Krabbels van Knelis. Keuring van konijnen. ie prijs voor Olympia. SEC wint van JSV. Rit van A.C.S. Nederiandsche Reisver. Vergoeding voor vakleerkracht. Biggen- en Eiermarkt. S.V.V. Volleybal. TWEEDE BLAD Indeling B.D.C.-handbal. Inbraak. As je 't ming vraogt dan mok zeige dak noeng lilluk in de SSknel zit. Das netuur- ff* lek ming eige schuld, tJv&v 9 maor daor kejje soms /jSg&i niks an doen. Maor mit al die flauwekul gao ikke de bietebrug op en messchien kom ikke nog deuze maond int ziekenhuus of ast nog meer teugevalt op 't karkhof. D'r staot vedaog 'n brief in de kraant die 'n man die honkballen ken ming eschreve het. Daorin zeitie dattie 't nie ken appreesjeere (omt is mit 'n duur woord te zeige) dat ikke eschree- ve heb dattie goeje honkballers die laost hier waore heul hard kenne goo- je, maor heul nie mitter talhout kenne slaon. Laotie ming noeng vraoge of ikke us wil komme slaon. Dan zal die Rob Hoffmann uutnoojege om te komme gooje. Best heb ikke ezeid. maor das ne- tuurlek bar stom. Messchien gao ikke veur die tied wel emigreere, wank ken net zo goed teuge de wereld- kaampioen bokse gaon knokke. Dan krieg ikke ok heul gin kaans en hie het ming 't ziekenhuus inneslaoge veur ikke naor um heb kenne wieze. En die Rob Hoffmann ken nog har der gooje as de wereldkaampioen bok se ken slaon. Toch hettie man die ming die brief schreef netuurlek heul gin geliek. As ikke zeig dat Jan of Piet of Klaos nie voeballe ken dan motte ze nie zeige, speul jie dan is int Nederlaands elftal. Jan of Piet of Klaos die laote ming betaole om naor hullie voeballe te komme kieke en dan motte zullie d'r ok wat van trech brenge. En aster hier barre goeje honkballers komme, dan motte zullie kenne slaon. Waor of nie Maor mit al die flauwekul bin ik de segaor en netuurlek leige de paor mari ne die komme kieke slap vant lache as zullie Knelis alsmaor mis zien slaon. Ast effe verkeerd uutvalt dan gooitie meneer Hoffmann ming ok nog 'n breuk. Dan benk heulemaol in de aop gelesjeerd. Maor denkterom dak kom ak mot kom me. Nie veur niks hek op school eleerd van die dappere Van Speyck, die zee, dan liever de luch in. Ikke zeig ok, dan liever de luch in en ikke kon wel us 'n heul end de luch invliege ak zo'n knoertharde bal op ming of zie komme. Zaterdagmiddag zijn in de zaal van café Butzelaar konijnen van de leden van de Pluimvee- en Konijnenfokkers vereniging Soest gekeurd. Keurmeester was de heer J. E. Hoogerbrug uit Hil versum. Winnaar van het geheel werd een blauwe Wener (ram) van de heer J. Natter uit Baarn. De beste voedster in de A-klasse was een Alaska van R. de Maar uit Soesterberg, die ook met een Alaska-ram het best voor de dag kwam. De beste ram in de B-klasse was een blauwe Wener van J. Natter, Baarn, de beste voedster van de B- klasse een blauwoog Pool van H. Roe- lofs, Baarn. Het mooiste nest was een nest blauwe Weners van J. Natter, Baarn en de beste oude ram was een Alaska van R. de Maar. De uitslagen zijn Klasse AWener, blauw, voedsters 1. J. Natter, Baarn, predicaat G.G. 2. J. Natter, Baarn predicaat G.G. Alaska, rammen 1. R. de Maar, Soes terberg, Z.Z.G. 2. W. Gesgars, Baarn, Z.G. 3. R. de Maar, Soesterberg, Z.G. Alaska, voedsters 1. R. de Maar, Soes terberg, Z.Z.G. 2. R. de Maar, Soester berg, Z.G. 3. W. Gesgars, Baarn, Z.G. Pool, blauwoog, rammen predicaat G.G. voor H. Roelofs, Baarn. Pool, blauwoog, voedsters 1. H. Roe lofs, Baarn, Z.G. 2. H. Roelofs, Baarn, ZG. Kleurdwergen, zwart, voedsters 1. R. de Maar, Soesterberg, G.G. Siamees, rammen 1. R. de Maar, Soes- erberg, Z.G. 2. R. de Maar, Soesterberg, G.G. Siamees, voedsters1. R. de Maar, Soesterberg, Z.G. 2. R. de Maar, Soes terberg, Z.G. Klasse B Wener, blauw, rammen 1. J. Natter, Baarn, Z.Z.G. 2. J. Natter, Baarn, G.G. Wener, blauw, voedsters 1. J. Natter, Baarn, Z.G. Alaska, rammen 1. A. Schaap, Soest, Z.G. 2. A. Schaap, Soest, G.G. 3. A. Schaap, Soest, G.G. Alaska voedsters 1. R. de Maar, Soes terberg, Z.Z.G. 2. A. Schaap, Soest, Z.G. 3. A. Schaap, Soest, Z.G. Pool, blauwoog, rammen 1. H. Roelofs, Baarn, Z.G. Pool, blauwoog, voedsters, predicaat Z.G. voor C. van Beek. Klasse C Gele van Bourgondië, nest en voedster, predicaat G. G. voor C. van Beek. Klasse D Wener, blauwpredicaat Z.Z.G. voor J. Natter. Alaska predicaat Z.Z.G. voor R. de Maar. Leden van de wandelsportafdeling der chr. gymnastiekvereniging Olympia hebben zaterdag deelgenomen aan de Fruitmars in Wadenoyen. De juniores, die onder leiding van de heer W. A. Suman liepen, hadden ditmaal geen prijs. Achttien seniores liepen onder leiding van mej. W. A. Suman een af stand van 18 km en zij wonnen een eerste prijs. S.E.C. heeft een vriendschappelijke thuiswedstrijd tegen J.S.V. uit Jut- phaas gespeeld en deze tweede klas- sers kregen geen schijn van kans te gen de Soester ploeg, waarin De Bruin, v. d. Valk en Elverding ontbraken. Bij J.S.V. speelden invallers voor de backs mee. Hooijer stond bij S.E.C. op de midden voorplaats en daar deed hij het bijzon der goed. Zijn verdelen van het spel en zijn goede passes maakten van de voorhoede een goede linie, waarin de linkervleugel Westerveld-Van Kooij het sterkst was. De junior Verhoeven speel de op de rechtsbuitenplaats een goede partij. Uit een pass van Hooijer scoor de hij het eerste doelpunt. Tot rust bleef het 1-0. Ten Hove en De Vries konden in de achterhoede de aanvallen van J.S.V. wel baas en S.E.C. viel veel aan, maar scoorde voor lopig niet meer. In de tweede helft kreeg Van Breu- kelen de bal tweemaal goed aangegeven van Hooijer en hij bracht de stand op 3-0. Hooijer zelf scoorde het vierde doelpunt en kort voor het einde van de wedstrijd zagen de gasten kans de eer te redden. Twintig automobilisten namen zondag middag deel aan de rit van de Auto mobielclub Soest, waarvan het par cours - uitgezet door de heren Nijdam en v. d. Bank - blijkbaar niet gemakke lijk was, want slechts vijf deelnemers bereikten de finish. De anderen raak ten verstrikt in de vele moeilijkheden. Dat was echter geen ramp, want het was mooi weer en de rit over Amers foort, Hoogland, Bunschoten en Spa kenburg was een aantrekkelijke rit. De lengte was 65 km. Voorzitter H. A. Butzelaar reikte in hotel De Soester Duinen de eerste prijs aan de heer J. Behing' Wou denberg, die 60 strafpunten had. Mevr. Bedingh kreeg de Coupe de Zonne- heuvel omdat ze de beste prestatie met kaartlezen geleverd had. De tweede prijs was voor de heer G. G. de Graaff. De heer J. Bourgonje, die zijn kaart lezer was, kreeg een wisselzuil, be schikbaar gesteld door de eigenaar van Hotel De Soester Duinen. De afdeling Soest van de Nederiandsche Reisvereniging organiseert op 31 okto ber een filmavond in het City-theater. Men kan hierbij kennismaken met Ma rokko. Op 28 november wordt er een avond met dia's gegeven. Het onderwerp is Oost- en West-Berlijn en de spreker is de heer H. de Leeuw uit Utrecht. Op 30 januari 1961 is er een dia-avond. De heer J. Lode uit Gent zal spreken over Bretagne en door middel van een bandrecorder zal men Bretonse liede ren horen. Op 27 februari 1962 een filmavond over het Rijnland. Aan het r.k. schoolbestuur te Soestdijk zal de gemeente 300,betalen als voorschot op een vergoeding van een vakleerkracht aan de St. Theresia- school, die nuttige handwerken onder wijst. Dit voorschot geldt voor het tijd vak van 29 augustus tot en met 31 de cember. Deze vakleerkracht zal aan de St. Theresiaschool tenminste 5 uur per week les geven. Op de Amersfoortse weekmarkt wer den aangevoerd. 195 biggen in prijzen van 62,— tot 76,—, 12 drachtige zeugen van 400,tot 540,en 3 guste zeugen van 280,tot 320, Op de eiermarkt werden aangevoerd 235.000 stuks. Hoendereieren van 13,50 tot 14,25. Middenprijs 13,75. Prijs per kg. 2,22. Een dames- en een meisjesteam van de Soester Volleybal Vereniging namen za terdag deel aan het bliksemtournooi, dat in de markthal te Amersfoort ge houden werd. De meisjes wisten in hun wedstrijd niet tot winst te komen al wisten ze in alle sets behoorlijk tegen stand te bieden. De dames deden het beter door van de vier wedstrijden er twee te winnen, een gelijk te spelen en slechts een te verliezen. Doordat in de laatste wedstrijd tegen W.O.V.O. op het allerlaatste ogenblik de volle winst door de vingers glipte, verspeelde zij de kans om met W.O.V.O. en V.I.O.S 3 gelijk te eindigen en bezette zij de derde VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 5 SEPTEMBER 1961. plaats. Zaterdag komen de heren aan bod in de markthal, terwijl twee meisjes teams op zaterdag 16 september zullen deel nemen aan het door B.G. en S.V. te organiseren jeugdtournooi in Baarn. De handbalvereniging B.D.C. houdt woensdagavond in gebouw Ludgardis de jaarvergadering en op 10 september begint de competitie, waaraan 10 teams zullen deelnemen. Zij zijn als volgt ingedeeld Dames 1. Eerste klasse Achilles, Amersfoort, B.D.C., L.V.V., Olympia, S.S.V.U., U.D., Unio. Dames 2. Derde klasse AA.A.V., Amersfoort 2, B.D.C., H.H.C., B.H.C., Olympia, Sport Vereent, Laren 2, Heren. Tweede klasse B Amersfoort 2, Anna, B.D.C., Fidelitas 1, H.H.C. 3, Laren 2, Limvio, P.P.I. Dames juniores 1. Eerste klasse B B.D.C., B.H.C., B.S.V., H.H.C., Limvio, L.V.V., Olympia, S.D.O. Dames juniores 2. Tweede klasse C A.A.V., Amersfoort, B.D.C. 2, Fideli tas. S.V.A., V.B.O., H.H.C. Dames juniores 3. Tweede klasse B Attilla, B.D.C., B.H.C., Oranje, Sport Vereent. Dames aspiranten 1 Eerste klasse B B.D.C., B.S.V., H.H.C., Limvio, L.V.V., Olympia, V.B.O. Dames aspiranten 2. Tweede klasse B B.S.V., Laren, Limvio 2, L.V.V. 2, Olympia 2, S.D.O.B.D.C. 2. Heren juniores. Tweede klasse B A.A.V., B.D.C., B.H.C., Fidelitas, Lim vio. Heren aspiranten. Tweede klasse A.A.V., Achilles 2, Attilla 2, B.D.C., Fidelitas, H.H.C., Laren, Oranje. In de nacht van vrijdag op zaterdag is het station Soest-Zuid het doel van een of meer inbrekers geweest, die weinig succes hadden. Aan de achter zijde van het gebouw werd een ruit ingeslagen en zo kon men naar binnen komen. Laden en kasten werden over hoop gehaald en de brandkast werd ontdekt. Deze is wel verschoven, maar de inbrekers hadden blijkbaar geen gereedschap waarmee zij een poging konden doen deze te openen. Er wordt dan ook niets vermist.

Soester Courant | 1961 | | pagina 5