1 S0ESTERBERG Hef oog gericht op het openluchttheater. Dodelijk ongeval. Bedrijven gaan ontspanning brengen. WÊmÊÊÊfi Jaarvergadering van S.P.S.V. Weekendwijding. Jaarvergadering B.D.C. Gevonden voorwerpen. Net als job. Te hard gereden. Geslipt. Step contra auto. Opstelling H.C.A.W. Medische dienst. TELEF. BRANDWEER 3 333 POLITIE TELEFOON 4 4 4 4 Harmonie ,,St. Jozef". Gevonden voorwerpen. Filmavond Bijbelgenootschap. VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1961. 4°6 ,AAKGANG no' 63- S OE ST E R0O U R AN T Verschijnt iedere dinsdag en vrij (lag. Ahonn. p. kwart, 2,10 - per post 2,25 UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126156 Hedenmorgen, tussen 8 uur en half ne gen, is de Amersfoortse verwarmings monteur T. P. v. Gellekom op de hoek van de Heideweg en de Plasweg ver ongelukt. Hij kwam op zijn motor uit de Hei deweg en wilde de Foekenlaan inrij den. Van rechts - uit de Plasweg - kwam een bus van Tensen die voor rang had. De heer v. Gellekom reed echter door en hij werd door de bus gegrepen. De motor kwam gedeeltelijk onder de bus, de berijder kwam naast de motor terecht. Zijn helm werd bij de botsing afgerukt en het slachtof fer kwam op zijn hoofd terecht. Een arts uit Soest-Zuid constateerde dat hij een schedelbasisfractuur had. Het slachtoffer is naar De Lichtenberg ge bracht en onderweg overleden. Hij was 48 jaar. De bus werd zwaar bescha digd, de motor licht. Er zijn heel wat mensen die begre pen hebben dat er in de zomermaan den van 1961 veel te weinig te doen geweest is. De V.V.V., sportverenigingen en toneel verenigingen hebben in de afgelopen jaren het een en ander gedaan, maar dit jaar was het mis. Onder meer heeft men dit kunnen merken aan het feit, dat het openluchttheater nauwe lijks gebruikt is. Dat is heel onge wenst, want het heeft de gemeente 30.000.gekost om dit theater te laten opknappen en per jaar kost het aan rente en afschrijving 3.000.en dat is wel wat veel voor een theater dat nauwelijks gebruikt wordt. De secretaris van het stichtingsbestuur, de heer Th. Peet, heeft dit begrepen en naar een middel gezocht om hierin verandering te brengen. Het zou na tuurlijk heel gemakkelijk geweest zijn gezelschappen aan te trekken en er ko men zelfs aanbiedingen genoeg, maar wie neemt het risico op zich van mis lukken door slecht weer Er zijn slechts weinig gezelschappen die dit doen en de stichting Openluchtthea ter mag dit volgens de statuten zelf niet doen. Deze stichting heeft het be heer, maar mag niet exploiteren en daarmede risico's lopen. Als er dus geen gezelschappen of verenigingen zijn die het risico willen dragen, dan zal het openluchttheater sporadisch gebruikt worden. Hierin moet verandering komen en hierin zal verandering komen dank zij het contact dat de heer Peet met de Soester Zakenkring opgenomen heeft. De veertig leden van de zaken- kring, die de belangen van elfhonderd werknemers behartigen, hebben het toneelgezelschap „Studio" uit Amster dam uitgenodigd op vrijdag 1 septem ber - bij slecht weer op zaterdag 2 september - het toneelstuk van Mari- vaux „Spel van Liefde en Toeval" op te voeren. Han Surink (bekend van radio en te levisie) is directeur van het gezelschap en in het stuk spelen o.a. Erik Plooyer, Ad Noyons, en Ineke Uit den Bogaart mee. Ook jij zijn voor radioluisteraars en televisiekijkers geen onbekenden. Door de heer C. J. Schaap, secretaris van de Soester Zakenkring, is over deze aangelegenheid een cirkulaire aan de leden van de kring gestuurd. Hier in staat dat deze voorstelling bedoeld is voor werknemers uit de bedrijven van de leden en hun familie. De eerste voorstelling is een proefneming en in de cirkulaire staat „Deze proef moet slagen". Dit moet omdat de zakenkring tot een zinvolle vrijetijdsbesteding wil bijdragen. En dit kan ook slagen. Mis schien niet de eerste keer, want het is mogelijk dat het op 1 en ook op 2 september slecht weer is, maar de Soester Zakenkring zal zich hierdoor niet laten afschrikken. In 1962 zullen de werknemers in de Soester bedrijven een serie van vier of vijf voorstellingen aangeboden krijgen. Niet alleen toneel, maar ook cabaret, mogelijk een jazzconcert en misschien zelfs een teenagershow. Als er plaat sen over zijn dan zullen ook anderen deze voorstellingen kunnen bijwonen. Dat geldt ook voor 1 september. Maar in de eerste plaats zijn deze voorstel lingen bedoeld voor de werknemers van de bedrijven, waarvan eigenaren of directies aangesloten zijn bij de Soester Zakenkring. De leden van de ze kring willen op maatschappelijk ter rein hun spel meespelen. Een jaar geleden werd de burgemees ter het boek over het Groot Gaasbee- ker Gilde op het raadhuis aangeboden. Te Delft vond traditiegetrouw weer de grote Taptoe plaats. Alle deelnemende bands en groepen staan opgesteld op het grote plein. In zijn danwoord wees hij onder meer op de taak van het bedrijfsleven ten opzichte van het maatschappelijk le ven. Deze taak omvat meer dan het verschaffen van werk tegen een rede lijk loon, wanneer men tenminste zijn plaats in de gemeenschap goed ver vult. En met dit initiatief hebben de leden van de Soester Zakenkring blijkt gegeven te weten wat hun taak ten opzichte van hun werknemers en daar mee ten opzichte van de gehele ge meenschap is. Het is te hopen dat het een hele mooie avond zal worden en dat kan het wor den, als het weer in de komende week ervan afziet steeds tegen te werken. De Soester Politie Sportvereniging houdt op maandagavond 4 september de jaarvergadering in Oranjehof aan de Prins Bernhardlaan. Secretaris en penningmeester zullen verslag over het afgelopen verenigingsjaar uitbrengen en het bestuursbeleid komt ter spra ke, zoals dit ieder jaar gebeurt. De heren P. J. Bergman en A. W. Voet treden periodiek als bestuurslid af. De heer Bergman stelt zich herkiesbaar, de heer Voet niet omdat hij met pen sioen gegaan is. Er zal een vollybalcommissie gekozen worden en de redactie van het S.P.S.V.- nieuws wordt bekeken. Het winter- programma, de feestavond, het jubile umfonds en het beheer van de caravan zullen besproken worden. De jaarlijk se feestavonden voor de donateurs zul len op 20 en 21 november gehouden worden. In de morgenavond in de Julianakerk te houden weekendwijding wordt de toespraak gehouden door Johan Bode graven. De sopraan Corry Houtman zingt met pianobegeleiding van Ida Reinik-Jongsma, Maria Maatman draagt voor en G. den Broeder bespeelt het orgel. Het programma luidt als volgt: Orgel. Koraalbewerking: „Ga niet al leen door 't leven". Zang. a. Het hemelhuis, b. Slape zacht. Toespraak. Op de grens van twee we relden. Zang. a. Komt dieser Tag. b. Mein glaubiges Herz. Orgel. Fantasie over het koraal „Dankt, dankt nu allen God". De voetbalvereniging B.D.C. heeft j.1. woensdagavond in café Middelwijk de jaarvergadering gehouden onder voorzitterschap van de heer H. A. Butzelaar, nadat de heer J. van de Leek de bijeenkomst geopend had en geleid tot de komst van de voorzitter. De tweede secretaris, de heer B. Roest, las de notulen en het jaarver slag omdat de eerste secretaris, de heer J. Heeremans, door ziekte ver hinderd was aanwezig te zijn. Het 35- jarig bestaan werd in het jaarverslag gememoreerd en de prestaties van de diverse seniores-elftallen werden be sproken. Het eerste team eindigde op de derde plaats na een zeer goede start, het tweede in de middenmoot, het derde deed het slecht in het sei zoen 1960-'61, het vierde werd derde, het vijfde bezette de vijfde plaats en het zesde werd.vierde. Penningmeester J. Vonk bracht het financieel overzicht en deelde mee, dat de poule-opbrengst lager lag dan in het vorig jaar door beperkende maatregelen van de K.N.V.B. Door een lid werd veriocht voortaan niet alleen een overzicht maar ook een balans te verstrekken. De bouw van het clubhuis bij de nieuwe velden in de Bosstraat kwam ter sprake. De gemeente zal dit voor 25.000.laten bouwen en de ver eniging zal per jaar voor terreinen en opstallen een bedrag moeten betalen dat nog niet bekend is, maar dat door de penningmeester op 1000.- geschat werd. Met de bouw zal pas begonnen kunnen worden als Gedepu teerde Staten hiervoor vergunning verlenen. Toen de voorzitter gearriveerd was werden de heren J. Vonk, penning meester en B. Roest, tweede secretaris, bij acclamatie herkozen. De heer Müter, die als lid van de kascommis- sie een voor de pennigmeester gunstig verslag uitgebracht had, werd op nieuw in deze commissie gekozen. De heren Rademaker en De Ruigt kom- pleteren de kascommissie. De voorzitter deelde mede, dat hij het prettig vond, dat het eerste elftal het vorig seizoen geen kampioen gewor den was, want kampioensfeesten kos ten geld en B.D.C. kan dit geld goed gebruiken, in verband met het bespe len der nieuwe terreinen en het inge- bruiknemen van het nieuwe clubge bouw. Hij sprak de wens uit dat het eerste in het komende seizoen wel kampioen zal worden. Maar dan moeten de spe lers zich ook tenvolle geven. De heer Butzelaar had kritiek op de spelers van het tweede en derde team. Beide elftallen zijn afgelopen zondag onvolledig in het veld gekomen. Het bestuur heeft besloten dat spelers, die door eigen schuld een boete van de bond krijgen, deze zelf moeten beta len. Dit jaar is het zilveren ploegtournooi niet gehouden, omdat de gemeente verzocht had het terrein niet te be spelen. Daarom heeft men deelgeno men aan tournooien in Utrecht en Bar- neveld. Er zijn grootse plannen met betrek king tot het bespelen van de nieuwe velden aan de Bosstraat en de bouw van het clublokaal, waarvoor de ge meente zorg zal dragen. Het zou pret tig geweest zijn als het gebouw bij de aanvang van het nieuwe seizoen klaar geweest zou zijn, maar dit kan niet omdat Gedeputeerde Staten nog geen toestemming verleend hebben. Bezwaren tegen eventuele hoge huur ziet de voorzitter niet. Mochten de inkomsten afnemen, dan zal de gemeen te niet het onderste uit de kan eisen en de huur in overeenstemming met de inkomsten brengen. Er zijn reeds nieuwe goalpalen en netten. Daarmee is een begin gemaakt met de uitvoering van grootse plan nen, waarvoor het bestuur de mede werking van de leden nodig heeft. Medewerking is ook nodig bij het lei ding geven aan de jeugd, waarvoor de heer Jansen zoveel doet. Tien of elf jeugdelftallen zullen in de compe titie uitkomen en zeven elftallen van seniores. Er werd besloten het samenstellen van de elftallen over te laten aan de eer ste secretaris, de tweede secretaris, de trainer en de aanvoerder en geen aparte elftalcommissie te benoemen. Bij de rondvraag werd o.m. verzocht een ledenvergadering te beleggen vóór de vereniging bindende afspraken met de gemeente maakt ten aanzien van de huur van terreinen en clublokaal, want de leden hebben er recht op te weten waar zij aan toe zijn. Voor de volgende gevonden voorwer pen kan men op zaterdagmiddag en woensdagmiddag bij de politie terecht: damesfiets, kruideniersmandje, kinder armbandje, paar nylons, kettinkje, ak tetas met fles en trommel, zonnebril, dekkleed, beige portemonnee, gele sjaal, herenfiets, halsketting, bos sleutels, kruiskoppeling, dop van benzinetank, handschoen, portemonnee met 3.28, dubbele fietstas, beige windjack, brui ne herenportemonnee, gele kinderfiets, plastic regencape, contactsleutel, grijze pet, tas met spiikerbroek, dekzeil, plas tic sandaaltjes, drie sleutels, herenjas, plastic regenjas, regenbroek, paraplu hoes, rode boodschappentas, driewielig fietsje, blauwe jurk, zwarte regen- broek, beige regenjas, witte dames handschoenen, muntbiljet van 2,50. De vader van D. H. deelde vannacht de politie mee dat zijn zoon nog steeds niet van zijn werk uit Drie bergen terug was. Onderzoek door de politie wees aanvankelijk niets uit, want in Driebergen wist men van niets. Vanmorgen bleek dat H. in Drieber gen gebleven was om de vuilnisbelt te bewaken die hij van de gemeente gepacht heeft, daar onbevoegden deze op artikelen van waarde onderzoeken als hij afwezig is. Op de Biltseweg trof de politie een auto aan die zwaar beschadigd mid den op de weg stond. Er naast lag de zwaargewonde bestuurder J. K. ten H. uit Utrecht, die naar het ziekenhuis in Baarn gebracht werd. Hij had te hard gereden was op het droge wegdek ge slipt en had enige paaltjes langs de weg geraakt. De wagen kantelde enige ma len en kwam weer op zijn wielen terecht. Mej. J. A. K. reed per scooter op de Peter v. d. Breemerweg in de richting Amersfoort. Uit de Ferdinand Huyck- laan kwam de wielrijdster mej. H. K., die geen voorrang verleende aan de scooter. Mej. J. K. remde krachtig om de fiets niet te raken, slipte en viel. Zij kreeg enkele schaafwonden en haar scooter werd licht beschadigd. Mej. H. K. zal de schade vergoeden. Het vijfjarige jongetje B. ramde met zijn autopet een auto die op de Vosse- veldlaan geparkeerd stond. Zijn vader zal de schade voor zijn rekening ne men. H.C.A.W. (Bussum) speelt morgen tegen De Hazenkamp (Nijmegen) de honk balbeslissingswedstrijd op het S.E.C.- terrein in de volgende opstelling: Werper: R. Hoffmann. Achtervanger: R. Monincx. Ie honk: R. Ruizendaal. 2e honk: P. Luteijn. 3e honk: R. Boodt. Korte stop: T. Back. Links-velder: P. v. Luitgaren. Mid-velder: G. de Haan. Rechts-velder: R. Back. De Hazenkamp komt met de uitsteken de werper Francisse, die met Hoffmann een zwaar duel zal moeten leveren. Dokter W. F. van den Helm, Prins Alexanderweg 82, Huis ter Heide, tel. 03403-574, neemt het a.s. weekeinde de artsendienst waar voor de artsen A. Th. M. Splinter en J. C. Lucas te Soesterberg en D. J. R. Jellema te Den Dolder. Dokter L. H. Brandt, Dolderseweg 59, Den Dolder, tel. 03402-2996 neemt de dienst waar voor dokter A. J. W. Hagedoorn te Soesterberg. We hebben een pracht van een open luchttheater, dat de gemeenschap enige jaren geleden 30.000,kostte om het te laten opknappen en 3.000, per jaar aan rente en afschrijving. Dat is helemaal niet erg, mits dit theater gebruikt wordt op een manier die iedereen aan zijn trek doet komen als hij dit wil. Viermaal is het deze zomer gebruikt. Warrige lieden kwamen op een zon dagavond de lof van Lenin bezingen en Stalin bejubelen. Er kwam een Pipo en daarna nog een Pipo en thans zijn deze heren aan het uitvechten wie de echte Pino is. Er was ook nog een gymnastiekdemonstratie en daarmee was het op. Dat bejubelen van Mos kou, die twee Pipo's en die gymnas tiek zou dus 750,per voorstelling gekost hebben min de huur en dat is natuurlijk veel te veel. Gelukkig hebben we een Soester Za kenkring en de leden hebben begrepen dat ze per man slechts 30 gulden kwijt zijn als ze een voorstelling voor de elfhonderd werknemers van hun be drijven laten geven. Die elfhonderd man kunnen in het theater, maar als ieder van hen een familielid meebrengt niet. Nu zullen die elfhonderd heus niet op 1 september allemaal komen op draven, want de televisie is nog steeds voor heel veel mensen het evangelie van .de twintigste eeuw. Dat slijt wel, want ook in Amerika is men al lang vergeten dat je een hele avond en iedere dag kunt gaan zitten kijken, om na afloop te constateren dat het weer niks was. Natuurlijk is het niks als je iedere avond kijkt, want nie mand kan het miljoenen mensen avond aan avond naar de zin maken. „Deze proef moet slagen", zegt men bij de Soester Zakenkring. Het slagen van deze proef is afhankelijk van het weer, maar ook van het begrip van elfhonderd werknemers in de Soester bedrijven, die moeten inzien, dat „Het Spel van Liefde en Toeval" veel meer kans op een gezellige avond biedt dan de televisie. De helft van hen mag bij de kiekkast blijven zitten, de andere helft moet met moe, dochter verloof de, zusje of broertje komen, dan is deze proef geslaagd. Met genoegen zal dan de Soester Zakenkring in 1962 een serie voorstellingen aanbieden. De 40 leden willen dit en kunnen dit, maar het zou natuurlijk wel prettig zijn als de andere 40 Soester zakenlieden, die nog geen lid zijn, zich bij de kring aan sluiten. Dan kan er nog veel meer ge beuren. KANTMAN. De Harmonie „St. Jozef" is uitgeno digd deel te nemen aan de feestelijk heden ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het Fanfare corps „Erika" te Austerlitz op 2 september a.s. Damessoortfiets, een paar beenpijpen, gehoorapparaat in etui, portemonnees met inhoud, camera „Agfa", een paar herenhandschoenen, wollen vest, paar lemoer knopen, bos sleutels aan ring, pop, lederen portefeuille, zaklantaarn, meisjesvest. Inlichtingen: politiepost Veldm. Mont- gomeryweg 29, Soesterberg. De afdeling Den Dolder, Soesterberg en Huis ter Heide van het Nederlands Bijbelgenootschap houdt dinsdag 12 september, aanvang half acht, in de Gereformeerde kerk aan de Radema- kerstraat, een filmavond. Vertoond wordt de film in kleur „Op de kruispunten der wegen". Deze rol prent geeft een beeld van de veelzij dige arbeid van het bijbelgenootschap. Door kleurrijke beelden worden de toe schouwers in gedachten meegevoerd naar Sao Paulo, Japan, Korea en In dia. Men is thans bezig om de bijbel, waar van de tekst ook op grammofoonpla ten is vastgesteld, binnenkort ook op een -geluidsband te reproduceren.

Soester Courant | 1961 | | pagina 1