mÊÊÊ ADENAUER IN OPSPRAAK. f- verschijnt ons blad wel, doch dinsdag na Pasen niet. B.D .C. won van Barneveld. WERKLOOSHEID AMERIKA'S ZORGENKIND. B.D.C.-handbal. HET OOG GERICHT OP EEN ARME MAN. SOEST. BRANDWEER TELEF. 3333 OFFICIËLE MEDEDELINGEN. DINSDAG 28 MAART 1961. 40e JAARGANG No. 24. Versehijot iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart 2,10 - per post 2,25 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 128156 De Westduitse kanselier Adenauer, aan wienst trouw jegens het westen men overigens niet kan twijfelen, komt door de verkiezingscampagne van zijn par tij in moeilijkheden. Hij is ook weer zo trouw aan zijn partij, dat hij deze dekt en zo tot uitspraken komt, die minder gelukkig zijn. Het gaat dan allereerst om de bekende zaak Willy Brandt. Deze is lijstaan voerder van de socialisten en dus de geduchtste tegenstander van Adenauer. Nu heeft de partij van de kanselier, de Christen-Democratische Unie, een speciale campagne op touw gezet tegen de persoon van Brandt, niet tegen zijn partijprogramma der socialisten alleen. Wat hebben de christen-democraten op Brandt aan te merken Uit een brochure en krantenartikelen blijkt, dat eerst omstandig wordt ver teld, dat hij de zoon is van een onge huwde moeder en dat zijn oorspronke lijke naam niet Brandt was. Dat is, toen Brandt als burgemeester van west-Berlijn een zo krachtig anti communistisch standpunt innam, nooit vermeld. Het moet nu blijkbaar dienen, om een blaam op hem te werpen. Voorts wordt hem verweten, dat hij tijdens de Hitler-periode uitweek naar i Noorwegen en daar de Noorse nationa- 1 "j //-i j tr 1 liteit aannam. Maar Brandt speelde een J p GOCIIC V F Ij (lil 11) v Gezicht vanaf de Pier van Scheveningen op het strand en het kindereiland, met links er bovenop een draaimolen, waarin de kinderen kunnen rond draaien en op hun gemak het langsglijdend panorama bekijken, terwijl vader en moeder bruin worden op het zonne-eiland. nazis en moest wel uitwijken, om zijn leven te redden. Vele andere Duitsers, later naar hun land teruggekeerd, hebben in de twaalf jaar van ballingschap de nationaliteit aangenomen van het land, dat hun gastvrijheid verleende. Dat dit nu in iemand wordt lastig gevallen, omdat hij Adverteerders verzoeken wij hiermede rekening te willen houden. het bizonder Brandt moet worden ver weten, kan alleen verklaard worden door verkiezingsmotieven. Adenauers reactie. Het bovenstaande was reeds bekend en dus geen nieuw feit, hoewel het be treurenswaardig moet worden genoemd. Nu echter heeft Adenauer bij twee gele genheden het nodig gevonden, niet al leen te reageren op de zaak Brandt, maar ook op het proces-Eichmann, dat in Israël zal worden gehouden. Inzake Brandt wist hij van niets, zo zei hij. Hij zou het afkeuren, indien Met bussen, auto's, motoren en brom mers waren vele supporters van de voet balvereniging Barneveld zondagmiddag naar Soest gekomen omdat hun favoriete club kampioen zou worden als B.D.C. verslagen werd. Deze enthousiaste voetballiefhebbers wisten niet dat het voor een aspirant- de, in tegenstelling tot zijn minister van defensie Strauss, die het Brandt heeft kwalijk genomen. Van het bestaan van de christen-demo cratische brochure en de artikelen te gen Brandt zei Adenauer, niets af te weten, wat al zwak is. Tevens sprak Adenauer over de zaak Eichmann. En wat hij daarover zeide was ook al bedenkelijk. Hij vreesde, dat alle oude misdaden van de nazis weer opgerakeld zouden worden, en meende, dat het Duitse volk daarvoor niet verantwoor delijk is. Hij wekte de Israëlische auto riteiten op van de zaak-Eichmann geen proces tegen het Duitse volk te maken. En hij zeide, dat het Duitse volk even zeer onder Hitier had geleden als de Joden. Dit nu is zeer de vraag. Als men be doelt, dat Hitier de nederlaag en de verdeling van het Duitse rijk heeft be werkt, ja, dan is Hitier een ramp ge weest voor het volk. Maar de Führer heeft het gehele Duitse volk niet wil len uitroeien. Er zijn geen zes miljoen Duitsers door hem gedood, zoals het getal der ver moorde Joden. Daarbij komt, dat miljoenen Duitsers - alleen reeds acht miljoen leden van i nn nnft i i de partij en haar neven-organisaties - 100.000 werklozen. i u.,, ,J Ulr Hitier door dik en dun hebben gevolgd. De automatisering en mechanisering Waarlijk het gaat niet aan de Duitsers doen zich trouwens op alle gebieden nu even grote slachtoffers van Hitier te gevoelen. Volgens een recent rapport noemen als de Joden. Natuurlijk spelen zijn in de Amerikaanse kolenmijnen stemmen van de ex-nazies een rol thans 200.000 mijnwerkers werkzaam. ^g verkiezingen, maar om die te ver- In de laatste vijf jaar zijn 280.000 mijn werkers door machines vervangen. Werkloosheid is thans Amerika's groot ste zorgenkind. De automatisering heeft de werkgelegenheid in tal van industrie- en doen afnemen. In de staalindustrie doen 250.000 arbeiders thans hetzelfde werk, waarvoor tien jaar geleden 500- duizend arbeiders nodig waren. In de automobielfabrieken verricht een machine meer dan 500 verschillende handelingen. De automobielindustrie neemt een heel aparte plaats in het werkloosheidsprobleem in. Detroit, het centrum van de Amerikaanse automo bielindustrie, heeft thans meer dan ln is geëmigreerd. Dat kampioen heel moeilijk is een beslissende vond de kanselier gelukkig geen schan- wedstrijd op bet terrein aan de Ferd. Huycklaan van BT C. te winnen, dus waren zij vol goede moed. Vooral toen Barneveld de tweede helft 2-1-voorsprong inging. Het is echter anders gelopen en B.D.C. heeft gewonnen, zodat het kampioen schap nog even uitgesteld moest wor den en er zondagavond in Barneveld lost op het doel van Jochems. In de twaalfde minuut moest hij een bal corner werken om een doelpunt te voor komen. De hoekschop werd door Van Megen genomen en Gros kopte de ge lijkmaker in. B.D.C. bleef sterker en slechts spora disch brak rechtsbuiten Jurriën van Beek door de middenlinie van de thuis club heen. Kans op scoren kreeg hij ech ter niet. Tien minuten voor het eind van de wedstrijd een waar bombardement op het doel van Barneveld. Een schot van met een Gros tegen de binnenkant van de paal, een schot van De Ruigt waardoor de bal net naast ging en een keihard schot van Bas Bakker dat ook al geen doel trof omdat de bal op de lat terecht kwam. Van Megen had meer succes en met een keeper niet gevlagd kon worden. Bij Soest was aanvoerder v. d. Lugt I onhoudbaar schot passeerde hij niet opgesteld omdat hij bij de training Jochems. geblesseerd geraakt was en hij werd Dat betekende het voorlopig einde van vervangen door Jan v. d. Lugt, die ver- 1 alle kampioensillusies voor de nakome- dienstelijk speelde. De wedstrijd begon met enige verken- lingen van Jan van Schaffelaar, want nu zouden ze in tien minuten twee doel- ningsmanoeuvres en het duurde vijf punten moeten maken om te kunnen minuten voor een speler van Barneveld winnen en tot die perstatie waren ze een schot loste. Heel toevallig was dat niet in staat, geen Van Beek, maar middenvoor Kalfs- hoven. Hierna zouden nog velen in actie komen die de naam Van Beek dragen, want bij Barneveld speelden vijf voetballers van die naam en van hen heten er drie Jan van Beek. Gros, die vorige week met drie doelpun ten een uitstekende middag had, pro beerde het nu ook vrij spoedig maar zijn schot Was te zacht. Even later kreeg hij opnieuw een kans en hij liep met den Barneveld-keeper Jochems Het herenteam van B.D.C. leed vorige week een nederlaag, maar heeft zich zondag keurig hersteld door met 13-4 te winnen van Amersfoort 3. Een groot aandeel in deze overwinning had keeper Koelink. B.D.C. moet nog drie wedstrijden spelen en heeft nog maar 1 punt nodig om kampioen te wor- Tien jaar geleden hebben we allemaal veel plezier gehad in de belevenissen van Pieter Bruin, de lange gemeente ambtenaar met de enorme flaporen, die Amsterdam van 113.000 gulden afhielp en de benen nam. Hij vergat daarbij dat je met zo'n lengte en zulke oren ook ln de gaten loopt als je niets op je kerf stok hebt en hij ging de kast ln. „Narcisme" zei de psychiater, die hem onderzocht had. Enkele jaren later ver ongelukte de arme Piet. Een jaar geleden hebben we opnieuw ge lachen. Toen om het goede heertje, dat kans zag vele tonnen te verduisteren onder de ogen van zijn superieuren, die het heel gewoon vonden dat een boek houder een auto met chauffeur had. Voor deze goede man veroordeeld werd onderzocht een psychiater hem. „Narcisme" luidde zijn oordeel en de rechter vroeg vriendelijk of men hem misschien zou kunnen vertellen wat dat was. Omstandig werd uitgelegd dat de man die aan narcisme lijdt zeer ge steld is op zichzelf en meer wil hebben dan hij heeft. De rechter deed het niet, maar hij had rustig kunnen zeggen dat hijzelf al tientallen jaren aan deze ziekte leed en met hem miljoenen ande ren, die gek op zichzelf zijn en steeds meer willen hebben. U en ik zullen ook wel bij deze lieden gerekend moeten worden. Men kan hieruit rustig concluderen dat het zinloos is een psychiater los te la ten op een doodgewone gapper en het is dan ook niet onbegrijpelijk dat heren rechters wel eens kregelig doen als psy chiaters hun rapporten uitbrengen. Zij hadden hun tijd beter kunnen besteden. Met ontzetting hebben wij zaterdag ken nis genomen van de wandaden, die een eerzaam rustend kapper bedreef en na deze daad moeten we alle grapjes over psychiaters laten varen en vragen of ze zich asjeblieft ontfermen willen over deze arme man, die zijn vrouw en zoon vermoordde en zichzelf van het leven wilde beroven uit angst voor de toe komst van zijn zoon, die licht debiel was en het naar de mening van zijn vader bijzonder moeilijk zou krijgen als zijn ouders gestorven zouden zijn. Wie 72 is zal zich eerder met de dood bezig houden dan een jongeman van 22 en deze arme 72-jarige heeft zich zolang en zo vaak verdiept in de moei lijkheden die zijn zoon zouden wach ten als hij stierf, dat hij tot deze vre selijke daad kwam. Geen psychiaters voor mannen als Pie ter Bruin en het goede heertje. En lie ver ook niet voor de lieden die de jeugd bedreigen, maar wel voor deze arme man, die zegt dat hij uit liefde ge dood heeft. KANTMAN. het Dames weg. Aan de andere kant had Roest niet over pech te klagen toen drie Barnevelders achter elkaar een mooie kans misten en middenvoor Kalfshoven als vierde In de radio-industrie is de productie toegenomen, doch het aantal werkkrach ten in deze bedrijfstak is in de laatste tien jaar gehalveerd. Op de kantoren is bijna een derde van de betrekkingen ko men te vervallen door het invoeren van nieuwe electronische rekenmachines. De algemene verwachting is, dat over werven moet men hen niet voorstellen man de bal tegen de binnenkant van de als „slachtoffers" van Hitier, die om de rechter paal knalde. tuin zijn geleid, en die medelijden ver dienen. UITSLAG KINDERPRIJSVRAAG MIDDELMAN. De prijswinnaars van de kinderpuzzle raken enkele jaren met nog minder kantoor- (er gelegenheid van de opening van de Barneveld ging nu stevig ten aanval personeel volstaan kan worden. In bijna nieuwe zaak van de Fa. Middelman zijn 'n de wetenschap dat minstens twee alle bedrijfstakken wordt het aantal Wim Spijker, Ruijsdaellaan 32, kinder- doelpunten gemaakt moesten worden baantjes minder. Dit zijn dus de scha- fiets. Henk Schimmel, Birkstraat 10, om te kunnen winnen. En die werden duwzijde van de automatisering en speelgoedtrein. Janny Busken, Kerk- ook gemaakt, al ging de winst ten- de mechanisering. straat 60, pop. Josje Valkenet, Kerkstraat sl°(te (°ch verloren. Daar staat echter tegenover dat er een 28' poppenkamerset. Bartje Bergsma, Na een half uur spelen kopte lmksbin- geheel nieuw technische en electronische Bilderdijklaan 4, houten trein. Roland nen Jan van Beek baluit een cor- industrie is gegroeid om deze automati- Thallier, Molenstraat 146, brandweer- ner onhoudbaar la g Roest en enkele sering te kunnen uitvoeren. Er is veel waêen- Elsie Pasman, Talmalaan_ 6, pop. vraag naar gespecialiseerde vakarbei- 7 nnnnpnkampr?pr. I )ini Wnltspn Vpld- doel uitkomen om de bal te onderscheppen, die op het laatste mo- kenet, Kerkstraat 28, projector. Janny m^nt door de B-D.C.-achterhoede over v. d. Bie, Wilhelminalaan 31, projector, de zijlijn gewerkt werd. Linksbinnen Jan v. d. Brul, Vermeerlaan 4, projector. dan van Beek gooide zeer snel in naar linksbuiten Jan van Beek en deze schoot BROMFIETS VERDWEEN. direct. Roest had zijn plaats onder de ^en nadele van de heer Van L. werd lat nog niet ingenomen en kon de bal door een gestadige economische groei een bromfiets gestolen die voor hotel dus niet houden (1-2). IJ evenwicht op de Amerikaanse Bos en Duin stond. Van de dader geen B.D.C. was in de tweede helft beslist arbeidsmarkt worden hersteld. spoor. sterker en er werden vele schoten ge- u j j i. i n -d u 1 sPeelde met 2-2 gelijk tegen hardst naar de bal. De Barnevelder was Qranje uit utrecht, Het was *en er iets eerder bij en hij trapte op tijd harde wedstrijd. B D c, begon slechts met 8 speelsters en later kwamen er twee bii. Oranje maakte het eerste doel punt en Annie Wigtman scoorde de ge lijkmaker. Weer doelpuntte Oranje en 1 minuut voor het einde van de wedstrijd maakte Truus Roest gelijk. B.D.C. 2 verloor met 0-3 van B.S.V. 2 en de meisjes van het eerste juniores- team wonnen met 5-1 van S.D.O. 2. Het tweede junioresteam verloor met 2-3 van Achilles. Het eerste aspiranten team verloor met 0-2 van Limvio-aspi- ranten en het tweede team won met 5-4 van Olympia 2. Dit is een vriend schappelijke wedstrijd geworden omdat de scheidsrechter niet toeliet dat er een competitiewedstrijd gespeeld werd. De doelen hadden geen netten en er waren geen lijnen op het veld aange bracht. Het derde aspirantenteam won met 10-5 van Fidelitas 2. Na 25 minuten kreeg Hans de Ruigt op links een corner te nemen. Hij deed dit met zijn rechter voet en bereikte daarmee dat de bal onhoudbaar in het doel verdween zonder dat iemand van de Barneveld-spelers het leer kon aan- ders, die de automatische machines en werktuigen moeten vervaardigen, c.q. onderhouden en repareren. Jaarlijks breidt het Amerikaanse arbei- dersleger zich met ongeveer 1,2 miljoen werkkrachten uit. Door de voortgezette automatisering wordt de vraag naar arbeidskrachten steeds minder. Slechts „„j- minuten voor rust ontstond penkamerset. Ria Willemse, Beukenlaan merkwaardig doelpunt dat Barneveld 7, poppenkamerset. Dini Wolfsen, Veld- een voorsprong bezorgde. Roest moest weg 19a, tafeltennisset. Hans Adelaar, verj zlJn L. Brinkweg 13, volleybal. Miep Val WIJZIGING BEBOUWINGSVOORSCHRIFTEN. De burgemeester van Soestgelet op artikel 37 der Woningwetbrengt ter algemene kennis, dat vanaf 29 maart 1961 voor een ieder gedurende vier weken ter gemeentesecretarie ter inza ge ligt een wijziging van de bebouwings- voorschriften behorende bij de volgende partiële uitbreidingsplannen, Rijksweg Soest, Lazarusberg, Soest-Zuid, Kamp, weg en Amersfoortsestraat. Deze wijziging betreft de bepaling waaraan „achteruitbouwen" moeten vol doen. Gedurende een termijn van vier weken kunnen belanghebbenden bij de gemeen teraad eventuele bezwaren indienen. Soest, 28 maart 1961. SLUITING SECRETARIE EN KANTOREN. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat de ge meente-secretarie, het kantoor van de gemeente-ontvanger, de hulp-secretarie, te Soesterberg en de kantoren van de takken van dienst op vrijdag, 31 maart a.s. (Goede Vrijdag) en zaterdag 1 april a.s., de gehele dag voor het pu bliek gesloten zullen zijn. De ambtenaar van de burgelijke stand zal op zaterdag, 1 april a.s., van 8.30 9.00 uur, voor gevallen, welke geen uit stel kunnen lijden, zitting houden (in gang aan de achterzijde van het ge meentehuis). Voor spoedgevallen betreffende de gas- voorziening kan men zich op ge noemde dagen telefonisch richten tot het gasbedrijf (telefoonnr. 2793) of de chef-fitter (telefoonnr. 3929). Indien telefonisch geen gehoor wordt gekregen dient een briefje in de brie venbus van het gasbedrijf te worden ge deponeerd. Tevens wordt bekend gemaakt, dat op die dagen geen as en vuilnis door de gemeentelijke reiniging zal worden op gehaald. Soest, 282 maart 1961.

Soester Courant | 1961 | | pagina 1