1 Alles voor vaders vrije tijd Oc hoemak&t ZOMER L DE WITTE POMPEN Echtgenoot van Soester meisje redt kind in Amerika van verdrinkingsdood, stvk&tz. TWEEDE BLAD Caravan voor de politie. BROMMERS R IJ W I E L E N SERVICE u c LsasS1 van zenuwen? Spit, Spierpijn JUJ 1 iX® 12 M mr f258,- f42,- f75,- f7,50 f398,- 0 Van Weedesfraat 72 - Soestdijk - Telefoon 2792 Dorpsplein 10a - Soesterberg - Telefoon 587 ijl s Paleis Soestdijk-tocht. VOOR AL UW BIEREN Wijnhandel BROUWER ZN. Voor al uw WIJNEN Wijnhandel BROUWER ZN. UW SUCCES IS ONZE RECLAME. Auto- en Scooter rij school D. ENGEL VOOR AL urw LIKEUREN Slijterij Brouwer Zn. VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 9 JUNI 1961. Vandaag is de splinternieuwe caravan, die door de heren A. de Raadt van de Soester politie en H. A. Segenhout van gemeentewerken voor de leden van de Politie Sport Vereniging gemaakt is. naar Noordwijk gebracht en hoofd agent A. Voet is de eerste die zijn vakantie met zijn gezin in dit aantrek kelijke verblijf zal doorbrengen. Het vorig jaar schreef hoofdinspecteur C. van Es dat het aanbeveling zou ver dienen te beschikken over een vakan tieverblijf voor de leden van het Soes ter politiekorps. Een zomerhuisje aan zee zou een vakantie aantrekkelijker en goedkoper maken. Dit werd gelezen door de directie van de Kat emaillefa- brieken en het politiekorps kreeg een volledige keukenuitrusting aangeboden voor het vakantieverblijf dat er nog niet was. P H 0 E N 1 X B S A DUS R A P S O li E X P H STEENHOFFSTRAAT 25 - TEL. 2185 De heer A. de Raadt, voorzitter van S.P.S.V. pleegde overleg met de heer H. A. Segenhout van gemeentewerken en er werd begonnen met de bouw van een caravan. Vele bedrijven en particulieren interesseerden zich voor dit werk en zij verleenden hun mede werking. De garage van gemeentewerken was de werkplaats en daar is maandenlang gezwoegd om het vakantieverblijf op wielen tijdig klaar te krijgen. Het is bijna 5 meter lang en ruim 2 meter breed. Er is een dagverblijf en een keuken. In deze keuken werd een aanrecht over de gehele breedte van de caracan aangebracht. Er kan gekookt worden op butagas en dit gas zorgt ook voor de verlichting. Onder de gootsteen bevindt zich een grote wa tertank, die tachtig liter kan bevat ten. Door middel van een pomp kan men zich van water uit deze tank Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U eroverheen Het kost weinig moeite om van het dagverblijf een nachtverblijf te ma ken. Men kan de tafel laten zakken, zodat deze op gelijke hoogte van twee banken aan weerszijde van deze tafel komt en dan heeft men vier slaapplaat sen. Er blijft dan nog ruimte over voor een vijfde en een zesde slaapplaats. Woensdagmiddag is de caravan bij het politiebureau overgedragen aan de Soester Politie Sportvereniging. De heer A de Raadt, voorzitter van S.P.S.V. herinnerde aan het initiatief van de korpschef, dat in oktober van het vorig jaar de plannen voor de bouw van deze caravan deed ont staan. De directie van de Kat-emaille- fabrieken bood een keukenuitzet aan, de firma Luijben schonk twee veren en een as, een gul Soester ingezetene zorgde voor een renteloze lening, ca- rosseriebedrijf v. d. Dijssel gaf advie zen en leende het gereedschap dat de makers nodig hadden, terwijl het ma teriaal voor inkoopprijs geleverd werd. De firma Van Hengstum maakte de watertank en toen de caravan klaar was besteedde de heer Vis een groot deel van een nacht voor het spuiten van het nieuwe vakantieverblijf. en reumatische pijnen wrijft U eveneens weg met De heer De Raadt dankte allen die ge holpen hadden. In het bijzonder de heer Segenhout, die het leeuwenaan deel in de bouw had en de directeur van gemeentewerken, de heer A. Th. v. Op de Ossendamweg wonen de heer en mevrouw E. A. de Leest, die in december in het nieuws kwamen om dat zij het televisietoestel van de St. Nicolaasbonnenactie wonnen. Nu bemoeide de publiciteit zich op nieuw met hen al is het dan indirect, want het gaat meer om hun schoon zoon, de heer Gijsbertus van de Dijs sel, die op de Dolderseweg 101 in Den Dolder woonde voor hij naar Amerika ging. zij tegelijk met haar verloofde ging. Er moest gewerkt worden, maar voor lopig kon dit niet op kantoor, omdat de heer v. d. Dijssel meest omschake len van de Nederlandse naar de Ame rikaanse administatie. Voorlopig ging hij in een fabriek werken en de avon den waren bestemd voor de accoun tantsstudie. In juli 1959 trouwde mej. De Leest en de heer v. d. Dijssel en zij dach ten dat zij in Seattle waar zij woonden, De heer v. d. Dijssel was calculator en hij heeft een „goede kop". Dat heb je ook wel nodig wanneer je met succes voor het Staatspraktijkdiploma boek houden studeert, want deze studie is voor velen een bezoeking, gevolgd door de nog grotere bezoeking van het exa men. De heer v. d. Dijssel slaagde echter met vlag en wimpel en met dit S.P.D.- boekhouden gaan vele deuren open. Dat was ook het geval bij de heer v. d. Dijssel, die echter naar Amerika ging om zich daar een toekomst op te bou wen. Hij had het voordeel dat een aan staande zwager en schoonzuster daar reeds waren, maar het nadeel dat hij met zijn Nederlandse diploma's in de Verenigde Staten weinig beginnen kon. Hij vertrok in juni 1959, terwijl zijn aanstaande vrouw, mejuffrouw Eline A. de Leest een half jaar eerder ge gaan was. Dat was nodig omdat zij een visum had dat verlopen zou als zouden kunnen blijven. Dat ging echter niet omdat hij in dienst moest en thans woont het echtpaar in Rockaway in New Jersey. De soldaat v. d. Dijssel, werkzaam bij de administatie zag, toen hij op weg naar huis was, dat een kleine jongen in het water van een zwembad viel. Hij aarzelde geen moment, sprong in het water en haalde het jongetje na enige malen duiken naar boven. Het kind was schijndood maar de Holland se redder ging direct aan het werk en kunstmatig ademhaling had succes. Het kind werd voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht en daar con stateerde men al gauw dat de kleine Tony Lavin niet lang gast zou zijn, want hij was het natte avontuur gauw te boven. Natuurlijk werd er een foto van de kleine en zijn redder gemaakt, maar toen moest hij gauw naar huis, want gezonde kereltjes kunnen ze in een ziekenhuis niet gebruiken. JU 2 golf- gebieden en EM- band. Geen beter geschenk voor Vader dag dan iets waarvan hij in zijn vrije tijd veel plezier kan hebben. Bij huisvlijt of knutselen een Philips portable radio (met extra vreugde in weekends en vakan ties). Of een bandrecorder om zijn eigen studio te maken. En een Philips „Philishave" bezorgt hem nog meer vrije tijd Kom bij ons een kijken naar de vele prachtige cadeaus voor Vaderdag. Philishave 120 .iViYi iIV. i Philishave 800' bijpassende tondeuse. Philips bandre corder met 4 sporen-techniek. SB' sL.. Noesel, die toestemming gaf de gara ge van gemeentewerken te gebruiken om de caravan te bouwen. De heer De Raadt deelde mee dat het rijdende vakantieverblijf naar Noordwijk ge bracht zou worden en dat de hoofd agent Voet de eerste zou zijn die het gebruikt. Voor Uw Steheilwerk naar Schoutenk.weg 15, Tel: 4298 De heer P. J. Bergman, secretaris van S.P.S.V., ontving de sleutel van de caravan. Hij dankte in het bijzonder de heren De Raadt en Segenhout. Op de caravan staan de letters SERA, de twee eerste letters van de namen Segenhout en Raadt om de makers van de caravan te eren. De heer Bergman bood beide heren een portefeuille aan en deelde mee dat zij gedurende vijf jaar ieder jaar een week gratis vakan te in de caravan mogen doorbrengen. Wethouder dr. Oranje sprak namens het gemeentebestuur omdat de burge meester verhinderd was bij de over dracht aanwezig te zijn. Hij wenste het politiekorps geluk met deze kost bare en bijzonder aardige aanwinst. Men mag zich in het bijzonder verheu gen over de wijze waarop deze aan winst tot stand is gekomen. De wet houder wenste de leden van S.P.S.V. toe dat zij veel vreugde en ontspan ning zouden ondervinden van dit va kantieverblijf. Dit zal ongetwijfeld de politiedienst ten goede komen. houder voor zijn aanwezigheid en sprak de wens uit dat S.P.S.V. vele jaren van de caravan gebruik zal mogen maken. Door de heer en mevrouw Van Es werd een asbak geschonken „opdat de bewoners de caravan netjes houden" en de heer De Raadt deelde mee dat iemand die onbekend wenste te blij ven 100,geschonken had ter be strijding van het tekort in de geld middelen waarmee de bouw van de caravan gefinancierd moest worden. Voor de vierde maal organiseert de wandelsportafdeling van Olympia de Paleis Soestdijktocht onder auspiciën van de Nederlandse Christelijke Wan delsportbond. De tocht wordt op 18 juli gehouden. Start en finish zijn dit maal bij gebouw St. Joseph in de Steenhof f straat, terwijl andere jaren gebouw Credo in de Julianalaan begin. en eindpunt was. Dit heeft men ge wijzigd omdat de tocht ditmaal niet door de bossen van Soestdijk voert, maar door Soest-Zuid en Soestduinen. Ongetwijfeld zal dit voor de wande- laarsters en wandelaars, die reeds eer der deelnamen aantrekkelijk zijn. LIMONADES enz. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 moet 20 km lopen. Wie de tocht vol brengt ontvangt een medaille met lint. Zij, die de tocht voor de tweede, derde of vierde maal lopen krijgen een over eenkomstig cijfer met lint. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 De korpschef, hoofdinspecteur C. van Es dankte in het bijzonder de heren De Raadt en Segenhout, die respect verdienen voor het werk dat zij ver richtten. Ook werd dank gebracht aan alle anderen die meewerkten aan het tot stand komen van dit vakantiever blijf. De heer Van Es dankte de wet- NIEUWEWEG 97 TELEFOON 2543 Groepen, die de tocht zonder uitvallers lopen, ontvangen een groepsherinne- ring. De groepen die hiervoor in aan- merking komen moeten tenminste uit I 12 personen bestaan. Extra prijzen I zullen worden toegekend aan groepen die volgens de jury de beste indruk maken. Er wordt gestart vanaf half I drie. Voor groepen, die zijn aangesloten bij de afdeling Midden-Nederland van de N.C.V.B., zal deze start het begin j van een tocht zijn welke meetelt voor het kampioenschap van de afdeling Midden-Nederland. De medische verzorging tijdens deze tocht is in handen van leden der af deling Soest-Soesterberg van het Roo- de Kruis. Een groot aandeel in de organisatie heeft de heer W. A. Suman, leider van de juniores van de Olympiawan- delaars die de eerste prijzen bij tien tallen in de kast hebben staan. Deze juniores lopen mee, maar de seniores, die onder leiding van mej. W. A. Su man eveneens reeds vele successen boekten, starten niet omdat zij assi- tentie verlenen bij de organisatie. De voorinschrijving sluit op 1 juli. Men kan zich laten inschrijven voor deze tocht bij de heer W. A. Suman, Veldweg 1. Kinderen tot en met 12 jaar zullen 11 km lopen, deelnemers tot en met 15 jaar 15 km en wie ouder dan 15 is EN STERKE DRANKEN. VERHUUR VAN SERVIES. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 GESLAAGD. Voor het eindexamen Gymnasium B slaagde onze plaatsgenoot de heer J. van Kampen. Hij bezocht het Christelijk Lyceum te Hilversum. Voor de laatstgehouden Unieprak- tijkexamens machineschrijven slaagden de dames M. M. Bekker, S. de Bruin, W. A. v. Diermen, G. E. Fockens, J. A. Frank, G. Hornsveld, M. E. Ket en M. C. van Leeuwen. Het Uniepraktijkdiploma stenografie Engels werd behaald door mej. S. C. IJken. Zij werden opgeleid door Inst. „Groote" te Baarn.

Soester Courant | 1961 | | pagina 5