a»„3 ss,u,:„r sa s«*": SOESTERBERG EEN D0KNL1JST. R.K. Vrouwengilde. Handbalprogramma. Verbond voor Veilig Verkeer. Jaarvergadering E.H.B.O. Opening clubgebouw. Medische dienst. Beëdiging van Luchtmachtofficieren. Rit van Automobielclub. Jaarvergadering S.T.C. Jeugdvoetbal. K.V.O.-useuws. Jeugddienst. Poesen leed. BRANDWEER TELEF. 3333 VRIJDAG 29 SEPTEMBER 19(51. 40e JAARGANG nr. 73, SOESTER OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. tJITGAVE DRUKKERIJ SMIT Abonn. p. kwart 2,10 - per post 2,25 BOESTDIJK - BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK - TELEFOON 2566 GIRO 126156 Het R.K. Vrouwengilde heeft woens dagavond de jaarvergadering in het Ludgardisgebouw gehouden. De presidente, mevr. W. G. van Zadel- hoff opende met gebed en sprak het welkomstwoord, waarna het winter- programma besproken werd. Het tien- jarig bestaan zal op 25 oktober met een toneelavond gevierd worden en op de verdiepingsdag zal het onderwerp „Cultuur in het gezin" ter sprake ko men. De presidente vroeg medewerking van de leden voor de cursus zelfbescher ming die gehouden wordt en zij vroeg belangstelling voor het bezoek aan be jaarden en de bejaardensocieteit. Zij sprak de wens uit dat de leden de bijeenkomsten zullen bezoeken daar een goed verenigingsleven een goede in vloed op het gezin kan hebben. Mevr. Robijns werd tot presidente ge kozen als opvolgster van mevr. Van Zadelhoff, die na tien jaar de voor zittershamer uit handen geeft. Mevr. Wijnker en mevr. 't Lam-van Dijk werden tot bestuursleden gekozen. Mevr. Butzelaar sprak afscheidswoor den tot mevr. Van Zadelhoff, die de vereniging zo lang geleid heeft. Men zal haar stuwkracht in het bestuur mis sen, maar respecteert haar wens plaats te maken voor een opvolgster na zo veel jaren presidente geweest te zijn. Pastoor mgr. A. G. Smit sprak eveneens naar aanleiding van dit afscheid. Het Vrouwengilde is er niet alleen om ge zellige of leerzame avonden te beleg gen, maar ook voor de kernvorming in de parochie, waarmee een stuk cul tuur en sfeer in de gezinnen gebracht wordt. De pastoor dankte mevr. Van Zadelhoff voor het vele werk dat zij verricht heeft eri hij prees de moed Van mevr. Kobijns, dié dé voorzitters hamer van haar overneemt. Pastoor Smit verzocht vier dames de inzameling voor de r.k. universiteit te willen ver zorgen. Hierna richtte de aftredende presiden te het woord tot de nieuwe geestelijk adviseur, kapelaan Ten Borge en zij sprak de wens uit dat hij lang met het bestuur van het Gilde zal mogen sa menwerken. Nadat mevr. Robijns de taak van mevr. Van Zadelhoff als leidster van deze bij eenkomst overgenomen had, sprak ka pelaan Ten Borge. De eerste indruk die hij van het Soester Vrouwengilde gekregen heeft is een goede indruk. Graag bezint hij zich met het bestuur op de taak die het Gilde in het gods dienstig leven heeft. Het contact met de parochianen moet lijken op de lief desband der eerste christenen en samen De secretaris, de heer L. Houkes, gaf het jaarverslag. Spoedig hoopt men het 300-ste lid te kunnen inschrijven. In de maand september zijn er 78 leden bijgekomen. De penningmeester, de heer P. Steur, gaf het financieel overzicht. Er is een batig saldo en men is overgegaan tot het stichten van een reservefonds voor het aanschaffen van toestellen. en nog niet zijn auto heeft laten on derzoeken door deskundigen van de verkeerspolitie, die kan vanavond van 10 tot 21 uur en morgen van 14 tot 22 uur bij de brandweercentrale aan de Lange Brinkweg terecht. Daar staan de apparaten waarmee men kan aantonen goed op de hoogte te zijn van de voorrangsregels en van de fouten die niet gerpaakt moeten worden De nieuwe directeur, de heer S. deals men geen verkeersongeval wil ver- Boer, gaf schriftelijk verslag van de oorzaken. Daar kan men ook op een gang van zaken sinds zijn komst bij bromfiets „rijden" en zich daarbij als de vereniging. Mevr. Van Kooten bracht een heer in het verkeer gedragen, verslag uit namens de kascommissie Ook motoren, scooters en bromfietsen en in deze commissie werden mevr. worden gratis nagekeken en op even- Van Kooten en mevr. Schuyt gekozen, tuele gebreken wordt gewezen Mevr. Dirks is reserve. Over het be-, De afdeling Soest van het Verbond leid van het betuur werden geen op-j voor Veilig Verkeer biedt deze gele- of aanmerkingen gemaakt, zodat ieder- 1 genheid in samenwerking met de Soes- een zich blijkbaar verenigen kan met de ter gemeentepolitie, huidige gang van zaken. in de komende herfst- en wintermaan- De aftredende bestuursleden, mevr.den zal het verbond opnieuw cursussen Casander en de heer P. Steur, werden geven om de kennis van de oude ver- bi] acclamatie herkozen. Inplaats van keersregels op te frissen en de kennis de heer Schunselaar, die aftrad, maakt van de nieuwe regels te verwerven, de heer Hermsen thans deel van het Men kan zich voor deze cursussen op- bestuur uit. Hij werd met algemene geven bij de afdeling Soest van het stemmen gekozen. Het bestuur werd Verbond voor Veilig Verkeer, Dorre- De secretaris, de heer Van Ham, bracht' (JETT Iflirtlf4 ^E"PBtf*UT AD het jaarverslag uit, de penningmeester, lIL I wEaïgWlf I Uf de heer Kastelijn het financieel verslag, waarna hij op advies van de kascom missie decharge ontving voor zijn goede beheer. In het bestuur werd als 2de voorzitter de heer Van der Weerd gekozen, als 2de secretaris de heer Van der Veur. Vervolgens werd aan negen leden het Eenheidsdiploma uitgereikt, waarbij de voorzitter opmerkte dat het bezit van een diploma verplichtingen geeft, die o.a. bestaan in het regelmatig vol gen van de herhalingscursussen. tot 9 leden uitgebreid door de benoe- steinweg 41. ming van de heren W. Egtberts en H Kanters. De heer Ekel prees het werk van de heer De Boer, die streefd naar inner- Y ÏKZ? S oktobert 13 vol§ende lijke versterking van de vereniging i handbalprogramma vastgesteld Er zullen weer onderlinge wedstrijden °a™6S_ BRDnCr Ve™ent 2' 12 worden georganiseerd. Men zal niet di-1 R R r Uni°' 13 uur- reet naar buiten optreden, maar met het ymp'a; Soesterbergse A.G.A.V.S. zal contact H'Or:®'^'iUra0res onderhouden worden. Zo mogelijk zal w'5'£' 2"5'£"}Un?0res l' .1? een teenager-feest georganiseerd wor- ï!H'C' B.D.C.-juniores 3, 13 den en met St. Nicolaas is er feest voor de jeugd. Nieuwe donateurs zullen 5,per jaar betalen. Hiervoor kriigen zij ondermeer aantrekkelijke clubblad „De Spring- bok". Na het afhandelen van de agenda werd een film van A.G.A.V.S. en van de Gymnastrada te Stuttgart gedraaid. gisteravond niet in de gelegen- Wie Heren P.P.I.—B.D.C., 15 FidelitasB ,DC.-j uniores. uur. uur. uur. uur. uur. In restaurant ,,'t Zaantje" hield de af deling Soesterberg van de E.H.B.O. haar jaarvergadering. De voorzitter dokter Splinter, sprak hij opening zijn leedwezen uit over de slechte opkomst. Iu zijn welkomstwoord herdacht hij de heid was zich te laten testen op kennis in het afgelopen jaar overleden 2e van verkeersregels en reactievermogen voorzitter, de heer F. E. Matthijssen. Negen maanden van het jaar 1961 zijn om en het verkeer heeft in dit jaar al negen doden in onge gemeente ge- eist. En men moet helaas wel aanne men dat het bij deze negen niet zal blijven, want als straks de bladeren gaan vallen en het regenweer de stra ten nat maakt, dan zullen deze negen waarschijnlijk wel tien of elf of twaalf worden. Op donderdagavond, 12 oktober a.s. zal'In 1958 vielen er ook twaalf slacht- weer begonnen worden met de E.H.B.O.-' offers in onze gemeente en in 1959 cursus voor beginners. Het volgen van 1 elf. Vorig jaar leek het erop alsof de een E.H.B.O.-cursus noemde de voor-invoering van de 50 km-grens een zitter zeer belangrijk. Hoe vaak gebeurt gunstige invloed had op het verkeer, het niet dat iemand een gewond mede- j want er waren slechts vijf doden té mens wil helpen, doch niet weet watbetreuren. Dit jaar kon er echter wel hij doen of laten moet. Eerste hulp iseens een droef record gevestigd wor- dikwijls beslissend. den in het kwartaal dat we van 1961 In grote dank werd de nieuwe ver- nog voor de boeg hebben, bandkoffer aanvaard, welke geschon- In maart een bejaarde heer op de ken werd door de K.N.V.B. en geplaatst Stadhouderslaan, een dame op de Birk- zal worden aan de hulppost van de straat en een heer op de Vondellaan. heer Borstel in „Ons Belang". I Het laatste ongeval werd veroorzaakt De afdeling zal binnenkort een huis-door een val van een fiets, zodat nie- aan-huis collecte houden. j mand zich schuldig behoefde te voe- Onder dankzegging voor het vele en len. In april een bromfietser op de Os- belangeloze werk dat in het afgelopen sendamweg, die evenmin aangereden jaar door de E.H.B.O. verricht werd, i werd, maar een val maakte door te krachtig remmen. In mei een Duitser op de Birkstraat, die in een auto zat sloot de voorzitter de vergadering. Zaterdagmiddag a.s. om half drie wordt waarmee zijn vriend veel te hard reed en een meisje in de Bosstraat, dat door A een bestelwagen aangereden werd ta_ u7-j* Der£< die met zijn brommer tegen een auto reed, die hem geen voorrang ver leende en in augustus een motorrijder, die op de Heideweg geen voorrang het genomen. De officiële opening geschiedt door de burgemeester. gaf. Dinsdagmiddag hebben 53 luchtmacht officieren in de rang van tweede luite nant in handen van generaal-majoor A. B. Wolff, commandant van het com mando luchtverdediging, de eed van trouw aan de Koningin afgelegd luchtmacht en de luchtmachtkapel ga- moet gewerkt worden aan de gemeen- °eze plechtigheid vond op de vlieg- schapsvorming in de parochie. Vooral basis plaats en werd bijgewoond door de wijkleidsters hebben een belangrijke vePe officieren en familieleden van de taak. De kapelaan wenste de vereniging luitenants. Diverse onderdelen van de Gods zegen toe bij het werk voor de Ui parochie en daarmee voor de gezinnen. De Automobielclub Soest organiseerde woensdagavond een rit voor automobi listen. Er waren 20 deelnemers die 60 km door Soesterberg, Bilthoven en Soest reden. Het parcours was uitgezet door de heren Struik en De Graaf. Start en finish van deze rit waren bij hotel De Soester Duinen, waar voor zitter H. A. Butzelaar na afloop de prijzen uitreikte, die uitsluitend door Amersfoortse deelnemers gewonnen werden. De uitslag was 1. P. J. van Heugten, Amersfoort, 12 strafpunten 2. C. J. Kleuvens Amersfoort (13) 3. J. Sfred- do, Amersfoort (23)4. G. Eggenkamp, Amersfoort (23). G. van Burken won als beste kaartle zer de Coupe de Zonneheuvel en L. Hertom won de wisselprijs van De Soester Duinen. taak. Niet alleen bij de luchtmacht, maar ook in de burgermaatschappij als straks hun diensttijd voorbij zal zijn. Ook dan zullen zij in de eerste plaats officieren in het leger van H. M. de Koningin zijn en er wordt van hen verwacht dat zij zich als zodanig gedragen zullen. De eedsformule en de belofte zijn een voudig. Zij doen slechts een beroep op zaken van geest en hart, maar wie deze eed of belofte afgelegd heeft zal zich anders gedragen dan hij die dit niet deed wanneer hij de diepe bete- *r. Dokter A. Th. M. Splinter, Amers- En nu weer een kleine jongen als ne gende in het Soester verkeer. Dat aan tal is enorm hoog, want men ver wacht dat dit jaar in het gehele land 2000 doden in het verkeer zullen val len. Dat is 2 per gemeente, als men ge makshalve aanneemt dat ons land 1000 gemeenten heeft. Soest heeft er echter geen twee, maar zal er misschien wel twaalf krijgen als het gaat, zoals het al negen maanden van het jaar is, 1 per maand. Het is te hopen dat zeer veel wegge bruikers vandaag en morgen de gele genheid aangrijpen die de afdeling Soest van het Verbond voor Veilig Verkeer biedt en zich naar de brandweercen trale aan de Lange Brinkweg begeven om zichzelf en hun voertuig te laten testen. Slechts door een betere kennis van wat wel en wat niet kan en mag zal het aantal verkeersongevallen kun nen afnemen. Allen dus naar de Lange Brinkweg. Vandaag van 19 tot 21 uur en mor gen van 14 tot 22 uur. Het is beslist nodig dat iedereen gaat inzien dat het zo niet langer kan. Twaalf doden per jaar, alleen al in Soest. Het is een schrikbarend hoog aantal. foortsestraat 3, Soesterberg, tel. 04363 432, neemt het a.s. weekeinde de art- sendienst waar voor de artsen J. C. Lucas, Soesterberg, W. F. van den Helm, Huis ter Heide en D. J. R. Jel- lema te Den Dolder, Dokter A. J. W. Hagedoorn, Oude Tem pellaan 6. Soesterberg, tel. 03463-517 neemt de dienst waar voor dokter L. H. Brandt te Den Dolder. Het pupillenelftal van de V.V. Soester berg leed haar tweede achtereenvol gende nederlaag tegenover het beter spelende Zeist, dat met 2-0 won. Beter bracht het aspiranten B-elftal eraf dat van Patria B won met 7-2. Ook de C-aspiranten, die eveneens be zoek van Patria hadden, zorg den er met een 7-0 overwinning voor dat ook hier de punten in eigen huis bleven. Het programma voor a.s. zaterdag ver meldt alleen uitwedstrijden en wel voor de A-junioren tegen Saestum, de A- aspiranten tegen Bunnik, de C-aspiran ten eveneens tegen Bunnik en het pu pillen 1-elftal tegen Patria. in restau- ven een extra cachet aan deze plechtig- Onder voorzitterschap van de heer P. heid. Ekel heeft de Soester Turnclub de Omstreeks half drie arriveerde gene- i j x_.. raal-majoor Wolff. Luitenant-kolonel G. J. J. M. Schopmeijer meldde de troepen en de officieren die de eed zouden afleggen bij de commandant van het commando luchtverdediging, waar na deze een inspectie hield. Hij werd hierbij vergezeld door de commandant van de vliegbasis, kolonel G. v. d. Wolf. Na het openen van de ban werd het koninklijk besluit voorgelezen en de namen van hen die de eed of de be lofte zouden afleggen. Nadat allen de eeds- of belofteformule jaarvergadering gehouden rant Zonneheuvel. In zijn openingswoord sprak de heer Ekel over de moeilijkheden waarmee de vereniging de laatste jaren te kam pen had. Deze zijn gelukkig overwon nen. Er is geen leiderprobleem meer en door zuinig beheer van de penning meester en subsidie van de gemeente gaat het met de financiën wat beter. Het bestuur heeft veel medewerking van de technische commissie. „Wij hebben de zwakke plekken uitge sneden en hopen dat een vaste kern overblijft. Wij willen van een praat vereniging een daadvereniging maken", aldus de heer Ekel. kenis van dit plechtige moment aange voeld heeft. De luchtmacht heeft capabele leiders nodig en generaal-majoor Wollf sprak de wens uit dat de jonge officieren dit zouden zijn. Zij moeten kunnen beve len maar ook weten te gehoorzamen. „Wees eerlijk, correct en rechtvaar dig", aldus generaal-majoor Wolff, die de aangetreden soldaten en onderoffi cieren verzocht de bevelen van de nieuwe officieren onvoorwaardelijk te gehoorzamen en de officieren verzocht goede collega's te zijn voor hen die zojuist de eed afgelegd hadden. - Tijdens het défilé van de troepen die hadden uitgesproken en het Wilhelmus de plechtigheid bijwoonden werd er gespeeld was, hield Wolff een toespraak. Hij wees de jonge officieren op generaal-maj oor hun een luchtdefilé uitgevoerd onder lei ding van majoor H. J. Volmer. In Austerlitz vond de spannende wed strijd Austerlitz 1K.V.O. 1 plaats. In een hoog tempo namen de oude kampers reeds direct een 1-0 voor sprong. Enge tijd later maakte Henny Visser van K.V.O. gelijk. De tweede aanval van Austerlitz scoorde voor de rust nog een doelpunt. In de tweede helft verhoogde Auster litz haar voorsprong toe 3-1. Rinus Gaasbeek wist tot tweemaal toe de korf te vinden, 3-3. Daarna werd het weer 5-3. Wijnand Brink verkleinde hierna de achterstand tot 5-4, maar even later werd het weer 6-4. Een doorloopbal van Klaas Kwint en een prachtig af standsschot van Rinus Gaasbeek, vlak voor het einde, leverde een 6-6 eind stand op. De B-aspiranten eindigden in Auster litz met een 3-1 nederlaag. Henk El- bertsen redde de eer door voor rust het enige K.V.O.-doelpunt te maken. Het programma voor zaterdag 30 sep tember is als volgt 14.45 uur K.V.O. AD.O.S.C. A (asp.). 14.45 uur K.V.O. CAmersf. F (asp.). 16 uur: K.V.O. 1—R.D.Z. 1 (sen.). Zondag 1 oktober a.s. zal in het Her vormd wijkgebouw aan de Luit. Kop penlaan weer een jeugddienst worden gehouden. In deze dienst zal voor gaan dr. G. Huls uit Gouda, terwijl vocale medewerking zal worden ver leend door de zusjes Faassen uit Vlaar- dingen. Aanvang van de dienst 7 uur n.m. KANTMAN. In de poezenwereld bestaat er nog veel leed. Dat geldt vooral de pas geboren poesjes. Die worden vaak maar ergens buiten neergezet om daar door ontbe ring of een ongeval aan hun einde te komen. Het is ook al eens voorgekomen dat er nog twee in leven zijnden in een doos~ met deksel op de voorma lige vuilnisbelt aan de Kerklaan ge vonden werden. Van al dat leed weet ook de post dierenbescherming op onze plaats mee te praten. In enkele weken tijds was een zevental zwervertjes gebracht, die door jongens op straat gevonden waren. Ze werden nog opgenomen ondanks men er veel moeite mee had en het ook kosten met zich bracht. Maar dit is niet de weg. Een post die renbescherming is geen asyl en kan niet de verpleging op zich nemen. Laat een ieder zijn huisdieren een hu mane behandeling geven. Als de poes jongen krijgt moet men de moeder en voorlopig een der pas geborenen zelf houden en trachten om voor de ande ren een huis te vinden. Gelukt dit niet dan kan men de poesjes op de moeder en een der jongen na afgeven aan de post dierenbescherming, Prof. Lorentz- laan 136, alhier. Dit geldt alleen voor pas geboren poezen.

Soester Courant | 1961 | | pagina 1