Reuwijk Gazelle - Invicta - Raleigh FUGERS RIJWIELEN 2ePINKSTERDAG van 11-4 uur Verlovings- Ringen Dinsdag geen courant. 9.75 tot ROTTERDAM Vervolg gemeenteraadsverslag. Wem Groenhu/zeri UW SUCCES IS ONZE RECLAME. Auto- en Scooterrijschool D. ENGEL SOEST I I I I I Weekenders Weergaloos vrij toegang fe 4 Levering franco door geheel Nederland winkelcentrum „Oude Bent U nog niet in de gelegenheid geweest het interessante en inspirerende bezoek aan onze 3000 MEUBELFABRIEKSCOLLECTIES te brengen? Wij nodigen U uit dit bezoek NU te brengen. 2e PINKSTERDAG houden wij speciaal voor U KIJKDAG van 11 tot 4 uur. BINNENWEG KAREL DOORMANSTRAAT TEL. 11 16.70 (14*) 18000 m2 verkoopruimte „Wie bij van Reeuwijk niet vindt wat hij zoekt, zoekt meubelen die nog niet gemaakt worden." De heeer BROUWER (V.V.D.) verklaart zich volkomen akkoord met de woorden van de heer De Bruin. Zijn mening is de mening van de gehele fractie. Overi gens moet men echter bedenken dat waar gewerkt wordt fouten gemaakt worden. De heer Brouwer acht het wenselijk de door deskundigen gegeven adviezen grondig te bekijken en een reorganisatie bij openbare werken te overwegen. Men moet deze dienst geen grote wer ken meer opdragen, maar deze aan an dere instanties in handen geven. Het werk op lager niveau moet goed be keken worden en iedere ambtenaar moet zijn eigen verantwoordelijkheid en die van anderen kennen. Deze ambtenaren moeten echter eigen initiatief kunnen ontplooien. Door samenwerking moet de gang van zaken bij gemeentewerken verbeterd worden, opdat deze dienst zo goed mogelijk functioneert. Mevr. POLET (P.v.d.A.) is blij dat de voorzitter en het college van B. en W. gewezen hebben op het feit dat de werk zaamheden van gemeentewerken bij-1 zonder toegenomen zijn. Ook verheugt zij zich over de zinsnede dat het bij de moeilijkheden rond gemeentewerken niet gaat om de capaciteiten van enkele personen, maar om het geheel dat een reorganisatie behoeft. Ook mevrouw Polet vindt de publicatie weinig stijl-1 vol. Het college had hiermee moeten wachten. bedoeling van de heer De Bruin met deze hele affaire is. Het is hem niet dui delijk of het om een politiek spel of om bewogenheid met het wel en wee van de gemeente gaat. De gevolgen van het openbaar maken zijn voor verschillende ambtenaren bij zonder onaangenaam. g lf)NC£$TP.38 T£l.6285 RMiRSFOORT VA/V De VOORZITTER dankt voor de be heerste wijze waarop deze zaak in de raad behandeld is. Het college van B. en W. acht zich de uiteindelijk ver antwoordelijke en wil zich aan deze verantwoordelijkheid niet onttrekken. Men moet zich beraden over het beter functioneren van de dienst van open bare werken, maar het is onjuist te zeg gen dat het bij deze dienst verkeerd ging. Zelfs zij die fouten maakten zijn zeer toegewijde en trouwe ambtenaren, die slechts in een onderdeel tekort scho ten. Ook de voorzitter betreurt het dat deze zaak zo in het openbaar getrok ken is, maar dit was niet te vermijden. De heer De Bruin (V.V.D.) krijgt ten antwoord dat het onderzoek veel tijd vergde omdat de deskundigen de betrok ken ambtenaren moesten horen. Als niet ieder aspect van deze zaak belicht is, dan komt dit omdat na de ene vraag de andere rijst. Reorganisatie van de dienst van gemeentewerken is nodig maar iedere verandering is nog geen verbetering. Na studie is overleg nodig. Het gebeurde kan beschouwd worden als een ziekteverschijnsel. De diagnose is gesteld en er moet aan de therapie be gonnen worden. De voorzitter krijgt de indruk dat de heer De Bruin teveel op de schouders van de dienst van gemeentewerken schuift. De heer Dijkstra (prot.chr.) krijgt ten antwoord dat de benoemde commissie slechts een commissie van bijstand was. Het openbaar maken van de eindconclu sie lag dus bij het college van B. en W. Het is te betreuren dat door deze open baarmaking leed veroorzaakt is, maar dit was niet ie voorkomen. Men moet echter goed laten uitkomen dat het hier slechts om een deel van de taak van gemeentewerken gaat en slechts bij dit deel zijn fouten gemaakt. De les die hieruit getrokken kan worden moet heil zaam werken. Met toewijding en ijver moet ervoor gezorgd worden dat deze dingen niet meer kunnen gebeuren. Aan mensenwerk kleven echter fouten en ieder mens moet het recht hebben fouten te maken, anders wordt gewerkt in een sfeer van angst, terwijl de betrok kenen er teveel voor willen zorgen dat zij volledig gedekt zijn. De fouten, zoals die bij de bouw op de Eng gemaakt zijn hadden echter niet mogen voorkomen. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) noemt het een nare zaak. Niet voor het college of hemzelf in de eerste plaats maar voor de betrokken ambtenaren. De wethouder vraagt zich af wat de Wethouder Van Zadelhoff heeft in zijn bijna 15-jarig wethouderschap altijd prijs gesteld op een goede verhouding tussen college en de raad en tussen col lege en de ambtenaren. Hij krijgt de in druk dat aan de verstandhouding tus sen college en de raad iets hapert. Om goed te kunnen oordelen over een dienst als die van gemeentewerken moet men er zich goed in verdiept hebben. De wethouder vindt de houding van de V.V.D. wat vreemd. De heer Brouwer staat toe dat er fouten gemaakt worden en de heer De Bruin wil een vakman aan het hoofd van gemeentewerken. De heer Van Zadelhoff acht de publica ties in de pers bijzonder onaangenaam voor de betrokkenen hoewel de voor zitter van het college de gegevens voor deze publicaties geheel te goeder trouw verstrekt heeft. De wethouder is van mening dat de or ganisatie van gemeentewerken weinig te wensen overlaat. Inventarisatie is op dit moment belangrijker. Men moet na gaan of de bezetting voldoende is en of er iets gedaan kan worden aan het ruimtegebrek. De heer BROUWER (V.V.D.) antwoordt dat er geen sprake van tweeslachtigheid in de meningen van hemzelf en de heer De Bruin is. Ook een goed vakman heeft het recht fouten te maken. De heer De Bruin (V.V.D.) krijgt de indruk dat wethouder Van Zadelhoff meer naar de gevolgen dan naar de oorzaken van deze affaire kijkt. Het is onjuist hem er van te verdenken een politiek spel te spelen, want politiek is in een gemeente van ondergeschikt belang. Hij zegt zich volkomen gerealiseerd te hebben wat het stellen van deze vragen inhield en als de wethouder van oordeel is dat hij geen mening mag hebben over de gang het perceel Kerkpad Z.Z. 160. De heer DIJKSTRA (prot. chr.) vraagt of deze woning op de monumentenlijst voorkomt. De VOORZITTER antwoordt dat dit niet het geval is. Dat is niet onbegrij pelijk, want deze lijst dateert van 1903. Er komt een nieuwe monumentenwet en dan zal er ook een nieuwe lijst komen. Het rijk bekijkt echter ieder geval apart en voor deze woning is subsidie verleend omdat zij in ,,Oud Soest" staat. Na de restauratie zal dit pand als woon huis gebruikt worden. De heer HILHORST (K.V.P.) is van me ning dat men voorzichtig moet zijn met het beschikbaarstellen van grote bedra gen, zolang een gebouw als De Drie Ringen nog voor 5000,verkocht kan worden. Hij acht dit gebouw belangrij ker uit een oogpunt van historie dan de woning op het Kerkpad. Conform besloten. 12. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting voor het dienstjaar 1960. Conform besloten. 13. Voorstel het beschikbaarstellen van een aanvullend krediet voor de bouw van een noodschool t.b.v. de school voor b.l.o., uitgaande van de vereniging „Trein 8.28 H.Y.S.M.". Conform besloten. 14. Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 18 november 1959 afd. I, nr. 7406, tot verhuur van grond nabij de Henr. Blaekweg aan R. Schaatsbergen. Mevr. MUURLING (prot. chr.) heeft ge constateerd dat op die grond varkens vetgemest worden. Zij acht dit een lof waardig streven, maar onaangenaam voor de buurt. De heer HILHORST (K.V.P.) vindt dat een boer het recht moet hebben net zo hard vet te mesten als hij wil, of dit Compleet vanaf 149,50 KERKSTRAAT 3-5 Betaling in overleg. TELEFOON 2030 4. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het aanschaffen van ontwikkelingsmateriaal en hulp middelen t.b.v. de openbare kleuter school aan de Nachtegaalweg. Conform besloten. 5. Voorstel tot vaststelling van een wijziging van de bebouwingsvoorschrif ten, behorende bij een aantal uitbrei dingsplannen. Conform besloten. 6. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het R.K. schoolbestuur te Soestdijk voor verbetering van de acoustiek in de grote zaal van de St. Theresiaschool. Conform besloten. 7. Voorstel tot het verlenen van mede werking bedoeld in artikel 72, juncto art. 126, 3e lid, der Lager-onderwijs wet 1920 aan het bestuur van de ver eniging „Trein 8.28 H.Y.S.M." voor de eerste inrichting van de school voor b.l.o. aan ziekelijke kinderen van het kindertehuis Vosseveld. Conform besloten. de natuur in met de '(Ti natuurzuivere nu aengenaam is of niet, maar me vrouw MUURLING vraagt zich af of dit op gemeentegrond mag. Conform besloten. 15. Voorstel tot vaststelling van een verordening inzake het verlenen van een tegemoetkoming in de kosten ver bonden aan het geven van Godsdienst onderwijs. van zaken bij de dienst van gemeente werken dan moet de wethouder dit oor deel geheel voor eigen rekening houden. De heer HILHORST (K.V.P.) betreurt het dat men de weg opgegaan is die tot onaangename publikaties geleid heeft, maar dit was moeilijk te voorkomen. De vragen kwamen in de openbaarheid dus de antwoorden moeten dezelfde weg gaan. N1EUWEWEG 97 TELEFOON 2543 De heer Hilhorst krijgt echter de indruk dat hoofdzaken wat terzijde geschoven zijn en dat bijzaken op de voorgrond kwamen. Reorganisatie kan pas plaats vinden als de conclusie uit het gebeur de volledig is en dat is nu nog niet het geval. 2. Voorstel tot benoeming van een hoofd voor de openbare school voor g.l.o. te Soest-Zuid. De heer E. Belgraver uit Zuilichem wordt met 20 van de 21 stemmen geko zen. 3. Voorstel tot het verlenen van een subsidie in de restauratie-kosten van 8. Voorstel tot het verlenen van ont heffing van de verbodsbepaling opge nomen in de hinderwetverordening aan a. Shell Nederland N.V. te 's Graven- hage voor het uitbreiden van een ben- zine-installatie aan de Birkstraat, al hier. Conform besloten. b. N.V. 't Sticht, Postweg 41, te Soes- terberg voor het uitbreiden van een pottenbakkerij in het perceel Postweg 41 te Soesterberg. Conform besloten. 9. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het treffen van enige voorzieningen ten aanzien van het politiebureau. De heer Grift (P.v.d.A.) vraagt of er aandacht geschonken kan worden aan het lijkenhuisje bij het politiebureau. In de huidige staat brengt het de ge meente in opspraak. De VOORZITTER antwoordt dat het liikenhuisje van de nieuwe politiepost te Soesterberg gebruikt zal worden zo dra dit gebouw er staat. Conform besloten. 10. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de uitbetaling van belastingschade. Conform besloten. 11. Voorstel tot het verlenen van een krediet voor de aankoop van gasgei- sers. Conform besloten. KOOPTU JUWELIER -H0RL06ER Conform besloten, nadat de heren DIJKSTRA (prot. chr.) en HOM (K.V.P.) woorden van waaardering voor dit vooorstel gesproken hebben. De heeer HOM vraagt of men de moge lijkheid kan overwegen dat ook bijzon dere scholen van deze vergoeding pro fiteren. Wethouder DE HAAN (P.v.d.A.) vindt dit een suggestie die het overwegen waard is. 16. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een aanvullend krediet voor de bouw van twee lokalen aan de Chr. v.g.l.o. school. Conform besloten. 17. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aankoop van 112 sets en het treffen van enige voor zieningen ten behoeve van de open bare school voor g.l.o. te Soest-Zuid. De heer HILHORST (K.V.P.) vraagt hoe het met de inkoop van de materialen gaat, daar in dit geval blijkbaar ondeug delijk materiaal ingekocht is. De heer DIJKSTRA (prot. chr.) vindt dat deze school, die 7 jaar bestaat, wel heel gauw nieuw meubilair nodig heeft en hij hoopt dat dit niet vaker voorkomt. Wethouder DE HAAN (P.v.d.A.) ant woordt dat het nieuwe materiaal zeven jaar geleden nog te lijden had van kin derziektes. De sets die toen aangekocht zijn bleken niet de juiste te zijn, maar dit kan men niet altijd voorkomen. Conform besloten. 18. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de verbouwing van de ambtswoning van het hoofd van de openbare school voor g.l.o. te Soesterberg. Conform besloten. Daar ons, als gevolg van Pinksteren de tijd ontbreekt om ons blad van dinsdag tijdig gereed te hebben, zal dinsdag na Pinksteren de Soester Cou rant niet verschijnen. 19. Voorstel tot aankoop van grond gelegen aan de Van Weedestraat, de F. C. Kuyperstraat en het Kerkpad N.Z. van de Coöp. Flatexploitatiever- eniging „Oranjeflat Soestdijk U.A.". Conform besloten. 20. Voorstel tot verkoop van grond a. gelegen aan de Soesterbergsestraat aan J. C. Brouwer en A. P. C. Butze- laar. Conform besloten. b. gelegen aan de Prof. Lorentzlaan, de Simon Stevinlaan en de Chr. Huy- genslaan aan Th. de Goede. Conform besloten. Bij de rondvraag wijst de heer PIE REN op een deel van de Anthonie van Leeuwenhoecklaan in Soesterberg, waar nagenoeg alle bewoners auto's hebben. Die worden aan de kant van de weg geparkeerd en veroorzaken hinder. Het is gewenst dat hier parkeerhavens komen. De wethouder van openbare werken, de heer VAN ZADELHOFF (K.V.P.) antwoordt dat de mensen heel vaak de weg als garage gebruiken en de gemeente moet het dan maar op knappen. De heer HOM (K.V.P.) vraagt aan dacht voor het verkeersprobleem in de St. Willibrordusstraat bij het uitgaan van de kerk. Ook dit zal bekeken wor den evenals de situatie in Soesterberg. De heer ELBERTSEN (K.V.P.) wü be sprekingen tussen gemeenteraad, archi tecten, aannemers, wegenbouwers en allen die met het bouwrijpmaken van grond te maken hebben, maar wethou der VAN ZADELHOFF (K.V.P.) is van mening dat deze deskundigen zelf over leg moeten plegen over de gang van zaken, zonder dat de gemeenteraad hierin gemoeid wordt. De heer DE BRUIN (V.V.D.) stelt vra gen over de opleveringstermijn van de woningen die op de Eng in aanbouw zijn. De heer VAN ZADELHOFF (K.V.P.) zegt dat het antwoord schriftelijk gege ven zal worden en hij doet de verheu gende mededeling dat vergunning ver leend is voor de bouw van 138 woningen op de Eng, waarvoor de plannen gereed liggen. De heer VAN ROOMEN (K.V.P.) zou het fietspad op de Stadhouderslaan graag doorgetrokken zien om de moge lijkheid van ongelukken te beperken. De VOORZITTER antwoordt, dat dit slechts een voorlopige onbevredigende oplossing zou zijn, daar de riolering nog in deze laan gelegd moet worden. Dui delijke strepen zullen de huidige situa tie aangeven, zodat er slechts eenmaal gewijzigd behoeft te worden als de riolering gelegd is. Mevr. MUURLING (prot. chr.) vraagt om een streep in het midden van de bocht van Zonnegloren. Deze zal aan gebracht worden. Op een vraag van de heer DIJKSTRA (prot. chr.) wordt het antwoordt gege ven dat bekeken zal worden wat men moet doen om de moeilijkheden bij aan- en afvoer naar en van het indu strieterrein uit de weg te ruimen. Tegen 10 uur sluit de voorzitter de vergadering. INTERKERKELIJKE PINKSTERDIENST. Op de 2e Pinksterdag is er een Inter kerkelij ke-dienst waarin Ds. W. F. Schröder, Luth. pred. te Baarn, en Ds. P. S. Nijdam, Hervormd pred. te Amersfoort hopen voor te gaan. Medewerking wordt verleend door het Kwartet van de Velden uit Hilver sum. De dienst zal gehouden worden in de Julianakerk. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie in dit blad. GESLAAGD. De heer J. W. ten Broeke Jr. alhier, slaagde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht voor het candidaatsexamen wis- en natuurkunde chemie. Tweewielige drïjfsvervoe eigen gewic Geschikt vo F Levering Alle model! Polyester trailer, 85 AUTOMOBIELE ED Eemnesserweg 22 vraagt voc Inlichtinge en aan de alleen van Ook in de wenste in] Hier ziet U twee beelden uitonze ko van honderden sh olie kleuren, alle d< Prijzen vanaf Van Weede; Telefoon V< KOOPT AU

Soester Courant | 1961 | | pagina 6