SOESTER COURANT KINDERVOORSTELLING ZATERDAG 24 JUNI, FACTURSSTE. 1/iaak in de vakantietijd W. N. NIEUWENHUIS GIREREN VAN ABONNEMENTSGELD. De duiven vlogen Aanrijdingen. (Jbjifiin me*en zonc^er z$n JJUWfl p1GMA.DERM Poly norm-K.Ps5. Invoering 5-daagse werkweek P.T.T. Dalco won. Chauffeurscompetitie van Renault. Zelfbedieningsperikelen. Auto in brand. Aanrijding. OPENLUCHTTHEATER, Kaartverkoop aan het bu reau van de Soester Cou rant, Van Weedestr. 29A, Wasmachine en Centrifuge Abonné's, die het abonnements geld voor het 3e kwartaal van ons blad 2.10 voor Soest en Soesterberg en 2.25 voor an dere gemeenten) wensen te gire ren, verzoeken wij beleefd dit thans te doen. Bij overschrijving na 1 juli kun nen wij niet voorkomen, dat een kwitantie wordt aangeboden, daar de abonnementskwitanties dan in handen zijn van de incasseerders. Administratie SOESTER COURANT. De Soester duiven vlogen zondag 314 km vanaf Tergnier. Van De Zwaluw waren 238 duiven in concours. Ze wer den om 6 uur met westenwind gelost. De eerste duif kwam om 9.18.11 aan, de snelheid was 1582,90 meter per minuut. De laatste prijswinnende duif arriveerde om 9.38.54. Uitslag H. Gorissen 1 19 44. G. Rijksen 2 5 11 15 24 29 37 40 42 47. C. van Soest 3 17. A. J. van Dorrestein 4 35 41. J. Ottens 6 9 46. C. Dijkman 7 35. mevr. G. Brink-Zimmerman 8 21 26. J. v. d. Brakel 10 20. G. M. Duiser 12. P. Duijst 13. A. Hilhorst 14. J. Rauch 16. Th. Wigtman 18. B. Roest 22 23 38. J. de Koning 25. V. Reijerse 27. J. v. d Belt 28 30. A. Leijssen 31 45. J. van Ginkel 32. C. v. d. Lugt 34. H. Woudstra 36. J. van Herwaarden 39. C. Visser 43. E. de Goede 48. De Vriendschap vloog met 147 vanaf Tergnier. Aankomst eerste duif 9.37.03. Snelheid 1517.83 meter per minuut. Aankomst laatste prijswinnende duif 9.48.43. UitslagW. Nieuwenhuis 1 3 20 27 28 32 35. W. Altenaar 2 4 18. H. Verkerk 5 26. Z.K.H. Prins Bernhard 6 8 15 16 19. j. A. B. van Klooster 7 9 24 33. J- G. Kamerbeek 10. C. Jak 11 13 17 29. D. J. Bos 12. E. Veerman 14. W. Roest 21. G. Sukel 22 23. E. C. van Daatselaar 25. M. Staal 30 31. A. Beijer 34. M. Muis .36. J. Wijnands 37. Doordat drie auto's in botsing kwamen op de wallekant van de Kalkmarkt te Amsterdam reed er een te water en twee andere, een volkswagen en een zwaarbeladen vrachtwagen, bleven op de voorassen hangen. voor beschikbaar gesteld wordt, om alle deelnemers een gelijke kans te De bezemwagen van de Ronde van B J Nederland raakte uit de koers en kwam e" op de Birkstraat terecht. Bestuurder li? -i Engeland ke me i deze chauffeurscompetitie reeds en. het R. v. R. keek naar bordjes van straat-1. is bijzonder prijzenswaardig dat de namen en toen hij blijkbaar gevonden,^ QQk B deze com_ had wat hij zocht, ging hij plotseling .g zien dat chauffeur zijn iets °P st\an- I anders is dan alleen maar achter het A. V. uit Zevenhoven reed m een |er- sonenauto achter hem en botste op deMisschien kunnen eni Soester in bezemwagen. De schade was met nen „aten 2ien van het chauffeursvak zftveel weten dat zij vet- S. uit Hilversum stond met te prijzen winnen. rin, Migraine. Populair wetenschappelijk Aisberg, Zo werkt de radio. Berendsen, Het Nederlands interieur. Berendsen, en Christopher en Wolff, Erfenis der eeuwen. (3 dln.) Van Egeraat, Op reis in Nederland. Hana, Klokken. Kahn, Het leven van de mens. (2 dln.) Maliepaard en Vos, Dieren sterven uit en Pioniers van het nieu we Azië. Read, Moderne schilder kunst. Smit Sibinga, De geschie denis van het leven op aarde. Tjong Tjioe en Verwaal, Oosterse bloemsier- kunst. Nieuwe aanwinsten Soest-Zuid. Romans. Nederlands Corsari, Char les en Charlotte. Botjé, Het seizoen is voorbij. Lichtenberg, Het paradijs voor ogen. De Munck, Rebecca Val- den huisarts. Visser-Roosendaal, Omnibus. Duits Böll, Billard um Halbzehn. Coubier, Der falsche Zar. Gaiser, Gib acht in Domokosch. Kirst, Glück lasst sich nicht kaufen. Engels Dickens, The angel in the cor ner. Howard, The sea change. Sbute The rainbow and the rose. Frans Chazot, Sophie Ripaille. Populair wetenschappelijk Buhler, Practische kinderpsychologie. Jani- ra, Kleine grote zwarte man. Mel- chior, 2000 jaar wonen. Sargant, De worsteling om de menselijke geest. Schouten, Mensen en atomen. Van 't Veer, Nieuw Guinea tegen wil en dank. groot. H. M. zijn scooter te wachten voor de over weg in Soestduinen. De bomen gingen open, maar vóór S. kon wegrijden werd hij door een auto, die achter hem stond, krachtig naar voren geduwd, zo dat hij tegen een auto botste die voor hem stond te wachten. Onderzoek wees uit dat in de auto ach ter hem een Amerikaanse dame zat. K.P.S. heeft gisteravond in Spaken burg een bijzonder zware wedstrijd ge speeld tegen de koploper van de afde ling, Polynorm, het elftal dat nog on geslagen is omdat er jonge spelers van de verenigingen Spakenburg en IJssel- meervogels in spelen. K.P.S. heeft goed gespeeld, maar alle aanvallen van de paleisvoetballers lie pen op niets uit omdat de Polynorm- keeper in uitstekende vorm was. De nieuwe spil van K.P.S. - Bergsma - maakte een uitstekende debuut en het was jammer dat juist hij de hand had in het eerste doelpunt van Polynorm. Hij treuzelde wat met wegwerken, keeper Leo Koedam kwam uit zijn doel, maar de middenvoor van Polynorm was sneller en de club uit Spakenburg leidde met 1-0. K.P.S. viel nu fel aan en vele schoten werden gelost door middenvoor Hes sels en linksbuiten Konings. De Poly- norm-keeper liet zich echter niet pas- seren. Vijf minuten voor rust scoorde K.P.S. uit een vrije trap, maar het doelpunt werd afgekeurd omdat de bal direct ingeschoten was, terwijl het om een indirecte vrije schop ging. In de tweede helft kwam Polynorm direct fel opzetten. Bij een scrimmage voor het doel van K.P.S. kwam de bal voor de voeten van een Polynorm-spe- ler die gemakkelijk 'kon scoren omdat Koedam zijn doel uit was. In de laatste minuut kreeg K.P.S. de kans een tegen-doelpunt te scoren, maar Konings benutte een toegekende strafschop niet. Hij schoot wel bijzon der hard, maar recht tegen de keeper aan. Deze sloeg de bal het veld in en het bleef 2-0 voor Polynorm. De invoering van de 5-daagse werk week zal weinig invloed hebben op de dienstverlening door de telefoondienst. Telefoonverkeer blijft op zaterdag on beperkt mogelijk voor telefoonabon nees en gebruikers van straatcellen. Wel zal de gelegenheid tot het voeren van telefoongesprekken op postinrich- tingen in het algemeen verminderen, doordat de openstellingstijden van deze inrichtingen veelal worden bekort. De administratieve burelen van het telefoondistrict te Utrecht zijn, te be ginnen op 1 juli a.s., op zaterdag ge sloten, zodat telefoon- en draadomroep aangelegenheden als verzoeken om aanleg of wijziging van een installatie, berichten van opzegging alsmede be richten of inlichtingen omtrent beta lingen niet kunnen worden behandeld. Tenslotte zal de service van de sto ringsdienst op zaterdagen beperkt blij ven tot z.g. spoedgevallen zoals dit thans al op zaterdagmiddag en zondag middag het geval is. DALCO heeft in Achteveld een 3-0- overwinning op RODA behaald en de ze overwinning was verdiend. Na de aftrap ging DALCO direct tot de aanval over. Enkele scoringskansen werden echter niet benut, want Terp- ter nem een *tra schoot naast en Vlag schoot over. Haar voet was van het koppehngspe-DALCQ speeldg dg RODA_achterhoede daal gegleden en aar oor herhaaldelijk uit positie, maar het goe- verwachts naar voren geschoten. De RODA_keeper voor scooter werd erns ïg esc a ïg kwam menig doelpunt. Toch kon een G. J. v. d. B. uit Hilversum kwam goai niet uitblijven en na 25 minuten van Amersfoort. Hij reed met zijn scoorde Cor Haage uit een voorzet van brommer op het rijwielpad van de Hilhorst (1-0). Steenhoffstraat en merkte niet dat men bezig was met werkzaamheden aan een hek. Hij botste tegen het hek en zijn brommer werd zo ernstig be schadigd dat hij niet verder kon. Om de schade te beperken vroeg hij onder dak bij het politiebureau, hetgeen hem niet geweigerd werd. L. reed op de Gallenkamp Pelsweg met zijn auto de hekken van twee hui zen in elkaar. Eerst botste hij tegen het hek van perceel nummer 25 en ver volgens te pen het hek van perceel num mer 27. Bijna iedereen die een rijbewijs heeft verbeeldt zich chauffeur te zijn en om te bewijzen dat dit niet het geval is en dat er bij goed chauffeursschap heel wat vakmanschap komt kijken heeft Renault Nederland N.V. in samenwer king met de organisatie Eigen Ver voer en het N.O.B.-wegtransport een landelijke chauffeurscompetitie geor ganiseerd. De Renault stelt hiervoor materiaal en middelen beschikbaar. In Leeuwarden Groningen, Zwolle, En schede, Arnhem, Maastricht, Eindhoven, Breda en Rotterdam hebben chauffeurs als individuelen of in groepen reeds gestreden om de eerste plaats die hun recht geeft deel te nemen aan de lan delijke finale welke kort na 1 juli in Amsterdam gehouden zal worden. Donderdag en vrijdag is Utrecht aan de beurt en enige Soester chauffeurs moeten het bij de individuelen opnemen tegen concurrenten uit Nijkerk, Zeist, Scherpenzeel, Utrecht, Eemnes, Die ren, Blaricum, Amersfoort, Laren en Buuren. Soest wordt vertegenwoor digd door de heren C. Tak, H. v. Oest en J. Groart. Bereikt één van hen de eerste plaats, dan biedt de finale in Amsterdam de kans 1500, te win nen. De wedstrijden beginnen donder dagmiddag om 2 uur op de Croeselaan. Een ploeg van de Soester Brandweer, onder leiding van de heer J. Groart en de Soester chauffeurs J. van Hunen, J. van Rouwendaal, T. Jansen en S. de Zoete van de firma v. d. Krol uit Maar tensdijk komen uit in de bedrijfsploe- genwedstrijd, met de wetenschap dat de eerste prijs in de Amsterdamse fina le een Renault-Estafette-bestelauto is plus viermaal 1500,dus voor iedere deelnemer U/a mille. Individuelen moeten niet alleen laten zien dat zij keien in laden en lossen zijn, maar ook trachten bij de zuinig- heidsproef met een kwart liter benzine zo ver mogelijk te komen. De bedrijfs- ploegen moeten laden, overladen en lossen en deelnemen aan een behendig heidswedstrijd. Alle deelnemers mo gen slechts gebruik maken van een Renault-Estafette-bestelwagen, die hier- RODA, die nog geen overwinning in de zomeravondcompetitie behaald heeft, was erop gebrand DALCO een neder laag toe te brengen. Gevaarlijke aan vallen van de gastheren konden echter tot corner gewerkt worden en het DALCO-doel ontsnapte menigmaal aan een doelpunt. De DALCO-achterhoede kreeg het bijzonder moeilijk en doel man Van Kanten bracht met enige safes fraai redding. Uit een verre uittrap van de DALCO-doelman maakte Cor Haa ge zes minuten voor het einde het tweede DALCO-doelpunt. Voordat RODA zich hersteld had scoor de Klaas Bakker met een kopbal het derde doelpunt. DALCO heeft hiermee een verdiende 3-0-overwinning behaald en de positie op de ranglijst opnieuw verbeterd. Dat zelfbedienen de gemakkelijke en moderne manier van winkelen is, is al gemeen bekend. Zoals echter een Soester huisvrouw dit deed in een zelfbedieningszaak aan de Steenhoffstraat, was niet naar de wens van de eigenaar. Zij bediende zich zelf, echter zonder te betalen. Zij werd op het foutieve van haar han delswijze gewezen en kon weer zon der boodschappen vertrekken. De auto van de heer De D. in de Talma- laan vloog door onbekende oorzaak in brand. De politie bluste met een schuimblusapparaat en kreeg spoedig assistentie van de brandweer. De schade bleef beperkt. Op de hoek van de Talmalaan en de Rubenslaan keek de bromfietser J. A. de J. niet uit zodat hij tegen de auto van A. P. reed die hij niet gezien had. Auto en brommer werden licht bescha digd. OPENBARE NUTS BIBLIOTHEEK. Nieuwe aanwinsten te Soestdijk. Romans. Nederlands Van Bourne, De zwarte Napoleon. Daisne, Lago Mag- giore. Lockridge jr., De gouden re gen van het geluk. Matsui Tóru, Satoko en haar voddenrapers. Mu- lisch, Het mirakel. Presser, De nacht der Girondijnen. DuitsBender, Wunschkost. Hei wig, Die Waldschlacht. Magiera, Tag und Nacht. Nossack, Unmögliche Beweisaufnahme. Engels Bates, A breath of French air. Huxley, Point counter point. Manning, The great fortune. Post- gate, Every man is god. Spring, Fame is the spur. Frans Tillard, L'outrage. De Vilmo- komt op uitnodiging van de naar Soest voor een speciale met de allernieuwste avonturen, in het °P AANVANG 2 UUR. dagelijks tijdens kantooruren. Bewaakte rijwielstalling op het terrein. TOEGANGSPRIJS (zeer gereduceerd) 0,50. Met droefheid geven wij U kennis van het overlijden van onze lieve vrouw, moeder, behuwd- en grootmoe der, CATHARINA MARGARETHA VAN HUMMEL, geboren Kraaikamp, op de leeftijd van 74 jaar. Dankbaar zijn wij, dat de Heere haar in Zijn Heerlijkheid heeft wil len opnemen zonder dat zij veel heeft moe ten lijden. Uit aller naam G. VAN HUMMEL. Soestdijk, 18 juni 1961. Huize „Eikenhorst", Koninginnelaan 171. Liever geen bloemen. De begrafenis zal D.V. plaats vinden woens dag 21 juni a.s., om ongeveer 11.45 uur, op de Her /ormde be graafplaats te Soest. Vertrek van Huize „Eikenhorst" om onge veer 11 uur. 4-persoon TENT te huur voor vakantie. Wiekslc- terweg 33, Soest. TE KOOP wasmachine, Hoover, 75,2-pits gastoestel. Klaarwater- weg 4A. KINDERWAGEN te koop, z.g.a.n. Dorst, Vos- seveldlaan 37. Wegens opheffing der zaak te koop 2 gebruik te bromfietsen N.S.U. en Batavus, 2 gebruikte transportfietsen met broodmanden, partijtje broodbussen plus bak platen en broodplanken. Schaal met gewichten. Bakker de Vries, Schou tenkampweg 1. Aangeboden net KOST HUIS met gezellig hui selijk verkeer, voor be jaarde dame. Vrije slaap kamer met vaste wasta fel. De Jongh, Hartman laan 44, Soest-Zuid. Te koop een vrijstaand HUIS met garage, Soest- Zuid. Br. onder nr. 171 bureau Soester Crt. Flink MEISJE gevr. voor hele of halve dagen. Mevr. J. Hoppenbrou wers, Van Weedestr. 80. WERKSTER gevraagd voor 2 ochtenden p. w. Bartolottlaan 15, telef. 3856, Soest-Zuid. METSELWERK gevr. Onvoorschillig wat. Br. onder nr. 173 bur. S.C Gevr. WERKSTER voor enige ochtenden p. week in klein gezin. Bartolot- tilaan 23. Voor onze montage-afde ling vragen wij enige handige manl. KRACH TEN. Geboden wordt 'n zelfstandige werkkring, welke zeer goed gehono reerd word. Aanmelden dagelijks van 8-18 uur aan de fabriek Artimeta, Braamweg 43A. TE KOOP GEVRAAGD aanrecht met gootsteen en kastjes en kinderledi kant je. Aanb. telef. 1214. STUDENT zoekt werk voor de maand juli. Br. onder letter P 41 bureau Soester Cr. Gevraagd MEISJE voor halve dagen, of werkster enige malen per week. Aagje Dekenlaan 19, te lefoon 3080. Nette WERKSTER gevr. voor 1 of 2 ochtenden per week. Mevr. Goo- sens, Julianaplein 12. Industrieel bedrijf in Soest zoekt een Bekendheid met Burroughs factureermachine strekt tot aanbeveling. Br. onder letter S 68 bur. S.C. MEISJE, 14 jaar, zoekt werk tijdens de vakantie. Liefst huishoudelijk. Br. onder no. 173 bur. S.C. Te koop een toom BIG GEN, 8 stuks, 8 weken oud. H- de Vries, Schou tenkampweg 1. de wasdag niet langer dan nodig is De ouderwetse wasmethode vraagt veel meer tijd en energie. Met een is het maar een „peuleschil". Vraagt echter vakkundig advies en laat U merkapparaten demonstreren. Dit voorkomt teleurstelling. Vraagt advies bij Van Weedestraat 23 Telefoon 2577

Soester Courant | 1961 | | pagina 2