ft 0 EKS R A HOEKSTRA SOESTERBERG Instuif R.K. Jong Soest. Shot-teams. Bazar voor evangelisatiewerk. Mixed Hockey Club Soest. Uw adres voor aanleg of verandering van uw tuin is S.E.C. won met 3-0. Nevobo-competitie. Indeling Goede fiets. Zege voor B.D.C. Natuurwandeling. Uw adres voor bomen, heesters, coniveren, rozen en vaste planten is Hij zag het stoplicht niet. Soester Schaakclub. JEUGDIGE VERKEERS SLACHTOFFERS Expositie Pottenbakker Eloy. V.V.Z. speelde gelijk. K.P.Sn won beker. Handbal B.D.C. Textielvoorlichting. Soester Vogelvrienden Bazar Evangelisatie. V.A.V.-nieuws. Soesterberg-Rubo 0-2. Wijk bij Duurstede- Soesterberg O-l. Het bestuur van de Instuif R.K. Soest is weer volledig en bestaat thans uit de volgende personenkapelaan A. J. Spit, aalmoezenierG. van 't Klooster, voorzitterRia v. d. Mast, secretares se Coby van Oostrum, penningmees- teresse Th. Hendriksen, K. Schlösser, P. Hilhorst en W. Zeggelaar, leden. Voor de zondagen in oktober heeft men diverse bands uitgenodigd om voor dansmuziek in het St. Josephgebouw te zorgen. Op zondag 1 oktober speel de The Occasional Combo, op 15 ok tober komen The Nightbreakers, op 22 oktober The Frans Cruis Combo en op 29 oktober The Aveion Jazzband. Het is nog niet bekend in welke af delingen de diverse Shot-teams de ko mende competitie zullen spelen, maar van de klassen weet men dit wel en de teams zijn ook al samengesteld. De tafeltenniscompetitie begint over twee weken Eerste klasse K. Wiss, Th. Daselaar en W. v. Doorn. Tweede klasse: J. Hooft, J. Stalenhoef en Th. Rademaker Derde klasse Th. Hendriksen, J. Sta lenhoef en T. Stalenhoef. Vierde klas se R. Rademaker, W. Rademaker en C. v. d. Laar. Vierde klasse H. Hil horst, W. Tabak en K. Hooijschuur. Vierde klasse K. Hulst, W. Zoer en A. v. d. Weijde. Juniores-A Bolhuis en Schrijvers. Juniores-B IJ ff en Postema. Juniores-C Van Hal en Dor- resteijn. Vrijdag en zaterdag is in gebouw Cre do een bazar voor het Hervormd Evan gelisatiewerk en het Evangelisatiezang koor Sursum Corda gehouden. De opening werd vrijdagavond door ds B. M. Jalink verricht. Ds Jalink wees op het bijzonder goede doel van deze bazar welke om de vijf jaar ten bate van het evangelisatiewerk gehou den wordt. Door samenkomsten, maar ook door zang van het koor wordt het Evangelie uitgedragen. Zieken en al leenstaanden worden bezocht en hier voor is geld nodig. Dat met dit geld zuinig omgesprongen wordt blijkt wel uit het feit dat het slechts om de vijf iaar nodig is een bazar te houden. Dan moet er echter zeer veel belangstelling S.E.C. heeft in Driebergen tegen C.D.N. zoveel mogelijk geld te krij- gespeeld, maar met wat meer geluk voor de gastheren en wat minder voor gasten zou het een C.D.N.-over- De politie gaf een stopteken met een zaklantaarn, maar v. d. T. reed door en hij remde pas toen hij met zijn auto de wagen van G. geraakt had. Hij ver klaarde dat hij het stopteken te laat gezien had, maar hij kreeg toch een proces-verbaal. Het eerste damesteam van de Mixed Hockey Club Soest heeft in Aalst een bekerwedstrijd gespeeld tegen D.V.S. en met 3-4 verloren. Stans Hoppen brouwers en Else Bos zorgden voor een doelpunt en een speelster van de gastvrouwen was behulpzaam bij de derde Soester goal. Heren 1 speelden gelijk tegen D.V.S (1-1). Er werd tweemaal ll/z minuut verlengd, maar de ploegen kwamen niet meer tot scoren. D.V.S. was nu reglementair winnaar omdat dit team een klas lager dan M.H.C. speelt. Het Soester doelpunt werd door Piet Moree gescoord. Soest 2 (dames) verloor de bekerwed strijd tegen Geldrop met 0-3. Ada Appelboom speelde een goede wed strijd. Vijf minuten na het begin was het al 1-0 voor Geldrop door 'n doel punt dat via de paal gescoord werd Een fout in de Soester verdediging leverde het tweede doelpunt op en nog in de eerste helft scoorde Geldrop voor de derde maal. In de tweede helft probeerde Soest het met vele aanvallen, maar de defensie van Geldrop was te sterk en het bleef 0-3. Heren 2 verloor de competitiewed strijd tegen Be verweert met 1-3 en het vierde herenteam verloor met 1-5 van Geldrop. Het enige Soester doelpunt werd door Ph. Bakker gescoord. De Soester keeper en J. Hoppenbrouwers waren goed op dreef. Kwekerij en tuinaanleg. Oude Utrechtseweg 28 - Soest zijn om gen. I, Nadat de bazar geopend was werd een de taart onder de standhouders verloot en winning geworden zijn. Het Driebergse kort daarop beproefden velen hun ge-elftal had echter geen schutters en luk bij de stands waar men kon raden, dat blijkt wel uit het feit, dat in vier schieten sjoelen of op andere wijze competitiewedstrijden nog maar 1 doel- zijn geluk beproeven. feunt |?maakt is. Vrijdag en zaterdag aanstaande wordt Ten Hove speelde een bazar in Hees gehouden. door familie-om- mee en hij werd Dat wilde U altijd al zo graag hebben. Deux-pleces, ook als geklede namiddagjapon te dragen. P. van den brul zorgde daarvoor. Deze elegante creatie met dra perie sluiting in jacquard dessins van wol met zijde is geheel gevoerd. Kleuren: anthraciet, zwart, bruin, blauw en beige. Maten 40 t/m 48. f98.- KERKBRINK 15-17 HILVERSUM standigheden niet vervangen door Van Duinkerken, die wat tegenviel, al redde hij eenmaal fraai op de doellijn toen keeper Adams al gepasseerd was. Teams van de Soester volleybalvereni-De Bruin was afwezig door blessures' ^"bal en de Naardense keeper gingen S.V.V. en Olympia zullen deel-en v d. Valk stond op de middenvoor- lijktydi stompte. nemen aan de N.E.V.O.B.O.-competitie.lplaats. Verhoeve speelde rechtsbuiten waarvan de wedstrijden de komendeen deed het goed. Uitblinker van de maanden in de Markthal te Amersfoort De veertienjarige J. A. C. reed zwal kend over de Prins Bernhardlaan en hij bracht de bromfietser G. S. T. v. d, P. ten val. Deze nam de jongen mee naar het bureau. Daar verklaarde de zwalkende fietser dat hij verplicht was zo te rijden om in balans te kunnen blijven en hij dacht dat dit wel een excuus was. De brommer werd licht beschadigd. B.D.C. begon de competitie met een overwinning, kreeg drie nederlagen te slikken, maar heeft zondag weer gewonnen en Naarden was het slacht offer. Hans de Ruigt was vervangen door Geerdes, die als linksbinnen een uit stekende partij speelde en Jan Kaats nam de plaats van Nico Gros in. Gros heeft echter toch een groot deel van de wedstrijd meegespeeld, omdat hij tegen de rust moest invallen voor T. d. Hengel, die zo'n harde stomp van de keeper kreeg, dat de dokter aan het krammen moest. Dat gebeur de niet met opzet, maar in het heetst (van het spel, toen v. d. Hengel kopte neer. Hij kon er niet bij, evenmin als Brouwer en linksbuiten Schooneveld bracht de stand op 3-2. B.D.C. bleef nu oppermachtig en gaf de bezoekers niet de kans de gelijk maker te scoren. Onder auspiciën van het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie (in 1960 ontstaan uit de Bond van Natuurbe- schermingswachten) worden op 7 ok tober natuurwandelingen in het gehe le land georganiseerd. Ook in Soest en zij die deze tocht willen meemaken moeten om 2 uur bij hotel De Bos- vijver zijn. De wandeling wordt onder leiding van de heer K. Vermeij uit Amersfoort gemaakt. Mocht het op r oktober regenen dan wordt deze wan deling op 8 oktober gemaakt. Vertrek eveneens om 2 uur vanaf de Bosvijver. Aan deze wandelingen verlenen de vol gende verenigingen hun medewerking De Christelijke Jeugdbond van Natuur vrienden, de Natuurstudieclubs van de Katholieke Jeugdbeweging, de Konink lijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging, het Nederlandse Instituut voor Volksontwikkeling en Natuur vriendenwerk en de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie. Kwekerij en tuinaanleg. Oude Utrechtseweg 28 Soest De competitie-inde- Dames Eerste klasse. B.G. en S.V. 1. V.V.A. 1. Wilhelmina 1. Spirit 2. Vios 2. V.V.A. 2. Olympia 2. Dames Tweede klasse. Vios 3. V.V.A. 3. S.V.V. 1. Wovo 1. V.V.A. 4. Wilhelmina 2. S.V.V. 2. Dames Derde klasse. Olympia 3. Wovo 2. S.V.V. 3. S.S.S. 1. V.V.A. 5. Vios 4. gespeeld worden, ling is als volgt Heren Eerste klasse. Giraffes 1. Olympia 1. S.V.V. 1. V.V.A. 2. Wovo 1. B.G. en S.V. 1. Spirit 2. S.V.V. 2. Vios 2. Spirit 3. Heren Tweede klasse. Olympia 2. S.S.S. 1. Montagnards 1. S.V.V. 3. Wilhelmina 1. V.V.A. 3. Spirit 4. Vios 3. Spirit 5. Heren Derde klasse. Vios 4. S.V.V. 3. B.G. en S.V. 2. Wilhelmina 2. Olympia 3. V.V.A. 4. Spirit 5. Wilhelmina 3. Maluka-Muda. Op de Birkstraat stond een tractor met aanhanger rechts van de weg. De be stuurder was J. W. H. uit Soest. H S. uit Hilversum wilde met zijn per sonenauto de tractor passeren maar hij moest afremmen voor een tegenligger. Achter hem naderde de auto van de Soester A. G., die eveneens remmen moest maar doorgleed en tegen de auto van S. botste. De politie nam de auto van G. in beslag omdat hij geen rijbe wijs had. Terwijl de politie met de twee auto bestuurders bezig was, naderde met grote snelheid een personenauto, be stuurd door G. v. d. T. uit Amersfoort. ploeg en ster van het veld was echter Burgman die overal opdook waar ge vaar dreigde en die ook nog kans zag de voorhoede van goede passes te voor zien. S.E.C. kwam de eerste helft nauwe lijks aan bod en C.D.N. kreeg veel corners te nemen. Adams was echter op dreef en hij had het geluk nadruk kelijk aan zijn kant. Jan Westerveld was de eerste S.E.C.- speler, die een scoringskans kreeg maar hij schoot over. Even later deed hij het beter en uit een lage voorzet van Van der Valk maakte hij het eer ste doelpunt. In het eerste deel van de tweede helft gaf C.D.N. weer volledig de toon aan. S.E.C. kwam echter los en Van Breu- kelen brak door. Hij schoot echter tegen de keeper. Een tweede kans kreeg hij toen hij een vrije schop mocht nemen omdat Verhoeve bij het passeren van spil Engelenburg ge haakt was. Via de rug van de C.D.N.- back Budding verdween de bal hoog in het doel. 0-2. C.D.N. kwam weer opdringen, maar tegen het einde van de wedstrijd werd S.E.C. gevaarlijk en C.D.N. maakte veelvuldig gebruik van de buitenspel- val. Toch zag Van der Valk kans het derde doelpunt te scoren en dat was een mooie beloning voor zijn goede spel op een plaats waar hij eigenlijk niet thuishoort. S.E.C. behoudt de leiding in de afde ling en Zeist staat op de tweede plaats. De uitlag van de ii competitie gespeelde als volgt Groep 1 Geytenbeekde Leeuw 1-0. Schreuderv. Dijk 0-1. Groep 2 Zijtveld-Blokpoel 1-0. Van BeijnumThomasze 1-0. Groep 3PostemaGeerlings 1-0. Immerzeelv. Zuilen afgebr. Groep 4 Verkerk—A. G. Hilhorst 0-1. Groep 5 Boesjesv. d. Wal 0-1. Kleijnde Zoete 1-0. Groep 6 Maarsingh-mevr. Pierik 0-1. Groep 7 W. WamstekerWalswijk 0-1. de onderlinge wedstrijden Aantal ïn 1958 0~4jaar 5-9 jaar 10"T4jaar 15-18jaar Verb.veiliq Verkeer Het ging in het begin heel goed met de voorhoede van B.D.C. en vooral Van Megen was gevaarlijk door zijn uitstekende voorzetten. Uit één hier van scoorde Jan Kaats het eerste doelpunt. Vijf minuten later was het 1-1 door linksbinnen Brands en niet lang daarna kreeg B.D.C. opnieuw een kans een voorsprong te nemen toen de scheidsrechter een strafschop wegens hands toekende. Een wel wat zware straf. Henk v. d. Lugt schot hard langs de Naardense keeper en het was 2-1. In de tweede helft lukte het wat minder goed in de Soester voorhoede, maar toch werd de voorsprong ver groot. Gros ging met de bal op het doel af en iedereen dacht dat hij zou voorzetten. Hij zelf echter niet en met een keihard schot passeerde hij de Naardense keeper. Door middel van deze wandelingen wil het Instituut voor Natuurbescher mingseducatie het publiek overtuigen van de noodzaak een verantwoord ge bruik te maken. Zij steunt hiermee het werk dat instanties als de Vereniging tot behoud van Natuurmonumenten in Nederland, de Contactcommissie voor Natuur- en Landschapsbescherming, het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en het Staatsbosbeheer voor het natuurbehoud verrichten. De Nuts-Openbare Uitleenbibliotheek aan de Van Weedestraat 9 exposeert nu reeds sinds 1 januari in een van haar etalages geregeld werk van Soester 3_1 kunstenaars. Tien minuten voor het einde van de Na werk van de kunstenaars Detmers. wedstrijd daalde een lastige draaibal Wijnman, Espeet en Van Ham is de voor het doel van Bertus v. d. Lugt etalage' nu gewijd aan het mooie kera mische werk van de Soester potten bakker Eloy. De adressen van de exposerende kun stenaars zijn steeds in de etalages aan gegeven. Wie meer van hun werk wil weten, kan zich dus zelf tot hen wen den. Er staan nog verscheidene kleine ten toonstellingen op stapel, veelal van kunstenaars die buiten ons dorp meer bekendheid genieten dan in de plaats hunner inwoning. Echter zullen jonge en nog onbekende Soester kunstenaars ook hun kans krijgen. Wie meent dat zijn kunstproducten verdienen in de openbaarheid te komen, melde zich bij de schilder Sebo Detmers, Klein Engendaalweg 24, tel. 3427, die zich met de verzorging van deze exposities heeft belast. V.V.Z. speelde zaterdag tegen het Er melose E.F.C. '58 op eigen terrein. De mannen van Zonnegloren speelden beter dan zij in de laatste wedstrijden hebben laten zien en in het begin van de wedstrijd hadden zij een duidelijk overwicht. In de twintigste minuut had rechtsbinnen Dirksen succes. Midden voor Brunt schoot keihard op het doel en de Ermelose keeper kon de bal niet onder controle krijgen. Dirksen schoot toe en maakte onder de vallende kee per door het eerste doelpunt. Het overwicht van V.V.Z. hield voor lopig aan en met een hard schot scoor de Brunt het tweede doelpunt. E.F.C. kwam een enkele maal tot een uitval en dan trad keeper Van Kooij weer hoogst gevaarlijk op. Hij liep zon der reden meters ver uit en Wim van Grol moest eenmaal de bal uit het doel koppen toen zijn keeper een duel bij de cornervlag verloren had. Na de rust leek het erop alsof een heel ander E.F.C. in het veld stond. De gas ten deden het nu prima, terwijl het spel van V.V.Z. afzakte. Na een kwar tier werd het 2-1 door de linksbuiten van E.F.C. en na een half uur zelfs 2-2. V.V.Z. kroop een paar maal door het oog van de naald. Gelukkig bleef Van Kooij nu in de buurt van zijn doel en hij redde heel veel. Dirksen kreeg nog een kans het winnende doel punt te scoren, maar hij schoot naast en V.V.Z. moest met een gelijk spel genoegen nemen. K.P.S. en het elftal van Hoogardie uit Tilburg hadden viermaal gespeeld om een beker, welke door Hoogardie be schikbaar was gesteld, toen beide ploe gen zaterdagmiddag voor de vijfde maal op het K.P.S.-terrein aan de Biltseweg tegen elkaar speelden. Nu won K.P.S. met 6-1 en de beker blijft voorlopig in Soestdijk. De aanvoerder van Hoogardie bood bloemen aan, waarna de wedstrijd be gon. De gasten liepen wel wat hard van stapel en in de tweede helft waren zij hierdoor vermoeider dan de K.P.S.- spelers. Konings maakte het eerste doelpunt van K.P.S. en door een fout van keeper v. d. Veen werd het 1-1. Weer scoorde Konings en in de tweede helft zorgde Van Laar voor het derde doelpunt. Hoogardie deed het nu veel kalmer aan en K.P.S. werd sterker. Konings bracht de stand op 4-1 en 5-1, waarna Veldhuizen voor het zesde doelpunt zorgde. Jhr. mr. C. Dedel, ere-voorzitter van K.P.S., reikte de beker aan aanvoerder Roland uit. Hij vond het prettig dat K.P.S. ditmaal weer eens gewonnen had, want bij een overwinning van Hoogardie was de beker definitief in Tilburg terecht gekomen. De heer De- del sprak de wens uit dat de volgende wedstrijden tussen beide clubs even sportief zouden verlopen als deze. Het eerste dames-elftal van B.D.C. handbal heeft zondag met 7-3 gewon nen van Unio uit Oudewater. Nanda Daselaar scoorde het eerste doelpunt, waarna Unio gelijk maakte. Door An- nie Wigtman werd het 2-1 en opnieuw maakte Unio gelijk. Nanda Daselaar bracht de stand op 3-2 en in de tweede helft kreeg B.D.C. een groot overwicht. De aanvallen werden nu niet meer uitsluitend door het midden geleid en dit leverde doelpunten op. Rie Kaats bracht de stand op 4-2, door Annie Wigtman werd het 5-2, door Unio 5-3 en tenslotte bracht Nanda Daselaar met twee doelpunten de stand op 7-3 Het tweede damesteam verloor met 1-4 van Sport Vereent. De heren brach ten het tot 7-10 tegen P.P.I. Jan Smee- ing verdedigde zijn doel uitstekend en Hans Semper was eveneens op dreef. Het eerste dames-junioresteam won met 4-0 van Olympia, het tweede ju- nioresteam won met 7-1 van H.H.C De jongens verloren met 2-3 van Fide- litas. Donderdagavond 5 oktober, zullen de leden van K.AV-Soest in het St. Jo sephgebouw voorgelicht worden over textiel. Er is een gratis verloting. Onder voorzitterschap van de heer D. J. Kuiper hebben de leden van de ver eniging „De Soester Vogelvrienden" gisteravond vergaderd in restaurant Zonneheuvel. De tentoonstelling werd besproken. Deze zal op 24, 25 en 26 november in het St. Josephgebouw ge houden worden. De voorzitter deelde mee dat enige leden bedankt hebben wegens vertrek, maar er zijn ook enige nieuwe leden ingeschreven De vereniging telt thans 90 leden en 'het bestuur heeft een prijs beschikbaar gesteld voor het aanbren gen van het honderdste lid. De heer L. ten Bokum hield een cau serie over „Vogels in gevangenschap" en hij toonde zich tijdens deze toe spraak weinig tevreden over de Neder landse vogelwet. Nagenoeg ieder mens houdt van de natuur. Dat is hem aangeboren. Sinds mensenheugenis hebben de mensen die ren gehouden en het is begrijpelijk dat de staat hiervoor een stokje ge stoken heeft, want de dieren moeten beschermd worden. In alle landen is een vogelwet, maar nergens is deze zo ver strekkend als bij ons. Het is verboden beschermde vogels in volières te heb ben. Tropische vogels vallen niet onder deze wet, dus de meeste mensen heb ben tropische vogels, waarvan men zegt dat ze mooier zijn en mooier zin gen dan de inheemse, maar de heer Ten Bokum trok dit in twijfel. De spreker achtte de vrije zaterdag uitermate geschik om te komen tot het houden van vogels. Het is een aangename en nuttige bezigheid, maar de Vogelwet moest wat soepeler zijn. Ook in het belang van de vogels. De gezamenlijke vogelvrienden moeten te gen deze wet ageren, want het is be grijpelijk dat iemand die vogels houdt ze dicht bij zich wel hebben. Er zijn mensen die het vreselijk vin den vogels ,.in gevangenschap" te zien. maar in de vrije natuur leven vogels gemiddeld drie a vier jaar. Vele komen om van honger en dorst of worden ge dood. In de volière kan een vogel 10 tot 12 jaar worden en uit ervaring wist de heer Ten Bokum dat volière-vogels gewoonlijk helemaal geen prijs meer stellen op de vrijheid en als ze losge laten worden in de buurt van de volière blijven. Het is begrijpelijk dat de regering het cultuurlandschap wil beschermen, maar niet op de -wijze zoals dit thans met de vogelwet gebeurt. Er worden vele tropische vogels in ons land gehouden. Slechts ongeveer 10 °/o van deze vogels komt bij de vo gelliefhebbers terecht. De rest komt om bij het transport. Van de inlandse vo gels blijf ongeveer 90 °/o in leven na de vangst en het vervoer. Met een grote collectie opgezette vo gels verduidelijkte de heer Ten Bokum het gesprokene. De bazar in de Insingerschool wordt vrijdag, 6 oktober, om 4.30 uur, door ds Ambrosius geopend. De trekking van de grote verloting heeft plaats op de laatste bazardag, zaterdag 7 oktober, 10 uur nam. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie in dit blad. Op donderdag, 5 oktober a.s. organi seert de V. en A.V. Soesterberg haar eerste Bingo-avond. Het is Soesterberg in de competitie van het zaterdagmiddagvoetbal nog steeds niet gelukt een puntje uit het vuur te slepen. Ook zaterdag niet toen het thuis speelde tegen Rubo uit Drieber gen. De Soesterberg-voorhoede was verzwakt doordat Bakker verstek moest laten gaan. Ondanks dat Rubo de gehele eerste helft veel sterker was ging de rust in met slechts 0-1 voor Rubo. De aanval van Soesterbeg le verde geen gevaar op voor de hechte verdediging van Rubo. In de tweede helft kwam Soesterberg er beter in. doch na 25 minuten ver hoogde midvoor Van Dolder van Rubo de stand tot 0-2, wat ook de eindstand werd. Na een zware strijd heeft Soesterberg zijn eerste zege in deze competitie behaald. Het eerste halfuur was strijd gelijkopgaand met een beter m vorm zijnd Soesterberg. Een kwartier voor rust scoorde rechtsbuiten Van Sas het eerste doelpunt door een fraaie wijze doorgegeven bal van n. Preusser (0-1). Met deze stand brak de rust aan. De hechtheid van de Soes- terberg-defensie liet wel iets te wenser over, doch keeper Van Walsum wis' zijn doel schoon te houden. In het laat ste halfuur, waarin Soesterberg" bij af wisseling enkele aanvallen deed, dronf

Soester Courant | 1961 | | pagina 2