PIPO DE CLOWN J mi< Soest voor dertig jaar. SOESTER COURANT KINDERVOORSTELLING zaterdag 24 juni (morgen), HAAST II, HET LOOPT HEUS STORM! PIPO JONGENSBLOUSES vanaff5,50 Alleen verkrijgbaar bij HET HANDELSHUIS AJ.W.B. RIJSCHOOL VAN D00REN r vakbei SOEST Bioscoopprogramma. OPENLÖCHTTHEATER, Kaartverkoop aan het bu reau van de Soester Cou rant, Van Weedestr. 29A, POLITIE TELEFOON 4 4 4 4 V.V.D.-dag 1961. Verkoop van grond. Wandelende politie. KRABBELS VAN KNEUS. Gehuld in Lufpaardvel a. BEDIENE b. VRL. HL jonge ad Woon ruimt voor hu Man v( ma De afdeling Soest van de Liberale Staatspartij zette een enorme adver tentie in de Soester Courant omdat er een stemming op handen was. Op deze lijst stonden de volgende namen W. H. de Beaufort, Maarnjhr. ir. O. C. A. Van Lith de Jeude, Baarnmr N. J. C. M. Kappeyne van de Coppello, jhr. G. F. van Tets van Goidschalxoord, Zeistmej. L. C. A. van Eeghen, Doorn ir J. Philip Korthals Altes, AmersfoortE. C. Zuidam, Utrecht, J. H. Th. O. Kettlitz, Utrecht; H. J. Gasille, Soestjhr D. J. Gevers Dey- noot, BilthovenA. H. Colenbrander, Breukelen, jhr mr D. J. R. Clifford Koek van Breugel, Driebergen en G. P. J. Versteegh, Amerongen. Dit waren kandidaten voor de verkiezing van le den der Provinciale Staten. Door de politie werden diverse men sen bekeurd omdat ze verkiezingspam fletten op bomen en schuttingen plak ten. De Eikenlaan stond 30 jaar geleden in een kwade reuk. Daarop wijst het volgende berichtDaar een deel van de Eikenlaan, waar in vroeger tijd de woonwagens een standplaats hadden, gebruikt wordt als stortplaats van straatvuil, kan een deel van de bewo ners dagelijks „genieten"" van een al ler onaangenaamst uitzicht en „profi teren" van een vreselijke stank. Ook onder de haag die langs de Eikenlaan loopt wordt van alles en nog wat neer gegooid, zodat het aanbeveling verdient prikkeldraad tussen de bomen te span nen, de gazons op te knappen en alles te doen om ervoor te zorgen dat de vreemdeling die daar langs komt een goede indruk van ons dorp krijgt. Aan de stemming voor de Provincia le Staten moesten in Soest 6654 kiezers deelnemen, maar slechts 6140 brachten hun stem uit. Van onwaarde waren 94 stemmen, blanco werd door 259 kiezers gestemd en het restant kwam als volgt terechtChr. Dem. Unie 138 Anti-Re volutionair 1053 Staatkundig Gerefor meerd 100 Christelijk Historisch 640 Communisten 29 Herv. Ger. 12 S.D. A.P. 742Vrijheidsbond 902 Vrijz. Dem. 272 Plattelanders 5 R. K. Staatspartij 1879 R.K. Volkspartij 15. Ds E. Groeneveld deed 30 jaar gele den zijn intreden in Soest. De bevesti ging vond plaats door emeritus-predi kant ds R. Torenbeek uit Amersfoort. Een zeventienjarige jongen was in Soestduinen aan het polsstok springen. -Zijn stok brak en hij maakte zo'n le lijke val dat hij met inwendige kneu zingen naar het ziekenhuis gebracht moets worden. Hoe Barendje Kwik bij koning Sui kerbuik terugkwam" was een spannend vervolgverhaal voor de jeugd. Gedeputeerde Staten deelden mee dat de burgemeester van Soest voortaan 4800,tot 6000,per jaar mocht verdienen, de secretaris 4400,tot 5600,en de ontvanger 2800,tot 3600 Koning Alfonso van Spanje werd de laan uitgestuurd en de Soester Courant was zo attent de lezers een opsom ming te geven van de dertien monar chen die nog aan het bewind waren Koningin Wilhelmina van Nederland, George V van Engeland, Victor Emma- nuel van Italië, Albert van België, Gustaaf van Zweden, Haakon van Noor wegen, Christiaan van Denemarken, Carol van Roemenië, Alexander van Joego Slavië, Hirohito van Japan, Bo- ris van Bulgarije, Prajadhidok van Siam en Haille Selassie van Abbessynië. Het is een beetje vreemd dat Foead van Egypte er niet bijstaat, maar Egypte is intussen een republiek geworden, evenals Italië, Roemenië, Joego-Slavië en Bulgarije. In Aalten gebeurde iets dat niet da gelijks voorkomt Een weduwe riep haar zoon Anton vroeg in de morgen omdat hij moest gaan melken. Hij zei vele onbehoorlijke dingen tegen zijn moeder maar ging toch. Terwijl hij aan het melken was kwam zij hem vertellen dat de koffie ingeschonken was. „Schiet op ouwe, of ik snij je lever in repen" antwoordde lekkere Anton en zijn broer gaf hem terecht een draai om zijn oren. Anton nam dat niet en er werd geknokt. Plotseling riep Dirk uit „Moeder ik heb hem doodgemaakt Dat klopte als een bus en moe ging met zoon aan het bedenken wat er gebeuren moest. De dokter werd gewaarschuwd en snik kend vertelde de vrouw dat haar zoon Anton van een wagen gevallen was en met zijn hoofd op een wiel terecht gekomen was. Dat werd geaccepteerd en de vermoorde werd begraven. Na de begrafenis bezocht een dominé de weduwe en na een lang gesprek ver zocht zij hem de burgemeester te waar schuwen omdat zij iets heel belangrijks te vertellen had. De burgmeester kwam en de vrouw deelde hem mee dat haar zoon vermoord was door zijn broer. Deze werd natuurlijk prompt gear resteerd. Van heden tot en met zondag - uitge zonderd zondagmiddag - draait in het City-theater de film „Zij waren nog geen twintig", waarin twee jonge men sen verliefd op elkaar worden. Daar is uiteraard niets op tegen, maar als 1 hun vaders en moeders dezelfde weg opgaan, dan dreigen er huwelijken te stranden. De twee jonge mensen wor den de dupe en de ouders zetten een scheiding tussen het meisje en de jon- gen door. Zij moet naar een kostschool en hij naar een universiteit, duizenden kilometers van deze kostschool van daan. Toch ontmoeten zij elkaar en als blijkt dat het meisje een kind ver wacht, stapelen de moeilijkheden zich op. Tenslotte worden deze echter alle overwonnen en de twee jongelui kun nen trouwen. Zondagmiddag „Aasgieren der Woes tijn" met Kirk Douglas, Virginia Mayo en John Agar. Het verhaal begint met een lynchpartij die niet doorgaat om dat een moedig sheriff ingrijpt. Hij is er niet op tegen dat de man die men wil lynchen gestraft wordt, want hij Pipo de Clown komt op uitnodiging van de naar Soest voor een speciale met de allernieuwste avonturen, in het op AANVANG 2 UUR. morgen van 8.30-12 uur, en (in dien nog voorradig) vanaf half 2 aan de kassa van het theater. Bewaakte rijwielstalling op het terrein. TOEGANGSPRIJS (zeer gereduceerd) 0,50. GALLENKAMPPELSWEG 14 SOEST-ZUID - TELEFOON 3823 OTggg beging een moord, maar als gerechts dienaar kan hij slechts akkoord gaan met een vonnis van de rechter. De sherrif gaat met de moordenaar op pad om hem in de gevangenis af te leveren. Het wordt een vreselijke tocht met vele gevechten en als het doel van de lange rit bereikt is dan blijkt dat de man die van moord beschuldigd is geen moordenaar is. Voor het echter zover is moeten heel wat schurken het leven laten. Van maandag tot en met woensdag „Voetstappen in de nacht" met Tre- vor Howard en Dorothy Dandridge. Het is het verhaal van een gewaagde juwelenroof en de adembenemende ge volgen die deze diefstal heeft. Door half Europa achtervolgen de medeplichtigen aan de roof een bedrie ger om hun aandeel in de buit machtig te worden. In de donderdagcyclus een film voor mensen met zeer sterke zenuwen. De man met de wassen beelden". Een zwaarverminkt man, die men dood waant, terroriseert de stad. Hij wurgt, overgiet lijken met was en zet ze in zijn museum van wassen beelden. Er moet heel wat afgegriezeld worden voor het monster door de politie on schadelijk gemaakt wordt. Ter voorbereiding van de V.V.D.-dag 1961, welke op 9 september te Sche- veningen zal worden gehouden, heeft de afdeling Soest-Soesterberg van de Volkspartij voor Vrijheid en Democra tie een plaatselijke voorbereidingscom missie ingesteld, bestaande uit Mr. Th. F. Raedt, J. K. de Bruin, J. Detmar en Mevr. E. C. van Goor-Cleton. De gemeente zal 138 m2 grond verko pen, gelegen ten zuiden van de spoor lijn Utrecht-Amersfoort. De grond wordt gekocht door de N.V. Nederland se Spoorwegen en is bestemd voor de bouw van een schakelstation. De koop- prijs is 500, De agenten van politie T. v. d. Meulen, A. A. Delis, W. v. d. Brink en J. Douma zullen vrijdag en zaterdag respectieve lijk voor de twaalfde, zesde, vijfde en derde maal deelnemen aan de twee daagse welke in Amersfoort gehouden wordt. De heren Delis en v. d. Brink hebben voor de vijfde maal deelgenomen aan de Amersfoortse avondvierdaagse. As je 't ming vraogt, dan mok zeige dak van de justisie gin aop meer snap. As wullie us wat stoms doen en we komme veur de rechter, dan ken die 'n gezich trekke oftie de keizer van Sjienao is en wullie vodde- raopers. Aster 'n jong 'n ploertestreek uut- haolt dan zeigtie keizer van Sjienao dattie jonge ut ok nie hellepe kan. Dat hettie van 'n psiechieater eheurd. De vaoder van dat jochie het altied zwaore sjek erookt, zien moeder was gek op koekies, zien. opoe had altied kouwe voete en zien opao liep altied mit 'n kees achter zien kieze. Daorom ken dat jochie ut zogezeid nie hellepe. Veural nie de kast in mit zo'n schelm, maor naor 'n inrichting. Vreuger noemde wullie dat 'n gestich, maor dat mag ok nie meer, waant daor kenne die jochies wat van overhouwe. In zo'n gestich zattie die ploert uut Spaokeburg ok. Alsmaor jatte en als- maor doen wat nie mag. De Psiechiea- terszalle wel ezeid hebbe dat ut an zien vaoder leit omdattie bakker is. Dat jong had daor netuurlek 'n best leeve. Lekker eete, lekker naor de te levisie kieke, lekker segretje rooke en astie zin had 'n bietje warreke. Dat jong het netuurlek van ze leeves- daoge niet an wandelmarse mettedaon, maor noeng mostie zo broodnodeg mee- loope mette aovendvierdaogse. De di- rekteur van da gestich zee dat loope bar goed is veur zukke boeve. De vao der van dat jong zee teuge die direk- teur, laotie nie meelope, want hie gaoter vandeur. Bemeuje d'r niet teu- genan, zee die direkteur, dat jochie gaoter nie vandeur. Netuurlek gong die d'r wel vandeur en onderweg dochtie, kom laok us 'n bietje gaon wurrege. Ming maoke ze toch niks. En hie gong wurrege. Noeng hebbe 4 keinder gin vaoder meer en de moe der van die keinders krieg in 'n week veul minder sente astie wurreger an de staot gaot koste. Straks komtie weer in 'n gestich en dan zeitie vollegend jaor teuge zien direkteur, dattie graog mitte aovond- vierdaogse wil meedoen. Das best jochie, zeitie direkteur dan, maor dan mojje nie wegloope. Tuurlek nie, zeitie wurreger dan, maor de vollegende dag hettie joe of ming ewurregd. Da kan makkelek, maor de justitie doet niks omdatter dokters biime die zeige dat jochie ken ut ok nie hellepe. Klaor bijje d'rmee. VA M JUWEiitt; g (K HORLOQCG. Een belangrijk deel van onze zomer- en vacantieuitrusting is zeker een bad- costuum. Zij die regelmatig zwemmen, behoeven we hierover weinig te ver tellen, maar de vele gelegenheidsbaad sters, die dit jaar weer eens aan een LRRNSTR, 77.- TEL: «361-SOESTDüK nieuw badkostuum toe zijn, zullen zeker eens willen weten wat de bad- pakkenmode dit jaar te presenteren heeft. Het hangt er in eerste instantie van af, wat u eigenlijk met uw badkostuum wilt doen. Is het hoofdzakelijk bedoeld om er in te zwemmen Zo ja, dan moet u er goed aan, een eenvoudig badcos- tuum te kopen, dat prettig zit en u nergens belemmert in uw bewegingen, zodat u vrolijk en vrij van de zwem- geneugten kunt profiteren. Is het badpak echter meer bedoeld om er in te zonnebaden en komt het zwem men er minder op aan, dan kunt u zich de luxe veroorloven van een van die prachtige costuums die momenteel in de handel zijn of u beperkt zich tot een zonnepakje, in welk genre ook schattige modelletjes te krijgen zijn. De mode geeft op het ogenblik voor de gewone zwemkostuums aan dat ze vervaardigd dienen te zijn van katoen, eenvoudig en simpel en met een diep décolleté van achteren. De luxe uitgaven laten ons eenvoudige en prachtige stoffen zien, doch alle met een interessant dessin of in moderne zachte effen tinten. De modellen va riëren van weinig tot normale bedek king. De keuze hangt af van de wens, waarbij u er rekening mee dient te houden of uw lichaamsvormen het u wel toestaan om bijvoorbeeld een bikini te dragen. Ons model toont de gulden middenweg. Wat model betreft hebben we hier te maken met een gewoon badcostuum, keurig en korrekt. Het interessante is gevonden in het dessin van de stof waarvan dit costuum is vervaardigd. Men heeft hiervoor de tekening van het luipaardvel gebruikt en uiteraard ook de kleuren. In weerwil van het feit, dat het model heel gewoon en eenvou dig is, geeft dit dessin een speciale charme aan dit badcostuum. De coupe is voortreffelijk, het zit als gegoten en voegt zich naar elke be weging van het lichaam. Dit is een badkostuum waarin u op elk strand kunt verschijnen, het is korrekt en het heeft toch iets aparts In het psychiat „WILLEM ARN worden gevraag voor de ve houdingsdier voor het zu lingen. In- of extern, komen. 45-urige werkw Pensioenregeling sioenfonds. Schriftelijke soi hoofd van de derseweg 164, woensdag 28 ju: bij het hoofd Directiegebouw Dochterondern* KAANS CON Gunstige salar Zaterdags vrij In verband m drijf zijn gum Br. onder letti Wij bieden aa Wij zoeken Brieven onde voor spoedige Schriftelijke s lichtingen om opleiding en Westsingel 10 DE BEI D< TORENSTRAAT

Soester Courant | 1961 | | pagina 6