l §1 LENTE .JQïïervi ^Wieren miïm. Soest voor 30 jaar. DE WITTE POMPEIS VENEMA Voor Moederdag A. J. van der Ree TófTüJüM^!^ VOOR AL UW BIEREN Wijnhandel BROUWER ZN. Voor al uw WIJNEN Wijnhandel BROUWER ZN. BROMMERS R IJ W I E L E N SERVICE VOOR AL UW LIKEUREN Slijterij Brouwer Zn. kenteken van klasse!... Greeve selecteerde voor u ROUW- yffl^en TRO UW kleding BAARN, TEL. 2783 Firma G. van de Pol Loodgieters werkzaamheden. De V.V.D. en de sociale vraagstukken. 55 Jaar V.V.V. het kleine wonder I Trouw™ }Q Verlovinqsjn TWEEDE BLAD FALCON REGENKLEDING Boekhandel 55 Jaar getrouwd. CAA£TT£S Door architect A. Brouwer werd de bouw van een kleuterhuis te Soestdijk aanbesteed. Vele Soester aannemers schreven in. Het waren de firma's J. Hilhorst, W. van Genderen, G. H. v. d. Berg, Th. de Goede, J. Mets, Gebr. v. d. Lugt, W. A. Hilhorst, G. Bosboom, LIMONADES enz. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 B. Vlug, Klein en Kruyff, J. J. Schadewijk en J. Karelse. De laagste inschrijver kon het huis voor 21.750 gulden neerzetten. Nu zal hij waar schijnlijk voor eenzelfde karwei een ton moeten hebben. Het eerste Soester damtiental ver sloeg een sterk Utrechts team tegen alle verwachtingen in. De Soester damcraks waren de heren H. Bakker, B. Bakker, D. F. Voigt, D. Staal, S. de Zoete, Ch. Bakker, J. de Boer, K. de Boer, P. Reering en D. Waal. Ook in Soest had men belangstelling voor de verkiezing van Miss Holland, georganiseerd door het weekblad Het Leven. Deskundigen juryleden kozen uit 300 foto's de knapste kopjes en zes candidaten kregen het verzoek in le vende lijve te verschijnen. Van haar werd Mary Leliveld, een 18-jarige H.B.S.-leerlinge gekozen. Zij mocht naar Parijs om te trachten Miss Euro pa te worden, maar daarin slaagde ze niet. De Nederlandse jury bestond uit Caroline van Dommelen, Barend Jor- den, Wam Heskes, J. C, Schröder en Victor E. van Vriesland. „Een ongeveer 20-jarige dochter van een familie te dezer plaatse is sedert een paar dagen zoek. Men heeft reeds per radio een en ander bekend ge maakt, helaas zonder resultaat. Men vreest dat zij zich van het leven heeft beroofd". Ook dit stond 30 jaar gele den in onze courant. Tegenwoordig zijn er weinig mensen die erg veel met Rusland ophebben en dat was 30 jaar geleden ook al zo, al hadden David Wijnkoop en Lou de Visser verhoudingsgewijs meert vol gelingen dan thans Gerben Wagenaar en Henk Gortzak. Tegenwoordig wor den echter niet meer zulke barre en boze dingen van de Sowjets verteld als in 1931. Toen kwam een meneer H. Nieveen van Dijken naar Soest en hij beweerde dingen, waarvan alle haren Het tweede elftal is weer eens vrijaf. Heeren, denkt zondagmiddag eens aan Uw belofte, welke gij onzen penning meester gegeven hebt, wat betreft Uw contributie. Ook voor dat allen present. „Belofte maakt schuld". Dit schreef P. De werkloosheid was dertig jaar geleden niet gering, maar de uitke ring die men kreeg als men geen werk had wel. Gehuwden en kost winners kregen 12,50 per week en er werd heel lang in de raad gedeli bereerd voor het 13.50 werd. De Soester Turnclub deelde mee dat er een afdeling voor gehuwde dames en dames boven 30 jaar was opgericht, die onder leiding van mej. Joh. Koense stond. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 P H 0 K N 1 X B S A DUS STEENHOFFSTRAAT 25 - TEL. 2185 in de Rembrandtzaal te berge rezen. „De wijze waarop het volk van 140 miljoen zielen systematisch wordt ver dierlijkt tart elke fantasie. De lessen op school zijn dikwijls onbedekte aan sporingen tot het bedrijven van zede loosheid. Lenin heeft gezegd dat 90 '/o van het volk tenonder mag gaan, mits de resterende tien procent voor de wereldrevolutie zorgt. Het gehele systeem van Lenin is erop gericht het volk te werpen in de afgrond van ze deloosheid en waanzin. Als dieren in holen leven de mensen. Zij zijn be smet met talloze ziekten en men treft ze zelfs od de vuilnisbelt aan". Ik vind dat die waanzinnigen tegen woordig maar akelig pienter zijn. „Soestdijk 1D.E.S. Hallo, hier is voetbalstadion 't Hart. Zondag a.s. ont vangt Soestdijk D.E.S. op haar eigen terrein. Heeren, indien er gespeeld wordt met den wil om te winnen, een mooi en vlug open spel, dan durf ik U de overwinning te voorspellen, maar dan moet er ook gespeeld worden zo als in Scherpenzeel. Zoals afgesproken, nietwaar Heeren, houdt ieder geduren de de wedstrijd zijn mond dicht. Al leen de aanvoerder heeft wat te zeg gen. Stelt zondag uw aanhangers niet teleur, maar laat de Soestdijker kleu ren hooggehouden worden. Wij zullen U aanmoedigen en als dank daarvoor bezorgt gij Uw club de overwinning. Het Flora-theater in Baarn kondigde „sprekende en zingende films" aan. Een zingende film met Lilian Harvey en een sprekende met John Barrymore. En de hond Rin-Tin-Tin kwam ook, maar die zei niets en zong niets. Maar be roemd was hij wel. Een advertentie luidde S.O.S. Ge dachten van een Nederlander om in de kortst mogelijke tijd de mensheid uit de malaise te redden langs de weg der evolutie. Experimenteel onderzocht en houdbaar bevonden gedurende circa 75 jaar. Prijs per boekje 0,50. Veel heeft dat boekje niet geholpen. Maar misschien gaat het na 75 jaar beter. kring, die toen nog fabrikantenkring heette, bood een cheque van 850, aan. Uiteraard waren er vele andere geschenken en bloemen en velen zongen de lof van de V.V.V. Soest. In de afgelopen vijf jaar hebben som migen wel eens iets anders dan lof laten horen en dit kwam grotendeels omdat de V.V.V. tegenwoordig niet meer zo aan de weg timmert als vroeger. Een vijftal jaren geleden waren er feestavonden in het openluchttheater en even zag het ernaar uit dat het bloemencorso een traditie zou gaan wor den. Dat is niet gebeurd en de financiën speelden hierbij geen geringe rol. Daar naast was het gebrek aan belangstelling een handicap. In Soest loopt men nu eenmaal niet zo gauw warm en Het is heel moeilijk de mensen van hun televisietoestellen weg te krijgen. Na drie jaar behoorde het bloemencorso tot het verleden en de Soester middenstand heeft hieraan ook enige schuld. Juist de middenstand had van dit corso iets bijzoners kunnen maken. Bonte avonden hadden soms succes, maar het gebeurde nogal eens dat het heel hard regende en dan kon het V.V.V.-bestuur alleen maar hopen dat het zo enorm plenzen zou dat de regen verzekering geld zou opbrengen en dat is dan ook wel eens gebeurd. EN STERKE DRANKEN. VERHUUR VAN SERVIES. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 u a het beste uit binnen- en buitenland. Meubelen van aparte klasse, samengebracht op onze exclusieve afdeling .Greeve Select" HILVERSUM, KERKSTRMT 26 TEL. 16255 KOUT U ZICH VRIJBLIJVEND ORIËNTEREN - PERMANENTE EXPOSITIE Vtceutne koop het k oren rui OOK GRIJZE BOEDEN EN VESTEN De politie kreeg het nare bericht dat op de Brikstraat een man lag die door een beroerte getroffen was en snel gin gen twee agenten op pad. Zij troffen het slachtoffer inderdaad liggend op de weg aan. Hij was echter niet door een beroerte getroffen, maar door zeer veel jenever en dat is gelukkig de volgende dag weer over. De kindermiddagen in het openlucht theater waren steeds een succes en zij zullen het wel blijven ook. Anneke El- ro met haar sprookjestoneel, maar ook Dik Trom en Pietje Bell kwamen en dat leek de jeugd wel. Ook dit jaar zullen er dan ook voorstellingen voor de kinderen gegeven worden. De V.V.V. timmert niet meer aan de weg, maar achter de schermen wordt veel voor Soest gedaan. Dat wou een Soester hotelhouder niet geloven en hij Amsterdam bijgewoond en er zijn nog zoveel zaken die behartigd worden. Dat moet ook wel met een slordige 5000 mondelinge, schriftelijke en tele fonische inlichtingen per jaar. Het is heel moeilijk een rekensomme tje te maken van de inkomsten die Soester Horecabedrijven en middenstan ders zouden derven als er geen V.V.V. was, maar het is helemaal niet nodig dat sommetje te maken. De V.V.V. brengt Soest in de belangstelling en daar kan Soest slechts van profiteren. Van Lenneplaan 69 Telef. 2935 b.g.g. telef. 4332 Voor al uw De V.V.V. werkt samen met andere plaatsen in de naaste omgeving, maar ook met hen die de belangen van de Utrechtse Heuvelrug behartigen en de touristische heuvelrugroute, die vreem delingen door de mooiste delen van de provincie voert, loopt dank zij de V.V.V. ook door Soest. Het zou wel prettig zijn als er genoeg belangstelling vdor feest- of bonte avonden zou zijn, zodat de V.V.V. hiermee aan de weg zou kunnen tim meren, maar die belangstelling is he laas niet zo groot en de geldkist niet zo vol. Achter de schermen wordt ech ter heel veel gedaan en dat is waar schijnlijk nog belangrijker. De heer J. C. Corver, oud-hoofdinspec teur bij de arbeidsvoorziening in N.- Holland, heeft in het Oranje Hotel, voor de leden van de V.V.D., afdeling Soest, Soesterberg, enige sociale vraag stukken behandeld. Hij werd ingeleid door de voorzitter van de afdeling, mr F. Raedt, die erop wees dat sociale vraagstukken altijd de belangstelling van de liberale partij gehad hebben. Het kabinet Pierson, van 18971901 met onder anderen Goeman Borgesius, werd het kabinet der sociale recht vaardigheid genoemd. De heer Corver uitte zijn waardering voor het sociaal-economisch beleid van de huidige regering. Het beleid van de minister van economische za ken is er voortdurend op gericht de prijzen stabiel te houden. Daarnaast is er bij de verhoging van de lopen op toegezien dat de toegenomen loonkos ten bestreden konden worden uit de opbrengst van de verhoogde produkti- viteit. De prijzen bleven gelijk en de lonen stegen, hetgeen een vermeerde ring van de welvaart betekende. Ook aan de vergeten groepen is gedacht bij dit beleid, want zij konden vroe ger niet profiteren van de verhoogde lonen, maar waren wel de dupe van de gestegen prijzen. De verkorting van de arbeidstijd kwam De eerste mei van dit jaar was een zeer belangrijke dag, want de verjaar dag van de koningin werd niet op 30 april gevierd, omdat het een zondag was, maar de dag erna. Een groots défilé, een concours hippique, zodat niemand tijd heeft gehad eraan te denken dat de V.V.V. op die dag 55 jaar bestond. Dat was uiteraard bij het gouden jubileum, vijf jaar geleden, heel anders. Toen werden reeds voorbe reidingen getroffen voor de grote re ceptie welke in de zomer in Eemland <sKr- horend Een volkomen nieuw hoortoesfe) van ADITONE, dat geheel on zichtbaar achter het oor gedragen kan worden, is zojuist op de markt gekomen. Vraagt een brochure van deze nieuwe ADITONE type 615 Gratis twee weken op proefl Ook de oorhangers van Audium, Linke, Philips, Siemens, en Willco voorradig. De grootste keuze en de beste service vindt U bij KEIZERSGRACHT 411. TEL. 37728 JAN EVERTSENSTRAAT 38 TEL 186587 AMSTERDAM horen^O^xlen RINGEN I k LBBNSTR 77 -TEL:«61 -SOESTDUK gehouden werd. Achter de bestuursta- bedankte omdat hij vond dat de Amersfoortse V.V.V. meer voor zijn zaak deed dan het Soester V.V.V.-kan- toor, want vanuit Amersfoort kreeg hij nog wel eens gasten. De goede man ver gat echter dat slechts door de Amers foortse V V.V. gasten gestuurd kunnen worden als eerst de Soester V.V.V. in geschakeld is en die gasten kwamen juist bij die meneer omdat de V.V.V. Soest zijn naam genoemd had. Er is een streekfolder in de maak en fel namen de heren J. v. d. Arend, binnenkort zal een nieuwe plattegrond H. G. Scholtmeijer, H. van Harten, J.van Soest uitgegeven worden. En intus- C. Brouwer, A. G. Terhorst, D. Waai, Sen geeft mej. Carla v. d. Harst dage- J. v. d. Bor, G. A. Goudriaan en L. v. j lijks inlichtingen aan velen die in het d. Brink de gelukwensen van velen in verkeershuis komen. Vele Soester in- ontvangst. De heren Goudriaan en v. d. gezetenen maken het zich nog altijd Bor zijn inmddels overleden en de moeilijk met reisbureaus in de stad om- heren Van Harten en Terhorst hebben j zij niet weten dat 't Soester V.V.V.- Soest verlaten. kantoor alles in orde kan maken voor Deze receptie was de jubilerende ver- reizen naar welk deel van de wereld eniging aangeboden door de Soester ook. Door de V.V.V. hebben vele Soes- Horecabedrijven en de Soester Zaken-ters voorstellingen van My Fair Lady in minder wanneer de prestatie gelijk ter sprake. De heer Corver gaf als zijn mening dat wel eens spoedig zou kun nen blijken dat de verkorte werktijd geen ideale oplossing is. Door de toe nemende mechanisatie in de bedrijven is er veel minder dan vroeger sprake van physieke vermoeidheid dan vroe ger. Men herstelt zich snel van de ver moeienissen van de dagelijkse arbeid. Meer moeilijkheden heeft men tegen woordig met de spanning waaronder velen werken en de gevolgen hiervan zijn niet te bestrijden met een verkor te werkweek. Verblijf in een omgeving waar die spanningen ontbreken is vaak voor een lange tijd nodig. En betere vakantie-regeling verdient daarom de voorkeur boven een verkorte werk week. Het zou daarom gewenst geweest zijn als deze arbeidstijdverkorting in 'n wat bedachtzamer tempo en welover wogen tot stand zou komen. Bij korter werken wordt de productie VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 12 MEI 1961. F. C. Kuijperstraat 10 Tel. 280Ï voor dames en heren. Nylon mantels en jassen mantels en f jft nc i, vederlicht blijft. De lonen blijven echter gelijk en het is niet denkbeeldig dat dit prijsverhogingen met zich meebrengt, want arbeidstijdverkorting zonder ver hoging van de prestatie is een verkapte loonsverhoging en daardoor wordt het product duurder. Sprekend over de kinderbijslagverzeke ring wees de heer Corver erop dat zowel de C.H.U. als de V.V.D. het on aanvaardbaar achten dat ongehuwden, van wie sommigen nooit zullen trou wen, en echtparen zonder kinderen, die waarschijnlijk nooit kinderen zullen krijgen, tot hun 65-ste jaar premie moeten betalen. Er moet gezocht wor den naar een compromis waarbij de bestaande regeling voor werknemers gehandhaafd blijft terwijl de noodre- geling voor zelfstandigen van 1951 moet worden omgezet in een verbe terde definitieve regeling, gebaseerd op de sociale overweging dat er be volkingsgroepen zijn, die in de kosten van de verzorging en opvoeding van hun kinderen geholpen moeten worden door de gemeenschap. natuurlijk naar Laanstraat 41c-d - Baarn Speciale kollektie luxe Postpapier, waarin o.a. flesje Likeur, zegellak en ring enz. Komt U eens bij ons kijken Er werd gesproken over het merkwaar dige en onjuiste feit dat alleen werk nemers die zijn aangesloten bij N.V.V., K.A.B. en C.N.V. vertegenwoordigd zijn in S.E.R. en Sociaal-Economische Raad. Deze werknemers maken een derde van alle werknemers uit, zodat twee derde niet in deze lichamen vertegen woordigd is. De V.V.D. zal een lans breken voor deze 67 0/o. Velen die tot dit deel van de werknemers behoren zijn neu traal georganiseerd. Ook de emigratie kwam ter sprake en in het bijzonder het protest van 53 hoogleraren, die zich verzetten tegen aktivering van de emigratie, zonder dat zij deze emigratie geheel willen stopzetten. Zij kunnen het niet waar deren dat de emigratie door propagan da wordt gestimuleerd, terwijl ons Land gebrek heeft aan arbeidskrachten. Na de pauze was er een levendige dis cussie, in het b^zonder over de ver korte arbeidsweek en de emigratie. Het echtpaar H. Butzelaar-Kok heeft dinsdag met vele kinderen en klein kinderen het 55-jarig huwelijksfeest gevierd. Hoogtepunt hiervan was de receptie, welke van drie tot vijf in het Witte Huis gehouden is. Daar kwam ook de burgemeester om het jubilerende echtpaar geluk te wen sen, daar zag men de heren C. van Es en H. G. Scholtmeijer van de Soes ter politie, de heer Van Noesel, direc teur van gemeentewerken, het comité dat het jaarlijks concours hippique op koninginnedag organiseert en namens dit comité voerde de heer W. Schun- selaar het woord. Hij wees erop dat reeds in 1938 in Soest een concours hippique georgani seerd was en de heer Butzelaar had een groot aandeel in deze organisatie. Velen kwamen gelukwensen. Onder hen de ouderman van het Groot Gaerbeeker Gilde, de heer W. Schimmelde ge meente-ontvanger, de heer Th. Regter mevr. J. G. A. Batenburg-Stoffels en het bestuur van de Boerenleenbank. De heer Butzelaar heeft vele functies be kleed en thans is hij op tachtigjarige leeftijd nog lid van de Raad van Toe zicht van de Coöperatieve Boerenleen bank. De kinderen boden een grote wand schildering aan, die een muur van het Witte Huis beslaat. Het stelt de Grote Melm voor en natuurlijk heeft de Amersfoortse kunstschilder de heer J. Bley ook het geboortehuis van de heer Butzelaar uitgebeeld. Dinsdagavond bracht P.V.O. het ju bilerende echtpaar een serenade.

Soester Courant | 1961 | | pagina 5