Bejaardenfocht. Ritten van Tempo. Geslaagd. Wijziging openstelling Post- en Telegraaf kantoor Soest OFFICIËLE MEDEDELINGEN. HET OOG GERICHT OP ONDERHANDELINGEN. VRIJDAG 24 JUNI 1961 40e JAARGANG No. 47. Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2,10 - per post 2,25 UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126156 11 VAN DE BEROEPSBEVOLKING WERKLOOS. Vlak na de oorlog leek Canada een land „overvloeiende van melk en honing", waar tienduizenden immigranten uit de gehele wereld 'n nieuw bestaan op bouwden. Maar in het voorjaar van 1960 werden recessieverschijnselen merkbaar, die in de loop van dat jaar zelfs een zorgelijk karakter kregen. Vooral de sterk gestegen werkloosheid is in Canada thans een vraagstuk van de eerste orde. De laatste tijd vertoon de de eens zo solide dollar, overeen komstig die van de Verenigde Staten, al tekenen van zwakte en van koers verlies. Immigratie en werkloosheid geen verband. Het bruto nationaal product is in 1960 slechts met plm. 2 °/o gestegen. Voor een land met een snelle bevolkings groei als Canada is een dergelijke stij ging veel te gering. Naar schatting zou het bruto nationale product met 4Vs a 5 »/t moeten toenemen om volle dige werkgelegenheid en volledige be nutting van de industriële capaciteit te verzekeren. De vertraging in de econo mische groei had ongunstige gevolgen voor de werkgelegenheid en voor de persoonlijke inkomens. De werkloosheid in Canada heeft begin 1961 een onrustbarende omvang be reikt. Eind februari bedroeg het aan tal werklozen 725.000, d.w.z. bijkans 11,5 'U van de beroepsbevolking. Medio maart bleek dit cijfer tot 705.000 gedaald. Maatregelen ter bestrijding van de werkloosheid, zoals stimulering van de particuliere woningbouw en versnelde uitvoering van openbare werken, hebben tot dusver weinig ef fect gesorteerd. De stijging van de werkloosheid moet overigens niet alleen worden toege schreven aan de minder gunstige con juncturele ontwikkeling. Daarnaast hebben ook andere factoren, zoals de automatisering in de industrie, een rol van betekenis gespeeld. Bovendien is de werkloosheid toegeno. men door de vervanging van steenkool door electriciteit en door de terug gang van de uraniumwinning. Deze structurele veranderingen doen een moeilijk herscholingsprobleem ontstaan. Lange tijd heeft men in Canada de me ning verkondigd, dat de toenemende werkloosheid veroorzaakt zou worden door de brede stroom van immigranten. Een onderzoek, ingesteld door het stu diecentrum van een der vakbonden, leidde echter tot de conclusie, dat grote immigratie niet gepaard behoeft te gaan met grote werkloosheid. In een We zien ze volop rijden, Er hoeft niet ver gezocht, Want dagelijks ontmoeten We een bejaardentocht. Een veertig, vijftig auto's, Als sluitstuk vaak een bus, Maar altijd weer gezellig En immer even knus. De oma's met de zuurtjes, De opa's met sigaar, Berijden alle wegen Van Schoorl tot Zevenaar. Ze zien tienduizend kippen, Doorkruisen hei en bos, Ze weten alle nieuwtjes Of maken tongen los Zij zijn niet meer de „oudjes", Dat woord is uit de tijd We noemen ze „bejaarden" Tot hun tevredenheid. Lag vroeger „ben je zestig" Als mal op onze tong Thans ben je vijf jaar ouder Betrekkelijk nog jong. Een bootje bij de speeltuin Trekt onweerstaanbaar aan, Met knipperende ogen Neem je de autobaan De lunch geniet je jolig En 's avonds bij 't diner Komt er een extra glaasje Dankzij de A.O.W. Een opa, negen kruisjes, Of 't schiet al aardig op, Schut daarbij heel bedachtzaam Zijn levenswijze kop. „Je kunt toch zien", zo gaat er Door zijn bejaarde brein, „Dat die van vijf-en-zestig Nog maar snotneuzen zijn Vertrek Tour de France-ploeg naar Frankrijk. De Nederlandse ploeg van de Tour de France is per bus vanuit Breda naar Frankrijk vertrokken. Bij aankomst van Wout Wagtmans op het stationsplein te Breda werd hij bestormd door vrouwelijke supporters, die hem om 'n handtekening vroegen. tijd, dat de immigratie sterk was ge- land bij de E.E.G. heeft in Canada ook daald, steeg juist de werkloosheid. Geringe opleving. De recessie in de Canadese economie moet vooral geweten worden aan een bezorgdheid gewekt. Het is de vraag of in dat geval Engeland de belangen van de gemenebestlanden nog wel zo zal beschermen als nu. Mac Millan, die onlangs een bezoek aan Canada heeft opvallende daling van de particuliere gebracht, heeft een Atlantische vrijhan investeringen in machines en installa ties, een vermindering van de woning bouw en een intering der goederen voorraden. De particuliere kapitaals investeringen zijn bijv. zijn sinds 1957 j.gestadig gedaald. De bouw van wonin gen zal ook dit jaar bepaald minder zijn dan in 1958 delszone voorgesteld, waaraan ook Ca nada en de V.S. zouden moeten deelne men. In Canada vindt men veel voor standers voor dit plan. In partlementai- re kringen is de mening geopperd dat ingeval Engeland tot de E.E.G. zou toe treden, Canada dit voorbeeld zou moe ten volgen. Doch in kringen van het' De daling wordt o.a. in verband bedrijfsleven heeft men daar bepaald gebracht met het feit, dat het aantal gezinnen in langzamer tempo stijgt als gevolg van lage geboortecijfers aan het einde van de jaren dertig en het begin van de jaren veertig. een andere mening over. Men is daar I van mening, dat een aansluiting bij de E.E.G. Canada meer na- dan voordelen' zou brengen Alles wijst erop, dat zelfs j bij het huidige tariefstelsel op de bin-i Om dezelfde redenen neemt de vraag nenlandse markt de Canadese industrie moeilijk opgewassen zal zijn tegen bui tenlandse concurrentie. Devaluatie bleef de enige oplossing. naar consumptieve artikelen minder snel toe. De totale consumptieve vraag is vorig jaar nauwelijks gestegen. Wat de kleinhandelsomzetten betreft, hier in is in de loop van dit jaar een ver betering ingetreden, die het vertrou wen in de toekomst versterkt. Zo lagen Woensdagavond zouden de renners van de omzetten van de warenhuizen in Tempo een rit van 100 ronden rijden april jl. plm. 9,5 o hoger dan in dezelf- als vijfde rit van de zomeravondcom- de maand van 1960. i petitie, maar omdat gisteravond om het Een gunstige invloed op de conjunctuur kampioenschap korte afstand gereden verwacht men in regeringskringen van is, werd de rit van de zomercompetitie de grootscheepse graanleveranties aan ingekort tot 70 ronden om de renners communistisch China. Het betreft hier te sparen. een der grootste graantransacties in Na enige verkenning nam Gerrit Rut- Canada's historie. In de komende twee tenberg in de twaalfde ronde een klei- jaar zullen grote hoeveelheden tarwe ne voorsprong. Jaap v. d. Burgt sprong en gerst ter waarde van 365 miljoeneen ronde later weg, maar Adri Doe- dollar naar China worden verscheept, kemeijer lette goed op en samen had- Deze graantransactie zal, naar men in ^en Rottenberg spoedig te pakken, regeringskringen verwacht, een belang- andere renners kwamen hierdoor rijke stimulans betekenen voor de eco-1 direct op achterstand. Theo Zeedijk nomische bedrijvigheid in Canada. Niet was de eerste die op een ronde kwam alleen zullen de inkomens van de boe- en jn de 33-ste ronde werd hij voor ren stijgen, de werkgelegenheid in de de tweede maal gelapt. Een ronde la- transportsector zal eveneens worden ter waren het Aad Post, Hans Hun- 'nik en Wim Schaeffer die een ronde achterstand opliepen. In de 41-ste ron de trok Adri Doekemeijer er alleen tus senuit. Hij kreeg een vrij grote voor- - "^rrit Rut- begonnen aan de achtervol- in de 54-ste ronde Kees Verhoef en Wim van Hoeyen van de Pedaalridders reden als gasten mee. Van Hoeyen won vrij gemakkelijk, maar Harry en Johnny Visser hebben prima partij gegeven. Wim v. d. Linden raakte spoedig achter, maar herstelde zich later iets. Hij zit veel te onrustig op zijn fiets. Verhoef kon het tempo niet bijhouden. De uitslag was 1. Wim van Hoeijen, buiten mededinging2. Harry Visser, 18 km in 321/ï minuut3. Johnny Vis ser op 250 meter 4. Wim v. d. Linden op 300 meter. Kees Verhoef werd laat ste. Onze plaatsgenote, mej. Toos Spijker, slaagde dezer dagen voor de hoofdacte Kleuterleidster. Ingaande 30 juni zal het loket voor geldzaken op vrijdag geopend zijn van 08.30 tot 19.00 uur in plaats van tot 15.00 uur. Ingaande 1 juli a.s. zullen de loketten op zaterdag geopend zijn van 08.00 tot 12.00 uur, met dien verstande, dat al leen de volgende handelingen kunnen worden verricht a. aanneming van expresse- en telegra fische postwissels. b. aannemingen van girostortingen met spoedbehandeling, spoedbericht of te legrafisch spoedbericht. c. uitbetaling van expresse- en telegra fische postwissels. d. uitbetaling van cheques met spoed behandeling of telegrafische spoedbe handeling. e. aanvragen van expresse- of telegra fische orders van betaling Rps. f. uitbetaling van expresse- of telegra fische orders van betaling Rps. g. aanbieding van expresse-briefpost zendingen, al dan niet aangetekend. h. aanbieding van expresse-postpak ketten. i. aanbieding van telegrammen en het voeren van celgesprekken. j. verkoop postwaarden. k. afhalen aangetekende stukken en poste-restante stukken. 1. luchtpoststukken. m. afhalen postpakketten, waarvoor op vrijdag tijdens de bestelling een mede deling bij de geadresseerde is achter gelaten. n. afhalen correspondentie door bus rechthouders. Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat op zaterdagmorgen na 08.45 aangeboden expresse-zendingen in de regel dezelfde dag niet meer bij de geadresseerde zullen worden be zorgd, doch op Maandagmorgen. 14.40-15.00 alleen afhalen van dagbla den. Zondag gesloten voor alle diensten. uitgebreid. Meer samenwerking met E.E.G. De export is vorig jaar niet teruggelo pen. Bij verschillende belangrijke ex- Burgt en Rut. portposten trad zelfs een stijging op. sPr°n&- JaaP -1-4. Toch is men in Canadese handelskrin- tenberg gen te dezen aanzien in het algemeen 7 Doekemeijer in. De anderen De' mim0s^rmvanChhandel, Hees, heeft'kregen door dit gevecht opnieuw aeh- reeds herhaaldelijk zijn bezorgdheid ge- terstand. uit over de toenemende buitenlandse Na de 65-ste ronde za e e empo a concurrentie, in het bizonder van Ja- zienlijk en hiervan on en e ac pan en west-Europa. Om de concurren- blijvers profiteren, ij ieP 11 ee tiepositie van Canada te herstellen, zal,ronde op de koplopers m- zo meent de minister, het voorbeeld Na een felle eindspurt werd de iuit- van de E.E.G.-landen gevolgd moeten slag: 1. Jaap v. d. u g- worden. Met andere woorden, er zal 1.09 uur 2. Adn Do - j P een betere samenwerking moeten ko-wiel3. Gerrit Ru er^' op - werkgevers en overheid, 4. Aad Post, op 1'/= ronde ,5. Wim rio Walitpit pn 6p vnrm- Schaeffer. op 1/® ronde, 6. Theo Zee men tussen terwijl voorts de kwaliteit en de vorm geving van de Canadese produkten ver beterd zal moeten worden. Schaeffer, op dijk op 2V2 ronde 7. 3'/2 ronde. Hans Hunnik, op De mogelijke aansluiting van Enge- De aspiranten reden 30 ronden (18 km). BEKENDMAKING. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan N.V. Bakhuizen, Julianalaan 11, Hilversum, op zijn daartoe gedaan verzoek, op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet, vergunning te verlenen voor het bou wen van 84 eengezinswoningen en 22 garages, 26 woningen voor twee per sonen en 78 flats op het perceel nabij Vredehofstraat-Noorderweg kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, num mers 3403, 2771, 3390, 3044, 2936, 2937, 2938, 2939, 2801, 3517, 3519 en 2803 (allen ged.) zulks in afwijking van de overkant van de haringvijver gaat In verband daarmede stellen zij be langhebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van één week na de dagtekening van deze bekendma king hun eventuele bezwaren schrif telijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking hebbende Stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter in zage. Soest, 23 juli 1961. DRANKWET. Burgemeester en wethouders van Soest, brengen ter openbare kennis dat op 14 juni 1961 bij hen is ingekomen een verzoek van Mevr. G. van den Hengel- ÏJpeij wonende te Bussum, Kerkstraat 25, om een verlof A in de benedenlo- Als meneer Nikita Chroesjtsjef van Rusland en meneer Soekarno van Indo nesië elkaar ontmoeten dan storten ze zich altijd in eikaars armen als hele dikke vrinden. Dat is leuk voor Soe karno en voor Indonesië en ons kan het Siberisch laten. Toen president Kennedy Soekarno ont ving en hem een groot leider noemde, was dat voor ons natuurlijk minder prettig, want wij hebben altijd gezegd dat hij een grote misleider is en het is zo moeilijk iemand te vinden die kan uitmaken wie gelijk heeft, Kennedy of wij. Nog minder prettig was het bericht, waarin stond dat minister Nasoetion naar Engeland zal gaan om daar „op hoog niveau" te onderhandelen over de aankoop van wapenen. Die wapenen zullen natuurlijk tegen Nederland ge bruikt worden als het de verkeerde kant opgaat met Nieuw-Guinea, waarvan niemand weet hoe we het eigenlijk ver dedigen moeten als Soekarno - die steun zal krijgen van Rusland - een aanval doet. Wanneer dit gebeurt dan zullen Neder landse soldaten doodgeschoten worden met wapenen, die Nasoetion vandaag of morgen bij onze Nato-vrienden aan de overkant van de haringvijver gaat kopen. Het minst prettig is echter wel het overleg dat Nederlandse zakenlieden op eigen houtje met Soekarno pleegden. Daarmee maken we zo'n echt goede beurt in de hele wereld. Jarenlang hebben we beweerd dat Soekarno niet deugde en we hebben veelvuldig met de namen Jungschlager en Schmidt ge schermd, maar nu laten toplieden uit het zakenleven zien dat Soekarno heus niet zo'n nare man is en ze willen zelfs afspraken met hem maken. Men is blijkbaar helemaal vergeten dat meneer Soekarno een man is, die zich helemaal niet aan afspraken houdt en die een nare smaak in zijn mond krijgt als hij alleen maar de naam van ons land hoort noemen. KANTMAN. kaliteit van het perceel gelegen aan de Middelwijkstraat 79. Binnen twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking kunnen tegen het verlenen van dit verlof schrifte lijke bezwaren bij hun college worden ingediend. Soest, 23 juni 1961. INENTINGEN TEGEN DIFTERIE EN TETANUS. De inenting tegen difterie en tetanus worden in de week van 4 t.m. 7 juli a.s. voortgezet. De ruim 2600 kinderen, die begin juni j.1. hun eerste injectie hebben ontvangen, zijn nu opgeroepen voor hun tweede. Aangezien de zittingsuren regelmatig wijzigen, wordt dringend aangeraden precies op de tijd te komen, welke is aangegeven op de oproepkaart. Bij de inenting dient men de rosé- of blauwe inentingskaart (of het inter nationale inentingsboekje) over te leg gen. ARMENWET. Burgemeester en wethouders van Soest; brengen ter openbare kennis dat bij hun besluit van 16 mei 1961, goedge keurd bij besluit van gedeputeerde staten van Utrecht van 12 juni 1961, 5e afd. nr. 2164/1278 de Stichting Pro- testands Christelijke Gezondheidszorg „De Wijkverpleging", Afdeling het Oranje-Groene Kruis te Soest van de lijst als bedoeld in artikel 3 van de Armenwet is geschrapt. UITBREIDIN SPLAN. De Burgemeester van Soest deelt mede, dat vanaf 24 juni 1961 ter gemeente secretarie, kamer 1, gedurende twee weken voor een ieder ter inzage ligt het partieel uitbreidingsplan, regelen de de bestemming van het perceel, ka dastraal bekend, gemeente Soest, sec tie D, nr. 3022 (ged.), gelegen op de hoek Heideweg-Duinweg. De belanghebbenden, die zich met be zwaren tot de raad hebben gewend, kunnen gedurende zes weken na af loop van die termijn bij Gedeputeerde Staten van Utrecht bezwaren tegen dit plan indienen. Soest, 23 juni 1961.

Soester Courant | 1961 | | pagina 1