FUGERS FIETS WAffütielm Kampioen lichtgewicht I E SCrabbels van Knelis. Gaaf U in ondertrouw? SComt dan naar: FOTO SWAGER Meningen van lezers. BURGERLIJKE STAND TWEEDE BLAD VOOR UW V.V.Z. verloor. Mixed Hockey Club. De werkloosheid in Soest cn w ea BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool Uw eerste CADEAU ligt voor U klaar Feestavond B.D.C.-handhal. verlangt u iets persoonlijks? f. 138.- tot f. 185.- S.E.C. won weer. Tempo-stemt en tourtocht. VAN DE SOESTEB COURANT VAN DINSDAG 10 OKTOBER 1961. As je 't ming vraogt dan mok zeige dak nie snap dat int heule laand de voetgaangers vollegende maond be- scherremd worre deur zebraopaoje, maor wullie nie. Uuteree- kend wullie kriege gin zebrao's en laowe noeng zoon bietje de meeste ouwe minse van de heule we reld hebbe en laowe noeng uutteree- kend 'n heule barre rotweg van zeuve kilometer deur 't darrep hebbe. Daor motte de auto's en de stoomfietse vief- tug kilometer rieje. Jao, amme zoole. Van ze leeves daoge hetter nog nie- maand vieftug ereeje. De meeste jak- kere nie van geweld, maor allegaor gaon ze harder. Dus wullie mit al die ouwe minse krie ge gin zebraopaoje en d'r komme als- maor meer auto's. As 'n oud baosje van Braomhaoge naor 't raodhuus mot. dan ken die ut beste zien testement eerst maor klaor leige veurdattie ant oversteeke gaot. En aster 'n oud baosje uut Sint Joseph naor de kark wil of veur ming part 'n slokkie gaon haole bie Frits, dan kendie ut ok wel schud de. Maor wullie kriege gin zebrao's omda wullie niks te zeige hebbe. Die laange gevaorleke weg is nie van ongs, maor van riekswaoterstaot en die manne van waoterstaot binne nie zukke lek kere baosjes. Dat hebbe wullie 'n paor jaor eleeje ezien. Toeng waore d'r paole in de Torestraot versierd, maor die manne kwaome datter aftrekke. Die weg is van ongs zee je zullie en wullie haole die troep d'raf. waant das gevaorluk veur 't verkeer. Dat 'n slinger in paol gevaorluk veur 't verkeer ken weeze is netuurlek flauwekul, maor die manne zeeje ut toch maor. Aster noeng weer us 'n vergaojering van de gemeenteraod is, laote zullie dan us bekieke ofter noeng heul niks an te doen is da wullie 'n paor zebrao paoje kriege. Vast en zeeker al bie 't raodhuus, waor de meeste minse motte oversteeke. Messchien kender us iemaand gaon praote mittie waoterstaot. Nee hebbie al en jao kejje kriege. En as wullie jao kriege dan binne heul veul bejaorde in d'r sas. Waant die heb be de zebrao's ut hardste neudig. KERKSTRAAT 3-5 Betaling in overleg. SOEST TELEFOON 2030 KhPSRLQN STHNHOFFSTR.53 - TELZ84Z - SOEST V.V.Z. heeft in de zaterdagmiddagcom petitie opnieuw verloren en nu zege vierde Hulshorst met 62 over de spelers van Zonnegloren. Het was een ruige wedstrijd, waarin Hulshorst zo hard van stapel liep dat V.V.Z. na een half uur al met 0-5 achter stond. De V.V.Z.-verdediging werd totaal uit verband gespeeld. In de tweede helft kwam V.V.Z. er wat beter in, maar de achterstand was te groot om nog veel succes te kunnen hebben. Door rechtsbinnen Dirks werd het 5-1 en door Co Huigen 5-2, maar opnieuw scoorde Hulshorst en dit betekende een zware 2-6 nederlaag voor V.V.Z. Van Kooij slaagde erin een strafschop te houden. De Mixed Hockey Club Soest heeft in Amersfoort een succes behaald door een 3-0 overwinning van de heren op Amersfoort 2. Voor rust werd het 10 door A. Bolhuis, die uit een voorzet van H. Berghauser Pont scoorde. In de tweede helft maakten Hans van Es en Piet Moree ieder een doelpunt. Amers foort vocht fel voor een tegenpunt, maar kwam niet door de verdediging van de Mixed Hockey Club. Een straf- buEy bood een mooie kans, maar Dick Stroband bleef meester van het ter rein en het bleef 30 voor Soest. Dames 1 won thuis van Laren met 20. De gasten waren in de eerste helft sterk in de aanval, maar keepster Lies Burgers was bijzonder goed op dreef en liet zich niet passeren. Na de rust was Soest duidelijk sterker. Cockie de Beurs scoorde uit 'n voorzet van Aadje Geertsema en kort daarop maakte zij het tweede doelpunt na een solo-actie. Dames 2 verloor de uitwedstrijd tegen F.I.T. 2 met 01. In de eerste helft was Soest iets sterker, maar mooie kansen werden onbenut gelaten. In de tweede helft ging de strijd meer gelijk op. F.I.T. was wat gelukkiger en scoor de vijf minuten voor het einde van de wedstrijd het winnende doelpunt. Heren 4 - het veteranenteam - ver loor met 9 man de uitwedstrijd tegen Voordaan. Het werd een 02-neder laag. Dames 3 heeft de thuiswedstrijd tegen Kampong 8 met 01 verloren. De geregistreerde arbeidsreserve in het gewest Soest steeg in september 1961 met 6 mannen. Deze toename was in hoofdzaak een gevolg van een stijging van het aanbod in de Horeca-sector. In vergelijking met september 1960 is de geregistreerde arbeidsreserve thans be duidend lager, want er zijn 16 mannen minder werkloos dan een jaar geleden. De belangrijkste vraag naar mannen is afkomstig uit de metaalnijverheid, de bouwnijverheid en de chemische indus trie. Uit de analyse van de geregistreer de arbeidsreserve naar de verschillende vormen van werkloosheid blijkt dat de seizoenwerkloosheid 4, de wrijvings werkloosheid 42 en de werkloosheid van minder geschikten 20 bedraagt. Zo wel het aanbod (18) als de vraag (79) naar vrouwelijke arbeidskrachten bleef vrijwel ongewijzigd. cv. Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht plaats. Hij speelde een goede partij en vooral zijn kopwerk was subliem. S.E.C. begon met de sterke wind in de rug en al gauw moest keeper v. d. Scheur handelend optreden. Dat ging hem uitstekend af. Daarbij had hij ook nog geluk en een mooie kopbal van El- verding verdween buiten zijn bereik net langs de paal. Er zat niet zoveel vaart in het spel van S.E.C.maar er werd veel geschoten vooral door Van Kooij. Van der Scheur capituleerde echter voorlopig niet. BURG. GROTHESTRAAT 45 TELEFOON 3917 - SOESTDIJK De meeste voorzetten kwamen deze middag van v. d. Valk, die zijn bewa ker C. J. v. d. Bilt vaak te vlug af was. Op de andere vleugel speelde Wester- veld wat aan de trage kant. Bij de Utrechters was linksbinnen v. d. Horst een gevaarlijke schutter, maar De Rooij hield hem goed in bedwang. Drie minuten voor de rust maakte S.E.C. het eerste doelpunt. Uit een goede combinatie van Van Breukelen en v. d Valk kon Van Kooij onhoudbaar scoren. In de tweede helft werd niet best ge speeld. S.E.C. was sterker ondanks de tegenwind, maar het schieten liet nu veel te wensen over. Ultrajectum vocht verwoed, maar Adams was ook uit stekend op dreef en hij liet zich niet passeren. Van der Valk kreeg een prachtkans vlak voor het doel, maar zijn schot mis lukte. Elverding had meer succes en tien minuten voor het einde van de wed strijd profiteerde hij van een misver stand tussen keeper v. d. Scheur en maar kreeg als organiserende vereni ging geen groepsprijs. Deze was voor Olympia uit Amsterdam met 15 deel nemers. De Kampioen uit Schevenin- gen was met 6 rijders naar Soest ge komen, de Volharding uit Utrecht eveneens, De Bataaf uit Halfweg met 4, de tourvereniging Amersfoort even eens met 4 en de tourvereniging Rot terdam met 3, Er reden 9 individuelen mee. De oudste deelnemer was de 72- jarige heer J. Vlootman uit Amsterdam en de jongste de zevenjarige Jopie Schaafsma uit Maartensdijk. B.D.C.-handbal heeft zondag in het St. Josephgebouw een feestavond ge houden, welke verzorgd werd door het gezelschap De Rederijekers uit Amers foort, met Jan Dijkhuizen als ster in de sketches, maar een conferencier die nodig vervangen moet worden. Het was een gezellige avond, die ge opend werd door voorzitter G. Koe link. Hij sprak een welkomstwoord en verzocht de heer en mevr. Pouw op het toneel te komen. Zij kregen een Geachte Redactie. De Soest Courant bracht een opgewekt verslag over een samenkomst van een plaatselijke vrouwenvereniging. Daar werd propaganda gemaakt voor het drinken van wijn. De dames zijn blijk baar goed bij kas, want het bleef niet bij praten „de wijn vloeide rijkelijk" rapporteert de verslaggever. Misschien, dachten we, zou het goed zijn hier „hoor en wederhoor" toe te passen. En b. v. een man als Mendes France uit te nodigen, een woordje over „wijn" te spreken. De heer Mendes France heeft als minister zich ten doel gesteld, zijn volk van het wijndrinken af te bren gen. Deze man uit het veelbezongen land van de wijn zou zeker „uit een ander vaatje tappen" dan de spreekster in de samenkomst. Voor een wèlsmakende frisse dronk is er tegenwoordig keus uit verscheidene soorten „most". Dat zijn alcoholvrije dranken. We hopen, dat dat laatste voor de dames bovengenoemd geen bezwaar zal zijn. A. DE VRIES. Kijk dèn eens bij Greeve's speciale afdeling „Greeve Select". Een keurcollectie meubelen van internationale allure. Klassiek èn modern geselecteerd op kwaliteit en vormgeving. Komt u vrijblijvend oriënteren - permanente expositie. SELECT hilversum kerkstraat 23 tel. 16255 fruitmand omdat zij binnenkort 25 jaar getrouwd zijn en de heer Pouw kreeg een reistas, omdat hij in het tienjarig bestaan van B.D.C. zoveel voor de ver eniging deed. Hij dankte voor de ge schenken en voor de medewerking die hij als leider van de vereniging van velen had ontvangen. In het bijzonder van de dames Nel Kaats, Dien Duwel en Tini Duwel. De laatste werd om haar verdiensten-voor de vereniging tot erelid benoemd. De heer Pouw is thans secretaris, maar hij sprak de hoop uit dat iemand deze Ideaal, zo'n moderne lichtgewicht jas-voor-de- winter! Maar, vraagt u, is dat wel warm genoeg, als het écht gaat winteren? Reken maar! Het is een bijzondere stof! En het is een jas die u in herfst èn winter met plezier zult dragen. Een jas uit de grote collectie van P. van den Brul. Keuze uit Tweed, Mohair, Flausch en Velours in vele fraaie dessins. Komt u spoedig kiezen? HILVERSUM - KERKBRINK S.E.C. heeft zondag opnieuw gewon- nen en nu is het Utrechtse Ultrajectum het slachtoffer geworden, ondanks het feit dat de groen-witten geen sublieme wedstrijd speelden en de Utrechters een technisch betere partij voetbal lie ten zien. Door deze overwinning heeft S.E.C. al leen de leiding in de afdeling, want Zeist verloor van Veenendaal. Zondag aan staande moet S.E.C. tegen Veenendaal spelen, dus dit wordt wel een heel be langrijke wedstrijd. Ten Hove was opnieuw door familie omstandigheden niet van de partij en hij werd Vervangen door Pothoven. De Bruin ontbrak omdat hij door de bond geschorst is en Elverding stond op zijn spil Vonk. Met zijn knie werkte hij de bal over de doelman heen en dat be tekende een 2-0-overwinning van S.E.C. Na een bijzonder druk seizoen heeft de touristenafdeling van Tempo za terdag en zondag de laatste ritten van het seizoen georganiseerd. Deel nemers aan de sterrit van 40 of 60 km moesten zich bij restaurant Zon- neheuvel melden en dei deelnemers aan de tourtocht van 40 of 60 km startten daar. De tourtocht ging over Hilversum, Lage Vuursche, Baarn, Amersfoort, Leusden en Soesterberg. Tempo had een groep van 21 rijders, taak van hem zal willen overnemen. Tenslotte wenste hij alle aanwezigen een echte gezellige B.D.C.-avond toe. The Caballero's begonnen met Mexi caanse muziek en zij speelden goed. Jan Dijkhuizen was een super-dwaze rekruut en het tweede optreden van The Caballero's was eveneens een suc ces. Dijkhuizen trad voor de pauze nog op als zeer schreeuwerige cafébe zoeker en als goochelaar, afgewisseld door muziek en zang, terwijl de jonge Nederlandse jongleur Leonardo zijn kunnen toonde. Ook na de pauze enige aardige sket ches, muziek en zang en tot besluit van deze feestavond een bal, waarbij The Flying Stars voor de muziek zorg den. GEBOREN Roeland Johan Antonius, zoon van W. Dekkers en H. H. Janssen, A. van Leeuwenhoeklaan 207. Cornelia Ma ria, dochter van T. Terlouw en A. Kersten, Klaarwaterweg 89. Caro- lina Wijbigje, dochter van S. Bruintjes en M. van Beek, Plesmanstraat 253. Willemina Hendrika, dochter van N. O verduin en G. J. F. Somsen, Jan Steenlaan 37. Carolina, dochter van J. van Kooij en J. Stolp, Nieuw Baarn- straat 7, Baarn. Elwin Olaf, zoon van G. J. Verwoert en W. Drost, Ples manstraat 287. Frederik Jan, zoon van H. G. van Diermen en R. A. M. Elberse, Da Costalaan 5, Baarn. Julianus Richardus Roland, zoon van C. A. van Logtenstein en M. G. van den Hoven, P. v. d. Breemerweg 1. Irina Hillegonda, dochter van P. T. Majoor en A. H. van Zuilen, Koningin- nelaan 105. René, zoon van A. H. Smitz en I. Piepenbroek, Chr. Huygens- laan 75. Albertus, zoon van H. B. de Bree en J. C. van der Poel, Rade- makerstraat 33. Yvonne Bernardina Geertruida, dochter van B. A. Mol en M. M. J. Kampert, Braamweg 24. Jan Maarten, zoon van D. Pilkens en N. van Remmerden, Gen. Winkel manstraat 19. ONDERTROUWD Pieter de Heus, Acacialaan 18, Putten en Sophia Frederika de Vries, Soester- bergsestraat 92. Gijsbertus Wisselo, Troelstrastraat 5 en Josephina Alberts, Troelstrastraat 5. Hendrikus Clemens van de Grift, Ossendamweg 4 en Ma ria Johanna van Wegen, Insingerstraat 56, Lody van Wijhe, Neuweg 465, Hilversum en Thelma Irene Wilhelmina Schellings, Amersfoortsestraat 91. Hessel de Ruig, Smitsweg 10a en Wij nanda Johanna Steemers, le Buurtse- weg 58, Wageningen. GEHUWD Carl August Bastiaans, Plesmanstraat 119 en Maria Wilhelmina Elisabeth Pinxteren, Meidoornlaan 26, Bergen op Zoom. Johannes Vitalis de Leede, Stationsweg 13, Hillegom en Gijsbertha Caecilia Maria Huurdeman, Birkstraat 161. Theo Hendrik Nicolaas Stork, Middenweg 55, Amsterdam en Gerda Tuenter, Den Blieklaan 45. Teunis Jan van Barneveld, Beetzlaan 58 en Hendrika Johanna Huijgen, Rembrandt- laan 11. Pieter Stavast, Groen van Prinstererstraat 13 en Sonja de Rooij, Nieuwstraat 39. André Willem Koo- man, Plesmanstraat 15 en Klazina de Vlieger, Plesmanstraat 15. Jan van Schaik, Eemnesserweg 79, Baarn, en Irma Margaretha van Duinkerken, Bilt- seweg 29. OVERLEDEN Jacob van den Boomgaard, 67 jaar, gehuwd met A. Muts, Kerkhoekstraat 27, Krabbendijke. -Janna Brandligt, 78 jaar, weduwe van D. J. Hoekstra, Amersfoortsestraat 132. Aalt Kam pert, 81 jaar, echtgenoot van M. van Essen, le Heeserlaantje 38. Louise Wilhelmina Johanna Maria van IJsen- doorn, 77 jaar, weduwe van B. A. J. M. Wertenbroek, Korte Bergstraat 7. Sieben Frederik Besselsen, 70 jaar, we duwnaar van C. Nijhof, Heuvelweg 23. Sijtje Schipper, 75 jaar, weduwe van J. de Waart, Braamweg 100.

Soester Courant | 1961 | | pagina 5