tUEHB N Dames Sturka Sportcolberts Sturka Zomercolberts Terlenka Pantalons J. HOPPENBROUWERS VAN ESSEN voor Foto OVERHEMDEN WEEKENDERS vanaf 12,50. MOEDER WORDEN... Voor Rü Zaterdag R.K. INS El-Mior Kenmore Trenco Kerko Fablo HERENMODES KENNEDY MOET OPPASSEN Echtpaar Butzelaar-Kok 55 jaar getrouwd. Blouses Jumpers Vesten Twin-sets Japonnen Rokken Suède Jasjes J. Hoppenbrouwers Jaarvergadering Winkeliersvereniging. Sportief gebaar. KRABBELS VAN KNELIS. Een goed adres en dichtbij Woninginrichting 't BINNENHUIS Fa. K. de Boer Zn., "Laanstr. 22, Baarn BLIJDE BOODSCHAP BLIJ DRUKWERK DRUKKERIJ SMIT OFFICIËLE MEDEDELINGEN. Regente Gevraag Boekha NAT Natuu binnen zonder kl voor sportcombin sterk en stof kleurnuance Pantalon Colberts i Zichtzendingen op aanvraag. BUBStriGROTHESTP. 7a S0ESTDyK-TEl.<W.88 De hoop, die de wereld sinds januari j.1. koesterde met betrekking tot het presidentschap van de Verenigde Sta ten, dreigt in rook te vervliegen. Had men aanvankelijk van Kennedy een zeer krachtige houding verwacht, die eindelijk een einde zou maken aan de successen van de sowjets in de koude oorlog, het blijkt nu wel dat ook Ame- rika's president even weinig succes heeft als zijn voorganger, Eisenhower. Ongetwijfeld is John Kennedy een dy namischer figuur dan de vorige pre sident, doch men krijgt sterk de in druk, dat zijn jonge onervarenheid en een manco in de voorlichting en de adviezen, oorzaak zijn van verschillen de betreurenswaardige debacles, die hij in deze enkele maanden op het gebied van de buitenlandse politiek heeft moeten incasseren. Grote voorbeelden daarvan zijn wel het Cubaanse avontuur, de besluitloos heid in Laos, het dubbelspel rondom de Algerijnse rebellie en de gebleken verkeerde voorlichting met betrekking tot de toestanden in Indonesië. Cuba en Laos. Dat de V.S. achter de Cubaanse vluch telingen zouden staan viel te begrij pen. De houding van Fidel Castro ten opzichte van zijn grote buurman en de politieke ontwikkeling in Cuba zelf waren belangrijke redenen voor Was hington zich tegen de Cubaanse dic tator te keren. Het motief luidde Wij zullen geen communisme dulden op de drempel van de Verenigde Staten. Het échec van de invasie blijkt tenslotte veroorzaakt te zijn door onderlinge verdeeldheid on der de Cubaanse réfugiés, doch tevens door verkeerde rapporten van de zo beroemde Amerikaanse inlichtingen dienst. Op grond van de verkregen informaties verwachtte president Ken nedy reacties van leger en volk, die echter volkomen uit bleven. dellijk zijn hulp aan, hiermee duide lijk bewijzend dat de activiteiten van de Amerikaanse agenten niet door hun hoogste gezag gedekt werden. Ook met betrekking tot de chaotische toestand in Indonesië en de politiek van Soekarno werd Kennedy verkeerd voorgelicht. De vertalers van de Ame- kaanse ambassade in Djakarta blijken hun werk te doen onder supervisie van de Indonesische overheid. In hun ver talingen lieten zij opzettelijk alle com munistische tendenzen in gebeurtenis sen op maatschappelijk en politiek ter rein weg, zodat men in Washington de indruk kreeg, dat de rode invloed in dat land van geen enkel belang was. Uit alles blijkt, dat Kennedy - in weer wil van zijn goede bedoelingen - de dupe dreigt te worden van een aantal incompetente en onbetrouwbare mede werkers, die grotendeels nog een erfe nis vormen van het bewind van zijn voorgangers. Wanneer hij hier niet snel de bezem hanteert, zal ook zijn pogen de koude oorlog in zijn voordeel voort te zetten, tot mislukken gedoemd zijn. boerderij wachtte toen Hendrik 11 jaar was. Met zijn broer Teus hielp hij moeder die al vroeg weduwe was en dat werk was heus niet licht. Om 4 uur opstaan was heel gewoon en heel lang werken ook. Broer Drikus hielp ook enige tijd mee, maar die zag meer in een café en hij kocht de dorps herberg op de hoek van de Stadhou derslaan. Dat bood hem de gelegenheid als Drikus van de plank de historie in te gaan. Als negentienjarige stond Hendrik alleen voor het werk dat hij nu met personeel moest opknappen. Naast' het gewone boerenbedrijf was er de levering van hooi voor 40 paarden in Soest, Soesterberg, Baarn en Zeist. Levering van mest en graszoden, maar tussen de bedrijven door moesten er schepen met stenen gelost worden die bij de Melm aankwamen. Zelfs moest de heer Butzelaar wel eens met een paard op pad om een schip naar Amers foort te slepen. Als dat wat tegenviel dan duurde het uren en de twee gulden die dit opbracht waren dan wel heel zuur verdiend. Dit Is de titel van het nieuwe boek van Dr.W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's In fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een BABYSET DE LUXE In de kwestie Laos, waar de pro-com munistische Pathet Lao in opstand kwam tegen de westers-gezinde rege ring en snel succes boekte, dreigden de V.S. aanvankelijk met interventie onder het motto Wij zullen nooit kun nen dulden, dat zuidoost-Azië in com munistische handen komt. Nu blijkt, dat het Kremlin het westen misleid heeft door wapenstilstandsonderhande lingen toe te zeggen, doch inmiddels voortging de Pathet Lao materiëel te steunen, stond Kennedy voor de zware beslissing zijn woorden waar te ma ken, dan wel te berusten. Gezien de apathie tot vechten van Laotische re gering, werd de beslissing er niet ge makkelijker op. Het zag er dus naar uit, dat het Witte Huis Laos aan de communisten zou moeten laten zonder interventie, waarmee het Krem lin in zuidoost-Azië als het ware zijn voet tussen de deur zette. Algerije. Zagen wij reeds, welke slechte diensten de Amerikaanse inlichtingendienst zijn president bewees in de kwestie Cuba, schrikbarend is het optreden van deze (particuliere) instelling in Algerije. Bewezen is, dat Amerikaanse functio narissen voor en tijdens de opstand de rebellerende generaals de medewer king van de Ver. Staten toezegden on der het motief, dat Washington een einde wilde maken aan de eigengereide politiek van president De Gaulle. Niets bleek minder waar te zijn. Ken nedy bood de Franse regering onmid- Het St. Ludgardiskoor uit Gent (België) tijdens haar microfoon-opname op zaterdagavond j.1. in de K.R.O.-studio te Hilversum. Foto „Astra", Soest. De heer H. Butselaar en mevrouw R. G. Butzelaar-Kok zijn op 9 mei 55 jaar getrouwd, want op 9 mei 1906 stapten zij samen in de huwelijksboot, die vast wel de Eem kwam afvaren, want zo wel Hendrik Butzelaar als Rut je Ge- rarda-Kok zijn echte Soester ingezetenen en de boerderij, waar zij woonden, was gelegen aan de Grote Melm. In 1942 verliet de thans 80-jarige heer Butze laar dit bedrijf om het over te laten aan zijn enige zoon, die op zijn beurt afscheid nam van de boerderij waar zijn grootvader reeds gewoond had. De heer en mevrouw Butzelaar gingen wonen op de Lange Brinkweg en daar wonen ze nu nog. Zonder kinderen, want de zoon en de zes dochters verlieten het huis op een na omdat zij gingen en de zevende verkoos het kloosterle ven. Er zijn 15 kleinkinderen en van hen is er ook reeds een getrouwd, dus het feest van het 55-jarig huwelijk zal een feest van velen worden. De heer Butzelaar is altijd een man geweest, die wat over had voor de gemeenschap. Hij was enige jaren raadslid, 35 jaar lid van het heemraad schap te Amersfoort, 32 jaar secretaris van de Coöperatieve Landbouwvereni- ging, bestuurslid van de Soester melk fabriek, bestuurslid van de A.B.T.B. en meer dan 20 jaar lid van de raad van toezicht op de Coöperatieve Boerenleen bank. Deze functie bekleedt hij nu nog. Ook het Groot Gaesbeeker Gilde heeft de heer Butzelaar als bestuurslid ge diend en ongetwijfeld heeft hij met ple zier mede leiding gegeven aan deze Van Weedestraat 80 - Soestdijk Houtverkoop had ook zijn aandacht en koop en verkoop van grond was even min onaantrekkelijk. Zo'n halve eeuw geleden was daar in Soest aardig geld mee te verdienen als je een beetje ge luk had en op de grond, waar nu de huizen van de Oranjelaan en de Nas- saulaan staan, zal de heer Butzelaar vast geen geld toegelegd hebben. Een moeilijke tijd was de winter van 1916. Hoog water deed vele koeien ver drinken en door de wateroverdaad van de Eem kwam het meubilair van de boerderij aan de Grote Melm tegen het plafond te drijven. Verkoop van grond, maar ook van melk als venter en tenslotte verkoop en koop van huizen, maar er was toch nog wel tijd voor een verzetje. Dat kon tijdens 59,50 - 75,50 29,75 - 39,75 35,50 - 49,50 VAN WEEDESTRAAT 80 TELEFOON 2670 vertelde en vertelt de heer Butzelaar de huzarenstreek die de Soester jongens uithaalden toen ze de Baarnse politie de sabels afnamen en daar hoepels van maakten. Vijfenvijftig jaar is een hele tijd en er is dan ook alle reden dit huwelijks feest te vieren Dat zal dan ook gebeu ren, daar staan de kinderen en de klein kinderen heus wel borg voor. En dan op weg naar de diamanten bruiloft. De Winkeliersvereniging Soest houdt maandagavond, 8 mei, in De Gouden Ploeg de jaarvergadering. Secretaris en penningmeester zullen verslag uitbren gen over 1960 en er is bestuursverkie zing. De heren E. J. Marée en J. Ver- linden zijn periodiek aftredend en zij stellen zich herkiesbaar. Na de rondvraag en de pauze zal de heer J. Koster uit Hilversum over fis cale- en verervingsmoeilijkheden rond om de opvolging in het middenstands- bedrijf spreken. De verkoop van bedrij ven, de overdracht van vader op zoon. het in- en uittreden van vennoten, de oprichting van vennootschap onder fir ma tussen vader en zoon en diverse verervingsmoeilijkheden zullen ter spra ke komen. Een paar jaar geleden werden de wed strijden om het kampioenschap kor te en lange afstand van de vereniging Tempo uitgesteld omdat kanshebber Ot- to de Weerd geblesseerd was en geen van zijn concurrenten wenste hiervan te profiteren. Zondag werd Jaap van de Burg, die thans een goede kans heeft kampioen van Tempo te worden op beide af standen, tijdens de ronde van Gelder land geblesserd toen hij van zijn fiets stapte en direct daarna aangereden werd door een motorzijspan van de po litie. De blessures zijn niet van ernstige aard, maar hij was niet in staat deel te As je 't ming vraogt, dan mok zeige da wullie gisteraovend haost allegaor edaon hebbe wat op die eene aovond int jaor edaon mot worre, denke an al die man- ne, vrouluu en kein- ders, die de oorlog nie overleefd hebbe. Haost allegaor, zee ik, waant d'r benne nog altied minse, die ut niet zo nauw neeme. Die kenne die eene aovond int jaor nog nie op tied komme bie Braom- haoge en aandere hebbe ok gin tied om die paor menuute stil te staon. Van de zenewe, schat ik, maor die mot te ze dan maor 'n bietje onder de duum houwe. 'k Heb me laote wiesmaoke datter man- ne in Soest waore die gisteraovend zo broodnodug bie mekaor moste komme om te klassineere in 'n vergaodering. 't Ken me heul nie scheele of dat deur egoan is of nie, maor wel zou ikke wel us wille weete hoe ze dat in d'r kop haole. Gaon die manne op ouwe- jaoraovend ok bie mekaor zitte om te zeevere over dinge van niks Tuurlek niet. Maor de aovond van vier mei is veur hoope minse veul en veul meer weerd as de ouwejaorsaovend. Maor noeng die manne, die zo nodug bie mekaor moste komme om te praote. Die hebbe netuurlek keinders en an die keinders zajje in geen honderd jaor ken ne wiesmaoke dazze d'r eige op vier mei koest motte houwe. Die gaon ne tuurlek lekker loope voeballe en trappe presies 'n ruut in ast acht uur is en a* alle minse stil motte weze. Netuurlek kenne wullie d'r niet elleke dag an denke dat duuzende en duuzen- de dood binne deur de oorlog, maor op een dag as gistere dan motte wullie daa wel doen. Dan motte alle minse tuus blieve as ze niks op straot te zoeke hebbe as pelisie, dokter of iets derge- luks. En asjeblies nie de straot op veur 'n verjaoring. Dat ken best op die daoge die aanders binne as vier mei. Voor een (geboorte - ondertrouw - huwe lijk - jubileum - heropening enz.) gebruikt U natuurlijk in een moderne, verantwoorde vormgeving. Onze collectie is zeer uitgebreid en modern, terwijl wij U een vlotte levering garanderen. Van Weedestraat 35 - Soestdijk De kwaliteits-drukkcr sinds 40 jaar. eeuwenoude Soester vereniging, want Oud-Soest ligt hem na aan het hart. Als kleine jongen zat de thans 80-ja- rige op school bij de zusters, maar toen hij zeven jaar was moest hij naar de klas van meester Wits. Die goede man beviel hem aanvankelijk helemaal niet, want de jeugdige student was van me ning dat schoolgaan bij de zusters de hemel op aarde betekende. Bij meester. Wits wende het echter al spoedig, maar er was meer te doen dan naar school gaan en het werk op de de kennis, of op de teerdagen van het Groot Gaesbeeker Gilde, maar ook in Baam waar de Soester opgeschoten jeugd graag heenging om er een rob bertje te knokken. Dat ging wel eens wat ruig, maar nooit zo erg als bij een vechtpartij in Soest tussen Soester en Nijkerker jongens. Dat leverde zwaar gewonden en zelfs eenmaal een dode op. In Baarn ging het gemoedelijker. Eemnes knokte mee aan de kant van Soest en de Baarnse vechtersbazen kre gen dan hulp van de politie. Met trots nemen aan de wedstrijd om het kam pioenschap korte afstand welke woens dagavond gehouden zou worden en aan de wedstrijd om het kampioenschap lange afstand, zondag 7 mei. Zijn club genoten hebben er vanaf gezien om deze kampioenschappen te strijden als Jaap v. d. Burg er niet bij is, zodat beide wedstrijden uitgesteld zijn tot hij weer fit is. STUDIEBEURZEN EN -TOELAGEN. Aan ouders, resp. voogden, van in de gemeente Soest woonachtige leerlingen, die hun studie in het komende cursus jaar willen voortzetten aan een gymna sium, hogere burgerschool, middelbare meisjesschool, middelbare handelsschool, middelbare nijverheidsschool, opleidings inrichting voor onderwijzeressen bij het voorbereidend lager onderwijs of een conservatorium dan wel een andere naar het oordeel van burgemeester en wet houders daarmede gelijk te stellen in richting voor muziek of beeldende kunsten en die in aanmerking menen te kunnen komen voor een studiebeurs of -toelage, wordt bekend gemaakt, dat zij hun aanvrage met toelichting vóór 22 mei a.s. bij burgemeester en wethou ders kunnen indienen. UITBREIDINGSPLAN. De burgemeester van Soestgelet op het bepaalde in artikel 37 en 38 der Woningwetbrengt ter algemene ken nis dat het bij raadsbesluit van 15 juni '60, afd. I, nr. 7889, vastgestelde partiële uitbreidingsplan in onderdelen, regelen- de de bestemming van gronden, gelegen nabij de Talmalaan, de Dalweg en de Molenstraat met de daarbij behorende toelichting en bebouwingsvoorschriften bij besluit van gedeputeerde staten, d.d. 10 april 1961, 5e afd., nr. 2380'60/813, ge deeltelijk is goedgekeurd. Het goedgekeurde plan ligt ter gemeen tesecretarie voor een ieder ter inzage. Belanghebbenden die bezwaren tegen het plan bij de raad hebben ingediend kunnen binnen één maand na de dag dezer bekendmaking bij de Kroon be roep instellen. Soest, 5 mei 1961. HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaald» in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet, ter algemene kennis, dat ter gemeente secretarie van Soest ter inzage zijn ge legd verzoeken met bijlagen van a. C. Nap, Rademakerstraat 61, Soester berg, om vergunning tot het oprichten in werking brengen en in werking hou den van een cafetaria, in het perceel Rademakerstraat 61. kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 1963. De grootste keuze camera's ter plaatse. BIRKSTRAAT 2 SOEST b. N.V. 't Sticht, Postweg 41 te Soester berg, om vergunning tot het uitbrei den van een pottebakkerij, in het per ceel Postweg 41, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie E, nr. 2612. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen dezer ver gunningen in te brengen bij het gemeen tebestuur. Bovendien zullen op dinsdag 23 mei a.s., des voormiddags, resp. te 11 en 11.30 uur, in het gemeentehuis openbare zit tingen worden gehouden, alwaar mon deling bezwaren tegen de inwilliging van deze verzoeken kunnen worden in gebracht. Soest, 5 mei 1961. Wat VA1 voor om in Boek te worden Laanstraat 4 a.s. zaterdag, o. Vertrel Deelname ko: in St. Jozefget uur, met vanaf vanaf

Soester Courant | 1961 | | pagina 10