Gemeenteraadsvergadering. Groot volleybaltournooi van de Soester Volleybal Vereniging. m N.C.y.B. Soest-ZUID. A. P. Stokhof de Jong 50 jaar. Bioscoopprogramma. HET OOG GERICHT OP EEN VRIJWILLIGERSLEGER. Restauratie van oud huis in de Kerkebuurt. Jaarvergadering De Snoekbaars. VRIJDAG 12 MEI 1961. 40e JAARGANG No. 36. OESTER OURAN Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn, p. kwart, 2,10 - per post 2,25 UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126156 De raad onzer gemeente komt woens dag a.s., 17 mei, bijeen ter behandeling van de navolgende agenda 1. Ingekomen stukken a. Besluit van gedeputeerde staten te Utrecht d.d. 10 april 1961, 5e afd., nr. 2380'60 813, waarbij het uitbreidings plan voor gronden nabij de Talmalaan, Dalweg en Molenstraat gedeeltelijk is goedgekeurd, met voorstel dit besluit voor kennisgeving aan te nemen. b. Schrijven van 3 mei 1961 van A. Kool, alhier, inzake de toestand van de woning Korte Brinkweg 63 met voorstel dit schrijven te stellen in handen van burgemeester en wethou ders ter afdoening. c. Verzoek van het bestuur van de vereniging ,,De School met den Bij bel" alhier, d.d. 30 december 1960, in gekomen 24 april 1961, om medewer king als bedoeld in art. 72 van de Lager-onderwijswet 1920 voor de bouw van een berging bij de Groen van Prinstererschool, hetwelk inmiddels in behandeling is genomen. d. Rapport inzake het onderzoek der moeilijkheden bij de flatbouw op de Eng. 2. Voorstel tot benoeming van een hoofd voor de openbare school voor g.l.o. te Soest-Zuid. 3. Voorstel tot het verlenen van een subsidie in de restauratie-kosten van het perceel Kerkpad Z.Z. 160. 4. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het aanschaffen van ontwikkelingsmateriaal en hulp middelen t.b.v. de openbare kleuter school aan de Nachtegaalweg. 5. Voorstelling tot vaststelling van een wijziging van de bebouwingsvoorschrif ten, behorende bij een aantal uitbrei dingsplannen. 6. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het R.K. schoolbestuur te Soestdijk voor verbetering van de acoustiek in de grote zaal van de St. Theresiaschool. 7. Voorstel tot het verlenen van mede werking bedoeld in artikel 72, juncto art. 126, 3e lid, der Lager-onderwijs wet 1920 aan het bestuur van de ver eniging „Trein 8.28 H.Y.S.M." voor de eerste inrichting van de school voor b.l.o. aan ziekelijke kinderen van het kindertehuis Vosseveld. 8. Voorstel tot het verlenen van ont heffing van de verbodsbepaling opge nomen in de hinderwetverordening aan a. Shell Nederland N.V. te 's Graven- hage voor het uitbreiden van een ben- zine-installatie aan de Birkstraat, al hier b. N. V. 't Sticht, Postweg 41, te Soes- terberg voor het uitbreiden van een pottenbakkerij in het perceel Postweg 41 te Soesterberg. 9. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het treffen van enige voorzieningen ten aanzien van het politiebureau. 10. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de uitbetaling van belastingschade. 11. Voorstel tot het verlenen van een krediet voor de aankoop van gasgei- sers. 12. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting voor het dienstjaar 1960. 13. Voorstel het beschikbaarstellen van een aanvullend krediet voor de bouw van een noodschool t.b.v. de school voor b.l.o., uitgaande van de vereniging „Trein 8.28 H.Y.S.M.". 14. Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 18 november 1959 afd. I, nr. 7406, tot verhuur van grond nabij de Henr. Blaekweg aan R. Schaatsbergen. 15. Voorstel tot vaststelling van een verordening inzake het verlenen van een tegemoetkoming in de kosten ver bonden aan het geven van Godsdienst onderwijs. 16. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een aanvullend krediet voor de bouw van twee lokalen aan de Chr. v.g.l.o. school. 17. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aankoop van 112 sets en het treffen van enige voor zieningen ten behoeve van de open bare school voor g.l.o. te Soest-Zuid. 18. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de verbouwing van de ambtswoning van het hoofd van de openbare school voor g.l.o. te Soesterberg. Niet minder dan 187 wedstrijden waren er verspeeld voordat de voorzitter van de Soester Volleybal Vereniging don derdagavond tot prijsuitreiking kon overgaan. Voordat het zover was, was er door de wedstrijdleiding en in laatste instantie door de leden veel werk verzet. Hoewel de wind te sterk was om goed volleybal mogelijk te maken bleef het toch de hele dag droog, zodat het programma zonder stagnatie afgewerkt kon worden. Door de deelneming van enkele nieu we verenigingen had het tournooi stel lig aan kracht gewonnen en in het bijzonder in de gevormde hoofdklasse voor de heren viel meermalen van goed spel te genieten. Onze plaatse lijke verenigingen konden in dit ge zelschap dan ook geen rol van bete kenis spelen en konden het niet ver der brengen dan een gelijkspel. Van de Soester verenigingen behaalden het meisjesteam van S.V.V. nog het beste resultaat, door het behalen van een tweede prijs, terwijl het dames team van Olympia de derde prijs voor zich opeiste. De hoofdklasse dames had een span nend verloop. Na 4 wedstrijden bleek dat V.I.O.S. 1, Olympia 1 en S.O.S. 1 met een gelijk aantal punten aan de kop stonden zodat drie beslissende sets nodig waren om uit te maken wie hier uiteindelijk op de le, 2e en 3e prijs beslag zou leggen. S.O.S. uit Utrecht toonde zich uiteindelijk de sterkste en legde hierdoor voor een jaar beslag óp de wisselbeker, terwijl V.I.O.S. uit Amersfoort de tweede prijs voor zich opeiste. In poule-A van de dames eerste klas legden Slotermeer en Huizen resp. beslag op de le en 2e plaats, terwijl in poule B B.G. en S.V. zich het sterk ste toonde, gevolgd door Phylos. Het eerste damesteam van de Soester Vol leybalvereniging, dat om de klas te completeren in de eerste klas was on dergebracht, werd met een gewon nen wedstrijd vierde. Uit de finales kwam het Baarnse B.G. en S.V. als overwinnaar te voorschijn. De dames tweede klas bestond uit drie poules van vier teams. Winnaars van deze poules werden 't Zand, U.S. uit Amsterdam en S.N.S. uit Zeist. W.O.V.O. 2 klasseerde zich als best geplaatste tweede, ook voor de finales, die uiteindelijk tot resultaaat hadden dat U.S. uit Amsterdam de le prijs, S.N.S. de tweede prijs en 't Zand de derde prijs mee naar huis mochten ne men. Op het industrieterrein van Diemen opende Z.K.H. Prins Bernhard woensdag morgen de Nederlandse Accumulatorenfabriek „ACIFIT", Tijdens de rond gang bekeek de Prins de vervaardiging van de accu's. voor Phylos én Pnlonia 2 waren. Het tweede herenteam van S.V.V. wist in haar poule een wedstrijd te winnen en een gelijk te spelen, waardoor zij niet voor een finaleplaats in aanmer king kwamen. In de tweede klas van de heren wer den poule-winnaa: v. S.O.S. 2, Polonia 3 en 't Zand 2, waarbij zich als best geplaatste tweede voor de finale het Amsterdamse U.S. 3 plaatste. De eind stand werd hier S.O.S. 2, le prijs Polonia 3, 2e prijs 't Zand 2, 3e prijs en U.S. 3, 4e prijs. Bij de jongeren werd de finale een Utrechtse aangelegenheid waaruit Po- r.k. Kerken te Soestdijk en Soest-Zuid, het politiebureau, de huishoudschool en in opdracht van de gemeente Soest vervaardigde hij een groot paneel voor de gemeente Oosterland. Dit paneel was een geschenk van de gemeente Soest, Baarn en Rijssen aan het door de .watersnood getroffen Oos terland. Verder mozaieken in verscheidene scholen te Soest, Soestdijk en Soester berg. In de oorlog was hij bestuurslid van de Kunstkring en na het opheffen van deze vereniging werd hij de oprichter van de Volksuniversiteit, waarvan hij zonde ontspanning had gebracht. De heer A. P. Stokhof de Jong, die een kleine 20 jaar in Soest woonde, is gis teren 50 jaar geworden. Hij werd ge- Bij de meisjes toonde het A-team van °P 11 mei 1911 in Amsterdam, S.V.V. zich een waardig tegenstand-1 ™lgde een °Pleldmf tot tekenleraar ster voor alle teams. M.O. en bezocht de Rijksakademie Met twee overwinningen t.w. op het ™or beeldende kunsten in Amsterdam. Amsterdamse Slotermeer en het eigen s ff Jf, J ^5 professoren B-team, en twee gelijke spelen tegen durras* Mesquita en Campendonck. B.G. en S.V. en het Utrechtse S.O.S. i de laatstf studeerde de heer Stok- behaalde de meisjes 6 punten, waar- hof architecturale schilderkunst, hel door zij gelijk eindigden met laatstge- geen schilderen binnen het kader noemd team. De beslissingswedstrijd ^an e architectuur inhoudt. Daaron- om de le en 2e prijs leverde een der glasschilderkunst, glas in beton, Utrechtse overwinning op, zodat de marmer en glasmozaiek, scraffitotech- Soester meisjes uiteindelijk op demek. muurschildering® en wandta- tweede prijs beslag legden. Ongetwijfeld een mooi resultaat voor dit team, waarin geen enkele speelster ouder dan 14 jaar is. De physiek min dere meisjes van S.V.V.-b konden maar ook in België, Frankrijk en Ame- niet tot een overwinning komen, en rika- Bekende werken zijn onder meer moesten de punten aan hun tegen- het grote raam van 60 m2 in de tech- standsters laten. I nische school te Utrecht, 14 geëtste pa- In de hoofdklasse van de heren eindig- nelen en een geslepen paneel voor de den in poule A Polonia en U.S. met Nieuw Amsterdam van de Holland- hetzelfde aantal punten op de eerste Amerikalijn en ramen in het gemeen plaats. Het betere setgemiddelde van tehuis van Leende bij Eindhoven, eerstgenoemde had tot gevolg dat zij Sinds 1 september is de heer Stokhof in de finale om de eerste en tweede de Jong docent, evenals zijn vrouw, die prijs uit mochten komen en dat U.S. om kunstnaaldwerkster is, aan de acede- de derde en vierde prijs in de finale mie voor beeldende kunsten te Breda kwam tegen 't Zand uit Utrecht. I en sinds 1959 ook te Utrecht. S.O.S. werd hier eerste met drie ge-Om deze reden is hij naar de Dom- wonnen wedstrijden en een gelijk stad verhuisd. spel. Een prachtige finalewedstrijd De heer Stokhof de Jong woonde van bracht de wisselbeker in het bezit van mei 1941 tot 1961 in Soest en had zijn Polonia uit Utrecht, dat hiermede dus atelier aan het Witte Paardstraatje. voor de tweede keer in successie haarOp 26 oktober 1941 hield hij een ten- naam op de beker ziet aanbrengen. I toonstelling ter kennismaking. S.O.S, wetd tweede terwijl de derde j Verscheidene autoriteiten waren bij prijs voor 't Zand was. Het Amsterdam- de opening aanwezig. Vlak voor de lorna als eerste uit de bus kwam met Üen tjaar lang de stuwende kracht §e" als tweede 't Zand. weeSt ls' Het was al over half acht voordat tot prijsuitreiking kon worden overgegaan en waarbij het einde kwam aan eenDe n.C.V.B. Soest-Zuid sloot het win- sportdag waarop de Soester Volleybal terseizoen af met een lezing van me er eni ging een kleine vijfhonderd vrouw Meeuwse over het zendings- speelsters en spelers een dag van ge-)Werk van de Evangelische Broeder gemeenten in Suriname. De causerie werd toegelicht met prachtige kleuren dia's. De presidente, mevrouw Muurling, hield de inleiding. Zij sprak naar aan leiding van het schriftgedeelte dat over het ware offer handelt. Mevrouw Meeuwse gaf een overzicht van het werk dat zij met haar man in Suriname verricht heeft. De eerste zendelingen hadden het bijzonder moeilijk. Zij brachten het evangelie voornamelijk onder de negerslaven. Na hun bevrijding werkten zij in de Creolenkerk. Hun werk begon in een kamp dat zeer terecht „Zorg en Hoop" heette. Mevr. Meeuwse gaf een overzicht van het werk der verschillende kerken die thans in Suriname zijn. Daaronder de Chinese zending met een eigen Chinese predikant. Er zijn Hindostanen met een eigen kinderhuis en internaat. Ook de Javanen hebben een eigen kinder huis in Leliëndaal. In Bosland zijn nog veel heidendorpen. Na de causerie werd een zendingsfilm gedraaid. Hierin werd het prachtige werk van de diaconessen getoond. De ze film is ondermeer opgenomen om te laten zien wat met de actie 4 x Z.N. bereikt is. Voor deze actie is in ons land bijzonder veel gedaan, maar de nood is dan ook groot en er moet nog veel gedaan worden om deze nood te lenigen. pijten. De heer Stokhof de Jong heeft in zijn twintigjarige praktijk vele opdrachten uitgevoerd. Niet alleen in Nederland. se U.S. moest met de vierde prijs ge noegen nomen. Bij de heren eerste klas legde Sloter- oprichting van de cultuurkamer expo seerde, hij in gebouw Eltheto met ver scheidene andere kunstenaars. meer beslag op de eerste prijs, ter-1 yan de heer Stokhof de Jong zijn wel de tweede en derde prijs resp. glaspanelen en ramen geplaatst in de Van heden tot en met zondag - uit gezonderd zondagmiddag - is er in het City-Theater een parade van sterren in de film „Klokslag Middernacht". Frank Sinatra, Dean Martin, Sammy Davis jr. en Peter Lawford. In de bijrollen Richard Conté, Cesar Romero en Pat Wymore. De film speelt in het beroemde Amerikaanse vermaak- centrum Las Vegas. Zondagmiddag veel schieten in de cowboyfilm „Paniek in Fort Worth" en van maandag tot en met woensdag „Tussen nacht en Morgen", waarin de Een broer van president Kennedy is be zig een vrijwilligersleger samen te stel len van jonge mensen, die bereid zijn een jaar of enige jaren in de onder ontwikkelde gebieden te werken zonder hiervoor betaald te worden. De belang stelling voor dit leger is groot en dat is verheugend, want daaruit blijkt dat er nog altijd jongelieden zijn, die er niet op uit zijn zoveel mogelijk geld te verdienen, maar die bereid zijn voor wat eten en onderdak werk te verrich ten dat op het leven gericht is. Het klinkt misschien wat vreemd, maar het zou te wensen zijn dat er ook een groot leger zou komen van vrijwilligers die werk willen verrichten waarmee de dood gemoeid is. De dood van mannen en vrouwen, die men met de verzamel naam schurken kan aanduiden omdat zij vijf jaar lang gemoord hebben. De dood van hen die die kinderen doodschopten, die vrouwen vermoordden, die gaska mers vulden met arme, naakte slacht offers. Velen zijn terechtgesteld, kopstukken en zij die een wat minder hoge positie had den, maar natuurlijk lopen er nog dui zenden in Duitsland rond, die de dood verdienen. De kleine kruiperige S.S.-ers, die graag kinderen uiteenscheurden als ze daarmee hun meerderen konden be hagen. De schoften die in de concentra tiekampen hun beulswerk als zeer on aanzienlijk in de S.S. verrichtten. Voor deze mensen zou er een leger moe ten komen. Een leger van vrijwilligers, die aan de dood in het concentratiekamp of in de ghetto's zijn ontsnapt. Zij ken nen deze verwerpelijke lieden, die thans eerzame slagersknechten, kasteleins of monteurs zijn. Zwervend door Duitsland zullen zij ze tegen het lijf lopen en dan kan de wereld verlost worden van deze handlangers van Eichmarm. Het zou ook raadzaam zijn Polen Rus land in te sturen om de moordenaars van de 10.000 officieren, die bij Katyn vermoord zijn op te sporen, want reeds lang weet men dat niet Duitsers deze schanddaad op hun geweten hebben. Het zal echter wel niet mogelijk zijn hiervoor toestemming van het Kremlïn te krijgen, want de Russen kunnen nu voor vredesduiven spelen omdat ze de oorlog wonnen. KANTMAN. vraag behandeld wordt of een arts het leven van een patiënt bekorten mag als hij hem daardoor voor hevig lijden behoeden kan. In de donderdag-cyclus „Het geheim van Drie Vrouwen". De heer E. J. van Dorth te Amers foort heeft het college van B. en W. verzocht bij de raad te willen bewerk stelligen dat een subsidie verleend wordt in de restauratie van het door hem aangekochte pand Kerkpad Z.Z. 160. Het college van B. en W. wijst de raad erop dat deze woning gelegen is in de oude kern van de gemeente en zij maakt daardoor deel uit van de geschiedenis van Soest. Het is daarom van groot belang dat de gebouwen, waaraan historische waarde wordt toe gekend, behouden blijven. Door restau ratie zal dit pand een sierraad voor de omgeving kunnen worden. Het rijk draagt 14.000,bij en het college stelt de raad voor een subsidie tot een maximum van 7000,als aandeel in deze restauratie te verlenen. Genoemde Hengelsportvereniging hield in Café Onder de Linden te Baarn een vergadering. Aanwezig een 50-tal le den van de 600. Er was een batig saldo van 1100,Er is 2000 pond voorn en brasem uitgezet in het viswater. Er worden dit jaar twee wedstrijden gehouden en de traditionele jeugdwed strijd, waaraan iedereen kan deelnemen. In het najaar zullen films worden ver toond over de hengelsport, terwijl is vastgesteld het komende najaar weer vis te doen uitzetten. De burgemeester van Baarn, die be schermheer van de vereniging is, werd een prachtige kristallen vaas aangebo den in verband met zijn benoeming tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau, wat door hem op hoge prijs werd ge steld.

Soester Courant | 1961 | | pagina 1