PIPO DE CLOWN IN SOEST K DURE ZATERDAG. Kerkconcert. Geslaagden rk E.H.B.O. Contactavond Tempo. HET OOG GERICHT OP „HET AMBT". Opbrengst collecte. OFFICIËLE MEDEDELINGEN. Gemeenteraadsvergadering. ▼BIJDAG IC JUNI 1961. 40e JAARGANG no. 45. UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTD1JK TELEFOON 2566 GIRO 126156 SOESTER Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. OURANT Abonn. p. kwart, 2,10 - per post 2,25 verbreding van a. de Kerkstraat van P. R. van Rij b. de Lange Brinkweg en het Kerkpad N.Z. van C. J. Dik. 13. Voorstel tot het verlenen van een krediet voor het maken van een plan voor de aanleg van sportvelden nabij de rioolwaterzuiveringsinstallatie voor Soesterberg. 14. Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan de heer B. Meerding als onderwijzer aan de openbare school voor g.l.o. te Soesterberg. 15. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het bestuur van de Vereniging „De School met den Bijbel" voor het aan schaffen van enig meubilair ten be hoeve van de Savornin Lohmanschool voor g.l.o. te Soest-Zuid. 16. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanleg van een riolering in een gedeelte van de Ferd. Huycklaan en de geprojecteerde weg tussen de Lange Brinkweg en de Ferd. Huycklaan. 17. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een aanvullend krediet voor de bouw van een politiebureau met hulp- secretarie en postkantoor te Soes terberg. 18 Voorstel tot het beschikbaarstellen van een aanvullend krediet voor de plaatsing van een noodgebouw naast het gemeentehuis. 19. Voorstel tot wijziging van de ge meente- en bedrijfsbegroting voor het dienstjaar 1960. 20. Voorstel inzake de beslissing op het door W. G. Salari ingestelde beroep tegen het weigeren van een bouwver gunning. 21. Voorstel tot verkoop van grond (met opstalvoormalig schoolgebouw) aan de Postweg aan Ir. H. R. M. G. Smeets. 22. Voorstel tot verkoop van grond, ge legen aan de Plesmahstraat en de Buys Ballotlaan aan J. H. Hoffman. 23. Voorstel tot aankoop van grond, ge legen nabij de Burg. Grothestraat, van W. Starink c.s. 24. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van de bouw van een repetitielokaal voor P.V.O. 25. Belastingreclames. Hedenavond om 8 uur begint het kerk concert dat Maarten Kooy, orgel en Nelly Brandenburg, blokfluit in de Oude Kerk zullen geven. Dit concert zal voor velen van betekenis zijn om dat de blokfluit een geliefd instrument is bij hen die muziek studeren. Tijdens dit concert zal men kunnen ervaren dat Nelly Brandenburg een meesteres op haar instrument is. Er worden werken van Telemann, Handel en Kuckuck voor orgel en blok fluit uitgevoerd en Maarten Kooy speelt orgelwerken van Bach, Micheel- sen, Wal ter, Sweelinck en Pachelbel. Van de afdeling Soest der R.K.- E.H.B.O. slaagden de volgende perso nen voor het eenheidsdiploma Th. A. B. H. Venus, G. J. Spijker, B. A. Hof slot, E. C. C. M. van Wees, A. v. d. Hoed, R. de Bes, H. van Rossum, A. Esveld, J. Celen. Docent was dokter Van Beurden en examinator dr. Imhoff uit Utrecht. De ren- en touristenvereniging Tempo heeft gisteravond in restaurant Zonne- heuvel een contactavond gehouden, wel ke geleid werd door voorzitter J. Ger- ritse. Er werd besloten zondag a.s. met 4 renners en 15 touristen deel te ne men aan de ronde van Midden-Neder land. De renners zullen met ploegen vertegenwoordigd zijn bij de wedstrij den om het clubkampioenschap van Nederland te Wijk bij Duurstede, bij het Zilveren Domtournooi te Wijk bij Duurstede, het Molentoumooi te Zaan dam, de ronde van Wezep en Tiel, de avondvierdaagsen te Baarn, Amersfoort, en Naarden. Op 22 juni wordt gereden om het club kampioenschap sprint op de Eemweg en op 25 juni om het clubkampioen schap lange afstand in de Hooglandse polder of de Eemnesser polder. Op 30 juni vertrekken 42 personen naar Brussel. Van hen zullen 27 Tempo leden deelnemen aan de rit Brussel- Parijs-Brussel, een afstand van 600 Rudy Carell, de jonge conferencier, die dacht dat hij ook zingen kon en zonder succes deelnam aan een songfestival, zei enige tijd geleden in een televisie uitzending dat hij in de boeien gesla gen zou worden als hij op de regering schimpte, terwijl Wim Kan, die daarin een meester is, tot ridder geslagen werd. In een andere televisie-uitzending heb ben buitenlandse persvertegenwoordi gers bun Nederlandse collega's laten weten dat zij iets meer van Wim Kan zouden moeten hebben en niet zo boor devol respect voor de overheid en haar dienaren moesten zijn als thans het ge val is, omdat dit in een democratisch land niet past. Dr. J. A. H. J. S. Bruin Slot heeft op een vergadering van de Anti-Revolu tionaire Partij echter een geheel ander geluid laten horen en hij gaf als zijn mening dat „het goddelijk ambt van overheid anders moet worden gezien dan tegenwoordig steeds meer gebrui kelijk is". De heer Bruin Slot heeft er bezwaar tegen dat er steeds meer mensen de overheid als gelijkwaardige onderhan delingspartners beschouwen en hij ver wijt Wim Kan gebrek aan respect bij de manier waarop hij soms met de minister-president rondspringt. Daar zit waarschijnlijk wel iets in, maar miljoenen hebben enthousiast meegezongen „Lijmen Jan, lijmen Jan, lijmen met z'n allen" en vier maanden later was Wim Kan ridder in de Orde van Oranje Nassau. Ondanks zijn ge brek aan respect. Over dat respect zou trouwens nog wel het een en ander te zeggen zijn. President Kennedy, misschien de mach tigste man ter wereld, is doodgewoon „Mister President" en meneer Rooi vink is Zijne Excellentie Staatssecretaris Roolvink. Wordt het geen tijd te breken met die onnodige mondvol En is het niet raadzaam „het goddelijk ambt" te reserveren voor H.M. de Ko ningin KANTMAN. km, waaraan 200 rijders uit Nederland, België, Frankrijk en Duitsland deel nemen. Op 7 september begint de rit Parijs- Brest-Parijs, een afstand van 1200 km. en het is niet uitgesloten dat zich voor deze monsterrit eveneens leden van Tempo opgeven. De collecte voor het Rode Kruis heeft in onze gemeente 4100,81 opgebracht. Hiervan is 669,83 in Soesterberg ge collecteerd. Het bestuur van het Roode JCruis dankt de collectrices en allen die aan de voorbereiding van de inzameling hebben meegewerkt, maar in het bij zonder de geefsters en de gevers. Zij die niet thuis waren tijdens de col lecteperiode kunnen alsnog hun bij drage gireren op nr 335580 ten name van de campagneleider, de heer J. H. Raven te Soest. DRANKWET. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat op 10 juni 1961 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van L.A.M. van der Linden van beroep kantoorbediende, wonende te Soest, om een slijtvergun- ning in de benedenlokaliteit van het perceel, plaatselijk gemerkt nr. 49 en gelegen aan de Soesterbergsestraat al daar. Binnen twee weken na de dagtekening dezer bekendmaking kan ieder tegen 't verlenen van deze vergunning schrif telijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Soest, 16 juni 1961. UITBREIDINGSPLAN. De burgemeester van Soestgelet op artikel 37 van de Woningwetbrengt ter algemene kennis dat vanaf 17 juni 1961, ter gemeentesecretarie gedurende vier weken voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp uitbreidingsplan, re gelende de bestemming van gronden gelegen nabij Colenso Gedurende de termijn van 4 weken kunnen belanghebbenden bij de ge meenteraad bezwaren indienen. Soest, 16 juni 1961. Het is met de vijfdaagse werkweek nog een vreemd gedoe. Afgezien van het feit dat ze nog niet algemeen is ingevoerd, verwekt ze toch al zoveel problemen ten aanzien van produktie en personeelsbezetting, dat allerwegen de moeilijkheden er door toenemen. Daar is natuurlijk in de eerste plaats het probleem waarmede nu de instel lingen en bedrijven komen te zitten, die nog niet tot invoering van de vrije zaterdag konden overgaan. Er is misschien wel wat te weinig stilgestaan bij het feit, dat het niet al leen het op winstmaken gerichte be drijven zijn waarbij werknemers in dienst zijn, doch dat dit ook omvat in stellingen zoals ziekenhuizen, kinderte huizen, gestichten e.d. Was het voor dezen toch al moeilijk om voldoende personeel aan te trekken, omdat de onregelmatige diensttijden voor velen niet aantrekkelijk zijn, de invoering van de vrije zaterdag doet dit pro bleem nog groeien. Ziekenhuisbedden blijven leeg staan, niet bij gebrek aan patiënten, integen deel, maar omdat de verpleegster erbij ontbreekt. Zo worstelen ook andere in richtingen met de verzorging van de aan hen toevertrouwde bewoners. Geen vakbond, van werknemers noch van werkgevers, heeft hierop gewezen bij de roep om invoering van de vijfdaagse werkweek of trekt er zich nu iets van aan. Toch kan de situatie zo niet blijven. Het belang van de volksgezondheid vereist dat er raad geschaft wordt voor de personeelsbezetting in ziekenhuizen en andere inrichtingen. Met het invoe ren van wat meisjes uit andere landen komen we er niet, evenmin als met de gewaardeerde hulp van wat vrouwe lijke vrijwilligers. Wil er een definitieve verbetering be reikt worden, dan zullen de arbeids voorwaarden voor verpleegsters en verzorgsters belangrijk moeten worden verbeterd. En het is vrijwel niet anders te doen dan door verbetering van de huisvesting voor het personeel in de inrichtingen en verhoging van de sala rissen. Dus maatregelen, die de lasten sterk zullen verhogen. Het wordt langzamerhand steeds duide lijker, dat de invoering van de vijfdaag se werkweek toch over de gehele linie tot een verhoging van kosten zal lei den. Behalve dat er in de metaalnij verheid, altijd een van de voorlopers, reeds nu weer onderhandelingen gaande zijn over loonsverhoging, gaan de met orders overvulde bedrijven er toe over om meer in overwerk, dus tegen ver hoogde vergoeding, te laten verrichten. Het is nu reeds zo, dat bedrijven hun werknemers vragen of zij de zaterdag morgen toch willen komen, vrijwillig, en dan tegen het loon voor overwerk hun arbeid willen verrichten. Het is natuurlijk niet tegen te houden, dat dit uiteindelijk in verhoogde kos ten van het produkt tot uitdrukking komt. Vele werknemers aanvaarden die mogelijkheid van meer inkomsten graag. De meesten weten toch nog niet goed raad met die vrije ochtend en in ieder geval zijn extra verdiensten welkomer. Zo raken we langzamerhand dan toch in de door de regering niet gewilde lijn van loonsverhogingen en verhoging van de prijzen, die het gevaar van in flatie oproept. De productiviteitsstij- ging, die slechts in enkele branches tot merkbare uitdrukking komt, nivel leert niet de kosten van als overwerk betaalde uren, die dreigen steeds meer in gebruik te komen. Het belang van het geheel der Nederlandse economie dreigt steeds meer in het gedrang te komen, ondanks de krampachtige po gingen der regering om dit algeméén belang te doen prevaleren. De lijn zal nog strakker worden ge trokken door de noodzakelijk geachte huurverhogingen, die wel weer gepaard zullen gaan met algemene looncompen- satie (behalve voor de te vergeten groepen). Ook hierdoor kunnen de ex portmogelijkheden voor ons land weer kleiner worden. Neen, we kunnen de invoering van de vijfdaagse werk week zeker niet zien als een eerlijk verdiende sociale verworvenheid. Ze is nog helemaal niet verdiend, ze schept in vele takken uiterst moeilijke pro blemen en kost ons, in het algemeen gesproken, handen vol geld. Zaterdag 24 juni komt Pipo de Clown in het openluchttheater op verzoek van de directie van de Soester Cou rant. Pipo zal optreden voor de kinde ren van de abonné's, maar dat wil he lemaal niet zeggen dat andere kinderen onwelkom zijn. Ook zij kunnen 0,50 een kaart halen voor deze voorstelling bij het bureau van ons blad, Van Wee- destraat 29A. Iedereen is welkom. De kaartverkoop begint morgenochtend, zaterdag 17 juni 1961, van 8.30 tot 12 uur. Gedurende de dagen der vol gende week (ma., di., wo., do. en vr.) heeft kaartverkoop plaats 's namiddags van half vier tot half zes en op de dag der voorstelling, zaterdag 24 juni, 's morgens van 8.30 tot 12 uur. Gezien het grote aantal kinderen dat met koninginnedag teleurgesteld moest worden, daar het theater tot de laat ste plaats bezet was, raden wij ieder een aan niet te wachten met de aan koop van kaarten tot de laatste dag. Pipo, die als clown natuurlijk in een cirkus thuis hoort, is zo dom geweest De raad der gemeente Soest is in open bare vergadering bijeengeroepen tegen woensdag, 21 juni 1961, om 19.15 uur, ten gemeentehuize, ter behandeling van de navolgende agenda 1. Notulen vergaderingen 15 lebruari en 15 maart 1961. 2. Ingekomen stukken. a. Schrijven d.d. 12 mei 1961 van de directeur van gemeentewerken alhier, inzake de bouwtijd van de 72 en 24 flatwoningen op de Eng met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. b. Besluit van de staatssecretaris van defensie d.d. 8 juni 1961, nr. 260.023 F inzake de aanwijzing van het vliegveld Soesterberg. 3. Voorstel tot een geringe salarisver hoging voor het gemeentepersoneel (verdeling zgn. „franje"). 4. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan mevr. J. de Ruiter-Kraai- kamp, onderwijzeres aan de openbare school voor g.l.o. in de Kerkebuurt. 5. Voorstel tot het weigeren van ont- zijn diensten aan een professor aan te bieden en met de huisknecht van deze professor zorgt hij ervoor dat de zaak in huis zo goed mogelijk marcheert. Dat is eigenlijk helemaal geen werk voor onze clown. Het wordt allemaal heel spannend als een uitvinding, die de professor ge daan heeft, gestolen wordt en natuurlijk moet die uitvinding terugkomen. En Pipo moet weer naar het cirkus, want daar hoort hij thuis. Hij gaat flink aan het oefenen voor zijn optreden in het cirkus, de professor doet mee, en een waterballet besluit dit optreden in Soest van Pipo de Clown. Mocht de voorstelling bij onverhoopt slecht weer niet doorgaan, dan wordt dit op zaterdag 24 juni via de radio, na de uitzending van de Nieuwsdienst van 13 uur bekend gemaakt. De voorstelling zal dan naar een der volgende zaterdagen verschoven wor den, terwijl de kaarten hiervoor dan natuurlijk geldig blijven. heffing van de verbodsbepaling opge nomen in de Hinderwetsverordening aan de Benzine en Petroleum Handel- mij. N.V., Frederiksplein 42, Amster dam, voor het oprichten van een ben zinepomp installatie aan het Dorpsplein te Soesterberg. 6. Voorstel tot het verlenen van ont heffing van de verbodsbepaling opge nomen in de Hinderwetverordening aan Shell Nederland N.V. te 's Graven- hage voor het uitbreiden van een su- per-benzine-installatie aan de Postweg 23 te Soesterberg. 7. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een aanvullend krediet voor de bouw van een 2e R.K. school voor g.l.o. te Soest-Zuid. 8. Voorstel inzake de invoering van de vijfdaagse werkweek voor het perso neel dezer gemeente. 9. Voorstel tot wijziging van het al gemeen Ambtenarenreglement en de Bezoldigingsverordening 1960. 11. Voorstel tot onbewoonbaarverkla- ring van de woning Korte Brinkweg 63. 12. Voorstel tot aankoop van grond voor

Soester Courant | 1961 | | pagina 1