Oprichting HM. Soester Bouwcombinatie. HET OOG GERICHT OP DE GRONDWET. Opening Drukkerij Atias. Tevredenheidsbetuiging. Prijsuitreiking duivenvlucht. Rit van A.C.S. Handbal B.D.C. Hondenshow. Mars door Soest. W. van Bloemendal overleden. Verkeersongevallen. Winst voor Tempo. Medewerkersavond Anna Paulownahuis. Olympia kamptoen van Midden-Nederland. DINSDAG 26 SEPTEMBER 1961. 40c JAARGANG nr. 72. SOESTER OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart 2,10 - per post 2,25 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT BOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 12615# Zaterdagmorgen heeft de burgemeester, rar. S. P. baron Bentinck, het nieuwe bedrijfspand van Drukkerij Atlas aan de Koningweg geopend. Hierbij waren de wethouders dr D. J. P. Oranje en W. G. van Zadelhoff, vele raadsleden, de korpschef van politie en vertegenwoordigers van het bedrijfsle ven aanwezig. De heer N. Koenders, directeur van net bedrijf, sprak het welkomstwoord. Hij dankte de gemeente voor de gelegen heid tot vestiging in Soest. Negen jaar geleden werd met deze drukkerij in Utrecht begonnen. Door de overplaat sing naar Soest is deze thans mooi cen traal gelegen, dicht bij enige grote ste den. Drukkerij Atlas levert 40 °/o van haar producten aan het buitenland, met name Duitsland, Italië, Zweden, Frank rijk en België. Kortgeleden is drukkerij Tolhuis uit Tiel in de Atlas opgenomen. De heer Koenders dankte de architect, de aannemers en de onderaannemers en verzocht de burgemeester het bedrijf te openen. Deze wenste directie en perso neel geluk met de opening van 't nieu we pand en met het feit dat Soest toe stemming tot vestiging gegeven had. Vele bedrijven willen zich in onze ge meente vestigen, maar het gemeentebe stuur acht het niet juist de industriali satie een te snel tempo te doen krijgen. Daar zijn de bedrijven die hier reeds gevestigd zijn niet mee gebaat en het zou moeilijkheden met de woonruimte geven. De burgemeester sprak de wens uit dat het de directie en personeel spoedig zal lukken het bedrijf tot bloei te bren gen. Als het bedrijf niet alleen voor werk zorgt en produceert, maar ook wer kelijk een belangrijke rol in het maat schappelijk leven zal spelen dan is dit een aanwinst voor Soest. Drukkerij Atlas staat nog aan het begin van haar bestaan, maar als de voorteke nen niet bedriegen dan zal spoedig blij ken dat de vestiging van dit bedrijf in onze gemeente inderdaad een aanwinst voor Soest is. Nadat de burgemeester door het in wer king stellen van een sirene het bedrijf geooend had hesen Astrid Koenders, Eddy Koenders en Jantje Hof mans bui ten het gebouw de vlag. Hierna kregen de bezoekers gelegenheid het bedrijf te bezichtigen. De burgemeester heeft aan de agenten van politie J. G. Mantjes en S. v. d. Klashorst zijn tevredenheid betuigt voor hun optreden bij de arrestatie van de 2 Utrechtse inbrekers, die enige weken geleden in onze gemeente opereerden en hun slag nrobeerden te slaan bij twee garages en een textielzaak. Het waren De G. en M., die door de politie gezocht werden voor inbraken in Bunnik en Utrecht. Enige weken geleden vlogen honder den duiven uit Soest en Baarn ten bate van Soester chronische patiënten en be jaarden. Voor iedere duif was twee kwartjes betaald die recht gaven op een lot en zaterdagmiddag zijn de prijzen van deze loterij in de zaal van De Gouden Ploeg uitgereikt. Wethouder K. de Haan sprak namens het comité dat kortgeleden een boot tocht voor bejaarden en chronische pa- tienten organiseerde. Deze boottocht is mogelijk gemaakt door de opbrengst van de duivenvlucht, een gift van ruim 800 gulden van de Soester winkeliersvereni ging en giften per giro en in contanten. De loterij bracht 1250,op. De heer De Haan dankte de leden van de vier Soester en Baarnse verenigingen van duivenhouders, de Soester winke liersvereniging en allen die met het ko pen van loten, het schenken van geld en het verlenen van hulp deze boot tocht mogelijk maakten. De deelnemers aan deze tocht waren mensen, die zelden of nooit van hus weg kunnen omdat zij ziek of oud zijn en nog lang zullen zij napraten over deze heerlijke tocht. Er moest veel geld uitgegeven worden, maar er was gelukkig zoveel, dat het comité nog enige tientallen guldens over gehouden heeft. Dat is de basis voor het bedrag dat over twee jaar voor een nieuwe tocht nodig zal zijn. Wethouder De Haan dankte in het bij zonder de heer G. Landman, die de meeste loten verkocht. Hij heeft deze tocht zelf meegemaakt. Het comité zal aan de eigenaars van de snelste duiven der vier verenigingen een herinneringsbord aanbieden. Dit zijn de heren G. Rijksen van de Zwaluw, R. Bokma van De Pool, Baarn, J. W. Hil- Gisteravond is in het Concertgebouw te Amsterdam een grote haarshow gehouden. Speciaal voor dit kappersfestijn arriveerde maandag op Schiphol de grote haarkoning Maurice Frank en vijf franse mannequins. brands van de Zwaluw, Baarn en J. van Klooster van De Vriendschap, Soest. Mevr. W. van Tol ontving de hoofdprijs, een stofzuiger en de tweede prijs, een electrische koffiemolen, was voor de heer Ravenhorst. Er waren 100 prijzen. De Automobielclub Soest organiseert op woensdagavond 27 september een avond- rit met start en finish bij restaurant De Soester Duinen te Soestduinen. De eerste auto start om 19.30 uur. Er zijn twee wisselprijzen voor kaartle zers beschikbaar. De „Coupe de Zonne- heuvel" voor de beste en de „Wisselzuil De Soester Duinen" voor nummer twee. Het eerste damesteam van B.D.C. ver loor zondag in een onprettige wedstrijd met 2-3 van U.D. De U.D.-dames bleken een vreemde mentaliteit te hebben en vriendelijkhe den als „ogen uitkrabben" en „het zie kenhuis inslaan" werden nogal eens ge bruikt. B.D.C. speelde met een tiental omdat er geen elf dames opgekomen wa ren. Dames 2 verloor met 3-6 van Olympia 2 en het eerste herenteam won in een pret tige wedstrijd met 10-6 van Arma. Met de rust stond B.D.C. met 1-4 ach ter, maar in de tweede helft is er bij zonder hard gewerkt. Juniores 1 verloor met 1-2 van L.V.V. en het tweede junioresteam won met 7-3 van Amersfoort. Juniores 3 speel de met 4-4 gelijk tegen Oranje. Het eerste aspirantenteam speelde met 2-2 gelijk tegen Olympia en het tweede team van de aspiranten versloeg Olympia 2 met 8-2. De heren-juniores verloren met 6-10 van B.H.C. en de heren-aspi ranten verloren met 3-5 van Laren. A.s. zaterdag zal de traditionele hon denshow wederom plaats hebben waar bij een keuring wordt verricht, niet op ras, doch op onderhoud. Voor de bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie. Op initiatief van de vereniging S.T.C. hebben de gymnastiekverenigingen Crescendo, Olympia en S.T.C. uit Soest en A.G.A.V.S. uit Soesterberg een mars door Soestdijk gemaakt. Er namen 2000 gymnasten aan deel. Zij vertrokken vanaf het St. Josephge- bouw en bij het raadhuis traden de vaandel- en vlaggedragers uit. Daar werd gedefileerd voor de burgemees ter, wethouder dr. D. J. P. Oranje en de besturen van de vier gymnastiek verenigingen. Een uur later was de mars ten einde en werden de prijzen bekend gemaakt door de heer L. Houkes, die dank bracht aan allen, die deze mars tot een succes gemaakt hebben. Wat men door samenwerking vermag is door deze Een aantal Soester bouwondernemers heeft besloten tot een zekere samen werking, teneinde een oplossing te vin den voor de problemen, welke zij heb ben met betrekking tot het verkrijgen en zakelijke samenwerking met het Ge meentebestuur, opdat bij de in de toe komst nog te verwachten uitbreiding van Soest iets goeds tot stand kan wor den gebracht. x.; Staande de heren K. de Vries, A. Camper, E. C. Higler, J. Camper en W. van Breukelen zittend J. Bolten, W. Groenesteijn, H. Ribberink en D. C. Stam. van de nodige gronden, de voorberei ding en uitvoering van bouwplannen en al hetgeen daarmede verband houdt. Zij hebben daartoe - met behoud van hun zelfstandigheid - een naamloze vennootschap opgericht en daardoor de mogelijkheid geschapen om de werkzaamheden, welke aan de eigen lijke bouw voorafgaan, te coördineren. Deze werkzaamheden zullen onder an dere ook zijn gericht op een prettige De naamloze vennootschap draagt de naam „N.V. Soester Bouw Combinatie". Het initiatief in deze werd genomen1 door de heren W. van Breukelen, J. en A. Camper, W. Groenesteijn, E. C. Hig ler, H. Ribberink, D. C. Stam en K. de Vries, allen te Soest en J. Bolte te de Bilt. Het ligt in de bedoeling dat iedere Soester bouwondernemer tot deze N.V. toetreedt. mars gebleken. De gymnastieksport is er door onder de belangstelling van de burgerij en de overheid gebracht. Het ligt dan ook in de bedoeling te trachten ieder jaar een dergelijke mars te organiseren. Olympia, Crescendo en A.G.A.V.S. had den met de eigen drumband gelopen en voor S.T.C. was de drumband van het Baarnse B.G. en S.V. beschikbaar ge steld. Hiervoor dankte de heer Houkes. Ook dankte hij de politie voor de ver leende medewerking. De uitslag was 1. Olympia, 61 pun ten, 2. S.T.C. (59V2), 3. A.G.A.V.S. (54V2), 4. Crescendo (54). Crescendo had meer de nadruk ge legd op het propagandistische aspect van deze mars dan op het marsele ment. Er werden dan ook knotsen, stokken en hoepels meegevoerd, het geen het lopen uiteraard niet gemak kelijker maakte maar de propagandis tische waarde verhoogde. Ook werd tijdens de mars enige grondgymnastiek getoond. Bij het raadhuis boden Ietje Kossen en Erik v. d. Wijngaard de burgemeester een oorkonde aan waarvan de tekst luidde „Tweeduizend gymnasten groe ten U en wensen U veel succes met uw streven naar betere zaalsportakka- modatie". Uit handen van de heer Houkes ont vingen de heren K. v. d. Heiden. S. de Boer, J. H. de Kaper en A. Th. Hoog bergen respectievelijk de prijzen voor Olympia, S.T.C., A.G.A.V.S. en Cres cendo De heer W. van Bloemendal, in Hees kringen bijzonder bekend, is onverwacht aan een hartverlamming overleden. Zijn stoffelijk overschot werd door mevr. G. v. d. A. op het zogenaamde Zwarte Pad in Hees gevonden. De heer van Bloemen dal was 65 jaar. De voetbalvereniging Hees heeft zater dag geen wedstrijd gespeeld in verband met dit overlijden, waardoor Hees een vriend en harde werker voor de vereni ging verliest. De heer A. J. V. fietste in de Toren straat en sloeg linksaf. Achter hem reed G. C. v. H. per scooter. De fietser zag de scooter wel, maar verkeerde in de mening dat hij hem rechts zou pas seren. Dit gebeurde echter links en de scooter reed tegen de fiets. De scha de was gering en niemand werd ge wond. P. B. reed op de Steenhoffstraat in een personenauto. Achter hem reed J. C. K. in een vrachtauto. P. B. moest remmen omdat een agent een stopte ken gaf. K. trachtte te remmen, maar dat lukte niet omdat de olieleiding van de rem lek was, zodat deze wei gerde. De vrachtauto botste tegen de personenauto. Ook hier slechts mate riële schade. Tempo heeft met 23 rijders deelgenomen aan de jubileum-sterrit naar Schoonho ven van de Ren- en Touristenvereniging „Rotterdam". Er waren in totaal 116 deelnemers, die 60 km reden. Tempo werd eerste, Olympia uit Amsterdam met 20 rijders tweede, De Kampioen uit Scheveningen met 16 rijders derde. Vele Soester ingezetenen hebben za terdagavond onze burgemeester ge hoord, die in een radio-uitzending zijn bezorgdheid uitsprak over de gang van zaken in Soesterberg ten aanzien van de vrouwen die op een weinig be tamelijke wijze aan de kost komen. Hij wees op het raadsbesluit dat het mogelijk moet maken aan het optre den van deze „dames" een eind te maken, Voortaan zullen zij een schrij ven ontvangen waarin staat dat op hun aanwezigheid in Soest geen prijs gesteld wordt. Na de burgemeester sprak een wat op gewonden mr. Benno Stokvis, die blijk baar van plan is deze meisjes van het rosse leven te gaan verdedigen als zij het op een proces laten aankomen wan neer zij zo'n brief ontvangen hebben. Want volgens meneer Stokvis mag je zo'n brief niet afgeven omdat de grond wet dit niet toelaat. Als dit zo is, dan moet de tweede ka mer maar heel gauw ophouden met het babbelen over de toto en de kinder bijslag en de grondwet gaan verande ren. In Soesterberg maken vele ouders zich ongerust over hun kinderen, die met veel genoegen achter de ongewenste „dames" en hun „klanten" aanjagen en vaak thuiskomen met verhalen waarvan de haren overeind gaan staan. Natuurlijk is het bijzonder prettig dat het gemeentebestuur hiertegen op treedt, maar het is bijzonder onprettig dat meneer Stokvis het voor deze vrou wen opneemt. Je zou er haast wat van denken, maar het is beter dit niet te doen, want stel je voor dat dit ook niet mag van de grondwet. Ik denk er dus helemaal niets van. KANTMAN. Vrijdagavond gaf de Stichting Huis- en Gezinsvoorlichting in het Anna Pau lownahuis aan allen, die hadden me degewerkt aan het tot standkomen van het fraaie interieur van het Anna Pau lownahuis, een intieme, gezellige avond. Aan verscheidene bazen en hun ar beiders en een aantal bestuurleden gaf de voorzitster mevr. Knol een klei ne uiteenzetting over de tot standko- ming, doel en streven van de voorlich ting. Hierna gaven de families Velle- koop en Gardien met hun bekende familie-strijkorkest een concert, waar bij enkele suites van Telemann en Purcell en een ouverture van Handel op uitmuntende wijze ten gehore ge bracht werden. De heer Vellekoop gaf van tevoren een korte uiteenzetting over de werken, die gespeeld zouden worden. Nadat mevr. Knol de families bedankt had voor hun muzikale medewerking aan deze avond, droeg mevr. Oranje op de haar eigen vrolijke wijze verschil lende prozastukjes voor. Haar geestige voordracht deed menigeen schateren van het lachen. Na de pauze, waarin koffie met ver snaperingen werden rondgediend, nam de heer Heupers het woord en liet de aanwezigen genieten van zijn mooie dia's van oud Soest, een onderwerp waarvan vooral het mannelijke gedeel te van de aanwezigen genoten heeft. Een hartelijk dankwoord van mevr. Knol bracht een einde aan deze ge zellige avond. Voor de vijfde maal zijn de juniores- wandelaars van- Olympia kampioen van Midden-Nederland geworden. Zij liepen zaterdag in Veenendaal de Wolmars en legden 15 km af. Onder lei ding van de heer W. A. Suman wonnen 41 meisjes en jongens de tweede prijs. Achttien seniores liepen o.l.v. mej. W. A. Suman de 20 km. en zij won nen een derde prijs. Ook deze groep be haalde het kampioenschap van Neder land. Zaterdagavond werden de kampioenen door de drumband van Olympia van het busstation gehaald en in triomf naar de Veldweg gebracht. Er waren velen ge komen om de overwinnaars geluk te wensen en voorzitter J. Hessing van de wandelsportafdeling van Olympia deed dit door middel van de microfoon in de politie-auto. Natuurlijk waren er veel bloemen voor de kampioenen.

Soester Courant | 1961 | | pagina 1