■r J» tSckoemaket K?VDampo ZWITSAL üf Ga cr eens rustig bij zitten Krabbels van Knelis. Meningen van lezers. MOEDER WORDEN... 93,—. TWEEDE BLAD Firma VAN DE WIJN GAART Makelaars- en Assurantiekantoor PLASWE8 63 SOEST TELEFOON 2063 KOOP EN VERKOOP Firma G. van de Pol Loodgieters- werkzaamheden. Bioscoopprogramma. UW SUCCES IS ONZE RECLAME. Auto- en Scooterrijschool D. ENGEL Als brandend maagzuur laaiend opstijgt soms tot hoog in de keel BRANDWEER TELEF. 3333 Competitiestanden. Damesteams M.H.C. Hockey program ma. Gevonden voorwerpen. Philips radio met thermometer- schaal en mid dengolf. Gevoeli ge luidspreker. Keuze uit zwart, groen en oranje. Philips televisie met 59 cm beeld. Vele automati sche functies. 895,—. og Met ingebouwde UHF-kanalen- kiezer voor de banden IV en V. en geniet op uw ge mak van de prach tige weergave van Philips radio, de vele mogelijkheden van Philips bandrecorders of het fraaie beeld en het uitstekende geluid van Philips televisie. Ga er eens rustig bij zitten in onze zaak. Een glasheldere de monstratie van Radio Schoemaker en de ruime keuze uit de enorme Philips collec tie zijn uw garantie dat U dat toestel koopt dat het best voor U geschikt is. Kijk bij Schoemaker kies Philips ijl Philips bandre corder in fraaie polystyreen kof fer. Bandsnel heid 9,5 cm/sec. Compleet speel- klaar. 398,-. 975,—. VAN WEEDESTRAAT 72 DORPSPLEIN 10A SOESTDIJK TELEFOON 2792 SOESTERBERG TELEFOON 587 VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 6 OKTOBER 1961. As je 't ming vraogt dan mok zeige dak van de justitie nie veul meer snap. Die duure manne mittie groote beffe binne d'r om boeve te bescher- reme, maor de kein- ders da komp d'r zo- gezeid niks op an. In Braobaant woonde Ome Theo, die gek op keinders was. Snoepies geeve, ijs laote snoepe, 't was toch zo'n beste man. Jao, amme klompe. Die Ome Theo gong jaore eleeje naor Aomerikao. Daor haolde die wat uut mit keinders en hie kreeg vief tien jaor. Nie zoo misselek, hak zo edoch. Nao neege jaor zee je de Aomerikaone, laote zullie in Hollaand dat baosje maor te bikke geeve en hie wier teruggestuurd. Dochie noeng datte justisie zee, effe de keinders bescherreme teuge die lek kere Ome Theo. Niks d'rvan. Hie was hier 'n poosie en toeng dochtie, kom laok us 'n deeretje afmaoke. En dat dee die. Hie wier egreepe en hie bekende. D'r was nog 'n tweede dee retje vermoord en dat ken die ok wel edaon hebbe, maor d'r viel niks te be- wieze. Hie gong weer de kast in maor de justisie had nog alsmaor nie in de gao- te dat die gek nooit meer los moch komme. Waant gek istie netuurlek en dat ken die messchien eiges nie helle pe, maor wullie magge gin last hebbe van die halleve gaore die zo graog keinders wurrege. Hie paste zo goed op in de bak da zullie van de justitie urn weer los liete. Harstikke staopel van zullie, as je 't ming vraogt. Daor liep Ome Theo wee snoepies uut te deele en jao, daor kwam de aop weer uut de mouw. Op 'n keer dochtie, laok noeng us 'n jochie afmaoke en zo'n jochie van ellef jaor hettie mit 'n touw ewurregd. Zo'n jochie dat de justitie mot bescherreme teuge zukke gekke. Noeng istie veur ewest en hie sting te blère da zullie van de justisie nie boos op um moste weeze. En die binne ok heul nie boos. Die zeige nie leves- laang en nooit meer onder de minse, maor die zeige vief tien jaor en strak- kies tien en dan mottie naor 't ge- stich om beeter te worre. Dan istie zowat zeuvetug en beeter wortie ne tuurlek nooit. Astie dan 'n paor wee kies in dat gëstich zit, dan zeitie teuge zien eige, kom laok noeng weer us 'n deeretje wurrege. Die manne van de justisie kriegie toch nie kwaod. Opsluute motte zum, zo laang die leef, waant reken d'r op datter weer 'n keind dood mot astie halleve gaore uut de bak komp. Messchien ken de justisie d'r us veur gaon zorrege dattie nie meer de kaans krieg. Dat wor wel tied, zouk zoo zei ge. Taxaties - Hypotheken - Assurantiën - Expertise den, gericht tot alle volksgenoten, om „de waarden, die aan het leven een diepere zin geven, tot krachtige gel ding te helpen brengen, maar ais men daaruit meent te moeten afleiden, dat dan ook alle geestelijke stromingen 'n overeenkomstige hulp van overheids- zijde zouden krijgen, dan vergist men zich. Uit een eenvoudige vergelijking van de cijfers der aan de Thuisfronten toe gekende subsidies blijkt duidelijk dat zulks in het geheel niet het geval is. Evenals de andere organisaties stelt ook het Humanistisch Thuisfront ten doel het verlenen van morele en gees telijke steun aan militairen, die niet kerkelijk zijn en aan die steun be hoefte hebben. Dit Thuisfront ontvangt aan alge mene Rijkssubsidie een bedrag van 15.000,terwijl het Protestants Interkerkelijk en het Room-Katho- liek Thuisfront elk 100.000,krij gen toegewezen. Voor lectuur voor de geestelijke verzorging verstrekt het Rijk aan 't R.-K. Thuisfront 45.500, aan het Protestants 65.000,Het Humanistisch Thuisfront ontvangt voor dit doel niets. Ook voor verzorging van een eigen weekblad moet het Dit Is de titel van het nieuwe boek van Dr.W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's In fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een BABYSET DE LUXE M Hum. Thuisfront maar zien, waar het de benodigde gelden vandaan haalt, terwijl de beide andere organisaties daarvoor 27.000,ontvangen. Behalve de discriminatie, die tot uiting komt in de geldelijke bijstand, hand haaft de regering nog de tenachterstel ling van de humanistische geestelijke verzorgers bij die van kerkelijke zijde. Want tot nog toe wordt de humanis tische raadslieden de toegang tot de kazernes ontzegd. Dit alles moet ieder, die naast de bur gerlijke ook de geestelijke vrijheid van de mens erkent, de gevolgtrekking doen maken, dat hier sprake is van een er gerlijke discriminatie en wel in de al gemeen erkende betekenis van dit woordhet maken van ongeoorloofd onderscheid, het apart stellen en be oordelen van een bepaalde groep, in dit geval het Humanistisch volksdeel. En dat terwijl ook van de niet-gods- dienstige militairen evenzeer als van de andere verwacht wordt, dat zij zich, indien nodig, zullen inzetten voor de grote( waarden, waarvan in de troonrede gesproken wordt. Gelukkig gaan er ook in godsdienstige kringen steeds meer stemmen op om aan de tot nog toe gehandhaafde ach terstelling een einde te maken. In een democratisch bestel behoren geen privi leges te bestaan, maar moeten alle stromingen op gelijke behandeling kun nen rekenen. Uw abonnee, J. DE VRIES. Van Lenneplaan 69 Telef. 2935 b.g.g. telef. 4332 Voor al uw schoen, step, popje, starter van scooter, contactsleuteltje, plastic babyschoentje, wit kinderschoentje, kinderfietsje, kin derjasje, fietssleutel, autozeil, metalen centimeter in etui, zak met kampeer- artikelen, duimstok, vlag met stok, zonnebril in etui, badtas, rode step, regenjas, blauwe jopper, rolletje kwar tjes, herenfiets, kinderportefeuille, pas ser in etui, witte kindermuts, werp hengel in etui, plastic regencape, paar damesschoenen. contactsleutels, aan steker, geel kindervestje. „Heimweh. dort wo die Blumen blühn" is de titel van de film, die van heden tot en met zondag - uitgezon derd zondagmiddag - in het City-thea ter draait. Bekende acteurs ais Ru- dolf Parck, Paul Hörbiger, Sabine Bethman, Hans Holt en Oskar Sima vervullen hoofdrollen en Freddy Quinn zingt zijn beroemde schlager „Heim weh". NIEUWEWEG #7 TELEFOON 2543 Een meisje tracht zelfmoord te plegen door in de Donau te springen, maar zij wordt gered door een pater, leider van een jongenskoor. Zij pleegde de wanhoopsdaad uit liefdesverdriet en het lijkt er zelfs op dat zij voor de tweede maal zal trachten zich van het leven te beroven, maar de jongens van het koor zorgen ervoor dat alles pri ma in orde komt. Daarnaast zingen zij bijzonder mooi. Zondagmiddag een film voor teenagers met Elvis Presley. „Love me tender" is de titel. Het is het verhaal van drie jongemannen, die uit de Amerikaanse burgeroorlog terugkeren naar de farm in Texas, die zolang gedreven is door hun moeder en hun broer Clint (Pres ley). Vance denkt te kunnen trouwen met Cathy, zijn verloofde, maar die is al met Clint getrouwd omdat de fa milie bericht gekregen had dat Vance gesneuveld was. Vance wil weg uit Texas, maar hii wordt wegens diefstal gearresteerd. Zijn broers doen een overval op de trein die hem vervoert en bevrijden hem. Dan wordt er braaf gevochten en het eind van de film brengt de dood van Clint, die neer geschoten wordt. brengen een paar Rennies baat. Die blussen de zwaarste zuurbrand in een handomdraai. Gewoon laten smelten op de tong en prompt is alle leed geleden, 'n Wondermiddel, die Rennies, en een uitkomst voor de mensen die zonder Rennies nauwelijks hun dagelijkse maaltijd aandurven - uit angst voor de zuurbrand daarna Van maandag' tot en met woensdag „Nachtzuster Ingeborg" met Ewald Balser als professor Burger, leider van een ziekenhuis. Zijn zoon maakt de verpleegster Ingeborg het hof en de professor is daar niet van gediend, want hij vindt het meisje te goed voor de jongeman die een losbol is. Terwille van Burger jr laat zij een avond haar werk in de steek. Als zij weg is sterft een patiënt en de familie dient een aanklacht tegen Ingeborg in. Zij wordt vrijgesproken omdat de zie ke ook gestorven zou zijn als ze aan wezig geweest was, maar prof. Burger moet haar ontslaan. Hij bezorgt haar een andere betrekking, maar eist van haar dat zij zijn zoon niet meer zal ontmoeten. Spoedig blijkt dat zij een baby ver wacht en als Burger jr dit hoort vliegt hij hals over kop naar haar toe. On derweg krijgt hij een ongeluk en zijn vader redt hem in het ziekenhuis van de dood. Hij geeft zijn zegen voor het huwelijk tussen de beide jonge mensen. In de donderdagcyclus „Straat zonder naam" met Richard Widmark, geknipt voor gangsterrollen. Ook in deze film is hij een harde gangster-leider, maar tenslotte moet hij het afleggen tegen de politie. Dan is er echter al heel wat geschoten en gevochten. Derde klasse D Afdeling S.E.C. 4 7 Eerste klasse A. Zeist 4 7 A.P.W.C. 5 7 Quick 4 6 Veense Boys 5 7 Ultrajectum 4 4 N.S.C. 5 7 Saestum 4 4 Bilthoven 5 6 H.M.S 3 3 P.V.C. 4 5 Holland 3 3 R.K.B.V.V. 5 4 C.D.N. 4 3 F.A.K. 5 4 Veenendaal 4 3 Actif 5 4 Vriendenschaar 3 2 B.D.C. 5 4 Hercules 3 2 Naarden 4 0 Zebra's 4 2 Vreeswijk 4 2 Zaterdag. Zaterdag. Derde klasse A. Derde klasse D. Veluwse Boys 4 7 D.O.B. 5 10 Hulshorst 3 5 T.O.V 4 6 Rood Wit 4 5 W.A.S. 4 6 Terschuurse B. 4 4 Hees 4 6 Valleivogels 3 3 Karboys 5 6 E.F.C. '58 1 1 S.V.M.-Boys 5 4 V.V.Z. 4 1 Laren 3 2 Stroe 3 0 Avance 4 2 Maluka Muda 0 0 Vinkeveen 5 2 P.U.E.M. 5 0 Zondag spelen de vier damesteams van de Mixed Hockey Club Soest in de volgende opstellingen Dames 1 doel L. Burgers, achter T. Mulder en J. Hoppenbrouwers, midden A. van Hofwegen, L. v. d. Sterren en L. Steenbeek, voor I. Espeet, C. F. de Beurs, J. Appelboom, S. Hoppenbrou wers en A. Geertsema. Dames 2doel C. van Es, achter J. van Till en L. v. Weering, midden A. Quick, E. Körman-Rüdi en T. Reyn- ders, voor A. Jiskoot, H. Spoorenberg, S. Jiskoot, J. Roelofs en M. Ollman. Dames 3 doel T. van Asselt, achter C. Alblas en B. Warredijn, midden H. v. d. Hurk, E. Bos en J. Du Mee, voor L. Baptist, H. Spoorenberg, E. Koster, A. Beyeen en A. van Liempt. Dames 4 doel J. v. Riemsdijk, achter T. Bakker en A. Bos, midden C. Oly, J. v. d. Brink en M. Tans, voor L. Gouverne, M. Martens, J. Marcella, E. Ottens en A. Visser. DEMOCRATIE maar niet zonder discriminatie. Geachte Redactie, Blijkens een bericht in de Soester Cou rant van 29 sept. jl. zullen er in de week van 16 tot en met 21 oktober a.s. twee collecten worden gehouden één voor het Protestants Interkerkelijk Thuisfront en één voor het Humanis tisch Thuisfront. Die collecten, zijn zeer zeker nodig. Ondanks de door de regering verleende subsidie kan het omvangrijke werk niet naar behoren worden verricht zonder de financiële steun van de gehele bevolking. Het is dan ook te hopen, dat ook de Soester burgerij daadwerkelijk zal tonen flink wat over te hebben voor steun aan de thuisfronten. Er is echter een niet onbelangrijk punt, waarop ik gaarne uw aandacht en dat van uw lezers zou willen vestigen. Men zou n.1. allicht geneigd zijn te veron derstellen, dat er naar democratische beginselen overeenstemming zou be staan tussen de door de regering aan de Thuisfronten verleende steun. Dit is echter helaas niet het geval. Wel sprak onze Koningin in de jongste troonrede de niet mis te verstane woor- Zondag. Dames F.I.T. 2—M.H.C. 2, 12.30 uur. Kampong 7M.H.C. 4, 12.30 uur. M.H.C. 1—Laren 2, 12.30 uur. M.H.C. 3—Kampong 8, 12.30 uur. Heren Amersfoort 2M.H.C. 1, 2.30 uur. Voordaan 4M.H.C. 4, 11 uur. Zaterdag. Meisjes M.H.C. B—Voordaan A, 3.30 uur. Amersfoort BM.H.C. A, 2.15 uur. Kampong FM.H.C. C, 3.30 uur. Jongens M.H.C. A—Schaerweyde A, 2.30 uur. M.H.C. D—Schaerweyde D, 2.30 uur. M.H.C. ESchaerweyde F, 2.30 uur. Schaerweyde BM.H.C. B, 3.15 uur. Schaerweyde CM.H.C. C, 3.15 uur. Op zaterdag- en woensdagmiddag kun nen de eigenaars van de volgende ge vonden voorwerpen op het politie aan de Van Weedestraat terecht om hun eigendom terug te halen. Sleutelbos in etui, bruine schoen, pa rapluhoes, witte portemonnee met in houd, rijwiel, rechter dameshand-

Soester Courant | 1961 | | pagina 5