aparte collectie zomerstoffen, Bezoek van St. Ludgardiskoor. doar-hst gssr-Cu-e?"- groei Jaarvergadering P.V.O. voor al uw geschenken, AARDEWERK, Koninklijke onderscheidingen. Tennisclub Soest. E.H.B.O.-opleiding volledig geslaagd. lederen en plastic Tassen en de nieuwste ceintuurs. SOESTER BK R G Een blijde dag voor het padvindstersgilde. Harmonie „St. Joseph'"' gaf prachtig concert. Driekamp A.€.A.V.S.-S.T.C. Soest Afscheid van Prof Van Wulf ten Pal the. Soesterberg vierde gezellig Oranjefeest. Dodenherdenking. Programma op Bevrijdingsdag. Advertenties voor ons blad BRANDWEER TELEF. 3333 POLITIE TELEFOON 4 4 4 4 VEKVOLG CONCOURS HIPPIQUE. Eenspan-landbouwtuigpaarden, gereden door dames 1. Bobby van C. Hoogen- doorn, gereden door mevr. Blaauwen- draad 2. Lord van Wed. de Lange, ge reden door mej. M. van Rijn 3. Roland van C. Hoogendoorn, gereden door mej. B. Hamoen. Geluksspringconcours1. J. den Haan op Romeo 2. J. A. Wil- lemsen op Xyrus 3. J. Venderbosch op Zilverstaart. De prijzen van dit con cours werden door de burgemeester uit gereikt. De zilveren medaille van Prins Bernhard werd gewonnen door de Heu- velruiters, Doorn. S O E S T E R KUNSTHANDEL BURG. GROTHESTRAAT 16 - TEL. 2464 heeft voor U samengesteld een zeer reeds vanaf 4,75 per meter. Ook hebben wij een ruime keuze in de NIEUWSTE SJAALS. Binnenkort bij ons verkrijgbaar patronen. Het St. Ludgardiskoor uit Gent is zater dagmiddag in Soest aangekomen en gis termorgen zijn de Belgische zangeressen en zangers weer naar België terugge keerd met de herinnering aan een bij zonder gezellig weekeinde als gasten van het Nederlands Motet- en Madri gaalkoor in Soest doorgebracht. Zaterdagmiddag werd het koor verwel komd in het St. Ludgardisgebouw. De gasten werden toegesproken door de voorzitter van het Motet- en Madrigaal koor, de heer L. Rademaker en door pastoor mgr. A. G. Smit, die in een geestige speech zijn vreugde over dit bezoek kenbaar maakte. Na een kort bezoek aan de gastadressen ging het koor naar de K.R.O.-studio's voor het maken van opnamen en daar bleek over welke kwaliteiten deze 45 zangeressen en zangers beschikken. Dat werd vele Soester ingezetenen de volgende morgen duidelijk, want toen werd tijdens een plechtige hoogmis in de r.k. kerk te Soestdijk de missa Iste Confessor van G. P. da Palestrina ge zongen. Zondagmiddag een grote rit per bus de provincie Utrecht. Bezoek aan Bun schoten, Laren, Blaricum, Hilversum en Huizen, maar ook aan Maarssen en Breukelen. Zondagavond sprak voorzitter L. Rade- maker opnieuw woorden van welkom, nu in het restaurant van het Soes ter Natuurbad, waar de leden van het St. Ludgardiskoor en het Motet- en Madrigaalkoor gezellig bijeen waren. De burgemeester sprak de gasten, gast vrouwen en gastheren toe en hij noem de dit bezoek een zeer aantrekkelijke vorm van Benelux-samenwerking. Het was heel gezellig, zodat men niet gauw naar huis ging en dat kwam voor een groot deel door de uitstekende dansmuziek van de Ad-Ri-Jo's. P.V.O. heeft vrijdagavond in restau rant Zonneheuvel de jaarvergadering gehouden onder voorzitterschap van de heer F. Heesbeen, die meedeelde dat het programma van 1960 geheel afgewerkt was. Het tekort in het begin van het jaar was 1875,maar het toetreden van vele donateurs en het houden van een feestavond waren de kas ten goede gekomen en het tekort was terugge bracht tot ruim 600 gulden. De donateursactie is uitstekend ge slaagd, maar er is nog altijd gebrek aan werkende leden. De heer Heesbeen deed een beroep op de leden hierin verande ring te brengen, zodat P.V.O. weer over een volledige bezetting zal kunnen be schikken. Uit het jaarverslag van secretaris W. J. Lagemaat bleek dat er 600 donateurs zijn. 27 werkende leden, 15 tambours en 5 hoornblazers. Uit het financieel overzicht van de heer A. J. van Schalkwijk bleek dat het na delig saldo teruggebracht is tot 699,13. Het schriftelijk verslag van de heer J. K. de Bruin, beheerder van het uniformenfonds toonde aan dat er aan de leverancier van uniformen niets meer betaald behoefde te worden, maar er zijn nog 495 lopende obligaties. De heer A. J. van Schalkwijk werd her kozen tot bestuurslid en in de plaats van de heer B. Lagemaat, die enige maan den geleden overleden is werd de heer W. de Jong gekozen. De heer J. K. de Bruin werd opnieuw tot beheerder van het uniformenfonds benoemd. P.V.O. krijgt een nieuw clubgebouw aan de Nachtegaalweg. De gemeente zal het materiaal en de inventaris leveren en de leden zelf zullen het gebouw neer zetten. De huur, welke aan de gemeente betaald moet worden zal laag zijn, maar toch zal P.V.O. het niet prettig vinden als anderen van dit gebouw gebruik zullen mogen maken. Hierover zal dan ook nog gesproken worden. Er wordt gehoopt dat na de eerstvolgende raads vergadering toestemming gegeven zal worden voor de bouw. Het programma voor 1961 luidt1 mei, eerste concert op koninginnedag, 16 mei, medewerking aan een mars van de Soesterbergse gymnastiekvereniging A.G.A.V.S. 27 mei actie in Soest-Zuid juni, tweede concert in Hees en deel name aan het Hoogovenconcours voor tambours in IJmuiden juli, derde en vierde avondconcertseptember, twee- propagandamarsen november, voorbe reiding contactavond, terwijl in de cember de contactavond gehouden zal worden. ANJERLOTERIJ „EÉN-OP-TIEN". 1 mei is de verkoop begonnen van An- jerloten „Eén-op-Tien". Deze loterij wordt gehouden voor het Prins Bernhard Fonds (steun aan cul tureel werk) en verkrijgt een bijzonder accent door de vijftigste verjaardag van Prins Bernhard. Het is de grootste loterij, die ooit in Nederland is gehouden. 150.000 prijzen met een gezamenlijke waarde van 415.905,zullen op de dag van de trekking, 27 juni a.s., hun weg vinden naar even zovele gelukkige prijswinnaars. De naam van de loterij „Eén-op-Tien" zegt reeds, dat op iedere tien loten één prijs valt. SOESTER KUNSTHANDEL BURG. GROTHESTRAAT 16 - TEL. 2464 o.a. kristal van Val St. Lambert en Kristal Unie. Makkum, Blauw en Wit Delft van de Porceleyne Fles. Mobach, Ravelli en vele andere Kunstnij verheidsartikelen. Door H.M. de Koningin zijn de heren A. B. de Bruin, magazijnmeester van de Kat-emaillefabriek te Soestduinen en G. Visser, besteller eerste klas der F.T.T. onderscheiden met de ereme daille in brons, verbonden aan de or de van Oranje Nassau. Zaterdagmorgen was de heer De Bruin met zijn echtgenote, vijf zoons, twee dochters en hun echtgenoten, de heren Rollman, Kuinders en Motshagen van de directie der Kat-emaillefabriek, be stuursleden van de personeelsvereniging en enige personeelsleden die langer dan 25 jaar bij het bedrijf zijn, in de raads zaal, waar burgemeester mr S. P. ba ron Bentinck de onderscheiding over handigde en woorden van waardering sprak voor de trouw, waarmee de heer De Bruin het bedrijf waar hij werk zaam is, gediend heeft. Een jaar geleden werd hij gehuldigd omdat hij 40 jaren bij de Kat-emaille fabriek werkzaam was en in 1920 was hij de eerste Soester industrie-arbeider. De burgemeester vond het juist in deze tijd een prestatie zich zo ten volle voor één bedrijf te geven, want het is nu vrij gemakkelijk van werkgever te veranderen. De heer G. Visser kreeg zaterdagmor gen bezoek van de heren H. K. van Bolhuis, directeur van het postkantoor Soest, Vijfhuizen, personeelschef, Van Diermen, waarnemend hoofdbesteller en J. Onwezen, die de naaste collega van de heer Visser is omdat zij samen bij het hulpkantoor in Soestdijk werk zaam zijn. De heer Van Bolhuis overhandigde de heer Visser de onderscheiding. Hij bracht in herinnering dat hulpbestel ler G. Visser op 7 mei 1917 in dienst van de P.T.T. te Soest trad, dus reeds 44 jaar bij de post werkzaam is. De zes teams van de tennisclub Soest hebben het afgelopen weekeinde met wisselend succes gespeeld en de uitsla gen zijn als volgt Soest 1De Metselaars 6 7-1. v. Breukelenv. Beek 4-6, 6-2, 6-4. SprangersBotje 3-7, 7-5, 9-7. Mevr. Felixmevr. Versveld 6-4, 6-3. Mevr. v. Breukelenmej. Udo 6-1, 4-6, 4-6. Mevr. Felix en v. Breukelenmevr. Versfeld en v. Beek 8-6, 6-3. Mevr. v. Breukelen en Sprangersmej. Udo en Dirkheer 6-8, 7-5, 6-2. v. Breukelen en SprangersBotje en Dirkheer 6-3, 6-0. mevr. Felix en mevr. Van Breukelen mevr. Versveld en mej. Udo 6-4, 6-4. Brisk 3—Soest 2 1-7. Speelv. Zadelhoff 2-6, 0-6. Feldbergv. Es, 2-6, 6-8. Mevr. FeldbergmejHoppenbrouwers 2-6, 1-6. Mej. Zegersmej. Eysink 4-6, 6-3, 7-5. Mevr. Feldberg en Feldbergmej. Hoppenbrouwers en v. Zadelhoff 2-6 2-6. Mej. Zegers en v. Essenmej. Eysink en v. Es 6-4, 1-6, 10-12. Speel en v. Essenv. Zadelhoff en v. Es 2-6, 4-6. Mevr. Feldberg en mej. Zegersmej. Hoppenbrouwers en mej. Eysink 4-6, 3-6. Soest 3Spaerinda 3 3-5. SammeliusBennink 0-6, 0-6. v. d. PollTen Brugge 3-6, 2-6. Mej. v. d. Bergmej. Meerwaldt 6-0 6-3. Mej. v. Brummelenmej. Willems 7-5, 6-4. Mej. v. d. Berg en Sammeliusmej Wil lems en Vreeling 3-6, 0-6. Mej. v. Brummelen en v. d. Pollmej. Giskes en Ten Berg 2-6, 1-6. Sammelius en v. d. PollVreling en Bennink 1-6, 0-6. Mej. v. d. Berg en mej. v. Brummelen mej. Meerwandt en mej. Giskes 6-0 6-4. Soest BSpieghel B 32. Soest C't Stort C 14. 't Stort BSoest A, 32. De afdeling Soest van de Koninklijke Nederlandse Vereniging Eerste Hulp Bij Ongelukken organiseerde dezer da gen voor haar cursisten, welke gedu rende de afgelopen twee winter-seizoe- nen hun opleiding ontvingen, het exa men ter verkrijging van het Eenheids diploma E.H.B.O. Het examen werd afgenomen door dok ter Imhoff uit Utrecht. Alle candidaten, veertien in getal, voldeden aan de ei sen welke gesteld worden om in het be zit te komen van het waardevolle Een heidsdiploma. De geslaagden zijn mevr. J. J. Kaats- van Soest, mevr. H. W. Koekoek-Wis- sink, mevr. C. J. Smit-Rademaker, mevr. J. C. Verkade Bodt en de heren S. F. Besselsen, G. M. van Groningen, W. den Hartog, W. Hazeleger, A. W. Koekoek, J. G. Mantjes, A. Steketee, N. J. C. Ste- ketee, J. G. Schoonhoven en D. van der Wijden. Op een bijeenkomst welke een enigs zins feestelijk tintje zal hebben, zullen alle geslaagden binnenkort in het be zit van het diploma gesteld worden. Voor de docenten en de instructeurs, die belangeloos hun vrije tijd opofferen om een bovenomschreven resultaat te berei ken ten behoeve van de mensheid in nood, zal dit succes zeker een prikkel zijn om op de ingeslagen weg voort te gaan onder het devies „Wie leed en pijn de mensheid spaart, die leeft geluk kig op dee'z aard". OPBRENGST COLLECTE. De in onze gemeente gehouden Emma- bloem-collecte heeft 1045,opge bracht. SOESTER KUNSTHANDEL BURG. GROTHESTRAAT 16 - TEL. 2464 heeft zojuist ontvangen een prachtcollectie N.C.V.B. De afdeling Soesterberg van de Ned. Christen Vrouwenbond houdt op woensdag, 3 mei a.s., des avonds 8 u., in de N.H. kerk een bijeenkomst, waar mej. G. B. Sienstra spreken zal over „Adoptie". VOLKSONDERWIJS. De afdeling Soesterberg van Volkson derwijs houdt op woensdag 3 mei a.s., des avonds 8 uur, in de openbare school haar jaarvergadering. Op de agenda staat o.m. een bestuurs verkiezing door het aftreden van de heren A. Koudijs, L. Blind en K. J. Bravenboer, die allen niet herkiesbaar zijn. Op het speelveldje in het bos nabij het clubhuis aan de Rademakerstraat kwa men zaterdagmiddag alle padvindsters en kabouters bijeen in aanwezigheid van de districtscommissaresse uit Amersfoort, mej. Feterse; de hoofd leidster, mevr. Willemsen-Rupp; dames van het groepscomité en de ouders. De hoofdleidster opende de ban om namens allen haar grote dankbaarheid te betuigen aan de heer Kossen voor de door hem vervaardigde prachtige vlaggestok. Als blijk van hoge waardering reikte zij de heer Kossen, die altijd voor de afdeling klaar staat, namens het hoofd bestuur het vriendschapsteken uit, dat slechts in uitzonderlijke gevallen aan personen buiten het gilde .wordt toe gekend. Met een driewerf hoera en het hijsen van de Nederlandse driekleur werd de vlaggestok in gebruik genomen. Daarna beeldden de kabouters enige handelingen uit welke door de aan wezigen geraden moesten worden. Vervolgens had de installatie plaats van een zestal padvindsters. De leidster drukte hen op het hart de padvindsterswet na te leven en een goed lid te zijn. Het vendel telt nu 23 padvindsters en is op 1 na vol. Jammer is het dat men nog steeds te kampen heeft met een gebrek aan leidsters. De Harmonie St. Joseph gaf zaterdag avond, in de garnizoens-ontspannings- zaal, een prachtig concert, dat maar matig was bezocht. Het met zorg gekozen programma werd met medewerking van de damesdrum band ingezet met de pittige mars van Stenz. De ouverture L'Italiene a Algar van Rossini werd daarna op sublieme wijze uitgevoerd. Genoten werd er ook van de walsmu ziek van Lincke en Johan Strauss en Panis Angelicus van Cesar Frank en het Ave Verum van Mozart werden met overgave gebracht. In het stemmige Nightfall in camp van Pope kon men een mooie piston solo beluisteren en een triomf oogstte het orkest met het slotnummer Land of Hope and Glory van Elgai. Hierna trad de damesdrumband op met een drietal nummers, die correct wer den uitgevoerd. In zijn openingswoord reikte de voor zitter de onderscheiding voor het 25- jarig lidmaatschap uit aan de heren Reinsma, H. Rietveld en Ant. Rietveld. In de gymnastiekzaal aan de Plesman- straat werden onderlinge turnwedstrij- den gehouden tussen meisjes en jon gens van 12 tot 15 jaar, leden van A.G.A.V.S., Soesterberg en S.T.C. te Soest, met als inzet een wisselbeker. Na spannende strijd slaagde A.G.A.V.S. er in voor dit jaar de wisselbeker te bemachtigen. De prestaties van de S.T.C. Soest lagen in totaal slechts 9 punten lager. De beste persoonlijke prestatie werd behaald door Henk Peeters met 25,9 en Ali Martin met 25 punten, beiden lid van A.G.A.V.S. De beste prestatie bij S.T.C. werden behaald door J. van Schaick met 25,8 en Ali Appeldoorn met 25,3. In het Nationaal Luchtvaart Genees kundig Centrum heeft prof dr P. M. van Wulften Palthe zaterdagmiddag, op een drukbezochte receptie, afscheid ge nomen als directeur van de Stichting. Ook Prins Bernhard verscheen ter re ceptie. Prof. dr J. Jongbloed, voorzitter van het bestuur, herinnerde er aan dat er sinds 1951, toen de scheidende functio naris zijn taak aanvaardde, er veel is bereikt. De opvolger van prof. Van Wulften Palthe, de arts J. Kylstra, bood hem namens het personeel een album met foto's aan, betrekking hebbenden op het directoraat van het centrum. De Koninginnedag begon ook ditmaal met een reveille door de muziekvere niging „St. Joseph". De feestelijke optocht van de school kinderen m.m. van de Harmonie St. Joseph en de drumbands van A.G.A.V.S. en Laetitia werd een groot succes, vooral door de kleurige verkleding en de versierde fietsen, autopeds etc. Onder zeer grote belangstelling werden des middags de eindwedstrijden in de schoolcompetitie gespeeld. De uitslagen waren 1. Titus Brandsma school, kampioen. 2. St. Carolusschool. 3 of 4 de openbare en christelijke school, die een gelijk aantal punten behaalden. De T. Brandsma-school ontving ook de medaille voor het hoogste doelgemid- delde. Des avonds werd er in de garnizoens- ontspanningszaal een groot cabaret- programma uitgevoerd, waarin bekende artiesten van radio en televisie op traden. Donderdagavond, 7 uur, wordt weer een interkerkelijke herdenkingsdienst gehouden in de zaal aan de Kampweg. Daarna wordt de stille tocht gehouden. 9.30 uur filmvoorstelling voor de leer lingen van de Carolus- en de Titus Brandsmaschool. 13.30 uur filmvoorstelling voor de leer lingen van de openbare en de christe lijke school. 18.45 uur voetbalwedstrijd tussen het lste elftal van „Soesterberg" en de veteranen van het kampioenselftal van 1950. Na afloop hiervan muzikale rondgang door het dorp naar het vreugdevuur. worden tot maandagmiddag 5 uur aangenomen voor opname in de courant van dinsdag en tot don derdagmiddag 5 uur voor de cou rant van vrijdag. OPENBARE NUTSBIBLIOTHEEK. Nieuwe aanwinsten Soestdijk. Romans Van Aerde, Fraude. Barr Requiem voor een vijand. Bergen- gruen, De tiran. Braine, Succes als vijand. Cather, Mijn Antonia. Couperus, Legenden van de blauwe kust. Dreux, Vals goud. Fabricius, Mijn Rosalia. Gjesdahl, Fenella Cle- mens. De Jong-Keesing, Journaal van Amstel tot Jangste. Kortooms, Omni bus. Van Ree, Onbekende uren. Ruyslinck, De ontaarde slapers. Schmitz, Zonder pardon. Söderholm, Zomer op Hellesta. Steward, Kasteel in de Alpen. Ullman, Rio del Sol. Visser-Roosendaal, De Swanenplaats. Populair WetenschappelijkBanning, Machten en mensen. Banning, Bea trijs. De Blécourt, De Zitting wordt gesloten. Castens, Zelf doen. Van Egeraat, Gids voor Denemarken. Escher, Het jaar in Poesan. Evans, De bastions van het onverstand. Groen, De wateren van de wereldzee. Groen, Het grote Sportboek. Groen, Handboek van de Vereniging tot be houd van Natuurmonumenten. Heu- pers, De gilden van Soest. Kannik, Vlaggen, standaarden en wapens. Korf, Tegels. Morton, Reizigers in Rome. Polderman, Rama-Yoaga het geheim van een gezond en harmonisch leven. Tenhaeff, inleiding tot de pa rapsychologie. Jeugdboeken Andreus, En toen Van Beusekom, De muze op school. Blokker, Op zoek naar een oom. Bronwn, Dokter Pijpekop. Dillon, Het geheim van de spelonk. - Erlacher, Pluim en Pluis de eekhoorntjes. De Groot, Dit is Partij, Cecilia. Guillot, Sama zoon van het oerwoud, Ka- lashnikoff, Goed zo Toyon. Kaut, Pas op voor de poes. Lavolle, Nhoti en zijn geheim. Pierre, Een verove ring op de Himalaya. Ritner, Ella's eerste liefde. Stanley, Op zoek naar Livingstone. Symons, Prinses Mar- melinda eet pannekoeken. Symons, Prinses Marmelinda. Trease, Bood schap aan de keizer. De Vreede, Al zeg ik het zelf, zei de Zwif-Zwaf. Williams, De negen levens van de kat Mackenzie. Nieuwe aanwinsten Soest-Zuid. Romans Bullett, Wittebrood en Gem berbier. Capit, De wolven en de schapen. Van Eek, De engel die alles ziet. Funke-Bordewijk, Millicent. Kirst, Fabriek van officieren. Ma- hieu, Tjoek vertellingen. Van Ree, Onbekende uren. Oosterbroek-Dut- schum, Het lied dat nimmer zweeg. Richter, Linus Fleck. Tolstoï, Oor log en vrede. Toonder, De oudste ochtend. Visser-Roosendaal, Het zout der liefde. Populair wetenschappelijk Erasmus, Moriae encomium dat is de lof der zot heid. Eversdijk Smulders, Een jaar bij de Yogi's van India en Tibet. Gernet, Zo leefden de Chinezen. Grzimek, Thulo, de kleine giraffe. Roëll, Repareren, doe het zelf. Si- virsky, Meesters der Hongaarse ver telkunst. Verhagen, Het geluk van de tuin. Jeugdboeken Baastad, Op m'n ere woord. Van Beusekom, De muze op school. Brown, Het vliegende huis. Butner, Goud in het slangenbos. Dulieu, Puntnik en andere verhalen. Dumas, De graaf van Monte Cristo. Elsendoorn, In het voetspoor van Coya- ma. Elwenspoek, Marja en Peter. Elwenspoek, Meer oude rijmpjes. Ha- gers, Met de zon in je hart. Hagers, Op eigen benen. Janssen, De cow boy met het zwarte masker. De Jong, Sagen van Herakles. Meister en Andersen, Jan net op tijd. Radau, Woudloper in Alaska. Richardson, Vakantie mij de zeerovers. Spyri, Uit het land van Heidi. Sygne, De ont dekking van de wereld. Visser, Sikke en ik. Wilder, Het huis aan het Zilvermeer.

Soester Courant | 1961 | | pagina 2