Krabbels van Knelis. KRIISW00RDRAADSEL S0ESTERBERG Eerste prijs voor Olympia Olympia Volleybal. Uitslagen van Shot. Kaarten bij S.E.C. Wonen naar eigen smaak! W. P. Bakker gehuldigd. Protestants Inter kerkelijk Thuisfront. Rit van A.C.S. Kirtderzegels. Cycle-cross-corsipetitae Tempo. Hees won. S.B.C.-rit. Eerste L&sstreim Wisidy City Jazzband- Jaarvergadering Zilver Tetra» S.T.G. wandelde. „IDe ZwaB&Jw". Filmavond van Nivon. KatH. Vrouwengilde. Militaire bokszege Nederland. K.V.O.-nieuws Soesterberg-Y-F Zaterdagvoetba! S tAs je 't ming vraogt dan mok zeige dattie Rus Goloeb, die nie naor zien eige laand terug wou, maor op op 'n raore menier van z'n vrouw is offe- komme. Ikke kenn d'r nog 'n paor die dat wel zouwe wille, ok in Soest, maor van ming zajje gin noame heure, wank wil niet dazze bie ming de ruute kom- me ingooje. 't Leek allegaor bar zielug, toen die man en z'n wief 'n bietje in de ver nieling kwaome mittie knokkerie tusse ongze pelisie en die hooge Rus, die doch dattie maor dreune kon uutdeele en dat ongze marresjoosees dan niks terug zouwe doen. Jao, dat kejje net denke. Die dreunde net zo hard terug en sloege die Russe mitter koppe teuge mekaor. De regee ring hatter ok schik in en die zeeje teu ge die Rus dattie maor naor zien eige laand mos gaon. En dat deedie toeng maor. Die meneer Goloeb wou hier blieve en zien vrouw wou nie of durrefde nie. 't Minsie was bar zeenewachtug en da leek allegaor bar zielug. Ok vor die man, waorvan de Russe maor daolek zeeje dattie ze zag vliege. Jao, amme klompe, die vrouw ziet ze vliege. Die het noeng in d'r finge laand ezeid da zullie van de marresjoosee roovers en baandiete binne, die d'r anviele en' dattie flinke hooge Rus d'r zo best verdeedigd had teuge die schurreke. Ze zee ok nog dazze in ongs laand al- leenug maor uut de raome van de bus moch kieke en nie op straot moch loo- pe. Noeng kejje die Russe van alles wies- maoke, dus dat frommes hangt noeng de gebraoje haon uut, al ken 'n from mes maor bar slecht 'n haon weeze. Over d'r man praot ze heulegaor nie. Zou die in zien schik weeze dattie van dat raore vroumens of is en dattie ken leeve in ongs laand, waor je mag aoseme zongder d'rom te motte vraoge Voor de zevende maal hebben juni ores van de wandelsportvereniging Olympia deelgenomen aan de Dudok de Wit-mars in Baarn. Zij liepen zater dagmiddag, terwijl het aantal deelne mers op zaterdag en zondag de 2000 naderde, maar dit belette de meisjes en jongens van Olympia niet de eerste prijs te behalen. Leider van deze kra nige groep was natuurlijk de heer W. A. Suman. De seniores liepen niet mee als groep maar als individuelen omdat velen ver hinderd waren. De juniores wonnen in 1955 de tweede prijs, in 1956 de eerste prijs, in 1957 opnieuw de eerste prijs, in 1958 en 1959 werden ze tweede, in 1960 derde en nu ging opnieuw de eerste prijs mee naar Soest. Het le herenteam van Olympia heeft door gebrek aan durf en routine een punt moeten afstaan aan het Wouden- bergse Wovo. Het Olympia-team, dat drastisch is ver jongd, begon de wedstrijd met een se rie aardige aanvallen, waardoor zij al snel een 8-2 voorsprong namen. Toen Wovo zich echter aan de druk van Olympia ontworstelde, was het gedaan met de zekerheid van de Soes- ter heren en won Wovo met 8-15. De 2e en 3e set werden met groot ver schil door Olympia gewonnen 15-7 en 15-3. De 4e set was echter weer voor Wovo (10-15). Het 3e herenteam dat in tegenstelling tot het le team grotendeels uit oudere spelers bestaat, won in een goed ge speelde en aardige wedstrijd met 3-0 van Vios 4. De setstanden waren 16-14, 15-10 en 15-13. Het 2e damesteam heeft haar eerste overwinning in de le klasse binnen. Zij wonnen in een vlot tempo van Spi rit 2 met 3-1. Setstanden15-6, 15-0, 12-15 en 15-4. Het 3e damesteam moest haar meerdere erkennen in S.S.S. Zij verloren met 1-3. Setstanden 16-14, 5-15, 6-15 en 4-15. leiding vormen tot de jaarlijkse ver koop van kinderzegels en -briefkaar ten, welke op 14 november op het postkantoor begint. Ook dit jaar zullen de zegels en kaar ten ten bate van de jeugd verkocht worden door een comité, geholpen door vele dames, die hun vrije tijd hiervoor beschikbaar willen stellen. Ahoy 3Shot 1, 8-2. Huizen 1Shot 2, 10-0. Shot 3—V. en V. 1, 6-4. Shot 4—T.O.V.O. 2, 7-3. Good Luck 5Shot 5, 9-1. Shot 6Victoria 9, 8-2. Juniores Shot 1—U.B.T.V. 1, 4-1. Shot 2—H.O.C. 1, 2-3. U.B.T.V. 5—Shot 3, 0-5. tweede helft scoorde P.U.E.M. slechts eenmaal en Hardeman en P. Kok brach ten de stand op 5-1, ondanks het feit dat Hees met drie invallers speelde voor De Jong, De Bree en De Boer. Achtenveertig leden en donateurs van 5.E.C. hebben gisteravond de klaver- jaswedstrijden om de wisselbeker, welke aan het eind van het seizoen aan de hoogstgeklasseerde uitgereikt wordt, voorgezet. Er werd gespeeld in café Soestdiik, waar de heer R. ten Hove de prijzen uitreikte. De uitslag was 1. Mevr. Pothoven, 6368 punten. 2. B. de Rooy (6363). 3. H. C. Seeszink (6213). 4. C. van Duin kerken (6211). 5. R. ten Hove (6209). 6. H. van Kooy (6193). 7. Mevr. De Bruin (6182). 8 A. Ebing (6136). 9. T. ~D*C h manilr F <t 1 i 11 --,"1 VfftB.VglüCrVfPUgC? Om veilig over te steken is deze manier na 1 november a.s. niet meer nodig indien men gebruik maakt van de zebra-oversteekplaatsen. De voetganger heeft hier dan voorrang. Dat kèn! Kom dan kijken bil Greeve „Greeve Select' het beste uit binnen- en buitenland geselecteerd voor wonen naar uw eigen smaak! Komt u vrijblijvend oriënte ren - permanente expositie. SÉÊ&iim SELECT hilversum kerkstraat 28 tel. 16255 De heer W. P. Bakker, Korte Hartweg 10, vooral bekend in B.D.C.-kringen en bestuurslid van de Soester Sportfede ratie, is gisteren door directie en per soneel van de N.V. Papierwarenindus- trie Van Straten en Boon te Den Dol- der gehuldigd omdat hij 40 jaar bij dit bedrijf werkzaam was. De heer Bakker kwam op 23 oktober 1921 als 15-jarige in dienst van de fir ma, die toen ii?. Krommenie gevestigd was, verhuisde mee naar Den Haag en later naar Den Dolder. De huldiginp had een intiem karakter, maar belangstelling van buitenaf werd getoond door de Maatschappij voor Handel en Nijverheid, die de heer Bak ker de eremedaille voor 40 jaar trouwe dienst toekende. De jubilaris werd toegesproken door directeur H C. Boon, die zijn trouw aan het bedrijf ten voorbeeld stelde en hem een bedrag in enveloppe overhandigde. Namens de S.B.-Gemeenschap voerde de heer C. Verhoeven, procuratiehou der, het woord en hij bood de heer Bak ker een bromfiets aan. Van de expeditie-afdeling, waar de heer Bakker in het magazijn werkzaam is en van de voetbalvereniging Strabo, waarvoor hij minstens zoveel deed als voor B.D.C., ontving hij kledingsstuk ken, die bij de brommer behoren en achtereenvolgens werd de jubilaris toe gesproken door de heren S. P. Keet, hoofdvertegenwoordiger, De Munk van de voetbalvereniging Strabo, de nestor van de „zilveren club", waarvan de wernemers deel uitmaken, die 25 jaar en langer in dienst zijn, de heer N. Nee- Ie, en de chef van de expeditie-afdeling de heer B. Backer. Zij lieten zich al len in prijzende bewoordingen uit over de heer Bakker als werknemer, mede werker en vriend in het bedrijf. De collecte, gehouden voor het P.I.T. heeft in Soest-Zuid 958,50 opgebracht. Morgenavond, woensdag 25 oktober, or ganiseert de Automobielclub Soest een puzzelrit, waarvan het parcours is uit gezet door de heren A. v. d. Dijssel en B. Luschen. Er wordt om acht uur ge start bij restaurant Zonneheuvel, waar ook de finish en de prijsuitreiking is. Het le damesteam verloor in Utrecht van S.O.S. 2 met 3-1. De Soester dames zagen alleen kans de 3e set te winnen. De setstanden waren 15-8, 15-9, 12-15 en 15-13. Het programma voor deze week luidt. Woensdag. Dames. 7 uur V.V.A. 5-Olympia 3. 9.15 uur Olympia 1-Citos. Donderdag. Dames. 9.15 uur Olympia 2-Vios 2. Heren. 9.15 uur Spirit 2-Olympia 1. 9.30 uur Olympia 2-Wilhelmina 1. Reeds thans zijn bij Sigarenmagazijn Uiterdijk, in de Van Weedestraat, de voor de verzamelaars belangrijke first- day covers verkrijgbaar, die de in- De eerste rit van de cycle-cross-compe- titie 1961-1962 is gereden en natuurlijk is Gerrit Ruttenberg overwinnaar ge worden. Er werd 18 kilometer (12 ron den) gereden. In de eerste ronde hadden Jaap Vrak- king (Adelaar) en Klaas van 't Kloos ter de leiding. Zij werden gevolgd door Gerrit Ruttenberg op 50 meter en ach ter hem reden Wout van 't Klooster, Gerrit de Weerd en Dijkman van De Adelaar. Na de tweede ronde waren het Gerrit Ruttenberg en Jaap Vrak- king die op kop lagen. Klaas van 't Klooster lag nu in derde positie met 50 meter achterstand. Tot de 5e ronde zag Vrakking kans Ruttenberg te vol gen, maar in de zesde ronde moest hij lossen. Hij kwam gelijk met Van 't Klooster door, doch ook deze moest hij laten gaan. Gerrit Ruttenberg viel, kreeg een ste vige buil en een schram op het hoofd, en het leek er op, dat Van 't Klooster hem zou passeren. Hij zag het gevaar echter, herstelde zich prachtig en won toch nog onbedreigd. De uitslag was 1. Gerrit Ruttenberg, 18 km in 49.40 minuten. 2. Klaas van 't Klooster 50.31 min. 3. Jaap Vrak king, 51.53 min. 4. Wout van 't Kloos ter, 55.14 min. 5. Gerrit de Weerd op IV2 ronde. Dijkman gaf in de zesde ronde op. De aspirant Harry Visser reed alleen, zodat hij gemakkelijk kon winnen. Hees is op de goede weg en het zwak ke elftal van P.U.E.M. heeft dit zater dagmiddag moeten ervaren tijdens een eenzijdige wedstrijd, waarin Hees na genoeg steeds de toon aangaf. Na zeven minuten werd het 1-0 door Florissen en twintig minuten later bracht P. Kok de stand op 2-0. In de Saarloos (6105). 10. H. Huizinga (6087). 11. A. Meidam (5892). 12. F. van Mill (5869). Mevr. Verhoeven (3752) won de troostprijs van de dames en J. de Bruin (4494) van de heren. Twintig brommers hebben deelgeno men aan een rit van de Soester Brom fiets Club met start en finish bij ho tel Bos en Duin. Het parcours van 31 kilometer door Soest en Soestdijk was uitgezet door voorzitter A. B. Luschen, die na afloop de prijzen uitreikte. De uitslag was A-klasse1. J. v. d. Bank, 12 strafpunten. 2. T. van Sloo- ten (15). 3. H. van Leek (17). 4. W. van Leek (18). B-klasse 1. H. de Kruif, Amersfoort (186). 2. J. van Slooten. Op zaterdag, 11 november a.s. viert de bekende Baarnse Windy City Jazzband o.l.v. Siem Keizer zijn eerste lustrum. Ter gelegenheid van dit feit zal een grootse Jazzavond worden gegeven in „Astoria". De opbrengst van deze avond komt ten goede aan de Stichting Baarn se Ziekenomroep. De Vereniging van Aquariumhouders, Zilver Tetra, hield in De Gouden Ploeg de jaarvergadering. In zijn openings woord sprak K. Zeldenrust zijn voldoe ning uit over de goede opkomst van de leden. Secretaris W. Zeggelaar was 'af wezig, zodat zijn jaarverslag door de voorzitter gelezen werd. Tien leden hebben bedankt, maar er zijn ook tien nieuwe leden bijgekomen, waardoor het ledental op 40 bleef. Er zijn in het afgelopen verenigings jaar vele lezingen gehouden welke nut tig en leerzaam voor de leden waren. Penningmeester H. C. Boin gaf het fi- Horizontaal 1 gewicht (afk) draaiende vorm strafwerktuig gesloten eerste vrouw toiletartikel behoefte aan drin ken soort rugzak graafwerktuig boomloze steppe soort ontvangdraad kunstenaar lidwoord te zijner plaatse (Lat. afk.) kledingstuk smalle strook afbeelding verdieping dubbelklank karakter aanw. voornaamw. als volgt (afk.) jongensnaam loven opbrengst energievol het romeins imperium (afk.) hoofddeksel komt dichterbij precair technisch hoger onderwijs (afk.) vogel lokspijs chemische stof beschoeiingsbalk drank grasvlakte 54 57 01 64 71 72 74 vorm van eten 75 doorloop 76 zangstuk 77 naschrift (afk.) Verticaal 1 leider 2 noodsein (afk.) 3 plaats in Noord holland 4 neerslag 5 als volgt (afk.) 6 karakter 7 ijle stof 8 werelddeel 9 zangnoot 10 teken van verdriet 12 knersen 14 familielid 16 elektrisch geladen deeltje 17 vogel 18 verbinding 21 dierenverblijf 23 op een doel afgaan 25 ziekte 27 soort visnet 28 zoogdier 31 schouwburgplaats 34 europeaan 35 vreemde munt (afk.) 36 rivier in Duitsland 38 opening 41 niet zichtbaar 43 voegwoord 46 ongemerkt afwijken 48 sieraad 50 bewoner van Azië 53 droogkruis der boekdrukkers 55 uitroep 56 tdlwoord 58 chemische stof 59 thee (Duits) 60 lichaamsvocht 63 hindoese godheid 65 sportartikelen 67 wig 69 dierengeluid 70 landbouwwerktuig 73 voegwoord Voor de oplossing van dit kruiswoordraadsel zie men ons volgend nummer. nancieel overzicht en de begroting voor het komende verenigingsjaar werd be sproken. De heren K. Zeldenrust en H. C. Boin traden periodiek af als bestuurslid. Zij werden herkozen. De heer Zeldenrust als voorzitter, de heer Boin als gewoon- bestuurslid. De heer W. A. Suman werd zijn opvolger als penningmeester en mej. A. E. G. Benne volgt de heer Zeg gelaar op. Hij bedankte als secretaris. Binnenkort zal de bijdrage, welke de vereniging aan de bond moet afdragen, verhoogd worden. Thans is dit nog geen reden voor het bestuur voor te stellen de contributie te verhogen, maar mocht dit nodig zijn dan is de medewerking van alle leden gewenst. Bondskeurmeester J. D. Kok uit Zaan dam heeft de bakken van leden ge keurd. De heer B. Littooy maakte van elke bak een kleurenfoto en de dia's hiervan werden getoond. De heer Kok gaf hierbij een toelichting. De heren H. C. Boin (155 punten), G. Wassenaar (153V2), J. Verduin (152>/2). W. J. Koop man (lölVs), B. Berkhoff (147) en H. Abbring (146I/a) ontvingen het bonds- diploma voor hun aquarium. De ove rige prijswinaars waren de heren L. J. Kriek (1421/!), P. v. d. Hoeven (140V2), K. Zeldenrust (I4OV2) en P. C. Dijkman (139V2). In gezelschap van 1200 andere wande- laarsters en wandelaars heeft de jon ge wandelsportvereniging van de Soes ter Turnclub deel genomen aan de traditionele Baarnse Dudok de Wit- mars. Voor de eerste maal werd in een offi ciële tocht gelopen. De afstanden 10 en 15 kilometer werden onder leiding van de dames Van Mil, Cassander en Schuyt zonder uitvallers volbracht, zo dat behalve de medailles voor indivi- dule prestaties ook nog een groeps- medaille ontvangen werd. De toenemende belangstelling in S.T.C.-kringen voor de wandelsport wettigt het vertrouwen in een gun stige ontwikkeling van de nieuwe af deling, die inmiddels aangesloten is bij de Stichts-Gooi§e Wandelbond. De Zwaluw, vereniging van postduiven- houders, heeft gisteravond in „De Gou den Ploeg" een vergadering gehouden onder voorzitterschap van de heer J. v. d. Brakel. In zijn openingswoord wees hij erop, dat de vereniging geen goed vliegsei- zoen achter de rug heeft. Dit werd veroorzaakt door het slechte zomer weer. Tijdens de eerste vlucht zijn vele jonge duiven niet teruggekeerd. On danks deze handicap is er in de lande lijke competitie zo goed mogelijk partij gegeven. De heer H. Gorissen werd achtste in de strijd om het kampioenschap van Nederland bij de Fondvluchten. Op 9 en 10 december zal de jaarlijkse tentoonstelling gehouden worden. De heer K. Labrie zal de vogels keuren. De heer J. Landmeter zal de duiven vóór de tentoonstelling op vliegkwali- teit keuren. Er zal in 12 klassen wor den gekeurd. De tentoonstellingscommissie wordt ge vormd door de heren B. Roest, H. Woudstra, H. Kriek, Th. Wigtman, H. v. Bekkum en J. v. d. Belt. De jaarvergadering wordt in november gehouden. Dan zullen de prijzen van de clubkampioenschappen uitgereikt wor den. De zo begaafde kunstschilder-fotograaf cineast Jos van Dijk trok in het vorig seizoen vele volle zalen en liet overal een enthousiast publiek achter met zijn programma over een expeditie door de Sahara. Na inmiddels nog voor filmopdrachten zowel in de koude poolstreken als op 't warme Sicilië vertoefd te hebben, trok zijn filmwagen in het voorjaar 1961 enkele maanden door het nieuwe Israël. Dank zij onder meer de bemiddeling van de Israëlische ambassade in ons land en met de belangrijke medewer king van officiële instanties in Israël, kon Jos van Dijk in staat worden ge steld de ontwikkeling in dit jonge land in woord en beeld te brengen. Velerlei facetten van land en volk werden op de geluidsband, in kleuren dia's en een prachtige, grote kleuren film vastgelegd. In een belangwekkend documentair programma bevestigt Jos van Dijk opnieuw zijn reputatie van zeer be gaafd fotograaf-cineast. Ook U kunt met volle teugen genieten van dit Israel-programma met daarin de film ,,Sabra". Men zie de advertentie in dit blad. Voor de afdeling Soesterberg van het Kath. Vrouwengilde spraken mevr. v. d. Werff-Terpstra en dr C. Swarttouw over „De arbeid van de gehuwde vrouw". Dr Swarttouw benaderde dit onderwerp vanuit het bedrijfsleven en zette zeer duidelijk uiteen waarom de gehuwde vrouw in het arbeidsproces dient te worden ingeschakeld. Mevr. v. d. Werff behandelde vanuit het .ezin stelde verschillende voorwaard aan moet worden voldaan, w zin en bedrijf beiden gebaat de deelname van gehuwde vr< het productieproces. Tot slot volgde een geanimei CUSSM De wedstrijd tussen de milita: ploegen van Nederland en We land,'die te Soesterberg wer< den,'is door Nederland met wonnen. De gedetailleerde resultaten i LichtgewichtBuyel (Ned.) tegen Hoeppner (D.) Zim (D.) tegen W. O. P. van Agthn LichtweltergwichtRoossien gen W. O. P. van Ruegam Schenk (N.) wint door k.o. in de ronde van Krones (D.). WeltergewichtJansen (N.) teg P. Stender (D.) De Jong (I slist tegen Rantenberg (D.) (N.) tegen W. O. P. van Al CD.). Zwaarweltergewicht Vosmeer gen W. O- P. van Ruegam Tongeren (N.) onbeslist tegen (D,). Halfzwaargewicht i Stigth-Th. W. O. P. van Abramzik dit actuele onder? Alle vijf 12-tallen kwamen in het veld. De ontmoeting D K.V.O. 1 (sen.) werd een telex de wedstrijd. Hoewel K.V.O. minuten een 1-0 voorsprong n liep de wedstrijd verder in h deel ?an de Bussummers. De in met 2-1 in het voordeel va De tweede helft verliep mint genaam doordat,, volgens K beslissingen van de scheidsrecl correct waren. Dit leidde er 10 minuten voor het einde meende de wedstrijd onder p: moeten staken. K.V.O. 2 kreeg in Nijkerk een derlaag van Sparta 2 te in Ook hier nam K.V.O. de leid: een doelpunt van Ans van de Sparta sloeg echter hard terug i de zeven maal, waarmee de rus Hierna verhoogde Sparta ha; sprong tot 9-1. De heer Houke: het tweede doelpunt voor Sparta liep echter verder uit Het derde K.V.O.-doelpunt kw van Ans v. d. Winkel. Spart: haar schuttersfestijn met 13-3 K.V.O, A, dat eveneens in Nijke de, bracht de volle winst n huis. De rust ging in met K.V.O. Ook in de 2e helft kw ta A in 't geheel niet aan dc toe. K.V.O. A vergrootte ze voorsprong tot 7-0 bij het einc De B-aspiranten speelden op ei tegen Amersfoort F. Een over nies sterker K.V.O. won de met 8-0. K.V.O. C leed in Zeist een 1- laag tegen Tovers D. In de twe maakte Tovers een doelpunt, doende bleek voor de overwirj Het einde van de voetbal Y.F.C.Soesterberg welke ah wedstrijd op het programma stl nogal triest voor Soesterberg, minuten voor tijd. brak de ui back Pul zijn kuitbeen. Soester' loor in IJsselstein met 4-2 er pech dat de beste voorhoedesp zen door ziekte niet van de p zijn. De eerste helft van de strijd matig voetbal te zien. Een mi: na twintig minuten tussen ke< Walsum en back Van Weerd oorzaak van een 1-0 achtersl 35 minuten kwam Soesterber toen rechtshalf F. Preusser ree! Van Sas van een goede pas waardoor laatstgenoemde gc| voorzetten en zijn voorzet Preusser benut zag. Na de ri het 2-1 doordat Van Walsum uittrap in de grond trapte en Y.F-C.-middenvoor Van Bun kelijk kon scoren. In de 21e was het dezelfde speler die i lijke buitenspelpositie 3-1 scoor terberg kwam nog op 4-2 dooi nutten van een toegekende st Tien minuten voor tijd maa Bun aan alle nog aanwezige berg-illusies een einde door Van Walsum het nakijken te Het zaterdagteam van Soesterb het afgelopen weekeinde tele door van het toch ook niet Advendo '57 met 5-2 te verli 25 minuten spelen stond So reeds met 5-0 achter. Na dit katastrofale half mn Soesterbeg pas echt voetballer te met goede combinaties de verdediging onder druk. In h< kwartier voor rust kon de ac door Versteeg en Van de Lee den teruggebracht tot 5-2. N; een strijdbaar Soesterbergtean groot overwicht uitoefende, verder kwam dan 5-2. Al

Soester Courant | 1961 | | pagina 2