BURGERLIJKE STAND A.N.W.B. RIJSCHOOL VAN DOOREN Van Essen voor brillen MET RAAB EN DAAD. Biggen- en Eiermarkt. Munitie gevonden. Loslopende honden. BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool V.V.Z.-170 TD 3-0. K.P.S.-170 TD 5-0. W.P.H.-Boys—Dalco 1-5. Vierdaagse Nijmegen. Succes voor Duinkikkers Verkoop van 120 bomen. Oplossing Kruiswoordpuzzel GEBOREN: Gijsbertus Lammert Hen- drikus, zoon van G. H. van Doorn en C. M. Hilhorst, Beukenlaan 23. Monique, dochter van F. Daam en A. J. C, Helms, Ir. Menkolaan 47. Her man Martin, zoon van J. van Charl- dorp en H. Huisman, Jacob Catslaan 25. Angèle, dochter van A. Wou ters en J. G. J. Loohuis, Plesman- straat 245. Machiel Johan, zoon van G. J. Bos en C. Beker, Wieksloterweg O.Z. 91. Thomas Heinrich, zoon van H. W. von der Dunk en G. Schuur- mans Stekhoven, Van der Helstlaan 27, Bilthoven. Erik Cornelis, zoon van J. J. de Wildt en A. Th. M. Ho- meijer, Postweg 37. Aletta Hen- riëtte, dochter van G. H. Meijerink en G. J. Huisman, Prof. Lorentzlaan 215. Gerda Janny, dochter van J. Mul der en C. J. M. Raatgever, Beetzlaan 71. Arie Willem Jacobus Tijmen, zoon van J. H. van Korlaar en A. C. Hogervorst, Kostverlorenweg 5a. Eduard, zoon van H. C. A. van Rijs wijk en T. H. Jongste, Rademaker- straat 26. ONDERTROUWD: Johannes Francis- cus Xaverius Wolfsen, Klaarwaterweg 78 en Helga Ilse van Vlierden, Klaar waterweg 78. Wilhelm Gustav Löt- gerink, Beetzlaan 8 en Anne Marie Simpelaar, Beetzlaan 8. Gerrit de Groot, F. C. Kuijperstraat 11 en Maaike Oebeles, Gasthuislaan 38b, Amers foort. Dick Renooij, Soesterbergse- straat 98 en Maria Cornelia van der Grint, Beetzlaan 55. Willem Aart Velthuizen, Oranjelaan 27, Harderwijk en Anna Catharina de Raadt, Mendels- sohnlaan 15. Gerrit Cozijnsen, Röntgenstraat 28, Hilversum en Hen- drika Johanna van Lemel, Beckeringh- straat 219. Jan Ruttenberg, Klaar waterweg 87 en Theresia van Empe- len, Heiligenbergerweg 31, Amers foort. GEHUWD: Gerrit Jan van Kooten, Da Costakade 58, Utrecht en Geertje van Arnhem, Oude Utrechtseweg 28. Jacobus Wilhelmus Beijer, Beetzlaan 121 en Elisabeth Hendrica Haage, Nieuweweg 17a. Bernardus Nico- laas van Luijtelaar, Nieuweweg 65 en Aartje Jannetje van Barneveld, Beetz laan 58. OVERLEDEN: Neeltje de Hart, 74 jaar, weduwe van T. van den Blink, Insp. Schreuderlaan 2. Aris Hendrikus Elands, 64 jaar, gehuwd met E. G. Schipp, Sinnemaplein 16. GALLENKAMPPELSWEG 14 SOEST-ZUID TELEFOON 3823 Op de Amersfoortse weekmarkt wer den aangevoerd: 185 biggen in prij zen van 55,tot 75,en drach tige zeugen van 375,tot 575, Op de eiermarkt werden aangevoerd 230000 stuks. Hoendereieren van ƒ12,75 tot 13,50. Middenprijs 13,15. Prijs per kg ƒ2,16 Achter het perceel Regentesselaan 8 is bij graafwerkzaamheden een gra naat en andere munitie gevonden. De mijnenopruimingsdienst zal zich over dit gevaarlijke goedje ontfermen. Artikel 39 van de verordening op de openbare wegen verbiedt de eigenaar van een hond deze van 23 tot 7 uur te laten loslopen en van 7 tot 23 uur op bepaalde plaatsen. Het college van B. en W. is van mening dat dit artikel gewijzigd moet worden en als volgt zal moeten luiden: a. Het is verboden honden binnen de kom der gemeente en op de Birkstraat en de Van Weerden Poelmanweg bui ten de kom der gemeente te laten los lopen, Dit geldt voor het gehele et maal. b. Het is verboden honden buiten het onder a genoemde gedeelte te laten loslopen van 23 tot 7 uur. 0£ Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht. Het elftal van de Amersfoortse mili tairen dat als 170 TD in de competitie uitkomt was het vorig jaar kampioen, maar dit seizoen brengen de soldaten er niet veel van terecht. Zij verloren gisteravond van K.P.S. nadat zij vrij dagavond door V.V.Z. met 3-0 geklopt waren. In de eerste helft scoorde mid denvoor Klomp uit een voorzet van C Huigen, maar voor hij kon schieten moest hij eerst de spil en een back passeren. De Amersfoorters kregen wel eens een kans, maar invaller-keeper Burgsteden was op dreef en liet zich niet passeren. Kort na het begin van de tweede helft scoorde Klomp met een prachti ge kopbal en met een schot van grote afstand maakte C. Huigen het derde doelpunt. K.P.S. heeft het voorbeeld van V.V.Z. gevolgd en 170 TD verslagen. Het werd 5-0 voor de paleisvoetballers, hoewel 170 TD in het veld niet zoveel zwakker was dan de spelers van K.P.S. Voor het doel brachten zij er echter niets van terecht. In de zevende minuut scoorde links buiten J. Veldhuizen uit een voorzet van Groart en pas 20 minuten later bracht middenvoor Dijkstra de stand op 2-0. Nog voor rust scoorde hij het derde doelpunt. De Amersfoortse gasten kregen in de tweede helft wel enige scoringskansen, maar zij wisten ze niet te benutten. Rechtsbinnen Rakers scoorde voor K.P.S. het vierde doelpunt en kort voor het einde van de wedstrijd maak te Groart de vijfde goal. Het elftal van DALCO heeft in Amers foort tegen W.P.H.-Boys gespeeld en met 5-1 gewonnen. In een spannende eerste helft kon de middenvoor van DALCO het eerste doelpunt maken, maar de voorsprong ging verloren toen de DALCO-keeper misgreep en de mid denvoor van W.P.H.-Boys hard kon in schieten. Na de aftrap kreeg DALCO-linksbui- ten H. Vlag de bal in vrije positie toe gespeeld en hij scoorde (1-2). In de tweede helft was de strijd gelijk- opgaand. Bij een DALCO-aanval wist E. van Campen met een schuiver de stand op 1-3 te brengen. Het elftal van W.P.H.-Boys werd nu in de verde diging gedrongen en telkens werd het W.P.H.-doel onder schot genomen. Een doelpunt kon dan ook niet uitblijven. H. Vlag maakte het vierde DALCO- doelpunt (1-4) en kort voor het einde van de wedstrijd scoorde de DALCO- middenvoor het vijfde en laatste doel punt. Zie de etalage voor de nieuwste modellen. Brillen met en zonder recept. Birkstraat splitsing Soesterbergsestraat. Z.F. leverancier. Onder de Soester deelnemers aan de Vierdaagse te Niimegen zullen zich mej. B. G. Maris en de heer G. A. J. Maris bevinden. Zij lopen respectieve lijk voor de achtste en tiende maal mee. De Utrechtse Zwemvereniging De Vechtstreek organiseerde in het Noor- derbad een waterpolotournooi voor meisjes en jongens. Teams van De Duinkikkers namen hieraan deel. De meisjesploeg, bestaand uit Anneke Jak, Willy v. d. Brink, Tonny Kraaikamp, Feike van Ginkel, Mieke Verkerk, Loes de Vink en Rita de Rooy deed het al bijzonder goed. Deze Soester meisjes wonnen de eerste prijs, een grote wis selbeker en ze kregen ook nog een medaille. Zij wonnen met 2-0 van De Vechtstreek, met 5-1 van De Vuursche, met 2-1 van Laga en speelde met 0-0 gelijk tegen Brandenburg, dat met twee gelijke spelen de tweede plaats bezette. De jongensploeg verloor met 0-2 van De Vechtsreek, speelde met 0-0 gelijk tegen De Vuursche, won met 1-0 van Laga en verloor met 0-2 van Brandenburg. Daarmee bezetten de Soester jongens de derde plaats. Een mooi succes voor de Duinkikker- meisjes en jongens en ook weer voor chef d' equipe Koos Iseger. Herhaaldelijk is door het college van B. en W. met de hoofdingenieur van de rijkswaterstaat gecorrespondeerd over de eigendom van de bomen langs de rijksweg. Bomen die aan de staat toebehoren zijn te herkennen aan een horizontale zwarte streep op het naar de rijbaaan gekeerde gedeelte van de stam. Ten aanzien van de overige bomen langs de rijksweg bleef verschil van mening bestaan omdat niet zo gemak kelijk uit te maken was wie de eige- in ons vorig nummer. Horizontaal: 1. pret, 3. loper, 5. naam, 7. ore, 9. ode, 11. in, 13. lood, 15. ster, 16. as, 17. laks, 19. lomp. 21. kader, 23. komma, 27. ree, 28. sater, 32. ga, 33. sta. 35. sla, 36. no, 37. lak, 38. boa, 39. s.g., 41. gal, 43. man, 45. ed, 47. trees, 49. ram, 51. pover, 53. koran, 54. pint, 57. oslo, 60. la, 61, eend, 63. krop, 65. fa, 67. era, 68. ora, 69. piet, 70. tarwe, 71. taag. Verticaal: 1. pui, 2. tolk, 3. leo, 4. rot, 5. nero, 6. mis, 8. ros, 10. del, 12. nl., 14. daar, 15. slee, 16. a.p., 18. arm, 20. mat, 22. den, 23. kg, 24. o.a., 25. m.s., 26. atlas, 28. slaap, 29. aa, 30. en, 31. r.o., 34. aal, 35. som, 39. st, 40. gr, 41. ge, 42. dar, 44. no, 45. ee, 46. dr, 48. eli, 49. rood, 50. mank, 52. vel, 54. pa, 55. neet, 56. ter, 57. oor, 58. spat, 59. of, 60. lap, 62. nat, 64. roe, 66. alg. PENSIONGELD Waar is het recht vastgelegd om tij dens vakantie reductie te krijgen op het pensioengeld, vraagt een onzer abonnees. Antwoord: Bepalingen op het gebied zijn er niet. Er zijn wel richtlijnen vastgesteld door de Horeca, de orga nisatie waarbij o.a. pensionhouders zijn aangesloten. Bent u echter niet in een beroepspension, dan is vergoeding tijdens afwezigheid een kwestie die U met de hospita dient te regelen. naar is. Het college was de mening toe gedaan dat eigenaren van langs de rijksweg gelegen grond een plantrecht hebben op een strook grond tussen de rijbaan en het fietspad. Bij rijkswa terstaat was men een andere mening toegedaan, tenzij dit plantrecht aange toond kan worden. Er is een onderzoek ingesteld waaruit blijkt dat bij een be schikking van 1856 door de commissa ris van de koningin vergunning ver leend is deze bomen te planten. De rijkswaterstaat stelt prijs deze bomen te behouden en wil ze van de gemeen te overnemen voor 3200,Het gaat om 120 bomen. Het college van B. en W. stelt de raad voor deze bomen voor dit bedrag aan de Staat der Nederlanden te verko pen en hierover zal morgenavond in de gemeenteraadsvergadering beslist worden.

Soester Courant | 1961 | | pagina 6