immeiiTjm RENÉ BORGTS Voor de n KRABBELS VAN KNELIS. Opgewekt Aanrijdingen. Nieuwe trainer. Brief van B. en W. aan de Raadsleden. VOOR HET IK.A.1PS5IEH kapsalon Tennisclub Soest. Jeugdtournooi S.E.C. S.B.C.-ritteii. B.D.C.-handbal. Overhemden Weekenders El-Mior - Kenmore Trenco - Kerko - Fablo v.a. 12,50 Enorme sortering in Terlenka Zelf binders, vanaf 3,95 HEPENWDfcS Succes voor Olympia-wandelaars. Honkbal vau S.E.C. R. WES^ Ons a goede kies Sn Voor al ele S. TSCH As je 't ming vraogt, dan mok zeige dak nie zo bar veul teuge de deerens en jon ges van teugeswoor- dig heb. Al die flau wekul van dat wullie vreuger zukke beste jonges waore, das ne- tuurlek kletskoek. Wullie trapte wel us 'n ruut in mit voe- balle en aster niks te voeballe was, dan gonge d'r ok wel us ruute op 'n aandere menier an. Mit gooje, zogezeid. Maor dat was altied nog 'n heul bietje spertiever as wat die twee naore ellen- delinge veurige week edaon hebbe mit dat troephuus van die padvinders. Hebbe die jonges mit de annemer en zien manne en mit de ouweluu maon- delang esappeld om dat us fing veur mekaor te kriege en daor komme twee van die lummels, die dronke binne as ze 'n glaosie bier zien staon, en die gaon daor de zaok verrinneweere. Zo maor kepot slaon. De pelisie was goed gauw en de vol- legende dag waore die kaonebraojers al de segaor. De een woont in Soest en de aander in Laore. Netuurlek had de pelisie d'r niks op teuge om die jonges bont en blauw te slaon, maor dat magge die manne nie doen, waant dan komme d'r vraoge an de menister. Report opmaoke en naor huus stuure, niks meer. Laok noeng zondag die Soester preleet op zien nozem brommer zien rondrieje mit 'n bakkes oftie van de prins gin kwaod weet. Hie gong te hard, maor aanders hak 'm vast en zeker 'n lel egeeve. As ikke de vaoder van dat jong ewest was, dan hak um vriedagaovond zo'n ongenaodug pak op zien faolie egeve, dattie de ouwe tooren veur 'n brommer annezien had en zaoterdag hak meteen zien brommer verpatst en de sente bie de padvinders ebroeht. D'r staot messchien wel in de boekies dajje dat aanders mot opknappe, maor die boekies kenne ut me allegaor doen, 'Zukke streeke kejje d'r alleenug maor uutslaon mit 'n end hout. En dat mot beure ok/ waant marrege sloope zukke zwarrevers ming huus en dat van joe d'rbie. Denkter goed om. de zomer tegemoet... boussac-Paris leverde de stof voor deze tintelende zomer- japon. Popi ine couture in kleu rige frisse voorjaarstinten. De pittige schouder-strikjes geven jeugdige charme. Een strakke taille. Een wijde rok. Eén en al zomer-mode-'61 tuigd, dat regelmatig bouwvergaderin gen werden gehouden. Daarmede had immers veel kunnen worden voorko men. De hoofdopzichter is_ nalatig gebleven in het regelmatig en volledig opma ken der vereiste weekrapporten. Door vervanging van gresbuizen door beton- buizen voor de riolering is hij onbe voegd eigenmachtig opgetreden. Wij beraden ons thans erover in hoe verre het noodzakelijk of gewenst moet worden geacht een reorganisatie van de dienst door te voeren. Wij zul len u hieromtrent zodra mogelijk in lichten. KOOPTU 3UWEUER -HORLOGER HILVERSUM - KERKBRINK 1517 Op de Birkstraat liepen twee dames aan de kant van de weg in de rich ting Soest. Zij werden ingehaald door de bromfietser G. Z. uit Hilversum, die de 28-jarige mej. A. A. O. aanreed. Zij viel evenals Z., die een borrel te veel gedronken had. Hij werd naar een Hilversums ziekenhuis gebracht, waar bleek dat hij slechts licht gewond was. Z. is bezig aan een ontwenningskuur die blijkbaar weinig helpt. Mej. O. werd evenmin gewond. Op de Braamweg reed een perso nenauto, bestuurd door de Soester M. A. G., in de richting van de Os- sendamweg. Plotseling stak de vijfja rige H. de weg over. G. gooide het stuur om en ontweek daardoor het jongetje, maar hij kwam tegen een boom terecht. Zijn auto werd licht be schadigd. i Op de Verlengde Kolonieweg, hoek Soesterbergsestraat, stond de heer C. H. uit Baarn met een personenauto Hij kreeg rijles en de instructeur zat naast hem. Vanuit Soesterberg kwam de Utrechtse student P. D. K., die voorrang had en C. H. verleende deze ook, maar hij stond te ver op de Soesterbergsestraat. K. had een gro te snelheid en hij nam de bocht ver keerd bij het afslaan naar links, zo dat hij tegen de leswagen botste. Zijn auto kwam op het trottoir tot stil stand. Beide auto's werden /ernstig beschadigd. Op 1 juni zal de heer G. Hoevers af scheid riemen als trainer van S.E.C. om de training van het Bussumse S.D.O. op zich te nemen. De oud-Baarnspeler B. Kalf, die zijn oude vereniging getraind heeft en tot goede successen leidde, komt S.E.C. trainen. Hij was ook trainer van de Zebra's in Hilversum en het laatste jaar van Allen Weerbaar in Bussum. 1 Burgemeester en wethouders onzer ge meente hebben onderstaand schrijven gericht tot de leden van de gemeen teraad. Door het lid van uw raad, de heer J. K. de Bruin, werden op 12 december 1960 aan ons college vragen gesteld ter zake van de bouw van 72 woning wetwoningen op de Eng. Naar aanleiding van het antwoord op deze vragen in de raadsvergadering van 21 december 1980, hetwelk slechts zeer vaag kon zijn, werd besloten een achttal raadsleden, vertegenwoordigend de vier raadsfracties, waarvan vier uit de commissie openbare werken en vier uit de financiale commissie, aan te wijzen om het college te doen bijstaan bij een nader in te stellen onderzoek naar eventuele fouten en tekortkomin gen bij de genoemde bouw. Aangewezen werden mevrouw S. M. Polet-Musler en de heren J. K. de Bruin, J. E. Brouwer, L. J. Dijkstra, B. H. A. Elbertse, P. Grift, D. de Haan en A. P. Hilhorst. De eerste bijeenkomst van de commis sie met burgemeester en wethouders vond plaats op 27 december 1960. Daarin werden een aantal vraagpunten opgesteld die ter beantwoording wer den voorgelegd aan de diverse ambte lijke functionarissen welke bij de bouw betrokken zijn. In de tweede samenkomst op 3 januari 1961 vond aan de hand van een samen vattend résumé der ingekomen ant woorden een bespreking daarvan plaats, waaruit nog enkele nadere vra gen resulteerden, te stellen aan de di recteur van gemeentewerken. Ten einde een zo juist en objectief mogelük oordeel te kunnen vormen over de gemaakte fouten en tekortko mingen bleek het noodzakelijk één of meer deskundigen te belasten met een onderzoek der ontstane moeilijkheden. Door ons college werden daarvoor aan gewezen de heren Ir P. A. Leupen, architect te Arnhem, P. H. van Kessel, oud-adjunct-directeur van gemeente werken te 's-Hertogenbosch en K. Jonkheid, architect te Heemstede. Het door deze deskundigen zeer consciëntieus ingesteld onderzoek, waarbij de aannemer en de betrokken ambtenaren werden gehoord, vorderde uiteraard geruime tijd. De bevindin gen en conclusies waartoe de deskun digen bij hun onderzoek kwamen werden neergelegd in een rapport dat ons werd uitgebracht in april j.1. Ter zake van dit rapport hebben wij en de raadscommissie een bespreking gehad met de deskundigen op 28 april j.1. waarvan een kort verslag is opge maakt. Het deskundigen-rapport en het verslag der bespreking leggen wij hierbij ter vertrouwelijke kennisname aan u over. Wanneer wij de bevindingen welke door het onderzoek aan het licht zijn gekomen in hun geheel overzien, dan menen wij dat kort samengevat de volgende conclusies kunnen worden getrokken. Vooropgesteld dient met nadruk gewe zen op de omstandigheid, dat taak en omvang van de werkzaamheden van de dienst openbare werken vooral na de oorlog in zodanige mate zijn toegeno men, dat de huidige organisatie als mede de aanwezige capaciteit der func tionarissen daartegen niet genoegzaam zijn opgewassen. Hiermede dient bij afweging van de zwaarte der aan het licht getreden fouten en tekortkomingen ernstig re kening te worden gehouden. De technisch-hoofdambtenaar A., die als architect bij deze bouw optrad, is eigenmachtig overgegaan tot het aan brengen van wijzigingen in het bestek o.a. ten aanzien van de voordeuren trappen, schoorstenen en tussenwan den. Deze wijzigingen welke voor het merendeel niet noodzakelijk waren en ook geen verbetering betekenden, ver oorzaakten een niet verantwoorde ver hoging van kosten. Hij had daarbij te vens behoren te bedenken dat zodanige veranderingen niet mochten plaatsvin den zonder instemming van de direc tie en de provinciale directie van de volkshuisvesting en de bouwnijverheid. Met betrekking tot de voorgeschreven geel-bezande gevelsteen, welke is ver anderd in rode steen, heeft deze amb tenaar eigenmachtig en eigengereid gehandeld. Voorts is hij in ernstige mate tekort geschoten door hierbij geen aandacht te schenken aan het belangrijke prijsverschil dezer beide steensoorten. Tenslotte had van hem mogen worden verwacht het nemen van de nodige maatregelen ten einde te voorkomen het abnormaal groot aantal fouten in de detail- en werk tekeningen. Hij heeft zich ongeschikt en onbekwaam getoond om de uitvoe ring van dit werk op verantwoorde wijze te doen verlopen. STEENHOFFSTR53 - TEI 2842 - 50E5T De adjunctdirecteur, als hoofd van de bouwkundige sector, is in ernstige mate tekort geschoten. Het was op de eerste plaats zijn taak zich van het goede verloop van het werk ter dege op de hoogte te houden. Van de aan het licht komende fouten en tekort komingen had hij terstond de directeur in kennis behoren te stellen. Voorts had hij erop moeten toezien, dat de vereiste weekrapporten regel matig werden bijgehouden. Het ont brak hem kennelijk aan voldoende ge zag, activiteit, psychologisch inzicht en belangstelling bij de voorbereiding en uitvoering van dit bouwwerk. Het valt te betreuren, dat de directeur niet terstond de betrokken wethouder of het college op de hoogte heeft ge steld toen hij begin augustus 1960 vernam dat er ernstige moeilijkheden dreigden Verwacht had mogen wor den, dat de directeur bij een werk van deze omvang zich ervan had over- Zondagmiddag speelden drie teams van de tennisclub Soest met wisselend suc ces en zaterdag kwamen drie jeugd- teams uit. De uitslagen zijn Soest 1-U.L.T.C. 2 4-4. J. H. van Breukelen-H. Stol 3-6 6-2 6-1. A. Sprangers-H. Walstijn 8-6 6-4. Mevr. C. Felix-mevr. M. Korver 7-5 0-6 6-8. Mevr. M. van Breukelen-mej. V. Offers 6-8 2-6. Mevr. C. Felix en Sprangers- mevr. Korver en Walstijn 5-7 7-5 6-2. Mevr. van Breukelen en Esendam-mej. Offers en Stol 3-6 1-6. Van Breukelen en Esendam-Walstijn en Stol 1-6 6-4 6-3. Mevr. Felix en mevr. Van Breu- kelen-mevr. Korver en mej. Offers 1-6 0-6. Griffensteyn 3-Soest 2 6-2. H. Hoymayers-R. v. Zadelhoff 6-4 1-6 6-3. A. Zwaaf-H. van Es 3-6 6-4 6-2. Mevr. E. Hoymayers-mej. S. Hoppen- brouwers 6-2 5-7 4-6. Mej. Th. de Raay- mej. A. Eysink 6-4 6-2. Mevr. Hoy- mayers en Schef f el-me j. Hoppenbrou wers en Van Zadelhoff 6-4 4-6 6-4. Mej. I De Raay en Hoymayers-mej. Eysink en Van Es 6-4 4-6 3-6. Mevr. Hoy- mayers en mej. De Raay-mej. Hoppen brouwers en mej. Eysink 6-1 6-0. Soest 3-G.L.T.C. 2 6-2. M. Alblas-H. van Vuuren 2-6 2-6. A. v. Roosmalen-H. van Wely 10-12 6-3 6-2. Mej. L. v. d. Berg-Mej. I. Udo 6-0 6-0. Mej. M. v. Brummelen-Mej. H. Hinne 6-2 6-1. Mej. v. d. Berg en Alblas-mej. Udo en Van Vuuren 6-3 8-6. Mej. Van Brummelen en v. Roosmalen-mej. Hin ne en P. Hinne 6-2 6-3. Alblas en Van Roosmalen-Van Vuuren en Hinne 2-6 5-7. Mej. v. d. Berg en mej. v. Brum- melen-mej. Udo en mej. Hinne 6-4 8-6. Hoogerheide F-Soest A 4-1. Soest B-Hoogerheide I 4-1. Soest C-Flehite B 3-2. De jeugdcommissie van S.E.C. heeft zaterdag en zondag een tournooi voor pupillen en juniores georganiseerd. Bij de pupillen eindigden E.M.M. en S.E.C. i met 4 punten op de eerste plaats en strafschoppen moesten de beslissing brengen. Deze viel tengunste van i E.M.M. uit. S.E.C. bezette de tweede plaats, Victoria uit Hilversum werd derde met 3 punten en D.V.O.S. uit 1 Amsterdam vierde met 1 punt. De uitslagen zijn D.V.O.S.-Victoria 2-2. S.E.C.-E.M.M. 1-0, D.V.O.S.-S.E.C., Victoria-E.M.M. 0-1. D.V.O.S.-E.M.M. 0-1. Victoria-S.E.C. 1-0. I Bij de juniores was Donar in het bezit van de beker, maar deze moest afge staan worden aan Z.S.G.O. uit Am- sterdam. Dit elftal won met 5 punten. Allen Weerbaar uit Bussum werd 2e met 4 punten, S.E.C. derde met 2 pun ten en Donar, Hilversum, vierde met 1 punt. De uitslagen zijn Z.S.G.O.-A.W. 1-0. S.E.C.-Donar 3-0. Z.S.G.O.-S.E.C. 1-0. A.W.-Donar 0-0. A.W.-S.E.C. 3-1. De veteranen speelden in Baarn tegen Limvio. Voor rust doelpuntte Van Es sen driemaal voor S.E.C. en in de twee de helft scoorde Piepenbroek. Met de rust was de stand 3-1 voor S.E.C. en de uitslag was 4-3 in het voordeel van de groen-witte veteranen. Achtentwintig fietskoppels en 24 brom mers hebben respectievelijk 18 en 35 km gereden in de puzzelritten welke de Soester Bromfiets Club gistermiddag organiseerde. Start en finish waren bij hotel Bos en Duin, waar voorzitter B. Luschen de prijzen uitreikte en bekend maakte dat er op 29 mei weer ritten gehouden zullen worden. Het parcours van de rit van zondag was uitgezet door de heer H. v. d. Leek. De uitslag was Fietsen: 1. R. Wehmann en mej. v. Praag, 51 strafpunten. 2. H. Koppen en C. van Dijk (94). 3. H. Schubbe en B. v. d. Broek (105). 4. Mej. C. Kraay en mej. C. Meerding (108). 5. H. en F. Neuteboom (109). Brommers 1. A. Luschen (7). 2. C. Windey (9). 3. J. v. d. Bank (51). 4. J. N. Grift (62). 5. N. J. Grift (67). Terwijl de handbalcompetitie 1960-1961 nog niet geheel afgelopen is, maakt de heer N. L. Pouw al plannen voor de competitie 1961-1962. He* is de bedoe ling te trachten met 12 teams in de competitie uit te komen. Bij treft U beslist de meest uitgebreide collektie Overhemd met 2 losse boorden, in wit en grijs 15,90. BUW1.GR0TUESÏÏÏ. 7 a SOESTDykMEl.4408 Van de acht teams, welke in deze com petitie speelden, werden er 3 kampioen. Het vorig jaar behaalden 4 van de 7 teams het kampioenschap. Gisteren speelde het herenteam een vriendschappelijke wedstrijd tegen A.A.V. in Amersfoort. De 9-13-neder- laag was niet onverdienstelijk, want A.A.V. speelt in de eerste klasse en B.D.C. in de derde. Juniores 1 leed in Amersfoort de eer ste nederlaag door eigen schuld, want in de voorhoede klopte het niet. Het tweede junioresteam won tegen de verwachting van het Utrechtse Attila en aspiranten 2 won de laatste com petitiewedstrijd met 1-0 van Fidelitas. Op tweede pinksterdag worden vriend schappelijke wedstrijden gespeeld tegen clubs uit Rotterdam en Den Haag die naar Soest komen. Voor de zesde maal hebben de junio res van Olympia deelgenomen aan de Trouw-mars in Amsterdam en voor de zesde maal hebben zij de eerste prijs gewonnen. De meisjes en jon gens liepen, onder leiding van de heer W. A. Suman, 15 km en zij wonnen glansrijk. De succesvolle groep werd gevormd door 38 meisjes en jongens. Twintig seniores liepen 20 km onder leiding van mej. W A. Suman en zij wonnen voor de tweede maal de eer ste prijs. De drumband van Olympia stond za terdagavond bij het raadhuis en er waren vele ouders en andere belang stellenden om de succesrijke wande- laarsters en wandelaars naar de Veld weg te brengen, waar voorzitter J. Hessing van de wandelsportafdeling de leden geluk wenste en de drumband bedankte. Het eerste negental van S.E.C. heeft een goede wedstrijd gespeeld al wijst de 8-20-nederlaag, welke tegen U.V.V. 3 geleden werd hier niet op. Door veldfouten in de derde en de vierde inning konden de Utrechters een voor sprong nemen. Hierna ging het beter. Werper Blok had veel moeite de slag- ploeg van U.V.V. in bedwang te hou den en S.E.C. kon slechts enige punten verzamelen, toen de U.V.V.-werper Keja een zwak moment had. Dat was in de vierde inning en het leverde S.E.C. 7 punten op. Keja herstelde zich echter en S.E.C. veroverde nog maar 1 punt. In de 7 innings behaal de U.V.V. achtereenvolgens 2, 2, 8, 6, 1, 1 en 0 punten. Het tweede team verloor met 2-26 van Elinkwijk 1. Het slaan en honklopen was bij S.E.C. niet best, maar in het veld, zorgden Harris, Baltus, De Bruin en Terlier voor goede vangballen. Wout de Bruin zorgde voor de enige S.E.C.-honkslag. De score was S.E.C. 0001010 0. Elinkwijk 2 2 5 3 7 5 2. TREIN 8.28. De raad heeft toegestemd in de bouw van een noodschool voor b.l.o. ten be hoeve van ziekelijke kinderen, die in het kindertehuis „Vosseveld" van de vereniging Trein 8.28 verblijven. Er was een krediet van 46.000,be schikbaar gesteld, maar uit de begro ting blijkt dat de bouw 2000,meer zal kosten. Het college van B. en W. stelt de raad voor een krediet van 2000,te verlenen. Voor de aan schaffing van leer- en hulpmiddelen is 14000,nodig. LOMPEN, PAPEER en ME koopt Nieuweweg 59 Telefoon 3281 Zaterdags na 4 GESLOTEN Wij adviscrei Pas-Tunette ke maatsyste randeert voo En alleen een geeft u werke Bijzonder deg« tiek. Ideaal v Garandeert u Keurig afgewer zacht matcria; het voorpand in de lengte dat de gaine ee: opkruipen onir foundation gcc zeer aanvaardt kort mode lang mode NIEUWEWEG BAR' PHONOG vraagt enige voor het schoo De werktijden maandag t/m vi Goede sociale winst-deling, ei Sollicitaties te zaken, Torenla: SOESTERBERG

Soester Courant | 1961 | | pagina 6