GROOT openingsrede van Prof. Oud Natuurlijk een moderne gasgeiser in uw keuken. 1 Luistert vrijdagavond, 17 maart a.s., KRABBELS VAN KNELIS. POLITIE TELEFOON 4 4 4 4 van 8.05 tot 9 uur, naar de t.g.v. de alg. ledenvergadering onzer partij te Rotterdam (Hilv. II, 298 m.). As je 't ming vraogt dan mok zeige dak bar veul respek heb veur die hooge manne in de eerste kaomer, die d'r eige niet allee- nig mit barre belaang- rieke zaoke as regeere bemeuje, maor ok mit de brommer van ming, van joe en van alle minse die d'r niks veur veule d'r eige 't ongaans te trappe op 'n ouwe fiets. Die manne hebbe ezeid datter 'n soort vergunning mot korame veur brom mers, zodat maor niet jan rap en zien maot op 'n brommer ken klimme en maor brokke ken maoke ast zo uutkomt. Das nie slecht bekeeke van die manne, maor je het minse die zonder vergun ning barre riejers binnen en man ne mit 'n vergunning, die bar gevaor- lek binne. Noeng hek niet de manne op ut oog, die 'n slokkie ophebbe, waant die binne vaok gevaorleker veur d'r eige as veur 'n aander en duk zat kwakke ze mitter doezelege kop zo- maor teuge de keie. Nee, 'k schat dat de nozempies mitter nozemientjes achterop veul gevaorle ker binne as alle minse die 'n bietje schutterig doen mitter brommer. Die blaoge rieje as gekke en ze hebbe ut heul nie over dartug of veertug kilo meter. Die rieje op de fietspaoje vief- tig of nog meer en as 'n keind, 'n hond of 'n kat zien neus buute ut tuunhekkie, steekt, dan hejje de brokke al. Die no zempies wat kalmer laote rieje is veul meer weerd astie vergunninge. De manne van de eerste kaomer wille nog meer en ze dinke dat minse die ouwer binne as viefenzestug maor bee- ter gin riebewies motte hebbe. Daor kenk ut nie mee eens weeze. Die manne weete best wat ze doen, maor strakkies komme die aandere manne, die dat heul nie weete. Die manne die ze zogezeid zondaags- riejers noeme omdazze 'n paor maol per jaor achter 'n stuur kruupe. Ne- tuurlek van 'n waoge die ze huure en dan zitte ze te kieke of ze mitter eige auto ant rieje binne. Opoe mee, opa mee, 't wief en 'n sliert keinders mee en dan maor karre. k Schat dat die manne veul gevaor leker binne as manne die ouwer benne as viefenzestug. Laon ze dan liever die zondagsriejers 'n bietje van de weg houwe. Die halze weete niet van toete of blaoze as ze nao 'n jaor op de weg komme mitter heule femilie. JAARVERGADERING NATÜUKBESCHERM1NGS WACHT. EEMLAND. Gisteravond is in restaurant Zonne- heuvel de jaarvergadering van de Na- tuurbeschermingswacht Eemland gehou den. De voorzitter, de heer P. M. Wijsmuller, herdacht in zijn openingswoord het overlijden van de heer H. F. Persoon, die 21 jaar lid van de afdeling was. Zijn nagedachtenis werd met een mi nuut stilte geëerd. De heer Wijsmuller achtte het verheu gend dat het aantal natuurwachters ge stegen is en hij deelde mee dat de naam van de landelijke bond veranderd is in „Instituut voor Natuurbeschermingsedu catie (Vereniging van natuurwachten en natuurgidsen). De naam van de afde ling bleef ongewijzigd. De heer C. J. van Capelle, de secretaris- penningmeester, deelde ondermeer mede dat er op 31 december 1960 16 mannen en 5 vrouwen als natuurwachters waren ingeschreven. Met algemene stemmen werd de heer B. J. Vellinga, die 18 jaar secretaris penningmeester van de afdeling is, voor dat hij uit Soest vertrok, tot erelid be noemd. De heer G. Hiemstra werd tot bestuurslid herkozen. De heer A. G. C. Boeschoten gaf als lei der het jaarverslag. Het jaar 1960 is wat rustiger geweest dan het jaar 1959 om dat het bezoek aan het Soester natuur schoon door de slechte zomer minder was dan in het jaar dat in de herinne ring zal blijven door de zeer lange en droge zomer. Toch was waakzaamheid geboden. Er zijn in 1960 361 waarschu wingen gegeven tegen 494 in 1959. Daaronder 132 wegens het brommen op fietspaden. 106 wegens roken in het bos en 18 voor het parkeren van auto's op verboden terrein. Dit laatste is de laatste tijd sterk afgenomen omdat er borden geplaatst zijn, maar nu staan auto's vaak zo dat de brandweerauto's bij eventuele brand er niet doorkunnen. Met papieren op de voorruit zal dit bestreden worden. Tenslotte werd meegedeeld dat er op 28 mei in Heiloo een natuurweekend gehouden zal worden. Op 6 mei, 24 juni en V oktober zullen er landelijk, en ook in Soest, natuurwan delingen gehouden worden. VOORJAARSCOMPETITIE TEMPO. In de Eemnesser polder is de eerste rit van de voorjaarscompetitie verreden, waaraan renners van Tempo, De Ade laar, Pedaalridders en de vereniging Amersfoort deelnemen. Het weer was niet zo best en er stond een stevige wind, die het de renners flink lastig maakte. Er namen ruim 80 renners deel. Eerst gingen 22 amateurs van start voor 7 ronden van 6,2 km. Na de eerste ronde lagen Teus van Tol en Wim Zoon van de Adelaar aan de kop, Bertus Lute van de Adelaar en G. v. d. Brug uit Amersfoort. In de groep daarachter reden Adri Doekemeijer en Aad Post. In de vijfde ronde werden de moedige koplopers ingehaald. In de volgende ronde verdween Otto de Weerd uit de strijd en Teus van Tol zakte af. Later kon v. d. Brug het tempo ook niet bij houden. In de laatste ronde viel de kopgroep uiteen. Zoon en v. d. Burgt hadden een lichte voorsprong genomen en Zoon won de sprint. Gerrit Ruttenberg werd derde. De uitslag was 1. W. Zoon (Ade laar) 43V2 km in 1 uur, 10 minuten, 11 sec. 2. Jaap v. d. Burgt (Tempo) 3. Gerrit Ruttenberg (Tempo) 4. Teus van Tol (Adelaar) 4. Bertus Lute (Adelaar). Adri Doekemeijer (Tempo) werd negen de, Aad Post (Tempo) dertiende. Bij de nieuwelingen, die 5 ronden - 31 km moesten rijden - werd ook al in de eerste ronde de groep uiteengerukt. Smit en B. Veerman van de Adelaar wisten zich zelfs tussen de amateurs te voegen, terwijl Eddy Bijl (Tempo) de derde plaats innam. Hij werd echter door een groepje inge lopen, De rest van de renners lag ver spreid over het parkoers. Onder hen bevonden zich de Tempo-leden Joop v. d. Broek en Eddy de Lange. M. Smit van de Adelaar won de 31 km in 51 min. B. Veerman, zijn clubgenoot werd tweede, A. Woudenberg, Amersfoort, derde. Eddy Bijl werd zevende. De aspiranten reden 2 ronden, 12.4 km. De Tempo-rijder Wim van Hoeijen werd zesde. G. Pol van Pedaalridders won. Deze rit gold als een selectierit. Van Hoeyen klasseerde zich in de A-groep, Harry en Johnny Visser, eveneens van Tempo, in de B-groep. Tenslotte startten nog 6 veteranen voor 12,4 km. H. Stouten van Pedaalridders won in 2OV2 minuut. Van Tempo namen de heren G. Visser en J. O. de Weerd deel. Zij werden respectievelijk vierde en zesde. DUINKIKKERS WONNEN. In Breukelen hebben de polospelers van de Duinkikkers bewezen dat het halve jaar rust hen niet veel goed ge daan heeft al wisten zij dan te winnen van Meent 1. In de eerste helft waren de Duinkikkers was sterker dan hun tegenstanders en het was dan ook niet te verwonderden dat G. v. d. Gaast reeds in de eerste minuut kon scoren. Een blunder van de Meent-achterhoede bracht Gerard v. d. Bor vrij voor het doel en hij maakte geen fout. (2-0). Vlak voor rust bracht A. van Brumme- len met een fraai schot de stand op 3-0. In de tweede helft werd het spel wat rommeliger en ook de Duinkik kers begonnen in hun achterhoede fou ten te maken. Toch wist Gerard v. d. Bor al heel gauw de bal langs de Meent-keeper te schieten (4-0), maar toen scheen het Duinkikkerkruit nat ge worden te zijn. De Meent-middenvoor slaagde er dan ook al heel spoedig in tegen te scoren en even later kon de Meent, ondanks een nummerieke min derheid er zelfs 4-2 van maken. Nu schrokken de Duinkikkers wakker. Koos Iseger bracht de stand op 5-2 maar nog eenmaal sloeg de Meent toe en het werd 5-3. Daarmee won Duinkik kers deze sportieve wedstrijd want er werd niet meer gescoord. TEMPO-rLANNEN. Tempo vergadert woensdagavond in res taurant Zonneheuvel. Secretaris en pen ningmeester zullen verslag uitbrengen over het afgelopen jaar en er is een bestuursverkiezing. De heren J. O. de Weerd (secretaris), A. Lamens (vice- voorzitter) en C. van Rees (tweede pen ningmeester) treden periodiek af maar stellen zich herkiesbaar. Het jaarpro gramma van renners en touristen zal besproken worden. Tempo heeft voor 29 april en 1 mei een sterrit naar Soestdijk op het pro gramma staan ter gelegenheid van de verjaardag van de koningin. De afstanden zijn 30 en 60 km. Op 27 en 28 mei wordt de jaarlijkse IJsselmeertocht gehouden over een af stand van 365 km. Deze wordt voor de negende maal gereden. Op 29 en 30 juli is de kastelentocht, een sterrit over 75 km en op 13 augustus wordt de naal- denrit over 120 en 50 km gereden. In oktober zijn er ritten, georganiseerd door de samenwerkende ren- en tou risten verenigingen en op 17 september wordt de traditionele molentocht ver reden. Dit is een ploegenrit. Op 1 en 2 juli wordt de monsterrit Brussel-Parijs-Brussel gereden en een groep van Tempo zal hieraan, ook dit jaar deelnemen. De tourafdeling van Tempo heeft het vorig jaar uitstekend gereden. In de landelijke clubcompetitie werd Olympia uit Amsterdam eerste met 324 punten J en Tempo tweede met 285 punten. In de persoonlijke competitie werd A. Semper met 4784 punten tweede achter J. Klerks en J. Opdam van Olympia, die met 4799 km de eerste plaats delen. A. Semper en A. Lub zijn benoemd tot bestuurslid van de samenwerkende I ren- en touristenclubs. Van het eerste type zullen 101 wonin gen gebouwd worden van het tweede type 28 en van het derde type 8. In elke woning is een bergruimte. In het souterrain bevinden zich ruimten voor gemeentschappelijke berging van kin derwagens, rijwielen en bromfietsen. Het souterrain bevat verder afzonder lijke bergruimten, voor elke woning één. In de woningen zullen zogenaamde zwe vende vloeren worden aangebracht. Dit betekent dat onder de afwerklaag van de vloeren isolatiematten zullen komen. Hierdoor zal de gehorigheid worden tegengegaan. Het ligt voorts in de bedoeling de wo ningen te voorzien van centrale ver warming. De totale stichtingskosten worden ge raamd op ƒ2.629.948,04, waarin begre pen grondkosten, bouwkosten, centrale verwarming en garages. De grondkosten bedragen 3180,per woning, inclusief renteverlies tijdens de bouw. De woningen maken deel uit van een door ir. S. J. van Embden ontworpen plan dat in totaal 576 etagewoningen omvat. Hiervan zullen 258 woningen als Klein van afmeting, van capiciteit. Met de schoonmaak de gehele dag 120 liter warm water per uur beschikbaar. En al uw gas tegen een speciaal tarief. OOK IN HUUR. JAARVERGADERING VVD. De afdeling Soest-Soesterberg van de Volkspartij voor Vrijheid en Demo cratie heeft gisteravond in het Oranje- Hotel de jaarvergadering gehouden on der voorzitterschap van Mr F. Raedt die de vele aanwezigen verwelkomde en enkele delen van het landelijk jaar verslag 1960 van de V.V.D. citeerde, waaruit blijkt dat tevredenheid heerst over de positie welke de partij inneemt als derde politieke partij van ons land. Bij de ingekomen stukken was een dankschrijven van de heer M. van We- ly, voor de belangstelling die de af deling bij zijn tachtigste verjaardag getoond heeft. Het jaarverslag van de secretaresse, mevr. E. C. van Goor-CIeton, behoefde niet gelezen te worden omdat alle le den het toegezonden kregen. Er werd nog medegedeeld dat de afdeling thans 300 leden heeft. De heer J. K. de Bruin gaf het finan cieel overzicht en hij deed een drin gend beroep op de leden de contributie tijdig over te maken om zijn taak als penningmeester te verlichten. De voor zitter dankte mevr. Van Goor en de heer De Bruin voor het werk dat zij in het belang van de vereniging ver richtten. De heer Van Wely stelde namens de kascommissie voor de penningmeester te dechargeren. In de nieuwe kascom missie werden de heren Van Wely en De Boer gekozen. Plaatsvervangend lid is de heer Dekker. De heren Detmar en ir Gijzen werden tot bestuurslid gekozen en na het be handelen van de beschrijvingsbrief van de algemene partijvergadering, welke op 17 en 18 maart gehouden zal wor den, werden de heren Raedt en De Bruin tot afgevaardigden naar deze vergadering benoemd. Na de pauze werd een voorlopige be spreking gehouden van de V.V.D.-dag, welke in september gehouden zal worden. VERNIELZUCHT. Jongelui in de buurt van de Schouten- kampweg vernielden niet alleen de ruiten van een onbewoonbaar perceel, maar ook de planken, die later ter be scherming van de nog resterende hele ruiten aangebracht waren. Ook haalden ze pannen van het dak. MELKWEG. De melkrijder P. H. uit Amersfoort had pech toen hij bij het nemen van de bocht Talmalaan-Mendelssohnlaan en kele kratten met flessen melk van zijn aanhanger schoten. Meer dan honderd flessen vielen op de straat aan scherven en de goten kregen ditmaal iets anders dan water te verwerken. 137 WONINGWETWONINGEN. Bij de Dalweg zullen 137 woningwetwo ningen gebouwd worden, waarvan er 72 behoren tot het bouwcontingent 1960 en de rest van 1961. De woningen zullen worden gebouwd in vier blokken48 woningen in 4 woonlagen, 24 woningen in 3 woonlagen, 44 woningen in 4 woon lagen en 21 in 3 woonlagen. In de on derbouw van de 21 woningen zullen 11 garages worden gebouwd. Er zijn 3 woningtypen met drie slaap kamers voor 7 personen, met 2 slaap kamers voor 4 personen en met 5 slaap kamers voor 9 personen. woningwetwoningen gebouwd worden. Het ligt in de bedoeling de bouw van de woningen op te dragen aan één aanne mingsbedrijf. Met N. V. Bouwbedrijf G. Verwelius te Huizen is overeenstemming bereikt over de aannemingssom van 13.400,per woning en het college acht dit bedrag verantwoord. De gemiddelde huurprijs komt op 17,Hierin is begrepen ƒ2,we gens rente en afschrijving, maar er zal 4,per week als vergoeding in de ex ploitatie van de centrale verwarming bijkomen. Tevens wordt de huur ver hoogd met eventuele kosten van cen trale voorzieningen centrale t.v.-anten- ne, schoonhouden en verlichting trap penhuis, waterverbruik, schoorsteenve gen, glasverzekering en hydrofoorinstal- latie. Het college stelt de raad voor een be drag van 2.629.950,beschikbaar te stellen en de bouw van de woningen en garages onderhands aan te besteden. NOZEMS De laatste tijd zijn er jonge lieden, die het leuk vinden ruiten te vermelen en mee te pikken wat achter die ruiten ligt. Andere baldadigheden zijn eveneens ge signaleerd. Meneer M. aan de Van Weedestraat deelde de politie mee, dat jongens ste nen onder de matrijs van een ponsma chine gelegd hadden en zelfs het wiel van een kinderfietsje, waardoor de ma chine beschadigd werd. Bij de heer Van H. op de Steenhoffstraat werd een tuinhek uit de scharnieren ge licht en tegen zijn voordeur geplaatst. Op de Vredehofstraat hebben de bewo ners veel last van brommers met open knalpotten en een vijftal nozems werd bij de snackbar op de Van Weedestraat beetgenomen door andere nozems. Zij hadden hun fietsen netjes in het rek ge zet, maar toen ze genoeg hadden van hun verblijf in de bar, gingen ze weg. Hun fietsen troffen ze gedeeltelijk ge demonteerd in een tuin aan. VOLLEYBAL S.V.V. De dames van S.V.V. moesten in de afgelopen week de eer van de Soester Volleybal Vereniging hooghouden, want voor het eerste en tweede herenteam was geen puntenwinst weggelegd. Het eerste damesteam had Vios 4 als tegenstandster en de Soester speelsters wisten deze wedstrijd met 30 te win nen. In de eerste set leek het erop dat het voor de Vios-dames zelfs een de bacle zou worden want met 15-1 ble ven de rood-witte dames in de meer derheid. In de tweede en derde set boden de Amersfoortse dames echter beter te genstand en kwamen zij respectievelijk tot 11 en 10 tegenpunten. Het eerste herenteam speelde in de Apollohal te Amsterdam tegen Armada, dat aanvankelijk een zeer zwakke start in de competitie had. In de tweede helft herstelde dit team zich echter uitstekend en wist het aansluiting met de teams uit de middengroep tot stand te brengen. De eerste set was voor onze plaats genoten met 15-13. De tweede en derde set brachten echter Amsterdamse over winningen met respectievelijk 15-8 en 15-5. De rood-witten kwamen in de vierde set goed terug en met 15-11 brachten zij de partijen weer op gelijke voet. Het leek wel of de S.V.V.-ers hiermee al hun kruit verschoten had den, want in de vijfde set konden zij geen vat meer krijgen op het Amster damse zestal. Hoewel zij tot het einde toe goed volhielden, wilde niets de rood-witten meer lukken en met 15-1 hield Armada de punten in Amsterdam. Het tweede herenteam had het tegen koploper Giraffes 1 zwaar te verduren. Met 15-9, 15-8 en 15-4 toonde het team uit Baarn dat het niet van plan was de kampioensillusies door de reserves van S.V.V. te laten verstoren. Voor deze staat alleen de wedstrijd Cito I-S.V.V. I op het programma. Deze wordt woensdag gespeeld. B.D.C.-HANDBAL. Zondag is gebleken dat de zaalhandbal competitie voor de teams van B.D.C. een uitstekende training geweest is, want op de eerste competitiezondag van de tweede helft der veldcompe- titie behaalden 7 teams 12 punten. On getwijfeld zou het maximum van 14 punten behaald zijn als enkele meisjes van het tweede team de moeite geno men hadden af te schrijven omdat zij verhinderd waren. Zij lieten dit na en het elftal kwam als achttal uit, waar door een nederlaag tegen H.H.C. 2 niet i te voorkomen was. Het werd 41 voor H.H.C. Het eerste herenteam won thuis met 21-9 tegen S.D.O. Dit team staat boven aan de ranglijst met 12 punten uit 6 wedstrijden. Dames I won met 40 van Amersfoort, hoewel men in Amers- foort-kringen op een overwinning ge rekend had. Het eerste junioresteam won met 21 van Limvio en het tweede junioresteam won met 41 van Sport Vereent. B.D.C. 2-aspiranten won met 3-2 van V.B.O. en B.D.C.-aspiranten 3 zegevierde met 11-6 over Fidelitas. ECONOMISCHE POLITIEK. Over dit onderwerp spreekt vrijdag a.s. voor de Chr. Hist. Unie, in gebouw El- theto, Driftje, de heer J. C. van Mes- tricht, lid van de Tweede Kamer. Men zie de advertentie in dit nummer. GERINGE OPKOMST BIJ P.K.V.S. Enkele jaren geleden had de Pluimvee- en Konijnenfokkersvereniging Soest en omstreken nog 70 leden, maar nu zijn het er veertien en slechts weinigen van hen waren naar de vergadering in café Butzelaar gekomen. Voorzitter A. Schaap betreurde dit, vooral omdat er nog genoeg konijnen en pluimveehouders zijn. Met een beet je meer ambitie voor de fokkerij zouden zij van hun dieren rasdieren kunnen maken en hij deed dan ook een be roep op allen, die konijnen of kippen hebben, lid te worden, in het vertrou wen dat men met een vrije zaterdag wat meer tijd heeft om belangstelling te hebben voor een vereniging, die van groot belang voor de liefhebberij kan zijn. De zomerkeuring van jonge dieren wordt gehouden op 2 september. Keurmeester 1 is de heer J. C. Hogerbrug uit Hilver sum. Op 25 november wordt de jaar lijkse winterkeuring gehouden. Hier zal de heer D. J. Kuiper uit Olst de dieren keuren. De heer A. Schaap ontving uit handen van de secretaris, de heer H. J. Roelofs een beker, die hij bij de laatste tentoon stelling met een inzending hoenders won. RECTIFICATIE. In de advertentie Fiets-o-matic van de fa H. Grift en Zn. stond als prijs ver- j meld 419,Dit moest zijn 399, ZEGE VOOR HEES. Hees heeft in Veenendaal een goede j wedstrijd gespeeld tegen Advendo '57 en met 3-0 gew onnen. Er werd goed gestart door de gasten en na vijf minuten lotste v. d. Mundt een oerhard schot van wel 30 meter afstand. De bal kwam tegen de paal. Twee minuten later brak middenvoor Schreuts van Advendo door, maar hij trof keeper Muis in uitstekende vorm j en zijn schot werd gekeerd. Kort daarop bewees Muis opnieuw dat hij op dreef was toen hij een strafschop stopte, die door Advendo genomen mocht worden j omdat spil De Jong hands gemaakt had. Hij dook de bal schitterend uit de hoek. Na een kwartier nam Hees door rechts binnen Hop de leiding. Hij benutte een I corner van v. d. Mundt keurig. 1 Uit een goede combinatie tussen De j Boer en Hardeman werd de voorsprong I van Hees vergroot en het was De Boer die scoorde (2-0). Na rust ging de strijd lang gelijk op, maar tenslotte scoorde Hees opnieuw. Nu uit een strafschop, die toegekend 1 werd omdat de linksback van de gast- heren hands maakte. Kok scoorde uit deze penalty. j ZUIDVRUCHTEN. In een weiland bij de Korte Brinkweg werd een kist sinaasappelen gevonden en in park Vredehof vond men enkele tientallen van deze vruchten, maar het is de politie een raadsel waar ze van daan komen, want geen groentehande laar is sinaasappelen kwijt.

Soester Courant | 1961 | | pagina 2