Meesterlijk, Soest voor dertig jaar. MODERNE PIRATEN VERDIENEN GOED! VENEMA B R A I D CASSETTES Krabbels van Mis. NIEUWE AUTO'S f. 128.- tot f. 225.- Onrustige Zenuwen? „DE WITTE POMPEN" Edelstaal Horlogerie VAN WIEREN Koop van grond. DERDE BLAD WIJ MA'S AUTOVERHUUR Voetbaüprogramma. Hockeyprogramma. Enige weken geleden bood de Soes- ter Courant de kinderen van abonnees een voorstelling van Pipo de clow aan. Dertig jaar geleden werd een vuur werk aangeboden. Er wordt wel eens beweerd dat de mensen dertig jaar geleden wat rusti ger leefden dan nu, maar dat geldt dan niet voor het echtpaar dat een hele oploop veroorzaakte door een twist die kilometers ver te horen was. Het ging om een futiliteit. Pa wilde een eindje met ma gaan wandelen maar ma had geen zin want zij vond het te warm. Pa zei dat hij dan alleen een eindje zou gaan kuieren, maar dat stond ma helemaal niet aan en zij stopte zijn schoenen weg. Dat nam pa niet en hij begon zo hard te bekken dat de buren kwamen kijken. Ma bekte nog har der terug en al gauw stonden er tien tallen mensen dit huwelijksgeluk te bezien. Zij hoopte natuurlijk dat er klappen zouden vallen, maar zover kwam het niet, want de politie greep in en kreeg gedaan dat ma de schoenen terug gaf. De historie vermeldt niet of pa toen nog zin in een wandelingetje had. Restaurant Eemland werd weer eens heropend en ter gelegenheid van dit heugelijk feit kwam de biljarter v. d. Laan laten zien hoe goed hij speelde. Iedereen die het tegen hem durfde opnemen kreeg 450 op de 600 caramboles voor. Dertig jaar geleden trachtten vele lieden op een gemakkelijke manier aan de kost te komen, door verkleed langs de huizen te leuren met prentbrief kaarten. Een man die als jockey ver kleed was kreeg een proces-verbaal omdat hij leurde en een man die een Turk moest voorstellen, kreeg twee bonnen. Omdat hij leurde en omdat hij dronken was. Een instructeur van een Amersfoortse autorijschool was eveneens dronken en met zijn wagen reed hij een hek in puin. Dat zal hem wel een flinke bekeuring gekost heb ben en zeker ook een aantal klanten. De dameszangvereniging Euphonia had leden die zongen als lijsters en nachtegalen, zodat het heel gewoon was dat deze dames in Monster een zilve ren medaille wonnen. Toen ze terug kwamen werden ze opgewacht door P.V.O. en in triomf ging het naar Eemland, waar een huldiging plaats vond. Dat zal nu niet meer gebeuren, want Euphonia bestaat niet meer en de leden zullen inmiddelds wel minder mooie stemmen hebben, want we zijn intussen dertig jaar verder. Zo gaat u gekleed als u een keuze maakt uit de grote najaars-collectie van P. van den Brul. Prachtige Engelse flannels in uni of fijne haarstreepjes, of de weer zo veel gevraagde tropicals, pinheads en hopsacks. Voor n pak naar uw hart KERKBRINK 15-17 HILVERSUM AMSTERDAM - 'S-GRAVENHAGE - GRONINGEN - LEEUWARDEN - HILVERSUM - HOORN ARNHEM Mijnhardfs Zenuwtabletten Drie meisjes kwamen van een tuin feest in Soesterberg. Ze reden aan de kant van de Amersfoortsestraat en werden ingehaald door een motorrijder die een meisje achterop had. Hij reed een van de fietsende meisjes aan en het gevolg was dat drie personen in het ziekenhuis terecht kwamen. De duo-passagiere was levensgevaarlijk ge wond, de motorrijder en het aangere den meisje ernstig. Een huzaar bood in een rijwielzaak een belastingplaatje te koop aan. Het werd gekocht, maar de koper kreeg argwaan toen de huzaar de fiets, waar op hij gekomen was, aan een jongen weggaf- De politie hield de huzaar aan en natuurlijk had hij de fiets gestolen. Een dronken woesteling beloofde in' een café de boel kort en klein te zullen slaan. De caféhouder verzocht hem hiermee nog even te wachten en hij belde de politie. Er kwamen twee agenten en de lastige bezoeker veran-1 derde van gedachten. Hij sloeg de boel' niet aan stukken maar ging op de vuist met de agenten. Die werkten de man het café uit en sleurden hem mee naar het bureau. Om hem te kalmeren ga ven ze hem een glas water. Hij dronk er niet uit maar beet een paar stuk ken uit het glas en slikte die in. Hij werd door een dokter gehandeld en vervolgens op een krib in een cel vast-l gebonden. Een man had 1200,geërfd en hij hield een gezellige avond met enige vrienden en vriendinnen, die evenmin als hijzelf lid van een geheelonthou dersvereniging waren. Het werd een machtig feest dat tot in de kleine uren duurde. Voor de gelukkige erfgenaam was de Dret er de volgende morgen echter gauw af. want onder het fees ten had men hem de erfenis ontstolen, die hij in zijn vestzak had. Dat kwam hij bij de politie vertellen en die moest maar zien dat het geld terugkwam. Dat lukte echter niet. De nieuwe raad kwam begin sep- j tember 1931 voor het eerst bijeen. Het waren voor de katholieken H. van Klooster, C. J. van Dam, P. v. d. Breemer, J. S. van Duren en j. J. H. Mineur. Voor Algemeen Gemeentebe lang H. J. Gasille, G. J. Grootewal, W. F. H. Busch en mej. H. Funke. Voor de Anti-Revolutionairen A. Endendijk en D. A. de Bruin, voor de Christe- lijk-Historischen M. Hornsveld, voor de Christelijke Arbeiderspartij K. Lodee- sen en voor de S.D.A.P. T. Bleeker en J. Nooder. Wie op 'n heldere dag vanaf de Sche- veningse boulevard zeewaarts kijkt, kan, wanneer hij geluk heeft, buiten gaats de masten zien van het radio schip Veronica. Er zijn veel geheimen rond deze oude tweemaster, die al meer dan een jaar aan de vier zware anker kettingen op de golven rijdt. De vlag van het schip ligt veilig weggebor gen in een stevige gesloten kast on der in het schip. Er zou een oorlogs bodem voor nodig zijn om die tevoor schijn te toveren. Veronica, geleid door een groep handige zakenlieden in Hil versum en Den Haag, stuurt iedere dag radioprogramma's de lucht in, doorspekt met reclameleuzen voor koel kasten, grammofoonplaten, tv's, auto's en fietsen. De exploitanten krijgen de (hoge) kosten van het drijvende zen dertje, dat sterk genoeg is om een F. C. Kuyperstraat 10a, tel. 2803 Vakkundige reparatie van uw kle ding en bontwerk. Overhemden-reparatie. Depót Palthe. goed deel van de Randstad Holland te bereiken, gemakkelijk uit de op brengst van de reclameboodschappen, die grif met goed geld worden betaald. Het is een avontuurlijke manier van zaken doen. Uniek voor Nederland, maar niet voor Europa. Voor de kust van Denemarken zend het Radiostation Mercur, voor de kust van Zweden zendt de Radio Nord. Op geheimzinnige ma nier werd enige tijd in de haven van Rotterdam omgesprongen met de coas ter Lucky Star. Gefluisterd werd, dat op dit schip eveneens een zender zou worden aangebracht, ook al bestemd voor Denemarken. Het werd duide lijk, toen het schip, onder andere naam, de haven verliet, bestemming Beiroet. Het was eigendom geworden van de ,,Danish commercial radio company". Radio Veronica is nog een kleine jon gen vergeleken bij de drijvende stations in de meer noordelijke wateren. Vraag het maar de in Zweden wonende Fin Jack S. Kotsjak, voor zijn Amerikaanse vrienden Jacky, de directeur van Radio Nord. Jacky rijdt rond in een grote Ame rikaanse wagen, compleet met eau de cologne sproeier en bar. Hij is vele ma len miljonair. Dat is niet in het minst te danken aan de opbrengsten van het twintig kilowatt zendertje aan boord van de wrakke Duitse kustvaarder ,,Bon Jour", die even buiten de Zweed se territoriale wateren lustig ligt te dobberen. Met de „Bon Jour" sleept Kotsjak ieder jaar twaalf percent van het totale Zweedse reclame-budget in de wacht. Door de mazen van de wet. Met dergelijke financiële mammoets kan Radio Veronica zich niet meten. Toch heeft het Nederlandse schip wel iets gemeen met de Noordelijke colle ga's van „Radio Nord". Een opinie onderzoek wees uit, dat radioluisteraars in Stockholm hun ontvanger niet meer afstemden op de officiële zenders, maar op het voor de kust dobberende Duitse coastertje, dat almaar lichte mu ziek en populaire programma's uit zendt. De directeur van de Zweedse radio drong er bij zijn regering op aan maatregelen te nemen. Hij heeft nu verzocht zelf een derde programma te mogen beginnen om de concurrentie vol te kunnen houden. De regering luisterde. Al het mogelijke werd ge probeerd om de zendingen van het ra dioschip illegaal te maken. Maar de handige exploitanten kropen telkens door de mazen van het wettelijk ge spannen net. Al was het dan dikwijls op het nippertje. Er is nu in Zweden een commisie benoemd, die nog eens haarfijn uit moet pluizen wat er nu eigenliik tegen de onder de vlag van Nicaragua varende zender kan wor den gedaan. Veel resultaat zal dat wel niet hebben. Veronica heeft het ook niet gemakke lijk gehad. De P.T.T. heeft in de aan vangstijd herhaaldelijk beslag gelegd op de zender. Dankzij een handigheid wist de Veronica met zender en al toch buitengaats te komen en het anker buiten de terrotoriale wateren voor Scheveningen uit te werpen. Toen volg de echter een boycot op het vervoer. De scheepvaartinspectie keurde de boot af waarmee de verbinding met de vas te wal werd onderhouden. Het schip zelf is namelijk te klein om als studio te dienen. Alle programma's worden in een Hilversumse villa op de band opgeno men en dan per boot naar het radioschip gebracht. Een tijd lang moest dit via gens de geruchten omgebouwd tot een zendschip, bestemd voor Denemarken. De P.T.T. heeft een inval gedaan, maar op de Lucky Star niets gevonden, dat op een zender leek. „Klopt", zei Knudsen, een der topmannen van de organisatie, „die krijg je toch nooit te zien". De Deen was van plan de zender pas over te brengen als het schip in volle zee was. Er was geen enkele instantie in Ne derland, die kon beletten, dat het schip Rotterdam verliet. De eigenaar heeft voor het schip welks naam veranderd is in „Nisma-Al-Hazz", een Libanese vlag gekregen. Amerikanen. Gezegd wordt, dat de zenders „Radio Nord" (Zweden) en „Radio Mercur" (Denemarken) proefkonijnen zijn, ook al verdienen ze nog zo goed. De ex- uw haard goed en goedkoop met OLIE van Het oudste en goedkoopste adres. Steenhoffstraat 25 Telefoon 2185 Laanstraat 77 Telefoon 4361 Enig depositair ter plaatse. IJmuiden met een kleine motorbark ge beuren. Zo'n overtocht was dikwijls een hachelijk avontuur doordat 't schip, dat clandestien gecharterd werd, dik wijls nauwelijks zeevaardig was. De overtocht duurde zo'n uur of vier. Aan die perikelen is nu een einde gekomen, doordat de directie eindelijk een ge-1 schikte boot in Scheveningen heeft ge vonden, die wel gebruikt mag worden. Spookschip. Hoe streng de Nederlandse P.T.T. rea geert op verhalen over zenders, die voor commerciële doeleinden de zee op wor den gestuurd, blijkt uit het snelle in grijpen in het geval van de Lucky Star. De oude, in Stadskanaal gebouwde coas ter, die nauwelijks 170 ton meet, is vol- ploitanten, die steeds verder willen gaan, zouden met hun programma's eigenlijk willen bekijken of er ook een kans is voor een nieuwe vorm van etherpiraterii, het vrije commerciële tv- station. Televisiezenders zouden öf aan boord van een schip öf in vliegtuigen kunnen worden gebouwd. De Amerikanen, die ook Kotsjak met zijn Radio Nord hebben geholpen, zou den hier grote belangstelling voor heb ben. En daarbij wordt ook aan Neder land gedacht. Onbekend met de plaat selijke situatie hebben leiders van een groot Amerikaans radio- en televisie station het plan geopperd in Zuid-Ne derland een commerciële zender voor tv- programma's te bouwen. Volgens infor-1 maties zouden de Amerikanen bereid zijn hier miljoenen dollars te investeren. De Nederlandse regering wil dergelijke concessies echter alleen aan één Neder landse organisatie verlenen. Maar wat is er tegen te doen als de Amerikanen een schip voor de kust laten drijven, waarop de zender gemonteerd is Technisch schijnt dit al mogelijk te zijn. De Amerikanen zouden bereid zijn de hoge kosten ervoor graag op de koop toe te nemen. Wie weet of Veronica niet binnen korte tijd ook nog een com merciële tv-collega krijgt De heer D. C. Renooy heeft de gemeen te verzocht 676 m2 grond, gelegen aan de Pieter de Hooglaan te mogen kopen. Deze grond zal verkocht worden voor 8000,Er zal een woning op ge bouwd worden. De heer J. V. Meyer heeft de gemeente verzocht 1125 m2 grond te mogen ko pen, gelegen aan het eerste Weteringpad te Soest. Deze grond zal verkocht wor den voor 8437,50. De heer F. G. W. de Wit wil 20 m2 grond terugkopen. Deze strook ligt in de Koninginnelaan. De ge meente had deze grond voor wegver-' VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1961. As je 't ming vraogt dan mok zeige da wullie allegaor mit bepaolde dinge groote suffers blieve. Ikke, maor jie ok. Toeng d'r veur de oorlog wiefe waore die zee je dazze genog hadde vant wasse mit groene zeep, omdat zullie d'r zukke glimmende koppe van kreege, toeng gonge ze d'r eige 't biet je opmaoke mit 'n bietje verref hier en 'n bietje smurrie daor. Hoeveul manne hebbe niet loope schreeuwe da zullie niks van ze mos ten hebbe en hoeveul vaoders hebbe nie loope veurspelle dat hullie dochters in de goot zouwe belaande omdazze geen zin meer hadde in groene zeep en poejer op d'r luu snuut smeerde om nie zo te glimme. Aandere vaoders hebbe d'rluu dochter onterrefd omda ze wel us 'n siegretje rookte en nog vreuger waore d'r vao ders die zeeje dat d'rluu dochters re gelrecht in de hel zouwe terecht kom- me omda zullie op 'n fiets klomme. Allegaor flauwekul netuurlek, maor dachie noeng dat minse wat leere Amme klompe. Heul de wèreld staot zo'n bietje in braand en in ongs laand gedraoge som- mege hooge piete d'r eige net astie vaoders van vreuger mittie dochters die wat teuge groene zeep en glimmen de snuten hadde oftie vaoders die alsmaor kwaod waore omdatter doch ters an fietse dochte. Vlakbie hebbe wullie 'n stukkie me- ziek om te zoene zo goed. Dat binne de manne van de luchtmacht. Zeig asje blieft niks van ongs eige P.V.O.waant dan gaok schuppe, maor die manne van de luchtmacht speule 'n beter meziekie as Siep Besselse mit zien manne. Maor die hebbe ok niks aanders te doen. Noeng binne d'r 'n paor jaor eleeje Aomerikaone naor Soesde-rbarg ekom- me eii die manne houwe van aandere meziek as wullie. Bie ongs speule korpse van de soldaote altied en eeuwig marse. Alte Kamerao de en zo, maor de Aomerikaonse wille wel wat aanders. Swing, zogezeid, om ut in goed Soesders te zeige. Die manne van de luchtmacht speule dat noeng bar best, maor daor komme ouwe generaols en die zeige, da ken nie en da mag nie. Marse motte wullie hebbe. Die hooge oomes binne netuurlek net zo achterluk astie vaoders van die dochters die nie mochte fietse of die 'n hekel an glimmende koppe hadde, maor zullie hebbe dat netuurlek nie in de gaote. Die manne van de luchtmacht magge nou gin swing meer speule, omdat bar ouwerwetse suffers de baos binne. Mit zukke manne mojje noeng de oorlog winne. Strakkies zeige zullie dat straoljaogers veul te medern binne en wille ze de Russe mit knotse telief. huurt U bij het VANOUDS BEKENDE ADRES. All-risk verzekerd. Soesterbergsestraat 95 Telefoon 3316 U belt wij brengen. breding gekocht, maar nu blijkt dat men dit gedeelte niet nodig heeft. De heer De Wit zal de grond voor 0,25 per m2 kopen. Zondag S.E.C. 1—Saestum 1, 2.30 uur. S.E.C. 2—T.O.G. 2, 12 uur. Amsvorde 2S.E.C. 3, 12 uur. S.E.C. 5—H.V.C. 5, 12 uur. R.K.B.V.V. 1—B.D.C. 1, 2.30 uur. B.D.C. 2—F.A.K. 2, 2.30 uur. B.D.C. 3—B.D.C. 4, 12 uur. B.D.C. 5— B.D.C. 7, 12 uur. Zaterdag Hees 1Laren 1, 4.15 uur. Hees 2—W.A.S. 3, 2.30 uur. Quick AS.E.C. A, 4.15 uur. B.D.C. BS.E.C. B, 4.15 uur. S.E.C. CAmersfoortse B. C, 4.15 uur. S.E.S. c—C.J.V.V. b, 4.15 uur. S.E.C. dB.D.C. c, 2.45 uur. S.E.C. eeH.V.C. h, 2.45 uur. IJsselmeervogels AB.D.C. A, 2.45 uur. K.V.V.A. b— B.D.C. b, 2. 45 uur. B.D.C. eHoogland c, 2.45 uur. Pupillen H.V.C. 1—S.E.C. 1, 2 uur. ODI '58—S.E.C. 2, 2 uur. S.E.C. 3—A.P.W.C. 2, 2 uur. Hooglanderveen 1B.D.C. 2, 2 uur. B.D.C. 3Amersfoortse Boys 2, 2 uur. Zondag Hilversum 2M.H.C.-dames 1 11 uur. Amersfoort 3M.H.C.-dames 3 11 uur. M.H.C.-dames 2Be Fair 5 12.30 uur. M.H.C.-heren 1Voordaan 2 2 uur. M.H.C.-heren 3M.H.C.-heren 4 12.30 uur.

Soester Courant | 1961 | | pagina 9