ït iLANCÖMK BURGERLIJKE STAND Krabbels van Knelis. ZOMERHOEDJES. TWEEDE BLAD Z voor Uw huidverzorging SALON KOPPEL Geslaagd. 2 BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool Wedstrijden van S.E.C. Derde Kastelentocht. Indeling van S.E.C. Jaarvergadering S.E.C. Ziekenauto contra hond. Poging tot aanranding. Brommer tegen auto. VAN DE SOES TER COURANT VAN DINSDAG 1 AUGUSTUS 1961. GEBOREN: Marjolein, dochter van R. van Bennekom en G. A. I. Takken, Nieuweweg 21. - Ewald. zoon van J. van Wilpen en A. Maassen, Gaslaan 87, Baarn. Frederik Jan Hendrik, zoon van J. W. v. Opzeeland en J. Men- sonides, August Janssenweg 16, Baarn. Evert, zoon van G. van Brummelen en G. Jansen, Ossendamweg 24. Karin, dochter van A. H. Koehof en J. Kraaikamp, Ericaweg 12. Theodoor Martinus, zoon van G. van der Wolf en E. Wesstra, Raderaakerstraat 54. Johanna Hendrika, dochter van M van Breukelen en E. Th. Kamphorst, Korte Hartweg 9. Lucienne Renate Anto- nia Maria, dochter van A. J. W. Beij- er en M. C. W. van Ommen. Beetz- laan 38. Jan, zoon van L. H. Cam per en S. J. Focke, Lindenlaan 34, Baarn. Anthonius, zoon van J. H. Metten en R. Post, Oude Utrechtseweg 1, Baarn. Karoline Fenny, dochter van R. C. van der Klip en L. P. Loge man, Prof. Lorentzlaan 231. Petrus Cornelis, zoon van A. H. van Velzen en J. M. van Dijk, Gen. Winkelman straat 30. Alida Geertruida, dochter van A. K. de Jong en H. M. Brouwer, Baarn, Ferd. Huijcklaan 52. Adri- anus Franciscus Cornelis, zoon van F. C. A. Friebel en H. Velthuizen, Juli- analaan 23. Caroline, dochter van G. Alblas en E. Muijlwijk, Van Weede- straat 72. Theodora Mathilda Hen- drica, dochter van J. H L. van Rossum en B. J. G. Regnerij, Troelstrastraat 36. Gijsbertus Everardus Michaël en Conelia Maria, zoon en dochter van E. van Rooijen en G. H. Lensink, Kamp weg 68. Franciscus Johannes, zoon van A. A van Dalen en J. F. Jansen, Koninginnelaan 77. Rinsje, dochter van C. Mulder en S. Kok, Julianalaan 13. Klaasje Willemina, dochter van G. Docter en G. W. van den Deijssel, Burg. Grothestraat 59. Sylvia Chris- tina Berdina, dochter van E. H. Kuijer en G. C. M. van der Wardt, Baarn, Zandvoortweg 192. Ellen, dochter van K. Dobben en E Starre- veld, P. C. Hooftlaan 25. Dirk Jan, zoon van H. W. Westeneng en E. van Schaik, Wieksloterweg W.Z. 31. Linda Anushka, dochter van F. J. Griek en M. C. E Breuker, Simon Ste- vinlaan 23. Jolanda, dochter van J. Douma en J. Paul, Harmanlaan 21. Hans, zoon van J. A. Braam en C. M. van der Veen, Baarn, Waldeck Pyrm&ntlaan 2. Frederikus Roelof Johannes, zoon van H. F. Huisman en G. M. R. Ramselaar, Chr. Huygenslaan 44. Auguste Maria Theresia, dochter van A. P. J. van Leeuwen en E. M. Leenders, Antonie van Leeuwenhoek laan 57. Egbert Willem, zoon van H. W. Westeneng en E. Pul, Den Blieklaan 76. Sonja, dochter van L. A. van der Tuin en S. Wijnands, Postweg 44. ONDERTROUWD: Bartus de Wolf, Molenstraat 26 en Sonja Maria Uiter- wijk, Kerpad N.Z. 49. Rob van Vliet, Stadhouderslaan 141 en Alida Cornelia Maria Rademaker, Laanstraat 44. Sijbo Gerrit van Leeuwen, Schouten kampweg 139 en Albertje Sloots, Schoutenkampweg 139. Gerardus Petrus Vincentius van Heijst, Berk- dijksestraat 9. Tilburg en Wilhelmina Adriana Theresia de Beer, Wilhelmina- laan 17. Cornelis Jacobus Christi- aan Thomas, Eigendomweg 104 en Pau- lina Roozendaal, Eigendomweg 104. Hendrik Eikelhof, Bruggesloot 6, Mij drecht en Lilly Anita Barneveld, Jacob Catslaan 19. Jan van Beek, Ho- horstlaan 11, Leusden en Willemina Kouveld, Moerbessenberg 3. Corne lis de Ruig, Rozenstraat 13, Baarn en Wijmpje van den Belt, Nieuweweg 75. Hermanus Wielenga, Wieksloterweg O.Z. 27 en Gijsberta Walet, Wieksloter weg O.Z. 27. Wilhelmus Petrus Mar- chal, Schrikslaan 19 en Annie Gerhar- da Posthuma, Orionlaan 43, Hilversum. Johan Kruijskamp, Ruysdaellaan 44 en Gerda Kraaijeveld, Mendelssohn- laan 20. Hendrik Vonk, Sinnema- plein 13 en Hendrika Kerkhoven, Sin- nemaplein 13. GEHUWD: Carolus Bonifacius An thonius Thijssen, Soesterweg 148, Amersfoort en Margaretha Johanna de Beer, Smitsweg 37. Johannes Mar tinus Plekkepoel, Nieuweweg 55 en He- lena Petronella de" Bruin. Nieuweweg 64. Jan Ruttenberg, Klaarwaterweg 87 en Theresia van Empelen, Heiligen- bergerweg 31, Amersfoort. Wilhel mus Johannes Dijkman, Zandvoortweg 110, Baarn en Catharina Adriana Rai- munde van den Breemer, Korte Melm- weg 15. Wilhelm Gustav Lötgerink, Beetzlaan 8 en Anna Marie Simpelaar, Beetzlaan 8. Willem Aert Velthui zen, Oranjelaan 27, Harderwijk en An na Catherina de Raadt, Mendelssohn- laan 15. Antonius Theodorus Kruijs, Klein Engendaalweg 17 en Marretje Johanna Francisca Petronella Maria van den Deijssel, Burg. Grothestraat 47. Johannes Sukel, Molenstraat 104 en Petronella Catharina Gerarda Dijk man, Kerkpad Z.Z. 8. Gerrit Cozijn- sen, Röntgenstraat 28, Hilversum en Hendrika Johanna van Lemel, Becke- ringhstraat 29. Barend Adrianus Derksen, Verhoevehstraat 64, Amers foort en Elfriede Anna van den Brink, Hl Bop Hope, een komisch acteur van formaat, de in Nederland wat op de ach tergrond is geraakt, is in Amerika een van de meest populaire film-, televisie- en radiosterren. Op zijn manier brengt hij op het ogenblik een bezoek aan Londen, Bob in oosterse stemming maakt een ritje in een rickshaw. Troelstrastraat 12. Hendrik van Oostrum, Schipholweg 417, Haarlem mermeer en Ellenora Meredith Horns- veld, Kolonieweg lc. Antonius van Daatselaar, Korte Brinkweg 61 en Ma ria Johanna van den Hengel, Korte Brinkweg 61. Gerrit de Groot, F. C. Kuyperstraat 11 en Maaike Oebeles, Gasthuislaan 38b, Amersfoort. Al- lard Hendrik Ebbers, Heideweg 53 en Maria Gozina Spijker, Heideweg 84. OVERLEDEN: Hendrika Maria Pee man, 48 jaar, gehuwd met D. Ooster- veld, Birkstraat 74. Albertus En- trop, 95 jaar, weduwnaar van A. van Welzenis, Oranjelaan 3. Gerrit Bree, 75 jaar, weduwnaar van A. M. Blom, Bosstraat 2. Eduard Baak, 85 jaar, weduwnaar van A. M. Kellevink, Stad houderslaan 112. Het volledige assortiment vindt U bij Soesterbergsestraat 44 Telef. 2045 Voor het Associatiediploma Nederlandse handelscorrespondentie slaagde mej. D. v. Schaik. Hetzelfde diploma Engelse handelccr- respondente werd behaald door de da mes H. Munneke-Postema en J. H. van der Voort, terwijl voor het praktijk diploma boekhouden der Associatie slaagde de heer A. van Calck. Opleiding Instituut „Groote", Vondel laan 51, Baarn. Oranje-Nassauschool. Aan de school voor maatschappelijke en huishoudelijke vorming te Soestdijk had de uitreiking van de behaalde di ploma's plaats. Uit SoestDini van Asch, Willy van Beek, Tini van Dijk, Dicky Hageman, Anneke van de Hel, Hannie Hogeveen, Ansje Smit, Ineke Venhuizen, Klaske de Wilde, Elly van de Wilt, Hennie Bie- mans, Jan Engel, Jan Jansen, Hennie Koppen, Simon Opmeer, Wim van S>chaffelaar. Uit Baarn Ina Doeland, Hennie van de Hoef, Hettie van Laar, Loes Mor ren, Adri van Nieuwkasteel, Willy Vos, Aalt van Bokhorst, Gijs Dorresteijn, Maarten van Houtum, Anton Pas, Jac- ky van Tiggelen, Jaap Vermeulen. Uit de Lage Vuursche Dick van Klin geren en Mijndert Timmer. Het diploma typen van de Stichting voor Stenografie en Machineschrijven werd behaald door Dini van Asch, Son ja Dorland, Theo Blokzijl, Mijndert Timmer, Jaap Vermeulen, Wim Suk kel, Rijk de Graaf en Hennie Biemans. Het Sleuteldiploma van de Stichting I.V.I.O. te Amsterdam behaalden Fran- cien van Schie en Corrie van Manen. Het Certificaat Huishoudkunde van de Stichting I.V.I.O. kon worden uitge reikt aan Greetje van de Broek, Cor rie van Manen, Lena van Dijk, Truus van Sloten en Francien van Schie, ter wijl de laatste 4 ook het certificaat Naaien en Handwerken ontvingen. Jaap Vermeulen behaalde het Certifi caat Wis- en Natuurkunde. Drie leerlingen kregen geen diploma. Chr. Ulo. De volgende leerlingen van de Chr. Ulo aan de Prins Bernhardlaan slaag den voor het Mulo-diploma. Voor Aanv. B Rias Enders en Hennie Kaspers. Voor Mulo A Hans Lenten, Eric van Uchelen, Margreet Veerman, Joke Spelt, Loes den Broeder, Hennie Kentin, Paul v. d. Krieke, Henk v. Homoet, Wim Endendijk, Bert v. Riemsdijk, Trudi v. Dijk, Daisy v. Gestel, Carla Hoebee, Willie van Essen, Rely v. d. Ley, Jan v. Kamoen, Irene v. d. Laan, Victorine Regter, Bertie Hoogendoorn, Ans Pas man, Toos Meischke, Henk Akkerman, 1 Masje v. Schie, Eefje van Schaffelaar, j Elly Groenewegen, Dirk Jan van de Broek, Corrie Bakker, Gritta Martens I en Teus v. Kooy. I Alle leerlingen, die examen deden voor het Middenstandsdiploma, slaagden ook hiervoor. I Afgewezen werden 2 candidaten. R.K.-Ulo. I Van de R.K. Ulo-school, Steenhoffstraat 30a te Soest, slaagden onderstaande 1 leerlingen Mulo-diploma B Wout Deys, Anton Hilhorst, Hans Higler, Johan v. Leeu- j I wen, Astrid Quick, Jan Staal, Chris Tebbens en Theo Vonk. Mulo-diploma ABen Ammerlaan, Hannie v. d. Berg, Rob Beyer, José Boin, Antoon v. d. Breemer, Hans v. Breukelen, Anneke v. d. Brink, Henk de Bruin, Rina de Bruin, Henk Bun- nik, Jos de Clippelaar, Marie v. d. Deyssel, Cobie Dorrestein, Corrie Drijver, Kees van Doornik, Harry Eg- genkamp, Ton Elbertse, Wilma Fok ken, Jannie van Fulpen, Theo van Gor- com, Kees Groen, Annelies v. Hal, An ton Hilhorst, Arnold Hilhorst, Jan Hil horst, Wim Hilhorst, Hans Huigen, Ger da Huurdeman, Jan Kok, Sonja Kro- der, Barrie van Leeuwen, Kees van Logtensteyn, Jac. v. d. Mast, Jan Mid delman, Riet v. Oostrum, Peter Rade maker, Lida Rasch, Frans Rauch, Riek Rauch, Jan Roest, Piet v. Roomen, Jan Schagen, Leida Spermon, Joop Spijker, Jacqueline Thomas, Lenie Westerveld, Herman Wooning, Henk Dijkman, Ire ne Janus, Tom Janus, Joke v. d. Kley, Jan Verhoeve en Jeanne Voet. Behalve de 6 laatstgenoemden, behaal den alle candidaten de aantekening Vrijstelling voor het Middenstandsexa men. CV, C/3 W CP Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gebaald eD gebracht S.E.C. speelt zaterdag 12 augustus, om 7 uur, tegen het Veenendaalse G.V.V.V. en neemt op 20 augustus deel aan het Mauvepomptournooi. Op 27 augustus wordt deelgenomen aan het tournooi om het zilveren vliegtuig in Soester- berg. Deze wisselprijs is thans in het bezit van de vereniging K.V.V.A. Voor de derde maal heeft de ren- en touristenvereniging Tempo de Kaste lentocht georganiseerd, die de deelne mers ditmaal langs de kastelen Drake- steijn, Hoge Vuursche en het Zeister slot voerde. Veertig touristen reden de ze rit zondag als tourtocht en vijftig deelnemers op zaterdag en zondag als sterrit. Het eindpunt was restaurant Zonneheuvel. De deelnemers kwamen uit Baarn, Soest, Amersfoort, Hilversum en om geving. maar ook uit Zundert, Roosen daal. Rotterdam, Den Haag, 's-Graven- zande, Hoorn, Lutjebroek, Kootwijk, Halfweg en Amsterdam, De oudste deelnemers waren de heren Vlootman uit Amsterdam en Ten Haaf uit Soest, beiden 71 jaar. De jongste deelnemer was Appo v. d. Broek, 11 jaar. Er reden drie dames mee; mej. L. Verhoef uit Baarn, mej. K. van Dijk uit Utrecht en mej. J. Gieselbach uit 's-Gravenzan- de, die kortgeleden in haar woonplaats gehuldigd werd omdat zij de monster rit Brussel-Parijs-Brussel, een afstand van 600 km, uitgereden heeft. Van de Soester Politie Sportvereniging reden de heren Ten Hove en Van Ga len mee. Het Amsterdamse Olympia won de eer ste prijs, een wisselbeker, die werd uit gereikt door de heer A. Semper. Deze vereniging had 18 rijders afgevaardigd. Tempo reed met 27 deelnemers, maar viel als organiserende vereniging bui ten de prijzen. De tweede prijs was voor De Bataaf uit Halfweg met 7 deelnemers, de der de voor De Kampioen uit Schevenin- gen met 6 en de vierde voor West- Frisia uit Hoorn met 5. Op zondag 13 augustus wordt de jaar lijkse naaldenrit gehouden. Ditmaal wordt niet langs de gedenknaalden van Baarn en 't Loo gereden, maar alleen langs de Baarnse naald omdat als tra ject de Utrechtse heuvelrugroute geko zen is. Men kan 50 of 120 km rijden. S.E.C. 1 is voor de volgende competitie ingedeeld in de derde klasse D, waar in de volgende elftallen uitkomen: S.E.C., Soest; C.D.N., Driebergen; Her cules, Utrecht; H.M.S., Utrecht; Hol land, Utrecht; Quick, Amersfoort; Saestum, Zeist; Ultrajectum, Utrecht; Vriendenschaar, Culemborg; Zebra's, Hilversum. Veenendaal, Vreeswijk, Zeist. De vereniging Zeist is gedegradeerd uit de sectie betaald voetbal. Reserve derde klasse G: S.E.C. 2, Soest; Baarn 2; B.V.C. 2, Bilt- hoven; E.M.M. 2, Hilversum; Rapiditas 2, Weesp; Zeist 3; A.W. 2, Weesp; B.F.C. 2, Bussum; D.V.A.V. 2, Diemen; Hercules 2, Utrecht; T.O.G. 2, Amster dam. Op vrijdag 4 augustus houdt de voet balvereniging S.E.C. de jaarvergadering in hotel Bos en Dun aan de Bosstraat. Er zullen verslagen over het afgelopen verenigingsjaar uitgebracht worden en er is bestuursverkiezing omdat de he ren J. P. C. Veldhuizen en J. E. Roeij- mans, respectievelijk als secretaris en penningmeester, aftreden. Zij stellen zich herkiesbaar. De gehele technische commissie, bestaande uit de heren G. v. d. Brink, K. Jaarsveld, C. Majoor, B. de Rooy en F. Verwoerd treedt af. Deze leden stellen zich allen herkies baar. De ziekenauto van de E.H.B.O. reed op de Beetzlaan een hond aan. Hel dier werd gewond. Onderzoek wees u;t dat de hond eigendom van mevr. V. W. op de Hellingweg is. De ziekenauto was op weg naar een verkeersslachtoffer. Een Rotterdams meisje van 15 jaar^dat in Soestduinen kampeert, werd aange sproken door twee mannen die in een auto zaten. Ze nodigden het meisje uit in de wagen plaats te nemen, maar zij weigerde dit en liep weg. Een van de mannen kwam uit de auto, schold haar uit en liep haar achterna. Een meisje en een jongen, die eveneens in Soest duinen kamperen, zagen het weglopen de meisje en de man die haar achter volgde, maar zijn nutteloze ren staakte en scheldend in de auto stapte, waarna Als je 't ming vraogt dan mok zeige dat blie bin dak weer in Soest terug bin nao de vekaansie. 'k Bin mit mien wief en mien ouwe stoomfiets op pad ewest. Eerst naor Limburg, waor om 't aandere huus 'n kroegie is en waor de slokkies best en niet duur binne. Toeng naor de Pruusse, waor alles hardstikke duur is én waor je nie ken weeze as je 'n slokkie veur je eete wil hebbe, waant dat hebbe zullie niet. Toeng paor België, maor bie de Vlaominge, die kejje teminste nog verstaon. Die Waole praote zo gek dak schat dazze d'r eige nie verstaon kenne. Maor bie de Vlaominge mojje ok nog uutkieke. Wullie gonge 'n stukkie eete. Ik zee „gif ming maor ierst 'n potteke bier zulle", waant denk d'r om dak best Vlaoms ken praote. Goed menier, zee die kelner. En medam, zee die. Medam, zogezeid mien wief, zee, Ikke wil wel 'n uutsmieter. Die hebbe wullie hier niet, medam, zee die kelner, waant d'r komme hier nooit dronke kerels die d'r uutesmeete motte worre. Wullie hebbe um toeng uuteleege wat 'n uut smieter is, maor nee, bie ongs kenne ze die beter bakke. Toeng naor Nimwege om naor de Vier- daogse te kieke. Eerst zaoge wullie hoope manne die in duure sleeje rond- ree je of ze Kennedy eiges waore en toeng kwaome die twaolfduuzend stum pers binne. Minse zuk loope deeje som- mege. Maor aandere die kroope haost op haande en voete zo slecht hadde ze ut d'ran. Vier Soesder pelisiemanne hek ok nog ezien. Die liepe net of ze effes van 't pelisiebero naor 't raodhuis eloope waore. Niks veur ming. Ikke wier al moei van 't zitte. En toeng naor huus. Wij je geleuve dajje thuus nog maor ut beste ken weeze. Daor betaol je je eige nie blauw en daor hoevie ging dinge te eete en te drinke die je nie lust. Ikke schaom mng eige d'r nie veur dak bar op Soest esteld bin en ajje d'r dan 't tiedje uuttewest bin en je komp te rug dan hejje weer us goed in de gaote datter maor 1 Soest is. Hoope minse veinde dat netuurlek bar keinderachtug, maor ikke ken ut ok nie hellepe dat keinderachtug bin. deze wegreed. De jongen nam het auto nummer op en gaf dit door aan de politie. Hierdoor kwam men te weten dat twee ongunstig bekend staande Utrechtse mannen in onze gemeente op pad waren. De bromfietser v. d. S. kwam op het politiebureau vertellen dat hij in bot sing was gekomen met de auto van A. H. die hem op de Dorresteinweg geen voorrang verleend had. Auto en brommer werden beschadigd. Op het gebied van de hoedjesmode kunnen liefhebsters genieten van de nieuwe zomercollectie, die werkelijk 'n bijzonder grote variatie in hoofddeksels brengt. We zouden willen zeggen, er is voor elk wat wils en iedereen moet met een hoedje kunnen slagen. De ontwerpers hebben zeer veel nieuwe ideeën gelanceerd en grotendeels met succes. Zeker, er blijven veel dames bij hun standpunt, dat zij geen hoed wensen te dragen en dat is de categorie, die we ook nooit met een hoofddeksel zul len zien, maar het is een feit, dat de groep van hoeddragende dames steeds groter wordt. Toch is het beslist waar, dat een hoed de totale verschijning van de vrouw pas „af" maakt. U moet er maaar eens echt op letten, dan zult u zien, dat in de meeste gevallen de dames waar van u zelf zegt: „Wat ziet die er ele gant uit", een hoed dragen. Tijdens het bezichtigen van diverse mooie hoedencollecties zijn er heel wat modellen geweest die onze speci ale belangstelling trokken. Een daar van tonen we op onze illustratie. Het betreft een hoedje, dat we ook wel mutsje zouden mogen noemen en dat geïnspireerd is op de oosterse fez. Het is vervaardigd van witte pluche, waar door het een heel leuk effect krijgt. Het opvallende aan dit hoofddeksel is wel de onderrand, die in dit geval uit gevoerd werd in een brede strook van fijne witte paarlemoerachtige kraaltjes, geregen en de snoeren samengevoegd tot dit geheel. Zoiets doet het beslist leuk en zeker op een donkerharig kop je. Liefhebsters moeten maar eens op stap gaan en de nieuwe collecties bekijken, ze zullen ongetwijfeld iets van hun gading vinden!

Soester Courant | 1961 | | pagina 5