HET OOG GERICHT OP DRIE WERELDKAMPIOENEN. Bejaarde vrouw overleden. Jaarvergadering S.P.S.V. Zes aanrijdingen in afge lopen week-endL Vreemd spel. Soester gezin heeft onge luk in Vinkeveen. B.D.C. wint eerste competitiewedstrijd. Jaarvergadering Shot. Commissie voor Huish. en Gezinsvoorlchting. Tasjesdief in arrest. POLITIE TELEFOON 4 4 4 4 Zaterdagm Êddag voetbal DINSDAG 5 SEPTEMBER 1961. 40e JAARGANG no. 66. SOESTER OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart 2,10 - per post 2,25 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126156 De bejaarde mevr. A. C. W. B.-van H. - 73 iaar - maakte met bejaarden uit Krimpen aan de IJssel een tochtje per bus. Haar man behoorde ook tot het gezelschap. Op 't Soester Hoogt over leed zij in de bus aan een hartverlam ming. Het stoffelijk overschot is eerst naar het politiebureau gebracht en la ter naar Krimpen a. d. IJssel vervoerd. Gisteravond hield de Soester Politie Sportvereniging de jaarvergadering in „Oranjehof" onder voorzitterschap van de heer A. de Raadt, die in zijn ope ningswoord in het bijzonder de korps chef, de heer C. van Es en de heer H. G. Scholtmeyer, voorzitter van het dis trict West van S.P.S.V. verwelkomde De heer De Raadt stelde voor het af getreden bestuurslid, de heer A. W. Voet tot erelid te benoemen. De heer Voet - een der oprichters van S.P.S.V. - is met pensioen gegaan en na oud- burgemeester Des Tombe en de heren Voerman en Van Wijngaarden is hij het vierde erelid, want alle leden wa ren unaniem van mening dat hem deze onderscheiding toekwam. Bij zijn komst in Oranjehof deelde de heer De Raadt de heer Voet mee dat de vereniging hem om zijn verdiensten en om hem aan de vereniging te binden het ere lidmaatschap aangeboden had. Het scheidende bestuurslid dankte voor de ze onderscheiding en sprak de wens uit dat zijn opvolger in het bestuur met evenveel enthousiasme de belangen van S.P.S.V. zal behartigen als hij dit met genoegen zelf gedaan heeft. De heer W. v. d. Brink werd in de plaats van de heer Voet gekozen en secretaris P. J. Bergman werd bij akklamatie herko zen. De heer Bergman noemde het afgelo pen jaar een goed jaar voor S.P.S.V. De feestavonden en het St. Nicolaasfeest voor de kinderen waren succesvol. De caravan werd in gebruik genomen en menig lid heeft in Noordwijk een natte maar prettige vakantie met dit gerief lijke onderkomen doorgebracht. De schoolvoetbaldag werd voor de vier de maal gehouden en slaagde bijzonder goed, evenals de volleybaldag. Uit het financieel overzicht van de heer K. den Ouden bleek dat de kasmidde len gezond zijn. Op het beleid van het bestuur en de redactie van het S.P.S.V.- nieuws had niemand aanmerkingen. In de volleybalcommissie werden de he ren A. de Raadt, L. J. Meyer en P. Dorst gekozen en in de redactiecommis sie van het cluborgaan de heren C. van Es. P. J. Bergman en W. den Hartog. De jaarlijkse feestavonden voor de do nateurs worden op 20 en 21 november gehouden en met de jaarlijkse contact avonden wordt in oktober te Soester- berg begonnen. Zes aanrijdingen vonden er zaterdag en zondag in onze gemeente plaats. Op de Van Weedestraat reed de 18-jarige Soester bromfietser tegen een portier van een auto dat opengegooid werd toen hij passeerde. Dit deed de heer A. de G. uit Rheden, die juist gestopt was. De jongeman brak zijn rechteronderbeen en lieo een hersenschudding op. Hij werd door dokter Schutte behandeld. - Op de Koninginnelaan reed F. v. H. met zijn bromfiets tegen een auto, die hij inhaalde terwijl deze een geparkeer de auto passeerde. Hij kreeg een ge kneusde linker schouder, werd door dokter Tervoert behandeld, is naar het ziekenhuis te Baarn gebracht per E.H.B.O.-ziekenauto en kon later naar huis. De zestienjarige Amersfoortse brom fietser H. van W. en de achttienjarige mej. A. D., die op de duo zat, werden op de hoek van de Ferdinand Huyck- laan en de Birkstraat aangereden door een personenauto met aanhanger, be stuurd door de zestigjarige A. v. d. B. uit Amsterdam. Bromfietser en duorijd ster kregen schaafwonden en bescha digden hun kleding. Dokter Rip ver leende de eerste hulp. Het ongeluk ont stond doordat A. v. d. B. de brommer passeerde, terwijl op de andere weg helft een auto voorsorteerde om linksaf de Ferdinand Huycklaan in te rijden. De 73-jarige fietser J. de J. werd op de Beukenlaan aangereden door een bromfietser. Hij viel en kreeg een been wond. De brommer reed door. Een team parachutisten van de R.A.F. vertoont gevaarlijke kuntsen op de Luchtvaartshow te Farnborough. Arm in arm springen drie para chutisten-instructeurs naar de aarde terug om na een angstig lange val hun parachuten open te trekken. Op de Soesterbergsestraat gaf de Amsterdammer H. J. J., bij het inrijden van de Heideweg, geen voorrang aan de bromfietser W. H. W. uit Amersfoort die van Soestduinen kwam. H. - vijf tien jaar - brak zijn rechterpols, kreeg een wond aan de kin en klaagde over pijn in de borst. Dokter Rip verleende de eerste hulp, waarna het jeugdige slachtoffer per ziekenauto van de E.H.B.O. naar De Lichtenberg gebracht werd. De dames M. V.-L. en A. K.-L. uit Leeuwarden fietsten naast elkaar op het rijwielpad van de Soesterbergse straat in de richting Soestduinen. Van de andere kant kwam het echtpaar N. uit Utrecht, eveneens op de fiets. Er ontstond een botsing, waardoor de da mes uit Leeuwarden gewond werden. Schaafwonden aan de knieën, een ge kneusde onderarm en een gebroken kuit been maakten overbrenging naar een ziekenhuis te Zeist noodzakelijk. De achttienjarige P. V. deelde een be woner van de Betje Wolfflaan mee dat naast zijn woning een jongen lag te kreunen die waarschijnlijk gewond was. De man ging naar de kermende jonge ling toe. Deze sprong overeind en gaf de hulpverlener zo'n harde duw dat hij tussen de rozenstruiken in een tuintje terecht kwam en ziin arm verwondde. De politie werd gewaarschuwd en spoe dig zaten P. V., die gewaarschuwd had, K. v. D., het negentienjarig „slachtof fer", de zestienjarige H. J. de G., de vijftienjarige P. A. v. d. M., de negen tienjarige P. W. M. en de vijftienjarige W. F. v. R. op het politiebureau om zich te verantwoorden voor hun rollen in dit vreemde spel. Vier van hen wa ren slechts als figuranten en zij waren supporters geweest bij de aanval die het „slachtoffer gedaan had. Het gezin Corsmit te Soest-Zuid is be trokken geweest bij een ernstig auto ongeluk in Vinkeveen. De heer en me vrouw Corsmit zijn ernstig gewond naar het O.L.V. Gasthuis te Amsterdam ge bracht. De twee kinderen waren licht gewond. B.D.C. heeft zondag de eerste competi tiewedstrijd tegen Veense Boys gespeeld en een benauwde 4-3-overwinning be haald, hoewel het er aanvankelijk naar uitzag dat de voetballers uit Nijkerker- veen met een grote nederlaag naar huis zouden gaan. De wedstrijd was nog geen halve mi nuut oud toen van Megen van rechts een voorzet gaf. De keeper van de Veen- se Boys sprong naar de bal, greep mis en over het hoofd van v. d. Hengel gleed de bal het doel in. Na een kwartier kreeg Dorrestein een schietkans. De bal werd door keep v. d. Bunt weggewerkt. Kaats schoot toe en loste een bijzonder hard schot, waarmee hij voor het twee de doelpunt zorgde. Na vijfentwintig minuten proviteerden midvoor van Deuveren van een fout in de B.D.C.- defensie en hij bracht de stand op 2-1. Evert Westerveld werd bij een botsing geblesseerd en Henk v. d. Lugt nam zijn plaats in. Hij speelde goed maar werd toch overtroffen door Theo Wigtmans, die deze middag aanvallend en verde digend een prima halfspeler was. Van Megen kreeg na een half uur een heel gemakkelijke kans toen keeper van de Bunt over een bal viel die van links kwam en met een zacht tikje scoorde hij het derde doelpunt. In de tweede helft begonnen de gasten met enige aanvallen en even zag het er naar uit dat zij spoedig verder zou den inlopen. B.D.C. nam echter het initiatief weer over. De gasten dachten een doelpunt te kun nen noteren toen de bal via binnen kant paal en onderkant lat het veld weer in kwam, maar de scheidsrechter liet doorspelen. Zij kwamen terug en nu moest Jaap Brouwer op de doellijn redding brengen. De Veense Boys bleven fel in de aanval maar het succes kwam aan de andere kant. Hans de Ruigt kreeg na een kwar tier een kans en bracht de stand op 4-1. Nu leken alle kansen op een gelijk spel verkeken, maar de voetballers uit Nijkerkerveen wisten niet van ophou den. Na een half uur lukte het mid denvoor van Deuveren en hij scoorde over het hoofd van Roest heen. Tien minuten voor het einde van de wedstrijd werd een speler van Veense Boys wat hardhandig gemangeld tus sen twee B.D.C.-verdedigers en de scheidsrechter kende een strafschop toe. Die werd feilloos benut en direct gin gen de gasten in de aanval om te trachten de gelijkmaker te scoren. De B.D.C.-defensie hield echter stand en het bleef 4-3. Shot heeft in het Ludgardisgebouw de jaarvergadering gehouden en de leden hebben afscheid genomen van de geeste lijk adviseur, kapelaan Horsthuis, die naar Apeldoorn vertrekt. Aanvankelijk had secretaris B. Hooyng de leiding van de vergadering, daar voorzitter C. J. M. Migchielsen uit Soest vertrokken is. Er is een beroep gedaan op de oud voorzitter en erelid B. van Haarlem en met algemene stemmen werd hij tot voorzitter gekozen. De heren Th. Dase laar en Th. Rademaker werden bij ak klamatie tot bestuurslid herkozen. In zijn jaarverslag wees de heer Hoyng op de vooruitgang in het afgelopen jaar na een periode van teruggang. Het le dental liep hierbij terug tot 27, maar thans zijn er weer 41 leden en de 7 teams hebben het in het afgelopen sei zoen behoorlijk gedaan, al kwamen zij niet tot bijzondere prestaties. De kas heeft een batig saldo, maar het organiseren van het open tournooi op 16, 17 en 23 september kost heel wat, zodat besloten werd de contributie te verhogen. Dit tournooi wordt georga niseerd ter gelegenheid van het tienja rig bestaan van de vereniging. Voorzitter B. van Haarlem dankte de scheidende aalmoezenier voor het werk dat hij voor de vereniging gedaan heeft. Ook werd dank gebracht aan de heer B. Hoyng, die al tien jaar secretaris van de vereniging is. Tenslotte wekte de heer Van Haarlem de leden op het bestuur hun steun te verlenen. Hierdoor zal men aan Shot de oude kracht kunnen hergeven en het komende tournooi doen slagen. De commissie voor Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting is thans een stich ting en dit lichaam beschikt over een eigen home in het Anna Paulownahuis aan de Burgemeester Grothestraat. Jarenlang is dit een naaldvakschool ge weest, later werden er leerlingen van de huishoudschool ondergebracht en de nutsbibliotheek was er gevestigd. Nu is het gebouw bestemd voor de Soes ter huisvrouwen die vertegenwoordigd zijn in de Stichting voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting door de volgende verenigingen Ned. Chr. Vrouwenbond Soestdijk, Ned. Chr. Vrouwenbond Soest, R.K. Vrouwengilde, Ned. Vrouwen Electriciteitsvereniging, afdeling Eem- land, Gereformeerde Vrouwenvereniging Soestdijk, Unie Vrouwelijke Vrijwilli gers, Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. Soest-Baarn, Doopsgezinde Zusterkring, Vrouwenbond van de Partij van de Ar beid, Vrouwengroep van het Humanis tisch Verbond, Vrouwengroep van de V.V.D., Vrouwengroep van de Ned. Protestantenbond, Chr. jonge Vrouwen federatie en Het Groene Kruis. Het Anna Paulownahuis kan door alle Soester huisvrouwen morgen en don derdag van 2 tot 4 en van 8 tot 10 be zichtigd worden, nadat het vandaag offi cieel geopend is. In dit huis zullen dit najaar verschil lende cursussen gehouden worden. Acht lessen naaien en knippen op maandag middag en woensdagavond, terwijl men iedere dinsdagmorgen van 10 tot 11 uur voor naaiadviezen terecht kan. Elke woensdagavond van half acht tot half negen kan men voor alle mogelijke brei- problemen terecht. Acht lessen stofversieren worden op vrij dagmiddag van 2 tot 4.30 uur gegeven en acht lessen koken en voedingsleer op een nader te bepalen dag. Dit geldt ook voor de 4 lessen indisch koken, 4 lessen lekkernijen voor de feestdagen, eenvoudige leerbewerking, pitriet vlech ten, practische geschenken, bloemen- schikken en bewegingsleer Cesar. De kosten van deze cursussen zijn zeer gering. Alle cursussen worden gegeven in het Anna Paulownahuis, waar men zich kan opgeven op donderdag van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur, of op woens dagmorgen van 7 tot 9 uur. Telefonisch kan men op nummer 4898 terecht. Het ligt in de bedoeling van de Stich ting in het seizoen 1961-1962 diverse lezingen en demonstraties te organise ren. De beruchte tasjesdief A. H. V. uit Hoogland is vorige week in Baarn ge arresteerd. Door de Soester politie is tegen hem procesverbaal opgemaakt omdat hij in onze gemeente twee vesten en een jumper gestolen heeft. Het vorig iaar heeft de gehele vader landse pers zich vol misnoegen uitge laten over de geringe prestaties van on ze atleten bij de Olympische Spelen. Soms was men daarmee wel eens wat onredelijk en er waren dan ook ver scheidene mensen die het voor onze vrouwelijke en mannelijke vertegen woordiger te Rome opnamen. Zij wezen erop dat het haast niet meer mogelijk is te concurreren met landen als Rusland, waar de staat alles voor de sport doet wat nodig is om topfigu ren te kweken, en Amerika, waar men aan een universiteit studeren kan wan neer men nauwelijks zijn eigen naam kan schrijven, mits men op sportgebied maar iets presteert. Dat was allemaal heel juist, maar ge lukkig hebben drie Nederlanse sportfi- guren dit jaar bewezen dat wij toch nog heel wat in ons mars hebben. Henk v. d. Grift had in februari lak aan alle Russische staatamateurs en hij be haalde het wereldkamipoenschap schaat senrijden, een prestatie waartoe vóór hem slechts Jaap Eden in staat was. Vorige week hebben twee Nederlandse wielrenners bewezen dat de yell H.O.L.- L.A.N.D., Holland spreekt een woordje meer, niet in de kamferkist hoeft, want zij werden eveneens wereldkampioen. Leen v. d. Meulen bij de stayers en Henk Nijdam bij de achtervolgers, ter wijl nummer twee ook al een Neder lander was. Het is natuurlijk niet zo heel belang rijk, maar het doet het Nederlandse hart toch deugd als landgenoten op de hoogste trede van „het schavotje" mo gen plaatsnemen, als de" nationale drie kleur aan de hoogste mast gehesen wordt, en als het Wilhelmus gespeeld wordt ter ere van een landgenoot en daarmee ter ere van ons land. In het wereldgebeuren kunnen we geen rol meer spelen, dus laten we blij zijn dat we met prestaties in de sport nog- wel een rol spelen, al is die dan ook niet zo groot. KANTMAN. V.V.Z. is zaterdag gestart in de zater- middagcompetitie, na vele jaren zo meravondvoetbal gespeeld te hebben. Er werd een bezoek gebracht aan Ter- schuur, waar tegen Terschuurse Boys gespeeld moest worden. De start is geen overweldigend succes geworden voor V.V.Z.want deze eer ste wedstrijd werd een 1-4 nederlaag. In het veld waren de spelers van Zon negloren niet slechter, maar in de ach terhoede klopte het niet en keeper Van Kooij had weinig geluk. Al direct na het begin trapte hij een bal slecht uit. Hij kwam bij de rechtsbuiten van Terschuurse Boys, die een paar pas sen naar voren ging en onhoudbaar in schoot. V.V.Z. ging nu tot de aanval over maar had geen succes. Na 20 mi nuten veroorzaakte een misverstand in de Soester achterhoede het tweede doel punt. Back Van Kooij speelde terug op keeper Van Kooij, de Terschuur-mid- denvoor schoot toe en plaatste de bal in het doel. Nog voor rust werd het derde doelpunt gescoord. V.V.Z. speelde in de tweede helft be hoorlijk, maar het succes kwam op nieuw aan de andere kant en het werd 4-0. Vele corners mochten er op het doel van Terschuurse Boys genomen worden, er werd veel geschoten, maar dit leverde slechts een doelpunt van Co Huigen op en V.V.Z. verloor met 1-4. Hees speelde tegen KAR-Boys uit Bus- sum en had meer succes. De Soester ploeg was veel sterker maar in de eer ste helft lukte het niet erg, al doelpunt te Hop na 25 minuten met een strak schot. Toen ging het beter, want een minuut later bracht Hardeman de stand op 2-0 en kort voor rust werd het 3-0 door Kok. In de tweede helft deed Hees het wat kalmer aan en na vijf minuten bracht Wortel de stand op 3-1 door voor KAR- Boys te scoren. Kok maakte het vierde Hees-doelpunt en rechtsbinnen De Boer bracht uit een corner de stand op 5-1. Lammen van KAR-Boys profiteer de van het feit, dat keeper Muis hinder van de zon had en hij maakte het twee de en laatste tegendoelpunt van KAR- Boys, waardoor Hees met 5-2 won.

Soester Courant | 1961 | | pagina 1