n Van Essen voor brillen TWEEDE BLAD Feestavond Brandweer. imiicwi BURGERLIJKE STAND voor al uw geschenken, AARDEWERK, B.D.C.-P.y.C. 4-0. Knelis trouwde Gerritje. Twaalfde Lenterally. aparte collectie zomerstoffen, B.D.C.-handbal. lederen en plastic Tassen en de nieuwste ceintuurs. St. Isidorusfeest. KRABBELS VAN KNELIS. as BATENBERG'* Erkende Auto- en Scooterrijschool U.V.V.-tocht voor bejaarden. VAN DE SOÉSTER COURANT VAN DINSDAG 25 APRIL 1961. Voor de vijfendertigste maal heeft de Vrijwillige Brandweervereniging Soest een feestavond georganiseerd die klonk als een klok. Frans du Mee, die zelf vaak in Soest opgetreden is, had een prima program ma samengesteld, waaraan medewerking verleend werd door conferencier Jan de Klein, die in de sketches schitterde, een dronken jubilaris gestalte gaf en de aanwezigen met zijn voordracht van de oude zeebonk deed denken aan Do rus Rijkers, die honderden mensen van de verdrinkingsdood redde en de rest van zijn leven moest rondkomen van een paar gulden. The Spotlights zijn hoogst aantrekke lijke meisjes, die bovendien nog bijzon der aardig zingen. Zij waren niet voor de eerste maal in Soest en niemand zal het betreuren als ze ook niet voor de laatste maal geweest zijn. Chick en Co waren uitstekend op dreef met hun muzikale parodieën en van de Handy Fools was het mannelijk deel zeer zot, maar het vrouwelijk deel zeer charmant. Bert van Dongen trad in enkele sketches op en vooral de ouderen onder de feest gangers zullen tevergeefs op de zang gewacht hebben waardoor hij voor de oorlog zo populair was. Jan de Klein had veel medewerking van Julia van Laar in de sketches en Jip Vogel toonde zich een virtuoos achter KAPSALON Uw tailleur.... vederlicht light weight! Zonnige dagen? Heerlijk zo'n vederlicht elegant pakje van Trevira met wol. Losjes en luchtig! De leuke zakgarnering en man chetten geven dit tailleurtje de finishing touch. Een gedistin geerde creatie in de kleuren: royal, reseda, cognac en naturel. Maten 38-48. f. 138.— £8 7 ft HILVERSUM KERKBRINK 15-17 5TEENX0FFSTR.53 - TfL 28« - SOEST GEBOREN Yvonne Maria, dochter van C. M. Graffner en E. Stalenhoef, Prins Bernhardlaan 22. Wilma Eli- sabeth, dochter van S. F. Besselsen en J. W. van Wijk, Beetzlaan 111. Hendrik Gert, zoon van H. Koudijs en J. Hoogendoorn, woonark „Henja", jachthaven Bestevaer, Baarn. Gerar- dus Jacobus, zoon van P. van den Broek en A. van der Wolf, Birkstr. 102. Renée, dochter van C. L. van Limborgh en N. Kalkman, Middelwijk straat 33. Hilda, dochter van C. Canter Visscher en J. Steringa, Veldm. Montgomeryweg 39a. Jan Willem Victor, zoon van R. Ouendag en B. D. Wolf, Plesmanstraat 279. Jan, zoon van P. van Barneveld en S. Pater, Kerkpad N.Z, 50. Fredericus Maria, zoon van F. M. Brouwer en A. M. van Os, Dr 's Jacobstraat 18. Johannes Franciscus, zoon van W. N. van Lex- mons en J. M. Kanne, Ant. van Leeu wenhoeklaan 171. Cornelia Ottilia, dochter van C. A. Wolfsen en O. J. Hagelen, Molenstraat 75. Maria Flo ra, dochter van W. J. Wijnands en A. K. van den Heuvel, Eemweg 4. Petra Maria Gerdina, dochter van J. B. Post en A. M. R. Hooft, Burg. Pen straat 2, Baarn. ONDERTROUWD Huibert Huisman, Wollebrandtstraat 22, Alkmaar en Hilda Franziena Petronella Boerema, Aagje Dekenlaan 7. Rijk Sehoonderbeek, Klein Engendaalweg 2 en Mientje Cam per, Klein Engendaalweg 2. Hen- drikus Petrus Rademaker, Eigendomweg 5 en Willy Camper, Klein Engendaal weg 2. Herman Hardeman, Insinger- straat 31 en Johanna Maria van Kleef, Klaarwaterweg 32. Reinier Francis cus van Mill, Spoorsingel 16. Delft en Tettie Cornelia Wiersema, Soesterberg- sestraat 9a. Wouter van Bloemen dal, Wieksloterweg O.Z. 83 en Wil- lemina Johanna Hurenkamp, Vinken- weg 47. GEHUWD Jacob Koopman, Oude Tem pellaan 4 en Maria Hermina Berlemon, Oude Tempellaan 4. Hermanus Roo- zing, Duivendrechtsekade 9a, Amster dam en Jeanette Irene Klomp, Konin- ginnelaan 68. Cornelis Willem van Rouwendaal, Oude Grachtje 11 en Evertje Kanters, Betje Wolfflaan 32. Wilhelmus Bakker, Verdistraat 37, Amersfoort en Johanna Maria Vermont, Soesterbergsestraat 32. Dirk Rens, Herenstraat 18a, Hilversum en Elisa- beth Anthonia Margaretha Koudijs, Van Lenneplaan 66. OVERLEDENWillemina Wijman, 67 jaar, weduwe van R. J. D. van Dort, Generaal Winkelmanstraat 25. de piano. De avond werd geopend door de heer W. Groart, commandant van de Soester vrijwillige brandweer, en besloten door de heer J. Groart, die het gezelschap dankte en bloemen aanbood. Onder de aanwezigen bevonden zich de burgemeester, wethouder K. de Haan en de korpschef van politie, de heer C. van Es. BILJARTEN. In café Centraal zijn de voorwedstrijden voor het nationaal kampioenschap hoofd klasse kader 38/2 van de K.N.B.B. ge houden. Hieraan werd deelgenomen door de heer A, Verkerk van de Soestdijker biljartvereniging Centraal". De uitslag was E. v. d. Kolk 12 1400 87 178 27.58 P. Zondervan 10 2228 73 152 30.52 B. v. d. Wal 4 1706 73 149 23.37 A. de Kleine 2 1985 75 116 26.46 A. Verkerk 2 1670 86 147 19.41 SOESTER KUNSTHANDEL BURG, GROTHESTRAAT 16 - TEL. 2464 o.a. kristal van Val St. Lambert en Kristal Unie. Makkum, Blauw en Wit Delft van de Porceleyne Fles. Mobach, Ravelli en vele andere Kunstnij verheidsartikelen. Middenvoor Gros van B.D.C. heeft in de laatste competitiewedstrijd, welke zondag op het terrein aan de Ferd. Huycklaan gespeeld werd, een opmer kelijke rol gespeeld, want hij scoorde de vier doelpunten die in deze wed strijd door B.D.C. gemaakt werden. P.V.C. kwam niet tot scoren. In het begin van de competitie is B.D.C. bij P.V.C. op bezoek geweest en de Soester spelers kregen in Utrecht een bij zonder koude douche, want zij ver loren met 0-6. Daarmee werd de kans op het kampioenschap verspeeld. B.D.C. nam direct na de aftrap het heft in handen en de keeper van P.V.C., Bank, kreeg handen vol werk. In de tweede minuut gaf Dorrestein een prachtige voorzet naar de vrijstaande Gros, die met een keihard schot het eerste doelpunt scoorde. Een minuut la ter gaf rechtbuiten Van Megen een voor zet en met een harde kopstoot scoorde Gros het tweede doelpunt. De Utrechters kwamen er nu wat beter in, maar van de afwerking der aan vallen brachten zij niets terecht en vooral Evert Westerveld, Bas Bakker en keeper Roest waren onoverkomen- lijke struikelblokken voor de gasten. In de Utrechtse ploeg blonk alleen de spil uit en hij zag kans verscheidene aanvallen van B.D.C. te stuiten. In de tweede helft hetzelfde spelbeeld, maar pas na en half uur slaagde Gros er opnieuw in te scoren, uit een voorzet van Dorrestein. P.V.C. had intussen niet stil gezeten, maar keeper Roest was niet te passeren en een paar maal voorkwam hij een doelpunt door tijdig uitlopen. Een enkele maal moest het geluk een beetje helpen en er kwamen ballen te gen de paal en lat die doelpunten voor P.V.C. hadden kunnen zijn. Tien minuten voor het einde van de wedstrijd sprongen de P.V.C.-keeper en een back tegelijk naar de bal, die bij Gros terecht kwam. De B.D.C.-midden- voor aarzelde niet en hij maakte het vierde doelpunt. Kort hierna moest keeper Bank wegens een blessure uit vallen na een botsing met zijn clubge noot en zich laten vervangen. Met deze wedstrijd heeft B.D.C. het seizoen uitstekend besloten. Knelis (Joop Vonk) en Gerritje (Henny Bibo) heten in het dagelijks leven ge woon Joop en Henny. Zij gaan in mei trouwen en gaven hiervan zondagavond in gebouw Ludgardis een voorproefje door als Knelis en Gerritje een brui loftsfeest te geven. Leden van de In stuif R.K. Jong Soest waren de gasten en zij hebben zich uitstekend vermaakt. Het bruidspaar arriveerde in een auto, die 22 jaar geleden nieuw geweest is, -en de aankomst was nogal luidruchtig. Voor een deel was dit te wijten aan de potten en pannen die de auto mee sleepte. Knelis en Gerritje, keurig in Soester kledij, werden verwelkomd door de gas ten, van wie de meesten eveneens in de oerdegelijke Soester dracht gestoken waren. De heer G. van Klooster sprak het bruidspaar namens de Instuif toe en de heer J. van Roomen sprak als oud voorzitter. Er werden geschenken aan geboden, waaronder een springlevende geit en een eigen orkest van toeters en hoorns bracht een muzikale hulde. Men maakte veel pret, waarbij een tekstboekje met zeer veel kolder goede diensten bewees. Ruim vijftig automobilisten en motor rijders hebben zondag deelgenomen aan de twaalfde lenterally, die georgani seerd werd door de Automobielclub Soest. 's Morgens om half elf startten de deel nemers aan de grote rally van 230 km en 's middags om één uur de rijders die 120 km voor hun rekening namen. Er werd door de fraaiste gedeelten van de provincie Utrecht en Gelderland gereden. De heer Oskamp won de legpenning van het gemeentebestuur als winnaar van de grote rally, sport, voor auto's. J. Sieraal won bij de grote rally voor auto's tourklasse, J. Beebink uit Wou denberg won de grote rally voor moto ren en ontving hiervoor de beker van de Amstelbrouwerijen, terwijl O. W. van Vulpen zegevierde in de kleine rally voor auto's en motoren. De winnaars kregen tevens de lenteral- ly-wisselbekers en er waren vele extra prijzen, beschikbaar gesteld door firma's en particulieren. Ook de V.V.V. stelde een beker beschikbaar. Voorzitter H. Butzelaar van de A.C.S. reikte zondagavond in hotel Bos en Duin de prijzen uit. Hij dankte allen die het mogelijk ge maakt hadden dat deze rally een succes werd en hij sprak de wens uit dat de deelnemers aan de twaalfde lenterally ook bij de dertiende present zullen zijn. De uitslagen zijn Grote rally, auto's, sport 1. M. Os kamp, Soest, 31 strafp. 2. H. G. Stam, Soest, (44). 3. J. G. Roorda, Naarden (62). 4. H. van Rouwendaal, Soest. 5. J. van Kooy, Baarn. Grote rally, auto's, tourklasse 1. J. Sieraal, Amersfoort (25). 2. J. van Heug- ten, Amersfoort (70). Grote rally motoren, sport1. J. Bee bink, Woudenberg (25). 2. B. Jansen, Amersfoort (28). Kleine rally motoren en auto's, tour klasse 1. O. W. van Vulpen, Leersum (23). 2. J. M. van Wijngaarden, Utrecht (24). 3. K. van Laar, Driebergen (25). 4. M. H. Driessen, Arnhem (26). 5. J. v. d. Wetering, Doorn (29). De heer J. van Ginkel ontving een beker omdat hij de best geklasseerde Soester automobilist bij de kleine rally was, de heren H. J. G. Stam, H. van Rouwendaal, J. van Kooy en J. M. van Wijngaarden kregen prijzen als best-geklasseerden van enige merken. Zie de etalage voor de nieuwste modellen. Brillen met en zonder recept. Birkstraat splitsing Soesterbergsestraat. Z.F. leverancier. SOESTER KUNSTHANDEL BURG. GROTHESTRAAT 16 - TEL. 2464 heeft voor U samengesteld een zeer reeds vanaf 4,75 per meter. Ook hebben wij een ruime keuze in de NIEUWSTE SJAALS. Binnenkort bij ons verkrijgbaar patronen. Het eerste damesteam van B.D.C.-hand bal heeft met 3-7 verloren van Sport Vereent. Er waren slechts negen Soes- I ter speelsters, dus de nederlaag is wel i te verklaren. Dames 2 verloor met 1-2 van H.H.C. 2 en het eerste juniorsteam van B.D.C. won met 3-2 van V.B.O. I. Dit team kan zondag kampioen worden. Het tweede junioresteam ging naar Utrecht om tegen Sport Vereent te spe len, maar dit team kwam niet opdagen. De heren - reeds kampioen - speelden de laatste wedstrijd van de competitie tegen Arma 2 en wonnen met 10-6. Het eerste aspirantenteam won met 2-1 van B.S.V. en het tweede aspiranten team won met 10-0 van Olympia. SOESTER KUNSTHANDEL BURG. GROTHESTRAAT 16 - TEL. 2464 heeft zojuist ontvangen een prachtcollectie De A.B.T.B. afdeling Soest en de J.B.T.B. afdeling Soest hebben zondagavond in het St. Josephgebouw het Isidorusfeest gevierd. De leden van de A.B.T.B. waren de gastheren en de leden van de J.B.T.B. verzorgden het programma, terwijl de heer P. v. d. Breemer de conference ver zorgde. De voorzitter van de A.B.T.B., de heer A. P. Hilhorst, verwelkomde de vele aanwezigen, onder wie de pastoors mgr S. Th. Visser van de parochie Soest en R. G. Lommerse van de parochie Soest- Zuid. De heer Hilhorst sprak zijn vreugde uit over de goede opkomst. Deze zondag was een dag van bezinning voor de leden geweest, maar aan de grote op komst was te merken dat men deze dag graag met een feestavond besloot. De heer Hilhorst bracht dank aan de leden van de J.B.T.B., die veel vrije tijd opgeofferd hadden om toneelstukken in te studeren. Tenslotte vroeg de heer Hilhorst aan dacht voor de verloting, waarvan de opbrengst bestemd is om er sportkle- ding voor de J.B.T.B. mee te betalen. De gitaristen Hilhorst, twee gebroeders, en Dorrestein lieten horen dat zij niet alleen goed speelden, maar ook uitste kend een song konden brengen en mej. Door de Bruin declameerde. Kees Krauwer speelde akkordeon en onder leiding van de heer G. van Schoonhoven verzorgde de gymnastiek- groep van de J.B.T.B. een deel van het programma. Wim van Roomen, Jan Hilhorst, Toos Hilhorst, Kees Brouwer, Annie v. d. Breemer, Kees Hilhorst, Door de Bruin, Kees de Bruin en Annie Hilhorst brach ten het aardige blijspel .Kleren maken de man" en na de pauze voerden Thea Hilhorst, Annie Hilhorst, Annie v. d. Breemer, Mien Hilhorst, Piet Hagen, Arie Hilhorst en -Piet v. d. Hengel de leuke klucht „Henkie" op. De regie was in handen van de heer V. Bosch. Na het toneel de onderlinge gezelligheid met dansen onder leiding van de heer C. A. Krauwer. As je 't ming vraogt dan mok zeige dak bar blie bin datter teugeswoordeg zoveul veur de ouwe minse edaon wordt. Vreuger noemde wullie ze ou we van daoge en toeng was haost el- leke ouwe man of frommes zo arm aste miere. Ongs laand was riek zat, maor veur ouwe minse hadde ze gin sente. Noeng is 't wel gin vetpot veur de meeste, maor noeng ze bejaorde heete ist toch heul wat beeter as vreuger. Ze kriege sente van de staot en de staot dat binnen wullie en ze gaon wel us mit auto's rieje of hebbe een feesie. Elleke week hebbe ze saomekomste om te kaorte, te damme, te klassineere en 'n koppie thee te drinke. En aster 'n oud baosje is, dat zin in 'n slokkie of 'n biertje het dan ken die dat ok be- komme, maor van zien eige cente nao afloop in 'n kefee. Die saomekomste benne bar gezellig en ok wel 'n bietje deftig, waant ze heette societeite en vreuger waore d'r alleenig societeite veur luu die kiste mit knaoke op zolder hadde staon. Azze noeng elleke keer van die ge zellige tied us tien menute afnaome en an de pelisie wouwwe vraoge oftie el leke week effe 'n mannetje wille stuure om die bejaorde nog us 'n keer te ver. telle wat ze motte doen int verkeer, want deuze maond binne d'r twee ouwe minse in Soest doodereeje en dat was nie neudig ewest as teuge die minse elleke week ezeid was dazze eerst naor links motte kieke azze wille oversteeke en dan naor rechts en azze ut dan nog nie durreve, dan motte ze maor teuge 'n jochie zeige, jochie hellep me us naor de overkaant. Dat jochie zal heus nie zeige, 'k heb niks mit joe te maoke, maor ze eige graog uutsloove om dat us effe goed te versiere. Laote de daomes, die elleke week veur de bejaorde zorrege us effe mit de pelisie gaon praote. Wat die ouwe minse vant verkeer mot te weete is nie zo bar veul, azze te- minste niet op stoomfietse of brommers jakkere, waant je heb barre krasse oud jes. Ze hoeve alleenig maor te weete dazze rechts motte lope en dazze bie 't oversteeke meraokels goed motte uut- kieke. En dat mot ze elleke week weer effe ezeid worre, waant asje 'n daggie ouwer wordt dan wor je kort van me morie. Wullie net zo goed, al binne we noeng dan nog gin tachentug. c*.. C/D fccJ Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht. STERRIT VAN TEMPO. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin organiseert de toe ristenafdeling van Tempo zaterdag en maandag een sterrit naar Soestdijk. De afstanden zijn 60 en 30 km en de eind controle is in restaurant Zonneheuvel. Deze controle is zaterdag van 1 tot 5 uur geopend en maandag van 10 tot 4 In verband met het feit dat zeven jaar geleden het U.V.V.-werk voor de be jaarden in Soest begonnen is, werden de leden van de bejaardensociëteiten onthaald op een autobustocht door de bloeiende bollenvelden. Met twee bus sen van garage Tensen vertrokken de bejaarden van Nieuwerhoek en over Hilversum werd naar Amstelveen ge reden waar koffie gedronken werd. Via Schiphol en Haarlem ging de tocht naar Noordwijk aan zee waar de koffie tafel gebruikt werd. Aan het strand was het nog fris, maar het weer was goed en lokte uit tot een wandeling, waarbij van het uitzicht op zee genoten kon worden. Om half drie werd de tocht voortgezet naar Heemstede en onderweg konden de prachtige mozaieken bewonderd wor den die voor het te houden bloemen corso waren aangebracht. In Heemstede werd thee gedronken en voor het ver trek naar huis dankte een der deel nemers de dames van de U.V.V. die deze prachtige tocht georganiseerd hadden.

Soester Courant | 1961 | | pagina 5