Krabbels van Knelis. TWEEDE BLAD Geschenk voor dr Maarsingh. S.E.C. verloor. Poging tot aanranding? S.E.C. Honkbal. Niet maaien. Grote zege van Duinkikkers-heren. Balletvereniging Soest. Dalco won van Roda. VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 4 JULI 1961 Dominee B. Maarsingh, predikant van de Hervormde Gemeente te Soestdijk, promoveerde donderdag tot doctor in de godgeleerdheid te Utrecht op een proefschrift over de ethiek van de wet ten van Deuteronomium en reeds vrij dag werd hem door de leden van zijn gemeente een geschenk aangeboden. Hiervoor was een bijeenkomst belegd in de Emmakerk, die onder anderen werd bijgewoond door de secretaris van H.M. de Koningin, mr J. v. d. Hoeve en de predikanten W. Ambrosius, D. Ja- link en E. Groeneveld. Het geschenk van de gemeente was een bedrag van 670,dat door dr Maarsingh bestemd werd voor het jeugdgebouw, waarvoor reeds plannen en enige geldmiddelen zijn. Als per soonlijk geschenk ontving dr Maar singh een rugzak, die hem goed van pas zal komen als hij straks op een voettocht de inspanning van de studie en het werk dat aan de promotie voor af ging zal vergeten. Dr Maarsingh deed de rugzak meteen om om te laten zien dat hij prima zat, maar hij gaf de verzekering dat hij deze straks niet zal dragen bij een zwart costuum en lange broek, maar bij echte vakantiekledij. De heer J. A. Jansen sprak dr Maar singh toe namens het comité dat de geschenken aanbood. Hij wenste de predikant van de Emmakerk geluk met zijn promotie, waaraan een zware stu die voorafgegaan was. Deze studie is echter op geen enkele .wijze van in vloed geweest op het werk van de gepromoveerde in zijn wijk. De meeste gemeenteleden wisten zelfs niet welk een zware taak ds Maarsingh op zich genomen had. Een taak die dubbel zwaar was omdat het werk voor de wijk Emmakerk zoveel tijd vergt. Na het overhandigen van de geschen ken sprak de heer Jansen de wens uit, dat dr Maarsingh nog lang in Soest dijk zal mogen blijven. Ds Jalink zei dat de collega's van dr Maarsingh niet alleen blij waren met deze promotie maar ook trots op de prestatie die hiermee geleverd werd. Hij schonk een gramofoonplaat. Ds Groeneveld, emeritus-predikant, die vroeger de zorg voor de gemeenteleden van de Emmakerk had, sprak met bewondering over de werklust van dr Maarsingh. Door deze werklust heeft hij de moed kunnen opbrengen om aan deze zware studie te beginnen. De leidster van de Zondagschool bood eveneens een geschenk aan, waarna dr Maarsingh bijzonderheden vertelde over het ontstaan van het proefschrift. Tenslotte werd hij door alle aanwezigen geluk gewenst. S.E.C. speelde enige weken geleden een vrienschappelijke voetbalwedstrijd te gen Zuidvogels op het terrein aan de Bosstraat en verloor met 02. Zater dagavond werd opnieuw tegen Zuid vogels gespeeld, nu in Eemnes, waar het tournooi om de zilveren watermo len gehouden werd. S.E.C. speelde met enige invallers. Onder de lat stond keeper Renooy, nadat hij lange tijd zijn kunnen als veldspeler getoond heeft. Hii voldeed goed als doelman en hem kan de nederlaag niet verwe ten worden, want hij heeft heel wat gehouden. Van Breukelen speelde op de middenvoorplaats en Van Kooy en Elverding stonden links en rechts van hem. Elverding kopte veel en goed, maar hij had geen geluk, evenmin als Van Kooy die tegen de. lat en naast schoot Op de spilplaats opereerde de jeugdige Van Duinkerken goed. Hij heeft echter wat trage reactie. Hierin kan met trai nen verbetering gebracht worden, maar hij houdt niet van trainen. Zonder oefening zal hij het echter niet tot een vaste plaats in het eerste elftal bren gen. De eerste helft verliep doelpuntloos. Tien minuten na de hervatting schoot de linksbinnen van Zuidvogels raak en het was 10. S.E.C. trachtte gelijk te maken, maar het succes kwam aan de andere kant en Zuidvogels scoorde voor de tweede en laatste maal. Op het Berkenlaantje werd een 25-jarig meisje aangehouden door een onbeken de man en zij deed wat slechts verstan dig is, zij nam de benen. Zij vluchtte naar de spoorbaan en waarschuwde 'n aantal spoorwegarbeiders die terstond op zoek gingen naar een man van om streeks 40 jaar, die een grijsblauwe brommer van oud thodel bij zich had, het gladde donkerblonde haar achter over gekamd droeg, gekleed was in 'n bruin costuum en een bruin gezicht had. De politie werd gewaarschuwd en deze zocht ijverig mee, maar de onbekende werd niet gevonden. Het tweede team van S.E.C.-honkbal heeft het afgelopen weekend een zeer verdienstelijke wedstrijd gespeeld te gen O.S.O. en 't scheelde maar weinig of het was een overwinning geworden. In de laatste inning stond S.E.C. zelfs met 1610 voor. Toen werden er ech ter enige fouten gemaakt en O.S.O. won met 1916. Het eerste team deed het veel slech ter en leed een daverende nederlaag tegen H.C.A.W. 2. Het werd 240 voor de Bussummers, die met een sterke formatie het veld in kwamen. Werper Kloeten was bijzonder goed en hij gaf de S.E.C.-slagploeg geen schijn van kans. De S.E.C.-werper Blok deed het matig en in het veld werden door de S.E.C-spelers vele fouten gemaakt. In de eerste inning kreeg H.C.A.W. al een 100 voorsprong en die werd steeds groter, zonder dat S.E.C. tot enige prestatie kwam. De nieuweling Cheong speelde 'n behoorlijke wedstrijd, maar ook dit kon geen invloed op de uitslag hebben. De score van H.C.A.W. in de 7 in- nings was: 10, 2, 3, 2, 4, 1, 2. Werper Kloeten kwam tot 12 x 3 slag en 1 x 4 wijd. Blok van S.E.C. tot 7 x 3 slag en 17 x 4 wijd. Een bewoner van Soestdijk is verzot op het maaien van gras en hij deed dit jarenlang op een stuk grond aan de Beukenlaan, dat aan een bewoner van Soest-Zuid toebehoort. Er was een contract waarin stond dat de Soest- dijker het recht had tot en met 15 juni 1961 het gras van dit perceel af te maaien en mee te nemen, maar toen het contract afgelopen was kon de maaier het maaien toch niet laten en hij maaide voort. Dat beviel de eige naar van de grond niet en hij waar schuwde de politie, die een oogje in het zeil zal houden. Het ziet ernaar uit dat het eerste he renteam van de Duinkikkers op het kampioenschap afgaat. Van Branden burg 4 werd in het Bosbad te Amers foort maar liefst met 112 gewonnen. De Duinkikkers waren zo sterk dat het een wat eenzijdige wedstrijd werd. Van Brummelen ontbrak en hij werd vervangen door Brink, Rob de Vink moest aanvankelijk onder de lat om dat Ton Meyer te laat kwam en Dik Elderman maakte deel uit van deze ploeg. Door Gerard v.d. Bor was het al gauw 20, Brink bracht de stand op 30 en nog voor rust werd het 40 door Iseger. In de tweede helft kwamen de Duinkikkers nog meer in de aanval en Brandenburg kon alleen maar doelpunten doordat tweemaal 'n misverstand in de achterhoede van de Duinkikkers voor 'n scoringskans zorg de. Het werd 51 door v.d. Bor, 61 door Iseger, 71 en 81 door v.d. Bor 91 door Iseger, 101 door v. d. Bor en tenslotte 112 door v. d. Gaast. De balletvereniging Soest heeft haar cursussen besloten met een openbare les in gebouw „Ludgardis", welke voor ouders en belangstellenden toeganke lijk was. Zeer velen hebben hiervan gebruik gemaakt en met verwondering heeft men kennis genomen van de op merkelijke resultaten der leerlingen. De allerkleinste meisjes deden hun oefening keurig en de grotere leerlin gen hadden geen moeite met hun pas jes en zagen zelfs niet tegen pirouettes op. Na de les bood een leerling van iede re afdeling mevr. Destree een ge schenk aan. Bonbons, bloemen en een grammofoonplaat vertolkten met woor den de dank der kinderen. Tot slot dankte de voorzitter van de balletgroep, de heer N. L. Pouw, mevr. Destree voor het vele werk dat zij in het belang van de Soester jeugd heeft gedaan. Ook bedankte hij de leerlin gen voor de trouw waarmee zij de lessen voleden en de belangstellenden voor hun komst. De vereniging telt thans 70 leden. Bij de afdeling ritmische gymnastiek kun nen nog enige dames geplaatst worden. De lessen beginnen weer op maandag 4 september. Met drie invallers heeft Dalco in Ach- teveld tegen Roda gespeeld. Dalco was ondanks dit feit steeds in de aanval en de middenvoor Noorman maakte een uitstekend debuut. Na 25 minuten scoorde hij het eerste doel punt. Na de aftrap kreeg Ben Reuvers in vrije positie de bal toegespeeld en hij scoorde. Twintig minuten later doel puntte Noorman en kort voor het ein de van de eerste helft speelde hij zich vrij en maakte het derde Dalco-doel- punt. Sb dat mok zeige dak nie- f maand wat slechs toe- dattie doodgaot, waant das ut leste wajje ken an de smeerlapperuge kaant en ikke durref d'r wel veur uut te komme, dak ezeid heb, ei ge schuld, toenk laang eleeje las van die man, die zo broodnoodug op herte mos jaoge en ut loodje lei teuge dat hert. Herte binne prachtuge beeste. Veul moojer as wullie marine en vaok ok veul moojer as 'n hele boel frommesse. Die man gong jaeoge op herte en hie had zo'n arrem beest anneschoote. Niet doodesehoote, waant daorveur kon die nie goed enog schiete. Hie achter dat beest an. Dat kon nie veerder deur 'n hek en draaide zien eige om. Doods bang netuurlek en hie viel die jaoger van niks an. Die kreeg 'n flinke op- taoter van dat hert, zien schietgeweer gong af en hie kreeg 'n kogel deur zien koD. Harstikke dood, zogezeid. Je zal ming niet heure zeige, net goed, waant dat mak niet doen, maor die man had tuus motte blieven. Noeng las ikke gistere dattie beroemde Aomerikaonse schriever dood is. Die man mos altied zo noodug teuge stiere vechte omdattie teyge zo'n beest nog 'n bietje kaans had en teuge 'n bok ser niks. En hie mos zo noodug beeste neerknalle ok. Omdattie zo flink was, zogezeid. Aster te veul kninge benne, dan motte die kninge opperuumd worre, nogal wiedus, maor d'r binne heus niet te veul herte of stiere of olifante of leeuwe. Maor hie mos jaoge. En as je jaogt dan mojje je schietgeweer wel us schoonmaoke. Dat dee die. Laotie zien eige noeng veur zien kop schiete. Je zal ming nie heure zegge net goed, maor ikke mag toch zeker wel zeige, dan mojje maor nie jaoge as jie nie mit 'n schietgeweer kan omgaon. Na de rust wist Roda de achterstand te verkleinen tot 13, waarna Noor man nogmaals scoorde (1-4). Uit een corner maakte de Roda-midden- voor kort voor het einde van de wed strijd een doelpunt en daarmee werd 't 4-2 voor Dalco.

Soester Courant | 1961 | | pagina 5