het oog gericht op KLETSPRAAT. Ds Burger werd 90 jaar. Diefjes gepakt. Ds «I. vara Selhaiik 45 jaar predikaat. PuzzeBt©cht@n. Iraforakes*. Jubileum. Slechte klant. Jacht op zware jongend. Dame aangereden. Brommer tegen fiets. Bestelauto tegen bus. Bromfiets terecht. f8©9— gestolen. Voleradain verslaat 't Gooi. Bejaardentocht. Brandweer srs actie» Geslaagde vierdaagse. Amerikanen botsten. Succes voor Buirckikkers. Zakradlo gestolen. Logeetje was zoek. DuiveravBucht van Vilvoorde. 40, JAAEGANG no. 56 DINSDAG I AUGUSTUS 1961. ,M m n i-i.. »-' m-r-»- -.■--J. SOESTER (flOU RANT Abonn. p. kwart, 2,10 - per post 2,25 Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK P„.„„ vnOR WEEDESTRAAT SC SOESTP.JK - TELEFOON «O - O-O Ds A. Burger, die lange tijd als eme ritus-predikant in Soest woonde, is vrij dag 90 jaar geworden. Ds Burger werd op 27 juli 1871 in Warnsveld geboren. Hij studeerde aan de Rijkuniversiteit te Leiden en werd in 1896 door het pro vinciaal kerkbestuur van Utrecht toe gelaten tot de Evangelisatiebediening in de Nederlands Hervormde Kerk. Op 21 februari 1897 werd hij bevestigd als predikant van de Hervormde Kerk te Dreischor. In de gemeente Nieuw- en Sint Joost- land werd aan ds Burger op 4 novem ber 1939 emeritaat verleend, waarna hij in Soest kwam wonen. Thans wooni ds Burger in Utrecht. Elders in dit blad staat het bericht van de diefstal van ruim 80 gulden uit een damestas. Aanvankelijk wist de politie slechts dat enige jongens bij het tuinhuisje gezien waren waaruit het geld verdwenen was, maar al gauw konden twee Soester jongens van 13 jaar aangehouden worden. Zij bekenden het geld gestolen te hebben en hadden nog meer op hun kerfstok. In Amersfoort namen ze artikelen uit een warenhuis weg, in Soest-Zuid wer den ze aangetroffen in een woning door mej. W., die bij afwezigheid van de bewoners toezicht op het huis zou houden. Zij gingen op de vlucht en liepen nog harder toen zij een politie auto zagen die niet naar hen op zoek was, maar het wel verdacht vond dat ze zo hard wegliepen. Spoedig waren ze gepakt en vlot bekenden ze al hun misdrijven. Ds J- I—van Schaik, die van 1927 tot 1946 Hervormd predikant in Soest was. herdacht zondag j.1. het feit dat hij 45 jaar geleden bevestigd werd tot predikant van de Nederlands Her vormde Kerk. Ds Van Schaik werd in 1891 in de hervormde pastorie van Den Burg op Texel geboren. Hij bezocht h£t stede lijk gymnasium te Kampen, studeerde theologie in Utrecht en werd in 1915 door het provinciaal kerkbestuur van Friesland toegelaten tot de Evangelie bediening in de Nederlands Hervorm de Kerk. Op 30 juli 1916 werd hij door zijn vader als predikant van de her vormde gemeente van Midlum beves tigd. Bijna tien jaar was dominee van Schaik in Soest en in 1946 ging hij naar Chaam en van 1953 tot zijn emeri taat in 1956 was hij werkzaam als geestelijke verzorger van de gestich ten in Den Dolder. Ds Van Schaik is een natuurliefheb ber en vogelkenner. Met Rinke Tol man en Jan Strijbos werkte hij samen in de redactie van „De Wandelaar" en „In Weer in Wind". Met Rinke Tolman schreef hij enige boeken over het leven in de natuur. Ook op ander terrein verschenen pu blicaties van zijn hand en thans is ds Van Schaik medewerker aan „Her vormd Nederland". Volendamse voetbalgeweld en keeper Hoogeveen deed het uitstekend in het Hilversumse doel. Tenslotte moest hij echter capituleren voor een kopbal van linksbuiten Veerman en vijf minu ten later werd hij voor de derde maal gepasseerd, nu door Pelk, die uit een voorzet van rechtsbuiten Kras scoorde. Wolf - de stopper van 't Gooi - tracht te de bal nog uit het doel te houden, maar dit mislukte en hij legde zelfs de laatste hand aan dit doelpunt. In de tweede helft probeerde 't Gooi het met keeper Bakker onder de lat, terwijl de ploeg op verscheidene plaatsen gewijzigd was. Het ging wel wat beter, maar toch scoorde Volen- dam opnieuw. Na 7 minuten speelde Brouwer terug op keeper Bakker. Mid denvoor Tol schoot toe en hij was eer der bij de bal dan de Hilversumse keeper die gepasseerd werd (4-0). 't Gooi gaf het nog niet op. In de 23- ste minuut van de tweede helft schoot Engelander hard op het Volendam-doel, de keeper kon de bal niet vangen en sloeg deze weg voor de voeten van Karhof die de stand op 4-1 bracht. Vier minuten later gingen Tol en Pelk goed combinerend naar voren. Pelk schoot tegen de lat, de bal kwam voor de voeten van Veerman en deze schoot onhoudbaar in (5-1). Waarschijnlijk zal slechts het Soester Rode Kruis aangename herinneringen aan deze wedstrijd bewaren want het publiek gaf door een vroegtijdig ver trek blijk teleurgesteld te zijn door de ze ontmoeting tussen twee ongelijk waardige ploegen. De Automobielclub Soest hield een oriënteringsrit in de omgeving van Soestduinen en Amersfoort, waarvoor gestart werd bij hotel De Soester Dui nen. Er waren 25 deelnemers, die ruim 50 km reden. Het parcours was uitge zet door de heer G. Struik uit Baarn. De uitslag was: 1. G. v. d. Belt (3 strafpunten), 2. C. Samsom (5), 3. J. Sieraal, Amersfoort (7), 4. M. Oskamp (8), 5. J. Beenink, Woudenberg (8). De heer A. v. d. Deijssel won als beste kaartlezer de coupe de Zonneheuvel. De Soester Bromfiets Club organiseerde een rit voor brommers en fietsers. Het parcours was uitgezet door de heer W. v. Leek. De uitslag bij de fietskoppels was: 1. N. en P. Staring (9 strafpunten), 2. H. Luschen en A. van Hattum (9), 3. H. Schut en C. v. d. Broek (9). Brommers B-klasse: 1. W. Overgoor (12), 2. J. Exalto (23), 3. W. v. d. Berg (28). Brommers A-klasse: 1. J. v. d. Bank (5), 2. C. van Barlingen, Hilversum (8), 3. H. Putters, Hilversum (10). De voorzitter van S.B.C., de heer A. Luschen, reikte in hotel Bos en Duin de prijzen uit en deelde mee dat op 12 augustus de jaarlijkse nachtrit gehou den zal worden. Start en finish zijn bij hotel Bos en Duin. Op twee plaatsen in de gemeente heb ben inbrekers hun slag trachten te slaan Bij de Index te Soestdumen kwam een onbekende naar binnen door het breken van een ruit en het boren van een gat in een deur. Hij haalde het gehele kantoor overhoop maar er werd niets vermist. In een rijwielfabriek op de Bartolotti- laan had een inbreker meer succes, hoewel zijn buit slechts ruim 40 gul den bedroeg. Hij kwam naar binnen nadat hij een ruit uitgestoten had en doorzocht het kantoor en het magazijn. Onze oud-plaatsgenoot, de heer Th. A. G. Noldus, viert vandaag zijn 25-jarig ambtsjubileum bij Van Gend Loos te Venlo, waar hij als chef van de bin nenlandse afdeling werkzaam is. De heer Noldus is voor Soest geen on bekende. Hij heeft zich hier verdien stelijk gemaakt voor de katholieke ver kennersbeweging. Ook in de reclasse ring van de jeugd heeft hij zich ver dienstelijk gemaakt. De heer Noldus zal heden te zijnen huize, Lambertusplein 17 te Venlo, re- cipiëren. Een ongeveer 45-jarige vrouw kwam een winkel in de Van Weedestraat bin nen en zij wilde enige smyrnakleedjes kopen. Ze bekeek ze grondig, maar kon geen beslissing n« men omdat zij ze graag thuis in de omgeving zag waar voor ze bestemd waren. Ze wilde ze dan ook graag op zicht meenemen. De winkelier - eer man die van ser vice houdt - vond et beter zelf maar even met de kleed s naar de woning van de onbekende xlant te gaan. Hij vroeg 't adres, kre,v Spoorstraat num mer 13 op en moest kort daarna er varen dat er in de Spoorstraat geen huis is dat nummer 13 heeft. Hij is naar de politie gegaan en heeft het signalement van de onbekende dame opgegeven. De politie kreeg een mededeling die alarmerend was, want enige agenten gingen in snel tempo per politieauto naar de Eempolder omdat daar een man gesignaleerd zou zijn van wie men mocht aannemen dat hij uit de Haarlemse koepelgevangenis ontsnapt was. De man werd inderdaad aange troffen maar de politie deed geen goe de vangst, want hij was geen ontsnapte gedetineerde maar een onschuldige va kantieganger die met het bewonderen van het polderschoon bezig was. Mevr. C. J. van W. stak zaterdag de Van Weedestraat over met haar brom mer aan de hand. Zij zag enige auto s uit de richting Amersfoort naderen en versnelde haar pas. Daarbij vergat zij te letten op het verkeer dat uit de richting Baarn kwam. De heer C. J. K. naderde met zijn bestelauto en hij verkeerde in de mening dat mevr. v. W. hem gezien had, zodat hij niet tij dig genoeg kon remmen om een bot sing te voorkomen. Hij reed tegen de brommer waardoor mevr. v. W viel. Zij kreeg een hoofdwond en dokter Tervoert verleende de eerste hulp. De brommer en de auto werden licht be schadigd. De Soester G. H. K. reed per fiets over het rijwielpad van de Van Wee destraat. Hij werd ingehaald door zijn plaatsgenoot P. V., die een brommer bereed. V. raakte bij het passeren de fietser en hij viel, evenals zijn duopas- sagier H P. E„ eveneens een inwoner van Soest. V. en E. vielen maar zij werden niet gewond. Brommer en kle ding werden licht beschadigd. Op de hoek van de Korte Brinkweg en de Van Weedestraat kwam de bestel auto van R. van L. uit Rhenen in bot sing met een autobus, bestuurd door W A uit Enschede. De bus moest af remmen voor een tegenligger en de be- stuurder van de bestelwagen bemerkte dit te laat en reed tegen de achterzij den van de bus. Beide wagens werden ernstig beschadigd. In Amersfoort werd een brcmfiots--ge stolen en deze is in een bos bi] de Birktstraat door een surveillerende agent gevonden. De eigenaar van ae brommer kon het gestolene en gevon dene terughalen. Van de dader vond men geen spoor. Mej. A. M. N. v. B. uit Duivendrecht maakte een woning schoon m Soest- Zuid en vooraf zette zij haar handtas in een tuinhuisje dat zij afsloot. Na haar werkzaamheden kwam zi] tot de ontdekking dat twee portemonnees met ruim 80 gulden uit de handtas gestolen waren. Zij deed aangifte bij de politie, die slechts te weten kon komen dat enige iongens in de buurt van het tuinhuisje gezien zijn, zodat aangeno men mag worden dat zij wel iets van deze diefstal weten. Twintig jaar geleden beloofde de Führer aller Germanen zijn onderda nen koeien met gouden horens en hij zei dat zeer spoedig iedere Duitser in een volkswagen zou rijden. Daarvan kwam geen spaan terecht, zoals het meestal gaat met dit soort voorspel lingen, die kant noch wal raken. Een andere Führer, maar nu van het Russische volk, volgt het voorbeeld van Hitier en hij gaat ook aan het voorspellen. Over twingtig jaar dan zullen de Russen de helft van wat ze nu moeten betalen gratis ontvangen, dan zullen er geen belastingen meer ge heven worden, dan wordt er maar een dertigtal uren per week gewerkt en meer van dat fraais waar de lommerd geen cent voor geeft. Geen zinnig mens kan het trouwens interesseren wat hij over 20 jaar gratis of met gra- tis krijgt, want al dat geven zal toch wel een soort betaling in natura wor- Dit gezwets kan echter een aanwijzing zijn dat het in Rusland inderdaad met zo rooskleurig gaat. Er werd immers gefluisterd dat de landbouw hopeloos in de knoei zit. Dan is het dus juist het geschikte moment om prachtige dingen te beloven. En intussen vluchten de mensen bij duizenden uit de buurt van dat halve paradijs dat over 20 jaar een volledig paradijs zal zijn, wanneer men tenmin ste waarde wenst te hechten aan de borrelpraat van meneer Nikita, die wel eens blijk gegeven heeft verstan dige dingen te kunnen zeggen, maar die nu zulke wartaal uitgeslagen heeft dat de stomste Rus er waarschijnlijk nog om grinniken moet. Ten bate van het Soester Rode Kruis is vorige week op het terrein van K.P.S. aan de Biltseweg een voetbal wedstrijd tussen 't Gooi en Volendam gespeeld. Het is een wat eenzijdige wedstrijd geworden omdat de Volen- dammers veel sterker waren dan de Hilversummers en vooral voor het pu bliek uit de radiostad was dit wat te leurstellend. Het samenspel en ploegverband bij Volendam was veel beter dan bij 't Gooi en voor de Hilversumse voetbal lers was vooral stopper Karregat - aanvoerder van Volendam - het grote struikelblok. Reeds na twee minuten nam Volendam de leiding door een goede kopbal van rechtsbinnen Pelk, die uit een voorzet van linksbuiten Bond scoorde. Het was al direct duidelijk dat Vo lendam deze wedstrijd zou gaan win nen en de aanvallen, goed geleid door middenvoor Tol, brachten de Gooi-de- fensie heel vaak in het nauw. Aan de andere kant had de verdedi ging het veel gemakkelijker, maar toch werd keeper Keizer door de Gooi- rechtsbuiten Van Wilpen gepasseerd Rechtsback Moleman stond echter ach ter zijn doelverdediger en hij voor kwam een doelpunt. Lang hield 't Goooi stand tegen het De leden van de bejaardensociëteiten der U.V.V. in Soest-Zuid en Soestdijk hebben een prachtige tocht gemaakt met twee bussen. Zij werden begeleid door enige dames van de U.V.V. Er waren meer dan 80 bejaarden die van dit uitstapje profiteerden. De reis ging eerst in de richting Rot terdam en in Hillegersberg werd kof fie gedronken. Na bezichtiging van Rotterdam werd de reis voortgezet naar Brielle. In dit oude stadje werd een warme lunch gebruikt. De middag werd besteed aan het be zichtigen van de Delta-werken. Met 'n boot ging het gezelschap naar een enorme bouwput, die midden in het Haringvliet ligt. Op de terugweg werd opnieuw Hille gersberg aangedaan, waar een brood maaltijd aangeboden werd. Hier dank te de heer De Lange mevr. Kruik - moeder der bejaarden - voor haar aan deel in het organiseren van deze tocht. Od een zolder van een schuur aan de Birkstraat was door onbekende oor zaak brand ontstaan en een smeulend vloerkleed zorgde voor veel rook, zodat de brandweer niets behoefde te doen. Op de Bosstraat vloog een fles met propaangas in brand en F. v. d. B. trachtte het vuur met een overal te doven. Dat lukte niet en de brandweer moest er met enkele stralen aan te pas komen om het vuur te blussen en daardoor een ontploffing te voorkomen. De brand was tijdens soldeerwerkzaam- heden ontstaan doordat de fles lek was. Naast enige burgerdeelnemers aan de Vierdaagse te Nijmegen onder wie de dames Klein ep Maris en de heer Maris hebben de heren De Raadt, Le Clerq, v. d. Meulen en v. d. Bruis van de Soester Politie Sportvereniging regen en zon getrotseerd en vier dagen 55 km gelopen. De heer De Raadt liep voor de veertiende maal, de heer v. d. Meulen voor de zestiende maal de heer v. d. Brink voor de derde maal en voor de heer Le Clerq was het de 'ijftiende maal. Op de laatste dag kreeg het Soester politieviertal bloemen van de heer en mevr, Segenhout, die ieder jaar bij de intocht in Nijmegen aanwezig zijn. Bri gadier Bergman was bij deze intocht als secretaris van S.P.S.V. aanwezig en inspecteur H. G. Scholtmeijer als voorzitter van het district West van de N.P.S.B. Een Amerikaanse motorrijder reed op de hoek van de Soesterbergsestraat en de Ossendamweg de bromfietser W. W. W. aan. Deze reed op het rijwielpad in de richting Soesterberg en passeer de een auto, die de Soesterbergsestraat wilde oprijden aan de achterzijde. Uit de richting Soesterberg kwam de mo torrijder die de bromfietser niet zag toen hij linksaf de Ossendamweg in sloeg. Een botsing was het gevolg. De schade was gering. Een Amerikaanse automobilist bot ste in de Bosstraat tegen de bromfiet ser C. L. uit Oldenbroek toen hij zijn wagen draaide on de weg. L. viel en kreeg een hoofdwond. Zijn duopassa gier kreeg een kniewond. Dokter Stro band verleende de eerste hulp en liet de beide slachtoffers naar De Lichten berg brengen voor een nader onder zoek. Het eerste zevental van de Duinkik kers-heren heeft deelgenomen aan een tournooi, dat georganiseerd werd door de zwemclub Laga te Zeist, teams van Laga en de Duinkikkers na men zeventallen van Sedna uit Ame foort en Wilskracht uit Utrecht deel. Soest won met 4-0 van Laga en me 2-0 van Sedna en won de eerste prijs. Een team van Soester jeugdspelers werd derde in een tournooi, dat ge organiseerd was door de vereniging De Vuursche. De organiserende vereniging werd eerste, Brandenburg uit Biltho- ven tweede en de vierde plaats was voor het Zeister Laga. Uit de winkel van de heer S..aan de Van Weedestraat is zaterdagmiddag een zakradio ter waarde van ƒ125, ge stolen. De dader is onbekend. De zevenjarige Gert je K. logeerde in Soestdijk bij een rijksspeurhondenge- leider zodat men mocht aannemen deze ér met zijn hond op uit zou gaan toen Gertje zoek was. Dat kon echter niet, want hij was niet in de gemeente en de politie verzocht een rijksspeur- hondengeleider uit Leusden op pad te gaan om te trachten de jongen te vinden. Dat lukte met en de gastheer van" de kleine Gert had evenmin suc ces met zijn hond toen hij thuisgeko men was en direct op pad ging- Gertje bleef zeven uur zoek en ni] werd gevonden in 'n polder bij Amers foort zodat het heel begrijpelijk was dat de honden hem niet konden vm- Soester duiven van De Zwaluw en De Vriendschap vlogen 152 km vanaf Vil voorde. Zij werden om 9.50 uur met n.w. wind gelost. De Zwaluw. In concours 764 duiven. Aankomst eerste duif 12.35.59 Snel heid 916.64 meter per minuut. Aan komst laatste prijswinnende duif 13-25.33. Uitslag: O. L. Zimmerman 1 44 59 145 150, P. Wolfsen 2 15 52 H. WoutIstra 3 19 21 40 43 72 111 113 114 132 133 148 C van Soest 4 13 23 68 82 88 109 G. Rijksen 5 29 38 45 74 94 100 103 109 Gorissen 8. 24 50 55 64 65 75 77 80 Rauch 12 129, Jac. Stalenhoef 18 76 78 101 121 A. Hilhorst 22 128, A. Mees ters 26'87 104 137 138, N. v. d. Veen 27 122 R. Voskuilen 28 31 32 84 152, H Onwezen 30, 142, mevr. Coerman 34 v d Hoek 35 97 102 117 130 139 A van Kooy 36 99 115, C. Huiskes 37 58 66, C. de Goede 39 92, P. Duyst 42 46 A. Snijders 48, J. Knoops 51 116, C de Bruin 53, W. van Buuren 54, A. J.' v. Dorrestein 56 60, A.Leyssen 57, J van Ginkel 61 149, J. Ottens 62 112, P. de Bes 63, J. Blijleven 67, C. v. d. Lugt 70 140, mevr G. Brink-Zunmerr mann 73 89 95 124. C. Dijkman 79, M. v. d. Wielen 81 141 143 J. van Her waarden 83 106 118, B. Roest 90 120, G. Visser 91, H. Kriek 93, Th. Wigt- man 94 96, P. Grift 105 J v. d. Belt 107 P Wagner 108, V. Reijerse 13b 147', J.' Coorens 136, C. Bosboom 146, F. Limburg 151. De Vriendschap. In concours 408 dui ven Aankomst eerste duif 12.41.45. Snelheid 883,28 m. per minuut. Aan komst laatste prijswinnende duit 13 45 44. Uitslag: H. Verkerk 1 18 47 59 60 61 63 84 97 99 100, W. Nieuwenhuis 2 11 16 19 34 35 65 69 75, C Kaats 3 10 27, E. Veerman 4 30 55 68, G. Sukel 5 23 72 86, Onwezen en De Muynck 6 13 24 50, M. Staal 7 20 48 81, C. Jak 8 42 62 87, J. C. Kamerbeek 9 15 17 22 28 32 66 96, Z.K.H. Prins Bernhard 12 57 88, C. Roskam 14 39 46, G. Sikkel- bein 19, W. Altenaar 21 43 45 56 70 71 93 94, A. B. Grift 25 36 38 40 53 89 101 R. Koster 26 74 77 83 90 101, J. Wij'nands 31 44 58, W. Roest 33 98, D. J. Bos 37 52 54 85, C. Vaessen 49 78 102, E. C. v. Daatselaar 51 67 79 82, C Bokma 64 95, J. A. B. v. Kloos ter 73, G. H. v. d. Broek 76, A. Beyer 79, F Groenestein 92. aai at; huhucu dijk 'wegg^dwMd^C&itTe mankeerde j pQJJXIE TELEFOON 4444 niets.

Soester Courant | 1961 | | pagina 1