PIANOHANDEL W. VAN TOL \denfêtid Van Essen voor brillen V TWEEDE BLAD Camping Show 1961. SALON KOPPEL BECHSTEIN PIANO. STEINBACH PIANO. BURGERLIJKE STAND B.D.C.-juniores kampioen. ca 5 BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool Honkhal-oefemvedstrijden. S.V.V.-Volleybal. Voetbal van S.E.C KRABBELS VAN KNEUS. OFFICIËLE MEDEDELINGEN. VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 2 MEI 1961. Vroeger was kamperen een aangelegen heid voor zeer stoeren, die er niets op tegen hadden als ze met hun eeuwig lekkende tent bij een fikse regenbui weggespoeld werden en die het een ver rukking vonden boven een houtvuurtje hun potje te koken. Die tijd schijnt definitief voorbij te zijn en wie dit nog niet wist heeft het kun nen constateren bij de Campingshow 1961, welke firma Joop van den Bree- mer donderdag, vrijdag en zaterdag in het St. Josephgebouw gehouden heeft. Een rondgang over deze show was be slist de moeite waard. Ruime twee persoons tenten voor personen met ste vige posturen, maar ook gezellige kleine tenten voor schooljongens. Dat leek dan nog wel een beetje op die ouderwetse altijd lekkende tenten, maar deze lekken nooit. Anders waren de liixeuze tenten voor hele families. Daarin kunnen vier Het volledige assortiment vindt U bij Soesterbergsestraat 44 Telef. 2045 Bijzondere aanbieding van een in staat van nieuw verkerende Hoogte slechts 122 cm. Teakhouten kast. Levering van deze klasse Piano Franco met 5 jaar schrif telijke garantie. Prijs 1425, Tevens kleine, blank Essen, Levering als boven. Prijs 475, Tevens diverse andere merken als Grotian Steinweg, Ibach, Fiedler, Förster etc. SOEST NIEUWEWEG 103 TELEFOON 0 2955-2968 GEBOREN Johan Cornelis, zoon van S. K. Adam en J. A. Marcelis, Klaar- waterweg 14. Willem Adrianus, zoon van R. W. Kok en A. J. M. Tolboom, Veenzoom 8. Sonja, dochter van G. J. Lamers en P. C. M. Hellevoort, Prof. Lorentzlaan 10. Annetje Elisabeth, dochter van J. Veldhuizen en J. A. de Neuve, Kostverlorenweg 3. Alida Ma ria, dochter van A. E. Tammer en Th. W. van Leeuwen, Gen. Winkelmanstraat 31. Caroline Elisabeth Maria, dochter j van A. J. Baltus en J. E. de Jong, Heu vel weg 18. Frank, zoon van H. de Peuter en M. de Zeeuw, Chr. Huygens- laan 89. Maria Jacqueline, dochter van J. Mater en N. M. Kolenbrander, Vermeerlaan 28. Nicolaas Jacob, zoon van L. M. Hendrikse en W. Roos, Wieksloterweg W. Z. 35a. Jantine Al- berdine, dochter van H. de Groot en L. Rengersen, Wijkamplaan 20, Baarn. Gertrude Wijnanda, dochter van H. Meerdink en A. J. van Heezik, Soes terbergsestraat 97. Jacoba Hendrika, dochter van H. W. Vellinga en M. Th. de Waal, Lange Brinkweg 82. Cor- nelia Petronella Louiza, dochter van C. F. van der Pas en G. M. Bult, Aag je Dekenlaan 1. ONDERTROUWD Lubertus Klomp, Oude Amsterdamsestraatweg 5, Baarn en Gerritje Albertha Hoogeweg, Klein Engendaalweg 18. Joseph Antonius Maria Peters, Kampweg 1 en Joyce Pa- tricia Voges, Rossinistraat 11, Hilver sum. Aart Jan Dijkstra, Vosseveld- laan 49 en Gijsberta van de Belt, Birk- straat 39. Johannes Muis, Van Weer-' den Poelmanweg 5 en Tiny Annemarie Meinen, Steenhoffstraat 31. Jacobus Hendrikus Lambertus van Rossum, Troelstrastraat 36 en Beatrix Johanna Gertrude Regnerij, Pelikaanweg 18. Cornelis Arent Bal, Ringweg 16a en Aal tje Kuijt, Ringweg 16a. Jan Bunt, Schaaepmanstraat 88 en Boodhia Debi Nandelall. Paramaribo. GEHUWD Jan Huisman, Den Bliek laan 37 en Neeltje Sterk, Kettingstraat 6a III, Rotterdam. Nicolaas Albertus Cornelis Koenders, Verschurestraat 72, Hilversum en Maria Gijsbertje Dorre- stein, Wijnand Toplaan 4. Gerardus van 't Klooster, Kerkpad Z.Z. 59 en Ma ria Margaretha Wilming, Julianalaan 7. Rudolf Johan Lafeber, Snoeckgens- heuvel 93, Amersfoort en Reijerdina van Holland, Nieuwstraat 65. Louis Marinus Buitendijk, Eijkmanlaan 327, Utrecht en Johanna Catharina Geer- truida Elbertse, Kerkpad Z.Z. 23 Jo hannes Nicolaas Ooijevaar, Leuvenum- seweg 70, Ermelo en Lida Maria Spelt, Beetzlaan 14. Egbertus van Es, Wiek sloterweg O.Z. 31 en Catharina Nijburg, Nieuwerhoekplein 7. Bernard Johann Heinrich Sibbing, Prins Bernhardlaan 43 en Anna Maria Johanna Hendrikse, Plasweg 50. Jan Willem van der Horst, Rosestraat 416, Rotterdam en Grada Johanna van Oosterum, Veldm. Montgomeryweg 57. OVERLEDEN Trijntje Boersma, 78 jaar, Harmanlaan 25. Mijntje Moes, 83 jaar, weduwe van P. de Nijs, Nieu- werhoeksplein 10. Gerardus van den Heuvel, 61 jaar, gehuwd met G. P. M. Bouquet, Molenstraat 72. Gustaaf Adolph Dekking, 68 jaar, gehuwd met S. J. M. Buskoop, Hartmanlaan 34. Jan Hoogendoorn, 93 jaar, weduwnaar van A. M. Reuvers, Bosstraat 2. tot vijf personen ondergebracht worden. Op het toneel stond een juweeltje met twee slaapvertrekken, een eetzaal en een zonnescherm aan de buitenzijde. Wie met luchtbedden, slaapzakken of ligstoelen in zo'n tent kampeert, die ligt idealer dan de gast in een hotel, want hij heeft de vrijheid die een hotelgast altijd ontbeert. Het is niet meer nodig gepakt en ge zakt te gaan kamperen, met vele potten en pannen, hangend aan fiets, brommer of motor of veel plaats vergend in een auto. Er waren koffersets te zien, die er in kofferstaat uitzien als gewone koffertjes van klein formaat, maar als ze uit elkaar genomen worden dan be schikt men over een tafeltje en 4 stoelen. Een eenvoudig uitziende pan bleek veel- voudiger te zijn. Water koken, koffie zetten, thee zetten, koken, bakken, bra den, voor alles heeft men het gerei als men met deze pan op stap gaat. Het kokkerellen behoeft ook geen zor gen meer te baren, want er zijn vele soorten kooktoestellen en het butaan gas heeft het hout dat nooit wil bran den, omdat het altijd nat is, vervangen. Alleraardigst was een speeltent voor de kinderen. In deze idianentent zullen ze zich als Winnetou voelen. Bijzondere verrassingen boden de slaap zakken met capuchon, want zij kun nen thuis als deken gebruikt worden wanneer men niet met zijn tent op pad is, op zoek naar de vrijheid. En dat alles kan men kopen, maar ook huren bij de heer Joop van den Bree- mer, Korte Melmweg 15. de thuisplaat. H.B.C. scoorde 4 punten en in de vierde inning kreeg Blok een inzinking. Dit leverde achterstand op. Blok ving als werper goed en Th. v. Limburg Brouwer ving uitstekend in het veld. Op de honken verrichtten R. v. d. Gaast en H. Luschen uitstekend werk. In de vierde inning waren de werpresultaten van Rudi Blok niet zo best. ZOMERAVOND-VOETBAL. De zomeravondvoetbalcompetitie start hedenavond en voor deze week staan de volgende wedstrijden op het pro gramma 2 mei K.P.S. 1Polynorm, Biltseweg. Centurion-V.V.Z. 1, terrein Prins Wil lem Ill-kazerne. C.S.M.-Wolos, terrein Hees. 3 meiK.P.S. 2-A.B.F., Biltseweg. Dalco-V.V. De Graaf, terrein Hees. 5 meiV.V.Z. 2-Z. en O., B.D.C.-terrein. Voor de vijfde maal is het eerste ju- nioresteam van B.D.C.-handbal (dames) kampioen geworden. De laatste wed strijd van aanvoerster Mary v. d. Deys- sel en haar kwieke speelsters werd een 10-3-overwinning tegen S.V. Achter veld. Zeven doelpunten werden door Barry van Leeuwen gescoord en Willy Voet maakte drie goals. B.D.C. was veel sterker dan de meisjes uit Ach terveld en met de rust was het al 6-1. Door Dien Steenbeek was een 5-0-stand Voor 'n zonne-dag! Heerlijk zonnig weer. En U? In een licht, vrolijk japonnetje! Modieus, met zo'n grote Cardin kraag. Luchtig, door de fijn finnen imprimé stof. Ruime heel gevoerde rok. In diverse mooie pasteltinten. Maten 40 tot 46. f. 42.50 HILVERSUM KERKBRINK 1517 loren, zag men de wedstrijd tegen het Amsterdamse K.V.A. na de eerste set ge wonnen te hebben en een 14-10-voor- sprong in de tweede set toch nog ver loren gaan, en trokken de S.V.V.-ers in de beslissende derde set tegen het Baarnse Giraffes met 16-14 aan het kortste eind. De eerste wedstrijd moesten de rood- witten aantreden tegen het sterk spe lend D.S.O. uit Utrecht, die over een sterke aanval de beschikking hadden Hoewel de S.V.V.-ers oorspronkelijk in beide sets een voorsprong namen zagen zij geen kans het Utrechtse geweld te keren en onbedreigd wisten laatst genoemden dan ook met 15-8 en 15-6 de eerste punten binnen te halen. In de wedstrijd tegen het Hilversumse H.I.O.S. werd de eerste set door onze plaatsgenoten 'met 15-13 gewonnen. De tweede daarentegen was voor het Hil versumse team met 15-6 waarna een spannende en gelijkopgaande derde set volgde die uiteindelijk een 15-13-winst voor H.I.O.S opleverde. De beste wedstrijd speelde S.V.V. tegen het Amsterdamse K.V.A. cv. C/3 3 Ld Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht. Zaterdag en zondag hebben S.E.C.- honkbalteams de laatste oefenwedstrij den voor de competitie gespeeld. Thuis ontving S.E.C. het Amersfoortse P. en S. en verloor met 2-9, terwijl de uit wedstrijd in Hilversum met 4-15 tegen H.B.C. 2 verloren werd. In het spel van S.E.C. is een positieve vooruitgang te bespeuren, maar het honk lopen en slaan is nog niet best. P. en S. kwam met jonge werpers, maar ook bij S.E.C. toonden enige jonge spelers hun aanleg. G. Lagemaat was een goed werper en v. Veen een goede vanger. In uitstekende samen werking hielden ze de slagploeg van P. en S. lang in bedwang. De slagpartij van S.E.C. was echter vrij machteloos en pas in- de zesde en zevende inning werden twee tegenpunten gescoord. In de wedstrijd tegen H.B.C. wist wer per Rudi Blok, goed gesteund door de velders, de score drie inningslang te beperken. Goed werk van de kopslag- ploeg bracht 3 man van S.E.C. over veranderd in 5-1. In de tweede helft werd het 7-1, 7-2 door Gerrie van Dijk, 8-2, 9-2, 10-2 en tenslotte zag Dien Steenbeek kans voor S.V. Achterveld het derde en laatste doelpunt te scoren. De promotie-degradatiewedstrijden die vrijdagavond in de markthallen te Amersfoort verspeeld werden vormden voor de Soester Volleybal Vereniging het sluitstuk van een competitie jaar overgangsklasse waarin zij in een jaar tijds niet minder dan vijf van de zes spelers van hun kampioensploeg van het vorig jaar door vertrek naar el ders voor de vereniging verloren zagen gaan. Ook deze avond bleek dat vrouwe fortuna onze plaatsgenoten de rug toe gekeerd had want in drie van de vier wedstrijden ging de winst op het be slissende ogenblik met het kleinst mo gelijke verschil naar de tegenpartij. Zo ging de beslissende derde set tegen het Hilversumse H.I.O.S. met 15-13 ver- Na een 15-12 overwinning in de eerste set wisten zij in de tweede set een 14-10 voorsprong te nemen. Een tweetal aan vechtbare scheidsrechterlijke beslissin gen haalde de concentratie uit het rood witte team met als gevolg dat deze set met 16-14 en de beslissende set met 15-13 verloren werd. In de vierde wedstrijd tegen Giraffes leek het erop of de S.V.V.-ers geen kans meer zouden zien zich te herstellen en een 15-5 nederlaag gaf weinig uitzicht op een gunstig verloop van deze wed strijd. De rood-witten wisten zich even wel van de tegenslag te herstellen en goed spelend wisten zij met 15-11 de balans weer in evenwicht te brengen. In de beslissende derde set hadden bei de teams beurtelings de leiding, maar ook nu weer bleken de S.V.V.-ers het geluk dat iedere vereniging op zijn tijd nodig heeft niet aan hun zijde te heb ben, want met 16-14 wist het Baarnse team de puntjes in de wacht te slepen. In verband met het zware wedstrijdpro gramma van vrijdagavond nam zaterdag middag een S.V.V.-combinatie deel aan het tournooi, dat door de v.v. Polonia uit Utrecht georganiseerd werd. Twee wedstrijden tegen B.G. S.V. en tegen Set up leverden een gelijk spel op, terwijl de wedstrijd tegen Phylos verloren ging. Op Koninginnedag namen twee meisjes- en een jongensteam deel aan het tour nooi dat door de v.v. Citos en S.N.S. in Zeist georganiseerd werd. S.E.C. 2 heeft zondag een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Limvio I ge speeld en met 61 gewonnen. Limvio kon voor rust nog wel enigermate te gen S.E.C. op, maar Servellen was als stopper uitstekend op dreef en hij werd goed gesteund door de backs De Vries en Van Duinkerken. Tot rust bleef het 0-0. In de tweede helft kwam de jonge linkervleugel, be staande uit Rab en Lagemaat goed op dreef en middenvoor Sakkers toonde zich een schutter. Hij maakte drie doel punten, Lagemaat scoorde eenmaal, evenals Rab en Servellen, die ver naar voren gekomen was, zorgde voor het zesde doelpunt. In het S.E.C.-doel werd v. d. Lugt, die goed op dreef was, slechts eenmaal door Daselaar gepas seerd. S.E.C. 5 speelde met 33 gelijk tegen V.V.Z.A. 3. BIGGEN- EIERMARKT. Op de Amersfoortse weekmarkt van vrijdag j.1. werden aangevoerd 255 big gen in prijzen van 56,tot 70,en 6 drachtige zeugen van 400,tot 525,—. Op de eiermarkt werden aangevoerd 225.000 stuks. Hoendereieren van 13, tot 14,Middenprijs 13,40. Prijs per kg 2,20 op basis 61 gram. As je 't ming vraogt, dan mok zeige dak bar blie bin da wullie P.V.O. hebbe al zien Hannes Staol, Toon Hooft en al die aan- dere manne d'r dan nie zo prachtig uut as van die korpse van de -televisie, die zon- liepe te mesjeere en te toetere bie de voetbalwedstried teuge Hongarieje, die wullie us effe rap zouwwe winne, maor die netuulek verloore wier. En ok nie zo prachtug as die korpse, die veur 't pelies hebbe loope mersjeere. Dat kenne die manne van ongs ok nie hellepe, dazze d'r niet zo prachtug uutzien, waant ze hebbe nie zoveul sente. D'r binne 600 doneteurs, maor das zogezeid veuls te weinig, waant van P.V.O. hebbe wullie allegaor schik. Ak van voeballe hou dan kenk done- teur worre van S.E.C. of B.D.C. omdattie manne elleke week veur me voetballe, maor ak op zondag veul liever in 'n stoel zitte slaope as op 'n veld te blauwbekke, dan hek - an S.E.C. en B.D.C. zogezeid niks. Maor van P.V.O. hebbe alle Soesders schik. Gistere nog stinge daor bie 't raodhuus honderde keinders te zin- ge dajje ze bie 't pelies heure kon, en dat was kaosie veur de manne van P.V.O. Die stinge te toetere dajje ze in Baorn kon heure en de ouweluu van die keinders hadde schik van de goeje longe van d'r jonges. Maor die motte dan ok as 'n haos doneteur worre en nie zeige wat ken ming P.V.O. scheele, of bar duur doen en zeige dazze heul nie weete wa P.V.O. is, waant van die luu hejje ok nog. D'r binne intussen heul wat bedrieve in Soest ekomme en die bedrieve heb be netuurlek allegaor sente zat. 't Zou heul nie gek weeze astie bedrie ve zee je dazze P.V.O. ellek jaor mit honderd gulde zouwwe steune. Ellek bedrief netuurlek honderd gulde, waant die bedrieve binne riek, aan- ders waore ze gin bedrieve eworre. 'k Zou zeige, wullie moste d'r allegaor veur zorrege dat P.V.O. goed in de sente komp. En aster nog minse binne, die denke dazze 'n tientje kenne vange veur dat stukkie, dazze kreege toeng ze P.V.O. een tientje veur uniforme eleend hebbe, laon die minse dat stuk kie dan rap in de kachel gooie en heul gauw vergeete dazze nog sente van P.V.O, tegoed hebbe. Das heul nie waor, waant P.V.O. het sente van ongs tegoed. Om te kenne speule en straks veur neije uniforme. Zie de etalage voor de nieuwste modellen. Brillen met en zonder recept. Birkstraat splitsing Soesterbergsestraat. Z.F. leverancier. BEKENDMAKING. Burgemeester en wethouders van Soest delen mede, dat het raadsbesluit van 15 maart 1961 tot wijziging van de bouwverordening in verband met de op richting van stationaine inrichtingen voor bezwaring en aflevering van gas sen en vloeistoffen, zoals onder- en bo vengrondse tanks, gas-, gasolie- en ben zinepompen, alsmede de hiervoor nodige funderingen, gedurende drie maanden ter gemeentesecretarie, kamer 1, (op werkdagen van 9.00-12.00 uur) voor een ieder ter inzage ligt. Soest, 2 mei 1961. DRANKWET. Burgemeester en wethouders van Soest, brengen ter openbare kennis dat op 28 april 1961 bij hen is ingekomen een I verzoek van L. M. Boerenkamp, rijks ambtenaar wonende te Soest, om een verlof A in de benedenlokaliteiten van het perceel gelegen aan de Middelwijk straat 79 alhier en van H. P. v. d. Veur, caféhouder wonende te Soest, om een verlof A in de benedenvoorlokaliteit van het perceel gelegen aan de Middel wijkstraat 2, alhier. Binnen twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking kunnen tegen het verlenen van deze verloven schrifte lijke bezwaren bij hun college worden ingediend. Soest, 2 mei 1961. BEKENDMAKING. Burgemeester en wethouders van Soest gelet op het bepaalde in artikel 5, 6e lid, van het Wegenverkeersreglement maken bekend, dat door hun college is besloten om een wachtverbod vast te stellen voorde rechter zijde van het gedeelte van de Soesterbegsestraat, lo pende van de Eikenlaan tot en met het perceel kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H, nr. 5364 en plaatselijk bekend Soesterbergsestraat nr. 1. Van dit besluit staat voor iedere belang hebbende beroep open tot het einde van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt aan de Ko ningin gericht doch ingediend bij de commissaris der Koningin dezer provin cie, die een bewijs van ontvangst af geeft. Het besluit is in afschrift toegezonden aan de desbetreffende hoofdingenieur-di recteur van Rijkswaterstaat, de Konink lijke Nederlandse Toeristenbond A.N. W.B., de Koninklijke Automobielclub, de Koninklijke Nederlandse Motorrijders vereniging en aan Gedeputeerde Staten dezer provincie. Soest, 2 mei 1961.

Soester Courant | 1961 | | pagina 5