SOESTERBERG Mixed Hockey Club. B.D.C. verloor. POLITIE TELEFOON 4 4 4 4 BRAM)WEER TELEF. 3333 Feestelijke fancyfair „St. Jozef". Bevestiging en intrede van ds P. van Breugel. Afdeling „Arjos" Nieuwe directeur Beukbergen. Soesterberg verloor met 5-0 van N.S.V.S. Soesterberg-Minerva 1-2 INENTING TEGEN KINDER VERLAMMING. De kinderen geboren in het le halfjaar van 1961 zullen op 9 oktober a.s. wor den ingeënt tegen kinderverlamming Alle kinderen, die voor een injectie in aanmerking komen, hebben inmid dels een oproep ontvangen. Tussen inenting tegen pokken en de inenting tegen kinderverlamming moet een periode liggen van 4 weken. Indien men precies verschijnt op het tijdstip welke op de oproepkaart ver meld staat, behoeft men niet te wach ten. Oproepkaart en oranje inentingsboek je mede nemen Inlichtingen uitsluitend op het gemeen tehuis, Entadministratie (tel. 2643, toestel 005). KLEUTERONDERWIJS. Burgemeester en wethouders van Soestgelet op art. 53 der Kleuteron derwijswet brengen ter algemene ken nis dat door de raad van die gemeente in zijn vergadering van 20 september 1961 medewerking is verleend ten aan zien van het verzoek a. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest b- het bestuur van de Stichting Engen- daalschool te Soest tot de bouw van een 2-klassige kleuterschool aan a. de Talmalaan, aldaar b. de Paulus Potterlaan, aldaar. Soest, 26 september 1961. DE BESCHERMING VAN UW GEZIN EN U ZELF. Dezer dagen zal van regeringswege door de Posterijen huis aan huis een enveloppe worden bezorgd met kaar ten met „wenken voor de bescherming van uw gezin en u zelf" en met „wen ken voor eerste hulp". Uitvoerig heeft men daarover al kun nen lezen in de dagbladen, terwijl ook de minister van binnenlandse zaken deze maatregel persoonlijk heeft toege licht voor radio en televisie. Er wordt thans nog op gewezen dat ten behoeve van hen. die uitvoeriger wensen te worden ingelicht over deze zelfbescherming, binnenkort enkele in formatie-adressen in deze gemeente zullen worden gemaakt. Mocht een gezinshoofd of een zelf standig wonende de bovenbedoelde en veloppe met wenken niet hebben ont vangen dan kan men deze alsnog schriftelijk aanvragen bij de burge meester van Soest. Het eerste herenteam van de Mixed Hockey Club Soest heeft zondag met 40 gewonnen van Voordaan 1. André Bolhuis en Piet Moree scoorden voor de rust en Erwin Hinderdaal twee maal na de rust. Er werd door de Soes- ter ploeg goed en snel gespeeld. De keeper van Voordaan werd viermaal gepasseerd, maar hij was toch goed op dreef. Dames 1 speelde met 33 gelijk tegen Hilversum 2. Er werd redelijk goed gespeeld en er was wat meer verband in middenlinie en achterhoede dan de vorige week. Lies Burgers keepte uit stekend. Stans Hoppenbrouwers scoor de tweemaal en Cockie de Beurs een maal. Dames 2 won met 42 van Be Fair 5. Dit is de tweede overwinning van het team dat in 1960 zo slecht in de competitie startte. Voor de derde achtereenvolgende maal heeft B.D.C. verloren en enige experi menten in het elftal hebben niet ge bracht wat men ervan verwacht had. In Blaricum werd met 14 verloren van R.K.B.V.V. Het begon hoopvol voor B.D.C. met enige kansen, maar die werden niet benut. Hans de Ruigt miste zo'n kans voor open doelhij schoot naast. R.K.B.V.V. was tactisch beter dan B.D.C., maar de verhouding van het veldspel der beide ploegen wettigt deze flinke nederlaag niet. R.K.B.V.V. had wat meer geluk en B.D.C. soms beslist pech. Door een geluksdoelpunt was de stand bij de rust 10 voor R.K.B.V.V. Een tweede en zelfs derde doelpunt werd door de gastheren gescoord voor B.D.C. aan bod kwam. Uit een strafschop werd het enige doelpunt gescoord. Door Roel Bak werd 't 41 voor R.K.B.V.V. E. Westerveld raakte in deze wedstrijd geblesseerd. De Harmonie ,,St. Jozef" is het enigste muziekgezelschap te Soesterberg en het wordt algemeen gewaardeerd dat het altijd klaar staat om haar onmisbare diensten aan de gemeenschap te bewij zen. Toch realiseert zich niet een ieder dat ook de Harmonie in deze dure tijd een zware strijd voert om financieel het hoofd boven water te houden. Maar zij weet van aanpakken zoals nu weer blijkt door in de week van maan dag 25 tot en met zaterdag 30 septem ber ten bate van haar instrumenten- fonds een fancy-fair te organiseren, welke door haar grootse opzet en aan trekkelijke feestelijkheden de alge mene belangstelling zullen hebben. Er is op het terrein tegenover de win kelgalerij aan de Buys Ballotlaan een grote tent opgezet, waar verschillende nuttige gebruiktsartikelen tegen bil lijke prijzen te koop zijn. Maandagavond werd de bazar ge opend met een fakkeloptocht van deel nemende middenstandszaken. In de tent is er vanaf dinsdag elke dag een gratis loterij, waarbij mooie prijzen, o.a. een electrische koffiemolen, een draagbaar radiotoestel en een electri sche klok te winnen zijn. Donderdagavond, aanvang 8 uur, wordt er een teenager programma uitgevoerd m.m. van Conny Vonk en The Coro- by's, gevolgd door een modeshow van de teenagers. Vrijdagavond, vanaf 8 uur, kan men genieten van een Beijerse avond m.m. van een Beijerse kapel. Zaterdagmiddag komen de kinderen aan hun trek met een kindermatinee, opgevrolijkt door een clown en een Doruswedstrijd. Zaterdagavond is 'n belangrijke avond. Dan kan men om 7 uur op het terrein achter de Kath. school aan de Gen. Winkelmanstraat getuige zijn van een taptoe van 150 muzikanten uit ver schillende plaatsen uit de omgeving, die in een stertocht vanaf verschillen de punten van ons dorp naar de plaats van uitvoering zullen trekken. Bovendien zijn er elke avond speciale attracties en zal zo mogelijk de mode show worden herhaald. Voor de leden der Gereformeerde Kerk te Soesterberg was het zondag een dag van grote blijdschap en dankbaarheid Nadat op 1 februari j.1. deze kerk werd geïnstitueerd, werd het voor de eerste maal uitgebrachte beroep op ds P. van Breugel te Mildam door deze aangenomen. Hij verbond zich op deze zondag aan zijn" nieuwe gemeente, 's Morgens werd hij bevestigd door ds J. Wilschut uit Dordrecht nadat deze gesproken had naar aanleiding van 2 Kor 4 5, dat een predikant zichzelf niet brengt, maar Christus zijn Heer, en toch zichzelf ook wel brengt n.1. als dienaar der gemeente om Jezus, wil. Was de kerk aan de Rademakerstraat 's morgens druk bezocht, bij de intrede- dienst moesten kerkgangers zelfs een plaats vinden in de lokalen maar kon den toch via een geluidsversterker ook daar de preek goed volgen. Ds Van Breugel verbond zich aan zijn gemeen te met de boodschap uit Coloss. 4 3. Hij bepaalde gemeente bij het feit dat, zoals eens bij Paulus, de woordsbedie ning een zware, soms haast te zware opgaaf is. God moet een geopende deur geven. Maar zal gesproken kunnen worden over het geheimenis van Chris tus, dan is een biddende gemeente on ontbeerlijk. Na de dienst werd de nieuwe predi kant toegesproken door ds v. d. Lin den te De Bilt namens de classis Zeist, ouderling Jacobi te Mildam namens de kerk aldaar, door de Burgemeester van Soest, die het contact tussen kerk en overheid zeer waardevol en nodig acht te. Ds Vroegop sprak namens de Herv. Kerk te Soesterberg, Kapelaan van den Hengel namens de R.K. Kerk en ds Schönhardt namens het Garnizoen. Tot slot heette namens kerkeraad en gemeente ouderling Span de nu eigen predikant hartelijk welkom. Vele gasten waren aanwezig. Alleen reeds de vorige gemeente Mildam zond een deputatie van circa 50 kerkgan gers. Tijdens de beide diensten kreeg de ge meente gelegenheid een dankoffer voor ontvangen zegen te brengen. In Soesterberg is nu ook een nieuwe afdeling van de anti-revolutionaire studio-organisatie „Arjos" opgericht. Voorheen ressorteerde Soesterberg on der Zeist. Tot directeur van het protestants christelijk militair vormingscentrum „Beukbergen" is als opvolger van lui tenant-kolonel ds. H. Steenhuis, die onlangs met pensioen is gegaan, be noemd luitenant-kolonel ds. B. A. Bos, staf-legerpredikant te Apeldoorn. Luit.- kol. Bos is 60 jaar en werd in 1927 predikant bij de Gereformeerde kerk van Haarlemmermeer-Oostzijde. Hij diende de kerken van Assen en Voor burg. Sinds 1 december 1946 is ds Bos werkzaam als legerpredikant in vaste dienst. Soesterberg is zaterdagmiddag bij zijn bezoek aan Veenendaal niet gelukkig geweest. Het is er niet in geslaagd om ook maar een enkel doelpunt te maken in de wedstrijd tegen N.S.V.S., die met 5 punten verloren werd. Al spoedig bleek dat er iets niet in de haak was en daardoor was het voor N.S.V.S. een klein kunstje om het over wicht te bereiken. Dat kwam dan ook al na tien minuten tot uiting toen N.S.V.S. het eerste doelpunt maakte, in de 20ste minuut gevolgd door het tweede doelpunt en kort voor rust door de middenvoor nog verhoogd met 2 doelpunten. Met deze 40 stand brak ook de rust aan. Na rust was de positie van Soester berg sterker, doch de schietkansen wer den door de voorhoede niet benut. Uit een corner wist N.S.V.S. 10 min. voor het einde de stand op 50 te bren gen, die verder ongewijzigd bleef. De wedstrijd Soesterberg-Minerva werd Zondagmiddag voorafgegaan door 1 mi nuut stilte in verband met het over lijden van het bestuurslid, de heer J. van Zanten, die na de beëindiging van zijn voetbal-periode nog tal van jaren verschillende belangrijke functies in de vereniging heeft vervuld. De wedstrijd is geëindigd in een 12 overwinning voor Minerva. Een gelijke stand had de verhouding wellicht beter uitgedrukt, want Soesterberg heeft in goed opgezet te aanvallen uitstekend spel laten zien met tal van kansen, die echter op het beslissende moment door tegenslag te niet werden gedaan. Hét eerste doel punt kwam aan Minerva, toen Gijssen van Soesterbeg in eigen doel schoot. Bij een strafschop maakte Preusser met een hard schot de gelijkmaker 11. Een paar minuten later profiteerde Minerva weer van het feit dat de ach terhoede van Soesterberg bleef staan, wegens vermeend buitenspel 12. Met deze stand ging ook de rust in. In de tweede helft een zelfde spelbeeld, Soesterberg bracht het weer tot kansen die echter opnieuw schipbreuk leden. Zo bleef het 12, ook bij het einde.

Soester Courant | 1961 | | pagina 6