2 VAN ESSEN voor Foto U kunt niet alles weten. Meningen van lezers. iciële mededelingen. Bronchi letten SOESTERBERG SOEST DE NIEUWE RENAULT 4. nieuwe bankstellen verschillende prijzen 't BINNENHUIS Medische dienst. Jeugddienst. N.C.V.B. Adsparanten wonnen eerste prijs. Jeugdtourncoi. Laatste rit van de Zomercompetitie. Onschuldig alarm. Instuif R.K. Jong Soest. Judo in Soest. Tweede plaats voor Soester J.B.T.B. VOOR MODERN DRUKWERK NAAR DRUKKERIJ SMIT! t' Onrijp fruit. Mevrouw P. A. van Nes-Handgraaf, B.D.C. op oude veld. voorradig in model „Astrid" bekleed met wollen stof en armen in kunstleer f843.— model .Margit" afroteak, met hoge en lage fauteuil wollen stof f460.— Fa. K. de Boer Zn WONINGINRICHTING Laanstr. 22 - Tel. 2797 - Baarr Soest, 29-8-61. Redactie Soester Courant, Soest. Mijne heren, Met verontwaardiging nam ik kennis van het wel zeer bloeddorstige stukje van ..Kantman" in uw blad van heden. Het likwideren van Walter Ulbricht, de huidige leider van Oost-Duitsland, be tekent niet anders dan moord. Moord met voorbedachten rade. Tevens vraagt Kantman zich af waarvoor de illegali teit in Nederland ten tijde van de Duit se bezetting Mussert rustig liet leven en niet eraan gedacht heeft deze toon te likwideren (lees hier ook vermoorden). Nu begin ik voorop te stellen, dat de z.g. ondergrondse ten eerste volgens Gods Woord (de Bijbel) verboden was en nog is en, ten tweede, ook volgens het volkenrecht geen enkel recht van bestaan had. In de oorlog '14-T8 heeft België het gro tendeels aan franc-tireurs (de onder grondse) te wijten dat de mooie oude stad Leuven met zijn uitzonderlijk waar devolle bibliotheek grotendeels verwoest werd. En denk U maar eens aan de honderden slachtoffers in Putten tijdens de laatste wereldoorlog. De ondergrondse was dus m.i. een orga nisatie die buiten elke wet stond. Het Ned. leger had onvoorwaardelijk gecapituleerd en burgers mogen geen wapens dragen. Was de wens van „Kantman" in vervulling gegaan en wa ren inderdaad Mussert c.s. vermoord door de ondergrondse, dan was het ge volg hiervan geweest dat duizenden on schuldige Nederlanders de dood ingegaan waren. Daarentegen is het berechten der oorlogsmisdadigers, landverraders enz. mij veel te zachtzinnig toegegaan. Er is teveel gratie verleend en teveel zware oorlogsmisdadigers zijn na kortere of langere tijd weer op vrije voeten ge komen. Verbeeldt U zich echter dat iedereen maar eigen rechter ging spelen. En daar komt het toch op neer, als er gedaan was en gedaan zou worden wat „Kant- man" wil. Wanneer het rrrag gebeuren, en dat hopen wij toch allen, dat de landen, die nu door de communisten be zet zijn, eens vrij zullen worden, dan zal daar ook zeer zeker recht gespro ken worden over de huidige machtheb bers die zich tijdens de bezetting misdra gen hebben. Maar geen moord want dan verlaagt men zich tot het peil van de tegenstander. En nogmaals, het druist in tegen alle Goddelijke en menselijke wetten en instellingen. Met dank voor de plaatsing. Uw abonne, H. TERLOUW. Koekoekweg 3. Theoretisch hebt u natuurlijk gelijk, maar het is zo jammer dat in de prak tijk de theorie vaak zo slecht te gebrui ken is. U zult begrepen hebben dat ik meneer Ulbricht op gelijke lijn stel met allen die volkomen terecht ter dood gebracht zijn. Mijns inziens echter veel te laat en het zou aanbeveling verdiend hebben als zij het lot van de Tsjechische beul Heydrich gedeeld hadden. U noemt het moord, maar velen den ken hierover anders, omdat zij ervan overtuigd zijn dat nood wet breekt. Hoeveel miljoenen mensen stierven niet door mannen als Ulbricht Het uitroeien van ontuig en het daardoor redden van miljoenen mensenlevens is iets anders dan het plegen van een moord. Daarom werd dan ook geen enkele ver zetsstrijder wegens moord veroordeeld. Zouden Hitier c.s. tijdig zijn gelikwi- deerd dan zouden daarmee miljoenen le vens van onschuldigen gespaard zijn. K. DORRESTEINWEG AFGESLOTEN. Burgemeester en wethouders van Soestgelet op artikel 6 van het Wegenverkeersreglement maken be kend dat in verband met riolerings werkzaamheden etc. de Dorrestein- weg met ingang van heden tot nader order is gesloten voor het doorgaande verkeer. Soest, 1 sept. 1961. HINDERWET. De burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het be paalde in art. 9, lid 1, sub b, der hin derwet, ter algemene kennis, dat ter gemeente-secretarie van Soest ter inza ge is gelegd een verzoek met bijlagen van Oliehandel Gejo N.V., P. C. Hooft- straat 152, Amsterdam, om vergun ning tot het uitbreiden en wijzigen van de benzine aftapinrichting bestaande uit één electrische pomp en één on dergrondse tank van 6.000 liter inhoud en één meetwerktuig voor gemengde smering in twee electrische pompen, 2 ondergrondse tanks van 3.000 liter in houd en een meetwerktuig voor ge mengde smering, op/in het perceel Van Weedestraat 68-70, kalastraal be kend gemeente Soest, sectie A. nr. 3219. Gedurende 10 dagen na de dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergun ning in te brengen bij het gemeente bestuur. Bovendien zal op dinsdag 19 september a.s., des voormiddags 11.00 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Soest, 1 sept. 1961. PROEFALARM B.B.-SIRENES. Ter algemene kennis wordt gebracht, dat de nieuwe BB-sirenes in het ver volg zullen worden beproefd op elke eerste maandag van een kalender maand, tussen 12.00 en 12.15 uur. Zou deze eerste maandag een algeme ne feestdag zijn, dan zal het proef- alarm op de tweede maandag van die maand gegeven worden. Voor het eerst zullen de sirenes wor den beproefd op maandag 4 september 1961 en wel als volgt eindalarm ho ge toon, luchtalarm janktoon, eind- alarm hoge toon. De sirene-proefnemingen betreffen De Bilt, Bilthoven, Soest, Soestduinen, Soesterberg, Zeist, Huis ter Heide, Bosch en Duin en Den Dolder. Soest, 31 augustus 1961. Hoestdrank in fabletvorm. 95ct Dokter J. C. Lucas, Simon Stevinlaan 1, Soesterberg, tel. 03463-200, neemt het a.s. weekeinde de artsendienst waar voor de artsen A. Th. N. Splinter, Soes terberg, W. F. van den Helm, Huis ter Heide en D. J. R. Jellema te Den Dolder. Dokter A. J. W. Hagedoorn, Oude Tempellaan 6, Soesterberg, tel. 03463- 517, neemt de dienst waar voor dokter L. H. Brandt. Den Dolder. A.s. zondag wordt in het Hervormd Wijkgebouw aan de Lt. Koppenlaan weer een jeugddienst gehouden. In deze dienst zal voorgaan prof. dr. D. J. Hoens uit Utrecht, terwijl muzi kale medewerking zal worden ver leend door de heer H. v. d. Steen, piano. Aanvang van de dienst 7 uur n.m. De afdeling Soesterberg van de Ned. Christen Vrouwenbond houdt haar eer ste bijeenkomst van het seizoen op maandag 4 september a.s. Spreker is Anne de Vries over eigen werk. Het adspiranten B-elftal van de V.A.V. Soesterberg nam met veel succes deel aan het tournooi om de ,,Meernse Jeugdbeker". In dit tournooi, waaraan werd deelge nomen door Midlandia, De Meern, Mi- nerva en Soesterbeg, wist Soesterberg al haar wedstrijden te winnen en zo doende beslag op de 1ste prijs te leg gen. De uitslagen waren Soesterberg-Mi- nerva 2-0, Soesterberg-Midlandia 2-0 en Soesterberg-De Meern 2-1. Het programma van het door de Jeugd commissie van de V.A.V. Soesterberg op 2 september a.s. te organiseren vliegtuigtournooi voor A-junioren luidt als volgt Soesterbeg-Valkenheide, Baarn-K.V.V.A., Soesterberg-K.V.V.A., Valkenheide-Baarn, K.V.V.A.-Valken- heide en Baarn-Soesterbeg. De wedstrij den -beginnen om 14 uur. Het tournooi wordt dit seizoen voor de tweede maal gehouden. Het eerste tournooi werd gewonnen door Valke- heide. Ter voorbereiding van de a.s. compe titie neemt Soesterbeg zaterdag a.s. deel aan een serie vriendschappelijke wedstrijden tegen Quick uit Amers foort. Het B 2-elftal, het B 3-elftal en twee pupillenelftallen zullen Soester berg in deze wedstrijden vertegenwoor digen. Woensdagavond namen 12 renners van Tempo deel aan de achtste en laat ste rit van de zomercompetitie, wel ke op het parcour Esdoornlaan, Heide weg en Foekenlaan in de vorm van een achtervolging gereden werd, Om de halve minuut startten er 2 renners voor een parcours van 4,2 km. Eerst gingen Klaas van 't Kloos ter en Menze van de Broek van start. Na 7 ronden was het verschil 6 sec. Bij Gerrit Ruttenberg en A. Post werd het verschil 13 sec. Leo Hese en Aad van de Burgt kwamen tot een ver schil van 15 sec. Hese reed een sec. sneller dan Gerrit Ruttenberg. Bi] Jaap van de Burgt en Gerrit de Weerd was het verschil 10 sec. Van de Burgt reed de snelste tijd van de avond. Hij was 6 sec. sneller dan Leo Hese. Bij Wim Scheffer en Rob de Haas was het verschil 7 sec. en bij Theo Zee dijk en Wout van 't Klooster 1 sec. De aspiranten reden niet omdat het te vroeg donker was. De uitslag was 1. Jaap v. d. Burgt, 4,2 km in 6.16 min. 2. Leo Hese (6.22). 3. Gerrit Ruttenberg (6.23). 4. Gerrit de Weerd (6.26). 5 Klaas van 't Kloos ter (6.31). 6. Rob de Haas (6.34). 7. Aad Post (6.36). 8 en 9. Menze v. d. Broek en Adri v. d. Burgt (6.37). 10. Wim Scheffer (6.41). 11. Wout van 't Klooster (6.53). 12. Theo Zeedijk (6.54). De grootste keuze camera's ter plaatse. Maandag. 4 september, zullen alle si renes. die in onze gemeente ten be hoeve van de B.B. aangebracht zijn, beginnen te loeien. Dit is een proef- alarm dat voortaan iedere eerste maandag van de maand zal plaats vinden. Er is dus geen enkele reden om dit alarm te combineren met on heilspellende dingen daar het slechts plaats vindt om na te gaan of de si renes overal in de gemeente goed ge hoord worden. Niemand behoeft dus te schrikken. Zondag start de Instuif R. K. Jong Soest met het winterseizoen. De AD-RI-JO's komen spelen in gebouw St. Joseph. Verder zullen in de maand september de band van Karei de Man, The Night Breakers en The Brooklyn Stars de dansavonden van de Instuif verzorgen. De grote belangstelling welke in onze gemeente voor judo bestaat heeft de heer W. Boersma van de Amersfoort- se Sportschool doen besluiten ook in Soest lessen te gaan geven. De lessen worden in gebouw Eltheto gegeven en als inleiding heeft maandag avond, te 8 uur, 'n openingsdemonstra tie plaats. Voor bijzonderheden zie men de ad vertentie in dit blad. Wij berichtten reeds dat de Soester J.B.T.B. bij de wedstrijden tussen leden van de J.B.T.B. uit Hoogland, Soest, Hooglanderveen, Achterveld en Ha- mersveld na de eerste dag op de twee de plaats stond, achter Hoogland. Gymnastiek, hoogspringen, polsstok- verspringen, hinkstapsprong en esta fette waren toen afgewerkt. Op de tweede dag hebben Hoogland en Soest hun plaatsen gehandhaafd en dit betekende dat de Soester J.B.T.B. na drie jaar eerste te zijn geweest nu genoegen moest nemen met een tweede plaats. De marathonloop werd door Soest ge wonnen, met Achterveld op de tweede plaats en Hoogland als derde. De Soes ter P. v. d. Hengel was de snelste lo per. Het touwtrekken werd door Hoog land gewonnen en Soest behaalde hier bij een derde plaats. Hoogland behaalde met deze zeven on derdelen 183 punten en Soest 181, ter wijl Achterveld de derde plaats bezet te met 135'A punt. Op de mededeling dat de RenauVtfabrie ken hun bekende, kleine Renault Quartre uit de produktie nemen, komt thans het voor automobilisten sensa tionele nieuws dat reeds op de Inter nationale Autotentoonstelling in okto ber te Parijs een nieuwe, en in vele op zichten revolutionaire Renault 4 zal worden getoond. Deze 4-persoons sedan, met 5 deuren - waarvan één deur aan de achterzijde - heeft als opvallendste nieuwe eigen schappen voorwielaandrijving en vloei- stofkoeling. Bij dit koelsysteem wordt de auto in de fabriek voorzien van een speciale vloeistof, waarna de radiateur hermetisch wordt afgesloten. Hetgeen betekent dat het niet meer nodig is het waterpeil van de koeling te contro leren, terwijl 's winters geen ant- vries-middel behoeft te worden toege voegd. De vormgevers van deze wagen stelden zich ten doel bij 'n minimum aan kos ten een maximum aan comfort en ruim te te bieden. De onderhoudskosten zijn bijzonder laag doorsmeren is niet no dig, olieverversen om de 4500 km. Deze kleine wonderwagen, die zeer snel accelereert, en meer dan 100 km. per uur haalt, zal weldra ook in ons land •verkrijgbaar zijn en zonder twijfel tot de goedkoopste automobielen behoren. De heer v. J., die rustig in zijn kamer zat, hoorde plotseling een enorme bons boven zijn hoofd en daarvan schrok hij hevig. Hij waarschuwde zijn schoon zoon die met de politie op onderzoek uitging. Op een slaapkamer bleek een grote ruit gebroken te zijn en op een plat, onder deze ruit lag een peer, waarvan een stuk afgebeten was. Het was een keiharde onrijpe peer, dus blijkbaar heeft de fruiteter zich hier aan geërgerd, de peer weggegooid en dit kostte de heer v. J. een ruit. De onaangename smaak van paarde- vlees verdwijnt als U bij het opzet ten behalve peper en zout ook een beetje suiker aan het vlees toevoegt. Biervlekken kunt U verwijderen met een (koud) aftreksel van tamarinde, maar ook met zeepspiritus. Heden overleed onverwachts te Baarn onze dierbare Zuster, Tante en Stiefmoeder, op de leeftijd van 75 jaren. Uit aller naam Mr J. VAN NES, St. Walburg 5, Tiel. Baarn, 29 augustus 1961. Praamgracht 5. De gezongen uitvaartdienst is gehouden 31 augustus j.1., in de Kerk van Maria On bevlekt Ontvangen te Soestdijk, waarna de begrafenis heeft plaats gehad op de Her vormde begraafplaas aan de Veldweg te Soest. Moderne gemeubileerde ZIT-SLAAPKAMER te Soest-Zuid aangeboden. Br. onder no. 261 bur. Soester Courant. TE KOOP Raleigh he ren sportfiets. Als nieuw. Tevens een kindersport- fietsje, pl.m. 10 jaar. Zwaluwen weg 12. B.D.C. speelt zondag de eerste com petitiewedstrijd tegen Veensche Boys op het oude terrein aan de Ferdinand Huycklaan, daar de gemeente verzocht heeft het nieuwe terrein nog niet te bespelen. De opstelling is: G. Roest E. Westerveld J. Brouwer Th. Wigtman P. Brouwer B. Bakker A. v. d. Hengel H. de Ruigt A. v. Megen J. Kaats D. Dorrestein Rijksambtenaar vraagt THUISWERK of anders voor de avonduren. Br. no. 260 bur. Soester Crt. WONINGRUIL. Rotter dam-Soest. Gevr. woning te Soest. Aangeb. etage woning te R'dam-Blij- dorp, bev. 5 kamers, keu ken, badkamer, 2 waran da's, balcon. Huur 73.50 p. mnd. Br. onder letter N 22 bur. Soester Cou rant. WERKSTER gevraagd v. 2 maal per week, van 9 tot 12 uur. Zelfst. kun nende werken, 1.50 per uur. Br. onder letter H 111 bureau Soester Crt. Te koop 2-pers houten LEDIKANT met Auping- matras. Vosseveldlaan 9. 2412. 7 leuke KATJES, dol op Felix, wensen woonruimte. Nieuweweg 30, Soest. Gevraagd ZIT-SLAAP- KAMER (gestoff.) met pension, voor dame op leeftijd. Liefst voorkant beneden. Br. met prijs opgave onder letter C 159 bur. Soester Courant. WONINGRUIL. Aangeb. hoekflat. Ruilen tegen 'n eengezinswoning omgev. Soest-Zuid. Br. onder no. 259 bur. S. Crt. Gevraagd flinke WERK STER voor 1 hele of 2 halve dagen per week. Foto Flapper, Nieuwer- hoekplein 8, Soestdijk. CARRIER te koop. Burg. Grothestraat 8, Soest dijk. TE KOOP huiskamer ameublement, tafel, vier stoelen (bekleed), 2 fau teuils, mooi dressoir en kroon. Bevr. Van Len- neplaan 88. Te koop PINCHERTJE reu (niet duur). J. Cam per, Molenstraat 103. TE KOOP damesfiets, kinderbedje met ameu blementje, 2 onderschuif bedden met schuimrub ber matrassen, 2 plafond lampen, In], tel. 4581. Te bevr. zaterdag na 6 uur. Dr Rupertlaan 30, Soest dijk. Te koop COKESKETEL voor centrale verwar ming. Streber-Camino. Cap. 25.000. Prima staat. Van Beuningenlaan 7, telefoon 3624. TER OVERNAME aan geb. electr. fornuis 65. electr. kacheltje 5. wollen tafelkleed 8. verstelbare paspop (maat 42-46) 10.motten- kast, groot model, nieuw, wit gelakt ƒ35.Alles in prima staat. Bartolot- tilaan 34. TE KOOP petroleum-ver- gasser, electr. waterke tel, grote en kl. weckke- tel met toebehoren, hete luchtkolenkachel. Kerk- pad 116 Z.Z., tel. 3352. Wegens vertrek buiten land te koop FORD Ang- lia 1957, in prima staat, inclusief radio 2500. Telefoon 4449, Soestdijk. Gevraagd KINDERJUF FROUW, boven 20 jaar, (chr, geloof) voor iedere middag van 13.30 tot 17.30 uur. Zaterdags om de week vrij. 25.— per week. Ervaring vereist. Br. onder letter M 3 bu reau Soester Courant. Gevraagd voor schoon houden kantoor WERK STER. Aanmelden Julia- nalaan 84. WONINGRUIL. Ede-Soest-Soestdijk. Aangeb. te Ede heel huis (2 onder 1 kap) kamer ensuite, keuken, w.c., kelder, boven 2 gr. en 2 kl, sl.kamers, zolder. Voor-, zij- en gr. achter tuin met schuur. Dicht bij station Ede. Goede st. Bouwjaar 1937. Huur 57.per mnd. Gevr. iets dergelijks. Br. aan H. Buitendijk, Tolhuis laan 11, Ede. Te koop wegens ziekte practisch nieuwe N.S.U. BROMFIETS. Bevr. Ju- lianalaan 71, Soestdijk. Gevraagd voor lichte ad- min. werkzaamheden 'n flinke KRACHT (mnl. of vrl.) Diploma typen strekt tot aanbeveling. 5-daagse werkweek. Soll. Constr. Bur. Haks, Julia- nalaan 84, Soestdijk. MEISJE gevraagd voor hele dagen. Mevr. Van Beurden, Steenhoffstraat 12, Soest, tel. 2667. SPOED. Gevraagd door zakenman 3.000.ter leen. Hoge rente geen be zwaar. Br. no. 271 bur. Soester Courant. Wie ruilt FLAT op de Eng naar keuze, tegen vrij huis Br. no. 270 bureau Soester Courant. MEISJE gevraagd voor iedere dag of enige da gen per week. Mevr. Dee- num. Van Goyenlaan 18, Bilthoven. Gevraagd flinke JON GEN. Brood- en Banket bakkerij Van der Flier, Birkstraat 93, tel. 2354. TE KOOP Philips pick- up 25.box 2.50, zwarte jas met grijs ge streepte broek (mt. 50) f 25.—. Telefoon 3259. GARAGE te huur, ook voor opslag. Tevens te koop z.g.a.n. windbuks, merk „Diana". Steenhoff straat 79.

Soester Courant | 1961 | | pagina 2