twee-in-één Krabbels van Knelis. HOEKSTRA BURGERLIJKE STAND üesisngen van leiers. TWEEDE BLAD T empo-successen Uw adres voor Bloembollen is Volksontwikkeling en natisurvriendenwerk. Laaste rit van de recordcompetitie. f. 48.- tot f. 198.- Biljarten. Vijfde klasse. Representatief wonen I Wijn, een godendrank. BRANDWEER TELEF. 3333 SALON KOPPEL Hees won. BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool Biggen- en Eiermarkt. VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 3 OKTOBER 1961 As je 't ming vraogt dan mok zeige dak ge- leuf dattie manne van P.V.O. mit de dood van Besselsen nog 'n grooter verlies elee- je hebbe as zullie al denke, waant manne as Besselsen binne d'r haost nie meer en d'r komme d'r ok nie Dartien jaor wastie toeng die lid wier van P.V.O. en toeng die veurige week as zeuventegjaorige stierf wastie nog lid. Haost zestug jaor istie lid van P.V.O. ewest en geleuf maor nie dat ter noeng nog broekjes binne die as ze lid van 'n vereniging worre dat haost zestug jaor uuthouwe. Zestug daoge of zestug weeke dat zou kenne. Maor zes tug maonde is al bar laang om nog nie van zestug jaor te praote. Haost iedereen kende Besselsen en veul minse zeeje Siep Besselsen as zullie over um praote. Dat Siep klonk zo echt as die van ongs. Kenk me indenke van 'n man die meer as veertug iaore door Soest eloope heb om brieve rond te bringe. Niet alles wat Besselsen dee, dee die zo laang, maor visse wel. Hie was gek opt waoter. En hie was ok gek op de polletiek. Niet om de polletiek, maor om ut veur de minse beeter te maoke. Of dochie dattut zo lekker was as je veertug jaor eleeje lid van de gemeen- teraod veur de S.D.A.P. was. Niks heur. Dat was in 'n tied dat bar veul minse je maor 'n schoojer vonde as je ,,bie de sosejaole" was en de keinders liepe op straat te blère ,,alle sosejaole in 'n haorington, hoepeltje derom, hoepeltje derom". Maor Besselsen was nie baang en hie was acht jaor gemeenteraodslid. Toeng gong die omdattie vond datter teveul polletieke wildemanne d'r eige mitte zaok gonge bemoeje. Van Besselsen is nog 'n aorig ver- haol bekend uut de tied dattie in de gemeenteraod zat. Wullie hadde hier in Soest 'n Turfstraot en dat vonde de minse die d'r woonde nie netjes. Zul lie waore zogezeid" 'n bietje te deftug om in 'n Turfstraot te woone. Daarom moste de manne van de gemeenteraod 'n aandere naom bedenke die wel net jes was. Laote wullie um antreciet- straot noeme, zee Besselsen, maor dat hebbe zullie toch maor niet edaon. 't Wier Waldeck Piermontlaon, dat was veul netter. Noeng is Besselsen dood en P.V.O. is zien beste lid kwiet. Maor denkterom da zullie van de harmonie nog vaok van Siep Besselsen zalle vertelle, die haost zestug jaor lid was en die nie ver vaange ken worre, omdatter nie meer zukke minse binne. de strijd staken om dat hij niet ge traind had. De gebroeders Visser, die twintig km moesten rijden, hebben na de derde ronde geen strijd meer geleverd. Har- ry had Johnny ingelopen en de laatste gaf op. De uitslagen zijn40 km 1. Gerrit Ruttenberg, 1.02.27 uur. 2. Jaap v. d. Burgt (1.03.14). 3. Leo v. Heze (1.04.47). 4. Gerrit de Weerd (1.04.50). 5. Adri Doekemeijer (1.05.17). 6. Klaas van 't Klooster (1.06.32). 7. Aad Post (1.07.19). Aspiranten 1. Harry Visser, 20 km in 37 min. 33 sec. Mevr. Born heeft tien jaar lang over wijn geschreven, terwijl mannen graag doen alsof wijn iets is wat uitslui tend op hun terrein thuis hoort. Dat hebben ze overgehouden van vroeger toen velen een wijnkelder hadden, maar die tijden zijn wel definitief voorbij. Wijn versiert het leven, zoals bloemen, sieraden of een gerecht uit de fijne keuken. Het is dan ook prettig veel van wijn te weten, maar niemand weet alles over wijn, want er zijn 30.000 verschillende soorten. Tevens is het een levend product, afhankelijk van de De tourafdeling van Tempo heeft de wisselbeker gewonnen die de Amster damse ren- en touristenvereniging Olympia beschikbaar gesteld heeft voor de vereniging die de beste resultaten behaald heeft gedurende het afgelopen seizoen in ritten van deze vereniging. De Bataaf uit Halfweg, die het vorig jaar deze beker won, bezette nu de tweede plaats met 53 punten minder dan Tempo. Twintig leden van Tempo wonnen in Amersfoort een beker. Zij namen deel Dat is de ware regenjas. Door de bewerking .met siliconen zijn deze jassen sterk water afstotend en kreuk-herstellend. Vele nieuwe kleuren, zoals: tabac, bronze en blauw fantasie. U kunt kiezen uit een enorme collectie o.a.: Valmeline, Leineweber, Brink- mann, Riastar en Shelter. Kwekerij en tuinaanleg. Oude Utrechtseweg 28 - Soest Het Nederlands Instituut voor Volks ontwikkeling en Natuurvrienden heeft in Soest een correspondentschap, dat op vrijdag 6 oktober in de openbare school aan de Beetzlaan omgezet zal worden in een afdeling. De heer H. F. Rutgers, correspondent, zal vooraf een uiteenzetting geven over deze verandering. De volgende leden worden als bestuurs leden voorgesteldC. v. d. Schoor, voorzittermevr. C. F. P. Schaatsber- gen-Van Duijne, secretaresse H. F. Rutgers, penningmeester B. Littooij, lid en B. Nelis, lid. Door de leden kunnen tegencandidaten gesteld worden. Er zal een kascontrole commissie gekozen worden en de plan nen voor het winterprogramma worden besproken. Na de pauze zal de heer Littooij dia's vertonen. Zondagmorgen hebben de renners van Tempo de laatste rit van de recordcom petitie gereden. Er was haast geen wind, dus ideaal weer voor recordtij den. Er zijn dan ook prima tijden gemaakt, hoewel dit zo laat in het sei zoen iets bijzonders is. Gerrit Ruttenberg en Jaap v. d. Burgt hebben een mooie strijd gestreden, zonder dat zij dit zelf wisten. Na 10 km was het verschil maar 11 secon den in het voordeel van Ruttenberg. Na 20 km was het nog 11 seconden, na 30 km 19 en tenslotte won hij de 40 km met 47 seconden voorsprong op v d. Burgt. Ook Leo van Heze, Gert de Weerd en Adri Doekemeijer leverden een felle strijd, terwijl Klaas van 't Klooster en Aad Post om de laatste plaatsen streden, 't Verschil tussen num mer 1, Gerrit Ruttenberg en de laat ste, Aad Post, was slechts 4 min. en 5 sec. Alleen Wout van 't Klooster moest HILVERSUM - KERKBRINK De finale om de titel van de vijfde klasse libre, district Eemland, is be gonnen en van de Soester verenigin gen doen J. van Mil (De Vriendschap), C. v. d. Broek (De Vriendschap) en H. Maassen, (Soestdijk) mee. Op de eerste avond kwamen Van Mil en v. d. Broek tegen elkaar uit en de uitslag was J. v. Mil 50 44 5 1.13 2. C. v. d. Broek 47 44 5 1.06 0. H. Maassen speelde tegen Lent en won. De uitslag was J. Lent 49 51 4 0.96 0. H. Maassen 50 51 4 0.98 2. Op de tweede avond verloor Van Mil van A. Brink J. van Mil 45 31 7 1.45 0. A. Brink 50 31 7 1.67 2. C. v. d. Broek won van J. Pleunis J. Pleunis 46 39 9 1.12 0. C. v. d. Broek 50 31 7 1.67 2. H. Maassen won van J. Klundert J Klundert 45 29 8 1.51 0. H. Maassen 50 29 8 1.51 2. Maassen won ook van J. van Mil J. van Mil 44 43 7 1.02 0. H. Maassen 50 29 8 1.71 2. Tenslotte verloor C. v. d. Broek van A. Brink en na de derde ronde namen de Soester spelers respectievelijk de vijfde, zesde en zevende plaats in. gang van zaken in. de natuur. Wijn kan mee- of tegenvallen en dat kan men slechts een voordeel noemen omdat in wijn nog iets van het avon tuur is dat steeds schaarser wordt. Om de dames in de gelegenheid te stellen zich als wijnkensters voor te doen wanneer dit te pas mocht komen, gaf mevr. Born enige vaktermen die het bij de leek wel doen. Een wijn die goed ruikt heeft een mooie neus en wijn met een mooie kleur heeft een mooie robe. Wie denkt dat apostelwijn heel goed moet zijn die is ernstig abuis. Deze wijn is zelfs zo slecht dat men met z'n twaalven moet zijn om er 1 glas van te kunnen opdrinken. Sokken- wijn is zo zuur dat de gaten die men in zijn sokken heeft ervan dicht trek ken. Goede wijnkopers gaan minstens een maal per jaar naar de wijnstreken in Zuid-Europa en bij voorkeur naar Frankrijk, het wijnland bij uitnemend heid, waar ook de eenvoudige wijn kwa liteit bezit. Mevr. Born wees op enige misver standen ten aanzien van de wijn. Zo hoeft witte wijn niet van rode druiven te zijn. Bij de witte wijn wordt zonder de druivenschillen gegist en bij rode wijn met de schillen en dit maakt de Waardige, comfortabele vorm geving gericht op het creëren van een representatief interieurOok uw smaak vindt u in de „Greeve Select" collectie. Komt u vrijblijvend oriënteren - permanente expositie. SELECT hilversum Kerkstraat 28 tel. 16255 Mevr. Wina Born, wijnjournaliste, heeft in gebouw Credo voor de leden van de afdeling Eemland van de Ned. Vrou- wen-Elektriciteitsvereniging een aan trekkelijke causerie over wijn gehou den, dia's getoond en tenslotte de aan wezige dames zelf laten proeven en keuren. Mevr. Born werd ingeleid door de pre sidente, mevr. M. van Veeren-van Lo- huizen, die onder meer sprak over de gewijzigde taak van de huisvrouw, nu nagenoeg iedere man op zaterdag vrij is. De huisvrouw is weer achterge bleven gebied". Zij heeft het door het invoeren van de vrije zaterdag nog drukker gekregen dan zij vaak al was. kleur uit. Champagne wordt meestal gemaakt van blauwe druiven. Wijn behoeft niet beslist oud te zijn om een goede kwaliteit te bezitten. De meeste landwijnen moeten zelfs niet oud zijn, want dan verliezen zij hun frisheid. Bordeaux en Bourgogne zijn daarentegen meestal niet lekker als ze jong zijn. Pas na 8 a 10 jaar komen de goede kwaliteiten van deze wijn tenvolle tot ontwikkeling. Na de pauze toonde mevr. Born dia's van wijnstreken en wijngaarden in Frankrijk en Spanje en vloeide de wijn voor de leden van de N.V.E.V. rijkelijk. aan de „Van kei tot kei-rit". In totaal namen 66 rijders deel, die Amersfoort- Hilversum-Amersfoort (40 km) of Amersfoort-Apeldoorn-Amerstfoort (120 km) reden. De tweede plaats was voor Olympia, Amsterdam, met 13 rijders en de derde plaats werd gedeeld door De Bataaf, Halfweg en De Kampioen, Scheveningen, elk met -6 rijders. Het Tempolid De Jong was uit Leeuwarden gekomen om deze rit mee te rijden en hij kreeg de prijs voor de verst komen de deelnemer. Zaterdag en zondag houdt Tempo toer tochten ter besluiting van het seizoen. Er zal om 10 uur gestart worden voor ritten van 40 of 60 km. De start is bij „Zonneheuvel". Het volledige assortiment vindt U bij Soesterbergsestraat 44 Telef. 2045 Hees heeft zaterdagmiddag met 3-2 ge wonnen van S.V.M.-Boys uit Maartens dijk en Hop was opnieuw de topscorer voor Soest. Hij maakte de drie doel punten. Vóór de wedstrijd werd een minuut stilte in acht genomen in verband met het overlijden van de heer W. van Bloemendal, die zoveel voor Hees be tekend heeft. Na een kwartier nam Hees de leiding. Hop kogelde een voorzet van links buiten Jansen ineens in. S.V.M.-Boys liet dit niet onbeantwoord en de ge lijkmaker werd via de paal gescoord. Jansen kreeg de gelegenheid Hees op nieuw een voorsprong te bezorgen, want hij mocht een strafschop nemen. Hij schoot echter in handen van de keeper. Nu kregen de Maartensdijkers de kans een voorsprong te nemen en dit lukte omdat keeper Muis op een hard schot te traag reageerde. Hees gaf zich niet gewonnen en alleen zorgde Hop voor de gelijkmaker. Vijf minuten voor het einde van de wed strijd gaf Jansen een voorzet en Hop zorgde voor het winnende doelpunt. Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K2955) U wordt gehaald en gebracht. GEBORENGerrit, zoon van W. van Wijk en W. J. van der Grint, Koning- innelaan 146. Lodewijk, zoon van L. van Sas en E. H. J. Gillis, Antonie van Leeuwenhoeklaan 17. Pauline Antoinette Maria, dochter van H. M. J. M. Scholten en M. G. L. de Jager, Anna Paulownalaan 32. Daniëla, dochter van H. Sjollema en M. van den Berg, Wilhelminalaan 10. Frank, zoon van H. Franken en J. R. W. van den Broek, Hilversumsestraatweg 13, Baarn. Robertus Johannes Bernardus Maria, zoon van J. J. Vial en T. M. J. te Kloese, Amersfoortsestraat 115. Adrianus Petrus, zoon van P. R. Hilhorst en M. J. van den Breemer, Ferd. Huycklaan 22. Menno Jan, zoon van J. Dijkstra en G. van Dalen, Vosseveldlaan 35. Angelica Maria, dochter van M. Marijnen en S. M. H. Damen, Chr. Huygenslaan 35. Jo hannes, zoon van J. van Kasteel en P. K. Oosten, Kerkpad Z.Z. 76. Hans, zoon van H. A. Epskamp en M. E. van Vught, Staringlaan 11. ONDERTROUWD Antonius Wilhelmus Schoonderbeek, Holleweg 9, Hoogland en Johanna Wilhelmina van Burgsteden, Peter van den Breemerweg 17. Lenox Marshall Daniels, Stonewall, Oklahoma (V.S.A.) en Johanna Maria van Deu- veren, Kerkstraat 24. Jacobus van Nimwegen, Vredehofstraat 28 en Jo hanna Aleida van de Goede, Kerkpad Z.Z. 21. Johannes Gerardus Tol boom, Spoorstraat 9 en Maria Gijsberta Hilhorst, Nieuweweg 32. Rudolph van der Blom, Troelstrastraat 62 en Carolina Elisabeth Adriana Wijnhoff, Koninginnelaan 78a. Albert Steven Blokziil Braamweg 82 en Elisabeth Ma ria Cornelia van Leeuwen, Rademaker- straat 41. Adrianus Maria de Bruin, Msr. van de Weteringstraat 14. Utrecht en Maria Henrietta Oostveen, Fokker straat 17. GEHUWD Nicolaas Ewaldus Paulus Kuin, Roozendaalseweg 637, Arnhem en Maria Catharina Tammer. Postweg 4. Petrus Johannes Regnery, Nïeuwerhoek- plein 6 en Wilhelmina Landman, Peli kaan weg 18. Lourens Gerardus Le ver, Poortstraat 48, Utrecht en Jannetje Laneman, Korte Hartweg 28. Willem Frederik van Riet, Schaepmanstraat 76 en Johanna Cornelia Houtveen, Birk- straat 144. Andreas Antonius Jans sen, Vinkenweg 27 en Adriana Hendri- ca Hom, Middelwijkstraat 27. Cor- nelis Johannes Hofman, Heuveloord- straat 15. Baarn en Geesje van der Velden, Schaepmanstraat 92. OVERLEDEN Marinus Jan van Zan ten, 63 jaar, gehuwd met D. Veenhof, Sinnemaplein 4. Cornelis Petrus An tonius de Vries, 69 jaar, gehuwd met G. Kroon, Vermeerstraat 100, Amers foort. Johanna Wilhelmina Hilde- brand, 69 jaar, gehuwd met J. Kersten, le Delisstraat 17, Utrecht. Wouter van Bloemendal, 65 jaar, gehuwd met H. Kuijer. Wieksloterweg O.Z. 83. Maria Eickelsheim, 63 jaar, Troelstra straat 20. Mekje Hoelem, 88 jaar, we duwe van A. P. Veenendaal, Nieuwe weg 104. Hermanus Wilhelmus Maria Pronk, 8 jaar, Birkstraat 112. Johan na Catharina Maria Falize, 11 jaar, Kolonieweg 5. Redactie „Soester Courant" Gaarne opname van het volgende. Met enige verbazing las ik in de S.C. van vrijdag j.1. onder de kop „Twee collecten voor de Thuisfronten" 'n art. ter aanbeveling van deze twee collec ten, t.w. een voor het Protestants In terkerkelijk Thuisfront en één voor het Humanistisch Thuisfront. Dat voor de geestelijke verzorging van onze militairen een beroep op de porte- monnaie wordt gedaan zal velen bil lijk voorkomen, maar waarom geen co ördinatie, zoals bij collectes voor t.b.c.- bestrijding, blinden enz. Velen met mij zullen twee collectes in wéék voor het zelfde doel vreemd vinden, afgezien nog van organisatorische moeilijkheden voor de betrokken verenigingen en de financiële uitwerking voor beide van het spreekwoord „Wie 't eerst komt, die 't eerst maalt". Met dank voor de plaatsing, B. C. LITTOOIJ. Op de Amersfoortse weekmarkt wer den aangevoerd. 135 biggen in prijzen van 52,tot 62,11 drachtige zeugen van 250,tot 400,en 2 guste zeugen van 200,tot 225, Op de eiermarkt werden aangevoerd 230.00 stuks. Hoendereieren van 9,50 tot 10,75. Middenprijs 10,15. Prijs per kg. 1,64.

Soester Courant | 1961 | | pagina 5