FUGERS RIJWIELEN Utir Yoe^eïwördëïlT ZWITSAL W ereldpremière Berini Super Sport GROOT VAN ESSEN voor Foto Erkende Autorijschool „DE WITTE POMPEN* Natuurlijk een moderne gasgeiser in uw keuken. TWEEDE BLAD KRABBELS VAN KNEUST Bestrijding van „Verborgen honger". GARAGE „DE SOESTER" Sportp rogramma. Drogisterij „DE PIL" Nieuwe antiekzaak R. Fontijn. Firma VAN DE WIJNGAART Keuring Politiehonden. Bejaarden droegen voor. Firma G. van de Pol Loodgieters werkzaamheden. OFFICIËLE MEDEDELINGEN. VAN DE SOESTEK COURANT VAN VRIJDAG 7 APRIL 1961. As je 't ming vraogt dan mok zeige dak schik had toeng woensdagavend die manne op 'de televisie haost ant knokke gonge. Ze waore ekomme om over bokse te praote, maor ut scheelde maor 'n heul klein bietje of ze gonge eiges ant bokse. Ze zoate d'r eige bar kwaod te maoke om niks, want d'r is altied ebokst en d'r zal wel altied ebokst worde. Netuurlek niet deur ming, want ikke loop veul liever 'n straotje om aster eslaoge mot worre. Al hek d'r wel us an loope denke dak me eige veur 'n paor ton ok wel mottig wil laote slaon. Maor dat hebbe ze ming nog nooit anne- boje. Netuurlek is bokse niet zuk best wark, as je d'r niet teuge ken, maor das voe- balle ok niet. D'r binne minse, die je best mitter test teuge de muur ken slaon. Daor hebbe ze heul gin last van. Magge die messchien bokse Je ken alles wel gaon verbieje. Nie meer hard loope omdajje dood ken neervalle as je hart nie deugt, nie meer zwemme om dajje verzuupe ken asje nie goed wordt, nie meer voeballe omdazze je ongelukkig kenne trappe en gao zo maor deur. As 'n wereldkampioen bokse ming 'n lel zou geeve, dan kwam ikke meteen op de Veldweg, maor astie die lel an 'n bij KERKSTRAAT 3-5 Betaling in overleg TELEFOON 2030 De anti-Honger-Actie van de F.A.O., de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties, in 1960 in ons land met veel succes begonnen, zal in 1961 worden voortgezet. In de eerste week van mei zal als onderdeel van deze Anti-Honger-Actie een gulden-actie wor den gehouden, die is geprojecteerd tegen de achtergrond van de herdenking van onze bevrijding. Deze actie heeft speciaal ten doel gelden bijeen te brengen voor bestrij ding van de „verborgen honger" in tro pisch Afrika. Met de opbrengst van de bakkersactie in mei 1960 en de collecten in oktober (tezamen circa 850.000 gulden) kon de uitvoering van het graanverbeterings- plan in een aantal landen van het mid den-Oosten op gang worden gebracht en voorts directe hulp worden ver- aandere wereldkampioen uutdeelt, dan leend bij de bestrijding van de hongers- nood in Congo. In 1961 vraagt de kriegtie 'n lel weerom dattie de maon veur 'n vat jenever anziet. La maor lelie, azze dat zo graag doen Hoope minse komme d'r naor kieke en Anti-Honger-Actie een bijdrage voor de bestrijding van de niet minder ernstige „verborgen honger" in Afrika. mit dat lelie uutdele verdiene die man- In grote delen van Afrika is de voe_ ne bar veul sente. Ikke wil dat ok wel, ding onvoldoende en gevaarlijk eenzij- maor ming slaon ze meteen t zieken- djg^ speciaal door tekorten aan mine- ralen, vitaminen en eiwitten. Men spreekt in dat geval van „verborgen huus in. Mok daorom zeige dattie aan dere manne ok maor niet motte bokse Das flauwekul. As iemand ze eige mot tig wil laote slaon dan mottie dat eiges weete en astie d'r niet teuge ken, dan mottie d'r niet an beginne. Dan mottie maor gaon bilj arte of visse. Ze kenne wel alles gaon verbieje waor sommige minse niet teuge kenne, maor daor motte wullie niet an beginne. Wel motte ze veurschrieve da boksers 'n helm motte draoge. Voor al uw auto-service, uitdeuken, spuiten, erkend L.P.G.-inbouw- station. Verkoop van Benzine, Olie enz. Tevens erkende autorijschool. Smitsweg 19 Telefoon 3865 Voetbal Zondag. Amsvorde 1S.E.C. 1, 2.30 uur. B.V.C. 2—S.E.C. 2, 11.30 uur. Donar 4S.E.C. 3, 12 uur. S.E.C. 4Rhenus 2, 2.30 uur. B.D.C. 1P.V.C. 1, 2.30 uur. B.D.C. 2—A.P.W.C 2, 12 uur. Zaterdag Amsvorde AS.E.C. A, 4 uur. C.J.V.V. A—S.E.C. B, 4 uur. H.V.C. f—S.E.C. c, 4 uur. Amsvorde cS.E.C. d, 2.45 uur. Quick eeS.E.C. f, 2.45 uur. B.D.C. ALimvio A, 4 uur. E.M.M. aB.D.C. a, 4 uur. S.D.O. dB.D.C. c, 4 uur. Handbal. B.D.C. 1—U.D., 12 uur. B.D.C. 2Laren 2, 1.40 uur. A.A.V. 2B.D.C.-heren, 10,30 uur. B.D.C.-jun. 1A.A.V. 1, 3.40 uur. Aspiranten B.D.C. 1—L.V.V. 1, 12.50 uur. B.D.C. 2Laren 2, 1.40 uur. B.D.C. 3—S.V.A., 2.20 uur Het tweede junioresteam is vrij. PANTOMIME BIJ 'T NUT. De heer Jan Bronk zal voor de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen, de partement Soest, het winterseizoen 1960-1961 besluiten met een avond gewijd aan pantomimekunst. Hij zal op 13 april optreden in gebouw Credo aan de Julianalaan. De heer Bronk is directeur en solist van de Stichting Nederlandse Pantomime en van het jeugdtheater Caroussel. GELUKKIGE AFLOOP. Het vierjarig meisje M. K. stak plot seling de Nieuweweg over ter hoogte van de Smidsweg, toen de auto van de heer N. v. d. B. naderde. Deze reed ge lukkig niet hard, zodat door krachtig remmen voorkomen kon worden dat het kind overreden werd. Het meisje werd wel door de auto geraakt, maar een paar schaafwonden en een flinke buil kunnen niet verhinderen dat men van een goede afloop van dit ongeval kan spreken. dit programma. De opkomst was ditmaal niet zo groot omdat er betrekkelijk veel zieken zijn, maar dat zal de eerste woensdag in mei wel beter gaan. Dan zal over oud Soest gesproken worden. en met de minste moeite schildert U met verf Van Breda v.h. WIERSMA Koninginnelaan 44 Telefoon 2969 Soestdijk voorziet U gaarne van ^en goede „vert -raad! honger". De gezondheidstoestand van miljoenen is slecht en velen, vooral kinderen, lijden aan afschuwelijke ziek ten waardoor de kindersterfte in som mige Afrikaanse landen vijftienmaal zo groot is als bij ons. De actie, die de NOVIB, de Nederlandse Organisatie voor Internationale Bijstand, nu in overleg met de F.A.O. in mei in Nederland wil voeren, is erop gericht, gelden bijeen te brengen om aan de on houdbare situatie in die Afrikaanse lan den een einde te maken. Het gaat erom, mensen in tropisch Afri ka, die in het algemeen zelf in hun voedselbehoeften voorzien, ertoe te bren gen, het aantal gewassen uit te breiden met groenten, groene peulvruchten, fruit, enz., waardoor de tekorten in de voeding belangrijk worden opgeheven. Bovendien moeten ze leren, hoe ze hun maaltijden moeten samenstellen en be reiden, hoe ze door verstandige voeding ziekten kunnen voorkomen enz. Voor de bestrijding van de verborgen honger is veel geld nodig. Een start kapitaal hoopt de NOVIB bijeen te krij gen in de eerste week van mei. Als wij onze bevrijding herdenken, zul len we dit het meest zinvol kunnen doen door andere volkeren te bevrijden van honger en ondervoeding. Onze grootouders hadden altijd bijzon der veel oude dingen in huis en veel werd voor antiek versleten wat alleen maar oud en versleten was. Even heeft het er naar uitgezien dat de belangstelling voor antiek afnam omdat men genoeg had van al die ka mers met grotendeels vrij waardeloze oude spullen, maar er kwam een ver andering ten gunste. De huizen wer den zeer modern ingericht, maar ken ners wisten duidelijk te maken dat een combinatie van modern en antiek bij zonder aantrekkelijk kan zijn, mits het een juiste combinatie is. Een van deze kenners is heer R. Fontijn, die 23 jaar als antiquair aan de Klaarwaterweg zijn moeilijk beroep uitoefende. Daar waren in hoofdzaak kooplieden zijn afnemers en ook hierdoor werd hij een all-round antiquair, die zich niet specialiseerde maar goud, zilver, volkskunst, meube len, kristal, porcelein, uitgesproken boe- renartikelen enz. enz. inkocht en ver kocht. De dag voor pasen opende de heer Fontein een winkel in de Birkstraat op nummer 51 en op nummer 53 is een onbewoonbaar verklaarde woning zijn tijdelijke opslagplaats tot er een nieuw magazijn is. Daarna kan er van dit oude Soester huisje misschien in anti quiteitssfeer iets heel bijzonders ge maakt worden. Door deze verhuizing kan de heer Fon tijn veel meer dan vroeger aandacht schenken aan de verkoop van particu lieren, die de weg naar de Birkstraat nu eenmaal gemakkelijker kunnen vin den dan naar de Klaarwaterweg. Dat geldt onder meer voor de vele buiten landers, die over de rijksweg komen. Het duurde dan ook niet lang of de eer ste dollars werden in de nieuwe zaak geïncasseerd. De heer Fontijn heeft lang gezocht naar een geschikt pand, maar hij is er ten slotte in geslaagd en de grote belang stelling bij de opening was een mooie bekroning voor de moeite die hij zich getroost had om dit te bereiken. Makelaars- en Assurantiekantoor PLASWEH 63 SOEST - TELEFOON 2064 KOOP EN VERKOOP Taxaties - Hypotheken - Assurantiën - Expertise In Soestduinen, bij het Berkenlaantje, heeft een keuring van jonge politie honden plaatsgehad, die georganiseerd werd, door de Soester vereniging „De Bewaker". De jonge dieren kwamen uit de provincie Utrecht en hun ver richtingen werden beoordeeld door een jury, bestaande uit de heren Vlug, Pat- tenburg en Lagerwey uit Zeist. De heer G. Klompenburg uit Amersfoort had de leiding bij deze keuring en hij werd geassisteerd door de heren Van Amerongen en De Graaf. Dit Is de titel van het nieuwe boek van Dr.W. de Kok. Alles.over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's in fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een BABYSET DE LUXE 4 De uitslagen waren 1. Robbie van L. van Ee, Zeist, 291 punten; 2. Har- ris van J. Bokhorst, Zeist, 2581/2J 3. Wodan van G. Frederiks, Amersfoort, 255^; 4. Leo van J. Berendse, Soest, 253; 5. Breston van mevr. Rademacher Schorer, Amersfoort, 250; 6. Mentor van G. Witkamp, Amersfoort, 230; 7. Rob bie van M. Kok, Soest, 228; 8. Peter van G. Barneveld, Austerlitz, 210; 9. Cita van M. Centner, Baarn, 1931/4. Een extra prijs kreeg Peter van de heer Barneveld uit Austerlitz omdat hij zich de leukste hond toonde. In hotel De Soester Duinen werden de prijzen uitgereikt door de heer A. A. a390ia0H-H3ri3*ftC De eerste woensdag van de maand is altijd een bijzondere dag voor de be jaarden, die hun sociëteit in het St. Ludgardisgebouw hebben. Dan is er een spreker, er wordt een film gedraaid of er is een ander aantrekkelijk pro gramma. Woensdag droeg mevrouw Jansen-Mi- neur voor, maar vooraf lieten de be jaarden zelf zien wat zij presteerden. Er werd gezongen en gedeclameerd en dat ging uitstekend, maar allen waren het er wel over eens dat mevr. Jansen beter voordroeg. Maar daarvoor had men haar dan ook uitgenodigd. Tenslotte draaide mevr. Van Beurden het filmpje dat kapelaan Spit opgeno men heeft van het bezoek van de be jaarden aan hun sociëteit en ook dit maal was het terugdraaien van de film, waardoor de meest komische situaties ontstonden, het aantrekkelijkste deel van DE POLITIE ROND DE PAASDAGEN. De politie heeft zich rond de paas dagen met velerlei kleine zaken moeten bezighouden. Zo kwam een mevrouw met haar zoontje op het bureau om te vertellen dat hij bijzonder verzot is op speelgoedautootjes. Daar is niets op tegen, maar hij probeert dit felbe geerde speelgoed wel eens weg te ne men en zijn moeder zou graag zien dat de politie' de 'jeugdige coureur op het afkeurenswaardige van deze boze plannen zou wijzen. Dat kon gebeuren. Enige kleine meisjes werden even eens ernstig onderhouden. Zij hadden in 'n winkel aan de Nieuweweg wat snoepgoed gekocht en namen tevens een pakje stroopwafels mee zonder de ze kleverige lekkernij te betalen. De patates-friteskraam bij het auto busstation in Soest-Zuid kreeg bezoek van een onbekende, die door een raam naar binnen klom nadat hij een ruit vernield had en de juke box dusdanig bewerkte dat deze muziekautomaat ernstig beschadigd werd. Er verdween ongeveer 100,aan kwartjes en dubbeltjes die muziekliefhebbers in de juke box geworpen hadden. Twee Soester jongelui deden zich tegoed aan vele biertjes en borreltjes, waarna zij een auto „leenden Zij gin gen aan het toeren en werden bij Utrecht aangehouden. De politie con stateerde dat zij teveel gedronken had den, dat zij niet in het bezit van een rijbewijs waren en dat zij de auto meegenomen hadden zonder dit aan de eigenaar te vragen. Zij kwamen in de cel terecht. De heer R. C. R. uit Vlaardingen was van plan zijn personenauto te parkeren in de Van Weedestraat. Voor de wagen goed en wel stilstond werd hij aangereden door de vrachtauto van de heer G. P. uit 's Graveland en ern stig beschadigd. In Soesterberg kwamen een brom fietser en een automobilist in botsing op de Buys Ballotlaan, omdat de brom mer geen voorrang verleende aan de auto. De bromfiets werd zwaar be schadigd, de automobilist licht gewond. Theorie gratis. ƒ6,— PER UUR. Steenhoffstraat 25 Telefoon 2185 BOTSING. Op de Vredehofstraat reed een vracht auto, bestuurd door G. K. uit Nijkerk. Deze stak zijn linker richtingaanwijzer uit, maar sloeg rechts af de Noor- derweg in. De Soester automobilist A. J. v. d. B. reed achter de vrachtauto, zag de uitgestoken richting aanwijzer aan de linkerzijde en wilde rechts pas seren. Dat veroorzaakte een botsing waardoor de auto van de heer v. d. B. licht beschadigd werd. Klein van afmeting, fASTO N 1200 van capiciteit. Met de schoonmaak de gehele dag 120" liter warm water per uur beschikbaar. En al uw gas tegen een speciaal tarief. OOK IN HUUR. Van Lenneplaan 69 Telef. 2935 b.g.g. telef. 4332 Voor al uw BIOSCOOPPROGRAMMA. Van heden tot en met woensdag - uit gezonderd zondagmiddag - kan men in het City-theater op het witte doek de beroemde slag bij Marathon zien, die de Grieken zo'n slordige 2'h duizend jaar geleden tegen de Perzen leverden. Athene verkeerde in groot gevaar door het oprukken van de legers van Darius en de Atheners doen een beroep op Philippides, winnaar van de eerste Olympische spelen, om alle strijdbare mannen te verzamelen en de vijand te gen te houden. De hulp van Sparta wordt ingeroepen, maar landverraders trachten te voor komen dat strijd geleverd wordt omdat zij beter hopen te worden van een Per zische zege. Sparta zal te hulp komen, maar niet direct. De Perzen zijn echter van plan een landing uit te voeren, zo dat ogenblikkelijk gehandeld moet wor den om verovering van Athene te voor komen. Philippides rent dan de 42 kilo meter van Marathon naar Athene om aan te kondigen dat de Perzen zullen landen. Hij krijgt een gering aantal man nen bijeen maar deze helden weten het de Perzen bijzonder lastig te maken. Dan komen de Spartanen en de Perzen worden verslagen. Het is een sensationeel schouwspel met heel veel actie. Zondagmiddag Robert Montgomery, John Wayne, Donna Reed, Jack Holt en Ward Bond in de film „Ontsnapping uit Corregidor", een verhaal uit de twee de wereldoorlog, dat verhaalt van de strijd der Amerikaanse marinemannen tegen de Japanners. In de donderdagcyclus „De naakte Maja" met Ava Gardner. Het is de ge schiedenis van de Spaanse vrouw, van wie gezegd wordt dat zij poseerde voor Goya's schilderij „De naakte Maja". En vanzelfsprekend is het een zeer opwindende geschiedenis. Rouwenhorst, secretaris van de Konink lijke Nederlandse Vereniging van hou ders van politiehonden en voorzitter van de afdeling Utrecht van K.N.P.V. de heer Rouwenhorst dankte de vere niging „De Bewaker" voor het orga niseren van deze keuring. BROMMER TERECHT. De heer G. D. vond in het Baarnse bos een bromfiets en meldde dit bij de politie. Deze brommer is vorige week bij hotel Bos en Duin gestolen. De grootste keuze camera's ter plaatse* BIRKSTRAAT 2 SOEST HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet, ter algemene kennis, dat ter gemeente-se cretarie van Soest ter inzage zijn gelegd verzoeken met bijlagen van a. Interlas N.V., Amersfoortsestraat 15, Soesterberg, om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in wer king houden van een bezine-installatie bestaande uit een tank met een inhoud van 6000 liter alsmede een electrische aftappomp, op het perceel Amersfoortse straat 15. kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 2656. b. J. A. van Asch, Vondellaan 51, Bus- sum, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een banketbakkerij, in het per ceel Buys Ballotlaan 13, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie E, nr. 2823. Gedurende tien dagen na de dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der ver gunning in te brengen bij het gemeente bestuur. Bovendien zullen op dinsdag 25 april a.s., des voormiddags, resp. te 11 en 11.15 uur, in het gemeentehuis openbare zittingen worden gehouden, alwaar mon deling bezwaren tegen de inwilliging van deze verzoeken kunnen worden in gebracht. Soest, 1 april 1961.

Soester Courant | 1961 | | pagina 5