u HANDELSINSTITUUT „PRACTICUM" BURGERLIJKE STAND Krabbels van Knelis. Meningen van lezers. aammttg, tiLeuus-e ciMubletz Duinkikkers wonnen tweede prijs. es 2 BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool Bromfietser viel. S.E.C.-honkbal. Botsing. Eerste prijs voor Tempo. Succes voor B.D.C. S.E.C. won van Baarn. Eetiustige jeugd. Goed honkbal op S.E.C.-terrein. Te ruime bocht. Tennis en regen. Hond tegen auto. Geslaagd. Voetbalnieuws. Drukbezochte receptie. I J. RIJKS, geen spreeki -i woonruimte! TORENSTRAAT 2D 1 SEPTEMBER A.S. SOEST TELEF. 2100 voor MACHINESCHRIJVEN (event. spoedopleiding oktober-examen). STENOGRAFIE Nederlands en moderne talen. MIDDENSTANDSOPLEIDING, enigst erkende opleiding. BOEKHOUDEN. HANDELSCORRESPONDENTIE, Nederlandse, Duitse, Engelse. CONVERSATIELESSEN Duits en Engels, zowel voor beginners als voor gevorderden. Aanmelding dagelijks 's avonds van 7-9 uur, behalve zaterdags. Het eerste herenteam van de Duinkik kers won het vorig jaar een tweede prijs bij een waterpolotournooi, geor ganiseerd door de vereniging Steen- vliet in Geldermalsen. Zwemlust 4 werd op het nippertje eerste omdat het doelgemiddelde van de Utrechters (7-5) iets beter was dan dat van Soest (7-6). Dit jaar is het pre cies zo gegaan, want zondag werd het Duinkikkerteam met een 8-4 doelge middelde tweede terwijl Zwemlust 4 met 9-4 eerste werd. De eerste wedstrijd moest tegen Va- halis gespeeld worden. Gerard v. d. Bor en Rob de Vink ont braken omdat zij op weg naar Gelder malsen met autopech stonden. Zwem lust en Steenvliet verstonden hun sportieve plicht en zij stelden elk een speler ter beschikking. De Duinkikkers wonnen met 3-1. Koos Iseger scoorde twee doelpunten en Ger v. d. Gaast zorgde voor het derde. In de wedstrijd tegen Zwemlust kwa men de Duinkikkers volledig uit. Tom Meijer verrichtte in het doel bijzon der goed werk. Zwemlust - waarin middenvoor Egberts uitblonk - nam de leiding en door een fout in de Soester- defensie werd het zelfs 0-2. Gerard v. d. Bor kwam nu los en hij scoorde tweemaal. De wedstrijd tegen Steenvliet werd met 3-1 gewonnen. Met een prachtige boogbal scoorde Ger v. d. Gaast het eerste doelpunt. In de tweede helft maakte de Steenvliet-middenvoor Ver meulen gelijk, maar door Gerard v. d. Bor werd het 2-1 en toen de Steen- vliet-keeper zich kort hierna vergiste en de bal naar hem toespeelde zorgde v. d. Bor ook voor het derde doelpunt. cv. C/7 fcd *-5 Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht. GEBOREN: Sjouke Everdina, dochter van J. Auwema en G. Rorije, Epe, Langeweg 33. Rutger, zoon van J. Andriessen en E. V. van Doorne, Baarn, Laanstraat 10. Maria Aleida, dochter van J. W. Hoffman en A. M. H. Wol ken, Rademakerstraat 53. Paulus Jo- hannes, zoon van P. J. van Wegen, en W. A. van Doorn, Gallenkamp Pels- weg 19. Corinna Jacoba, dochter van C. J. Schepen en G. E. Jansen, Jacob Catslaan 9. Anja, dochter van R. J. Lafeber en R. van Holland, Amers foort, Snoeckgensheuvel 93. Dick, zoon van D. A. Kamerbeek en E. A. van Dolder, Soester Engweg 20. Ellen Laurentia Petronella Maria, doch ter van J. H. Wijsmuller en P. M. Rodenrijs, Waldeck Pyrmontlaan 5. Martinus Antonius Gerardus, zoon van J. A. Heeremans en J. C. van Megen, Kerkpad Z.Z. 22c. Magdalena Fran- cisca Maria, dochter van P. G. J. Van kan en H. Th. M. Venroy, Simon Ste- vinlaan 93. Mirjam, dochter van F. Spijker en A. M. J. H. van Veen, Schoutenkampweg 15. Victor, zoon van J. E. van Bruggen en E. Kappers, Chr. Huygenslaan 40. Irma, dochter van J. Rensenbrink en H. Vos, Soes- terbergsestraat 125a. Gerrit Jan An- dries, zoon van W. Gerritse en A. J. van Dijk, Soesterbergsestraat 61. Paul Edwin, zoon van J. H. F. Jobse en A. E. Huijssoon, Plesmanstraat 18. Wilhelmina Johanna Brigitte, dochter van A. Morriën en W. Spithoven, Gen. Winkelmanstraat 42. Annemarieke, 'dochter van D. van den Wijngaard en G. van Heezen, Krommeweg 20. ONDERTROUWD Arnoldus Johannes Kok, Riouwstraat 17, Utrecht en Fran- cisca Bastiaans, Plesmanstraat 119. Nelis Janus Ros, Slijpstraat 24, Beesd en Hendrika Maria Blom, Molenstraat 117. Inse Daalder, Wieksloterweg W.Z. 37c en Henriëtta Margaretha Ma ria Kremer, Klaarwaterweg 18. GEHUWD Gerardus Petrus Vincentius van Heijst, Bei-kdijksestraat 9, Tilburg en Wilhelmina Adriana Theresia de Beer, Wilhelminalaan 17. OVERLEDENKlaas Roozendaal, 75 jaar, Eemstraat 1. Vrouwkje Zeil- stra, 69 jaar, Amersfoorsestraat 83b. De bromfietser G. S. kwam van Amers foort en op de Birkstraat passeerde hij enige fietsers. Hij slipte en viel. Dokter Van Dorssen verleende de eer ste hulp en liet het slachtoffer per ziekenauto van de E.H.B.O. naar het Elizabethziekenhuis in Amersfoort bren gen. Hij had een gekneusde schouder en wonden aan het gezicht. De honkbalteams van S.E.C. hebben de nederlagenreeks voortgezet, maar er Is een duidelijke verbetering van het spelpeil waar te nemen, dus het volgend seizoen zal het ongetwijfeld beter gaan dan deze zomer, waarin S.E.C. met honkbal startte. Van H.C.A.W. werd- met 4-12 verlo ren, terwijl de eerste nederlaag, enige maanden geleden veel groter was (0-24). Er waren vrij veel toeschou wers, die onder meer waardering had den voor het goede vangen van Pan. H.C.A.W. heeft nog kampioenskansen, dus het team speelde voor wat het waard was. De uitstekende werper Kloeten ontbrak en hij werd vervan gen door Vroom, een jeugdspeler die het goed deed maar niet het peil van Kloeten bereikte. In de eerste inning kwam H.C.A.W. met 2-1 voor. Werper Blok bezorgde S.E.C een punt. Veldfouten van S.E.C. zorgden ervoor dat H.C.A.W. verder kon uitlopen en de Bussummers behaal den twee punten per inning. Het veld werk van S.E.C. werd beter, achter vanger Pan blonk uit en bij het tweede honk was Luschen goed op dreef, maar een nederlaag was niet te voorkomen. S.E.C. 2 speelde tegen kampioen H.B.C. en leed een 1-18 nederlaag. De vorige maal was het 0-40, dus ook hier ver betering. Spikman was de ontdekking van de dag door zijn mooie vangbal- len. De motorrijder M. J. v, D. reed op de Beetzlaan in de richting van de Beu kenlaan. Op de hoek van de Schriks- laan zag hij van rechts een bromfiets naderen. Deze moest de motor voorrang verlenen, maar de bestuurder, R. S., dacht dat v. D. een bromfiets bereed en dat hij voorrang had omdat hij van rechts kwam. Een botsing leek onver mijdelijk, maar de motorrijder en de bromfietser reden beiden het trottoir op. De eerste kwam in een plantsoen terecht, de tweede viel, evenals zijn vrouw die op de duo zat. De motorrij der werd niet gewond, de heer S. kreeg een neuswond, zijn vrouw een wondje boven het linkeroog en enige schaaf wonden, terwijl brommer en motor licht beschadigd werden. De ren- en touristenclub Olympia te Amsterdam organiseerde de Ronde van Noordholland, een rit van 200 km. Er waren 143 deelnemers en Tempo won met 21 rijders de groepsprijs, een wis selbeker die het vorig jaar ook naar Soest ging. Olympia had 35 rijders op de been gebracht, maar deed als or ganiserende vereniging buiten mede dinging mee. Elf Belgen van een touristenvereniging uit Brussel namen deel. Onder hen was mevr. Versmessen. Er reden drie Nederlandse dames mee. De tocht ging van Amsterdam langs de Noordzeekust naar Den Helder. Ver der over Den Oever, Hoorn en Edam naar Amsterdam terug. Op een groot deel van het parcours was de wind bijzonder hinderlijk. De tweede plaats was voor De Bataaf uit Halfweg, de derde voor De Kam pioen uit Scheveningen en de vierde voor de vereniging Rotterdam. Een B.D.C.-combinatie heeft zondag middag in Barneveld gewonnen van een iï.V.C.-combinatie tijdens een tournooi dat georganiseerd werd door de voet balvereniging Barneveld. Het was een prettige wedstrijd, waar in B.D.C. steeds een licht overwicht had. Tien minuten na rust scoorde Dick Dorrestein het enige doelpunt. D.E.V. won met 1-0 van Ede en Scherpenzeel versloeg Achterveld met 4-2. Zondag gaat B.D.C. weer naar Barne veld om in de volgende ronde uit te komen. De tegenstander is nog niet bekend. BD.C. 2 verloor in Utrecht met 0-1 van D.S.O. 1 en het derde speelde met 9 man gelijk tegen D.S.O. 2 (2-2). Straf schoppen moesten nu de beslissing brengen. B.D.C. benutte er drie en D.S.O. vier, zodat D.S.O. won. In de verliezersronde speelde het twee de tegen Utrecht 1. Tot 3-3 ging het goed, maar toen maakte Utrecht twee doelpunten en het werd 5-3. Het der de verloor met 1-5 van Utrecht 2. In Amersfoort speelde een B.D.C.-com binatie met 4-4 gelijk tegen A.P.W.C. S.E.C. heeft al heel wat keren tegen Baarn gespeeld in beker- of vriend schappelijke wedstrijden en steeds ver- loren. Zondag is het echter in Laren beter gegaan. Daar moest het Soester elftal in het Mauvepomptournooi tegen Baarn uitkomen en het is een 2-1 overwin ning geworden. Het was een verdiende overwinning want S.E.C. was sterker en gevaarlijker, hoewel Baarn in de voorhoede twee uitstekende spelers aan Woudenberg, middenvoor en Oudendorp rechtsbuiten had. S.E.C. had in de eerste helft de wind tegen en de Baarnse voorhoede kwam soms gevaarlijk voor het doel van Adams. Woudenberg en Oudendorp los ten enige goede schoten, maar de S.E.C.-defensie hield stand. Bij een S.E.C.-aanval ging De Bruin naar rechts. Hij passeerde de Baarn- back De Ruiter en schoot de bal onder de vallende keeper Weijers door. Nieu we aanvallen van S.E.C. liepen dood op de uitstekende stopper-spil Natter, die vooral goed was in het kopwerk. Na rust kwam S.E.C. meer in de aan val en na tien minuten scoorde Van Breukelen het tweede doelpunt uit een pass van Timmer. Aan de andere kant had Adams veel moeite met een mooie kopbal van Woudenberg. Vijf minuten voor het eindsignaal kreeg Baarn een doelpunt. Niet van een ei gen speler maar van Ruttenberg, die de bal verkeerd op zijn schoen kreeg en Adams passeerde. Dit bracht de over winning niet in gevaar, want de defen sie, waarin Hooijer een goede partij speelde, hield stand. In de voorhoede blonk De Bruin uit. S.E.C. moet zondag tegen Muiderberg spelen. Dit elftal won met het nemen van strafschoppen van R.K.B.V.V. S.E.C. 4 heeft met 9-1 gewonnen van Hamersveld 2 en S.E.C. 2 verloor met 1-5 van Hamersveld 1. Een bewoner aan de Koninginnelaan klaagde er bij de politie over dat kin deren op een perceel land aan de Julia- nalaan, waarvan hij eigenaar is, wor tels uit de grond trekken om die op te knabbelen. Hij heeft bezwaar tegen deze vorm van bijvoeding en de poli tie zal een oogje in het zeil houden. Het bestuur van de Koninklijke Neder landse Honkbalbond heeft het bestuur van S.E.C. verzocht de beslissingswed strijd om de promotie naar de over gangsklasse tussen H.C.A.W. 1 (Bus- sum) en De Hazenkamp 1 (Nijmegen) op het terrein aan de Bosstraat te la ten spelen. S.E.C. heeft hierin graag toegestemd en deze wedstrijd zal za terdagmiddag om 4 uur gespeeld wor den. Lang heeft het er in de afgelopen com petitie naar uitgezien dat H.C.A.W. ge makkelijk kampioen zou worden van de tweede klasse en zou promoveren naar de overgangsklasse. Een paar we ken geleden werd echter onverwachts met 1-2 van D.O.S. verloren. H.C.A.W. had nog twee punten voorsprong op j het team van De Hazenkamp en de eer ste wedstrijd tegen dit negental was ge makkelijk gewonnen. Vier bussen met supporters gingen mee naar Nijmegen toen de tweede wedstrijd gespeeld moest worden welke de Bussumers het kampioenschap en de promotie moesten bezorgen. Het werd echter een neder laag, waardoor Bussum en Nijmegen gelijk eindigde. Zaterdag zal nu uitge maakt moeten worden wie kampioen wordt en promoveert naar de overgangs klasse. In de Bussumse ploeg speelt de uitstekende werper Robby Hoffmann, die zondag in het nationole honbal- team tegen België uitkomt. Op de Verlengde Kolonieweg stond een P.U.E.M.-auto geparkeerd aan de rech terzijde van de weg ter hoogte van de patates friteskraam. Mevr. H. F.-H. kwam met haar personenauto van de Soesterbergsestraat, nam de bocht te groot en schampte de P.U.E.M-auto. Die kreeg over de gehele lengte een kras en een wieldop werd ingedeukt. Gistermorgen is in het tennispark aan de Schrikslaan een B- en C-tournooi begonnnen dat zeven dagen zal duren. Er zijn bijna 150 deelneemsters en deel nemers, in hoofdzaak jeugd en de Soes ter speelsters en spelers zullen het zwaar krijgen tegen de deelnemers van andere plaatsen, want er wordt sterk gespeeld. Diverse malen moesten de partijen door de regen afgebroken worden. Er zijn 14 partijen uitgespeeld en met 4 par tijen is men vandaag verder gegaan omdat zij gisteren door de regen ge staakt moesten worden. De sterke Amersfoorter J. Vaatstra maakte korte metten met de Hilver summer H. v. d. Berg (6-1, "6-1). G. Geytenbeek, de Soester kampioen, won met 6-3, 6-0 van A. Binnendijk uit Hil versum. De jeugdige Peter Zee uit Bilt_ hoven werd door J. Boerlage uit Baarn met 6-4, 6-0 verslagen. Rob van Zadelhoff (Soest) kreeg geen kans tegen R. van Blerk, die met 6-1, 6-1 won. De Soester speler P. Martens verloor van de Hilversummer N. Holt- greve (6-2, 1-6, 1-6). J. Mourer won met 6-4, 6-1 van de Utrechter J. Cor- reljé. Rob van Zadelhoff revancheerde zich tegen de Utrechter J. Zelsk, van wie hij met 6-3, 6-0 won. De Soester speler Ch. Kruyff won met 9-7, 6-4 van T. v. d. Veer uit Amersfoort en na langdurige strijd moest de Soester spe ler M. Alblas zich gewonnen geven te gen H. v. d. Linden uit Utrecht (6-3, 1-6, 6-3). Het herendubbelspel tussen Th. Aarts, Eindhoven met A. Paulen, Utrecht en G. Termeulen, Baarn met J. Toeng, Hilversum, werd door het eer ste dubbel met 6-4, 6-2 gewonnen. De overige uitslagen zijn: R. Boom, Zeist-F. Schouten, Zeist 6-1, 8-6. M. Alblas, Soest-J. D. Jansen, Amersfoort 6-3, 7-5. A. W. Schuur, Amersfoort-G. Termeulen, Baarn 6-1, 6-4. Trudy Klop, Amersfoort-Marijke Wessel, Zeist, 1-6, 5-7. Afgebroken par tijen: A. F. Tjalma, Amersfoort-J. v. d. Berg, Hilversum, 6-3, 3-3. J. Leen- knecht, Amersfoort- G. Hofkens, Baarn 10-8, 7-5. G. van Kooten Kok, Zeist- Th. Aarts, Eindhoven, 1-1. mej. T. van Veluwe Barneveld, Hilversum-mevr. T. van Berkum, Hilversum, 1-6. De hond van A. de G. stak zondagmid dag plotseling de rijksweg bij garage Tensen over toen de automobilist M. V. uit Amsterdam naderde. De hond werd aangereden en geschept. Het dier kreeg verwondingen aan de poten. De auto werd licht beschadigd en de heer A. de G. zal deze schade moeten vergoeden. De heer H. v. d. Pijpekamp, slaagde te Utrecht voor het examen N.B.A. (moderne bedrijfadministratie). Voor het examen banketbakker slaag de, de heer J. A. N. v. d. Berg. Zondag a.s. organiseert de V. en A. V. Soesterberg weer haar jaarlijkse vlieg tuigwedstrijden. Het zijn ditmaal bijna allemaal vereni gingen uit de 3de en 4de klasse der K.N.V.B., die deelnemen, o.m. de zeer sterke ploeg K.V.V.A. uit Amersfoort en het kampioenselftal E.M.S. uit Bun- nik. Het bestuur heeft gemeend de deel nemende verenigingen na afloop der wedstrijden, een gezellig samenzijn te moeten aanbieden, waarbij ook de sup porters der deelnemende verenigingen en de senioren leden van „Soesterberg" van harte welkom zijn. Dit gezellig samenzijn zal waarschijn lijk worden gehouden in de garnizoens- ontspanningszaal. De algemene jaarvergadering zal wor den gehouden op vrijdag 1 september a.s., in café ,,'t Centrum", aanvang 20 uur. In verband met de viering van haar tienjarig bestaan werd door de onder officiersvereniging „Vliegbasis Soester berg" vrijdagmiddag van half vier tot halfzes in de onderofficiersmess van het Walaardt Sacré Kamp te Huis ter Hei de een zeer druk bezochte receptie gehouden. In de onafgebroken stroom van bezoekers, die vanaf het begin tot aan het einde van de receptie het ju bilerende bestuur hun gelukwensen kwamen aanbieden, merkten we o.m. op de Commandant van de luchtverde diging Nederland, de generaal-majoor- vlieger Wolff; de commandant van de tactische Luchtmacht, generaal-ma- joor Cox; alle commandanten van de verschillende onderdelen en voorts vele leden van de mess en de vereniging. Tal van geschenken werden aangebo den; de dames boden bloemen aan. Met een groot lustrumbal werden de goed geslaagde festiviteiten besloten. As je 't rning vraogt dan mok zeige da wullie maor slecht af binne mettie nare zoe mers van ongs, die de leste jaore alsmaor halleve winters binne. Ast zoemer gaot wor- re dan komme d'r al- tied van die manne die zeige dazze d'r kaos van egete hebbe en dazze ongs us effe zalle vertelle hoe de zoemer gaot worre. Die manne kenne veul beter niks zeige, waant d'r wordt ze niks evraogd en wullie zitte niet ver- leege om die wartaol. In maort of daor- omtrent hetter weer zo'n kérel ezeid da wullie 'n dreuge zoemer zouwe krie- ge. Jao, amme klompe. Astie man deuze zoemer dreug noemp dan verzuupe wullie allegaor aster nog us 'n natte zoemer komp. 't is hier altied holle of stilstaon. Twee jaor eleje zag ut d'r naor uut da wullie nooit meer rege zouwwe kriege. Minse, minse, zo dreug, zo dreug. Toeng was d'r ok 'n koffiedikkieker die zee, dat ter dartug van die zoemers achter me- kaor zouwwe komme. Da gezeever is netuurlijk heul niet uuttekomme, waant noeng liek ut d'r soms op dattet nooit meer droog zal worre. Hoope minse hadde 'n paor maonde eleje de smoor in daze in Soest nie kon- de zwemme omdatter gin bad is. Dat binne de manne van Van Breukele ant klaormaoke veur de vollegende zoe mer. Waoter hoeve ze d'r nie in te doen, waant daor zorregt de reege wel veur. Al die minse die 'n paor maonde eleeje ant kaankere waore omdat ut bad dicht was, die hebbe messchien in de heule zoemer tweemaol zin ehad om te gaon zwemme en verders niks as zin om bie de kachel te zitte. En daor motte ze meteen maor blieve zitte ok, waant d'r komp noeng toch gin spaon meer van terech. Zo, daor binne wullie us lekker ant kaankere ewest. Net zoas die kérel die 'n jaor eleeje alsmaor ant kaankere was teuge ut weer. Die zee ik gaon naor Austraolië, daor ist lekker waarm en lekker dreug. Gistere hek 'n brief van um eleeze, waor in die schreef, dattie wel naor Soest terug wil zwemme en dattet um heul niks scheele ken ast iedere dag 24 uur reeget. En daorom hek noeng veur de leste keer van me leeve opt weer escholde. Soest, 20 augustus 1961. Geachte redactie, Jaren geleden woonde hier in ons dorp een alom bekende gereformeerde pre dikant, die jaren in het voormalige Nederlands-Indië had doorgebracht, en die daar nog kinderen had welke daar in functie waren. Op een zondagavond liep hij van de pastorie naar de dichtstbijzijnde brie venbus met een brief in zijn hand. Onderweg ontmoette hij een beschei den, bejaard vrouwtje, lid van zijn kerk, die, zodra hij haar had begroet, onze dominé teruggroette, maar hem tevens aanhield en vroegMaar do- miné, gaat U op zondag een brief pos ten waarop onze dominé op zijn beurt vroeg: Spreekt U op zondag wei eens met uw kinderen mevrouw Het wederwoord was Ja zeker dominé, waarom niet Nu, zei de dominé, ik heb ook met mijn kinderen gesproken in Indië, maar alleen op papier. Hieraan dacht ik zondagavond, toen ik ook met mijn kinderen gesproken had op papier, omdat ze elders wonen. Tot mijn spijt had ik geen zegels meer en wandelde tegen ruim 9 uur naar het postkantoor om, via de automaten, mij van zegels te voorzien. Maar ik had buiten de waard gerekend, want de automaat, die zegels van 10 cent moest leveren, grijnsde me toe „ledig". Alleen de buur, die zegels van 2 cent leveren moet, was nog voorzien. Toen ik mijn beurs inspecteerde bleek dat ik nog 11 losse centen bezat en draaide 5 zegels van 2 cent, zodat Ik nog mijn brief niet kon posten. Na enige ogenblikken kwam een mij onbekende heer bij de automaat, wel ke ik vroeg of hij kon wisselen of mij één cent wilde schenken. Vriendelijk voldeed hij aan het laatste. Nu er zaterdags geen postzegels meer aan het postkantoor worden verkocht, is het toch meer dan nodig dat er ge zorgd wordt dat de automaten be hoorlijk gevuld zijn, zodat men rustig twee dagen zegels uit deze automaten kan bekomen. Ik hoop, dat degene, die hiervoor heeft te zorgen, voortaan een dergelijk ver zuim zal voorkomen. Geachte redactie, gaarne een plaats in de Soester Courant. Uw abonné, A. TUKKER. Wil uw jus niet bruin worden, strooi dan een beetje suiker over het vlees, Tiidens het verder braden wordt de suiker bruin en daarmede ook de jus. Sterk geworden roomboter is geschikt te maken voor keukengebruik, door haar gedurende enkele minuten op te koken met een stukje appel en een niet te grote ui. Vruchten vlekken op marmer verwij dert u met 3 waterstofperoxyde of wolbleekmiddel. Zijn de vlekjes licht ingevreten, dan neemt u wat koper- poets. Kralen halskettingen kunt u reinigen met lauw sop van synthetisch wasmid del. Naspoelen met schoon water. Wilt u de kleur van uw haar één avond veranderen, vraag dan in een goede zaak 'n speciaal soort poeder hiervoor. Opspatten van vetdruppels bij vlees braden kunt u voorkomen door een omgekeerde vergiet op de pan te plaatsen. Uw kleren blijven dan schoon. Op de kinderbij slaglij sten moet de za terdag normaal als werkdag worden aangekruist, ook als u reeds een vrije zaterdag geniet, anders wordt over deze dagen geen kinderbijslag bere kend! Tandarts, Heideweg 41, donderdag 24 augi Amerikaanse zoekt een gemeul half-gemeub. HUI slaapkamers), evt. centrale verwarmii omgeving Soest, 1 Soesterberg. Br. no. 247 bur. S.C. Door particulier voo bewoning te koop WONING met gar: Soest-Zuid. Aanbiet onder letter R 6 t v. d. blad. Net KOSTHUIS oJ sion gevraagd in f 150,tot 175, maand. Br. ond< 246 bureau S.C. Te koop HUISC (3% spel), in primal Schoutenkampweg I TE KOOP kindeJ tevens wandelwaga als nieuw en bq dek. Staringlaan Te koop FIAT 600. i 44.000 km gelope| vens sportfietsje, tot pl.m. 10 jaar, derdriewielertj e. luwenweg 12, na Te koop 4 grotel KISTEN. Molenst| 2 x bellen, tel. 34 Te koop flink Bt WOONHUIS metl tuin in Soest-Zuiq voor gevraagd boerderijtje met lVz ha. grond, der no. 249 bur. Te koop gevraagl DERWAGEN. Aalf tel. 0 2955-4870. Jonge WERKSTEl voor enkele datf week. Br. or,der bureau S.C. MEISJE biedt z| voor hulp in houding. Br. oij 250 bur. S.C. Te koop SPAR! 125 cc, voor- enl vering en kleinl compressor (lichl Autoverhuur Sof Parklaan 4. KAMER met aangeboden voof twee heren. Soest. WEGGELOPEN I oude witte katel delwijkstr. 34, t| Net WINKELMj vraagd, liefst vak bekend. Al 7 uur. Bankel v. d. Oord, Kof laan 8. Weggelopen TERTJE. Gaar] bezorgen Acaci| Soest. Jong echtpaal der nr. 238 bif Confectieatelierl Steenhoffstr. 5| vraagt NAAISl leerling-naaiste] melden tussen aan het ateliel Te koop gevrl TERREIN. Brl der no. 235 bi Voor diverse I werkzaamhedef nog enkele vrl. ARBEII TEN worden Alle leef tij dsg men in a| Aanm. dag. v| uur of 's av. n bij N.V. Cerl Breugel, Vanl 53-57, Soestdijf Jongeman zoq voor de zaterd schillig wat. 47, Soest. Bejaarde damf stoff. ZIT-: MER met st(J neid en volled Br. onder nr. Soester Crt.

Soester Courant | 1961 | | pagina 2