batavgs rijwielen liferij Ries van de Linden. M v Lokalen voor Christelijke v.g.l.o. Afscheid. BURGERLIJKE STAND *4, i t Duivenvlucht vau Tergnier. rcêds v3Hdf 149jS0« SclioolvoetbaL SOESTERBERG. Ernstig ongeval. Afscheid van de lieer A. E. Wegman. Vernieuwde speeltuin ging open. „Het gelieini van de hofmaarschalk". Maarsen—Soesterberg 2-2. De chr. v.g.l.o.-school aan de Ir Menko- laan krijgt twee lokalen bijgebouwd en door de raad is hiervoor een krediet van 95.000,beschikbaar gesteld. Dit bedrag was bestemd voor de bouw van de lokalen en voor de inrichting. Het krediet werd in maart 1959 ver leend, maar de bouw ondervond ver traging omdat er moeilijkheden met de aankoop van de grond waren. Hier door moest het oorspronkelijk opge maakte plan gewijzigd worden. Inmid dels stegen de lonen en prijzen en thans wordt geraamd dat 109.000, voor de bouw nodig is Het college van B. en W. vraagt de raad dan ook een aanvullend krediet van 14.000 te wil len verlenen. VOORZIENINGEN AAN SCHOLEN. Het r.k. schoolbestuur te Soest heeft in een schrijven aan het college van B. en W. medewerking gevraagd voor het verbeteren van de akoestiek in de grote zaal van de St. Teresiaschool te Soestdijk. Het college heeft zich ervan kunnen overtuigen dat de akoestiek in derdaad slecht is. In een rapport van de directeur van gemeentewerken wordt de opmerking gemaakt dat de akoestiek van deze zaal inderdaad niet aan de eisen voldoet die gesteld mogen worden. De nagalm is te lang en dit kan verholpen worden door het aan brengen van zogenaamde akoestische tegels in de zaal. Het college van B. en W. stelt de raad voor hiervoor 1350.krediet te verlenen. De kleuterschool gelegen aan de Nachtegaalweg heeft ontwikkelingsma teriaal en hulpmiddelen nodig. De hoofdleidster van de school heeft een lijst ingediend van de artikelen die nodig zijn en het college van B. en W. verzoekt de raad een krediet van 2800,te verlenen voor het aan schaffen van deze artikelen. Op een bestuursvergadering van de Al gemene Nederlandse Bond van Gepen sioneerden werd afscheid genomen van de heer Groen als adviseur voor pen- I sioenaangelegenheden. In deze kwali teit woonde hij altijd de bestuursver gaderingen bij. Aanvankelijk had men, afscheid willen nemen op de ledenver- j gadering van 27 april, maar de heer j Groen was verhinderd deze bij te wonen. De heer Groen was gedurende 20 jaren bij de afdeling Soest geïnteres-1 seerd. Eerst als rayonleider daar hij hoofdbestuurder van de bond was en j de laatste vier jaar als adviseur. Zijn leeftijd en gezondheid staan hem niet' langer toe zijn werkzaamheden in Soest i te verrichten. Ook al omdat hij naar j GEBOREN Peggy, dochter van A. de Winter en A. Rombout, Baarn, Bali- straat 19a. Petrus Antonius, zoon van L. C. Wijntjes en A. Kuijer, KL Engendaalweg 86. Jan Arjen, zoon van J. H. Voskuilen en J. Mulder, Baarn, Lepelaarstraat 37 Caroline Ellen, dochter van W. Pot en A. J. de Jonge, Frans Halslaan 3. ONDERTROUWT) Arie Cornelis Mid delman, Aagje Dekenlaan 41 en Jo- hanna Roos, Steenhoffstraat 42. Jack Frederick Britton, Tillotsonstreet 604, Trinidad, U.S.A. en Johanne Louise Gerda Placke, Dijkhuisstraat 11. Johannes Punselie, Leeghwaterstraat 28, Hilversum en Antonia Petronella Schmidt, Steenhoffstraat 54. Adria- nus Koenen, Irisstraat 3, Baarn en Martina Jacoba Johanna Maria Ruijer, Krommeweg 13. Samuel Ledeboer, Burgwal 16, Delft en Marie Wilhelmi- ne Antoinette Suermondt, Esdoornlaan 4. Jan Kazius, Koningin Wilhelmi- naweg 413, Maartensdijk en Aaltje Berkhof, Eikenhorstweg 14. Jan van i Ginkel, Molenstraat 70 en Teunisje Thomassen, Emmalaan 4. Bernar- dus Gerardus Brouwer, Lindenlaan 28, Baarn en Petronella Johanna Maria Wilke, Duinweg 4. GEHUWD Herman Hardeman, Insin- gerstraat 31 en Johanna Maria van Kleef, Klaarwaterweg 32. Cornelis Arent Bal, Ringweg 16a en Aaltje Kuijt, Ringweg 16a. Gerardus Hen- drikus Schieveld, Potstraat 34, Amers foort en Antonia Jacoba van Groene- stein Schoutenkampweg 43. Luber- tus Klomp, Oude Amsterdamsestraat weg 4, Baarn en Gerritje Albertha Hoogeweg, Klein Engendaalweg 18. Aart Jan Dijkstra, Vosseveldlaan 49 en Gijsberta van de Belt, Birkstraat 39. Wouter van Bloemendal, Wiekslo- terweg O.Z. 83 en Wilhelmina Johan na Hurenkamp, Vinkenweg 48. OVERLEDENJohannes van den Deijssel, 73 jaar, gehuwd met M. Grift, Birkstraat 59. Nicolaas Anthonius Kool, 59 jaar, gehuwd met C. Grift, Steenhoffstraat 45a. - Matthias Lode- wijk Gerardus Jozef Keulemans, 73 jaar, gehuwd met M. C. P. Drijkonin- gen, Wald. Pyrmontlaan 16. Jacob Blokker, 79 jaar, weduwnaar van G. Frekenhorst, Bosstraat 2. Jacobus van den Broek, 78 jaar, echtgenoot van G. Tinga, Koninginnelaan 136. W m f^Tt n? JLL& Dl Wanneer men schrijft dat de heer M. B. v. d. Linden op nummer 33 van de Krommeweg een slijterij opende, dan zegt dat minder dan wanneer men dit Ries v. d. Linden laat doen, want onder deze naam is hij alge meen bekend. Als groothandelaar in bier, limonade en wijnen sinds een 15-tal jaren en in de sportwereld al heel lang. Viermaal districtskampioen biljarten en enige malen deelnemer aan de wedstrijden om het kampioen schap van Nederland, terwijl hij voor de oorlog in het terreinrijden op de motor een crack was, in 1935 en 1936 kampioen te Den Bosch werd en zich een gevreesd tegenstander bij gras baanraces toonde. Van de sport kunnen slechts weinigen leven, dus de groothandel moest hier voor zorgen en thans ook de slijterij, die onder grote belangstelling geopend werd. Meer dan 50 bloemstukken en bezoek van velen maakten van deze ODening een gebeurtenis. Het schilderwerk van firma W. van Reijn doet de winkel groter lijken en de Schiedamse- en andere heer lijkheden bijzonder goed uitkomen. Firma A. den Besten zorgde voor de winkelbetimmering, firma Van Woer- kom voor de stoffering, firma v. d. Horst voor het electrische deel van het werk en het granietwerk werd door de heer E. Lenarduzzi uitgevoerd. Soestdijk heeft met de opening van deze zaak een bedrijf gekregen waar aan in deze uiterste hoek van onze gemeente behoefte was. laatste wedstrijd gespeeld. Elftallen van de chr. v.g.l.o. Braamhage en van de Beetzlaanschool zijn houders van de wisselbekers, beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur. Er wordt in drie poules gespeeld Poule A o.l.s. Beetzlaan, Groen van Prinstererschool, v. d. Huchtschool, r.k. Mariaschool, St. Willibrordusschool, De Savornin Lohmanschool, Titus Brands- maschool. Poule B Da Costaschool, o.l.s. Soest- Zuid, o.l.s. Kerkebuurt, Insingerschool, r.k. jongensschool, St. Carolusschool. Poule C r.k. ulo, chr. ulo, openbare ulo, chr. v.g.l.o. JEUGDBEMIDDELING ARBEIDSBUREAU. De heer K. de Hoog van het geweste lijk arbeidsbureau Soest, is met in gang van heden belast met de jeugd- bemiddeling van het gewestelijk ar beidsbureau te Haarlem. Ook in Soest behoorde jeugdbemiddeling tot zijn werkzaamheden. De heer De Hoog was 2 jaar in IJsselstein en 7 jaar in Soest bij het arbeidsbureau werkzaam. De Soester duiven hebben zondag 313 km vanaf Tergnier gevlogen. Zij wer den om 6.45 uur met z.o. wind gelost. De Vriendschap In concours 216 dui ven. Aankomst eerste duif 11.15.26. Snelheid 1156.13 meter per minuut. Aankomst laatste prijswinnende duif 11.38.48. Uitslag M. Muis 1 30 52. J. A. M. van Klooster 2 14. G. Sukel 3 9. W. Alte-I naar 4 12 20. J. Wijnands 5 8 17 51. C. Kaats 6. D. J. Bos. 7 31 35. W. Roest 1 10 48. W. Nieuwenhuis 11 25 36 37 38, 50. J. G. Kamerbeek 13 45. G. van i Klooster 15 28. A. Beijer 16. ZJC.H. Prins Bernhard 18 23 24 27 29 32 42. Ze staan voor U klaar bij Amstelveen verhuisd is. Namens bestuur en leden werd de heer Groen toegesproken door de voorzit ter, de heer De Regt, die hem ken schetste als een „oudere broer", die de leden steeds graag in hun midden hadden. Als men advies nodig had dan deed men nooit tevergeefs een be roep op de heer Groen en zijn adviezen en berekeningen klopten steeds. De voorzitter betreurde zijn vertrek. Nu zal het bestuur zelf zich moeten verdiepen in deze materie, daar ook de heer De Krijger om gezondheidsredenen zijn functie als adviseur en rayonleider moest neerleggen. De heer De Regt wenste de heer Groen en zijn echtgenote het aller beste en hij bood een wandbord aan waarop De Gouden Ploeg staat, omdat de heer Groen daar altijd zijn adviezen gaf. Ook werden sigaren aangeboden. De heer Groen dankte voor de vriende lijke woorden en de geschenken. De sigaren zullen in rook opgaan, maar niet de herinnering aan de afdeling Soest. En de Gouden Ploeg gaat mee naar Amstelveen al is het dan op een wandbord. GODSDIENSTONDERWIJS In een aantal gemeenten is reeds een verordening inzake het verlenen van een tegemoetkoming in de kosten, ver bonden aan het geven van godsdienst onderwijs. Deze tegemoetkoming wordt gpcreven omdat de financiële positie van de kerken niet zo gunstig is. Gezien de deelname aan het godsdienst onderwijs op de openbare lagere scho len is het college van mening dat de meeste ouders dit onderwijs als een on misbaar bestanddeel van de opvoeding beschouwen. Aan de raad wordt dan ook verzocht akkoord te gaan met het vaststellen van de verordening die dit regelt. De totale kosten van deze te gemoetkoming worden op 2000,1 per jaar geraamd. Op 23 mei organiseert de Soester Po litie Sportvereniging de jaarlijkse schoolvoetbaldag voor leerlingen van lagere-, ulo- en v.g.l.o.-scholen. De wedstrijden beginnen om 8 uur op de terreinen van S.E.C. aan de Bos straat en omstreeks vijf uur wordt de SKHAALïW! DE DIT VEILIGHEIDSOVERWEGINGEN BESLIST NOODZAKELIJKE AFSTAND DiE MEN NA'HET INHALEN MOET BEWAREN als u innaai!' mei een snelheid van 20km,danrragupas minstens 10m voorbij de ander weer vóór hem op de rijbaan komen 'Om eter bij een snelheid van 40km rnag men pas na minstens 20 m. voorbij de ander weer vóór hem op de rijbaan kornen bij60km is deafsiand 47 30m 8§ R® y/erbVeiliq Verleer DE NOODZAKEL'JKE AFSTAND IS DUS STEEDS DE HELFT VAN DE SNELHEID DIE U R'JDT. 80km=40m, 100krru-50m. b.v.20km lOm.. H. Verkerk 19 33 34 41 49 54. C. Jak 22. G. Sikkelbein 26. E. Veerman 39 47 53. R. Koster 40. E. C. van Daatselaar 43 46. F. Groenestein 44. De Zwaluw In concours 394 duiven. Aankomst eerst duif 11.6.16. Snelheid 1248,50 meter per minuut. Aankomst laatste prijswinnende duif 11.30.58. Uitslag H. Gorissen 1 6 16 34 47 58. G. Rijksen 2 5 8 11 14 17 18 20 21 23 29 32 36 43 50 59 71. A. van Dorrestein 3 46 51 61. C. van Soest 4 22 26 37 48 56 72. J. van Herwaarden 7 41. Th. Wigtman 9. C. v. d. Lugt 10. J. v. d. Belt 12 27 33 42 44. A. Leyssen 13 25 53 55 60 66 75. G. M. Duiser 15 67. E. de Goede 19 30 40. Sj. Blokland 24 64. H. Woudstra 28 52. C. v. d. Broek 31. J. Ottens 35 45. H. Kriek 38 39. C. Dijkman 49. B. Roest 54. A. van Kooy 57. A. Snijders 62. J. Rauch 63. J. Blijleven 65 70. Mevr. G. Brink-Zim- merman 68. J. v. d. Brakel 69 74 79. Mevr. Coerman 73. O. Zimmerman 76 77 78. NIEUWE DIRECTEUR VAN S.T.C. Op 9 juni zal de heer S. Brasser als directeur van de Soester Turnclub worden opgevolgd door de heer S. de Boer. De bromfietser G. v. L. uit Soester- berg reed op het rijwielpad van de Amersfoortsestraat. Daar liep de Utrechter A. J. De heer van L. merkte hem niet op en reed hem aan. Wan delaar en bromfietser vielen. De heer v. L. kreeg een zware hersenschudding en werd per ziekenauto naar de Lich tenberg gebracht. De heer J. kreeg een ernstige beenwond en verscheidene schaafwonden. Hij is per taxi naar huis gebracht. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de heer A. E. Wegman afscheid genomen als hoofd van de St. Carolusschool. Vrijdagmorgen, 9 uur, begon het af. scheid in de parochiekerk met een plechtige mis, opgedragen door zijn zoon, dr H. A. J. Wegman. Aanwezig waren o.m. alle kinderen van de Carolusschool en de twee hoog ste klassen van de Titus Brandsma- school, die vroeger nog op school bij de heer Wegman waren geweest. Des middags kwamen alle kinderen in Huis ten Halve bijeen voor een af scheidsfeest met de heer Wegman. Er werden leuke voordrachten gedaan en, middels een door de kinderen voorge steld alphabet, herinneringen vanaf de oprichting van de school opgehaald. Daarna werd de heer Wegman een ca deau aangeboden, bestaande uit een stel tuingereedschap. In de pauze volg den er traktaties, waarna een leuk filmprogramma werd aangeboden. Zaterdagmiddag vond in Huis ten Hal ve het officiële afscheid van de heer en mevrouw Wegman en familie plaats door de leerkrachten van beide katholieke scholen, oud-onderwijzers, oud-leerlingen, het r.k. schoolbestuur en andere genodigden. Kapelaan H. W. v. d. Hengel releveer de als w.n. voorzitter van het school- Nieuweweg 97 Telefoon 2543 Tevens reparatie. bestuur de geschiedenis van de Caro lusschool vanaf de oprichting in 1922. Vervolgens werd de scheidende func tionaris toegesproken door de algemeen bisschoppelijk inspecteur, de oud-ka pelaan van Soesterberg G. J. van der Meer en door nog tal van andere sprekers, o.a. de heer Loonstra namens het schoolbestuur van de Chr. school en de heer Boer, hoofd van de open bare school. De heer van As, waarne mend hoofd sinds twee jaar van de Carolusschool, sprak namens het per soneel van de school cn de Titus Brandsmaschool. Door het schoolbe stuur werd de heer Wegman een cou vert met inhoud overhandigd voor het maken van een buitenlandse reis. Voorts werden hem nog verschillende andere attenties aangeboden en werd mevr. Wegman met bloemen vereerd. Tot slot hield de heer Wegman een warm gestemde afscheidsrede. In deze bijeenkomst werd nog mede deling gedaan van de benoeming van de heer L. C. J. van As als hoofd van de St. Carolusschool met ingang van 1 juni 1961. De speeltuin van de buurtvereniging Oranje is de enigste speeltuin in ons dorp. Het is daarom toe te juichen dat het actieve bestuur steeds in de weer is om de speeltuin op peil te brengen. Werd ruim een jaar geleden het speel materiaal in prima staat gebracht, dit jaar onderging de speeltuin een radi cale vernieuwing. Over de gehele oppervlakte van de tuin werd een tegelplateau gelegd dat met vereende krachten tot stand kwam. De gemeente Soest stelde gra tis de tegels beschikbaar, terwijl het bestuur en andere leden van de buurt vereniging vrijwillig de grondwerk zaamheden hebben verricht. Door de vrijwillige medewerkers werden nog tal van andere karweitjes verricht. Zo werden ook alle speelwerktuigen geschilderd en zonodig vernieuwd of gerepareerd. Eveneens werd het ge bouwtje voor opslag materiaal, tevens schuilgelegenheid, keurig geschilderd en opgeknapt. Ook is er een W.C. ge komen. Dat alles gaf aanleiding om de speeltuin zaterdagmiddag op feestelijke wijze te openen waarbij alle kinderen een traktatie kregen. Voor een geheel uitverkochte zaal in „Huis ten Halve" gaf zaterdagavond de R.K. Kinderoperette Soesterberg „De Kobolds" de première van „Het geheim van de Hofmaarschalk", kin deroperette in 3 bedrijven. Ter ere van de heer A. E. Wegman, die des middags afscheid had genomen als hoofd van de St. Carolusschool, werd de opvoering op deze avond ge houden. Vooraf werden de heer en mevrouw Wegman door een erewacht van ge- costumeerde spelers en drumband fees telijk afgehaald. Het operettesprookje met zijn pret tige dialogen en zijn vele aardige lied jes verplaatste de kinderlijke fanta sie in een donker bos bij een wonder- put, een waarzegster, houthakkers, ro vers, elfjes, een prinses, hofdames en een hofmaarschalk, wiens boze plannen schipbreuk lijden, zodat het door hem te vondeling gelegd knaapje Hans na twaalf jaar, zoals voorspeld was, toch nog zijn bestemming als prins bereikt. Mei hart en ziel gingen de spelers en speelsters in het spel op en het bereik te zijn climax in het laatste bedrijf met de jubelende slotzang en het grandioze slottoneel. Met gratie voerden enige kinderen nog een elfendans en een menuet uit o.l.v. mej. A. H. M. Smit. Met vijf invallers trok Soesterberg naar Maarssen. De strijdlust van de club uit het vliegdorp was niet bijs ter groot, daar het de laatste wedstrijd van de competitie was, die geen ver andering meer kon brengen in de vei lige plaatsstelling. Maarssen ging di rect over tot het offensief, doch het duurde nog een kwartier voor het zijn eerste doelpunt maakte. Tien mi nuten later maakte Van Sas voor Soesterberg de gelijkmaker, doch en kele seconden voor de rust benutte Maarssen nog de kans om te scoren, waardoor het 2-1 werd. In de tweede helft een afwisselende strijd, waarin het Preusser via Van Sas gelukte om te doelpunten. Met deze 2-2-stand kwam ook het einde.

Soester Courant | 1961 | | pagina 2