ftutielaat 175.- 145.- \\uZv2 burgerlijke stand SimKc/ei^né B VAN ESSEN voor Brillen TWEEDE BLAD S.E.C. won met 1-0. VOOR HET ÏÏ&AIPSEH ONZE VOORJAARS COLLECTIE 1961 B.D.C. won van A.P.W.C. Uitvoering van Animato. BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 14 MAART 1961. S.EC. heeft zondagmiddag bezoek ge had van het eerste elftal van de vere niging Vreeswijk, het team dat in de gradatiegevaar verkeert, maar toch liet zien er wel wat van te kunnen. Vreeswijk speelde wat feller dan S.E.C. dat een technische meerderheid had, die echter pas in het laatste kwartier van de wedstrijd met een doelpunt be loond werd. S.E.C. speelde de eerste helft met de wind mee en op papier zou dit een zware druk op het Vreeswijk-doel moe ten betekenen. In de praktijk kwam daar echter niets van terecht, want Adams kreeg meer werk. De twee bui tenspelers J. v. Berkel en J. van Vliet waren bijzonder gevaarlijk en vooral Van Berkel speelde een prima partij. S.E.C. was in de eerste helft maar een maal gevaarlijk door een aanval over rechts, die besloten werd met een voorzet van Elverding en een kopbal van De Bruin. De bal ging net naast het doel. Aan de andere kant was Van Berkel een voortdurend gevaar, maar Adams was goed op dreef. Het zag er voor S.E.C. met de 0-0 stand aan het begin van de tweede helft niet zo best uit, want nu kreeg Vreeswijk de forse wind mee. S.E.C. deed het nu echter beter. Brouwer, die voor Pot hoven inviel, deed het goed, al had hij het niet gemakkelijk tegen rechtback J. van Raaij en spil Cornelisse hield Wout de Bruin lang in bedwang. Tot een kwartier voor het einde wa ren de ploegen gelijkwaardig en soms kwam Vreeswijk gevaarlijk dicht voor het doel van Adams. Uit een van deze aanvallen schoot middenvoor Van Dijk net naast. S.E.C. kwam er steeds beter in en drie maal schoof De Bruin handig langs Cornelisse. Keeper Kezee was echter op zijn post. Ook v. d. Valk, die een goede wedstrijd speelde, probeerde het, maar het duurde tot vijf minuten voor tijd eer S.E.C. succes had. Brouwer zette de bal uit een corner hoog voor en met een omhaal scoorde Elverding. Bijna maakte Vreeswijk gelijk toen Van Berkel alleen voor het doel van Adams kwam. Ruttenberg redde ech ter op het laatste moment. Weer kwam Van Berkel terug en hij scoorde, maar de scheidsrechter keurde het doelpunt terecht wegens buitenspel af en S.E.C won met 1-0. KAPSALON 5TEENH0FFSTR53- TEL Z8« - SOEST GEBORENAlex en Ferdiand, zoons van H. van Oosterum en K. Krottje, Chr. Huygenslaan 29. Jan Louis Jo zef, zoon van J. H. Leijendekker en M. J. A. Smoorenburg, Jac Catslaan 7. Jacqueline, dochter van J. M. M. Sleijfer en M. Wernsen, Aagje Deken- laan 20 Josephine Trijntje, dochter van J. van Weert en E. G. J. Altenrath, Prof. Lorentzlaan 88. Anneliese Fre- derieke, dochter van I. A. Verkruijsse en Iedere vrouw zal verrukt zijn van deze elegante mantel, op vallend door een typische mo dernetrouvaille. De stof is een prachtige jersey-flammé, ineen zeer lichte tint. De grote zak ken met een aparte decoratieve garnering geven aan deze cre atie juist het persoonlijke, dat de moderne vrouw zo waar deert. Een hoogtepunt op de Parijse shows was deze model mantel. Nieuw en origineel van con ceptie, geraffineerd uitgevoerd tot in elk detail. De cirkelkraag en zakken, de toepassing van een 374 mouw, geven deze mantel de finesse van mode- voorjaar -1961. De stof js een perfect uitgebalanceerde tweed in een rustig dessin. ■^8 7^ HILVERSUM - KERKBRINK 15-17 E. A. Jansen, Bilderdijklaan 18. Mar cel Gerardus, zoon van J. Westerveld en M. W. Kok, Korteweg 17. Yvonne, dochter van M. Bokhorst en H. ten Ha ve, Ant. van Leeuwenhoeklaan 75. ONDERTROUWD Hendrik Soeteman, Berkenweg 23, Baarn en Francina van den Akker, Wilhelminalaan 30. Jo- hannes Kool, Gnepshoek 22, Alphen aan de Rijn en Aagetta Wiebe Leertouwer, Nieuweweg 76. Leopold Ernst Hugo Vliek, Verlengde Talmalaan 7 en Irene Joan Stolwijk, Hartmanlaan 12. GEHUWD Marinus Cornelis van Mou- rik, Noodweg 36, Hilversum en Alida Antonius Westerveld, Beetzlaan 85. - Johannes Wilhelmus Loffeld, Ooftstraat 3. Utrecht en Margaretha Eleonora Vir- ginie de la Rambelje, Postweg 93. - Dirk Hendrik Grootveld, Noorderstraat 43, Baarn en Maria Theresia van den Heuvel, Molenstraat 72. OVERLEDEN Bouke Scheltens, 69 jaar, gehuwd met K. Bolhuis, Oranje laan 39. Hendrika Boll, 88 jaar, we duwe van W. van Oosten, Ir. Menkolaan 77. Johannes Wijman, 65 jaar, ge huwd met E. van den Brink, Veldm. Montgomeryweg 55. B.D.C. heeft zondagmiddag aan de Ferd. Huycklaan met 3-2 gewonnen van het Amersfoortse A.P.W.C. in een wed strijd, die 8 doelpunten opleverde, waar van er echter 3 afgekeurd werden. B.D.C. begon met een sterke wind in de rug en terecht werd door de voor hoedespelers veel geschoten. Na tien minuten werd het eerste doelpunt ge scoord. Niet met een mooi schot, maar door een fout van de A.P.W.C.-back v. d. Werf, die onder de vallende keeper Eikelboom in eigen doel schoot. B.D.C. bleef aanvallen. Schoten van Westerveld en De Ruigt en een kopbal van v. d. Lugt gaven de achterhoede van de gasten enig werk, maar gevaarlijk werd het niet. Dorrestein had na 20 minuten spelen meer succes en van grote afstand loste hij een vliegend schot, dat totaal onhoudbaar was. De scheidsrechter keurde dit doelpunt echter af en niemand weet waarschijn lijk precies waarom dit gebeurde. A.P.W.C. speelde niet best, maar B.D.C. buitte het windvoordeel niet genoeg uit en de tijd verstreek met op de achter grond de dreiging voor B.D.C. straks met een geringe voorsprong tegen de wind en tegen de gasten te moeten strijden. Die voorsprong verdween zelfs toen linksbinnen v. d. Brom van A.P.W.C. een fout van de B.D.C.-verdediging af strafte en met een kopbal gelijk maakte. Het leek erop, dat dit in het begin be tekende van de Soester nederlaag. Gelukkig was de achterhoede van A.P.W.C. de Soester voetballers behulp zaam en een blunder stelde Gros in staat de stand op 2-1 te brengen. Kort daarop scoorde middenvoor Teus Schraage van A.P.W.C. maar hij stond buitenspel. Wie gedacht had dat B.D.C. in de tweede helft zou gaan verdedigen of in de verdediging gedrongen zou wor den, kwam bedrogen uit, want er werd dapper aangevallen en schoten van Dorrestein, Jan Westerveld en Hans de Ruigt gaven doelman Eikelboom werk. A.P.W.C. zeilde soms op een windvlaag naar voren, maar erg gevaarlijk waren de Amersfoorters niet. Toch scoorden ze de gelijkmaker uit een corner. W. van Ernpelen knalde de bal tegen de lat en Schraage schoot direct daarop langs keeper Roest. (2-2). Het antwoord van B.D.C. was raak. Dorrestein forceerde een hoekschop, nam die zelf en Gros kreeg de bal mooi voor zijn voeten. Blijkbaar niet mooi genoeg, want hij gebruikte zijn handen voor hij onhoudbaar inschoot. Dat zag iedereen behalve de scheidsrechter, die het doelpunt toekende, maar direct daarop zwichtte voor alle protesten en een vrije schop gaf. Het was echter uit stel van executie, want een minuut la ter schoot Dorrestein hard via de paal in en het was 3-2. De achterhoede van B.D.C. - en vooral Bas Bakker - hiel den hierna goed stand. OUDERAVOND BEETZLAANSCHOOL. Onder grote belangstelling werd zater dagavond de jaarlijkse feestelijke ouder avond van de openbare lagere school aan de Beetzlaan in de zaal van Eem- land gehouden. De heer L. Overhoff, het hoofd der school, heetté de aanwezigen hartelijk welkom en met vreugde constateerde hij dat de belangstelling van de ouders voor het wel en wee van de Beetzlaan- school zeer groot is, hetgeen bleek uit de prettige medewerking die de ouder commissie bij de voorbereidingen van de feestavond van de ouders mocht ondervinden. Het programma werd geheel door de leerlingen verzorgd en de eerste klas begon. De meisjes en jongens droegen als sterrekinderen een welkomstgedicht voor en lieten in passende kleding een aardig kabouterlied horen. De leerlingen van de tweede klas brach ten enkele zangspelletjes ten tonele, die zeer in de smaak van het publiek vie len. Hierna traden de leerlingen van de derde klas op met een leuk toneelstuk dat de titel „O, die Kokkie" had. Onder leiding van mevr. Van Vloten waren verscheidene volksdansjes inge studeerd, waaronder de russische dans jes Troika en Korobushka. Ook een En gelse en een Terschellinger volksdans werden op alleraardigste wijze gebracht. Dit gedeelte van het programma werd verzorgd door leerlingen van diverse leerjaren. Ter afwisseling brachten de leerlingen van de vijfde klas een aantal gymnas tische oefeningen ten tonele, die aan toonden dat het gymnastiekonderwijs op de Beetzlaanschool op een zeer hoog plan staat. Een Tiroler dansje besloot het optreden van de leerlingen van het vijfde leer jaar. Nadat de vierde klas het toneel stuk ,.Het speeldoosje" opgevoerd had, was het woord aan de zesde klas, die enige liederen ten gehore bracht en de aanwezigen kennis liet maken met het Stichtse volkslied. De akkordeonvereniging Animato heeft zaterdagavond in gebouw Ludgardis een bijzonder geslaagde uitvoering gehou den, bestemd voor de donateurs. Deze avond werd ondermeer bijgewoond door kapelaan Horsthuis van de pa rochie Soestdijk en door een vertegen woordiger van de firma Hohner, die een basakkordeon kwam demonstreren welke de vereniging wil aanschaffen en waarvoor een verloting gehouden werd. De voorzitter van de vereniging, de heer H. G. Scholtmeijer, verwelkomde de vele aanwezigen en bracht het goede resultaat in herinnering dat be haald was bij het concours in Wijk bij Duurstede. Daar werd een tweede prijs behaald. Hiervoor werd dank gebracht aan dirigent B. Pot en ook werd de heer B. v. d. Linden bedankt omdat hij steeds zijn magazijn als repetitielokaal beschikbaar stelt. Er is een actie voor het werven van donateurs en leden en binnenkort begint een oud papieractie om de kas te spekken. Dat de vereniging het goed maakt blijkt onder meer uit enkele uitnodigingen te komen spelen in Amsterdam en Zeeland. Tenslotte dankte de heer Scholtmeijer 1 allen die prijzen gaven voor de verlo- ting. De avond werd begonnen met de Ani- mato-mars, gecomponeerd door R. v. d. Broek, en gespeeld door de 12 leden van het A-orkest en de 6 leden van het B-orkest. Hierna speelde het B-or kest, muzikanten van omstreeks 12 jaar, die pas een half jaar les hebben, op ver dienstelijke wijze enkele bekende melo dieën en na de pauze trad het A-orkest op. Twee marsen van Sousa, enkele wal sen, het bijzonder goed gebrachte „Sonnenfunken" van Curt Herold en ,,A trumpeters lullaby" van Leroy An- dersen, met een uitstekende solo van Rietje van Oostrum. Het was een mooie avond, zowel voor de leden van Animato als voor de be langstellenden en een bal met mede werking van een kwartet, onder lei ding van B. van Hamersveld, besloot deze donateursavond. MIXED HOCKEY CLUB. Dames Schaerweyde 1Soest 1 2-2. Beide eerste teams van M.H.C. - zowel dames als heren - hebben het zondag niet verder kunnen brengen dan een gelijk spel. De dames moesten een punt afstaan aan Schaerweyde 1. Dit was voor de in degradatiegevaar verkerende ploeg zeer welkom. De ruststand was 2-2, terwijl in de tweede helft niet meer gescoord werd. De Soester dames konden dit keer hun vorm niet vinden en de voorhoede liet vele kansen onbenut, terwijl in de middenlinie en de achterhoede gevaar lijke hiaten waren. De Soester doelpun ten waren van Joke Appelboom en Stans Hoppenbrouwers, uit een straf- corner. redde de Soester eer. Een elftal kan niet altijd even goed spelen, maar ditmaal ontbrak het mooie open spel van de Soester voorhoede. Het spel werd te kort gehouden, waar door Be Fair zijn hele verdediging in de cirkel kon terugtrekken en hier een groot gedrang ontstond. Heren S.C.H.C. 3—Soest 4 3-1. Weer stond het Soester veteranenteam in het veld tegen jeugdige en soms zeer jeugdige tegenstanders. Hierdoor lag het tempo wat te hoog en hoewel Soest 4 een van de beste wedstrijden van dit seizoen speelde, moest de volle winst in Bilthoven achtergelaten worden. Het Soester doelpunt werd gescoord uit een strafcorner, die zeer goed af gewerkt werd door Jac. de Haan. CV. C/D *-0 SC Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht. Brillen met en zonder recept. SOEST-ZUH). Leverancier voor alle ziekenfondsen. Dames Soest 2S.C.H.C. 3 0-3. De S.C.H.C.-ploeg, kampioen in de vier de klasse C, heeft verdiend gewonnen van Soest 2. De meisjes uit Bilthoven speelden beter, terwijl de voorhoede de aanvallen beter afwerkte. Dit wil niet zeggen dat het een eenzijdige wedstrijd was, want hoewel de Soester achterhoe de hard heeft moeten werken, waren de Soester dames ook regelmatig voor het S.C.H.C.-doel. Jammer dat de Soes ter meisjes niet tot doelpunten konden komen, ondanks vaak goed voorberei dend werk van de snelle rechtsbuiten Aadje Geertsema. Dames Soest 3Kampong 5 1-2. In deze periode van het speelseizoen krijgen veel ploegen zeer belangrijke wedstrijden te spelen. Of wel degradatie hangt in de lucht, of er zijn promo tiekansen. Het derde damesteam van M.H.C. kreeg zondag een tegenstandster met ernstige promotie-aspiraties. Kampong 5 was sterker en het is aan het steeds beter spelen van Soest 3 te danken dat het doelpuntenverschil tot 1 beperkt bleef. Het Soester doelpunt kwam van Christel La Verge. Heren Be Fair 5Soest 1 1-1. De Soester heren, die verleden week in een zeer goede wedstrijd kampioen werden, moesten ditmaal met een pun tenverdeling genoegen nemen. Lang zag het er naar uit dat Be Fair met 1-0 zou winnen, maar het langzamerhand spreekwoordelijk geworden doelpunt in de laatste minuten van Hans Evenhuis CROSS COUNTRY VAN DE POLITIE. Ook dit jaar heeft de sportvereniging van de Marechaussee S.V.D.U. in het koninklijk domein een nationale cross country voor politiemannen georgani seerd, maar nu was het niet de Baarnse atleet Jan van Ginkel die won. Hij gaat tot de veteranen behoren en moest ge noegen nemen met een tweede plaats bij de seniores, achter J. F. Klomp uit Lim burg van de eerste marechaussee-divisie. Veteranen en juniores startten gelijk tijdig voor de loop van 4 km. Bij de veteranen waren slechts drie deelne mers. V. G. Kokhuis van de politie- sportvereniging Haarlem won in 16 min. I 29.8 sec. J. E. Smit werd tweede en B. J. v. d. Linden derde. Ook zij komen uit I Haarlem. Bij de juniores startte een twintigtal .lopers. F. Liebrand van het marechaus- seedepot Apeldoorn won in 14.51,2. Tweede werd J. M. Grooten van de parate marechaussee, derde W. Velema van het marechausseedepot Apeldoorn 1 en vierde E. A. de Bruijn van de parate marechaussee. De seniores liepen 8 km. Winnaar Klomp had hiervoor 26.24,4 min. nodig. Jan van Ginkel bezette met 26.36 de tweede plaats en U. Bouma van de Zandvoort- se politie werd derde. De vierde plaats werd bezet door J. v. d. Berg van de rijkspolitie. De Soester loper W. v. d. Brink kon niet in de voorste gelederen eindigen. De prijzen werden in de kantine van de brigade Soestdijk der koninklijke marechaussee uitgereikt door overste Ellenbroek. De heer H. G. Scholtmeijer, voorzitter van het district west van de Neder landse Politie Sportbond, dankte de deelnemers voor de sportieve wijze waarop zij gestreden hadden, de orga nisatoren voor de prima organisatie en luitenant Koeman voor het beschikbaar stellen van de kantine. De voorzitter van S.V.D.U. dankte het bestuur van het district west voor het vertrouwen dat opnieuw in de sport vereniging van de marechaussee ge steld was, hetgeen gebleken was uit het verzoek deze nationale cross country te organiseren. KUNSTMATIGE ADEMHALING. Er wordt tegenwoordig veel gesproken over de nieuwe kunstmatige ademha ling van mond tot mond. Om ook de Soester ingezetenen, die met hulpver lening te maken hebben te laten kennis maken met deze vorm van kunstmatige ademhaling, heeft dr J. C. Rip, comman dant van de Rode Kruis-colonne, afde ling Soest-Soesterberg. aan het' instruc tieteam van het hoofdbestuur van het I Rode Kruis verzocht een lezing met j demonstratie hierover te willen geven, i Deze lezing zal donderdagavond, om kwart voor acht, in sanatorium Zonne gloren gehouden worden. OPLOSSING KRUISWOORDPUZZEL. C.M. 580522 uit ons vorige nummer. Horizontaal 1. soda 4. os 6. ieder 10. lap 11. damast14 oder 16. a.g. 17. kam 18. ra 19. v.o. 20. mij 21. koor 23. b.1. 25. hoera 28. bultenaar 30. t.a.t. 32. is 34. ia 35. toen 37. comfortabel 42. du 44. she 45. ho 46. el 47. het 48. la 49. particulier 53. amor 55. er 56. s.g. 58. opa 59. tandpijnen 63. grind 65. e.v. 66. nota 68. d.d. 70. eg71. e.a. 73. ene 75. ra 76. eelt78 albert80. kin 81. noest 82. t.t 83. solo. Verticaal1. sago 2. op 3. ada 4. om 5. sar6. it 7. door8. ed 9. rem 10. lakei12. ambt 13. sahara 15. rijst 17. kruim 19. vertellen 22. ob 24. leer 26. o.a. 27. ate 29. laf hartig 31. anders 33. schaap 36. o.l. 38. o.e. 39. oor40. tui 41. beu 43. ut 44. s.1. 47. he 49. po 50. ton del 51. cape 52. irene 54. mag57. graan 58. orde 60. an 61. ijver 62. no 64. rete 67. trio 69. den 72. abt 74. n.t.s. 77. l.o. 78. at79 et80. k.1.

Soester Courant | 1961 | | pagina 5