'WL D m ÏERNIEÖKflAG MN HET NATUURBAD. 9 w SOEST Visserijfilms voor de Stichting Huishoudelijke en gezinsvoorlichting. r- Tempo succes. S.E.C.-hoiikbal. B.D.C. verloor. HET OOG GERICHT OP EEN BABY. Kermistent Rdzie. Orgelconcert niet blokfiuatspel. OFFICIËLE MEDEDELINGEN. DINSDAG 21 JUNI 1961. 40e JAARGANG No. 46. SOESTER OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2,10 - per post 2,25 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126156 Het is naturlijk vefboden een hek te openen waarop een bordje staat dat aan iedereen die lezen kan duidelijk maakt dat de toegang tot het terrein dat achter dit hek ligt verboden is, maar een fotograaf en een verslagge ver die op pad zijn voor een plaatje van en een praatje over het Soester Natuurbad kunnen natuurlijk ineens niet lezen als ze voor zo'n bordje ko men en zaterdagmiddag liepen deze wetsovertreders dan ook rustig over het terrein van het miljoenen werk dat op 15 juli klaar zou zijn. Iedereen weet allang dat het .werk over vier weken beslist niet klaar is en over vier maanden waarschijnlijk ook nog niet, maar dat is dan niet belang rijk meer, want pas tegen mei 1962 zullen zwemlustigen nieuwsgierig zijn naar de stand van zaken. Toch schiet het werk goed op en de mannen van de firma A. A. van Breu- kelen zijn al zover dat goed te zien is wat er komt. Het diepe springbassin, waarnaast straks de toren van vijf me ter' zal komen, is een enorm gat met dik beton eromheen en straks zal dit gat gevuld worden met water dat een oppervlakte van 325 m2 heeft Niet veel om te zwemmen, maar deze spring- kuil mag alleen maar gebruikt worden om er moedig in te duiken en dan snel naar de kant te zwemmen om te voor komen dat een volgende duiker voor geving. Tellingen hebben uitgewezen dat meer dan de helft van de bezoekers van buiten Soest kwamen. Zij zullen in 1962 met de Soester zwemlustigen kunnen profiteren van het vernieuwde bad dat iets heel bijzonders wordt. men worden. Bij de springkuil komt niet alleen een toren van vijf meter, maar ook voor de minder moedige zijn er springplanken van 1 en 3 meter. De betegeling rondom de bassins wordt in kleuren uitgevoerd en brede bloem- borders zullen de bassins van elkaar scheiden. Het water uit alle bassins wordt re gelmatig rondgepompt via een water zuiveringsinstallatie. Het water zal hierdoor steeds volkomen helder en bacterie vrij zijn. In het kleedgebouw worden 128 kleed cabines ondergebracht volgens sluisjes systeem en 12 kleedcabines zijn af sluitbaar met deuren. De helft van deze cabines is beschikbaar voor dames Het voorlichtingsbureau voor de voe ding, afdeling Vis, uit IJmuiden ver zorgde gisteren in Soestdijk 3 bijeen komsten. Des morgens voor leerlingen van de huishoudschool, des middags voor de bejaardensocieteit en des avonds voor de stichting huish. en gezinsvoorlich ting, tesamen ruim 250 personen. Na het openingswoord van de voorzit ter, mevr. Knol, waarin zij de heren Van der Veer en Van de Leden van de afdeling Vis, IJmuiderj, hartelijk wel kom heette, werden eerst die films ver toond die een indruk gaven van de vis serij, welk bedrijf ver buiten onze ge zichtskring wordt uitgeoefend, vaak onder zeer moeilijke omstandigheden. Men zag de haringvloot zee kiezen en hoe het haringvangen in zijn werk gaat. Ook de verwerking aan boord, o.a. het z.g. haringkaken, werd getoond. Is er één van de bemanningsleden ge wond of ziek, dan wordt het hospitaal- kerkschip „De Hoop" opgeroepen. Dit schip is bij iedere visser bekend. Het is niet alleen hospitaalschip, doch ook kerkschip. Dokter, verplegers en domi nee zijn altijd aan boord. Op gezette tijden houdt de dominee aan boord een kerkdienst, die ook door de radio 2 gemeenschappelijke kleed- gemeen- voor jon en de andere helft voor heren. Verder I wordt uitgezonden. Geen zeeman zou dit schip op zee willen missen. Het ligt meestal temidden van de vis sende schepen en het geeft iedere vis ser het veilige gevoel, dat het er is als het eens nodig mocht zijn. Verder zag men de bereiding van ver schillende soorten vis en menige huis vrouw kon van deze film nog wat leren. Een waardig slot was de film „En de zee was niet meer". Deze film speelt rondom de Zuiderzee en is van Bert Haanstra, waarbij de prachtige folklo re van deze mooie Zuiderzeedorpen tot uiting kwam. zijn er ruimte voor meisjes, 2 schappelijke kleedruimten gens, 8 toiletten voor dames, 8 toi letten voor heren, 5 douches voor da mes, 5 douches voor heren en in het kleedlokaal zijn tevens ruimten voor kantoor en personeel ondergebracht. De garderobe heeft een opbergcapaciteit van 5400 kleerhaken. Er zal geen zand rond de bassiils ko men, maar ruime gazons, die voor de kinderen uitnemende speelweiden zul len zijn. Deze zonneweide krijgt een oppervlakte van 24000 m2. Zij kan vanaf de tegelperrons, welk rond de bassins ZWEMBAD RENVOOI 1 KASSA 2 FILTERKELDER 3 KLEEDGEBOUW 4 INSTRUCTIEBASSIN 3 KlEUTERBAD 6 SPRINGBASSIN 7 OIEPBASSIN 6 MIDDEL-ONDIEP BASSIN 9 BADMEESTERRUIMTE ■O RESTAURANT 11 KIOSKEN 12 VOLLE'JBALVELDEN 13 WAADGOTEN 14 DIENSTWONING - 25 METER NEDERLANDSCHE HEIDEMAATSCHAPPIJ twee schedelbasisfracturen zorgt. Het wedstrijdbassin zal van interna tionale allure zijn. Duizend meter wa teroppervlakte en een lengte van 50 meter, zodat iedereen, die zich geroepen voelt een wereldrecord te verbeteren, in Soest terecht kan. Een middeldiep bassin, twee ondiepe bassins, een kleuterbad en een instruc- tiebad zorgen met de springkuil en het wedstrijdbassin voor een kleine 4000 vierkante meter wateroppervlak en de totale waterhoeveelheid zal 5500 ku bieke meter zijn. De beide ondiepe bassins en het mid- deldiepe bassin vormen samen één groot bassin. Rondom de bassins komen te-1 gelperrons van 3 meter breedte. Langs één zijde van het wedstrijdbassin zal1 in het talud een vaste tribune opgeno- liggen, alleen via waadgoten bereikt ■worden. Op deze zonneweide komen twee con sumptiekiosken, twee volleybalvelden, speeltuintoestellen, tafeltennistafels enz. De besproeiing zal door een berege- ningssysteem plaats vinden. Restaurant en terrassen worden onge- wijzig gehandhaafd. Het voormalige bad behoorde tot de grootste natuurbaden van ons land, het vernieuwde bad zal het grootste met waterzuiveringsinstallatie worden. Voor een gemeente met 30.000 inwoners is dit iets heel bijzonders, maar men houdt er rekening mee dat niet alleen Soester in gezetenen van dit bad profiteren, maar ook de inwoners van Utrecht, Hilver sum, Baarn, Amersfoort, Zeist, Amster dam en vele kleine plaatsen uit de om- Een machtige film, die getuigde van Hollands glorie. Tot slot dankte mevr. Knol met warme bewoordingen voor het mooie wat de afd. Vis uit IJmuiden op deze dag aan de Soester inwoners, aan oud en jong, in het nieuwe gebouw van de voor lichting gebracht had. BIGGEN- EN EIERMARKT. Op de eiermarkt werden vrijdag j.1. aangevoerd175 stuks big gen in prijzen van 58,tot 74, en 10 drachtige zeugen van 380,tot 550,—. Qp de elremarkt werden aangevoerd 235.000 stuks. Hoendereieren van 12.75 tot 13,50. Middenprijs 13,10. Prijs per kg 2,15. Aan de ronde van Midden-Nederland voor touristen hebben 14 Tempo-rij ders deelgenomen. Gistermorgen gin gen zij van Nieuwerhoek weg om zich in Utrecht te scharen bij de 54 deel nemers, die de 185 km van deze ron de voor touristen reden. De heer F. V. ten Haaf (81) was weer de oudste deel nemer. Er werd gereden over Bunnik, Wijk bij Duurstede, Jutphaas, Harme ien, Vinkeveen, Maartensdijk, Den Dol- der, Zeist en Wijk bij Duurstede naar de finish in Utrecht, waar Tempo de groepsprijs in ontvangst kon nemen. De uitslag was 1 Tempo, 14 rijders 2. De Volharding 11; 3. Olympia 8. De S.E.C.-honkballers lijden meestal zware nederlagen, maar zondag is te gen Elinkwijk zo goed gespeeld dat het een eervolle 9-13-nederlaag voor de Soester honkballers werd. In de eer ste inning liep S.E.C. een achterstand op en in de derde inning werd het door enige veldfouten van S.E.C. 6-0 voor Elinkwijk. S.E.C. had last van de merkwaardige werpstijl van de Elink- wijker Lichtendahl, waarop moeilijk te slaan was. In de vijfde inning was het al 8-0, maar nu kwam S.E.C. in actie. Honkslagen van Lotze, Blok, Weering en v. d. Gaast leverden 4 punten op. In de laatste inning bezorgde nieuwe veldfouten van S.E.C. de ploeg van Elinkwijk enige punten, maar S.E.C. wist ook 5 punten te bemachtigen. Blok kwam in de laatste inning tot een homerun. Hij was met v. d. Gaast en achtervanger Pan de uitblinker in de S.E.C.-ploeg. Het scoreverloop van S.E.C. 0 0 0 0 0 13 5. Elinkwijk 1050200 5. Werper Blok kwam tot zes maal drie slag, acht maal drie wijd en hij kreeg twee honkslagen tegen. Voor werper Lichtendahl van Elinkwijk was het dertien maal drie slag, vijf maal vier wijd en zeven honkslagen tegen. Alle teams van B.D.C.-handbal zijn uitgespeeld. Zondag won het eerste junioresteam de laatste competitiewed strijd maar het eerste team van de da mes was minder gelukkig tegen B.S.V. uit Blaricum in de wedstrijd welke voor de halve finale van het kampioenschap van Utrecht gespeeld werd. Nel Brons ontbrak en Tonïa Berghuis debuteer de in het B.D.C.-doel. Zij heeft goed haar best gedaan, maar deze eerste wedstrijd was te zwaar omdat er zoveel van de uitslag afhing en het is heel begrijpelijk dat zij vijfmaal gepasseerd werd. Aanvankelijk ging het redelijk goed met B.D.C. al had B.S.V. al gauw een geleidde 2-0-voorsprong. Truus Roest bracht de stand op 2-1 en Ria Roest maakte ge lijk. Nog voor rust bracht B.S.V. de stand op 3-2. bekwame wijze, zodat de aanwezigen In de tweede helft waren de meisjes een avond van bijzondere betekenis uit Blaricum sterker en vrij gemak- j geboden werd. kelijk konden zij de stand opvoeren Honderdduizenden hebben vorige week met vertederde blikken gekeken naar de Oostenrijkse baby Adèle, 1 jaar oud, die op het telvisiescherm te zien was. Ook kon men kennis maken met haar pleegouders, de heer en mevr. De Leeuw uit Oegstgeest en twee pleeg- zusjes, die zich allen zeer enthousiast toonden over het verblijf van de kleine Adèle in hun gezin en zeer bezorgd over de boze plannen van het ministe rie van justitie. Het zag er aanvankelijk naar uit dat minister Beerman van plan was dit kleine kind naar Oostenrijk terug te sturen. Gelukkig is hij van dit plan te ruggekomen omdat hem duidelijk ge maakt werd dat Adèle in Oostenrijk alleen maar terecht zou kunnen in een weeshuis, en dat is nu niet bepaald de aangenaamste verblijfplaats voor een baby. Iedereen vond het prettig dat de kran ten zaterdag konden melden dat Adèle voorlopig kon blijven omdat haar ver blijfsvergunning verlengd is. Voorlopig voor een maand, maar het was ten minste iets. Nagenoeg iedereen zal het onprettig ge vonden hebben dat de minister gedu rende het weekeind een ander besluit genomen heeft. Hij zal de verblijfsver gunning definitief maken als het kind in een ander gezin ondergebracht wordt. Reeds tijdens de televisie-uitzending was te merken dat de heer De Leeuw een tiental jaren geleden iets gedaan heeft wat de minister niet zint. Blijkbaar is hij echter een moedig man, want hij gaat rustig door met zijn strijd om het behoud van het kind, ondanks het feit dat iedereen te horen krijgt dat hij om de een of andere reden niet 18-karaats is. Hij wil dit kind houden omdat hij dit adopteerde voor zijn gezin. Als de heer De Leeuw inderdaad iets uitgehaald heeft, dan zal de justitie zich hierin heus wel gemengd hebben als dit nodig geweest is. Het is echter on nodig dat de rechter zich ten tweede male met deze affaire bemoeit, als er sprake is van een affaire, door het ge zin De Leeuw baby Adèle af te nemen. Graag wat meer aandacht voor psycho paten en wat minder voor baby's, die het heel wat slechter kunnen treffen dan bij de leden van het gezin De Leeuw te Ooegstgeest. KANTMAN. wezigen dat de bekende zanger David Hollestelle het vokale deel voor zijn rekening nam, want zang van Holle- stelle stond niet op het programma. De cantor-organist Maarten Kooy be niet alleen de fluitiste op uitstekende wijze, maar hij speelde ook enkele soli van Bach en Pachelbel en deed dit op de van hem bekende tot 5-3. Door deze overwinning werd B.D.C. uitgeschakeld. Jongeman J. M. Twee vakantiegangers, die in de jeugd herberg logeerden, stonden met een kapotte brommer in 'de Bosstraat. Twee had veel plezier op Soesters kwamen op een motor langs de kermis, maar de pret was over toen de twee pechvogels en een Soester lum- hij met een voet klem raakte tussen mej ga;j een vakantieganger een stomp, een schuitje van de draaimolen en deDat werd knokken, maar toen de politie omheining. De voet werd vrij ernstig kwam was de strijd al beslecht, gewond en de wonden moesten ge hecht worden. Velen die zelf een instrument bespelen kozen de blokfluit en onder hen zijn heel veel kinderen, die het niet onver dienstelijk doen. Als zij aanwezig wa ren bij het concert dat Maarten Kooy (orgel) en Nelly Brandenburg (blok fluit) in de Oude Kerk gaven, dan zul len zij echter begrepen hebben dat zij nog heel veel zullen moeten oefe nen als zij willen spelen zoals Nelly Brandenburg dit doet. Er werd gespeeld op sopraan- en alt fluit en op beide instrumenten toonde mej. Brandenburg zich een virtuoze. Zij speelde een fluitsonate van Handel op de altfluit en een Partita van Tele- mann was als gecomponeerd voor de sopraan-blokfluit. Van Felicitas Kuckchuk werd de sona te over het koraal „Allein zu Dir, Herr Jezu Christ" gespeeld en het was een aangename verrassing voor de aan- BEKENDMAKING. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat zij voornemens zijn om aan K. Las van Bennekom en H. W. van Asch op hun daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet vergunning te verlenen voor het bou wen van 7 woningen en bijgebouw tjes op het perceel, gelegen aan de Acacialaan kadastraal bekend gemeen te Soest, sectie D, nummers 2419, 2420, 2421 en 2422, zulks in afwijking van het uitbreidingsplan Soest-Zuid. In verband daarmede stellen zij belang hebbenden in de gelegenheid om bin nen een termijn van één week na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouw- aanvrage betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 20 juni 1961.

Soester Courant | 1961 | | pagina 1