FUGERS RIJWIELEN 10 Zijn maatregelen nodig Officiële mededelingen. VOOR HET EXAMEN GESLAAGD? KRUISWOORDRAADSEL Krabbels van Knelis. S POR Hengels ZAADHAND LINDE Antiek t t 0 K.P.S. speelde gelijk tegen V.V.Z. (2-2). Botsingen. Standen zomeravondcompetitie. Schoen in dakgoot na aanrijding. Verlenging ontruimingstermijn. Wijziging treinenloop. Vreemd ongeval. Dan een pracht SPORTFIETS van GAZELLE - INVICTA - RALEIGH Dragline uit gareel. Weer gemaaid. Verbouwing deel gemeentehuis. Vierde vuilnisauto. Ingebruikname Koororgel. S.E.C. Honkbal. Gevaarlijke boom. Verkoop van bomen. Buiten en in f 195 De ideale v W ALFRE De moe R INT. M E. C. V Volgens de jongste schattingen zal het tekort aan werkkrachten dit jaar op lopen tot om en nabij de 100,000 man. En dat betreft dan de aanwijsbare open plaatsen want er zijn ook nog tal van wergevers die al niet eens meer aan kloppen op de arbeidsbureaus. Als dit proces voorgaat, de inscha keling van Belgen, Spanjaarden en Ita- lanen niet voldoende helpt en daaren tegen tal van Nederlanders blijven pendelen op west-Duitsland, zal de re gering langzamerhand moeten overgaan tot ingrijpende maatregelen. Wij den ken aan belastingfaciliteiten voor ge huwde vrouwen, die nog aan het ar beidsproces kunnen deelnemen, maar dit met het oog op de fiscus niet doen. Wij denken aan de tewerkstelling van de gevangenen. Wij denken zelfs aan de arbeidsdienstplicht voor meisjes. Want het mag niet zover komen, dat gedeelten van ziekenhuizen moeten wor den gesloten, omdat er geen verpleeg sters meer zijn, zoals nu dreigt te ge beuren, dat er belangrijk sociaal en maatschappelijk werk blijft liggen, om dat de werkkrachten ontbreken; dat er kinderen thuis blijven bij gebrek aan leerkrachten; dat de industrie orders moet afwijzen, omdat ateliers leeglo pen en kantoor- en naaimachines niet bediend worden. En dat alles, omdat de welstand in vele gezinnen de meis jes thuishoudt of voor talenstudie naar het buitenland stuurt. En voor een aantal jeugdigen zou het misschien niet eens zo verkeerd zijn, als zij eens één enkel jaartje in het gareel moesten lopen en leerden wat werken is en wat een mens voor goeds voor zijn medemens kan doen. K.P.S. en V.V.Z. behoren dit jaar niet tot de sterksten in de zomeravondcom petitie en zij staan gelijk met Poly- norm en Bronswerk op de eerste en tweede plaats. De wedstrijd tussen beide Soester ploe gen is een gelijk spel geworden en daarmee mocht vooral K.P.S. tevre den zijn, want het elftal was onvolle dig en Baltus speelde slechts op halve kracht omdat hij geblesseerd was. V.V.Z. speelde wat beter en vooral het combineren was goed, maar het werd te ver doorgevoerd en al combinerend trachtte men keeper V. d. Stelt van K.P.S., die Leo Koedam verving, te passeren. Dat lukte in de eerste helft echter niet, want v. d. Stelt was goed op dreef. In het doel van V.V.Z. stond Burgstede omdat Van Kooy in dienst is en Van Es met vakantie. Ook hem ging het keepen goed af. Scheidsrech ter was C. Koedam omdat de heer Bührmann afgezegd had. Het eerste doelpunt werd gescoord door Baltus, nadat Groart een schot op doel kon lossen omdat de V.V.Z.-achterhoe de onjuist terugspeelde. Drie minu ten later kreeg linksbuiten Konings 'n pass uit de achterhoede, hij ging door de V.V.Z.-verdediging en het was 20. Nog voor rust kreeg middenvoor Van Grol van V.V.Z. een mooie kans, maar hij wist deze niet te benutten. In de tweede helft speelde V.V.Z. fel ler en kreeg een groot overwicht. Na een kwartier scoorde linksbinnen C. Huigen en direct daarna doelpuntte hij opnieuw. Dit schot zou houdbaar Dc Russische vluchteling en balletdanser Rudolf Noureev geniet in Parijs grote belangstelling. Hij heef zich kunnen aansluiten bij de balletgroep van dc Markies de Cuevas en danst nu in het theater van de Champ-EIysees. geweest zijn als doelman v. d. Stelt de bal had kunnen zien, maar het uitzicht werd hem door diverse spelers belet. De wedstrijd eindigde met een magni fieke kopbal van Baltus, waarmee de bal net over de kruising van lat en paal verdween en het bleef 22. In Soesterberg reed mej. A. E. R., een Utrechtse onderwijzeres, in haar auto. Op de Rademakerstraat remde zij plotseling omdat zij naar garage De R. wilde rijden. Achter haar reed de Utrechter D. J. A., die .niet zo snel kon remmen en tegen de auto van mej. R. botste. De schade was gering. Op de Peter v. d. Breemerweg reed de automobilist J. J. v. W., een Soes ter. In een onoverzichtelijke bocht zag hij plotseling de tractor met tank aanhangwagen van C. H. V. Van W. remde, slipte en zijn auto botste tegen de tractor. Ook hier geringe schade. ONDERWIJS. Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op artikel 76 van de Lager- onderwijswet 1920; brengen ter alge mene kennis dat door de raad dezer gemeente op 21 juni 1961 medewerking als bedoeld in artikel 72 van de La ger onderwijswet 1920 is verleend aan het R.K. schoolbestuur voor het maken van een aansluiting op de gemeente lijke riolering ten behoeve van de on der dat bestuur staande meisjescho- len voor v.g.l.o. en g.l.o. en kleuter school aan de Steenhoffstraat, alhier. SOEST, 7 juli 1961. WACHTVERBOD Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op het bepaalde in artikel 5, 6e lid, van het Wegenverkeersreg lement; maken bekend, dat door hun college is besloten om een wachtver- bod vast te stellen voor de rechter- oostzjjde van het gedeelte van de Soes- terbergsestraat, lopende van een punt op 10 meter uit de kant van de rijbaan van de Eikenlaan tot een punt op 5 meter uit het westelijk einde van de in de aansluiting met de Birktstraat aanwezige verkeersgeleider. Van dit besluit staat voor iedere be langhebbende beroep open tot het ein de van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt aan de Koningin gericht doch inge diend bij de commissaris der Koningin dezer provincie, die een bewijs van ontvangst afgeeft. Het besluit is in afschrift toegezonden aan de desbetreffende hoofdingenieur directeur van de Rijkwaterstaat, de Koninklijke Nederlandse Toeristen bond A.N.W.B., de Koninklijke Auto mobielclub. de Koninklijke Nederland se Motorrijdersvereniging en aan Ge deputeerde Staten dezer provincie. SOEST, 7 juli 1961. Eerste klasse: Derde klasse A Polynorm 9 18 Centurion 2 9 16 Bronswerk 9 13 Wolos 9 15 V.V.Z. 8 8 A.B.F. 9 8 K.P.S. 9 8 Spoorvogels 8 7 H.V.C. '55 9 8 C.I.H.A. 9 6 W.P.H.-Boys 9 7) C.S.M. 9 S 170 TD 8 4 K.P.S. 2 9 4 Centurion 9 4 Derde klasse B Tweede klasse A v.v. De Graaf 8 15 Hakaspa 7 14 DALCO 9 12 D.V.A. 8 11 W.P.H. Boys 2 8 10 Nefkens 10 11 Electrofact 8 8 V.V.L. 9 10 R.A.L. 7 7 Hapam 6 6 G.T.D. 10 4 170 TD 2 8 6 RODA 8 2 V.V.Z. 2 8 5 Derde klasse C Z. en O. 8 1 V.V.C.B. 8 14 Tweede klasse B V.V.A. 9 12 Pantolux 7 14 Foxboro 7 in Zon en Schild 8 12 G.W.K. 8 8 553 TD 8 11 F.S.V. 8 2 Van Hal teren 8 10 T.O.C 8 2 V.O.G. 8 7 Hakaspa 2 8 2 Haceka 9 9 Molenaar 0 0 Dat de botsing tussen een bestelwagen en een 17-jarige bromfietsberijder bij zonder hard aangekomen is blijkt vooral uit het feit dat enige tijd na dit ongeval de heer K. van de Molen straat op het politiebureau kwam om een schoen van het slachtoffer de bromfietser te brengen, die in de dakgoot van zijn woning terecht ge komen was. De bromfietser M. v. S. reed op de Molenweg en stak de Molenstraat over zonder erop te letten dat vanaf de rijksweg de bestelauto van de heer H. N. R. naderde. Een botsing was on vermijdelijk en v. S. werd metersver weggeslingerd. Hij kreeg een hersen schudding. een wond aan de heup en een wond aan het rechter been. Per ziekenauto is hij naar het ziekenhuis in Baarn gebracht, nadat de artsen mevr. Schutte en Kuipers de eerste hulp verleend headden. De bromfiets werd vernield, de auto werd aan de voorzijde beschadigd. In de raadsvergadering van 13 juli 1960 werd besloten de ontruimings termijn van de onbewoonbaar ver klaarde woning Dorresteinweg 88 met een jaar te verlengen. Dit jaar loopt 1 september af, maar ook nu is het nog niet mogelijk voor de bewoners van dit huis een passende woning te vinden, zodat het college van B. en W. de raad verzoekt de ontruimingster mijn opnieuw met een jaar te ver lengen. Getracht zal worden zo spoe dig mogelijk een andere woonruimte te vinden. Vandaag reden er net zoveel treinen van Baarn naar Soest als gisteren, maar er is toch een belangrijke wijzi ging gekomen. De 13 treinen die van 10.17 uur tot en met 22.17 uur zeven tien minuten na elk heel uur uit Soest naar Baarn vertrekken rijden vanaf heden niet meer door naar Hilversum. Men moet in Baarn overstappen en daar 24 minuten wachten. De 14 treinen, die van 9.58 tot en met 22.58 uur twee minuten voor elk heel uur uit Hilversum vertrokken en waarin de reizigers voor Soest konden blijven zitten, rijdt niet meer op het traject Hilversum-Baarn. Van alle an dere treinen Hilversum-Baarn, die in het spoorboekje staan kan men gebruik maken, evenals van de treinen Baarn- Soest, maar men moet altijd in Baarn overstappen. Door onbekende oorzaak raakte woens dagmorgen, om 9 uur, een vrachtauto van een Bussumse firma, geladen met flesjes Coco Cola aan het slingeren op de Peter v. d. Breemerweg en kwam in een sloot terecht. De wagen werd bestuurd door P. J. v. B. uit Amers foort. Pas om 1 uur werd dit ongeval aan de politie gemeld. Twee kraan- vanaf 149,50. - Betaling in overleg. Kerkstraat 3-5 Telefoon 2030 wagens van een Zeister firma hebben de auto uit de sloot gehaald. De voor bumper was verbogen, motorkap en koplampen beschadigd. De berm was over een afstand van 30 meter ver nield. De heer v. d. B., een ooggetuige, ver telde de politie dat hij op de Peter v. d. Breemerweg liep toen de vracht auto hem tegemoet reed. Deze kwam plotseling op hem af, zodat hij de strui ken in moest om niet overreden te worden. Even later reed de auto de sloot in. Bij het afladen van rioolbuizen in de Laanstraat is woensdagmiddag een dragline omgeslagen en op de zijkant in een rioolgleuf terecht gekomen. Gis termorgen is 'n enorme Jumbo-kraan wagen van vele tonnen uit Hoevelaken gekomen om de dragline weer in het gareel te brengen. Daarmee waren vele uren gemoeid, maar tenslotte moest het gewicht van de dragline het af leggen tegen de kracht van de Jumbo. Vorige week werd H. Th. v. R. door de politie onderhouden omdat hij gras maaide op 't land van De B. Deze week werd hij weer door de politie aange troffen op dit land. Hij was bezig hooi te laden. Tot 15 juni mocht dit, want hij had een contract met de heer De B. Dit contract was afgelopen en in kort geding werd uitgemaakt dat v. R. geen gras meer van dit land mag halen. Hii kreeg een proces-verbaal ondanks zijn verweer dat hij van de uitspraak in hoger beroep gegaan was en in de mening verkeerde dat hij op het land mocht komen en maaien zo lang er nog geen uitspraak was. Er komt een noodgebouw naast het gemeentehuis. Hierin wordt o.m. de dienst van Sociale Zaken ondergebracht en de vertrekken van deze dienst in het gemeentehuis worden ter beschik king gesteld van de registratuur. Hier voor is een verbouwing nodig welke 10.000,kost. Het college van B. en W. heeft de raad verzocht een krediet beschikbaar te stellen. De oude kamer van de registratuur zal ingericht worden als commissie kamer en leeskamer voor de leden van de raad. In verband met de invoering van de vijfdaagse werkweek heeft de vuilnis ophaaldienst een vierde vuilnisauto no dig. Thans zijn drie wagen in gebruik, waaronder een oude wagen, die in 1950 aangeschaft is. Deze oude auto zal ver vangen worden door een nieuwe en bij de vaststelling van de begroting voor het jaar 1961 is hiervoor een kre diet verleend. De wagen is besteld en zal in november afgeleverd worden. Tot zolang rijdt een extra open vrachtwa gen. Aanvankelijk lag het- in de be doeling de vuilnisauto van 1950 te la ten lopen tot de bestelde er is maar nu wil men die in bedrijf houden tot de vierde auto afgeleverd is. Voor deze vierde auto vraagt het college van B. en W. een krediet van 45.000. Horizontaal 1 plezier 3 stuk v.h. schaakspel 5 betiteling 7 vreemde muit 9 lofdicht 11 voorzetsel 13 metaal 15 hemellichaam 16 spil 17 traag 19 onbehouwen 21 lijst 23 leesteken 27 herkauwer 28 bosgod 32 bevel 33 bevel 35 groente 36 Engelse ontkenning 37 vernis 38 slang 39 natuurkundeterm (afk.) 41 lichaamsvocht 43 mens 45 jongensnaam 47 meisjesnaam 49 mannelijk zoogdier 61 schraal 53 Moh. Heilige schrift 54 oude Inhoudsmaat 67 Europese hoofdstad 60 bergplaats 61 vogel 63 deel van ee® vogc4 65 zangnoot 67 tijdperk 68 bid (Lat.) 09 jongensnaam 70 govras CM 580702 71 rivier in Portugal Verticaal 1 gevel 2 vertaler 3 jongensnaam 4 bedorven wrede keizer godsdienstczrming paard vallei Nederland (afk.) aanw. voornaamw wintervoertuig waterstand (afk.) behoeftig dof boom gewicht (afk.) onder andere (afk.) soort schip (afk.) kaartenverzameling toestand van rust water in Brabant voegwoord ambtshalve (Lat. afk.) vis rekenkundige opgave heilige (afk.) gewicht (afk.) pers. voornaamw. mannelijk in: ct Engelse ontkenning water in Friesland titel (afk.) bijbelse figuur kleur kreupel huid familielid luizen et voorzetsel deel van het haofd smet voegwoord stuk stof vochtig strafwerktuig klein planfcje As je 't ming vraogt dan mok zeige dak me kwaod maok ak weer van die lange lelie in de kraante zie, waorin staot wattie manne en frommesse in de twee de kaomer noeng weer te klassineere hebbe over de voetbalpoel. Mense, mense, ister noeng echt niks aanders om over te praote van ongze duure sente 't Heule jaor ist best egaon mettie poel al heb ikke dan niks ewonne, maor ikke win nooit niks, dus das heul niks bezonders. D'r is niemand riek eworre van die poel, maor ok niemand arrem, waant je ken je sente wel bie de perde ver- gokke, maor nie mit kruussies zette. Nee, zeige die manne en die frommesse in de tweede kaomer, wullie motte over de poel praote. Alsmaor praote, waant die poel das de ondergang vant laand. Da zeige ze nie allegaor, maor die binne d'r onder. Die zeeje dartug jaor eleeje datte raodio de ondergang vant laand was en die zeje zestug jaor eleeje da voetballe de óndergang vant laand was. Das netuurlek allegaor flauwekul, maor mit al die flauwekul zitte zullie van de tweede kaomer d'r tied maor te ver doen en strakkies zeiter weer 'n me- nister 'k gao naor huus, waant das altied 't eerste wazze zeige. Ast ze effe nie zint dan loope zullie weg. Dat kenne zullie doen, maor wullie motte blieve waor wullie zitte. Kwaod maoke zullie d'r eige ok, daor in die kaomer en d'r binne luu, die harstikke naore dinge zeige teuge die aandere, die zeige dawwe mitte poel de bietebrug opgaon astie 'n ton wier. Bie 'n halleve ton niet, zeige die manne en dat kenk ok nie snappe. 'k Stao d'r altied van te kieke dazze om dinge van niks d'r eige zo dik kenne maoke en dazze heul nie praote over dinge die veur ongs zo bar veul bete- kene. Dachie noeng datter in de tweede kao mer 'n man of wief mit de vuust op taofel slaot en zeit dattet nie mag beure dat taksiesjeffeurs vermoord wor- re of keinders ewurregd. Heul nie. Daor komme zullie heul nie an toe, waant d'r is nog zoveul te klassineere over de poel en de sente die de mense motte kriege azze keinders hebbe. 'k Schat dazze nie goed durreve, waant as zullie daorover beginne dan zeit de menister van justitie, mond houwe aan ders gaok d'r vandeur. Lang heeft men in de Oude Kerk de beschikking gehad over een kabinet orgel uit de 17e eeuw, het enige gave exemplaar in ons land. Dit orgel werd gebruikt toen het kerkorgel gerestau reerd werd en bij muziekuivoeringen. Dit kabinetorgel is terug naar de eige nares en op dinsdag 11 juli zal tijdens een concert een nieuw kerkorgel in ge bruik genomen worden dat door de muziekkring „De Nederlandse Cantorij" in Enschede besteld is. Het orgel is geplaatst in het koor van de Oude kerk. Het is niet alleen bij zonder fraai van klank maar ook van uiterlijk. Aan het concert, dat dinsdagavond ter gelegenheid van de ingebruikname van dit orgel gegeven zal worden, verlenen Maria van der Slikke, sopraan; Gert Muts, orgel; Maarten Kooy, orgel en het orkest van de Muziekkring van de Nederlandse Cantorij medewerking. Op het programma staat een cantate voor sopraan en strijkorkest van Maar ten Kooy, een concert voor orgel en orkest van Georg Friedrich Handel, een concert voor twee orgels van An- tonio Solier en oude en moderne koraal bewerkingen, die gezongen zullen wor den door het Hervormd Kerkkoor en een kinderkoor. Zondagmorgen speelt het tweede honk balteam van S.E.C. in Utrecht 'n wed strijd tegen het vierde team van U.W. De wedstrijd begint om 11 uur. Een boom op de Molenstraat staat op omvallen en de dienst van Gemeente werken is gewaarschuwd met het ver zoek een einde te maken aan deze gevaarlijke situatie. Het college van B. en W. stelt de raad voor 120 bomen langs de rijksweg te verkopen aan de Staat der Nederlan den. Tijdens de raadsvergadering van 12 juli zullen de raadsleden over dit voorstel een beslissing nemen. Eei dat is en Een spot Wij tonen I ter plaatse, Tevens IVIAI Steenhoffstr, Van uw wonir Natuursteen do EERSTE SC GRA? NTEUWE WEG Uw vloeren, laat verzorge NIEUWEWG 99 Kristal en Me Gouden Tin Delftse bo Fra BERKSTRAAT TBANSPORTl OPSLAGP EMIGRj DOUANE SOESTDIJK

Soester Courant | 1961 | | pagina 10