E LENTE MARCHAL HAARMODE wm 2 WASSERIJ GELRIA EDE DE WITTE POMPEN Haarden Kachels Oliestook FA. KERKHOFF KRABBELS VAN KNEUS. ■cöfïUÏLLfS VOOR AL UW LIKEUREN Slijterij Brouwer Zn. Protest tegen atoomwapenen. VOOR AL UW BIEREN Wijnhandel BROUWER ZN. BURGERLIJKE STAND BROMMERS R IJ WIELEN SERVICE Voor al uw WIJNEN Wijnhandel BROUWER ZN. Negende IJselmeertochl es BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool Bezoek bij S.E.C. Collecte Rode Kruis. Sehoolvoetbaldag. S.E.C.-lioiikbal. ROUW- en TROUWkleding BAARaN, TEL. 2783 OFFICIËLE MEDEDELINGEN. POLITIE TELEFOON 4 4 4 4 Reparatie - Schoonmaken Steenhoffstraat 63 - Telef. 2432 As je 't ming vraogt dan mok zeige dak nie ken snappe datte ge meente toestaot dat 'n kommenistiese dome- nee hier in Soest zien kolder komp uutslaon, zoas mit Pinkstere beurd is. Die domenee zal best 'n affezette domenee weeze, want ik ken me niet veurstelle da andere dominees zo'n mannetje mot te. Die komp daor int opeluchttheater en staot daor teuge zo'n duuzed minse wartaol uut te slaon. Dattie minse ok nie wiezer binne. Wat is dat noeng veur flauwekul om te zeige datte atoomspulle deur de Amerikaone bie ons neereleit worre om ongs de biete- brug op te hellepe. Om ongs zogezeid te vernietege. Die man ziet ze karre. Die rotdinge motte hier wel legge om- dattie lekkere vrindjes van die do menee aanders denken dat de heule wereld van hullie is. Da was zo bar gevaorlek, zee die domenee, maor das gezeever. As ikke 'n schietgeweer heb dan ken dat veur 'n aander gevaorlek weeze, maor niet veur ming, veur 'n kérel die ming wat wil doen. Dan schiet ik 'm veur zien raop. Zo binne die dinge op Soesterbarg gevaorlek veur de minse die ons wat wille doen. Die lekkere rooje jonges, waor die domenee 20 gek op is. Nee, ik ken me niet veurstelle datte gemeente dat toestaot. Laot die mis lukte domenee zien kolder in Moskou uutkraome of veur ming part in Sjie- na, maor niet hier. Dattie ze ziet vliege ken die meschien ok nie hellepe, maor dat hoeftie niet in ongs teater te laote zien an duuzend minse. De meeste waore keinders en die stakkers hebbe niet zo gauw in de gaote as d'r 'n man wartaol staot te praote. Veural nie ast om 'n domenee gaot, waant die deerens en die jonges denke dattie domenee ut wel zal weete. Hie weeter gin kaole neet van, die zwetser. GOM rolt plakt brandt beter beter beter EN STERKE DRANKEN. VERHUUR VAN SERVIES. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 Het is verheugend als honderden men sen van de vliegbasis Volkel naar de vliegbasis Soesterberg willen fietsen uit protest tegen de atoombewapening en daarna met enthousiasme in het open luchttheater uitting geven aan hun wil tot vrede. Minder prettig is het, wan neer daarbij duidelijk blijkt dat de sprekers overtuigd zijn van de bijzon der goede bedoelingen der Kremlin- heren en vol minachting spreken over president Kennedy. Dat geeft aan een dergelijke bijeenkomst een rode tint, die de meeste van ons gelukkig niet ügt. Een duizendtal mensen waren zondag avond in het openluchttheater bijeen. Onder hen veel jeugdigen die met aan dacht luisterden naar de woorden van de heer J. Stout uit Landsmeer en ds Van Dalen uit Oostburg, die behar- tenswaardige dingen gezegd hebben over de gevaren van de atoomwapenen, die in het bezit zijn van de Nato-landen. Onder de atoomwapenen van de Sowj et- unie en haar satelieten werd niet ge sproken, omdat deze blijkbaar niet ge vaarlijk zijn. Men toonde zich zeer ver ontrust over het aanwezig zijn van atoomkoppen op de vliegvelden Volkel en Soesterberg en vooral ds Van Dalen was vol heilige verontwaardiging. LIMONADES enz. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 GEBOREN Ingrid, dochter van L. J. Kriek en J. P. Veth, Waldeck Pyrmont- laan 65. Lilian, dochter van C. A. Brakke en A. M. Vos, Irrisstraat 35, Baarn. Elisabeth Geertruida Maria, dochter van G. Reijerse en E. G. M. van Schalkwijk, Troelstrastraat 16. Margaretha Sophia, dochter van K. Boeklagen en L. van Ginkel, Korte Hartweg 7. Franciscus Johannes, zoon van J. C. Baars en J. Kaats, Dor- resteinweg 82. Willem Jan, zoon van W. H. van Schaik en G. van Ginkel, Beethovenlaan 2. Frieda Jolande, dochter van J. F. Valkenhoff en C. J. H. van Ree, Nijeveldsingel 10 I, Utrecht. Nikolaas Albertus Johannes, zoon van E. L. P. L. R. Tebbenhoff Rijnenberg I en S. E. Kunne, Plasweg 52. An- dreas Wijbrand, zoon van H. Bouwens en J. R. Visscher, woonschip L 3427 Verrassingaan de Eemweg bij Fran sen, Eemnes. Johanna Josephine Ma- rie, dochter van A. A. B. van Haar lem en M. A. H. Dirckx, Kerkpad Z.Z. 47. Hendricus Adrianus, zoon van H. A. van Dijk en A. B. M. Niekerk, Rademakerstraat 69. Marjoleine Sas- kia, dochter van M. J. van Reenen en M. J. Gulik, Schoutenkampweg 149. Johannes Alphonsus, zoon van J. A. van Sambeek en A. M. E. Beuken, Soesterbergsestraat 114. Inge Ber- De heer Stout wees op de gebeurtenis sen in Nagasaki en Hirosjima en ds Van Dalen bezong de lof van Lenin en Fidel Castro. Hij was er van overtuigd dat ruimtevaarder Gagarin graag in deze protestfietstocht meegereden had, maar dat president Kennedy op een dergelijk verzoek geantwoord zou hebben dat hij lekke banden had. Hierom werd zeer uitbundig gelachen, maar ongetwijfeld zijn er onder de aanwezigen geweest die heel hard „Hongarije" hadden wil len roepen. Ds Van Dalen toonde zich een expert in het mixen van uitspraken die hij van Lenin geleend had en teksten die hij uit de Bijbel haalde en slechts wei nigen hebben de lachwekkendheid van deze combinaties ingezien. Tenslotte zei ds Van Dalen dat 900 mil joen kinderen in honger en ellende le ven, wat kolder is en hij zei ook dat alle 50.000 leden van het N.V.V. in het openluchttheater aanwezig hadden moe ten zijn. Daarbij onderschatte hij het N.V.V. danig, want er zijn 500.000 leden. Bijvalsbetuigingen uit Japan, Tsjecho- Slowakije, Ierland en Zweden met deze protestocht kwamen in de loop van de lange rit binnen. DUS het nippertje. Zij vroegen revanche en kregen die maandagmorgen. Het werd een harde maar sportieve wedstrijd, welke met 3-2 door Odin gewonnen werd. Zondagmiddag werd een trip gemaakt naar Schiphol, Amsterdam en Volendam. Maandagmiddag om twee uur gingen de Duitse gasten weer naar huis terug. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 Op zaterdag 27 en zondag 28 mei or ganiseert de tourafdeling van de ren en touristenvereniging Tempo voor de negende maal de traditionele IJselmeer tochl Er zijn ditmaal drie startplaatsen, Baarn, Amsterdam en Hoorn, terwijl er eventueel ook in Friesland gestart kan worden. Zaterdagmiddag, om 5 uur, wordt in Baarn gestart, twee uur later vindt de start in Amsterdam plaats en om half elf vertrekken de deelnemers die Hoorn als startplaats gekozen hebben. Er zijn vijf rustplaatsen op deze rit en bij de laatste rustplaats is er voor de r.k. deelnemers gelegenheid tot kerk bezoek. De afstand is 365 km. Deze wordt ge heel achter voorrijders afgelegd. Ieder die deze rit uitrijdt ontvangt na afloop een fraai gegraveerd bekertje. Het inschrijfgeld is voor leden en li centiehouders 4,en voor de overige deelnemers 4,50. Een bagagewagen, een auto voor de uitvallers en een E.H.B.O.-auto zullen aan deze rit deelnemen. De gemiddelde snelheid is dusdanig, dat ieder, die be hoorlijk kan fietsen deze rit op een gewone fiets kan uitrijden. De N.V. Radium te Maastricht heeft voor de grootste deelnemende ploeg 'n wisselbeker ter beschikking gesteld. in zes innings tot de resultaten 0, 0, 0, 0, 2, 1. H.M.S. deed het met 1, 4, 6, 6, 7, 4 veel beter. In het S.E.C.-team was de werper Rudi Blok goed op dreef. Met twaalf maal vier wijd en vijf maal drie slag evenaarde hij de prestatie van de sterke werper Tersteeg, die voor H.M.S. speelde. Deze bracht het tot elf maal vier wijd en vijf maal drie slag. Hij kreeg echter slechts 2 honkslagen tegen en Blok 12. Van Limburg Brouwer toonde zich een goede slagman maar was ook in het verre veld goed op dreef, evenals Pan. Drie moeilijke vangballen hoorden tot hun successen. Er werd een homerun geslagen door Steenbrink en hierdoor konden vier man binnen komen omdat drie honken bezet waren. C/D W Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht. S.E.C. 2 verloor met 7-31 van O.S.Ü. in de vier innings bracht S.E.C. het tot 1, 4, 0, 2 en O.S.O. tot 1, 19, 0, 11. Wer per Lagemaat was slecht op dreef. Hij kwam tot nul maal drie slag en der tien maal vier wijd. Wout de Bruin ging op de plaat en hij deed het beter door vier man op drie slag uit te schakelen. Hij bracht het tot zes maal vier wijd en kreeg vier honkslagen tegen. De Bruin zal voortaan de reserve-werper zijn. DE WIJDE WERELD IN. Drie meisjes liepen weg uit een tehuis in Schiedam. In Soest werden ze aan gehouden en nog dezelfde dag werden ze naar het tehuis teruggebracht. nadine, dochter van J. van der Flier en J. Hettema, Celebesstraat 33, Baarn. Marguerite Mariolijne, dochter van F. J. E. Vogt en M. M. Knol, Ant. van Leeuwenhoeklaan 37. ONDERTROUWD Johannes Hendrikus van der Lugt, Klaarwaterweg 19 en Clasina Elisabeth Hooft, Klaarwaterweg 95. Antonius Johannes Beijer, Beetz- laan 121 en Maria Barbara Kok, Smits- weg 49. Hendrikus Nicolaas van der Sterren, Heuvelweg 37 en Jeannette Wijnanada Maria Holthuizen, Noorder- weg 27. GEHUWD Huibert Huisman, Wolle- brandtstraat 22, Alkmaar en Hilda Franziena Petronella Boerema, Aagje Dekenlaan 7. James Russel Milar, Jacob Frankhof 101, Amsterdam en Constance Wilhelmine Ernst, Amers- foortsestraat 91. OVERLEDENAgatha Westerval, 88 jaar, gehuwd met W. F. Scholten, Bos straat 23. Gerarda Johanna Vender- bos, 80 jaar, .weduwe van P. van Ber- kel, Wijnanad Toplaan 5. STEENHOFFSTRAAT 25 - TEL. 2185 In 1959 kwamen 40 Duitse jongens van de voetbalvereniging Odin in Hannover naar Soest, als gasten van de S.E.C.- jeugd. Het vorig jaar gingen pupillen, aspiranten en juniores van S.E.C. naar Hannover en dit jaar brachten 37 jeug dige spelers en zes leiders de pinkster dagen in Soest door. Zij werden bij ho tel Bos en Duin verwelkomd door voor zitter M. Wilhelm van S.E.C., die er zijn spijt over uitdrukte dat de heer W. Koh ier, de organisator van de uitwisseling de trip niet had kunnen meemaken om dat hij een gebroken been heeft. De heer J. Kindermann, leider van de jongens, dankte voor de hartelijke ont vangst en bood een bord aan, waarop de woorden „In Freundschaft, Pfingsten 1961" en het embleem van de vereniging Odin stonden. Hierna gingen de jon gens en hun leiders naar de gastadres- sen. Zondagmorgen zijn er drie wedstrijden gespeeld. De S.E.C.-pupillen wonnen met 7-1 van de Duitse jongens, de B-jeugd van S.E.C. won met 3-0 en de A-jeugd met 4-3. In deze laatste wedstrijd haal den de Duitse jongens een 0-3-achter- stand in, maar zij verloren toch nog op Meer dan zestig taken en werkzaam heden worden verzorgd door het Rode Kruis, zodat er bijzonder veel geld no dig is. Daarom wordt ook dit jaar een collecte gehouden, die de aandacht van iedereen verdient en voor ieder eep aanleiding moet zijn met gulle hand te geven. Van maandag 29 mei tot en met vrijdag 9 juni wordt de gebruikelijke huis-aan-huis collecte gehouden en op zaterdag 10 juni de straatcollecte. In Soest hebben we een E.H.B.O.-zie kenauto, maar op vele plaatsen in ons land wordt het vervoer van zieken door het Rode Kruis verzorgd. Er is een bloedtransfusiedienst, welke uit vier onderdelen bestaat en een beentrans- plantatiedienst. Blinden kunnen het ge zicht terugkrijgen bij een geslaagde cornea-transplantatie. In 81 plaatsen van ons land zijn centrale depots in het raam van de rampenorganisatie en colonneleden van het Rode Kruis wer ken met de E.H.B.O. samen op het terrein van hulpverlening bij ongeluk ken. Het Rode Kruis vormt fondsen om hulp te kunnen verlenen in geval van rampen en de gezondheidszorg heeft de beschikking over ziekenhuizen en verpleeghuizen. Er zijn Rode Kruis-hulpposten langs de wegen, er wordt voor invaliden gezorgd, er is een Jeugd Rode Kruis en een korps van 13000 helpsters en helpers kan in geval van rampen hulp bieden. Opnieuw heeft de Soester Politie Sport vereniging de jaarlijkse voetbaldag voor de schoolelftallen georganiseerd en ge lukkig werkte het weer mee. De jeugd deed dit vanzelfsprekend ook zodat het een bijzonder prettige dag geweest is, waaraan niet alleen honderden jongens, maar ook organisatoren en de scheids rechters hun plezier beleefd hebben. Dertien elftallen van lagere scholen speelden in twee poules en in de derde poule waren de openbare ulo, de chris telijke ulo, de r.k. ulo en de chr. v.g.l.o.school ondergebracht. Van 8 uur tot 6 uur zijn een zestigtal wedstrijden gespeeld en eerst toen was bekend dat de openbare lagere school aan de Beetz- laan de beker van de gemeente moest afstaan aan de openbare lagere school van Soest-Zuid, terwijl de christelijke ulo de beker won die in het bezit van de chr v.g.l.o. was. De wedstrijden werden geopend door de secretaris van S.P.S.V., de heer P. J. Bergman, die dê wens uitsprak dat op sportieve wijze gestreden zou worden. En dat is gebeurd. Sportief en met veel enthousiasme. De gehele morgen werd besteed aan de wedstrijden van de lagere scholen. De uitslagen hiervan zijn o.l.s. Beetz- laan-Groen van Prinstererschool 1-0; Da Costaschool-o.l.s. Soest-Zuid 0-2; v. d. Huchtschool-Mariaschool 0-5; o.l.s. Kerkebuurt-Insingerschool 0-3; St. Wil- SCHRIKSLAAN 19 SOESTDIJK TELEFOON 3990 De lectuurdepots - ook in Soest - zor gen ervoor dat zieken boeken en tijd schriften krijgen en op velerlei ander gebied wordt hulp geboden. Moedermelk voorziening, hulp aan bewoners van Nieuw-Guinea, opsporing van vermiste personen, pakkettenverzending aan mi litairen overzee, sociale zorg, trombose- dienst, welfarewerk en de verzorging van zieken op stations, die met wagen tjes van en naar de treinen vervoerd worden. Hiervoor is heel veel geld nodig. Dit geld kan iedere dag gegeven worden, maar al heel gemakkelijk van 29 mei tot en met 10 juni, tijdens de jaarlijkse collecte. Twee teams van S.E.C. hebben met de pinksteren honkbalwedstrijden gespeeld en opnieuw zware nederlagen te incas seren gekregen. S.E.C. 1 speelde tegen het sterke H.M.S. 1 en verloor met 3-28. Er werden door S.E.C. vele veldfouten gemaakt en Soester honkballers kwamen librordusschool-De Savornin Lohman- manschool 2-0; r.k. jongensschool-St. Carolusschool 1-2; o.l.s. Beetzlaan-Titus Brandsmaschool 1-3; Da Costaschool- o.l.s. Kerkebuurt 0-0; Groen van Prin- stererschool-v. d. Huchtschool 1-0; o.l.s. Soest-Zuid-Insingerschool 5-0; St. Wil- librordusschool-Mariaschool 1-1; r.k. jongensschool-Da Costaschool 1-0; Titus Brandsmaschool-De Savornin Lohman- school 4-0; St. Carolusschool-o.l.s. Soest- Zuid 0-1; o.l.s. Beetzlaan-v. d. Hucht school 2-0; o.l.s. Kerkebuurt-r.k. jon gensschool 1-1; Groen van Prinsterer- school-Mariaschool 0-0; Insingerschool- St. Carolusschool 0-0; St. Willibrordus- school-Titus Brandsmaschool 0-0; o.l.s. Beetzlaan-De Savornin Lohmanschool 2-0. In de middag kwamen de ulo-scholen en de chr. vg.l.o.-school tegen elkaar uit en de wedstrijden van de lagere scholen werden voortgezet. De uitslagen zijn r.k. ulo-chr. ulo 0-0; o.l.s. Soest-Zuid-o.l.s. Kerkebuurt 3-2; openbare ulo-v.g.l.o, school 3-1; Insin- gerschool-r.k. jongensschool 1-0; Groen v. Prinsterschool-Titus Brandsmaschool 0-1; v. d. Huchtschool-St. Willibrordus- school 0-1; Da Costaschool-St. Carolus school 0-3; r.k. ulo-openbare ulo 0-1; v.g.l.o. school-chr. ulo 1-2; Mariaschool- De Savornin Lohmanschool 4-0; Titus Brandsmaschool-v. d. Huchtschool 2-0; o.l.s. Beetzlaan-St. Willibrordusschool 2-1; r.k. ulo-v.g.l.o. school 3-0; Da Cos- taschool-Insingerschool 1-0 chr. ulo- openbare ulo 2-0; Groen van Prinsterer- school-De Savornin Lohmanschool 1-1; o.l.s. Soest-Zuid-r.k. jongensschool 0-0; o.l.s. Beetzlaan-Mariaschool 0-0; v. d. Huchtschool-De Savornin Lohmanschool 2-0; Groen van Prinstererschool-St. Willibrordusschool 1-1; Mariaschool- Titus Brandsmaschool 3-0 o.l.s. Kerke- buurt-St. Carolusschool 0-3. De Titus Brandsmaschool en de St. Ca rolusschool moesten door het nemen van strafschoppen uitmaken wie de derde plaats bezette. De Titus Brandsmaschool won. In de finale versloeg de openbare lage re school Soest-Z. de Beetzlaanschool en won de beker. De chr. ulo won de tweede beker die door de gemeente be schikbaar was gesteld. De openbare ulo werd tweede, de r.k. ulo derde en de chr. v.g.l.o. vierde. De burgemeester reikte de prijzen uit en de voorzitter van S.P.S.V., de heer A. de Raadt, dankte het gemeentebe stuur, de vereniging S.E.C. en de heren Bergman, v. d. Brink, De Bruin, Roeij- mans en v. d. Weerd, de organisatoren en scheidsrechters. De dank van de schooljeugd was een spontaan hoera voor de Soester politie, die ieder jaar dit tournooi organiseert. V«r tufr» eoor rao OOK GRIJZE HOEDEN EN VESTEN WEDEROPBOUWWET. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat zij voornemens zijn om aan K. Las van Bennekom en H. W. van Asch, op hun daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet, vergunning te verlenen voor het bou wen van 8 woningen en bijgebouw tjes op het perceel, gelegen aan de Acacialaan, kadastraal bekend gemeen te Soest, sectie D, nummers 2419, 2420, 2421 en 2422, zulks in afwijking van het uitbreidingsplan Soest-Zuid. In verband daarmede stellen zij be langhebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van één week na de dagtekening van deze bekendma king hun eventuele bezwaren schrifte lijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvraag betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecreta rie ter inzage. Soest, 23 mei 1961. Burgemeester en wethouders der ge meente Soestgelet op artikel 0 der Hinderwetbrengen ter openbare ken nis dat ter gemeentesecretarie van Zeist, 4e afd., van heden af tot 3 juni a.s., op werkdagen, van 8.30 tot 12.00 uur, ter inzage ligt het verzoek met bijlagen en eventueel daartegen inge diende bezwaarschriften, van de ge meente Zeist om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting bestemd tot bewaring, verwerking en vernietiging van afval, waarbij ge bruik zal worden gemaakt van een mechanische laadschop, aangedreven door een electromotor met een ver mogen van 45 pk., op gedeelten van aan de Paduaweg gelegen percelen, ka dastraal bekend gemeente Zeist, sectie A, nrs. 2289, 2044, 2045 en 2193 dat tot 30 mei a.s. schriftelijk bezwa ren tegen een inwilliging dezer aanvra ge kunnen worden ingebracht bij het gemeentebestuur van Zeist, terwijl op een op 3 juni a.s., des middags 12.00 uur, ten gemeentehuize te Zeist te houden openbare zitting voor een ieder in persoon of bij gemachtigde, gelegen heid bestaat mondeling bezwaren in te brengen en eventueel schriftelijk inge brachte bezwaren mondeling toe te lichten dat degene, die in persoon of bij ge machtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen, van een genomen be schikking in beroep kan komen dat degene, die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, mede tot beroep ge rechtigd is, indien hij niet woonach tig is in deze gemeente of in een aan grenzende gemeente, waar openbare kennisgeving werd gedaan.

Soester Courant | 1961 | | pagina 6