slechthorend VAN ESSEN voor Foto Soest voor dertig jaar. MODERUBRIEK. Maak rente op Uw belastingschulden! NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ SOESTERBERG. MEDISCHE DIENST. Dames- en Herenkleding naar maat. Herenmodeartikelen en Confectie. Agentschap van Palthe Overhemden-reparatie Mooi succes voor drumband „St. Jozef". Katholiek Vrouwengilde. DERDE BLAD KRABBELS VAN KNEUS. Zaterdagvoeibal. RICHTI MG AANGEVEN ÉËi In een bericht van een brand kon meegedeeld worden dat er geen slacht offers waren en in een ander bericht, over een brand die slechts vermoed werd, moest helaas gepubliceerd wor den dat er een zwaargewond slachtof fer was. Het eerste bericht betrof een Duits vliegtuig, op weg naar Schiphol. Boven Soest raakte het in brand, maar de bemanning van vier personen en de vijf passagiers lieten zich niet in de war brengen, zodat de piloot een keurige noodlanding langs de rijksweg Amersfoort-Amsterdam kon maken. Snel verlieten zij het toe met een dansende beer voorstellingen te geven. Soest was daar ook bij en de naam van onze gemeente stond ook op het lijstje van plaatsen die cirkus- sen weerden als er gedresseerde die ren optraden. Inmiddels is men daarvan echter afgestapt. Drie Soester Jongens moesten voor de kantonrechter komen. Ze hadden botje bij botje gelegd, een fles jene ver gekocht en waren aan het pimpe len geslagen in een woonschuit die onbeheerd in de Eem dobberde. Toen de fles leeg was waren ze zeer bal dadig geworden en hadden enig huis raad vernield. Zij kregen 'een fikse boete en moesten de schade vergoeden. U ontvangt van de fiscus voortdurend aanslagen voor vele belastingen. Verminder Uw zorgen door de betaling in termijnen aan ons op te dragen uit een bij de N.H.M. aan te houden tegoed op spaarrekening. Stort op Uw spaarrekening regelmatig de noodzakelijke bedragen voor Uw belastingschulden. De N.H.M. vergoedt over het saldo 3/4 rente tot f 30.000.-. stel dat nagenoeg geheel verbrandde. Het tweede bericht bracht minder goed nieuws. Tussen Amersfoort en Soes- terberg reed een arts, die dacht dat zijn auto in brand zou gaan. Hij nam niet de moeite te stoppen, maar sprong uit de rijdende auto, waarin hij met een vriend zat. De auto kwam tegen een boom, maar vloog niet in brand, de vriend werd nauwelijks gewond maar de dokter moest in zorgwekkende toe stand naar het ziekenhuis gebracht worden. Sommige middenstanders hielden er vreemde adverteergewoonten op na. Er waren dichters onder hen die met schone verzen hun waren aanprezen, maar een slager deed het zo BUURPRAATJE. „Goeie middag, buurvrouw. Goeie middag, Kee. Wat heb je daar onder je schort Meid, kijk eens, ik ben bij slager Jansen geweest. Kijk eens wat een mooie .runderlappen, twee pond voor een gulden. Hoe wist je dat die slager zo goed koop was Wel uit de krant, hier is de adver tentie. Waarempel, nou dan ga ik ook hoor. Ja, maar dan eerst hoor, vanavond is hij vast weer vroeg uitverkocht. De vorige week had ik ook een sof." Het bioscoopprogramma in Baarn was vaak lang niet mis. Pola Negri als de vrouw uit Moskou en Bebe Da niels als de dochter van de Sheik. Wie met bus of trein van een andere plaats kwam kreeg de. reis terug vergoed. „Zij is mijn vrouw, mijn verafgode vrouw, mijn Margarita, die ik verloren heb Help mij haar vinden, miss Ca- meron, en ik zal u onuitsprekelijk dank baar zijn". Zo begon de dertigste aflevering van de feuilleton waarvan honderden twee maal per week smulden. Naar deze ene zin te oordelen moet wel een drama van formaat geweest zijn. Esvac I werd kampioen door een 4-3-0verwinning op het Utrechtse Ar gus. Na de zege werd ESVAC onder meer gelukgewenst door de voorzit ter van Elinkwijk, de vereniging die nu in de eredivisie speelt, maar 30 jaar geleden een eerste elftal had dat maar niet van ESVAC kon winnen. Per autobus van r de firma Geeresteijn kwamen de spelers triomfantelijk Soest binnen en bij de Goude Ploeg stond P.V.O. feestmarsen te blazen. Er zijn enige burgemeesters geweest die een paar maanden geleden voor protesten zorgden door te beweren dat zij geen cirkus in hun gemeente zouden toelaten als men gedresseerde dieren liet optreden. Dat was hele maal niets nieuws, want in vele plaat sen was 't dertig jaar geleden verboden Op een zondag was een varken in een sloot gevallen en verdronken. De eigenaar vond het niet gepast het dier op zondag uit de sloot te halen en hij deed dit dus maandag. Niemand kon daar bezwaar tegen hebben, ook de kantonrechter niet. Hij vond het echter onjuist dat het dier geslacht was en dat het vlees opgepeuzeld zou zijn als het niet tijdig in beslag genomen was. Voor de gemeenteraadsverkiezingen stelde de R.K. Kiesvereniging Soest de volgende heren kandidaat H. Th. v. d. Breg, P. v. d. Breemer, H. But- zelaar, G. Hilhorst, H. van Klooster, A. J. C. Koenders. J. Kok, J. Mineur en G. Pronk. Dokter J. C. Lucas, Simon Stevinlaan 1, Soesterberg, tel. 03463-200, neemt a.s. weekeinde de artsendienst waar voor de artsen A. Th. M. Splinter, te VENEMA Hofleverancier van Z.K.H. de Prins der Nederlanden Vermaken, moderniseren en re pareren van kleding. voor stomen en verven. F. C. Kuyperstraat 10, Tel. 2803 Iers samengestelde elftal in stijgende lijn gaat. Zo werd vorige week een wedstrijd te gen de Dumoulinkazerne gespeeld. Deze eindigde in een 6-2-overwinning. De verdeding maakte in het begin geen sterke indruk. Een omzetting in de ploeg bracht hierin echter verbetering. Invaller-doelman Verbeek verving de geblesseerde keeper Ravenstein goed. Zondag j.1. nam de damesdrumband van de r.k. Harmonie St. Jozef deel aan het concours in Vleuten, uitge schreven door de Aartsdiocesane bond van muziekgezelschappen. Zij wisten in deze zware strijd beslag te leggen op een 2de prijs in de 2e afdeling, een mooie prestatie vooral als men in aan merking neemt de korte tijd van vier weken, welke zij beschikbaar hadden om de 2 verplichte werken in te stu deren. In verband hiermede maakte de drumband met het muziekkorps dinsdagavond een muzikale rondgang door het dorp. De afdeling Soesterberg van het Ka tholiek Vrouwengilde organiseerde voor haar leden op dinsdag 6 juni j.1. een gezellige avond in de aula van het Missiehuis St. Jan. Het „Huisvrouwen- orkest" uit Utrecht liet horen hoeveel muziek er wel zit in allerlei huishou delijke attributen. In de pauze werd 'n verloting gehouden voor een bijdrage Hebt U de advertenties over de nieuwe PHILIPS oorhanger*- een klein hoortoestelletje dat maar 8 gram weegt en onzichtbaar achter het oor gedragen kan worden - gezien? Natuurlijk hebben wij deze noviteit voorradig I En natuurlijk kunt U dit toestelletje, evenals alle an dere merken die wij voeren, gratis twee weken op proef krijgen. De grootste keuze en de beste service vindt U bij gedaan, waarbij modellen voorkomen, die zeer interessant en aanvaardbaar zijn. Zo speelde couturier Bessie Becker in München met een stofje van zilver grijze noppen op een smetteloos witte ondergrond en hij schiep het japonne tje op onze illustratie. Een model dat apart is en draagbaar. Het bovendeel is weinig opvallend, eigenlijk heel gewoon, maar het is de rok die het hem doet. We zien een losse overrok, die ruim in plooien valt en die boven de knie naar binnen is omgeslagen. Daaronder ontwaren we een gewone gladde rok, die tot op VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 9 JUNI 1961. normale modelengte hangt en dus onder de overrok te voorschijn komt. In de taille bespeuren we een wit le ren ceintuur, die vrij los zit en op de heupen steunt. Het totaal brengt ons een opvallénde, leuke verschijning, echt iets aparts en toch niet zo dwaas, dat men zou schromen het aan te trekken. Als jurkje voor speciale zo merse gelegenheden is zoiets zeker aan vaardbaar en vooral jonge vrouwen met een slank figuur kunnen zich dit permiteren. As je 't ming vroagt dan mok zeige dak niks teuge slokkies heb as aandere minse die drinke en ast heul nie aanders ken, dan hek d'r ok niks teuge ak ze eiges mot drin ke. Ik bin d'r wel har- stikke teuge datter mit veul slokkies in derluu lief ach ter 't stuur van 'n auto kruupe, want zondag hejje weer us kenne zien hoe meraokels gevaorlek dat is. Daor het een dronke lor zoveul brokke emaokt datter zes dooje waore. Laost hek eleze dazze in Zweden de zaok best veur mekaor hebbe. Aste pelisie 'n mannetje te pakke kreigt die met z'n zatte kop achter 't stuur zit dan istie nog nie jaorig. Dan gaot- ie veur zes maonden naor 'n straf- kaamp waor die de heule dag boome mot omhakke. Astie manne terug kom- me dan laote ze ut wel uut d'r lief d'r eige vol te laote loope veurdat ze mit 'n auto gaon rieje. Dat moste hier ok maor us gaon doen. Dronke achter 't stuur, ho baosje, gao jie maor us 'n hallef jaor an de Del- tawerreke ploetere. Mojje us kieke hoe gauw dat afgeloope was mit vollaoje en dan auto rieje. Ze kontreleere minse mit auto's altied of ze papiere hebbe, maor d'r mos ok us 'n kontrolle op slokkies komme. Zomaor anhouwe en zomaor us snuf- fele. Niks gin bloedproef, alleenig maor snuffelen. En aste sjeffeur jenever of bier opheb, dan motte de manne van de pelitie teugen um zeige, gao jie maor loope baosje en kom volle- gende week maor us trug om je waoge of je stoomfiets te haole. Die staot hier best. Zes minse dood omdat 'n stuk onbenul nie wist hoeveul slokkies die kon heb be en mit zien zatte kop teuge 't ver keer ging inrieje. En dan zaote d'r ok nog twee zatladders bie um in die au to. Die waore al net zo doezelug en hadde niks in de gaote. As ikke ut veur 't zeige had, dan kwao- me d'r heul wat kérels an de Delta- warreke ploetere. Ikke eiges ok ak zo stom was mit 'n goed slokkie op achter 'n stuur te kruupe. Maor denkterom dak goed zou uut- keike en dak nie zo stom zou weeze. Want ikke bin liever lui as moei en an warreke mit de spaoi hek 'n broertje dood. KEIZERSGRACHT 411, TEL 37720 JAN EVERTSENSTRAAT 38 TEL. 186587 AMSTERDAM Soesterberg, W. F. van den Helm, Huis ter Heide en D. J. R. Jellema te Den Dolder. Dokter L. H. Brandt, Dolderseweg 59. Den Dolder, tel. 03402-2696 neemt de dienst waar voor dokter A. J. W. Ha gendoorn te Soesterberg. Het besluit van het bestuur der V.V.A. Soesterberg om te komen tot de op richting van een zaterdagelftal blijkt een goede greep te zijn geweest. De eerste resultaten wezen nog niet op veel kracht, doch de laatste wed strijden gespeeld tegen sterke militai re elftallen, hebben aangetoond dat de prestaties van dit uit jonge spe- Ni ET ZO NIET ZO MAAR ZO TIJDIG DUIDELIJK VerbVeilig Verkeer B| P0J in de studiekosten van Maria Taruka, het Afrikaanse meisje dat op kosten van het Katholiek Vrouwengilde in het Aardsbisdom, in Engeland studeert. Dinsdag 27 juni a.s. wordt een excur sie gehouden naar het museum Kröller- Müller in het Nationale Park de Hoge Veluwe te Otterlo. Na het bezoek aan het museum wordt nog een tochtje over de Hoge Veluwe gemaakt. N.C.V.B. De afdeling Soesterberg van de N.C.V.B. hield gisteravond haar laatste bijeen komst in dit seizoen. De heer K. C. de Pous hield een lezing over het onder werp ,,De politie in Nederland". De grootste keuze camera's ter plaatse. In hun behoefte tot het creëren van iets nieuws komen vele couturiers soms tot wonderlijke scheppingen. We zien dit in de haute-couture heel duidelijk en elk seizoen weer opnieuw. Groten deels zijn die modellen voor de grote massa niet bruikbaar, het blijven ex clusieve creaties, die slechts door en kelen worden gedragen, terwijl de algemene mode slechts de grote lijn volgt. Bij het spelen met de mode worden toch af en toe interessante vondsten HOOGTE SCHUTTING. Een lezer vraagt inlichtingen betref fende de hoogte van schutting en bo men, die uitzicht aan zij- en voorkant van zijn huis belemmeren. Ze zijn door buurman geplaatst op een afstand van 30 cm langs de afscheiding. Ook de hoogte voorbij de rooilijn van de schut ting en bomen op dezelfde afstand. Als schutting en bomen verlaagd moe ten worden, binnen hoeveel tijd moet dit dan geschieden Antwoord Het gemeentebestuur van Soest bericht ons als volgt Artikel 15, eerste lid van de bouwver ordening der gemeente Soest luidt als volgt„Indien de voorgevel niet sa menvalt met de grens van de weg, moet het daartussen gelegen terrein van de weg zijn afgescheiden. In dien de afscheiding wordt gevormd anders dan door waterloop, mag de hoogte der afscheiding niet minder dan 0.30 m en niet meer dan 1.20 m bedragen". Overigens is voor de oprich ting van een schutting een bouwver gunning nodig. In de praktijk worden veelal schuttingen zonder deze ver gunning gebouwd. Meestal nemen de betrokkenen uit welbegrepen eigen belang bepaalde welstandseisen in acht. Indien zulks niet geschiedt, kun nen b. en w. gelasten, dat de schut ting wordt afgebroken. Uit het bovenstaande blijkt dat voor een schutting vanaf de voorgevelrooi lijn tot de achterste perceelgrens (vanaf de openbare weg gerekend) geen hoogte is voorgeschreven. In artikel 713 van het burgerlijk wetboek is be paald, dat het niet geoorloofd is hoog- opgeschoten bomen of heggen te plan ten dan op een afstand welke bij te genwoordig bestaande (d.i. in 1838) bi- zondere reglementen, of tengevolge van vaste en erkende gebruiken, bepaald is, en bij ontstentenis daarvan op een 'rij afstand van twintig palmen van de scheidslinie der beide erven, voorzo ver het hoogopschietende bomen be treft en op de afstand van vijf pal men, ten aanzien der heggen. De in genoemd artikel bedoelde regle menten en gebruiken zijn, voorzover ons bekend, in deze gemeente niet aan wezig, zodat de afstand van 2 meter voor hoogopschietende bomen en van 0,5 meter voor heggen (zie boven) geldt. Volgens artikel 714 van het burgerlijk wetboek heeft de nabuur het recht te vorderen dat de bomen en heggen op een kortere afstand geplant, worden uitgeroeid. Hij op wiens erf de takken der bomen van zijn nabuur overhan gen, kan de laatstgenoemde noodza ken die takken af te snijden. Indien de wortels der bomen op zijn erf doorschieten, heeft hij het recht om die aldaar (dus op zijn eigen erf) weg te hakken. Ook de takken mag hij zelf afsnijden, indien de nabuur op zijn eer ste aanmaning heeft geweigerd dit te doen en mits hij niet op de eigendom van de nabuur trede. Zelfs als takken van bomen, staande op buurmans erf op het erf van vraag steller overhangen of als wortels dezer bomen in zijn grond komen, mag vraag steller zelf pas handelend optreden na zijn buurman te hebben aangemaand zijn de verboden toestand een einde te maken. In de aanmaning moet een redelijke termijn worden gesteld (b.v. 14 dagen). Wil vraagsteller vorderen dat zijn buurman de op te korte af stand van zijn perceelsgrens aanwe zige bomen uitroeit, dan zal o.i. in de aanmaning daartoe een redelijke ter mijn (b.v. een maand) moeten worden gesteld. Om bewijsrechtelijke moeilijk heden te voorkomen, is het gewenst de aanmaning door middel van een deurwaarders exploit te doen geschie den.

Soester Courant | 1961 | | pagina 9