minuut was het 1-1. D'e Bruin kreeg de bal en met spil Van Houwen en back Van Arnhem op zijn hielen zag hij toch nog kans een onhoudbaar schot te lossen. S.E.C. werd gevaarlijker en vooral v. d. Valk speelde in de voorhoede een prima partij. De Bruin kreeg een mooie kans maar hij wachtte iets te lang en werd gevloerd. De scheidsrechter kende geen strafschop toe. In de twintigste minuut kreeg v. d. Valk de bal. Hij passeerde een paar spelers en gaf de bal aan De Bruin, die aangevallen werd door spil van Houwen. De Soester middenvoor ging de Utrechtse stopper gemakkelijk voor bij en schoot hard in. (1-2). Kort voor het einde van de wedstrijd kreeg v. d. Valk nog een mooie kans. Hij passeerde linksback Zorn en kreeg een fraaie schietkans. Hij was echter te onzelfzuchtig en gaf de bal over aan De Bruin, die volkomen verrast was. Van zijn schot kwam dan ook weinig terecht en het zou beter geweest zijn als v. d. Valk zelf geschoten had. Door de 2-1-voorsprong was dit echter niet zo heel belangrijk want S.E.C. won toch. FEESTAVONDEN OLYMPIA. Driemaal zal er een familie-feestavond zijn, georganiseerd door de chr. gym nastiekvereniging Olympia en verzorgd door eigen krachten. Na opening door de voorzitter, de heer B. Kerkhoff, zal de drumband onder leiding van de heer J. Cammenga op treden. Een sketch, gespeeld door le den van de toneelgroep, onder leiding van de heer C. v. d. Flier, wordt ge volgd door het optreden van „De Sna- renbrekers", waarvan de heer C. van Londen leider is. Voor de pauzes nog drie sketches, een wedstrijd en een dans van leden der ritmische afdeling, onder leiding van de heer K. v. d. Heiden. Na de pauze het toneelstuk „Narcose van de loodgieter", onder regie van de heer C. v. d. Flier, die de algehele leiding van deze avond heeft. Opnieuw een dans, een sketch en tot slot het tweede optreden van „De Snarenbre- kers". De avonden worden gegeven in de zaal van Eemland. De eerste is op zaterdag 25 februari. GESLAAGD. Voor het Uniepraktijkexamen Machine- schrijven slaagde de dames C. E. Dor- land, A. K. Fennema, M. B. van Kwa- wegen, A. J. Reijssenaars, A. E. R. van Rootselaar, E. Spruit en-1. C. van Ij ken, terwijl het Associatie Praktijkdi ploma Boekhouden werd behaald door mej. W. A. Bibo. Opleiding Instituut „Groote", Vondel laan 51, Baarn. VOLLEYBAL S.V.V. Gedurende de zes jaren, waarin de Soester Volleybal Vereniging aan de competitie deelneemt, hebben alle teams met elkaar niet zoveel wedstrijden re glementair gewonnen zonder te spelen als het derde damesteam. Dit maakte weer een vergeefse reis naar Amersfoort omdat W.O.V.O.-re serves verstek lieten gaan. De zeer korte competitie voor de dames derde klas leverde zodoende totaal maar zeven wedstrijden op. Het tweede damesteam van de rood- witten deed haar bovenste plaats geen eer aan. Tegen het derde damesteam van Olympia wisten de S.V.V.-sters niet verder dan een gelijk spel te ko men. De eerste en derde set leverde winst voor de S.V.V.-dames op met 15-3 en 15-11, terwijl de tweede en vierde set voor Olympia waren met 15-6 en 15-11. Het eerste herenteam moest in V.I.O.S. met 3-0 zijn meerdere erkennen. Aan beide zijden was het enthousiasme ver te zoeken. In de eerste en tweede set wogen de partijen vrij goed tegen el kaar op. D'e eerste set werd door V.I.O.S. met 16-14 en de tweede met 15-12 gewonnen. In de derde set ge loofden de S.V.V.-ers zelf niet meer in de overwinning en met 15-7 bleven de Amersfoorters in de meerderheid. Voor deze week staan de volgende wedstrijden op het programma OlympiaS.V.V. (heren) en B.G. en S.V.—S.V.V. 2 (heren). HOCKEY-UITS LAGEN. Dames Soest 1Larcm 2 3-0. Kameleon 3Soest 2 0-1. Soest 3Schaerweyde 3 0-6. Kampong 9Soest 4 0-0. Heren Soest 1Kampong 6 5-0. Kampong 7Soest 2 5-3. Soest 3Kameleon 6 0-1. Gooi 7Soest 4 5-1. Meisjes Schaerweyde ASoest A 3-2. Soest BBeverweert B 3-1. Voordaan BSoest C 3-2. Jongens Amersfoort BSoest A 2-1. Kampong BSoest B 1-2. Soest CKampong G 1-0. Schaerweyde ESoest D 0-7. OLYMPIA VOLLEYBAL. Het eerste damesteam van Olympia-vol- leybal speelde in Utrecht tegen S.O.S. en verloor met 2^3. De eerste en tweede set werden respectievelijk door S.O.S. met 17-15 en 15-9 gewonnen, de derde en virede set waren met 16-14 en 15-13 voor Olympia, maar de beslissende set was weer voor S.O.S. nadat Olym pia tot 8-8 stand gehouden had. Het werd 15-9. Olympia speelde niet zo best en vooral de aanval was slecht op dreef. VOETBALUITSLAGEN. H.M.S. 1—S.E.C. 1 1-2. S.D.O. 5S.E.C 3 1-1. Zeist 5—S.E.C. 4 6-1. B.D.C. 1—Naarden 1 1-2. Veenendaal 3—B.D.C. 2 1-4. B.D.C. 3—D.O.S.V. 3 9-5. Baarn 6B.D.C. 5 6-5. S.E.C. AH.V.C. B 3-0. S.E.C. C—A.P.W.C. B 1-0. Quick aS.E.C. a 0-1. Amersfoortse Boys cS.E.C. b 4-0. S.E.C. c—Quick d 0-4. S.E.C. d—H.V.C. g 4-3. Quick fS.E.C. e 0-7. Pupillen H.V.C. 2—S.E.C. 1 0-1. S.E.C. 2Amersfoortse Boys 2 1-3. S.E.C. 3Amersfoortse Boys 3 3-0. VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 21 FEBRUARI 1961. de haardolie met het hoogste rendement méér warmte mincTer roet TEsSo) zuinig FA. P. v. d. DEIJSSEL HANDEL IN PETROLEUM BESTELLINGEN VOOk 12 UUR V.M. WORDEN DEZELFDE DAG BEZORGD. SOEST, VELDWEG 11, TEL. 4389 C/3 Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht. SCHAKEN. Het eerste team van de Soester Schaak club heeft een uitwedstrijd gespeeld te gen Huizen 1 en met twee afgebroken partijen is de stand 41/:3'/2 in het voordeel van Soest. Deze partijen van de heren A. Hilhorst en J. v. Zijtveld worden minstens remise, dus de over winning kan Soest niet ontgaan. Van invloed op een eventueel te be halen kampioenschap zal dit echter niet zijn, want het staat wel vast dat het Utrechtse M.A.T, 1 het kampioenschap behalen zal. Uitslagen J. KerkmeesterC. Samsom 1-0. Mr. H. J. C. Vlug—G. W. Geytenbeek 1-0. R. HolmanL. de Regt 0-1. J. BootW. Benschop V2-V2. J. GaletH. Schreuder 0-1. J. C. van LeeuwenJ. K. van Zijtveld afgebroken. H. ToornstraH. de Graaf 0-1. J. KosC. Zaalberg van Zeist 0-1. W. BreevoortJ. Timmer 1-0. H. J. v. d. MeerA. Hilhorst, afgebr. NED. VER. VAN HUISVROUWEN. De afdeling Baarn, Soest en omstreken van de Ned. Ver. van Huisvrouwen hield haar jaarlijkse ledenvergadering in Hotel Zeiler te Baarn. De uitgebreide agenda, waarvan de jaarstukken de hoofdschotel vormden, werd onder voorzitterschap van mej. M. A. Waszink vlot afgewerkt. Uit de ze stukken bleek duidelijk, dat de ver eniging ook in 1960 weer zeer aktief is geweest. Vele excursies en lezingen werden gehouden, terwijl de toneelclub verschillende malen in Soest en Baarn optrad. De financiële positie bleef ge zond. In het verslagjaar werd vier maal de medaille en oorkonde en één maal alleen de oorkonde voor trouwe dienst uitgereikt aan huispersoneel met langdurige dienst. In de vakature, ontstaan door het be danken van mevrouw A. D. Blok-Ey- sink, werd gekozen mevr. P. J. Oranje- Entink. Uitvoerig werd door drie commissies ge rapporteerd over de studie-onderwer pen door het hoofdbestuur aan alle 150 afdelingen in ons land voorgelegd le. Hoe kan de huisvrouw medewerken om de vijfdaagse werkweek van haar man aan het doel, dat hiermede beoogd wordt, te laten beantwoorden 2e. Hoe staat u als huisvrouw en moe der tegenover het ophalen van kranten door de jeugd 3e. Welke mogelijkheden liggen er bin nen onze huidige samenleving om te voorkomen, dat kinderen beneden een leeftijd van 12 jaar zonder oppas al leen worden thuisgelaten De plannen om tot aankoop van een ei gen verenigingsgebouw in Den Haag over te gaan zijn in een vergevorderd stadium. Helaas kon de door de firma Conimex toegezegde demonstratie wegens ziekte niet doorgaan. Na een geanimeerde theepauze droeg één van de leden een aantal humoris tische schetsjes en kolderversjes voor, die min of meer iets met koken en de keuken te maken hadden. B.D.C. VERLOOR. Een B.D.C.-ploeg, die in de eerste helft volslagen machteloos was, heeft zich in de tweede helft van de wedstrijd tegen Naarden 1 wat beter geweerd, maar de 1-2-achterstand kon toch niet omgezet worden in een gelijk spel en Naarden nam de punten mee naar huis. Jan Westerveld, Nico Gros en Tonny v. d. Hengel probeerden het al direct na het beginsignaal met schoten, maar de Naardenkeeper was goed op dreef dus dat haalde weinig uit. Spoedig bleek dat B.D.C. niet zo heel veel in te brengen had tegen de be zoekers en na twintig minuten maakte middenvoor Hazelaar gebruik van een misverstand in de B.D.C.-achterhoede en het was 0-1. Vijf minuten later schoot rechtsbinnen Brands door de achter hoede heen en B.D.C. stond nu met 0-2 achter. In de tweede helft zat er aanvankelijk bij de Soesters evenmin veel muziek in en het scheelde maar weinig of het was 0-3 geworden. De Naarden-speler Essen passeerde keeper Roest met een hoog hard schot. E. Hilhorst stond op de doellijn en hij sloeg de bal uit het doel. Dat kostte een strafschop, die door Hazelaar genomen werd. Roest dook uitstekend naar de bal en het werd geen doelpunt maar een corner. Na twintig minuten had B.D.C. succes toen Jan Westerveld onhoudbaar scoor de. Nu kwam er enig vuur in de Soes ter gelederen en B.D.C. toog flink ten aanval. Naarden liet het er echter niet bij zitten en bij een aanval op het doel van Roest werd Hazelaar ten val ge bracht. Weer een strafschop, die nu genomen werd door Essen. Hij schoot hoog over. Evert Westerveld doelpuntte kort hier na uit een vrije schop. Hij schoot de bal van grote afstand hard in, maar de scheidsrechter keurde het doelpunt af, omdat de Naarden-keeper gehinderd werd. Bakker kreeg ook nog een kans en al koppend passeerde hij de Naarder doelman. Op de doellijn stond echter een back die de bal resoluut terugkopte en de nederlaag van B.D.C. was hiermee een feit. BEZINNINGSMORGEN SPORTJEUGD. Na een uitbundig gevierd carnaval heeft een 200-tal Soester jongeren van de r.k. verenigingen Crescendo, B.D.C. (handbal), B.D.C. (voetbal), Shot en de Instuif „Jong Soest" deelgenomen aan de bezinningsmorgen welke zondag in het St. Josephgebouw gehouden is. Na een gezongen H. Mis, opgedragen door kapelaan Horsthuis en een gemeen schappelijk ontbijt, hield rector Coppes uit Arnhem een boeiende causerie onder de titel „Op het Kruispunt". Deze causerie en de discussie, die daar- op volgde, legde de nadruk op het on- j derscheid in het godsdienstig leven van kinderen en van hen die dicht bij de volwassenheid zijn. Kinderen accep- teren alles kritiekloos en wat zij in zich opnemen brengt hen op later leven I tot nadenken. Dit nadenken is nodig, 1 want de mens komt vaak in zijn leven op een kruispunt en dan moet hij over- I wegen welke weg hij zal inslaan. Wie een verkeerde weg inslaat en verdwaalt komt heel moeilijk op de goede weg terug, maar ieder nieuw kruispunt biedt opnieuw de kans op de goede weg te ge raken, al moet dat vaak met omwegen. De grote belangstelling bij het carnavals feest was verheugend, maar uit de gro te opkomst naar deze bezinningsmorgen bleek weer duidelijk dat de hedendaag se jeugd niet slechts aan feesten denkt.

Soester Courant | 1961 | | pagina 5