Neem het er eens van deze zomer 49 59 98 Albert Heijn CARLY TOILETZEEP 12 Flinke hs FLINKE JONSEBAME. FA. SI. J00SSE ZN. SPINAZIE Sperziebonen literblik 65 Grote repen...9 1*' AH-Slasaus" rï68 Aardbeienjain Ptr,,"9 Leverpastei blik 100 gram «9 B01G0 oploskoffie meisje Donderdag - Anjerdag. De Savornin Lohmanschool. S.E.C. Honkbal. BURGERLIJKE STAM) 't 26 juli ©ooi-Volendam. S.E.C. speelde gelijk. Rit van bromfietsclub. V.V.Z. verloor. Jaarfeest Zonnegloren. 1SOO Turaers naar Soest Duinkikkers wonnen. Geslaagd. Dalco verloor. Boottocht van Bnstuivers. Zware nederlaag voor K.P.S. Aanrijdingen. i i^Mf^Rookvlees SOESTERBERG. [Drie eerste prijzen voor Soesterbergse scholen. 69 39 69 Albert Heijn koffie ROOI3§«IRlC vacöambltk 45 59 J. BORST, AFWEZI A. J. van derl jongeman teil leiding. Woningni Soesterberg- SOESTER COURANT RECLAMEKRANT Nu Z.K.H. Prins Bernhard a.s. donder dag 50 jaar wordt heeft de U.V.V. Soest, die steeds de jaarlijkse collecte ver zorgt, op die dag als extra attractie de verkoop van verse Anjers op haar pro gramma genomen. Dit is haar moge lijk geworden door een spontane me dewerking van bloemisterij J. Geij- tenbeek, alhier. De verkoop begint donderdag, om 8.00 uur 's morgens, op 3 plaatsen t.w. omgeving Paleis, nabij het postkantoor Soest en bij het busstation Soest-Zuid. Verkocht worden corsages a 0,30 als mede 4 anjers voor 1, 29 juni 1940, de verjaardag van onze Prins in het eerste oorlogsjaar, was de witte anjer in ons knoopsgat mede een teken van verzet. 29 juni 1961 nu de Prins in een vrij Nederland zijn 50e verjaardag viert, tooien wij ons opnieuw met de Witte Anjer als teken dat wij in vrijheid willen medehelpen aan het werk van het naar Hem ge noemde Prins Bernhardfonds. Voor het toelatingsexamen van het Corderius Lyceum te Amersfoort zijn geslaagd Rolf Hoekstra, Hans Kruis wijk, Rolf Nieuwenhuis en Cora Rip voor het Baarns Lyceum Jan Roest. Alle leerlingen zijn hiermee geslaagd. Het eerste team van S.E.C. heeft een 9-12-nederlaag geleden tegen H.B.C. 2. Er is heel behoorlijk door de Soester spelers gehonkbald en in de tweede in ning zorgde de S.E.C.-slagploeg zelfs voor een voorsprong door goede slagen van Blok en Lotze, die beiden goed op dreef waren. Door hun spel kwamen 5 lopers over de thuisplaat. In de vijfde inning namen de Hilversummers de leiding over doordat ook ditmaal het honklopen van S.E.C. niet best was. In de laatste inning kwam S.E.C. van 12-7 op 12-9. De werpresultaten zijn Blok, S.E.C., negenmaal drie slag, zesmaal vier wijd en 7 honkslagen tegen. J. Damen, H.B.C. tienmaal drie slag, viermaal vier wijd en 6 honkslagen tegen. De acht innings leverden de volgende GEBOREN Nicky, zoon van Th. M. van Etten en M. C. Stender, Hobbema- laan 40. Sjoukje Cornelia Maria, dochter van J. Binsma en J. A. M. van Horn, Bachlaan 16, Baarn. Robert, zoon van A. van 't Net en R. van den Berg, Schrikslaan 47. Josina Wilhelmina, dochter van J. W. van Barneveld en J. van Essen, Eikenlaan 17, Lage Vuursche, Baarn. Petrus Jacobus, zoon van J, J. Rasch en G. M. E. de Jong, Korte Brinkweg 37. Michèl Gaston, zoon van R. A. M. Ta ling en B. H. Zandstra, Burg. Penstraat 45, Baarn. Cunera, dochter van H. Kleijn en M. C. Gijtenbeek, Smitsweg 4. Henriëtte Johanna Woutera Wil helmina, dochter van H. J. van Wegen en J. M. Bellersen, Weteringstraat 32, Baarn. Koenraad, zoon van J. Boe lens en C. Schreuders, Eemnesserweg 44, Baarn. Nicole, dochter van N. Balvers en E. M. Mees, Dr. 's Jacob- straat 21. Erik, zoon van G. Klaas- sen en B. J. Versteeg, Schrikslaan 70. Désirée, dochter van IJ. J. van Woerden en L. M. van de Geest, Sophia- laan 33, Baarn. Hendrikus, zoon van H. J. Walet en H. van der Linden, Bak- kersweg 3. Hendrikus, zoon van H. Nap en D. van Schaik, Wieksloterweg W. Z. 5. Emilius Luitzen, zoon van L. Rondhout en K. Kaspersma, Dorre- steinweg 36. Roco Arnie en Corrina Rosalina, zoon en dochter van W. Co lenbrander en M. A. Montong, Amers- foortsestraat 91. ONDERTROUWD Lambertus Hendri- cus Maria van Wilgenburg, Diependaal- selaan 194, Hilversum en Teunisje Wil helmina Dolman, Koninginnelaan 24 B. Barend Adrianus Derksen, Verhoe- venstraat 64, Amersfoort en Elfriede Anne van den Brink, Troelstrastraat 12. Lieuwe van de Hel, Laanstraat 35 en Trijntje Bosma, Auke Stellingwerf straat 28. Leeuwarden. GEHUWD Theodorus Maria de Bruijn, Irisstraat 46, Baarn en Wilhelmina Elisabeth Kok, le Heeserlaantje 58. Berbert Zeeman, Meentweg 29, Huizen en Maria Janna 't Lam, Birkstraat 48. Henri de Jong, Marisstraat 18, Baarn en Anne Marie Huisman, Vinkenweg 25. Bernard Antoon Mol, Generaal Winkelmanstraat 38 en Margaretha Margo Johanna Kampert, Braamweg 24. OVERLEDEN Matthijs Westerveld, 85 jaar, weduwnaar van J. P. P. Servaas, Steenhoffstraat 46. Catharina Mar garetha Kraaikamp, 74 jaar, echtgenote van G. van Hummel, Koninginnelaan 171. - Gerrit van Dorresteijn, 69 jaar, echtgenoot van G. de Gooijer, Smitsweg 28. Engelbertus Wybrandus Jacobus Scharphuis, 81 jaar, echtgenoot van H. J. Rusman, Generaal Spoorstraat 58. -Jan Verburg, 83 jaar, weduw naar van D. Samsom, Wilhelminalaan resultaten op S.E.C. 5, 1, 1, 0, 0, 0, 0, 2. H.B.C. 0, 4, 3, 0, 2, 0, 3, 0. S.E.C. 2 speelden tegen H.C.A.W. 3 in Bussum en verloor met 7-19. Nichol- son, de nieuwe werper voldeed uitste kend en ook met slaan was hij goed op dreef. Op woesdag 26 juli zullen Volendam en 't Gooi op het S.E.C.-terrein een voetbalwedstrijd spelen, waarvan de netto opbrengst bestemd zal zijn voor het Roode Kruis, afdeling Soest-Soes- terberg. Een S.E.C.-combinatie heeft tegen het Nijkerkse N.S.C. gespeeld en het niet verder gebracht dan een gelijk spel (2-2), ondanks een 2-0-voorsprong. In de tweede helft dachten de S.E.C.- spelers dat deze voorsprong ruim vol doende was om te winnen, maar dit bleek een misrekening en de gasten uit Nijkerk scoorden eveneens tweemaal. S.B.C. organiseerde zondagmiddag een rit. voor bromfietsers en fietskoppels, waarvan het parcours was uitgezet door voorzitter B. Luschen, Start en finish waren bij hotel Bos en Duin. De uitslagen zijn Brommers 1. H. van Rouwendaal, 56 strafpunten; 2. J. v. d. Bank 58; 3. C. Windey 59; 4. J. Kuus 60; 5. J. N. v. d. Grift 63; 6. N. Broerse 63. Fietsen 1. Echtpaar G. v. d. Broek 8; 2. P. v. Hattem 9; 3. mevr. Oosterbeen 11; 4. Echtpaar Van Slooten 11 Het voetbalelftal van Zonnegloren doet het in de laatste wedstrijden niet zo best en zelfs werd verloren van het zwakke Centurion uit Amersfoort. Het werd 3-1 voor de militairen en dat kwam ten dele doordat Admiraal wegens een blessure niet kon meespelen. Reeds in de eerste helft nam Centurion een voorsprong van 3 doelpunten. Twee hiervan konden gescoord worden toen keeper Van Kooy gehinderd werd door de laagstaande zon die hem verblindde. In de tweede helft speelde V.V.Z. wat beter en na een kwartier scoorde T. v. Es een tegenpunt. Verder kwamen de voetballers van Zonnegloren echter niet, want Centurion ging de verdediging versterken en nu was er geen doorko men meer aan. Het sanatorium Zonnegloren zal 12 ju li het jaarfeest vieren. Dat gebeurt ieder jaar en ditmaal voor de 34-ste maal, want Zonnegloren werd op 13 juni 1927 geopend. Het feest zal dit jaar een bijzonder karakter hebben, want in december bestaat de vereni ging Zonnegloren 40 jaar. Op 9 decem ber 1921 werd deze vereniging opge richt met het doel te komen tot de bouw en de exploitatie van een sana torium en na 5% jaar was dit doel bereikt. Anton Geesink zal judo-demonstraties geven, er komen volksdansers uit Hel- lendoorn, maar voor de vereniging is het bezoek van vele honderden vrien den van het sanatorium ongetwijfeld het belangrijkst, want zij zullen weer voor een verjaardagsgeschenk zorgen dat uit tienduizenden guldens zal be staan, zoals ieder jaar. Zaterdag 1 juli komen 1500 aspirant turners van het Koninklijk Nederlands Christelijk Gymnastiekverbond naar Soest ter gelegenheid van de jaarlijkse kringdag, die ditmaal door de chr. gym nastiekvereniging Olympia georgani seerd zal worden. Er wordt een mars wedstrijd gehouden waaraan niet alleen turnafdelingen, maar ook drumbands zullen deelnemen. De vereniging Olym pia heeft een prijs beschikbaar gesteld voor de groep die het beste loopt en het gemeentebestuur schonk een leg penning voor de beste drumband. Er zijn turnwedstrijden op het B.D.C.- terrein en hiervoor heeft de V.V.V. een beker beschikbaar gesteld. Zater dagavond zullen in het openluchttheater gymnastiekdemonstraties gegeven wor den. Het eerste herenteam van de Duinkik kers heeft een uitstekende prestatie ge leverd door met 2-1 te winnen van het sterke Utrechtse Zwemlust 4. Het werd een harde, maar sportieve strijd. Nog voor rust bezorgde Gerard v. d. Bor het Duinkikker-team een 1-0 voorsprong. De Urechtse ploeg kwam nu sterk opzetten, maar keeper Tom Meyer was uitstekend op dreef en in valler midachter Wim van Veen hield de goede Utrechtse middenvoor uitste kend in bedwang. In de tweede helft werd het door v. d. Gaast 2-0 en tenslotte moest de Soes ter achterhoede eenmaal zwichten voor het Utrechtse geweld en daarmee werd het 2-1 voor de Duinkikkers. Het tweede team won met 7-0 van Naarden en veteraan Brink scoorde in deze wedstrijd vijf maal. Van de Groen van Prinstererschool te Soestdijk zijn de volgende 8 leerlingen geslaagd voor het toelatingsexamen van het Corderius Lyceum te A'foort Lenie van Groningen, Fennechien Maar- singh, Frits van Hall, Wim van den Hoek, Kees de Jong, Richard Nooy, Abe van Vliet en Kees Wiggelinkhui- zen. Alle opgegeven leerlingen zijn geslaagd. Het elftal van Dalco heeft in de zomer avondcompetitie tegen het sterke elf tal van de voetbalvereniging De Graaf uit Spakenburg gespeeld en met 0-4 verloren. Dalco, die de tweede plaats op de rang lijst inneemt, was de gevaarlijkste tegenstander van De Graaf. Voor de rust was het een spannende wedstrijd. Nu eens ging De Graaf tot de aanval over, dan weer Dalco. Jan de Vries schoot uit een vrije trap over. In de 25ste minuut maakte De Graaf het eerste doelpunt en door een fout in de Dalco-achterhoede ging de rust met 2-0 in het voordeel van De Graaf in. Direct na de hervatting maakte de rechtsbinnen van De Graaf het derde doelpunt. Dalco werd steeds meer in de verdediging gedrongen. Wel kreeg Ben Reuvers nog een kans de eer te redden, maar hij hield de bal te lang bij zich. Na enige gevaarlijke momenten voor het Dalco-doel miste de keeper in de laatste minuten een harde schuiver, waardoor De Graaf een 4-0-overwin- ning behaalde. De leden van de R.K. Instuif Jong Soest hebben, in samenwerking met de Instuif Amersfoort, een boottocht ge houden met als doel het IJsselmeer. De „Holland" nam in Amersfoort de instuivers van de keistad op, voer de Eem langs naar de Kleine Melm en daar stapten de Soester instuivers op de boot, waar de Corona's, de Blue Boys en de scheepskapel ervoor zorg den dat er steeds muziek was. Drie honderd jongelui hebben deelgeno men aan deze heerlijke tocht onder ideale weersomstandigheden. Het elftal van Bronswerk uit Amers foort kwam gisteravond op bezoek bij K.P.S. en de Amersfoorters hebben de paleis-voetballers laten zien wat voet ballen is. Reeds in de vijfde minuut kon linksbuiten Snijders scoren uit een pass van rechtshalf Bos. K.P.S. wist hierop geen antwoord en speelde maar een droevig partijtje voetbal. Het plaatsen en combineren van de Bronswerkers was veel beter en de doelpunten werden dan ook door de Amersfoorters gemaakt en niet door de Soesters. Na tien minuten speelde een K.P.S.- back te zacht op de keeper terug, zo dat middenvoor Westerlaak de bal te pakken kon krijgen en de stand op 0-2 kon brengen. Bij K.P.S. werden de aanvallen veel te veel over linksbuiten Konings ge leid. Deze werd zo sterk bewaakt dat hij geen schijn van kans kreeg. In de tweede helft gaf Bronswerk op nieuw de toon aan en na 5 minuten maakte Snijders het derde doelpunt. Kort daarop bracht Westerlaak de j stand op 0-4 en tien minuten voor het einde van de wedstrijd ondernam deze speler een solo-actie en het was 5-0, waarmee Bronswerk een verdiende overwinning behaalde, terwijl K.P.S. zelfs de eer niet kon redden. i De automobilist Th. van Z. uit Amers foort kwam van de F. C. Kuyperstraat en reed de Van Weedestraat op zonder te letten op de Haarlemmer J. v. d. W. die per bromfiets pit de richting Amers foort kwam. De bromfietser werd aan- gereden, hij viel en kreeg een geschaaf de rechterknie. Auto en brommer wer- den licht beschadigd. Op de Burgemeester Grothestraat reed de bromfietser H. B. die in Uit- hoorn woont. Bij het passeren van de Bakkersweg stak mej. M. K. lopend het fietspad over om naar haar auto te gaan die aan de kant van de weg I geparkeerd stond. Zij zag de brom- fiets niet en werd aangereden. De be-1 rijder van de brommer viel, evenals de duo-passagiere, mej. R. v. V. Mevr. dokter Schutte verleende de eer- ste hulp voor enige schaafwonden. Mej. M. K. liep geen letsel op, de brom fiets werd beschadigd. Op de Steenhoffstraat sloeg een auto rechts af en de bestuurder, J. G. K. uit Sgest, stopte te laat voor een bromfietser, die uit de richting Baarn kwam. Het was de Amsterdammer G. van R. Zijn vrouw zat op de duo. De auto stond gedeeltelijk op het fiets-1 pad en de bromfietser week uit. Hij raakte met zijn rechter voetsteun een muurtje en viel, evenals zijn vrouw. Er was wat kleding beschadigd maar verder liep dit ongeluk goed af. Uit Soesterberg kwam mevr. G. W.- t S. per brommer. Achterop zat haar ze TE KOOP wegens ver huizing theemeubel, ny lon karpet (2x3 m.), petroleum-radiator, boe kenkastje en een tuin slang (15 meter) met sproeier. Te bevragen Oude Utrechtseweg 30, Soest-Zuid. Aangeb. wegens ziekte Lambretta SCOOTER in goede staat. Bouwjaar 1955. 125 c.c. Ruim 35.000 km gelopen. Dor- resteinweg 26. WERKSTER gevr. voor 2 ochtenden per week. Adres mevr. J. Herben, Nassaulaan 18, Soestdijk. TE KOOP tweeling kin derwagen en lederen jas (maat 48). Laanstraat 81. TE HUUR woning in Amsterdam voor inge schrevene bij bureau huisvesting te Soest. Huur 12,55 per week. Inlichtingen Kerkdwars- straat 8. Op ons kanotor is plaats voor een Geboden wordt goed salaris. Prettige werkkring in mooie omgeving. 5-daagse werkweek. Aanmelden en inlichtingen Van Heemstralaan 26 - Baarn - Telef. 4359 Te koop vrijst. WOON HUIS te Soestdijk. Prijs 25.000,Vrij te aan vaarden. Br. onder no. 179 bureau Soester Crt. Mevr. Douwes-Dekker, Van Lenneplaan 25, vr. j MEISJE of werkster voor enige ochtenden p. week. 100 «GULDEN en ver huiskostenvergoeding. Aangeboden ruim boven huis in Utrecht, bev. 6 kamers en keuken. Huur p. w. 9.-, alles inbegr. Gevraagd in omgeving of in Soest, ruim huis, oud of in wat voor staat gec-n bezwaar. Adres J. Bos, Graanstr. 19 bis, Utrecht. Te koop gevraagd stuk TUINGROND. Br. Beetz- laan 58, Soestdijk. WONIN GRUIL. Aangeb. te Arnhem vrij beneden huis (5 kamers, keuken, veel bergruimte) 11, p. w., of bovenhuis (3 kamers en zolderkamer, keuken, zolder) 11,30 p. w. Gevraagd te Soest of omgeving klein huis, be nedenhuis of vrij boven huis, 2 a 3 kamers. Br. onder letter G 33 bureau Soester Crt. Wie echt voordelig „uit" wil zijn en bovendien lekker wil eten, is bij Albert Heijn aan het goede adres. Neem bet er vanHet kan 1 NIEUWE OOGST! MALS EN SAPPIG! LITERBLIK van 58 voor 100 GRAM van 69 nu venjarig dochtertje. Op de hoek van de Verl. Kolonieweg verleende mevr. i C. F. H. uit Gouda met haar personen- auto geen voorrang aan mevr. W., die tegen de auto opreed en viel, evenals haar dochtertje. Zij kregen lichte won-' den aan armen en benen. Mevr. H. bracht de twee slachtoffers met haar auto naar hun woning in Doorn en liet de brommer op haar kosten repa- reren. N. A. v. V. reed met zijn bestel auto in een file op de Steenhoffstraat. Voor hem reed een personenauto die plotseling remde. v. V. botste tegen de achterzijde van de auto en vrijwel ge-] lijktijdig botste een scooter tegen de auto-van v. V. De drie voertuigen wer-' den licht beschadigd. Op de vrijdag te Soest gehouden Al- gemene Vaardigheidsdag voor proe ven van bekwaamheid op het terrein der lichamelijke oefening door zesde- klassers der lagere scholen werden drie Soesterbergse scholen tot de hoofd prijswinnaars uitgeroepen door de heer L. L. J. Heugen, vertegenwoordiger van het rijksschooltoezicht, die sprak van een topprestatie van Soesterberg. Het waren de zesde klassen van de Christelijke school, de Openbare school en de Sint Carolusschool, die de eerste prijs ontvingen in de vorm van een fraaie beker. Een van de derde prijzen ging naar de Titus Brandsmaschool. PERZIKEN wan L09 »oot Speciale aanbieding met de originele, kostbare bloe- menparfum Grosse. In speciale kennismaking- verpakking. 2 stukken gëS van 64 g voor Radion reuzepak VAN 81 VOOR Fijne snijworst 100 GRAM Vruchtentoffees ZAK 200 GRAM Tandpasta Prodent 2 TU6ES VAN 1.40 VOOR 1# Prima cacao ZAK 250 GRAM Lemon Squash VRUCHTEN- LIMONADE SIROOP Res i-GEMALEt VACUÜM-VERPAKT -fc PRE ClSIE-G EMA !_EN fruld-krachtig 250 grim NIEUWE OOGSTi*U proefc de verse vruchcen! EXTRA VOORDEEL do nieuwe oploskoffie van Albert Heijn, die smaak valt. Pittig als het ritme van de Bongo- i trom. Handig Voor thuis en op trektocht POT 50 GRAM Tm zaterdag 1 juli AH-MAY0NAISE .tube met garneeropening 49 PORTUGESE SARDINES3 blikjes X.' ANANAS halve schijvenper blik 55 ZOETZUUR gesneden komkommer per pot 4S GEPELDE PINDA'S ongezouten zak 200 gram 49 L0ND0N TONIC3 flesjes 49 SINAS RAAK3 flesjes 63 Onvoorwaardelijke kwaliteitsgarantie "Wanneer u enig bij AH gekocht artikel niet qBke cent waard acht die u ervoor be taalde, dan geeft Albert Heijn tL het volle bedrag terug. c°mp{ete venvarmen maakt u het teven goedkoper Prijzen gelden tjm woensdag 5 juli Arts, Talmalaan 37, I van 1 tot en met iq De plaatselijke artse| men waar. 4-pers. TENT te Wieksloterweg 33 Soest. TE KOOP GEVR4 2 rotan stoeltjes el feitje, 1-pers. matrl vloerkleed. Br. ondq 177 bur. S.C. Te koop 2 dra<| ZEUGEN, 1ste Werptijd 4 en 11 j| Dorresteinweg 84. NET MEISJE gev| voor halve dagen, werkzaamheden huishouding. Zo mo| vanaf 15 juli of gustus. J. van S| voort, Torenstraat TE KOOP het li van onze opruiming 2 transportfietsen, 1 in orde, voor 25,-1 stuk, plus 100 broq sen voor weinig Bakker de Vries, tenkampweg 1. Jongedame zoekt gemeub. KAMERS gebruik van keukei onder no. 182 buif WONINGRUIL. Al moderne woning Baarn, gr. kamer, badkamer, keukel schuur. Huur 75,1 maand. Gevr. te f iets dergelijks of Br. onder letter HI reau Soester Crt. Confectieatelier Steenhoffstr. 52B, I vraagt NAAISTElj leerling-naaisters, melden tussen 8 eq aan het atelier. Bij Boek-kantod en Schrijfmachina Laanstr. 41c-d te is plaats voor Mulo-diploma of I waardige opleidin| eist. P.G. gevraagd voor 4| dagen of voor halve dage] de huishouding. Van Weedestraat I Woning aangebcj Soesterberg, bevl mers ensuite, 4| kamers en zolder| tuin. Te ruilen woning te Soes! flat. Br. onder bureau Soester FINANCIERING! elk doel.l Fa. Van de W| Plasweg 63, telef HENNE-E 3 roll

Soester Courant | 1961 | | pagina 2