i Van Essen voor brillen VERBOND VOOR VEILIG VERKEER Voorrasigsfest, Verkeersreactor en Bromfietstest. 2 BURGERLIJKE STAND Uw adres voor stoffen S.LC.-Saestum 0-0. Soest voor dertig jaar. Fa. 1EEMRÜT WE Jubileumtournooi Shot. BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool Nieuwe cursus E.H.B.O. Voileyhal S.V.V. Bazar Evangelisatie. Biggen- en Eiermarkt. lederen en plastic tassen byoux uit binnen- en buitenland. Vroege Kerstmis. Woensdag Donderdag Vrijdag Afdeling SOEST. INGEZETENEN VAN SOEST. Op 28, 29, en 30 SEPTEMBER a.s. staan in de Brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg verschillende verkeers-testapparaten opgesteld. Openingstijden 28 en 29 september van 19 tot 23 uur. 30 september van 15 tot 22 uur. TOEGANG GRATIS KOMT ALLEN Het jublieumtournooi, dat de tafelten nisvereniging SHOT organiseerde ter gelegenheid van het tienjarig bestaan is zaterdagavond besloten met een feest avond, nadat de spelers F. Mell en H. Blom in een grandioze finale getoond hadden hoe tafeltennis gespeeld moet worden. Wethouder W. G. van Zadelhoff reikte de prijzen uit, pastoor mgr. A. G. Smit compliteerde de vereniging, evenals de heer J. de Ridder, voorzitter van het district 't Gooi van de N.T.T.B. en voor zitter B. van Haarlem van Shot sprak een dankwoord, waarna de feestavond begon. De volgende partijen moesten gespeeld worden voor Mell en Blom elkaar in de finale van de ereklasse de eerste plaats betwistten A. v. Haarlem (SHOT) Van Veen (H.O.C.) 1-21 6-21. - F. Mell (U.B.T.V.) J. Schafer (U.B.T.V.) 21-14 15-21 16-21. J. Schafer (U.B.T.V.) T. Da selaar (SHOT) 21-18 15-21 21-16. F. Mell (U.B.T.V.)—T. Daselaar (SHOT) 21-17 21-16. H. Blom (U.B.T.V.)— B. van Eeden (Over 't Net) 21-13 21-17. B. van Eeden (Over 't Net)Scheck- macher (Ahoy) 20-21 21-16 21-19. H. Blom (U.B.T.V.)Scheckmacher (Ahoy) 21-15 20-22 21-15. Herkansing H. Blom (U.B.T.V.)J. Schafer (U.B.T.V.) 21-12 21-11. J. Schafer (U.B.T.V.)A. van Haarlem (SHOT) 21-14 15-21 21-9. H. Blom (U.B.T.V.)A. van Haarlem (SHOT) 21-12 21-17. Halve finale Van Veen (H.O.C.) Blom (U.B.T.V.) 5-21 13-21. Scheck macher (Ahoy)—Mell (U.B.T.V.) 13-21 21-13. In de finales was Mell de sterke aan- e—v S» 35 C— C/) •-c Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht. GEBOREN Paulus Walther Maria, zoon van M. A. M. Winkeler en C. M. H. M. Koper, Schoutenkampweg 151. Jan Gerrit, zoon van C. W. van Rouwendaal en E. Kanters, Betje Wolfflaan 32. Wilhelmina Bernar- dina Maria, dochter van H. P. M. Blue- kens en B. J. M. Willems, Chr. Huy- genslaan 127. Johannes, zoon van Th. L. Schroote en G. M. Th. Moget, Gen. Winkelmanstraat 6. Dirk Jo hannes, zoon van J. D. van den Dijssel en A. Verkooijen, Beetzlaan 79. Michael René zoon van D. Rens en E. A. M. Koudijs, Meidoornweg 6. Cornelia Johanna Maria, docher van W. W. J. van Asch en J. M. Rade- maker, Korte Melmweg 5. Johanna Maria Wilhelmina, dochter van M. J. H. van den Brink en J. W. M. Westen- eng, Oude Grachtje 18. Corrine, dochter van G. van Valen en J. van der Wel, Plesmanstraat 249. Anto- nius Timotheus, zoon van H. A. Bee- mer en G. Wiggerts, Koninginnelaan 86. ONDERTROUWD Angelo Marcat, Gasthuisstraat 29, Hilversum en Maria Cecilia Brouwer, Kerkpad Z.Z. 63. Albertus van Ginkel, Molenstraat 70 en Reiniera van Asch, Betje Wolfflaan 34. André Willem Kooman, Ples manstraat 15 en Klazina de Vlieger, Plesmanstraat 15. Adriaan Gerhard Hammers, Antonie van Leeuwenhoek laan 87 en Maria Catharina Lenders, Spoorstraat 5, Nuth. Johannes The- odorus van den Berg, Horsterweg 18, Stoutenburg en Gijsbertha Anna Kuij- per, Korte Brinkweg 51. Teunis van Barneveld, Beetzlaan 58 en Hendrika Johanna Huigen, Rembrandtlaan 11. Jan van Schaik, Eemnesserweg 79, Baarn en Irma Margaretha van Duin kerken, Biltseweg 29. Jan van Gar deren, Staalwijklaan 5 en Wilhelmina Terlouw, Koekoekweg 3. GEHUWD Meindert Bolhoven, Mathe- nesserlaan 447b, Rotterdam en Maria Johanna Henriëtte Antonia Haber, Veldmaarschalk Montgomeryweg 36. Johannes Visscher, Nieuwe weg 5 en Johanna Maria Verwoerd, Schaepman- straat 51. OVERLEDEN Maria Arnold Tossaint, 81 jaar, gehuwd met J. Konstapel, Aagje Dekenlaan 47. Christina Ma ria Wouters, 78 jaar, Nieuwerhoek- plein 10, valler en Blom de uitnemende verde diger, die de ballen op vele meters afstand van de tafel retourneerde. Slechts een paar maal ging Blom zelf tot de aanval over. De uitslag was 21-17 17-21 21-16 16-21 21-18, waar door Mell won. Direct na deze prachtige wedstrijd verwelkomde de heer B. van Haarlem de aanwezigen. In het bijzonder wet houder Van Zadelhoff, pastoor mgr. A. G. Smit, de nieuwe geestelijk ad viseur kapelaan Terborg, de heer J. de Ridder en het erelid, de heer A. van Haarlem. Vóór wethouder Van Zadelhoff de prij zen uitreikte voerde hij het woord. Hij wenste de vereniging namens het gemeentebestuur geluk met het tienja rig bestaan. SHOT heeft voorspoed ge kend maar ook tegenspoed. Thans gaat het echter onder leiding van de nieuwe voorzitter, die reeds eerder de vereni ging leidde, de goede kant weer op. Shot heeft wel eens geen recht gehad neemster uit Utrecht was en voorzit ter Van Haarlem dankte allen die een prijs geschonken hadden, waaronder de gemeente en de V.V.V. Ook dankte hij de heren A. van Haarlem, erelid, en B. Hoyng, tien jaar bestuurslid, die zoveel voor de vereniging deden. Aan het erelid en de gemeente Soest werd een herinneringsbordje aangeboden. Pastoor mgr. A. G. Smit bracht de op richting van de vereniging door kape laan De Lange in herinnering. Dat op richten was niet zo moeilijk, maar wel het blijven bestaan en SHOT heeft het wel eens moeilijk gehad. Pastoor Smit wenste de vereniging een succesvol be staan toe. De heer J. de Ridder sprak over het grote aandeel dat de gebroeders Van Haarlem in het succes van SHOT ge had hebben. Zij lieten zich als be stuursleden van hun vereniging in het district gelden en de heer De Ridder sprak er zijn vreugde over uit dat de vereniging thans weer tot bloei komt en opnieuw met een Van Haarlem als voorzitter. SHOT betekent iets in de Soester gemeenschap. De heer De Rid der prees het bestuur om het orga niseren van dit aantrekkelijke tour- nooi en wenste de vereniging veel suc- ces. Na dit officiële gedeelte van de jubli- leumviering begon de gezellige feest avond. Belanghebbenden verwijzen wij naar een advertentie elders in dit blad waar in het begin van de nieuwe cursus Eerste Hulp Bij Ongelukken wordt aangekondigd. M0DE_ Uw lievelingsmantel in mohair! Kijk, met welk een meesterlijke zwier dit magnifieke model is uitgevoerd. En kijk, hoe jeugdig-elegant het U tekent! Een creatie in mohair uit de school van de maestro's-der-mode. Behaaglijke bisam-kraag. Gracieuze stikselgarne ring. De kleuren? Herfst-'61Olive, nègre, grijs. Maten 38-44. f 178.— KERKBRINK 15-17 HILVERSUM op subsidie voor de jeugdleden omdat er te weinig jeugdleden waren, maar het gemeentebestuur heeft dit steeds door de vingers gezien en de subsidie wel verleend in het vertrouwen dat de zaak wel voor elkaar zou komen. De wethouder wenste het bestuur veel succes bij haar pogen om de vereni ging de oude kracht te hergeven. KAPSALON Prijzen werden uitgereikt aan Hienen (U.B.T.V.) van de juniores, H. C. Jans sen (Roter), vierde klasseH. Janssen (Roter), derde klasse Kastermans (Ro ter), tweede klasse Wiss (SHOT), eer ste klasse en Mell (U.B.T.V.) ereklasse, terwijl ook de deelnemers die de twee de plaats bezetten een prijs kregen. SHOT won met 76 punten de vereni gingsbeker, maar stond deze aan Roter af omdat het een tournooi van SHOT geweest was. Mevr. Van Gardingen-Dinkelman kreeg een prijs omdat zij als enige dame in de tweede klas gespeeld had, mej. Ruitenbeek omdat zij de enige deel- Vrijdag hield de Soester Volleybal Vereniging een zeer geanimeerde jaar vergadering in hotel De Gouden Ploeg. Uit het jaarverslag bleek, dat het le dental in het afgelopen jaar vrijwel hetzelfde is gebleven en dat ups en downs het verenigingsleven hadden gekenmerkt. Een batig saldo bleek ook dit jaar door een zuinig beheer van de penningmeester mogelijk. De aftredende bestuursleden de heren Bosboom en Kolthof werden door de leden bij akklamatie herkozen, terwijl in de twee bestaande vacatures werd voorzien door benoeming van Mevr. Lotze en de heer R. den Broeder. De technische commissie werd samen gesteld uit Mevr. Kolthof en de heren Bakker en den Broeder. Uit de mededelingen van de voorzitter bleek dat voor de competitie van de Nederlandse Volleybal Bond drie da mes en drie herenteams zijn ingeschre ven. Twee van deze damesteams zul len worden samengesteld uit de jeugd. De bazar ten bate van de Evangelisa tie en het Evangelisatie-zangkoor „Sursum Corda", wordt vrijdag a.s., te 4 uur geopend door ds D. M. Jalink, in het gebouw „Credo", Julianalaan. Voor de uren dat de bazar geopend is op 29 en 30 sept. in „Credo" en op 6 en 7 oktober in de Insingerschool zie men de advertentie van j.1. vrijdag in ons blad. Op de Amersfoortse weekmarkt wer den aangevoerd. 162 biggen in prijzen van 50,tot 65,7 drachtige zeugen van 400,tot 450, Op de eiermarkt werden aangevoerd 235.000 stuks. Hoendereieren van 11.75 tot 12,75. Middenprijs 12,40. Prijs per kg. 2,06. SOESTER KUNSTHANDEL Burg. Grothestraat 16 Telefoon 2464 SOESTER KUNSTHANDEL o.a tweeds, wevenit, alpaca, mouseline en wollen Ploeg. De nieuwste reeds vanaf 9,75 t.e.m. 75, Een grote collectie Ook een grote sortering klassieke en mo- Ook een ruime sortering klassieke en mo- Verkoop Simplicity patronen. Zie onze etalage. Mk m wMm Het sterke Zeister Saestum, dat vori ge week slechts met 2-3 van de ex- semiprofclub Zeist verloor, heeft het tegen S.E.C. niet verder dan een 0-0 gelijk spel kunnen brengen. Beide ver dedigingen waren prima en zij hadden de aanvalslinies volkomen in bedwang. Bij Saestum hadden de drie gebroeders De Goede een groot aandeel in de hech te defensie en De Bruin had het heel zwaar op de middenvoorplaats tegen L. de Goede. Eerst speelde v. d. Valk op de middenvoorplaats en De Bruin rechtsbuiten, maar tijdens de wedstrijd verwisselden zij van plaats. S.E.C. viel ruimschoots aan en vooral Van Kooij schoot diverse malen goed op het doel van De Sain, die uitstekend op dreef was. De vleugel Westerveld- Van Kooij werd echter wat te weinig in het spel betrokken. Het was een sportief, snel en stevig duel. Soms leek het erop alsof er ge doelpunt zou worden, maar de keepers bleven heer en meester. Enige malen moest De Sain zich hiervoor in zijn volle lengte op de bal werpen, maar dat ging hem goed af. Aan de andere kant werd het even gevaarlijk toen middenvoor Van Kouwen heel dicht bij het doel van Adams was, maar de ze belette hem met een been te scoren. Linksbuiten Been van Saestum viel uit en moest zich laten vervangen. In de pauze van de wedstrijd liet een pseudo-Knelis zien dat hij wel eens een bal kan raken als de werper van het Nederlands honkbal-negental ze op hem afgooit, maar ze kwamen niet in Eemnes terecht zoals de echte Knelis voorspeld had en de geraakte ballen waren als witte raven zo schaars. De echte Knelis genoot tussen de toe schouwers van het aardige evenement. Zie de etalage voor de nieuwste modellen. Brillen met en zonder recept. Birkstraat splitsing SoesterbergsestraaL Z.F. leverancier. De Hilversummer B. B. werd aange houden met 10 kleine larix dennen, die hij uit een bos bij Zonnegloren wegge nomen had. Hij moest met de bomen naar het politiebureau. Hij kreeg een procesverbaal en de bomen werden her plant. Dat ook 30 jaar geleden meisjes en vrouwen belaagd werden door ongure elementen wordt bewezen door deze be kendmaking in een krant van septem ber 1931 ATTENTIE In verband met het feit dat in deze gemeente nog herhaalde lijk gevallen van schennis - of feite lijke aanranding der eerbaarheid voor komen, waarbij door de personen ten aanzien van wie de bovenstaande fei ten worden gepleegd in de meeste ge vallen geen signalement van de da- der(s) kan worden opgegeven, terwijl het zelfs meermalen voorkomt dat de politie eerst na geruime tijd van het voorgevallene in kennis wordt gesteld, vestigt de inspecteur van politie er nogmaals de aandacht op, dat men, onverminderd de bevoegheid van iede re burger om iemand, die een derge lijk feit pleegt, aan te houden en aan een politieambtenaar over te geven, in dergelijke gevallen, ten spoedigste ervan kennis dient te geven aan het bureau van politie, Steenhoffstraat 2, terwijl mede wordt verzocht vooral het signalement van de dader zo juist mo gelijk op te nemen, opdat deze feiten met kracht kunnen worden bestreden. De Inspecteur van Politie, A. F. Schreuder. In de gemeenteraad werd gestemd bij de benoeming van twee wethouder^ en de heren Lodeesen en Van Duren werden gekozen. Er heerste dertig jaar geleden on gerustheid onder de auto- en motorbe- zitters omdat de regering het voorne men had de benzine te belasten. Die ongerustheid was er niet ten onrechte want spoedig werd benzine een bron van inkomsten voor het rijk. Landbouwers kregen een schitte rend aanbod uit Argentinië. Als zij slechts het geld van de tocht naar deze zuidamerikaanse staat hadden dan konden zij daar een boerderij krijgen. Het ging om tien boerderijen, geheel kant en klaar, met vee en al. terwijl men eigenaar kon worden door het jaarlijks betalen van een redelijk be drag uit de opbrengst. Er was na tuurlijk veel belangstelling voor dit aanbod. Midden in de nacht reed een auto een hek in de Kerkstraat omver en botste tegen een huis. De bestuurder was zo dronken, dat hij zelfs geen kans zag wartaal uit te slaan, zodat hij de politie zwijgend afwachtte en zwij gend in de cel verdween. Later raakte hij zijn rijbewijs voor twee jaar kwijt en hij moest zes maanden naar een inrichting voor een ontwenningskuur. Kort na de gemeenteraadsverkie zing en de installatie van de raadsle den werden diverse commissies samen gesteld. Die heetten toen echter nog commissiën. Van de commissie heide en zandgronden werd wethouder K. Lodeesen voorzitter en de heren P. v. d. Breemer en A. Endendijk lid. De commissie openbare werken bestond uit de heren Lodeesen, Bleeker, Busch, Hornsveld en Van Klooster. De com missie uitbreidingsplan en grondbedrijf uit de burgemeester en de heren Van den Breemer, Gasille, Grotewal, Horns veld en Nooder. De commissie be lastingzaken werd gevormd door de heren Van Duren, Busch, Endendijk, Mineur en mej. Funke. De commissie werkverschaffing en steunverlening be stond uit de heren Lodeesen, Bleeker, Busch, Gasille, Van Klooster en mej. Funke. De commissie bijstand gasbe drijf uit de heren Van Duren, De Bruyn, Grootewal en Van Klooster, de wetgevende commissie uit de burge meester en de heren Van Dam, Enden dijk, Gasille, Grootewal en Van Kloos ter, terwijl de salariscommissie uit de heren Bleeker, Busch, Grootewal, Van Klooster en Mineur. 2 mooie hagelwitte bloemkool 75 2 grote gele kroppen Sla voor 32 Jonge worteltjes geschraapt per Va kilo 22 Ook voor uw levensmiddelen. Gevraagd WERKSTEJ voor 2 ochtenden per Mevr. Hommes, Eikel laan 93. Fijnste houdbaarste Nil TUURHONLNG. 5-ponl bus 7.40, 10-ponds bl 13,75. Afgehaald n<T goedkoper. Raathonin Denekamp, Baarn, t| 2972. Welke tuinliefhebber mij helpen met de planting en afwerk van mijn siertuin onder letter S 87 bi| S. Crt. Huishoudelijke gevraagd voor 2 a 3 hl ve dagen per week. Mevr. Detmer, Bartol| tilaan 14. WONINGRUIUL. Aanl boden te Baarn eenl zinswoning, bev. 3 slal kamers, kamer ensif en keuken. Schuur, vraagd gelijke won| te Soest. Br. onder 292 bur. S. Crt. Prima CONSUMP1 AARDAPPELEN te kl Schothorst, Laanstif 62A, tel. 4801. WONINGRUIL. Aan| helft van dubbele te Soest-Zuid, bev. 5| mers, badkamer, plichte overname ld Gevraagd flat te Sij Br. onder nr. 290 S. Crt. Ouderwetse electriscl| WASMACHINE te Prima motor. Braan 36. VERLOREN blauw len kinderkettinkje gouden sluiting. Kn^ Emmalaan 5. Gevraagd THUISt liefst schrijfwerk, naaiwerk. Br. ondeij 291 bur. S.Crt. Te koop Vespa Sd TER 1960, G.L. 150| met acc. Vaste 1000,Otto, L| laan 5, Soest. Gevraagd HULP huishouding voor 2| tenden per week. brordusstraat 5. Jongeman zoekt KOSTHUIS. Brieve| der letter D 20 burl Te koop OPEL RE (F 1954. Vinkenweg 5| 2031. Te koop gevraagd DERFIETSJE pl.iJ jaar. Wilhelminalaal WONINGRUIL Arf dam-CSoestdijk. geboden te A'dam ge. bev. 2 slaapkl woonkamer, w.c.| douche. Gevr. eeng woning te Soestdil omgeving. Koninl laan 77, tel. 4469. Te koop OLIES| plus bok, vat en gen. Prijs 60,-. weg 54. TE KOOP eiken (8 laden) 70,-, tje 5,-, koekoJ 10,-. Schouten| weg 135. Wegens huwelijkl m'n hulp gevr. tegeT in klein gezin, bel bare HULP in d<f houding, extern. Klestadt, Nic. Bel 27, Baarn, tel. 24T Flink MEISJE gel als hulp in de hif ding, zelfstandig I nende werken, vol of halve dagen. Flapper, Stadhl laan 94, Soestdijlf Gratis een rol Hoi 1 pak a 200 Een heerlijke B 1 literblik stukje; Choba choc. boter 1 literbl. Nasi Gor 2 jampotten Appe 1 pot Betuwe 1 flacon Draism; 1 carton Uniek z dw 1 blik Unox To 1 blik Unox erw 2 originele Lola 1 doos Peli Wriji doo: 150 gram Snijwo 150 gram Paling' 150 gram Kalfsl 100 gram Hamka; UV 5TEENHOFFSTI

Soester Courant | 1961 | | pagina 2