H. J. GIELEN Soes!, Baarn, De Sa Promenade Het dure ziekenfonds. Krabbels van Knelis. BURGERLIJKE STAND TWEEDE BLAD Jaarvergadering van S.E.C. VOOR HET D&AIPSIEU Onze zaak is wegens vakantie GESLOTEN van 14 t.e.m. 22 augustus. S.E.C. Honkbal. Biggen- en Eiermarkt. Hond tegen brommer. Gevonden voorwerpen. Beker voor Tempo. Tour de Zaan. Verandering spreekuur. TELEF. BRANDWEER 3333 sa 2 BATENBURG's Erkende Auto- en Scooter rij school Viswedstrijd. VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 8 AUGUSTUS 1961. Vrijdagavond heeft de voetbalvereni ging S.E.C.in de zaal van hoted Bos en Duin, de jaarvergadering gehouden. De voorzitter, de heer M. Wilhelm, sprak het openingswoord en hij ver welkomde in het bijzonder de heer A. Sukkel en het erelid de heer Hoest. Hij bracht de oprichting van de honk balafdeling in herinnering. In Soest is een tekort aan zomersporten en het beoefenen van atletiek is duur omdat er een gebrek aan leiders is en omdat er vele attributen nodig zijn die veel kosten. S.E.C. is financieel gezond, maar de penningmeester beheert zijn kas, zoals de minister van financiën dit doet, dus zuinig. Gelukkig vond de vereniging in de heer W. Groenendijk de man die de leden van S.E.C.enthousiast wist te maken voor honkbal en met de heren Baltus en Nieuwenhuis belastte hij zich met de leiding van de nieuwe afdeling. 40 leden hebben de honkbalsport in 't afgelopen seizoen met enthousiasme beoefend. Zij troffen het wat ongeluk kig dat zij in een bijzonder sterke af deling ondergebracht waren, maar de nederlagen werden steeds eervoller en er zal zeker beter gehonkbald worden naarmate de afdeling meer leden krijgt. De honkbalafdeling zal onge twijfeld een bloeiende afdeling worden. De heer Wilhelm bracht dank aan de heer en mevrouw Ten Hove voor de wijze waarop zij het clubblad verzor gen en hij dankte tevens de heren B. Veenendaal en J. van Klooster, die steeds voor de terreinen zorgen. Tot voor kort deed de heer Roest dit ook, maar hij heeft zich wat teruggetrok ken in verband met zijn leeftijd. S.E.C. zal echter altijd op hem kunnen re kenen. Het derde team heeft op prachtige wijze het kampioenschap behaald zon der geslagen te worden. De goed-ge- trainde spelers zouden bij promotie wedstrijden een uitstekende kans ge maakt hebben, maar er moesten geen promotiewedstrijden gespeeld worden. Denhl li aan onze Vredehofstraat 5. Maandag 14 augustus, van 7-10 uur nam. Dinsdag 15 augustus, van 3-6 en van 7-10 uur. (ingang Nieuwstraat). Woensdag 16 augustus, van 7-10 uur nam. Donderdag 17 augustus, van 3-6 en van 7-10 uur. NIEUW BAARNSTRAAT BAARN TELEFOON 3162 5TiEHH0FFSTR.53 - TEL m2 - SOEST Het tweede elftal heeft kampioenskan sen gehad maar is tevens degradatie-! candidaat geweest. Er is hard gewerkt door de spelers, maar als zij meer ge traind hadden dan zouden zij met vlag en wimpel kampioen geworden zijn. Het bestuur ziet zich dan ook genood zaakt de training niet alleen voor het eerste maar ook voor het tweede ver plichtend te stellen. Verheugend noemde de heer Wilhelm het dat de verschillen in prestaties van het eerste, tweede en derde geringer geworden zijn. Het eerste heeft zich tenvolle gegeven, maar toch zijn er wedstrijden verloren die gewonnen moesten worden. Dat kwam meestal door een gebrek aan tactisch inzicht. Het komende seizoen zal S.E.C. het zwaar krijgen want er wordt in een zware afdeling gespeeld. Toch is het mogelijk een goed figuur te slaan. Het gaat S.E.C. financieel goed, on danks het feit dat de inkomsten van de Toto van 35 op 20 kwamen en de handicap dat men in het komende sei zoen geen lid van een club behoeft te zijn om in de toto te spelen. Dit kan een daling van het aantal poolleden tot gevolg hebben en de amateurver enigingen moeten het juist van de pool hebben. Nadat de heer W. Pureveen de notu len gelezen had bracht de heer J. P. C. Veldhuizen verslag over het afge lopen verenigingsjaar uit. Het is een rustig jaar geweest en de geest in de vereniging was uitstekend. Er zijn 381 leden tegen 407 in het vorige jaar. Er hebben enige poolleden bedankt. S.E.C. I eindigde op de vierde plaats, het tweede deed het eveneens goed na een zwak begin, het derde werd kam pioen, terwijl het vierde en vijfde het eveneens heel behoorlijk deden. Van de twaalf jeugdteams werden er twee kampioen en twee eindigden op de tweede plaats. Achtenveertig jongens uit Hannover hebben met pinksteren als gasten van S.E.C. een paar heerlijke dagen in Soest doorgebracht. De heer Veldhuizen bracht dank aan de leden van de diverse commissies die veel werk verzet hebben. De pool draaide goed en leden van S.E.C. vulden bijna 90.000 kolommen in, waardoor de kas gespekt werd. Tenslotte werd de feestavond van juni gememoreerd en het feit dat de heer Kalf de heer Hoevers als trainer op volgde. Nadat de heer J. E. Roeijmans verslag uitgebracht had van de financiële gang van zaken werden de heren R. ten Hove, L. Ruttenberg en W. Jansen in de kascommisie gekozen. De heren J. P. C. Veldhuizen en J. E. Roeijmans werden tot bestuurslid her kozen en de voorzitter feliciteerde hen met deze benoeming. Hij bracht dank voor het werk dat zij in 't afgelopen jaar als secretaris en penningmeester verricht hadden en sprak de wens uit dat zij nog lang voor S.E.C. zullen werken. De heren G. v. d. Brink, K. Jaarsveld. C. Majoor, B. de Rooij en F. Verwoerd traden af als leden van de Technische commissie, maar zij stelden zich her kiesbaar. Een nieuwe candidaat was de heer J. Beekink. De volgende heren werden gekozen: G. v. d. Brink (36 stemmen), C. Majoor (33), B. de Rooij (35), F. Verwoerd (37) en J. Beekink (26). De heer Wilhelm bracht dank aan de heer K. Jaarsveld, die met 18 stemmen niet voor herbenoeming in aanmerking kwam. Bij de rondvraag werd aandacht ge vraagd voor de tribune, die niet al tijd een toonbeeld van zindelijkheid is, terwijl de jeugd tijdens de wedstrij den nogal eens lastig is. De voorzitter antwoordde dat het schoonmaken van tribune en kleedge legenheid bekeken zal worden. Over de jeugd heeft men niet te klagen. De jongens zijn natuurlijk wel eens las tig maar daar zijn het jongens voor en op andere plaatsen zijn ze vaak veel lastiger. Men vroeg steun voor de heren Vee nendaal en Ten Hove bij het vele werk dat zij voor de vereniging doen. De heer Ten Hove deelde mee dat hij graag voor de jeugd blijft werken, maar zijn werk voor het clubblad zal moeten beperken omdat hij het te druk krijgt. Hij dankte het bestuur dat steeds grote medewerking ver leent aan de jeugdcommissie. Graag zou hij echter wat meer geld willen hebben voor het jeugdwerk. Als aanvoerder van het eerste elftal pleitte de heer Ten Hove voor zater dagavondbijeenkomsten der spelers als een mentale injectie voor de zondag. Hij dankte zijn mede-commissieleden en vroeg steun van anderen bij het werk voor de jeugd. De voorzitter deed de toezegging dat aandacht geschonken zal worden aan de mentale voorbereiding al zal het moeilijk zijn iedere zaterdagavond de spelers bijeen te krijgen. Voor het vormen van een veteranen- elftal, dat als vijfde elftal aan de com petitie zal deelnemen, voelde de voor zitter weinig, want ieder elftal van jonge spelers kan oudere spelers ge bruiken. De heer W. Groenendijk bracht het be stuur namens de honkbalveren, dank voor de medewerking. De successen zijn niet groot geweest, maar de geest in de afdeling is goed en er werd met enthousiasme gespeeld. Veel heeft de afdeling te danken aan het werk van de heer Nieuwenhuis, de secretaris. In zijn slotwoord wekte de voorzitter alle leden op hun steun aan S.E.C. te geven. Niet alleen door het lidmaat schap maar ook door hulp. Over twee jaar bestaat de vereniging 25 jaar en de voorzitter sprak de wens uit dat vóór dit jubileum het tweedeklasser schap behaald zal worden. Het eerste honkbalteam van S.E.C. moest zondagmiddag in Utrecht spelen tegen H.M.S. 1, 'n candidaat voor de bo_ venste plaats. De wedstrijd zou om half drie beginnen, maar er arriveerde geen enkele H.M.S.-speler op het veld. Wel een bestuurslid. Hij deelde mee, dat de wedstrijdsecretaris met vakantie was. Voor zijn vertrek had hij een plaatsvervanger aangewezen, maar die geloofde het wel en had niet de moeite genomen iemand aan te schrijven. S.E.C. had nu naar huis kunnen gaan. Dan zou H.M.S. een boete gekregen hebben en tevens twee verliespunten, terwijl de wedstrijd toch gespeeld zou moeten worden, maar dan in Soest. Daarvoor voelden de Soester spelers niet veel, want zij waren gekomen om te honkballen. Aan het bestuurslid werd dan ook de kans gegeven binnen een uur een negental bij elkaar te trommelen en dat deed hij. Daarmee bezorgde S.E.C. zichzelf een stevige ne derlaag, maar er is prettig gespeeld, hoewel men af en toe tijdelijk van het veld gespoeld werd. Het werd 17-3 voor H.M.S. en dat kwam in hoofdzaak omdat er van de drie S.E.C.-werpers niemand aanwezig was. Blok en Nicholson zijn met va kantie en Harris is in dienst. Nu stond H. Lotze op de plaat en hij maakte zijn debuut als werper. Dat viel niet mee en hij was niet opgewassen tegen de sterke slagploeg van H.M.S. In de eerste inning kwamen de spelers Pan en De Bruin over de thuisplaat en dit bezorgde S.E.C. een 2-0-voorsprong. Spoedig was het echter 5-2 voor H.M.S. In het veld zorgde Robbie v. d. Gaast de beste speler van S.E.C. - voor vele goede vangballen. Er moest wel eens geschuild worden voor hevige plensbuien maar er is pret tig gespeeld. H.M.S. liep uit en kon een grote voorsprong krijgen door ernstige veldfouten van het S.E.C.-negental, dat tenslotte toch nog 1 punt scoorde en daarmee kwam de stand op 17-3 in het voordeel van het Utrechtse negen tal. Op de Amersfoortse weekmarkt werden aangevoerd 158 biggen in prijzen van 60,tot 74,en 14 drachtige zeu gen van 400,tot 510, Op de eiermarkt werden aangevoerd 230.000 stuks. Hoendereieren van 14,50 tot 15,25. Middenprijs 14,90. Prijs per kg 2,40. De hond van de heer B. K. stak plot seling het rijwielpad van de Burge meester Grothestraat over toen de Amersfoorter E. de N. op zijn brom fiets naderde. Hij reed tegen de hond en viel. Zijn brommer en kleding wa ren licht beschadigd. De heer K. is ver zekerd. Zwarte damesfiets, pop, meisjesvest, plastic regencape, wit kinderschoen tje, zonnebril, bromfietssleutel, week endtas met inhoud, portemonnee, groen-witte badtas met inhoud, tas met vissnoeren, zwarte portemonnee met inhoud, bal in net, geel wollen vestje, dames-polshorloge, rode kin derportemonnee, briefje van 10, toilettasje, tafellaken, paar witte kin derschoentjes, oorbel, kinderblazer, gulden, bril, zwarte damestas met in houd, plastic damesregenjas, sjaal, ge breid handschoentje, zwarte regenbroek, zijden sjaal. Een bruin hondje, een jonge herder, een witte fox en een schildpad raakten hun baas kwijt. Inlichtingen omtrent deze gevonden voorwerpen en dieren kan men krijgen op het politiebureau Van Weedestraat 3, tel. 4444. De tourafdeling van Tempo heeft deel genomen aan de Veluwetocht, geor ganiseerd door de ren- en touristen- vereniging Amersfoort. Dertig deelne mers reden 100 km en 27 deelnemers 60 km. Tempo won de beker voor de derde maal en mocht deze houden. In 1958 en 1960 wonnen de Soester rijders eveneens, maar in 1959 zegevierde het Amsterdamse Olympia, dat nu tweede werd met 11 rijders. Tempo kwam met een ploeg van 24 renners uit. De Ba taaf uit Halfweg en de ren- en touris- tenvereniging Rotterdam deelden de derde plaats, elk met 5 deelnemers. De oudste deelnemers waren de heren Vlotman uit Amsterdam (72) en Ten Haaf uit Soest (71). De jongste deelne mer was de 11-jarige Ronny Brons uit Amersfoort en na hem kwam Theo Schaafsma van Tempo (13 jaar). De enige dame die meereed was mevr. Westerveld van Tempo. Een Zaanse firma, die ervan houdt de jeugd aan passende ontspanning te hel pen, organiseerde de Tour de Zaan en 72 jongens reden 5 dagen door Neder land en België. Per dag reden zij 115 km en de nacht brachten zij door in het hooi op een boerderij. Deze jeugdige renners zijn ook in Soest geweest en vrijdagavond arriveerden ze zij De Gouden Ploeg waar ze gegeten hebben. Daarna sliepen zij bij een landbouwer op het Kerkpad in 't hooi. Het verblijf in Soest bood geen bijzon dere gebeurtenissen, maar kort tevoren hadden de jongens in Scherpenzeel een aardige belevenis. Bij de grens van deze gemeente werden zij door twee agenten opgewacht en deze fietsten voorop naar het gemeentehuis, waar de burgemeester, mr P. C. Hoytema, de jongens opwachtte om een geschenk in ontvangst te nemen, zoals afgesproken was. Bij de ontvangst door de eerste burger van Scherpenzeel bleek echter dat deze afspraak gemaakt was met de organisatoren van de muggenronden en niet met de heer P. C. v. d. Kom mer, leider van de Tour de Zaan. Die liet zich echter niet kennen en namens alle jeugdige deelnemers werd de bur gemeester van Scherpenzeel een vaan tje aangeboden. Er werd door de jongens - die 12 tot 16 jaar oud zijn - rustig gefietst, maar te gen het eind van iedere dag werd het even spannend, want dan moest door een sprint uitgemaakt worden wie de volgende dag de leiderstrui mocht dra gen. De Burgemeester van Soest brengt ter kennis van belanghebbenden, dat zijn gebruikelijke spreekuur is verplaatst van woensdag, 9 naar donderdag, 10 augustus a.s., zelfde uur. In het jaar 1948 kostte iemand die in een ziekenfonds was 27,38 per jaar aan dit fonds. Sommige leden kostten natuurlijk veel meer dan dit bedrag omdat zij veel van het fonds nodig hadden, anderen minder, maar het ge middelde lag beneden 30,Thans kost een lid van het ziekenfonds ge middeld 85,32 per jaar en de kosten vertonen een constant stijgende lijn, waaruit mag worden afgeleid dat aan deze stijging voorlopig nog geen einde zal komen. De toename der kosten is voor een groot deel te wijten aan de grote uit breiding van de geneeskundige hulp die geboden wordt. Niet zozeer door toevoeging van nieuwe verstrekkingen als wel door een sterke uitbreiding van de inhoud der reeds bestaande verstrekkingen. Wanneer men het kosten-indexcijfer voor 1948 op 100 stelt dan is dit thans 234 voor huisartsenhulp, 256 voor ge nees- en verbandmiddelen, 308 voor specialistische hulp, 305 voor tand heelkundige hulp, 523 voor ziekenhuis- verpleging en 391 voor uitwendige ge neeswijze. Dit betekent dat de totale kosten gemiddeld meer dan verdrie voudigd zijn. De kosten van de ziekenhuisverpleging gaan een steeds groter deel van de kosten uitmaken. In 1948 bedroegen zij 5.59 per verzekerde en thans 29,21. Deze vervijfvoudiging is het gevolg van de stijging der verpleeg- prijzen en van de toeneming van het aantal opnemingen, terwijl in de eerste jaren na 1948 ook de gemiddelde duur per opneming geleidelijk steeg. De ge middelde verpleegprijs per dag steeg in twaalf jaar van 6,71 tot 17,12. Het aantal opnemingen per duizend verzekerden steeg van 53 tot 81,6 en de gemiddelde verpleegduur van 16,1 tot 18,7 dagen. Bij de invoering van de verplichte ver_ zekering werd de premie op 4 °/o van het loon gesteld. Aanvankelijk kon een belangrijke reserve gekweekt wor den omdat de kosten beneden de pre mie-opbrengst bleven, maar thans is een premie van 4,9 °/o pas kostendek kend, zodat de reserve van 160 mil joen tot een verontrustend minimum teruggelopen is men mag verwachten dat de premie voor het ziekenfonds binnen afzienbare tijd verhoogd zal worden. As je 't ming vraogt dan mok zeige dak ut heul nie op de Russe heb, maor die manne kenne d'r wat van. Die schiete zomaor 'n kérel de luch in en waor blieve wullie. En waor blieve ongse vrinde. Die Rus zat zo'n bietje de heule dag in de luch en de Amerikaone hou- we ut nie laanger as 'n ketier vol. Maor wat binne die Russe zoenerug. Alsmaor stuure hooge piete telegraam- me naar die man in die reket van wul lie omhelze joe, groote zoon van de Sowjets en wullie kusse joe. Ak me veurstel dat ikke de eerste man in ongs laand zou weeze die de luch inneschoo- te wier en as ikke zo rond de aorde zou raoze, dan zouk ut al zien beure dak 'n telegraam van menister de Kwaal zou kriege zo van Knelis, gro te dappere Batavier, ik omhels u en ik kus u. Wijje geleuve dak 'n tele graam weerom zou stuure mit de bood schap. Mag ut niks aanders weeze, Kne lis de Batavier. Maor alle gekheid onder 't zerrekie, die Russe doen ut maor en wullie um maor kniepe mit zien alle omdattie Rus zoveul ken. Twintig jaor eleeje moste de Aome- rikaone, de Engelse en wullie ok de Russe zo nodug hellepe teuge de Pruus. Wijje geleuve datte Aomerikaone ut nog liever in d'rluu broek deeje astie Rus nog us hellepe. En wullie moste vief- tien jaor eleeje toch zo nodug 'n Stao- linlaon hebbe omdawwe zukke dikke vrinde waroe. Jao, amme zoole. Die Rus lach ongs allegaor uut en hie gaot maor deur mit manne naor boove schiete. In Aomerikao schaome ze d'r eige ke- pot en zullie praote maor. Ikke zou zeige, kop dich houwe, kalllempies deurgaon en net as de orregelman zei ge, niet op reaogeere, Lenao. cv. C/D Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht. Zaterdagmiddag is door de hengel sportvereniging De Snoekbaars een viswedstrijd georganiseerd voor jeugdi ge personen en dames. Er werd gehengeld in de zandput langs de rijksweg Baarn-Hoevelaken. Er na men 10 dames deel en 64 meisjes en jongens. B. Nieuwenhuis won bij de jeugd een wisselbeker omdat hij de grootste vis (17 cm) ving. De uitslagen zijn: Dames: 1. Mevr. Brink, 63 cm. 2. Mevr. Limper (56). 3. Mevr. De Ruiter (21). 4. Mevr. Van Hees (19). 5. Mevr. Veenkamp (13). Jeugd: 1. J. van Dijk, 40 cm. 2. J. Hofman (37). 3. B. Booy (25). 4. B. Nieuwenhuis (17). 5. W. Stoel (15). 6. H. Stoel. (14). GEBOREN Bettina Regina, dochter van H. J. Helsloot en E. J. Schuurman, Plesmanstraat 99. Cornelia Johanna Petra, dochter van P. C. J. Fennis en A. J. Derickx, Iepstraat 2, Amers foort. Jan, zoon van J. J. Schenk en M. van Rooijen, Plesmanstraat 299. Adelbertus Cornelis Maria, zoon van W. Schimmel en M. P. J. Hilhorst, Kerkpad Z.Z. 20b. Paulus Johannes en Timotheus Cornelis, zoons van T. C. de Bruin en J. J. van Wegen, Nieu- weweg 29. Hendrika Geertruida Ma ria, dochter van J. E. Smink en J. M. van Hamersveld, Plasweg 64. Arie Marinus, zoon van S. Akkerman en L. J. Smit, Hobbemalaan 38. ONDERTROUWD Gijsbert van Duin kerken, Koninginnelaan 147 en Louise Schrijvers, Insingerstraat 68. Gerar- dus Alexander Hendrikus Knoops, Veldm. Montgomeryweg 59 en Maria Theresia Wilhelmina Geertruida van Krevel, Veldm. Montgomeryweg 59. Wilhelmus Timotheus Cosijnse, Java- laan 13, Baarn en Johanna Antonia Mar- garetha van Leek, Beukenlaan 46. Al- bertus Gerardus van Dorrestein, Eem- straat 14 en Anna Maria Hilhorst, Birk- straat 123. Nammele Siardus Bouw huis, Oude Grachtje 5a en Dorothea Ali- da Hilhorst, Birkstraat 123. GEHUWD Dick Renooij, Soesterbergse- straat 98 en Maria Cornelia van der Grint, Beetzlaan 55. Cornelis Jaco- bus Christiaan Thomas, Eigendomweg 104 en Paulina Roozendaal, Eigendom weg 104. Nicolaas Adrianus van Veldhuizen, Broekstraat 2, Wehl en Clasina Anna Elisabeth Maria van Hof slot, Birkstraat 113. OVERLEDEN Gijsbert van Barneveld, 65 jaar, gehuwd met F. Brouwer, Schrikslaan 19. Cornelia Hilhorst, 81 jaar, weduwe van P. Schouten, Birk straat 34. Antonia Margaretha van Dijk, 76 jaar, weduwe van A. J. van Lume, Rembrandtlaan 15. Wilhel mina Leonora Schenk, 78 jaar, Insp. Schreuderlaan 2.

Soester Courant | 1961 | | pagina 5