ONRUST BNI MONACO. VENEMA \wm TWEEDE BLAD Firma VAN DE WIJNGAART Jongveekeuringsdag. VOOR AL UW BIEREN Wijnhandel BROUWER ZN. 75 JB75 Ruime voorraad stoffen Firma G. van de Pol Loodgieters werkzaamheden. VOOR AL UW LIKEUREN Slijterij Brouwer Zn. Bij Rhenmatisebe Pijn brengt Krnseben uitkomst. Voor al uw WIJNEN Wijnhandel BROUWER ZN. Handbalprogramma. VAN DE SOESTEB COURANT VAN VRIJDAG 13 OKTOBER 1961. ZELFS DE VORSTELIJKE FAMILIE IS ER NIET MEER VEILIG. In het vorstendom Monaco heerst on rust. Het hoofd van deze miniatuur- staat, de vorst Ranier Grimaldi, heeft in de loop van de tijd een aantal stren ge maatregelen afgekondigd, niet te gen zijn eigen onderdanen, docht tegen 't ontstellende optreden van buiten landers, die deze vrijhaven wilden pachten en misbruiken voor hun duis tere doeleinden. Internationale bandieten slikten nederlaag niet. In het jaar 1959, heeft de inmiddels overleden heerser van Marokko, sultan Mohammed V, de internationale sta tus quo van Tanger opgeheven en dit gebied zondermeer bij Marokko inge lijfd. Met één pennestreek werd hier door een einde gemaakt aan de mach tige positie van de vrijstad. De autoriteiten van Marokko wezen de machtige invloedrijke smokkelaars - die in Tanger woonachtig en werkzaam waren - de deur. Voor deze lieden en hun aanhang was geen plaats meer in de stad. De huidige moeilijkheden in Monaco zijn van deze uitdrijving het zichtbaar en het voelbaar gevolg. Makelaars- en Assurantiekantoor PLASWEQ 63 SOEST TELEFOON 2064 KOOP EN VERKOOP Taxaties - Hypothekeb - Assurantiën 'Expertise Deze tweede nederlaag slikten de smok kelaars niet en zij gingen op hun beurt tot de aanval over. Zij blijken de hand te hebben in de opzienbarende reeks van goud- en van diamantdief stallen in de loop van de tijd in Monte Carlo, Nice en Cannes gepleegd. Roof overvallen en diefstallen welke in feite kunnen worden beschouwd als impul sieve wraaknemingen van een in haar eer en trots aangetast gangsterdom, uit Tanger verjaagd en in Monaco de deur gewezen. Zij vormen het antwoord van de georganiseerde misdaad aan de vorst van Monaco, die weigerde aan derge lijk soort lieden asiel te verlenen. Nog dezer dagen pleegden onbekend ge bleven personen een roofoverval op een juwelierswinkel in Monte Carlo en stalen - onder de ogen van het met vuurwapenen in bedwang gehouden personeel - een groot aantal gouden voorwerpen, horloges en edelgesteen ten, een en ander ter waarde van om en nabij anderhalf miljoen gulden. Prinselijk gezin bedreigd. In de loop van de tijd ontving het vor stelijk echtpaar van Monaco een lange reeks van dreigbrieven, welke na on derzoek van de smokkeltrusts afkom- Ter gelegenheid van haar twintig jarig bestaan heeft de Rundvee- en Controlevereniging Soest een keuring van jongvee gehouden op het terrein van de heer P. G. Wantenaar aan de Ferdinand Huycklaan. Deze keurings dag werd dinsdagmorgen door de bur gemeester van Soest, mr. S. P» baron Bentinck geopend. LIMONADES enz. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 POPULAIR CHEMISCH l^/u, toni6 REINIGEN VOOR colberl/lopper mantel, dem eenvoudige japon^^^ cosluum, jekker ol kamerjas oi winterjas Uitgezonderd witte kleding jumper/blouse rok/vest pantalon Wel even zelf brengen en halen Stomen Verven Repareren Stoppen "Flux"en SOEST: Dep. Merelweg 10, tel. 3258, Dep I. 2504 (de Sier) met f.l Nederno d. Berg. Het mag wel als bekend worden ver ondersteld, dat in Tanger alle smok- kelwegen, die van internationale bete kenis en allure konden worden be schouwd, samen kwamen. Tanger was tot in 1959 het centrale punt van de illegale wereld-smokkelhandel en de vrijhaven was tot aan dat tijdstip de centrale omslaghaven der smokkelaars. De ferme pennekras van Mohammed V maakte aan het lustige leventje een einde. Dit had ondermeer tot gevolg een fikse stijging van het aantal werk lozen onder de bankbedienden, maga- zijnpersoneel, zeevarenden en havenar beiders. Ook de winkelstand kreeg hierdoor gevoelige financiële klappen te incasseren. Het aantal werklozen in Tanger wordt thans op ongeveer twaalf duizend personen geschat. Ranier weigerde pachtsom. De leiders der grote internationale smokkelaarsbenden, lieten na deze ne derlaag het oog vallen op Marseille, doch weldra bleek dat zij moeilijk heden met de Franse regering zouden Dames- en Herenkleermakerij Hofleverancier van Z.K.H. de Prins der Nederlanden voor de a.s. winter. Falcon regenkleding voor dames en heren. Veranderen, moderniseren, repa reren van dames- en herenkleding AGENTSCHAP PALTHE OVERHEMDEN-REPARATIE F. C. Kuijperstraat 28 - Tel. 2803 KOOPT JUWELIER H0RL0GER stig bleken te zijnde één nog drei gender van toon en van inhoud dan de ander. De „heren" hebben het thans kennelijk op het leven en de veiligheid van H. K. H. Gracia Patricia en op dat van haar beide kinderen, prinses Ca roline en prins Albert, voorzien. Prins Rainier Grimaldi van Monaco nam zijn maatregelen en de politiechef van dat land - André Bozzi - staat hem daarbij krachtig terzijde. Speciaal getrainde politiemannen zijn thans met de bewaking van vorstin Gracia en van de beide vorstenkinderen belast en ongetwijfeld zal het de niets vermoe dende en argeloze bezoeker in Monaco al wel opgevallen zijn, dat de mannen van André Bozzi scherp toezien op vreemdelingen, die meer dan voorheen aan controle's van paspoorten en inden- titeitskaarten worden onderworpen. krijgen. Via hun kanalen en langs al lerlei omwegen, poogden de niets en niemand ontziende zwarthandelaars daarop in contact te komen met de vorst van Monaco. Prins Ranier Gri maldi - door de Marokkaanse en de Franse autoriteiten van het een en an der op de hoogte gebracht - weigerde niet alleen om de vertrouwensman der smokkelaars in audiëntie te ontvangen, doch liet bij voorbaat al mededelen, dat hij in zijn land niet op de aanwe zigheid van buitenlandse smokkelaars en hun onderhorige benden was ge steld. Van hun vestigen van een soort van internationaal smokkelaars- en smok- kelcentrum in Monte Carlo kon daar om niets komen, ongeacht de bedra gen aan Amerikaanse dollars, die de vorst als pachtsom werden aangeboden. Van Lenneplaan 69 Telef. 2935 b.g.g. telef. 4332 Voor al uw Het is reeds lang geleden, dat de in woners van deze miniatuurstaat hun vorsten in het openbaar te zien kregen en de in omloop zijnde geruchten, dat Gracia met de beide prinsenkinderen naar de Verenigde Staten zou vertrek ken, krijgen een steeds vastere vorm. Prins Rainier Grimaldi van Monaco is echter niet van zins, het hoofd te bui gen voor een aantal uit Tanger ver jaagde bandieten van vreemde natio naliteit. Hij zal in zijn land blijven, on danks alle dreigementen, de anonieme brieven en de roofovervallen op zijn onderdanen, gepleegd door leden van de smokkeltrusts, welke zich in hun plannen door de vorst weten tegen gewerkt. De burgemeester wenste de vereniging geluk met het twintigjarig bestaan en het feit dat het bestuur en de leden het enthousiasme en het doorzettings vermogen hebben opgebracht om deze dag te organiseren. De jubilerende vereniging is in 1941 niet opgericht uit een oogpunt van ge zelligheid, maar omdat het nodig is dat de landbouwer en de veehouder met zijn tijd meegaat. Het bedrijfsbe lang van de leden was met de oprich ting van deze vereniging gemoeid. De snel wisselende maatschappij strekt haar invloed ook uit tot de boeren. Wie niet vooruit gaat en daardoor achter raakt, die loopt de kans te verdwijnen, want men kan zijn bedrijf thans niet meer voeren zoals dit enkele tientallen jaren geleden gebeurde. De Rundvee- fok- en Controlevereniging zorgt er voor dat de leden „bij" blijven en daar om is deze vereniging dan ook van zoveel nut. Deze keuringsdag onder streepte nog eens het belang van de vereniging, aldus de burgemeester. De boerestand van Soest neemt een vooraanstaande plaats in ons land in, zoals de boerestand van Nederland een vooraanstaande plaats in de wereld in neemt. De burgemeester sprak de wens uit dat deze dag een succes zou wor den en opende daarna de tentoonstel ling. De heer L. Dooper, voorzitter van de vereniging, dankte de burgemeester voor zijn openingswoord. Meer dan 150 jonge dieren werden hierna gekeurd door de juryleden J. v. d. Goot uit Utrecht, H. Brouwer uit Hoogland, J. Tijnmensen uit Ach terveld en J. van Kooten uit Montfoort. Arbiter was Ir. W. van Ooyen uit Utrecht. Ringmeesters waren de heren T. Beekman en J. Maatman. Kampioen van de kalveren werd Clazi- na 47 van H. G. Schimmel, kampioen van de vaarzen Bos 4 van W. F. van Stuyve- sant Meijen en kampioen van de pinken Puckie 10 van J. van Schie. horst. 3B. Sjourdje 15 van A. Roest. Vaarskalveren, geboren van 1 maart '61 tot 15 april '61 IA. Betsy van H. G. Schimmel. 1B. Geertje 20 van G. v. Hof slot. IC. Doortje 3 van H. Hilhorst Azn. 1D. Bertha 5 van J. C. Burgsteden. 2A. Trijntje 2 van J. C. Burgsteden. 2B. Truus 7 van W. C. v. Logtensteyn. 2C. Jacoba 7 van H. v. d. Bor. 2D. Dora 6 van W. P. v. Stuyvesant Meijen. 3A. Klaartje 6 van H. G. Schimmel. 3B. Hanny 9 van W. G. v. Roomen. Vaarskalveren, geboren van 14 februari '61 tot 1 maart '61 IA. Clazina 47 van H. G. Schimmel. 1B. Brandenburg 16 van P. R. v. Logtensteyn. IC. Jopie 54 van G. v. Hofslot. 1D. Truus 2 van H. Hilhorst Azn. 2A. Liesje 9 van W. C. v. Logtensteyn. 2B. Rieka 2 van W. C. v. Logtensteyn. 2C. Rijkje 10 van L. Doo per. 2D. Dora 5 van W. F. v. Stuyve sant Meijen. 3A. Geurtje 11 van A. J. v. d. Hengel. 3B. Donia 7 van P. R. v. Logtensteyn. 3C. Menks van P. A. Wan tenaar. 3D. Gerrie 9 van mevr. wed. W. v. Burgsteden. 3F. Truida 3 van H. G. Schimmel. EN STERKE DRANKEN. VERHUUR VAN SERVIES. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 Vaarskalveren, geboren van 16 januari '61 tot 14 februari '61 IA. Hilda v. d. Paltz van A. J. Voorthuizen. 1B. Bart 13 van A. J. Voorthuizen. 1B. Bart J G. Hilhorst. 2A. Marie 25 van A. v. de Breemer. 2B. Dirkje van J. van Hof slot. 2C. Judia van mevr. Wed. W. v. Brugsteden. 2D. Elsje 8 van Joh. de Bruin. 2E. Nora van P. A. Wantenaar. 2F. Antje van J. v. Hofslot. 3A. Riek 33 van H. v. d. Bor. 3B. Moortje 4 van G. A. Pronk. 3C. Botje 3 van W. F. v. Stuyvesant Meijen. 3D. Moniek van P. A. Wantenaar. Hilda v. d. Paltz werd re serve-kampioen kalf. Vaarskalveren, geboren van 1 januari '61 tot 15 januari '61 IA. Annette 13 van P.R. v. Logensteyn. 1B. Loesje 4 van A. Roest. IC. Leent je 7 van A. J. v. d. Hengel. 1D. Jule van J. G. Hil- host. 2A. Trees van J. G. Hilhorst. 2B. Ria 9 van A. Roest. 2C. Riek 32 van H. v. d. Bor. 3A. Juliana 4 van mevr. Wed. v. Burgsteden. 3B. Jaan van W. F. v. Stuyvesant Meijen. 3C. Jansje 13 van H. v. d. Bor. 3D. Joopje 3 van W. F. v. Stuyvesant Meijen. Vaarskalveren, geboren van 1 december '60 tot 1 januari '61 IA. Corrie 10 van G. v. Hofslot. 1B. Bertha 3 van W. G. v. Roomen. 2A. Gonda 4 van J. W. Hil horst. 2B. Ladina 25 van A. v. d. veroorzaakt door onzuiver bloed Dat komt door de bloedzuiverende kracht van Kruschen. De zes minerale zouten hebben zo'n aansporende wer king op de bloedzuiverende organen, dat 't bloed van stonde af aan sneller gaat stromen. Onzuiverheden daarin kunnen zich niet meer vastzetten in de gewrichten en zo veroorzaken die dan ook niet de pijnen meer, die U nu dag en nacht kwellen. Logtensteyn. 3E. Johanna 3 van C. A. v. Logtensteyn. Jopie 5 werd xeservekampioen Pink. Pinken, geboren van 25 februari '60 tot 20 maart '60 IA. Puckie 10 van J. v. Schie. 1B. Lyda 5 van J. v. Schie. IC. Boukje 3 van W. F. v. Stuyvesant Meijen. 2A. Jannet 3 van H. v. d. Bor. 2B. Anke van H. Melissen. 2C. Jaan 4 van W. F. v. Stuyvesant Meijen. 2D. Ria van J. v. Schie. 3A. Ria 4 van C. A. v. Logtensteyn. 3B. Renske van H. Me lissen. 3C. Anna Marie van H. Melissen. 3D. Annie 3 van C. A. v. Logtensteyn. 3E. Corrie 9 van H. G. Schimmel. Pinken, geboren van 1 januari '60 tot 25 februari '60 IA. Bos 31 van W. F. v. Stuyvesant Meijen. 1B. Roosje 4 van L. Dooper. 2A. Rijkje 7 van L. Dooper. 2B. Netty 4 van H. G. Schimmel. 2C. Jaan 22 van W. F. v. Stuyvesant Meijen. 2D. Rudi 2 van L. Dooper. 3C. Bart 17 van H. G. Schimmel. 3D. Botje 2 van W. F. v. Stuyvesant Meijen. 3E. Greet 6 van W. C. v. Logtensteyn. 3F. Nelly S van A. J. v. d. Hengel. 3G. Tiny 4 van J. C. Burgsteden. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 Precies wat U zoekt! Elegante modieuze damesjapon in zijden Jacquard. Zeer slank afkledend model in de kleuren mosgroen en negre. Ook in grote èn extra grote maten. f. 82.50 KERKBRINK 15-17 HILVERSUM Er werden ook kalveren gekeurd van leden der Soester J.B.T.B.. die deelge nomen hadden aan de kalveren-opvok- wedstrijd. Prijzen waren beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur van Soest, de Coöperatieve Raiffeisenbank Soest, de Coöperatieve Landbouwver. Soest, het Nederlands Rundvee Stamboek en enige bedrijven. De uitslagen zijn Stierkalveren, geboren na 1 okt. '60 1. Hannes v. d. Paltz van A. J. Voort huizen. 2. Johan van A. v. d. Breemer. 3. Jan van P. R. v. Logtensteyn. Waskalveren, geboren van 15 april '61 tot 20 juli '61 IA. Jopie 7 van H. G. Schimmel. 1B. Margriet 3 van A. v. d. Breemer. IC. Grada 3 van A. J. v. d. Hengel. 2A. Bos 41 van W. F. van Stuy vesant Meijen. 2B. Dika 4 van H. G. Schimmel. 3A. Janny 7 van E. v. Leyen- Breemer. 2C. Mies van P. A. Wantenaar. 3A. Jansje 2 van J. W. Hilhorst. 3B. Clara 5 van W. G. v. Roomen. 3C. Ida 3 van G. Pronk. Vaarskalveren, geboren van 1 september '60 tot 1 december '60 IA. Annie 5 van C. A. v. Logtensteyn. 1B. Ria 8 van A. Roest. 2A. Margriet 4 van G. A. Hartman. 2B. Gerda 6 van H. v. d. Bor. 3A. Annie 2 van H. v. d. Bor. 3B. Marijke 2 van P. C. Kuijer. 3C. Bertha 16 van L. Dooper. Pinken, geboren van 20 maart '60 tot 1 juni '60 IA. Jopie 5 van H. G. Schim mel. 1B. Boukie 23 van H. G. Schim mel! 2A. Dika 3 van H. G. Schimmel. 2B. Klaartje 5 van H. G. Schimmel. 2C. Gerrie 18 van C. A. van Logten steyn. 3A. Trijntje 27 van C. A. v. Logtensteyn. 3B. Lida 6 van C. A. v. Logtenstevn. 3C. Mientje 4 van C. A. v. Logtensteyn. 3D. Gerrie 16 van C. A. v. Pinken, geboren van 1 september '59 tot 1 januari '60 IA. Saartje 13 van P. G. Wantenaar. 1B. Jansje 12 van H. v. d. Bor. IC. Bertha 12 van Joh. de Bruin IC. Leenteje 5 van A. J. v. d. Hengel. 2A. Bet je 11 van W. F. van Stuyvesant Meijen. 2B. Boukje 11 van W. F. van Stuyvesant Meijen. 2C. Cor rie 3 van A. J. v. d. Hengel. 3A. Witje 5 van E. v. Leyenhorst. 3B. Emmy 2 van E. v. Leyenhorst. 3C. Harmke 7 van Joh. de Bruin. 3D. Trijntje 12 van E. v Leyenhorst. 2D. Miep 20 van P. G. Wantenaar. Melkvaarzen, geboren van 5 maart '59 tot 12 april '59 IA. Bos 4 van W. F. v. Stuyvesant Meijen. 1B. Trijntje 44 van P. R. v. Logtensteyn. 2A. Jane 5 van A. J. v. Voorthuizen. 2B. Gerretje 12 van G. v. Hofslot. 2C. Geertje 13 van G. v. Hofslot. 2D. Trijntje 45 van P. R. v. Logtensteyn. 2E. Agnes van A. P. v. d. Breemer. 3A. Nel van A. P. v. d. Breemer. 3B. Geurtje 7 van A. J. v. d. Hengel. 3C. Jopie 44 van G. v. Hofslot. 3D. Froukje van A. P. v. d. Breemer. 3E. Jannie van H. Melissen. 3F. Betsy van P. A. Wantenaar. Melkvaarzen, geboren 12 oktober '58 tot 20 februari '59 IA. Grietje 6 van P. R. v. Logtensteyn. 1B. Ladina 19 van A. v. d. Breemer Jzn. IC. Jannetje 3 van A. v. d. Breemer Jzn. 1D. Jaan 21 van W. F. van Stuyvesant Meijen. 2A. Griet van A. J. v. d. Hengel. 2B. Nico- lientje van A. P. v. d- Breemer. 3A. Marjan van P. A. Wantenaar. 3B. An nette 9 van P. R. v. Logtensteyn. 3C. Dora van P. A. Wantenaar. Trijntje 44 werd reserve-kampioen vaars. Collecties kalveren I A. v. d. Breemer 2D. H. v. d. Bor 2A. G. v. Hofslot 2B. W. F. v. Stuyvesant Meijen 2C. P. R. v. Logtensteyn IA. W. C. v. Logtensteyn IC. H. G. Schimmel 1B. P. A. Wante naar 3B. W. G. v. Roomen 3A. H. G. Schimmel 3C. Collecties kalveren II Wed. van Burg steden 2A. J. G. Hilhorst 1B. A. A. Roest IA en G. A. Pronk 3A. Collecties pinken IH. G. Schimmel 1B. W. F. v. Stuyvesant Meijen 2A. J. v. Schie IA en H. G. Schimmel 2B. Collecties pinken II L. Dooper IA. H. Melissen 3C. E. v. Leyenhorst 3B. C. A. v. Logtensteyn 3B en 2A. A. J. v. d. Hengel 1B. Collecties melkvaarzen A. P. v. d. Breemer 3A. G. v. Hofslot 2A. P. R. v. Logtensteyn IA en P. A. Wantenaar 3B. moderne w "MES HEREN horlocjes EHICRR-PHENIX A. BUREN VAW TT HORLOaeR. m LRRNSTR.77 - TEL:436I SOESTD'JK Voor B.D.C.-handbal staan de volgende wedstrijden op het programma welke zondag gespeeld worden B.D.C. (heren)Limvio, 12 uur. B.D.C. 1 (dames)L.V.V., 1.15 uur. B.H.C. 2—B.D.C. 2 (dames), 11.10 uur. H.H.C. 1B.D.C. 1 (dames-juniores), 4 uur. A.S.V.B.D.C. 2 (dames-juniores), 2 uur. Spirit 2B.D.C. (heren-juniores), 2 uur. aspiranten B.D.C. 1 (meisjes)—L.V.V., 2 uur. B.D.C. 2 (meisjes)B.S.V., 1 uur. OranjeB.D.C. (jongens), 3 uur.

Soester Courant | 1961 | | pagina 5