WAfiuteelaat ZOMER MARCHAL HAARMODE Z WITS AL Het doodse Soest. Nog eenmaal loslopende honden. De levering van gas. nette verkoopsters. werkster Schoenenmagazijn B ATA DE WITTE POMPEN WASSERIJ GELRIA EDE SOESTERBERG Krabbels van Knelis. MOEDER WORDEN... TWEEDE BLAD Voor al uw WIJNEN Wijnhandel BROUWER ZN. VOOR AL UW LIKEUREN Slijterij Brouwer Zn. VOOR HET IRAIPSEIL Onze zaak is wegens vakantie GESLOTEN van 14 t.e.m. 22 augustus. Amerika-Europa-Wars. Firma VAN DE WIJNGAART BROMMERS R IJ W I E L E N SERVICE B.B. verloor. VOOR AL UW BIEREN Wijnhandel BROUWER ZN. Propag astda- viswedstrêjd. De jeugd van A.G.A.V.S, ging weer kamperen UW SUCCES IS ONZE RECLAME. Auto- en Scooterrijschool D. ENGEL „Soesterberg" won prijs in het Patria-tournooi. Firma G. van de Pol Loodgieters- werkzaamheden. Medische dienst. ©ev®raden voorwerpen. VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1961. Amersfoort heeft een jaarlijkse taptoe, feestelijkheden ter gelegenheid van bezoek uit België, Baarn heeft een win kelweek, sportweek en wielervierdaag- se. Laren heeft een kermis, Hilversum heeft vertier te over en Utrecht had de feesten ter gelegenheid van het universiteitslustrum. Nijmegen heeft zijn vierdaagse, Delft zijn taptoe en er zijn nog veel meer plaatsen waar iets te doen is of was, maar met Soest is het radikaal ge beurd. Er was niets te doen deze zo mer, er is niets te doen en er zal ook niets te doen zijn. Een tiental jaren geleden zei men al tijd dat er in Soest nooit iets te doen Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 te zorgen dat de leidingen niet lekken en er komt nog een meetinstrument waaraan men kan zien wat het ver bruik in Soestduinen en Soesterberg is. Iedere week ontvangt het G.C.N. een overzicht van het gasverbruik in onze gemeente om ervoor te kunnen zorgen dat er altijd en op ieder moment vol doende gas is. Er is een „middendrukleiding" aange legd naar Soest-Zuid en er komt zo'n leiding naar Soestdijk om een goede distributie te kunnen waarborgen, ter wijl er plannen zijn voor de aanslui ting van de vele woningen die in de loop der jaren gebouwd zullen worden. Thans zijn er 6547 gasverbruikers na- is en energieke mensen zijn begonnen' °P januari 1380 verbrui met het brengen van vertier en ont spanning op velerlei gebied. Er kwam een bloemencorso en de V.V.V. durfde het aan een ontspanningsweek op touw te zetten. Er was een sportweek die het redelijk deed en K.P.S. organiseer de sportdagen ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard. Toneelverenigingen durfden het aan in het openluchttheater een stuk op te voeren en het vorig jaar nodigde men een gezelschap uit dat Shake- speare's „Spel der Vergissingen" op voerde. Er waren sportwedstrijden, Tempo or ganiseerde wel eens een open wieler ronde, maar nu is er werkelijk hele maal niets meer te doen. Tempo zoekt het in Baarn omdat de inwoners van Soest geen belangstel ling tonen, K.P.S. moest de sportdagen laten vervallen omdat er niet genoeg publiek kwam, de V.V.V. onderneemt niets meer op ontspannings- en amu- sementsgebied en het openluchtthe ater is deze zomer alleen gebruikt voor een paar kindervoorstellingen en wat gymnastiekdemonstraties die leuk wa ren voor de ouders der kinderen die eraan deelnamen, maar weinig be langstelling van buitenstaanders trok ken. Soest is een volslagen doodse plaats geworden, waarin blijkbaar niemand de moed opbrengt om nog iets te or ganiseren omdat het toch niets uit haalt. Misschien terecht, maar wat in vele andere plaatsen wel kan moet hier toch ook kunnen. Voorlopig kan men echter zeer terecht zeggen: „In Soest is nooit iets te doen", kers van Soesterberg het gas vanuit Soest ontvingen. Het aantal gasgeisers dat gehuurd wordt bedroeg enige maanden geleden 2520, dat is onge veer 40 van het totaal aantal gas verbruikers. Zes jaar geleden werd be gonnen met de distributie van huur- geisers en in het eerste jaar werden er 973 afgezet. Daarna nam het aantal zeer snel toe. De discussies in de raad over de los lopende honden in onze gemeente heb ben nogal wat pennen in beweging ge bracht en vooral de Dierenbescherming is fel gekant tegen het opvangen van loslopende honden. Daarbij werd naar voren gebracht dat kinderen veel ge vaarlijker in het verkeer zijn dan honden. EN STERKE DRANKEN. VERHUUR VAN SERVIES. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 KAPSALON STEENHOFFSTR53 - TEL, 2842 - SOEST Als men over de gasfabriek aan de Lange Brinkweg spreekt dan is dat eigenlijk niet juist, want in een fa briek mag men fabricage verwachten en bij het gasbedrijf wordt niets ge fabriceerd. Wel wordt er gas ontvan gen en gedistribueerd. Vanaf 1928 door Amersfoort geleverd, vanaf 1947 door Baarn en thans sinds kort door het Gasbedrijf Centraal Nederland, dat aan onze gemeente, aan Amersfoort, Zeist, Baarn en Woerden aardgas plus raffinaderij gas levert. Dit gas ook wel Pernisgas genoemd komt van het Staatsgasbedrijf en het Gas bedrijf Centraal Nederland zorgt er voor dat het tot gas omgevormd wordt dat door de huisvrouw gebruikt kan worden. Utrecht, waar dit bedijf ge vestigd is, neemt uiteraard als groot ste plaats het meeste gas af. Bij de gashouders aan de Lange Brink- weg staat het nieuwe gebouw dat bij na klaar is en dat moet zorgen voor de ontvangst van het gas en de dis tributie. Hiervoor zijn ingewikkelde meetinstrumenten nodig en door deze meetapparatuur wordt de meterstand automatisch aangegeven, de inhoud van de gashouders vastgesteld, de druk en de temperatuur gecontroleerd en alles geregeld wat voor een goede distributie van het gas nodig is. Deze apparatuur kost de gemeente 70.000,- en de rest wordt betaald door het Gas bedrijf Centraal Nederland. Er moet nog een bevochtigingsinstal- lalie aangebracht worden om ervoor Ook door onze gemeente zijn deel nemers van de Amerika-Europa-Mars gewandeld op hun tocht naar de vrede die door velen argwanend en sceptisch bekeken wordt. Het Nederlandse deel van de Amerika- Europa-Mars begon met een openbare vergadering in Amsterdam. Daar sprak een Amerikaanse deelnemer over het doel van deze mars en van de demon stratie in Engeland tegen het gebruik van kernwapens. Van deze demonstra tie werd een film gedraaid. Prof. De Graaf sprak over de bete kenis van de mars en de waarnemend voorzitter van het Nederlandse Comité van de Amerika-Europa-Mars sprak 'n afscheidswoord voor het vertrek van de deelnemers. Een dertigtal deelnemers met een bege leiding van 20 personen vertrok uit Amsterdam na een silent-meeting, die de lopers in de gelegenheid stelde zich rustig te bezinnen op hun onderneming. In Bussum onstonden moeilijkheden met de politie, die onaangekondigd een an dere route vastgesteld had, welke lan ger en weinig interessant was. In Hil versum ontving het plaatselijk comité de deelnemers aan de mars. De tocht van Hilversum naar Amers foort werd onderbroken door 't overhan digen van een brief bij Paleis Soestdijk, welke bestemd was voor H.M. de Ko ningin. In Amersfoort werd door een rondmars propaganda gemaakt voor 'n streven van de deelnemers aan de mars en tot besluit werd een openbare ver gadering gehouden. Op de route Amersfoort-Apeldoorn werd bij het legerkamp Millingen een stille Nu kan men over deze zaak wel aan het schrijven blijven als niet met cij fers aangetoond kan worden dat het gevaar van de loslopende honden niet zo bijzonder groot is. Gelukkig is er iemand die wel met cijfers komt en dat is de inspecteur van politie Th. J. de Vries uit Utrecht, die als hoofd van de verkeerspolitie in de Domstad een onderzoek ingesteld heeft naar de oor zaken van verkeersongevallen. Het verschaffen van gegevens over dit onderzoek kan gevaren opleveren, want mensen die van een borrel of een glaas je bier houden zullen zich misschien op de fiere borst slaan wanneer zij lezen dat in Utrecht veel meer ongevallen in het verkeer veroorzaakt worden door loslopende honden dan door bestuur ders van motorrijtuigen die een borrel teveel ophebben. In het eerste half jaar van 1961 werden 3 personen licht gewond door ongeluk ken, welke veroorzaakt werden door een teveel aan alkohol. Door loslopende honden werden in ditzelfde tijdvak vier personen zwaar gewond en 11 licht. Drie honden werden gedood. Er vonden in Utrecht 3379 verkeerson gevallen plaats in het eerste half jaar van 1961 en slechts in tien gevallen was er sprake van een ongeluk door een product uit Schiedam. Dat is 3/10 procent. Het percentage van ongeval len door loslopende honden wordt in een uittreksel uit het rapport niet ge noemd maar het ligt beduidend hoger wanneer men de drie lichtgewonden door alcohol en de vier zwaargewonden plus 11 lichtgewonden door loslopende honden bekijkt. In ieder geval is het een veelvoud van het aantal gewonden, veroorzaakt door bestuurders van mo torrijtuigen met een borrel op. Voor de komende uitbreiding van onze zaak zoeken wij Leeftijd 16 tot 17 jaar. Salaris 100,tot 250,per maand, naar leeftijd en bekwaam heid. Gunstige sociale voorwaarden en met ingang van sept. 5-daagse werkweek. Tevens gevraagd een voor 1 ochtend in de week. Aanmelden a.s. maandagavond, na 8.30 uur, des avonds. Soesterbergsestraat 10 - Soest-Z. Makelaars- en Assurantiekantoor PLASWE0 83 SOEST TELEFOON 2064 KOOP EN VERKOOP Taxaties - Hypotheken - Assurantiën - Expertise d. Lugten hadden echt wel iets weg van Wilkes, Rijvers of Coen Moulijn, maar de meesten leken meer op voet ballende renteniers. Of om het duide lijker te zeggen, ze brachten er geen spaan van terecht. Dat vergrootte slechts de vreugde om dit familiegebeuren dat door tientallen Brouwers, v. d. Lugten, Beyers en v. d.. Valken op het B.D.C.- terrein bijgewoond is. DUS STEENHOFFSTRAAT 25 - TEL. 2185 Het rapport komt tenslotte tot de con clusie dat niet de alcohol, niet de los lopende kinderen en zelfs niet de los lopende honden de grote boosdoeners in het verkeer zijn, maar de onacht zaamheid van de doodgewone nuchtere weggebruikers, die bewust of onbewust tegen de verkeersregels zondigen en die er vaak niet over denken voorrang te verlenen wanneer zij dit verplicht zijn, maar bruutweg voorrang nemen. Dat heeft helemaal niets met alcohol of loslopende honden te maken. demonstratie gehouden die een half uur duurde. In Apeldoorn werden de lo pers hartelijk verwelkomd door een ontvangst-comité, maar de burgemees ter weigerde belangstelling te tonen voor deze demonstratie. Hij weigerde een delegatie van de vredesdemonstran- ten te ontvangen. Dit had hij twee maal schriftelijk laten weten, maar toch begaf de delegatie zich naar het stad huis. Aan de bode werd een procla matie overhandigd waarin de doelstel ling van de Amerika-Europa-Mars uit eengezet werd. Er werd een mars door Apeldoorn ge houden en daarna was er een bijeen komst waarop de Amerikaan H. Leh- mann en prof. Rasker spraken. De heer J. M. Bloemhof, voorzitter van het Apel- doornse comité sprak er zijn spijt over uit dat de burgemeester de delegatie niet had willen ontvangen. De volgende dag werd de tocht naar Enschede ondernomen, waarmee de mars Amsterdam-Enschede een adhaesiebe- tuiging werd voor de vredesmars San Francisco-Moskou, die reeds in decem ber van het vorig jaar begonnen is. Ook de deelnemers aan deze mars kun nen niet overal op bijval rekenen. In de staten Arizona en Texas was de hou ding van de bevolking uitgesproken vijandig. Als men leest dat B.B. verloor dan kan men denken dat dit de Franse filmster Brigitte Bardot is, en serieuzer mensen houden het op de Bescherming Bevol king, maar beide veronderstellingen zijn niet juist want B.B. is de combinatie Brouwer-Beyer, die het al voetballend moest afleggen tegen de combinatie van v. d. Valken en v. d. Lugten. Dat is niet de eerste keer want het ging in 1959 al niet veel beter. Zelfs nog slechter want toen verloren de Brou wer en de Beyers met 1-9 en nu met 3—5. LIMONADES enz. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 Heus er waren soms wel eens vloeiende combinaties te bewonderen. Van v. d. Valk naar v. d. Lugt, dan naar v. d. Valk, weer naar v. d. Lugt, maar een Brouwer- of Beyerbeen zorgde er dan voor dat er een Brouwer Beyercombi- natie begon. Hulde aan scheidsrechter Willemse, die dit vreemde gedoe uit elkaar kon hou den en die soms met vaste hand leidde en soms de teugel liet vieren om spe lers en publiek te gerieven. Meisjes en jongens kunnen zaterdag middag deelnemen aan de propaganda- jeugdwedstrijd welke de hengelsportver eniging De Snoekbaars zaterdagmiddag in de zandput langs de rijksweg Baarn- Hoevelaken van 2.30 tot 5 uur organi seert. Dames zijn ook welkom en men behoeft geen lid van de vereniging te zijn om een kans te wagen een prijs te winnen. De jeugd van A.G.A.V.S. heeft weer 'n week prettig gekampeerd. De jeugd van 9 tot 12 jaar, die per auto door medelevende particulieren gehaald en gebracht werd, is in Har derwijk geweest in het voor A.G.A.V.S. bekende en vertrouwde kampoord. Het kamp op de buitensociëteit is daar ideaal gelegen in een bosrijke om. NIEUWEWEG #7 TELEFOON 2543 geving, niet ver van de prachtige mo derne speeltuin en vlak bij het strand van het IJsselmeer. De leiding van dit kamp was, geassisteerd door tal van leiders en leidsters, bij de heer Kossen in goede handen. De grotere ieugd van 12 tot 16 jaar heeft deelgenomen aan het K.N.S.V. modelkamp in Beekbergen. De mees ten gingen per fiets, waarbij de heer De Weerd, alhoewel geen bestuurslid meer, weer de leiding op zich had ge nomen. De heer Pieren heeft zich weer met de hoofdleiding in het kamp belast. In dit kamp met zijn 472 deelnemers uit alle delen van het land, werden verrassende dingen meegemaakt, ook op sportgebied. Het ligt nu in de bedoeling van de redactie van het cluborgaan van A.G.A.V.S. om na de vacanties een SCHRIKSLAAN 19 SOESTDIJK TELEFOON 3990 Het is eigenlijk onbegrijpelijk dat het weer mis gegaan is met B.B. want de Brouwers hebben een goede voetbal- naam. Die is echter ook dit jaar niet goed genoeg geweest om die andere goede voetbalnamen, v. d. Lugt en v. d. Valk op de knieën te krijgen. Tragisch was dat helemaal niet, want het was dan ook ditmaal een leuke wedstrijd waarom door velen heel vaak en heel uitbundig gelachen is. Sommige Brouwers, Beyers, v. d. Valken en v. opstelwedstrijd te houden, speciaal over de belevenissen van de jeugdle den in de zomerkampen. Voor de viif beste inzendingen wordt een leuke prijs ter beschikking ge steld. Het aspirantenelftal van de v.a.v. „Soesterberg" behaalde in het Patria- As je 't ming vraogt dan mok zeige dak bar blie bin datte minse die graog loope of die motte loope omdazze gin sente hebbe veur 'n fiets, 'n brommer of 'n auto veurtaon nie meer bekeeke worre as luu die je maor veur d'rluu bast ken rieje, maor as minse die beschermd binne deur pao je. Zebraopaoje zogezeid, waant zebrao's hebbe net zukke streepe as die paoje. Das netuurlek meraokel best, waant d'r binne in ongs laand bar veul onfet- soenleke auto- en bromfietsriejers die maor anjakkere en die ut heul niks scheele ken of ter minse motte over- steeke of niet. Ast an die minse lee dan kwamme die nooit an de aandere kaant van de straot. Noeng ken ut an ming leige, maor bie ongs in Soest hek haost nooit zo'n pad van 'n zebrao ezien, dus dan motte wullie zeker naor Utrecht of Aomers- foort of Hilversum om op ongs akker tje te kenne loope zongder harstikke dood ereeje te worre. Maor je heb netuurlek kaans dazze d'r komme. Bie ut raodhuus netuurlek en laangs de heule rieksweg, waant minse minse, wat mojje soms laang wachte azzie straote in je eige darp wil oversteeke omdatter alsmaor minse uut aandere steeje en darpe veurbie trekke mit auto's, stoomfietse, brommers en al dat spul waorvan je zo lekker int ziekehuus of op de Veldweg ken terech komme as je nie uutkiekt. Best, paoje van de zebrao kriege wul lie ok, maor daormee binne wullie d'r nog nie, waant azzie dan dinkt dajje op de Kerkstraot us effe bar veilug gaot oversteeke dan leigie al ongder 'n auto of brommer, waant dat blieft daor netuurlek nog altied eeve gevaorluk as altied. Aster noeng nog minse binne die ut vertikke 'n stukkie grond af te staon om fietsers en loopers te be- scherreme, laote gemeente oft riek dat dan bar gauw pikke, waant aanders binne wullie wel best beschermd bie ut oversteeke van de Kerkstraot, maor as wullie heul nie an oversteeke dinke, dan komter 'n auto en die maokt ge hakt van ongs. 't Wor noeng onder- haand wel us tied dattie straot veur mekaor komp. Van Lenneplaan 69 Telef. 2935 b.g.g. telef. 4332 Voor al uw O tournooi te Zeist, waaraan door acht elftallen werd deelgenomen, de derde prijs. De Soesterg-aspiranten heb ben slechts gedurende 5 minuten van de eerste wedstrijd volledig uit kun nen komen en daarna, tengevolge van een ongeval van L. Baardman, alle wedstrijden met 10 man gespeeld. Het door de vakantie verzwakte juni orenelftal eindigde in haar pool op de laatste plaats. Dokter W. F. van den Helm, Prins Alexanderweg 82, Huis ter Heide, tel. 03403-574, neemt het a.s. weekeinde de artsendienst waar voor de artsen A. Th. M. Splinter en J. C. Lucas te Soesterberg en D. J. R. Jellema te Den Dolder. Dokter L. H. Brandt, Dolderscheweg 59, Den Dolder, tel. 03402-2696 neemt de dienst waar voor dokter A. J. W. Hagedoorn, te Soesterberg. Dit Is de titel van het nieuwe boek van Dr.W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's In fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een BABYSET DE LUXE Twee autopeds, kinderfietsje, bril, gro te pop, twee bankbiljetten van tien gulden, kanarie, portemonnees met en zonder inhoud, doos met plastic bal len, glacé handschoen, dameshorloge met armband, paar motorhandschoe nen, snelbinder, herenfiets, meisjes horloge, linker sandaal, grote rubber bal, plastic regenjas en regenbroek, kindertruitje, boodschappenmand, pad- vindersriem met fluit, plastic regen jas, stoffen regenjas, paar balletschoen tjes, kinderjack. Inlichtingen politie post, Veldm. Montgomeryweg 29, Soes- terbeg.

Soester Courant | 1961 | | pagina 5