BDC-APWC 1-2. Tafeltennistournooi van Shot. B.D.C.-handbal K.A.V. Garantie voor jongveekeuring. Scholierentournooi biljarten. V.V.Z. verloor. Kath. Vrouwengilde. Kredieten. BRAM)WEER TELEF. 3333 POLITIE TELEFOON 4 4 4 4 B.D.C. heeft het nieuwe terrein aan de Bosstraat in gebruik genomen met een wedstrijd tegen A.P.W.C. die een ne derlaag werd, terwijl een gelijk spel zeker verdient was. Vooral omdat het er veel van weg had dat Gros in het laatste kwartier van de wedstrijd deze gelijkmaker scoorde. De scheidsrechter zag echter niet dat de bal de doellijn al gepasseerd was en liet doorspelen. Voor de wedstrijd sprak voorzitter H. Butzelaar de spelers, de scheidsrechter en de consul van B.D.C., de heer C. van Wijngaarden toe. Hij zei dat het terrein pas officieel geopend zou wor den als 't clubgebouw klaas is. Dat zal waarschijnlijk over enige maanden zijn. Hij wenste beide ploegen een prettige wedstrijd toe. Na vijf minuten maakte middenvoor Van Putten reeds gebruik van een misverstand in de achterhoede van B.D.C. en hij was het eerste die op het nieuwe veld scoorde. A.P.W.C. kwam sterk opzette, speelde goed sa men en kwam steeds snel voor het doel van keeper Van de Lugt die zijn werk goed verrichtte. In het eerste kwar tier van de wedstrijd leek het er even op dat B.D.C. een zware nederdlaag zou gaan lijden. Het liet echter anders en de druk van A.P.W.C. werd wat minder. B.D.C. kwam met enige gevaarlijke uitvallen voor het doel van Eikelboom. Vooral Van Megen schoot veel en goed, maar soms gaf hij de bal wel eens af als hij beter zelf had kunnen schieten. A.P.W.C. maakte nog voor rust het tweede doelpunt maar dit werd afge keurd wegens buitenspel. Na vijfendertig minuten spelen had B.D.C. succes. Gros loste een hard schot, Eikelboom kon de bal niet klem vast krijgen, zodat De Ruigt de gelegenheid kreeg de bal in te schieten. Schoten van Van Megen, Gros, De Ruigt, Dorrestein en Van de Hengel, maar dat lukte niet. Toch zag het er voor B.D.C. niet ongunstig uit, want het grote overwicht van A.P.W.C. was verdwenen. In de tweede helft lag het tempo lager en het spelpeil leed aan hetzelfde euvel. Bij B.D.C. werd het spel vaak te kort gehouden en de aanvallen wa ren weinig gevaarlijk. In het laatste kwartier werd wat ener gieker gespeeld, ondanks de hitte en J. Snijders had succes met een hard schot. Van de Lugt viel goed naar de bal, maar die verdween onder hem door en A.P.W.C. had een voorsprong. Daar in kwam geen verandering meer on danks vele pogingen van de B D.C.- voorhoede de gelijkmaker te scoren die zeker verdient was. Voor de derde achtereenvolgende maal had A.P.W.C. een overwinning behaald. Zaterdag en zondag organiseerde de ju bilerende tafeltennisvereniging Shot een tournooi dat zaterdag 23 september zal worden voortgezet. Zondag waren de kampioenen van de eerste tot en met de vierde klasse en van de juniores bekend. Voor Shot was het verheugend dat veteraan K. Wiss (44 jaar) in de finale van de eerste klas met 21-15 15-21 en 19-21 van de veel jongere Kasterman won en daarmee de titel behaalde. De beslissende set was bijzonder span nend. Wis had met 15-10 ruim de leiding maar Kasterman haalde op tot 16-16. Weer liep Wiss uit, maar het werd 19-19 en daardoor erg gevaarlijk voor de Soester speler. Hij won echter. Zaterdagmiddag werd het tournooi door de voorzitter van Shot, de heer B. van Haarlem, geopend. Hierbij was onder meer de bondsgedelegeerde aanwezig. Hij was vergezeld van zijn vrouw, die enige jaren geleden als Cor Imhof ta- feltennistriomfen behaalde. Zij is lid van verdienste van de bond en erelid van de afdeling 't Gooi. De uitslagen zijn Eerste klas halve finale De Boer (Bu- na)Kastermans (Roter) 16-21 19-21. Smis (Roter)Wiss (Shot) 18-21 21-13 8-21. Finale KastermansWiss 21-15 15-21 19-21. Tweede klasse halve finale Nelissen (Amco)Wesselo (Buna) 14-21 16-21. De Boer (Buna)Kastermans (Roter) 18-21 21-23. Finale KastermansWesselo 21-6 21-8. Derde klasTot de laatste acht be hoorden Nelissen (Amco), De Jong (Shot), Moolhuizen (B.T.T.C.) De Ronde (Quick), Van Wijngaarden (V.O.G.), H. jansen (Roter), v, d. Akker (V.O.G.) en Stalenhoef (Shot). De uitslagen van de halve finales zijn NelissenDe Ronde 21-15 8-21 21-11. Jansenv. d. Akker 31-21 21-14 21-10. Finale De RondeH. Jansen 21-19 16-21 20-22. Vierde klasse Tot de laatste acht be hoorden Venema (A.M.V.J.), H. Jansen (Roter), Van Wingerden (V.O.G.Hooi schuur (Shot), H. C. Jansen (V. en V.), Stalenhoef (Shot), v. d. Kolk (Quick) en mej. Van Driessen (Roter). Halve finaleH. C. Jansenmej. v. Driessen 21-23 18-21. H. Jansen—Van Wingerden 21-13 21-12. In de finale versloeg H. Jansen zijn ver loofde mej. Van Driessen met 15-21 21-19 23-21. JunioresTot de laatste acht behoor den Noordam (Huizen), Hulst (Shot), Nijhof (Victoria), De Boer (V.O.G.), Kas termans (U.B.T.V.), Bolhuis (Shot), Tul leners (Victoria) en Hienen (U.B.T.V.). Halve finaleBolhuisHienen 20-22 17-20. Noordam—Nijhof 21-17 21-14. FinaleNoordamHienen 21-19 23-25 21-15. Het eerste damesteam van B.D.C.-hand bal heeft zondag gewonnen van Olym- pia. De uitslag was 6-5. Nel Brons en Ria Roest maakten een doelpunt, maar spoedig was het 2-2. Door Nan- da Daselaar, die goed bewaakt werd, kreeg B.D.C. een 3-2 voorsprong. Olympia kwam nu flink opzetten maar Dini Ruis deed het uitstekend in het Soester doel. Zij bracht steeds redding. Door Annie Wigtmans werd het 4-2, Olympia bracht de stand op 4-3, Nan- da Daselaar scoorde het 5de doelpunt waarna het 5-4 werd, door Riet Kaats werd het 6-4 en tenslotte bracht Olym pia de stand op 6-5. Het tweede .damesteam won met 4-2 van Laren 2. Het herenteam verloor met zeer overtuigende cijfers van Fi- delitas (3-24). Het eerste junioresteam verloor met 2-4 van Limvio. De wed strijd A.A.C.B.D.C.-juniores 2 ging niet door omdat de scheidsrechter niet opkwam en het derde junioresteam verloor met 2-9 van Sport Vereent. Aspiranten 1 verloor met 4-5 van V.S.V. en de heren-aspiranten speelde niet omdat A.A.V. niet kwam opdagen. De afdeling Soest van de K.A.V. houdt vanavond in het St. Josefgebouw de eerste vergadering van het wintersei zoen. Mej. M. S. Kwant zal spreken over de verzorging van het huis en het haar. Tevens wordt het winterpro- gramma besproken. Het bestuur van de Rundveefok- en Controlevereniging Soest heeft zich tot het college van B. en W. gewend met het verzoek subsidie te verlenen in de kosten van de te houden jongvee-keu- ringsdag op 10 oktober. Er is gevraagd om 450,De geraamde kosten zijn 1075,en het college van B. en W. stelt de raad voor een garantie te ver lenen tot maximaal 1/3 van het ge raamde tekort, of rond 360, Ook de tweede wedstrijd, die Soes ter scholieren tegen jeugdige Nijkerkers speelden in het biljarttournooi dat door het district Eemland van de K.N.B.B. georganiseerd is ter gelegen heid van het 15-jarig bestaan, werd een nederlaag. Nijkerk won zondag in café Centraal met 6-2. De uitslagen zijn Verkerk 39 31 6 0 Doppenberg 35 31 5 2 Stalenhoef 90 34 9 2 Van Essen 36 34 4 0 Tuenter 58 39 5 0 Bunck 30 39 6 2 Butzelaar 34 42 5 0 Jonker 30 42 4 2 Het gaat niet zo best met V.V.Z. in de competitie. Ook de derde wedstrijd werd verloren en ditmaal won Rood wit van de Zonnegloren-voetballers. Keeper Van Kooij, back Van Kooij en Klomp ontbraken op het appèl. In het doel stond de oud-keeper van S.P.S.V., K. v. d. Veen, die het goed deed, maar pech had toen er een misverstand bij het terugspelen van een bal door Kok was. Snel schoot een Rood-Witspeler toe en het was 1-0. Tien minuten na rust scoorde Derksen de gelijkmaker en nu werd er aan beide zijden hard voor de overwin ning gevochten. Drie minuten voor het eindsignaal kreeg de middenvoor van Rood-Wit de bal op de rand van het strafschopgebied te pakken. Hij los te een hard schot en via de paal ver dween de bal in het doel. Dat beteken de een 1-2-nederlaag voor V.V.Z. De firma Jannink uit Enschede gaf voor de leden van het K.V.G. een modeshow in het parochiehuis. Vier alleraardigste mannequins showden ge klede en sportieve jurkjes en pakjes, rokken, pantalons, avondtoileltjes en zonnejurkjes en prachtige wollen jumpers. Het grootste deel van deze kleding was vervaardigd van „3 Boompjes" tine-roy in mooie effen kleuren, geruite, gebloemde en moder ne dessins. De modellen waren niet in de con fectie verkrijgbaar maar toonden aan hoe de stoffen verwerkt konden wor den. Er werden zelfs pyama's en nacht hemden van tinne-roy geshowd. Een voordeel van deze tinne-roy was dat ze no-iron „gefinished" was. De toelichting werd op een vlotte pret tige manier gegeven met muzikale om lijsting door 'n hammondorgel waar op heel geestig, toepasselijke wijsjes werden gespeeld zoals„kleine meis jes moeten slapen gaan", „we gaan naar Zand voort" en bij de heel dure stoffen „wie zal dat betalen". Een geluidsversterker, door de firma Schoenmaker gratis in bruikleen gege ven, zorgden er voor dat er geen woord van het gesprokene verloren ging. Na afloop sprak mevr. v. Zadelhoff een dankwoord en bood de dames een doos bonbons aan en de heren 'n „rokertje". Het college van B. en W. stelt de raad voor 186.000,beschikbaar te stellen voor uitbreiding van het kantoor van gemeentewerken. In 1959 is 625.000, beschikbaar gesteld voor de bouw van een nieuw kantoor, maar voorlopig is het niet mogelijk deze bouw te realise ren. De huisvesting van Gemeentewer ken is echter allerbedroevendst, zodat naar een noodoplossing gezocht is. Als het crediet verleend wordt dan zal een semi-permanent gebouw geplaatst worden. Voor de aanleg van riolering en een rijwiel- en voetpad langs het tweede ge deelte van de Stadhouderslaan is 76.600 gulden nodig. Het college van B. en W. heeft de raad een krediet voor deze werkzaamheden gevraagd. Voor de aan leg van een riolering aan beide zijden van de Rademakerstraat te Soesterberg is 57.900,nodig. Het college van B. en W. heeft een kre diet van 41.922,gevraagd-voor een aantal terreinvoorzieningen en de bouw van een rijwielstalling annex berging ten behoeve van de openbare school voor lager onderwijs te Soesterberg, Werkzaamheden betreffen uitbreiding van de betegeling, beplanting van de speelplaats en het maken van een af rastering. De oude rijwielstalling moet nodig vervangen worden en voor het gymnastiekmateriaal is een bergruimte nodig.

Soester Courant | 1961 | | pagina 6