SOEST f 60.000,- voor sportakkomodatie. HET OOG GERICHT OP 'N DOLLE DICTATOR. het zelF'. Zeer geheim. TWEEDE HEROPENING BIJ MIDDELMAN. DINSDAG 14 MAART 1961. 4« JAARGANG No. 20. UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126158 JAARVERGADERING U.V.V. In het Oranje-Hotel is de jaarvergade ring van de afdeling Soest der Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers onder leiding van mevr. C. van Ginkel gehou den. In haar welkomstwoord sprak zij haar vreugde uit over de goede opkomst, maar zij vond het spijtig dat er onder de aanwezigen geen donatrices van de U.V.V. waren. Zij deelde mee, dat de secretaresse, mevr. Van Kleef, wegens ziekte niet aanwezig kon zijn en dat mej. Gerritsen uit Baarn, provinciaal voorzitster, om dezelfde reden ook niet aanwezig kon zijn. De dames mevr. Boode, mevr. v. d. Mandele en mevr. Schut werden als lid geïnstalleerd en zij kregen het in signe van de vereniging. Het jaarverslag van de secretaresse, dat aan alle leden toegezonden is, werd goedgekeurd. Uit het financieel over zicht van de penningmeesteresse, mevr. Werkhoven, bleek dat er een ruim batig saldo is. De presidente deelde mee dat de uitgaven laag gehouden kunnen wor den omdat zovelen de U.V.V. een goed hart toedragen. Namens de kascommissie deelde mevr. Keizer mee dat het finan cieel beheer niets te wensen overliet en in de nieuwe kascommissie werden mevr. Pol en mej. Lensink gekozen. Mevr. Gaarland uit Den Haag hield hier na een causerie over het werk voor de bejaarden in Engeland, dat veel ver schilt met het werk in ons land. Hier kent men reeds gymnastiekclubs voor bejaarden maar in Engeland niet. Daar heeft men echter een pedicure- dienst op de sociëteit, wasverzorging in clusief verstellen, het verstrekken van warme maaltijden voor weinig geld, het inrichten van tehuizen, die geen ver zorgingstehuizen zijn en ook anders dan bejaardentehuizen in ons land om dat uitsluitend woonruimte verschaft wordt. De belangen van de bejaarden worden in Engeland grotendeels behartigd door de W.V.S., die veel subsidie krijgt, eigen bejaardentehuizen maar ook eigen ziekenhuizen voor bejaarden heeft. De W.V.S. betaalt zelfs de hondenbelas ting voor de bejaarden als dit nodig is. Tenslotte werd in een prettige discussie de wenselijkheid besproken om in de Nederlandse bejaardensocieteiten de zelfstandigheid en zelfwerkzaamheid bij de bejaarden te stimuleren, omdat vele bejaarden niet van bemoederen gediend zijn. Het zou wenselijk zijn dat aan het hoofd van iedere sociëteit een bestuur van bejaarden staat. Dat zal vooral over enkele tientallen jaren nodig zijn, want dan zullen de bejaarden anders zijn dan thans. Het college van B. en W. acht het gewenst dat niet alleen terreinen be heerd worden ten behoeve van sport verenigingen aan wie deze verhuurd worden, maar ook de opstallen, welke aanwezig zijn op door de gemeente verhuurde terreinen of daar nog ge bouwd zullen worden. Dit heeft het voordeel, dat aan alle gebouwen gelijke aandacht zal kunnen worden besteed, terwijl er geen moei lijkheden zullen komen bij wijziging van het verhuren omdat de vereni gingen door de aanwezigheid van eigen gebouwen bij of op gehuurd veld, zich in een voorkeurspositie zullen voelen. Het college stelt de raad voor een kre diet van 60.000,beschikbaar te stellen. Dit bedrag kan als volgt ge specificeerd worden 25.000,voor het bouwen van een clubgebouw bij de pas aangelegde sport velden aan de Bosstraat ten behoeve van de voetbalvereniging B.D.C. 20.000.voor het bouwen van een clubgebouw bij de sportvelden aan de Bosstraat naast hotel Bos en Duin ten behoeve van de voetbalvereniging S.E.C. 3000,ten behoeve van de voetbal en atletiekvereniging Soesterberg voor het verrichten van verschillende her stelwerkzaamheden en onderhoudswerk zaamheden aan de opstallen, staande op het sportterrein aan de Amersfoortse- straat-Kampweg te Soesterberg. Deze grond is onlangs aangekocht door de gemeente. 4000,te betalen aan de Mixed Hoc key Club Soest als restitutie van de door haar aan de gemeente Soest be taalde bijdrage in de kosten van het Verschijnt iedere dinsdag en vrjjdag. Abonn. p. kwart, 2,10 - per post 2,25 De nieuwe jaarbeurshal, de Marijkehal te Utrecht, is hedenmiddag door Prinses Marijke officieel geopend door het ingebruik stellen van de roltrappen. In Amerika woonde een dertigjarige be roepsmilitair, die zo'n hekel had aan dictators dat hij ontslag nam uit het leger, naar Cuba ging en zich aansloot bij Fidel Castro, de man met de baard, waarmee nagenoeg iedereen twee jaar geleden sympathiseerde omdat hij de strijd aanbond tegen Batista, de dicta tor van Cuba. Morgan werd de vriend van Castro en het kon hem helemaal niet schelen dat hij de Amerikaanse nationaliteit kwijt was, want hij wilde graag Cubaan zijn, net als zijn grote vriend, de nobele bestrijder van de slechte dictator. Batista was weg en Cuba zou een heer lijke toekomst tegemoet gaan, dank zij de grote en edele plannen van Fidel Castro, die kon rekenen op de steun van velen, niet in het minst van zijn vriend Morgan. I Nu is Morgan dood. Hij werd gear- j resteerd omdat hij tegen de baardige ty- - ran van Cuba een samenzwering ge smeed zou hebben en het duurde niet lang of hij kwam te weten dat zijn oude vriend geen prijs meer stelde op zijn leven. Dit heeft Morgan zozeer verwonderd, dat hij om een onderhoud met Castro verzocht. Die stond dat niet toe, maar een tweede verzoek willigde hij wel in. Morgan vroeg of hij zaterdagavond ge fusilleerd mocht worden, omdat hij er weinig voor voelde nog een nacht in de dodencel door te brengen in afwach ting van de executie, die op zondagmor gen bepaald was. Castro, die zich op een receptie van de Chinese ambasade in Havanna bevond, willigde dit verzoek graag in en ter wijl hij met zijn communistische vriend jes stond te kouten werd zijn vriend gefusilleerd. Zijn Cubaanse adjudant Jesus Carrera deelde zijn lot. Van je vrienden moet je 't maar heb ben. Vooral als ze dictator zijn. KANTMAN. zijn taak tegenover zijn lotgenoten en zich bekent voor een lotsverbondenheid die hem naar een snelle ondergang voert. Unaniem was men het er wel over eens, dat het moeilijk is een vernie tigend oordeel uit te spreken over een man als Cohn. wanneer men niet zelf in situaties verkeerd heeft die een cri sis in het bestaan kunnen betekenen en die een mens kunnen maken tot iets wat hij van zichzelf nooit verwacht had. Gelukkig konden de aanwezigen voor beelden geven van mensen, die zich in deze moeilijke tijd geheel anders ge droegen en die uit trots om hun Jood zijn vrijwillig het lot deelden van hen, die door de bezetter vernietigd zijn. GROND VOOR 318 WONINGEN. De N.V. Coördinatiebouw te Hilversum wil op de Eng 318 woningen bouwen. Thans is echter niet bekend wanneer met deze bouw begonnen kan worden. De 318 woningen zullen echter in ge deelten worden opgeleverd. Het college van B. en W. stelt de raad voor aan de N.V. Coördinatiebouw ten behoeve van deze woningbouw de grond te verkopen, waarop deze hui zen gebouwd zullen worden voor 954.000,—. Het is niet zo eenvoudig voor alles wat men gedaan wil hebben een vakman te krijgen, zodat het een uitkomst is als er zaken zijn, die de goedwillende ama teur behulpzaam zijn bij zijn pogingen zelf iets van hout of board te vervaar digen. Deze hulp biedt de heer J. C. Spruyt, sinds zaterdag Soester midden stander, want hij nam het bedrijf ,,Maak het Zelf" in de Kerkstraat over. Er is een bijzonder ruime keus in alle mogelijke materialen en de heer Spruyt kan als timmerman elk advies geven dat men wenst. Op timmergebied en meubelwerk neemt hij ook opdrachten aan van hen, die knutselen niet als hun hobby hebben, maar de winkel is in de eerste plaats het paradijs voor de man die zich re kent tot de doe-het-zelvers. Zij kunnen er alles vinden wat zij voor hun knutselhobby nodig hebben. Alle mogelijke materialen maar ook verf om het werkstuk tot een juweeltje te maken. Staatssecretaris Roolvink sprak gisteravond op uitnodiging van de Centrale A.R. Kiesvereniging in een openbare vergadering, en wat hij gezegd heeft zal onge twijfeld zeer belangrijk geweest zijn, maar wij kunnen u hiervan helaas niets vertellen, want zeer merkwaardigerwijs was deze openbare vergadering geheim. Maandag 13 maart, 's avonds 8 uur, zal staatssecretaris Rool vink spreken in het gebouw Cre do aan de Julianalaan. Alle belangstellenden welkom. Centrale A.R.-kiesvereniging. Dit hebt u in de Soester Cou rant kunnen lezen, dus meer openbaar kan het moeilijk en graag gaven wij gevolg aan de uitnodiging van de secretaris der Centrale A.R. Kiesvereniging deze vergadering bij te wonen en er een verslag van te maken voor hen die niet aanwezig kon den zijn maar toch belangstel len in de ongetwijfeld zeer be langrijke zaken die staatssecre taris Roolvink zou kunnen zeg gen. De staatssecretaris weigerde ech ter zeer beslist zijn mond open te doen als de twee aanwezige persmensen niet wensten te ver klaren dat zij niets in de krant zouden zetten. Deze verklaarden uiteraard niets en verdwenen, met het prettige gevoel dank zij een geheime openbare vergade ring een vrije avond te hebben. LOTS- EN ZELFAANVAARDING. Twee weken geleden staken de winke liers van de Torenstraat de vlag uit omdat de heer W. G. Middelman zijn nieuwe textielzaak opende en eind vo rige week deden zij dit opnieuw omdat zij de heropening van de oude zaak, nu als woninginrichting, eveneens van groot belang achtten voor de winkel stand in de Torenstraat. Nu is er in dit pand geen kleding meer te koop, maar meubelen, woningtextiel en alles wat men nodig heeft om zijn woning in te richten. Een afdeling gordijnen, een afdeling meubelen, een afdeling vloerbedekking en boven kan men terecht als men zijn slaapkamer wil inrichten. De heer A. C. Middelman heeft getoond dat hij niet voor niets een cursus bin nenhuisarchitectuur volgt, want nage noeg alles werd in eigen hand gehou den al moest schildersbedrijf Tiggelaven voor de mooie kleuren zorgen. Men kent de oude zaak niet terug en ook deze geheel veranderde winkel is inderdaad een aanwinst voor de Toren- straat. De heer P. N. Kruiswijk zou zondag morgen in Oranjehof spreken over het onderwerp „Lots- en zelfaanvaarding" naar aanleiding van het boek ,,De Nacht der Girondijnen" van Prof. dr S. Presser, dat twee jaar geleden ver scheen. Deze causerie zou gehouden worden op verzoek van de gemeenschap Soest- Baarn van het Humanistisch Verbond. Het is echter meer een discussiemorgen geworden dan een morgen waarop een spreker zijn mening gaf over dit aan grijpende boekje, dat verhaalt van hen die in Westerbork wachtten op de reis naar een vernietigingskamp. De centrale figuur in dit boek is Cohn, de Jood, die voor de Duitsers beuls werk tegenover zijn rasgenoten bedrijft om het verlies van eigen leven zo lang mogelijk uit te stellen. Zijn assistent is de ikfiguur uit het boek, die aan vankelijk de indruk wekt hetzelfde ka rakter als Cohn te hebben, maar die zich tegen het eind bewust wordt van bouwen van een clubgebouw bij het hockeyveld aan de Schrikslaan. 1000,te betalen aan de voetbalver eniging B.D.C., als koopsom voor het gebouwtje, staande op het sportveld aan de Ferd. Huycklaan. 3300,te betalen aan de voetbalver eniging S.E.C. voor de overneming van drie opstallen, staande op de sport velden aan de Bosstraateen kassage bouwtje voor 500,een houten keet voor 300,en een tribune voor 1500,—. 1700,te betalen aan de voetbal- en atletiekvereniging Soesterberg voor de overneming van 2 kleedgebouwen, staande op het sportveld aan de Amers- foortsestraat-Kampweg voor resp. 500— en 1200,—. f 1000,te betalen aan de Mixed Hockey Club Soest voor het aankopen van het clubgebouwtje, staande op het sportveld aan de Birkstraat. 1000,-- voor onvoorziene uitgaven. DORST. Ten nadele van de heer S. van de Noor- derweg werden uit zijn geparkeerde be stelwagen enkele flessen limonade en wijn ontvreemd. CONCERT VAN P.V.O. Vrijdagavond geeft onze harmonie P.V.O. een donateursconc^rt in de zaal van Eemland onder leiding van de dirigent, de heer M. Larsen. Na opening door de voorzitter zal het orkest voor de pauze het volgende pro gramma uitvoerenLe Sang Goulois, een mars van G;briel Allier, Wiener Madeln van Zie&rer, Die Czardas- Fürstin van Emmerich Kalman, On the Quarter Deck, een mars van Kenneth J. Alford, Serenade Napolitaine van Gerhard Winkler, Lynwood, een mars van J. Ord Hume, de Luxemburg-wals van Franz Lehar, een potpourri van Weense walsen, gecomponeerd door Jo- hann Strauss en Franz von Suppé en tot besluit Our Director, een mars van Bigelon-Mol. Hierna treedt het tambourcorps op, on der leiding van de instructeur-tambour- maitre, de heer H. ten Hoedt, met ver- maakmarsen, schotse marsen en de concoursmars „Onze jeugd", waaraan de hoornblazers meewerken. Na de pauze voert de toneelvereniging De Kerkebuurt de klucht in 1 bedrijf „De verrassing" op. Hieraan werken mee de dames P. Rouwendaal-Hovius, J. Roelofsen, M. Becker-v. d. Hoef en de heren Th. Roelofsen, C. Hilhorst en B. v. d. Pol. De regie is in handen van de heer J. v. d. Broek.

Soester Courant | 1961 | | pagina 1