HEROPENING DROGISTERIJ BREY. P SOEST. Dodelijk ongeval. Brommer sterker dan auto. Lelijke val. S.E.C. 3 behaalde het kampioenschap. Voortuinkeuring in 1961. 25 jaar V. D. Amersfoort. HET OOG GERICHT OP SÏETA POSTHUMUS. VRIJDAG 7 APRIL 1961. 40e JAARGANG no. 26. Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart 2,10 - per post 2,25 UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126156 Het eerste dodelijk ongeval in Soest van 1961 heeft gelukkig vrij lang op zich laten wachten, maar tenslotte moest het toch komen en de 83-jarige heer L. H. Rauws uit de Aagje Dekenlaan is hiervan het slachtoffer geworden. Hij stak woensdagmorgen met zijn fiets onverwacht de Stadhouderslaan ter hoogte van de Maatweg over en werd gegrepen door een personenauto, be stuurd door mevr. J. v. R.-K. Mevr. Van R. reed niet hard, maar zij kon een aanrijding niet voorkomen. De heer Rauws kwam met grote kracht tegen het wegdek terecht en bleef zwaar gewond liggen. Per ziekenauto van de E.H.B.O. is hij naar het ziekenhuis te Baarn gebracht, waar hij in de loop van de dag overleden is. Op de Van Weedestraat reed de brom fietser L. G. uit Amersfoort en zijn verloofde zat op de duo. De brommer reed op het fietspad in de richting Baarn en zijn snelheid was groter dan de toegestane 30 km per uur. Op de hoek van de F. C. Kuijperstraat en de Van Weedestraat werd de bromfiets inge haald door een auto, die rechtsaf ging zonder G. voorrang te verlenen. De brommer botste met grote kracht te gen de rechterzijde van de auto, die vrij ernstig beschadigd werd. G. en zijn meisje vielen maar zij werden niet gewond. De brommer liep geen schade op. De 22-jarige A. S. uit Soestdijk kwam met zijn bromfiets uit de Spoorstraat en hij wilde remmen om kalm de over weg- te passeren. Van die kalmte kwam echter weinig terecht, want de rem- kabel brak en met grote snelheid schoot de bromfietser de rails over. Hij ont week handig alle mogelijke obstakels en kwam toen met een stevige smak tegen het perceel Steenhoffstraat 1 te recht. Zijn verwondingen vielen geluk kig nogal mee en nadat hij door dok ter Rip behandeld is, heeft de polittie- auto hem thuis gebracht. De tweede paasdag is voor het derde elftal van S.E.C. een bijzonder gunstige dag geweest, want toen werd het kam pioenschap behaald door een overwin ning op Gooise Boys. Er zijn nog twee wedstrijden door S.E.C. te spelen, maar het kampioenschap is reeds nu een feit omdat de ploeg zes punten voorsprong heeft op nummer twee van de ranglijst. Er zijn nu 14 wedstrijden gespeeld en het resultaat is bijzonder goed er wer den 51 doelpunten gescoord en keeper B. van Essen liet slechts 14 doelpunten door. In de 51 goals had Tonny Dasse- laar een groot aandeel en de paasdagen waren voor hem extra feestelijk omdat hij vader van een tweeling werd. Dasselaar is speler van het eerste ge weest en hij kwam voor Amersfoortse Boys uit. Aanvoerder Jan v. d. Broek speelde lang in het eerste van H.V.C. en van S.E.C. en twee jaar geleden voer de hij het vierde elftal naar het kam pioenschap. Aanvankelijk gaven de spelers uit Hil versum goed partij, hoewel het eerste doelpunt al na vijf minuten door S.E.C. gescoord werd. Rechtsbuiten Van Vee- nendaal gaf een goede voorzet en Sak kers kopte langs de keeper van Gooise Boys. Er gebeurde in die eerste helft niet zoveel meer en pas na de rust kwam S.E.C. goed los. Een schot van Jan v. d. Broek zou waarschijnlijk wel door de keeper van de Hilversummers gehouden zijn, maar een back deed de bal van richting ver anderen en daardoor werd het 2-0 voor S.E.C. Tien minuten voor het einde van de wedstrijd gaf v. d. Broek een uitste kende voorzet en door Sakkers werd het 3-0. De Ruiter maakte vervolgens een doel punt voor S.E.C. maar dit werd wegens buitenspel afgekeurd. Nu kreeg het be zoekende elftal een kans, al was hier voor de hulp van Van Duinkerken nodig. Hij maakte hands in het strafschopgebied en uit de penalty ontstond een doel punt. Koffrie ging vlak voor het einde van de wedstrijd helemaal naar rechts en hij gaf een voorzet die door Jan v. d. Broek benut werd (4-1). Enkele minuten voor het laatste fluit signaal besloot Sakkers een soloren met een doelpunt en daarmee werd het 5-1 voor S.E.C. Fraai aangelegde en goed onderhouden voortuinen dragen veel bij tot de ple zierige indruk die men van een plaats kan krijgen. In de hoop hiermee voor tuinliefhebbers en eigenaren een stimulans te geven, worden sedert vele jaren de voortuinen in onze gemeente in voorjaar, zomer en najaar gekeurd. Mede dank zij een sub sidie van de gemeente kunnen na afloop prijzen worden uitgereikt aan hen, die wat betreft aanleg (ontwerp), onderhoud en kleur het beste voor de dag komen. Sedert enkele jaren wordt de keuring in Soest georganiseerd door de plaat selijke afdeling van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde. Na een uitvoerige bespreking is beslo then de keuring ditmaal op een iets I andere leest te schoeien, teneinde tege- i moet te komen aan de bezwaren die in j het verleden zijn gerezen. Daar de keu- ringen zeer veel tijd kosten, die door juryleden geheel belangeloos ter be schikking wordt gesteld, moest ook worden gezocht naar een practisch uit voerbare regeling. Zo mogelijk zullen de tuinen dit jaar door 1 jury worden gekeurd, waardoor een gelijkmatige beoordeling uiteraard wordt bevorderd. Bij wijze van proef zullen de te keuren tuinen worden ver deeld in kleine, middelgrote en grote tuinen. Zodoende kan worden verzekerd dat ook de kleine tuinen - die in meer derheid door de eigenaars zelf worden onderhouden - gelijke kansen hebben om een prijs te winnen. Aangezien het steeds moeilijker wordt alle tuinen van onze uitgestrekte ge meente langs te gaan, zullen dit keer alleen de tuinen worden gekeurd, waar van de eigenaars of huurders zich vóór 15 april schriftelijk of mondeling aanmelden bij de secretaris van de Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde, afdeling Soest, de heer J. Thö- rig, Kerkstraat 113, telefoon 3239. Ieder die een tuin bezit kan zich aan melden. Het doet niet terzake of men de tuin geheel zelf onderhoudt of dat men hierbij ook hulp van een hovenier heeft. Om mee te kunnen doen aan de voortuincompetitie behoeft men geen lid te zijn van de Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Wel zullen degenen die zich aanmelden soms wor den uitgenodigd voor het bijwonen van een lezing op tuingebied. Gistermiddag is in de zaak van Vroom en Dreesman te Amersfoort de jubileum- I verkoop begonnen ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan en vooraf werd dit jubileum tijdens een korte plechtigheid herdacht. Hierbij waren aanwezig de directeuren van Vroom en Dreesman Utrecht en I Amersfoort, de heren H. Dreesman en j mr F. Barge met hun echtgenoten, mevr. I Jorna, weduwe van de eerste directeur van V. en D. Amersfoort, de heer W. Dreesman uit Den Haag, de heer R. Vroom uit Rotterdam en de heer G. I Vroom uit Nijmegen, De heer R. Vroom wenste directie en 1 personeel geluk met dit jubileum en hij sprak de hoop uit dat men van het nog jonge bedrijf veel verwachten mag. I De uitbreiding, welke het vorig jaar plaats vond heeft er reeds op gewezen I dat men energiek is. Men mag dan ook I verwachten dat het bij deze laatste uitbreiding niet zal blijven. 1 De heer H. Dreesman sprak als direc teur en hij liet doorschemeren dat er inderdaad nieuwe plannen zijn voor een tweede uitbreiding. Hij bracht dank aan wijlen de heer C. Jorna, die als eerste directeur zoveel voor het bedrijf deed en die met vooruitziende blik de Utrechtsestraat kios om de Amers foortse V. en D. te vestigen. De heer Dreesman dankte de heer H. Sondaal en het gehele perso neel, die V. en D. Amersfoort maak ten tot wat het nu is. Hij deelde mee, dat het personeel een week salaris als gratificatie zal krijgen en dat er een feestavond gehouden zal worden. De heer Sondaal gaf een korte terug blik op de afgelopen 25 jaar en hij wees erop dat dit zilveren jubileum te vens het zilveren jubileum van de heer Een jaar of zes geleden nam de heer A. Brey in drogisterij-parfumerie ,,'t Kruidenhuis", Laanstraat 1, de plaats van zijn moeder in, die reeds vanaf 1927 deze zaak dreef. De benodigde diploma's werden be haald om later zelfstandig de zaak te kunnen drijven. Het vakdiploma drogist maar ook het diploma parfu meur om instaat te zijn de dames op de juiste wijze te kunnen voorlichten bij hun wens een aangename geur te verspreiden. Daarnaast enkele verkoop diploma's op het terrein van de cos metiek om ervan verzekerd te zijn dat slechts de juiste schoonheidsadvie zen gegeven werden en worden. De winkel werd te klein en een aan grenzende kamer moest voor vergroting zorgen. Aannemersbedrijf J. van Breu- kelen en zn. en de firma's L. Rademaker voor de winkelbetimmering, Joh. van Schalkwijk voor verlichting, G. Rade maker voor timmerwerk, Schuitema voor schilderwerk, H. Bosboom voor loodgieterswerk en De Rond voor de vloerbedekking boden hierbij de be hulpzame en vakkundige hand en maakten van 't Kruidenhuis een aan trekkelijke moderne en ruime zaak, die met vertrouwen het veertigjarig bestaan tegemoet kan gaan. Een grote sortering in aantrekkelijke en overzichtelijke vitrines, drogisterij artikelen, parfumerieën, cosmetica en al les wat een moderne drogist voorradig heeft kan men in 't Kruidenhuis vinden. Voor deze heropening was veel belang stelling. Gulle belangstelling met bloe men, planten enz. wezen dit uit. H. Dreesman als directeur van V. en D. Amersfoort betekende. Namens het per soneel bood hij een tekening aan, die het gebrandschilderd raam voorstelt dat het personeel aan de directie zal schen ken wanneer het nieuwe privé-kantoor klaar is. Hij dankte namens het gehele personeel voor de toegezegde gratificatie en feestavond en sprak de wens uit, dat de heer Dreesman nog vele jaren in gezondheid directeur van V. en D. Amersfoort zal mogen zijn. OP STAP. Drie jongens van 14 en 15 jaar klom men in Amsterdam op een vrachtauto en maakten een clandestiene rit naar Soest. Zij melden zich bij de politie, die Amsterdam van de reis der avon tuurlijke knapen op de hoogte stelde, waarna de ouders hun lieverdjes op haalden. DIERENLEED. Een kat werd aangereden door een auto op de Van Weedestraat en zo zwaar gewond dat het dier op verzoek van de inspecteur van de Dierenbescherming met een schot uit een dienstpistool af gemaakt is. Een lam werd door een hond doodge beten op de Lange Brinkweg. Men zal trachten de moordenaar op te sporen. NIET OP SLOT. Een garage op de Dorresteinweg was niet op slot en kwajongens sleepten een auto met touwen aan spatborden en koplampen naar buiten. De wagen werd licht beschadigd. De politie heeft de eigenaar aangeraden zijn garage van een slot te voorzien. Een scooter werd bij hotel ,,De Soester Duinen" gestolen. De eigenaar had hem niet op slot gezet. Hij woont in Soest- duinen. CARAVAN VOOR DE POLITIE. De heren A. de Raadt en H. Segen- hout, respectievelijk werkzaam bij de Soester politie en de dienst van ge meentewerken, zijn met enkele vak kundige medewerkers bezig met de bouw van een caravan, die door politie mannen met vakantie gebruikt zal kun nen worden. Met deze caravan zal men in de zomermaanden naar de kust trekken om daar met vrouw en kinderen nieuwe krachten op te doen. VOLLEYBAL S.V.V. Woensdag- en donderdagavond hadden de laatste competitie-wedstrijden plaats in de Markthal te Amersfoort. Voor vrijwel alle teams is hiermee voor lopig een periode van rust ingetreden met uitzondering van die verenigingen, die in verband met beslissingswedstrij den en wedstrijden voor de promotie degradatie. nog in touw moeten blijven. Zo wist het eerste herenteam van S.V.V. weliswaar de laatste plaats in de over gangsklas te ontlopen, maar door haar nederlaag tegen Huizen moet zij met genoemde vereniging nog een beslissings wedstrijd spelen om uit te maken wie definitief de laatste plaats bezet, het geen het spelen van degradatie-wed strijden met zich brengt. De wedstrijd zelf bracht twee teams in het veld die beide gebrand waren op de overwinning. Huizen was in deze wedstrijd de gelukkigste en kwam daar mee in puntenaantal gelijk met S.V.V. De eerste set nam Huizen aanvanke lijk een vrij grote voorsprong, die door de S.V.V.-ers weliswaar gedeeltelijk werd ingelopen, maar toch niet meer ver genoeg om de Huizer overwinning in gevaar te brengen. Hard serverend en sterk op de aanval spelend wisten de rood-witten het team van Huizen volkomen te overspelen en een 15-2 setoverwinning was het resultaat. In de derde en vierde set was Huizen beide keren op het beslissende ogen blik het gelukkigst en met 15-13 en 14-12 legden zij beslag op de kostbare punten. Het tweede herenteam had het tegen de derde uitgave van Spirit niet moeilijk. Te gemakkelijke setoverwin ningen in de eerste en tweede set leid de tot verslapping in de derde set zo dat deze verloren ging, maar in de vierde set stelden de rood-witten de winst veilig. Setstanden 15-7, 15-6, 6-15 en 15-5. Het tweede damesteam speelde de wed strijd tegen haar naaste concurrent ge lijk. Om dit resultaat te bereiken moest evenwel een 2-0-achterstand weggewerkt worden. De setstanden waren hier 11-15, 3-15, 15-12 en 15-7. Bij de prijsuitreiking mochten de dames een fraaie beker in ontvangst nemen voor het behaalde kampioenschap. In Friesland woont mejuffrouw Sieta Posthumus, die niets nalaat om pers, rado en televisie in beweging te bren gen in haar strijd tegen de Nederlandse Zwembond. We hebben hiervan reeds enkele voorproefjes gehad. Die Sieta kan heel aardig zwemmen, maar vergeleken bij de prestaties van een Willy den Ouden, Rie Mastenbroek, Geertje Wielema, Mary Kok en al die andere zwemfenomenen, die in ons land wereldrecords aan de lopende band ver beterden, stelt het toch niet zo heel veel voor. Dat kan ook moeilijk want onze lieve Sieta is al een eind in de twintig en wereldrecords schijnen al leen maar door meisjes onder de twin tig verbeterd te kunnen worden en als ze zo ongeveer meerderjarig zijn dan verdwijnen ze meestal uit de wedstrijd sport. Sieta doet dit nu ook, maar haar af scheid gaat gepaard met beschuldigingen aan het adres van de zwembond. Zij zegt dat voor deze bond successen num mer 1 zijn en de zwemsters niet mee tellen. Desnoods moeten die maar met stimulerende middelen tot groter pres taties gebracht worden. Het kan dan helemaal niet schelen of dit de gezond heid schaadt. Dit kan best waar zijn en als een van onze topzwemsters dit verklaard zou hebben dan was zo'n verklaring echter wel de moeite waard. Nu kan men daar aan twijfelen, want onze Sieta komt nu al voor de derde maal op zo'n rare manier in het nieuws. In Rome zat ze dagenlang te simpen omdat ze geen post van thuis kreeg en tenslotte liet de bond haar maar naar huis bellen om van het gezeur af te zijn. Bij de estafette maakte ze een fout die je nu net niet mag maken en zij dook het water in voordat haar voorgangster aangetikt had. Diskwalifikatie en weer hopen tranen. Het is best mogelijk dat ze haar toen een prik gegeven hebben. Niet om te stimuleren, maar om te kal meren en naar de berichten te oordelen is dat wel heel erg nodig geweest. Onze Sieta was namelijk helemaal niet ge schikt voor zulke zware zwemwedstrij den. Maar ze wil in het nieuws blijven. TIJDREDE. Maandag a.s., te 7.45 uur, houdt ds H. Visser, predikant der Chr. Geref. Gemeente te Urk, een tijdrede over „Lerende Lezingen" in de kleine Rem- brandtzaal, in de Rembrandtlaan. N.C.V.B. Mr Roel Houwink uit Zeist zal woens dag 12 april, in gebouw Eltheto, voor de leden van de Nederlandse Christen Vrouwenbond Soest-Zuid spreken over het onderwerp „Moeilijkheden in het huwelijksleven". GESLAAGD. Voor het Uniepraktij kdiploma machine- schrijven slaagden de dames D. Brink, N. A. M. v. Ditshuizen, H. M. Fromme, J. C. v. Gestel, F. G. M. Lammers, G. v. Veenendaal en de heer E. Th. v. d. Vlag. Hetzelfde diploma Kantoorstenograaf Nederlands werd behaald door de da mes S. A. van Calck, W. B. M. Dase laar, J. C. v. Gestel en A. W. J. Terp stra. Zij genoten hun opleiding aan het In stituut „Groote" te Baarn. PRETTIG WONEN. Meneer J. woont met zijn gezin in de woning van twee dames, die hun inwo ning kwijt wilden en de heer J. ver telden, dat hij het huis verlaten moest en zijn familie meenemen. Terecht trok deze zich hiervan niets aan, maar toen hij na de aangezegde datum het huis wilde binnengaan vond hij dit gegren deld. Hij belde de politie, die de hoofd bewoonster en eigenares van het huis meedeelde dat men iemand maar niet eenvoudigweg op straat kan zetten. De dame antwoordde dat zij niets met de politie te maken had en gooide de deur dicht. De agent ging naar het bureau om te overleggen wat gebeuren moest en de heer J. opende de deur met zijn sleutel, zag kans de grendel te ver wijderen en ging naar binnen. Dat ver oorzaakte veel tumult, maar tenslotte wist de politie de verhitte gemoederen tot bedaren te brengen. L A\

Soester Courant | 1961 | | pagina 1